Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#131001) RetroFighter válasza B-Clone (#131000) üzenetére


RetroFighter
tag

Köszönöm a segítséget :)

Közben kiderült, hogy most sok boltban van ilyen akció, nem voltam eléggé körültekintő. Ez az előző két gépnek a ,,keveréke" nvidia kártyás, de van benne SSD és HDD is. Erről mi a véleményetek? Ennek IPS a kijelzője is :)

Műanyag házas ugyan, de gondolom minőségibb és tartósabb mint a mostani Acerem, nem?

[ Szerkesztve ]

(#131002) B-Clone válasza RetroFighter (#131001) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ezt a konkrét modellt sajnos nem ismerem, de majd a többiek mondják a verdiktet.

(#131003) mbt


mbt
csendes újonc

[link]

A fenti használt Dell iránt érdeklődik egy ismerősöm. Szerintetek normál használat mellett (filmnézés, irodai programok, netezés stb.) az Intel® HD Graphics 4000 használható lesz az elkövetkező 2 évben?

(#131004) B-Clone válasza mbt (#131003) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Bőven

(#131005) adika4444 válasza mbt (#131003) üzenetére


adika4444
addikt

A gép jónak tűnik, de ezt a helyet nem ismerem, és itt se nagyon rémlik hogy lett volna róla tapasztalat.

üdv, adika4444

(#131006) mbt válasza adika4444 (#131005) üzenetére


mbt
csendes újonc

Én már 2 éve használok innen egy gépet, teljesen korrekt állapotban kaptam, az sem igazán látszott, hogy nem új. A garanciáról viszont sajnos/szerencsére nem tudok nyilatkozni, mert nem volt rá szükség.

Csak, hogy legyen róla tapasztalat, még ha nem is sok :)
btw az eredetileg finn karakterek szerint megvilágított magyarra matricázott billentyűzet kicsit vicces azért :D

(#131007) .DLL válasza Tikakukac (#130988) üzenetére


.DLL
veterán

"1 napot szoktam kérni ha nem garis, hogy otthon nézzem át. Nem megy az eladó ideje, én közben tudok főzni, mosni akármi. Mindenki boldog. Ha nem átverésre megy valaki akkor ezzel nincs gond."

Itt lesz a lényeg, ezt fogom kérni. Ha a tiszta a dolog, akkor belemegy, ha nem, akkor én nem egyek bele, van másik gép.
Köszönöm!

(P.H.)

(#131008) adika4444 válasza mbt (#131006) üzenetére


adika4444
addikt

Idegennyelvű billentyűzet az teljesen normális, a szállítmányok gyakran nagyobb mennyiségű eladott gépek nagyobb vállalatoktól akik újabbra váltanak. Ezért van pl az is hogy van olyan használt gép amiről nem mondanám meg hogy használt a kinézet alapján, meg van olyan is amin látszik hogy a gazdája gyakran vette igénybe... Úgyhogy nem meglepő ha mindenféle egzotikus billentyűzetek vannak az ilyeneken, az én HP-mon is valami német ült amíg nem kellett cserélni. Mondjuk én 10 ujjal írok, így amíg a kiosztás európai addig nekem a felirat az mind1...

üdv, adika4444

(#131009) Kaci84 válasza .DLL (#131007) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért nem ennyire fekete vagy fehér az a képlet. Azt elhiszem, hogy vevő oldalon ez tök kényelmes dolog viszont eladó oldalon meg nézd azt hogy elviszik a több százezres cuccot és nem tudod mit hogyan csinál vele, aztán meg jön a telefon hogy bocsi szar a gép ide a zsozsót.
Én soha nem vállalok próbagarit. Amin nincs már garancia arra lehetőséget biztosítok tesztelni nálam amennyi jól esik. Ha valakinek nincs ideje erre és fél az vegyen boltba. Vagy vigyük szervízbe aztán átviszgálják.

(#131010) .DLL válasza Kaci84 (#131009) üzenetére


.DLL
veterán

Miért? Külsőleg állapot egyeztetés, mindkét fél részéről, pl. repedés ott volt vagy nem volt ott. Miután ezt leegyeztettük, az azt jelenti, hogy utána nem jöhetek azzal, hogy ja találtam egy repedést a zsanér alatt. Ha ott akkor személyesen nem vettem észre, akkor az az én hibám.

Belsőleg meg mit teszek tönkre rajta? Nekem mint vevő, az a célom, hogy tönkretegyem a gépet, rosszan visszaadjam, és visszakérjem a pénzt? Nem, vevőként gépet akarok, szeretném ha a pénz az eladónál maradna, nálam meg egy annak megfelelő gép, ennyi. A próba garanciában a megfelelő lepapírozás után nincs semmi félnivaló. Pl. ha leejtem a gépet, annak nyoma van, ha ezek után visszaviszem, hogy valami nem okés a géppel, akkor az eladó átnézi újra és látja a külsérelmi nyomokat, amik az elvitelkori egyeztetéskor nem voltak ott, tehát továbbra is védve van, ilyenkor nyilván nem adja vissza a pénzt, mert én voltam a balfütty.

De az is hülye aki a próbagarancia napján nem vigyáz úgy az elvitt gépre mint a hímestojásra, én legalábbis így tennék. Aztán ha minden stabilan működik (itt majd kérdezni fogok a tisztelt topiklakóktól még), akkor köszönet, és onnantól már az én saram bármi esetleges történet.

(P.H.)

(#131011) Tikakukac válasza Kaci84 (#131009) üzenetére


Tikakukac
titán

Eladói oldalról is tudok nyilatkozni: soha nem volt még olyan bajom, ami utólag jött volna ki. Aki pedig valamiért direktben próbálkozik az instant bizonyítható. Fizikai sérülés nélkül szoftveresen elég nehéz tönkrevágni egy gépet.

PS3-al ne tudd meg mennyi ilyen volt, mikor még csináltam. Hozta az eszes úgy vissza, hogy alaplapot cseréltek át és bakker fordítva rakta vissza a matricát :DDD Meg mikor megsütötték hajszárítóval a gépet és hátul beolvadtak a műanyag rostélyok. Nekik is alkatrész kellett volna és megpróbálták. Ez mind kiderült instant.

Viszont tudok egy sor olyan hibát, amit órák alatt sem tudsz kideríteni boltban sem, mert akksival kapcsolatos mondjuk. Kolléga árult itt egy rakat gépet pölö olyan akksikkal, amikben nem volt reset és 30% alatt reccs, nézhetted te Aidával. 9 cellával 2 órát megnézem ki fog ücsörögni a boltban-Mekiben, hogy megvárja míg lemerül. Senki. Csak 1 példa volt, raklap ilyen van ami banánhéj. SN felír mindenhez, amit kell matricázni és nincs gond. Ja és ez szervizben is simán átmegy, mert az a minősítő lap amit nyomtat a khm, tehát xy márka, azon sem bukna ez ki. Pedig elvitted márkaszervizbe :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131012) A`rpi


A`rpi
addikt

"(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?"
1 hónapon belül.

"(2) A gépre szánt összeg forintban?"
130 000 +10k fogcsikorgatva

"(3) Felhasználás?"
Video renderelés, böngészés. Hobbi szinten.

"(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?"
Nem szempont, jobb VGA ért nem fizetnék felárat.

"(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?"
FullHD kijelző, méret az "lényegtelen".

"(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?"
Szeretném használni utazás közben, heti szinten viszem magammal.

"(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)"
Felárat ha nem muszáj operációs rendszerért nem fizetnék, WIN7 támogatás előny, de nem kritérium.

"(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?"
Teljesen elhanyagolható, van elfekvőben egy 2,5" SATA SSD-m.
RAM-ból minimum 8GB
optikai meghajtó nem szükséges

"(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)"
USB3 portok, ha nincsen nem hátrány az express card bővíthetőség.

"(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)"
Használtan szeretnék vásárolni, erős megbízható strapabíró gépet. Esztétika és garancia miatt nem szívesen fizetek felárat ha a gép ténylegesen elnyűhetetlen.

Szóval mindent összevetve elnyűhetetlen megbízható, erős processzoros számítógépet szeretnék a pénzemért.

A külső / esztétai hiba nem érdekel, kijelző FullHD felbontású legyen, a panel az lényegtelen, tehát minőségi panelért szintén nem fizetnék felárat ha nem muszáj. 2,5 SATA slot előny mivel van elfekvőben SSD-m. Háttértár mérete nem érdekel.

Köszönöm szépen a rám fordított energiát,
aránylag széles intervallumot adtam meg, ezt tudom magam is.

További kellemes hétvégét, és még egyszer köszi a segítséget előre is! :R

(#131013) Kaci84 válasza Tikakukac (#131011) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen ezeket megértem. Csak arról volt szó ha nem ad valaki automatikusan próbagarit akkor az tuti sunyít valamit. Vannak részletek amik dönthetnek egyik vagy másik oldalra. pl. le van e még zárva a termék matricával, mert ha nincs már úgy azért lehet már mit mókolni vagy elcseszni. Vagy mennyire jó áron adom e el. Mennyi megbízhatósága vam a vevőnek vagy mennyi az érdeklődő a cuccomra. Helyi az illető vagy távoli a költségek miatt.

(#131014) Tikakukac válasza Kaci84 (#131013) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem mondtam, hogy automatikusan adni kell, csak, hogy én így csinálom :B

Megbízhatóságra meg felesleges adni, olyan embert is rakattam már ki innen akinek 400-500 pozitív mellett 0 negatívja volt :B

A`rpi: 8560W lesz a tutiság, bár akksi időt nem mondtál, az ilyen nagy procinál elég kevés lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131015) fericske válasza .DLL (#131010) üzenetére


fericske
addikt

Nekem kettő laptopom szállt el használat közben, hogy semmi előjele nem volt, hogy baj van vele.
Ez megtörténhet nálad is. Senki nem tehet róla, mégis kellemetlen. Egy számítógépnél semmit nem lehet tudni biztosra.
Én sem adnám oda leendő vásárlónak, hogy vigye haza, még akkor sem ha ismerem, azon okokból is amit Kaci írt, nem azért, hogy kötözködjek.

(#131016) EnterR válasza RetroFighter (#131001) üzenetére


EnterR
veterán

Na ez engem is érdekelne szeptember-október környékén, többet nem adnék már ki. Dedikált VGA-n kívül van más előnye A557-hez képest? HDD/SSD dolgot ne nézzük, IPS meg mindkettőben van.

Megérné a felárat az nVidia dedikált miatt A557-hez képest? Játék nincs, csak böngészés, film, Youtube, Office.

PSN ID: marquuard

(#131017) B-Clone válasza EnterR (#131016) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Nyilván ha nem használod ki a dedikált VGA-t akkor feleslegesen van benne ezért nem éri meg a felárat

(#131018) Tikakukac válasza EnterR (#131016) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked nem kell dGPU.

Az a jó negyed év meg elég sok, várjuk ki akkor. Mondjuk garantálni senki sem fogja, hogy árak maradnak és gépek is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131020) Y72


Y72
aktív tag

Sziasztok, az alábbi 2 konfig között hezitálok, nem tudom érdemesebb-e a laptopot venni 2. gépnek, amit lehet néha hordozni kell de többnyire fix helyen lenne így a hordozhatóság nem fontos.
Viszont jó lenne ha gyors lenne, főleg nem játékra, de kell a külön grafikus gyorsító is.

Notebook:Acer Aspire V Nitro vagy hasonló; 380.000 Ft körül + 24" monitor
i7 7700HQ 2,8GHz; 16GB@2400Mhz; 256GB SSD+1TBHDD; GTX1050 Ti; 15,6" IPS matt

Asztali mini ITX PC: 450.000Ft
I5 7600 3,5GHz; 16GB@3600MHz; 500GB SSD M2 PCIe; + 24" IPS monitor
Videokártyát majd később vennék RX480 szintjén, mikor kapható lesz, de ezt már beleszámoltam az árba.

Mekkora lehet a teljesítménybeli különbség? Melyik irányba célszerű indulni?
Ha laptopot választom akkor is vennék külön monitort, így az ár kb ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#131021) EnterR válasza Mikulásbá (#131019) üzenetére


EnterR
veterán

Teljesen jó. :)

Igazából csak flash játékok meg Facebook-os játékok jöhetnek szóba, gondolom ahhoz bőven elég lesz az A557.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#131022) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Egy irodai hordozható gépre lenne szükségem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Június elején.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Bruttó 350 ezer Ft.
(3) Felhasználás?
Leginkább irodai programok( Office), levelezés ,böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokral?
Játék nem lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14 col, IPS-FULL HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta lenne hurcolva, de utazás közben nem használnám
(7) Operációs rendszer?
Nem fontos, hogy legyen rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa?
256Gb SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Ha megoldható legyen fémházas vagy legalább valami strapabíró műanyag a sok utazás miatt.
usb type-c csatlakzozó jó lenne

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Eddig két gép között vacilálok, de ha van jobb ár/érték arányú akkor az is jöhet.

[link]
[link]

A dellre 3 év gari van, míg a Fujira csak 2 év.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#131023) Bertók


Bertók
tag

Sziasztok!
Újra elkezdtem nézegetni a 300e körüli laposokat, mert már lassan unom az N550JK-t. Azt is Ti javasoltátok még régebben, így bátran fordulok hozzátok. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2017 vége, 2018 eleje

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max 300e Ft

(3) Felhasználás?
3D tervezés, és játék (természetes)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokral?
CS:GO, GTA V, Dirt4 :C

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6' IPS-FULL HD MATT

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maximum havonta 1-2 alkalommal, szóval a súly ne legyen mérvadó

(7) Operációs rendszer?
Nem fontos, hogy legyen rajta.

(8) Tárhely mérete és típusa?
128-as SSD-m van szóval 1TB HDD elkelne, és nem fájna ha az ODD helyére mehetne a rendszernek a kis SSDm :)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Mindenféleképpen duplaventis és az anyaga se legyen biliműanyag. Asztali GPU-t szeretnék bele (nooono M-es kártya tenkjú)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

Gyorsan ezt néztem ki

Köszi a válaszokat! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#131024) Kbali válasza Bertók (#131023) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha mégilyen messze a vásárlás, akkor ne most nézegess. Inkább gyűjts még pénzt addig.

(#131025) Bertók válasza Kbali (#131024) üzenetére


Bertók
tag

Akármennyit várhatok vele igazából, de a keret akkor is ennyi lesz, mert nem vagyok hajlandó többet adni érte :N

[ Szerkesztve ]

(#131026) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!
Egy ismerős keres notebookot és gondoltam megkérdezem a ti véleményetek is. :R
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most nyáron
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 190 ezer forint.
(3) Felhasználás?
Leginkább internetezésre, filmnézésre és játékra is. Nyilván nem full hd max beállítás, de fussanak rajta kompromisszummal újabb címek is
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokral?
Fentebb
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 col
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat
(7) Operációs rendszer?
Nem fontos, hogy legyen rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa?
Nem tudom ennyiért lehet-e faszát kapni ssd-vel szóval első körben jó egy sima HDD-s is
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új.

(#131027) B-Clone válasza Bertók (#131023) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ezen ilyenkor még felesleges agyalni. Addig még rettentően sokat változhat a piac. Én azt az Acert egyébként nem ajánlanám. Minőségben visszalépés lenne a mostani gépedhez képest.

(#131028) B-Clone válasza DioKVP (#131026) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Szia. A legolcsóbb ajánlott gépek amik szóba jöhetnek az a HP pavilion 15 i5U+940mx párossal, ágy esetleg ha maradt még valahol Asus K501. Előbbi gépek notebook.hu - n épp akcióban vannak.
Azért azt kalkuláljátok bele, hogy a 940mx-nek új cimeknel 1366x768 + maximum közepes grafikai beállítások a vége és akkor még esetleg van 28-30 fps

[ Szerkesztve ]

(#131029) EnterR válasza B-Clone (#131028) üzenetére


EnterR
veterán

940M és 940MX között csak órajelbeli különbség van?

PSN ID: marquuard

(#131030) Viharlovag


Viharlovag
csendes tag

Sziasztok, megint én vagyok.

Korábban már kérdeztem milyen új laptopot vehetnék, de közben rátaláltam a Hardveraprón cosman hirdetéseire, a westnotebook.hu-n árul használt laposokat 1 év garanciával.

Többek között azt szeretném kérdezni, megbízhatóak? Tényleg újszerű állapotban küldik a terméket, hibátlanul?

Továbbá kérdeznék hogy ezen 3 gép közül melyik érné meg legjobban:
http://westnotebook.hu/laptopok/gamer/hibatlan-gamer-lenovo-y50-70-uhd-ips-kijelzo-i7-4710hq-nvidia-gtx860m-4gb-1-tb-sshd-8-gb-ram-1-ev-garancia-win8-pro

http://westnotebook.hu/laptopok/gamer/gyonyoru-gamer-lenovo-y50-70-full-hd-ips-i5-4210h-nvidia-gtx960m-1-tb-hdd-8-gb-ram-win10-core-1-ev-garancia

http://westnotebook.hu/laptopok/hibatlan-gamer-lenovo-y50-70-full-hd-ips-kijelzo-i7-4720hq-2-7ghz-nvidia-gtx-960m-4-gb-gddr5-8gb-ram-256gb-ssd-1-ev-garancia-win8-pro

Tisztában vagyok vele, hogy a 3. jelenleg nincs készleten, de mégis melyik éri meg legjobban a három közül? Árat meg mindent figyelembe véve.

(#131031) dugo_ válasza Viharlovag (#131030) üzenetére


dugo_
veterán

Egyiket se. Az Y50 melegedős, zsanértörős sorozat volt.

(#131032) iltirisz válasza EnterR (#131029) üzenetére


iltirisz
csendes tag

A 940-es szériának érdemes alaposan utána olvasni mert pl a 940mx-ből is van DD3-as és GDDR5-ös verzió ha jól tudom.

(#131033) Bertók válasza B-Clone (#131027) üzenetére


Bertók
tag

Köszi a választ, ez pont érdekelt! :R

Akkor majd ha tényleg odaérek írok újra nektek :)

(#131034) Benjoe70


Benjoe70
csendes tag

Hali! Több hónapnyi keresgélés és kutakodás után teljes sötétség és marad a dilemma, hogy milyen notebookot vegyek.
200-225.000 Ft közötti összegről beszélünk. Gyakorlatilag otthonra kéne, valószínűleg ki sem vinném a házból. Minimum 15.6" méret, leginkább oprendszer nélkül. Az otthoni felhasználás az viszont teljes körű lenne, az irodai munkától a játékig minden belefér. (Gyerekek is vannak...) i5, i7 procival, 8 GB RAM-mal, dedikált videokártyával (jó lenne 4GB DDR5, mindegy, hogy egy csecse R7 vagy egy 950M) Preferálnám a 256GB SSD-t de belevágnék 1TB HDD-vel is. Értékelések alapján Lenovo vagy Dell jöhetne számításba, nagyon végső esetben, ha sokan ajánlanátok, akkor HP, de azzal már rossz tapasztalataim vannak.
Egy olyan véleményt hallottam Lenovo-val kapcsolatban, hogy rossz helyre összpontosul a hő, illetve a ramok is elég rossz helyen vannak benne, ezért sérülékenyebb, illetve kevésbé tartós. Teszteken pl. Lenovo 700 sorozatról szinte csak jókat olvastam, (anyaghasználat, IPS kijelző, stb. terén) míg a Dellről (5559 vagy 5567, ami esetleg szóba jöhet) nagyon sok rosszat írtak hasonló területen, kb. azonos hardverrel.
Teljesen lecsupaszítva a kérdést: Most, 2017 júniusában, fenti árkategóriában véleményetek szerint Lenovo 700 (vagy 510) Dell Inspiron 5559 (vagy 5567) esetleg egy teljesen más típus? :F :F :F

(#131035) Jakuu


Jakuu
őstag

Hasznalt laptopot milyet ajanlotok, ami a teljesitmeny-ar kategoriaban megfelelo es a kb 40-50k forintos kategoriaban talalhato? Egy lenovo x200s-t (i7,6gb ram) hasznaltam 40k-ert, a szent istvan kiraly utja-n talalhato ilyen gepekkel foglalkozo boltban vettem,de sajnos nem emlekszem mar a bolt weblapjanak a cimere es a gep egy ismeroshoz kerult es kozben videkre koltoztem. Ennel a sziintu gepnel nem szeretnem lejebb adni.

(#131036) dugo_ válasza Benjoe70 (#131034) üzenetére


dugo_
veterán

Amíg van és akciós:
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-n551jw-cn212d-notebook-15-6-full-hd-core-i5-4gb-1tb-gtx960-2gb-vga-dos-1213510.html
250-es SSD nyilván irreális ennyiért, de ott a szerelőablak az alján, lehet utólag bővíteni.

A Delleken nem fog elfutni játék, olyan gyenge az az AMD kártya, netezős, irodai gépnek pedig kifejezetten kerülendőek a dedikált megoldások.
A Lenovora gyakorlatilag nincs garancia, amíg nem veszik el az Ideapad szervizt a Telemaxtól, addig biztosan nem lesz ajánlott.

(#131037) Jakuu válasza Jakuu (#131035) üzenetére


Jakuu
őstag

Elnezest Nagy Lajos kiraly utjan volt a bolt, elirtam.

(#131038) Benjoe70 válasza Jakuu (#131037) üzenetére


Benjoe70
csendes tag

Tehát akkor milyet javasolsz? Az Asus, amit küldtél, még csak köszönőviszonyban sincs az elvárásokkal...

[ Szerkesztve ]

(#131039) dugo_ válasza Benjoe70 (#131038) üzenetére


dugo_
veterán

A ráfordítandó keret sincs köszönőviszonyban az elvárásokkal, én csak rákontráztam a jelenleg best buy kompromisszumot, ami megfelelne erre a felhasználásra.

(#131040) Viharlovag válasza dugo_ (#131031) üzenetére


Viharlovag
csendes tag

Most akkor keresztbe kérdezek, ez mi: https://prohardver.hu/teszt/lenovo_y50-70_jatssz_velem/ertekeles.html

Ezt félretéve, akkor annyit meg tudnál mondani, a három közül mégis hardverileg melyik a legjobb párosítás? Megéri a pluszt az i7-es 4 mag 8 szálas a 2 mag 4 szálas i5 felett ha mind a kettő GTX 960M-el van, vagy a kettő közti GTX 860M i7 inkább?

(#131041) Benjoe70 válasza dugo_ (#131039) üzenetére


Benjoe70
csendes tag

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-700-80ru00lehv-p352112531/#termek-leiras
Ennek a paraméterei gyakorlatilag teljesen egyeznek az általam leírt elvárásokkal. A kérdésem annyi volt, hogy ebben az árkategóriában és paraméterekkel Lenovo vagy Dell? Ha jól értettem a válaszodat, a Lenovo magyarországi garanciális hálózatával van a probléma. Ezt fejtsd ki légy szíves részletesebben, illetve azt írtad, hogy a Dell gyakorlatilag nem játékra való. Mire gondoltál? Előre is köszönöm a válaszodat!

(#131042) dugo_ válasza Viharlovag (#131040) üzenetére


dugo_
veterán

Fogalmam sincs mi, ennél komolyabb teszteket szoktam olvasgatni.

Tessék, itt az i7HQ:
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-Y50-70-GTX-960M-FHD-Notebook-Review.145896.0.html

98°C max CPU temp, 52°C bill temp (fizikai fájdalom kategória, a 860M verzió 60°C-t verte), 800MHz throttling.

Benjoe70

Részletesebben:
Elromlik a géped, beküldöd, egy hónapot ülnek rajta, visszaküldik hibásan.
Megint beküldöd, matatnak benne, szétkarcolják, visszaküldik hibásan.
Megint beküldöd, már nekik is elegük van az egészből, talán hasraütésre eltalálják a hibát, talán javítva visszaküldik, az ősz tavaszba fordult. Eleged van a gépből, féláron gyorsan megszabadulsz tőle, mert már nem bírsz ránézni. Ez a Telemax. További sztorikért van saját topikja, illetve a Homár blogon lehet olvasgatni.
Innentől kezdve tök mindegy mi van az adatlapon, 220-ért gari nélkül nem vesz az ember gépet. Plusz ugye ott a kis harang, hogy ezeket a csodahardvereket még minek a kárán sikerült összespórolni...

Azokban a Dellekben M335 ill. M445 van, harmatgyenge kártyák. A 950M-nek sem kell 4GB, nem tudja kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#131043) #97520896 válasza Benjoe70 (#131034) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nem vagyok egy szaki laptop téren (inkább asztali gépekhez értek jobban). De 200-225 ezer Ft-ért nem fogsz olyan laptopot kapni, amin az új játékok elfogadhatóan elfutnak. Sajnos ez van. Lenovot nagyon nem ajánlják itt fórumon a garancia miatt. Nekem nem volt még hozzá szerencsém.

Ebben az árkategóriában az Asus N551-et szokták ajánlani, amiben a VGA is már korrekt (960m). Az Aqua-nál 240k most a 8 GB-os változat. Esetleg még később veszel bele egy SSD-t és korrekt kis gép lesz. Egyébként van egy 5000-es szériájú Dell laptop a családban, teljesen korrekt kis gép (bár felturbóztam egy SSD-vel), de játékra kevés lenne. Saját használatra pedig valószínűleg egy Dell 7560-as gépet (280k) fogok venni az asztali mellé. Alap szinten ezen is el fognak futni a játékok, de elsősorban nem erre lesz, a videókártya amúgy is kevés hozzá (940mx). De pl egy FIFA 16-17, CSGO, stb szintű játékokkal véleményem szerint meg fog birkózni. Viszont a VGA-tól függetlenül inkább ezt veszem, mint az Asust (egyéb okok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#131044) B-Clone válasza Benjoe70 (#131041) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Az ideapad széria az évek alatt lezüllött a konzumer gépek aljává. Azt azért elfelejtik a 700-nál is reklámozni, hogy az "IPS" kijelző tud vagy 240 nites fényerőt, 50%-os srgb színteret, a feketéi gyakorlatilag középszürkék. Ennek tetejébe PWM-es a panel.
Ezeket majdhogynem egy jobb TN kijelző is tudja.

A ház minőségén a spórolás minden jele felfedezhető. Nem egy gépet láttam amin fél éves korára el kezdtek szétrepedni a hűtőnyílás rácsai a hő hatására, random kipotyogtak a csavarjai a foglalatból a zsanérok meg elfáradtak és össze vissza lötyögött a kijelző.

A billentyűzetről annyit, hogy a 100k-val olcsóbb kategóriában is néha különbek vannak.

A proci 80%-os loadnál folyamatosan 97 fokon pörög ami minden csak nem egészséges. Plusz én biztos nem vennék olyan gépet aminek a hőcsövezése úgy van megoldva, hogy a gpu hője keresztül van húzva a procin.

/az meg csak külön érdekesség, hogy ha az egyik legnagyobb hazai nagykernél is azt mondják, hogy ideapadot csak annak adnak el aki valami okból kifejezetten csak azért nyálzik, mert csak a szívás van vele az már jelent valamit..../

A Dell 5000-es széria legalább egy ligával feljebb focizik minőségre. Ott ami elbaszott lépés volt az a Radeon VGA-k használata. Még az M445 is alig tud azonos körülmények között 5 fps-el többet kihozni egy adott játékból mint az integrált.

Ezek miatt az okok miatt van az, hogy ebben a kategóriában gyakorlatilag az egyedüli ajánlott versenyző az Asus N551

(#131045) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Volt egy kérdésem, amire Titakupac volt oly kedves és válaszolt, és megegyeztünk, hogy nehéz döntés és nincs jó válasz :)
De ahogy olvasom a topicot vannak más jártas fórumtársak is.
Megtennétek, hogy Ti is ránéztek a kérdésre?
Köszönöm

(#131046) .DLL


.DLL
veterán

Egyébként a noti amit kinéztem egy
Acer Aspire E5-572G-704N
-Core i7-4712MQ
-GeForce 840M 2GB
-8GB DDR3
~90k huf

Van ennek a típusnak valami ismert szériahibája? A kijelző és a billentyűzet másodlagos, inkább ilyenekre gondolok, hogy túlmelegedés, újraindulás, kontakthibák idővel... Ha ilyesmi többeknél előfordult akkor kerülendő az egész.

Köszi!

(P.H.)

(#131047) Tikakukac válasza .DLL (#131046) üzenetére


Tikakukac
titán

Tökös dolog lesz bevállalni, az biztos :K De nyilván esélytelen bármit mondani ehelyett ami ilyen erős. Ez van :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131048) A`rpi válasza A`rpi (#131012) üzenetére


A`rpi
addikt

Köszönöm az idáig i választ, némi megerősítést kérnék tőletek ismételten.

Idő közben próbáltam magam beleásni a téma, a kiindulási pont amit ajánlottatok nagyon tetszik, viszont a mostani gépemhez képest nem lenne túl nagy előre lépés jelenleg egy HP 2740p-t használok, ennél több nyers erőre lenne szükségem.

Intel Core i5-540M @ 2.53GHz 2740p (jelenlegi) VS
Intel Core i7-3720QM @ 2.60GHz (2570p) VS
Intel Core i7-2620M @ 2.70GHz (8560w) VS

Kinéztem a HP Elitebbok 2570p-t, ebből is az egyik legerősebb modellt (Intel Core i7-3720QM).

Kérdésem az lenne mennyire kockázatos ezt a modellt választani, gondolok itt az "intenzívebb" hőterhelésre a nagy teljesítményű CPU végett. Az tiszta sor hogy 45Watt-os TDP-je van. nyilván nem fog mindig maximumon pörögni nálam sem, de ki tudja előtte hogy használták...

Előző hozzászólásomban még FullHD kijelzőt emlegettem, de erről is letettem, a teljesítmény érdekében, azt olvastam elég gyenge a fentebb említett Elitebbok 2570p-ben a kijelző, de erre különösképp nem vagyok érzékeny, a készenléti idő is elhanyagolható, 1-2 óra nekem bőven elég.

Köszönöm a segítséget előre is, további kellemes hétvégét kívánok! :R

Üdv.:A'rpi

(#131049) EnterR


EnterR
veterán

Van valami információtok arról, hogy a HP Pavilion 15 (pontosabban 15-au112nh) típusú laptopok IPS kijelzővel szereltek-e?

Inspiron 5567 elvileg nem az, de a HP-ról nem találtam egyértelmű választ.

PSN ID: marquuard

(#131050) Tikakukac válasza EnterR (#131049) üzenetére


Tikakukac
titán

SVA panelesek, ergo fapad TN. Típuskódra is dobja ezt külön a manual is, szerintem elég egyértelmű :K

A`rpi: Ne vágd magad alatt a fát, van 8560W-ből is 4 magos, abban legalább helye is van. eGPU-s srácok szeretik a kis HP-t is feltüzelni, elbír vele, de hacsak nem nagyon szállítható gép kell én tuti a nagytesót venném.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.