Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48001) antaresdraco


antaresdraco
újonc

sziasztok!
egy kicsit dilemmába vagyok!:D
remélem tudtok segíteni..
honlap délelőttig kell eldöntenem, hogy milyen laptopot vegyek. namármost három lehetséges választás van.

1)
http://www.laptop.hu/index.php?q=termek/lenovo-g505s-black-59-390290-fd-6gb-lokt

2)
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3521_Intel_Core_i3_3217U_4GB_500GB_AMD_Linux_Fekete_DLL_3521_157795_9438.html

3)
http://kepfeltoltes.hu/131031/laptop2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

célom az lenne, hogy egy megbízható gépem lgyen, amin tudjak játszani a friss játékokkal, és gyors legyen. netalán a sony vegas pro-t is tudjam használni bár az másodlagos :D
előre is köszi a választ :)

üdv,
Ádám

(#48002) brumi1024 válasza antaresdraco (#48001) üzenetére


brumi1024
veterán

Mennyi a keret? Az második nem rossz választás, a 3-at hagynám.

Tipp: Linkeléshez pedig használd legközelebb a link gombot.

(#48003) AxBattler


AxBattler
félisten

HP ProBook 430-G1 test - nem rossz, de azoktól a zsanéroktól kiráz a hideg, és az msataSSD-t el lehet felejteni. Meg a gépet is így együtt... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#48004) brumi1024 válasza AxBattler (#48003) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem túl acélos az az üzemidő. Ennél a 17"-os 5737 is jobb üzemidőt hozott, mehetett volna ebbe is egy nagyobb akksi hamár ilyen jó a fogyasztás.

Az mSata számomra nem olyan nagy hiány, nekem elég a HDD helyére a rendes SSD(5 év garival, ami az mSaták esetében ritka), így legalább nem kell annyira vigyázni a gép rázkódásával, meg hangja sem lesz.

(#48005) AxBattler válasza brumi1024 (#48004) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, az üzemidőről nem is beszélve. Pedig a Haswell-ek fogyasztását oda-vissza dícsérték, akkor mi lenne egy Ivy-vel? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#48006) brumi1024 válasza AxBattler (#48005) üzenetére


brumi1024
veterán

A fogyasztás nem rossz a teszt alapján, viszont kicsi az akksi. A Haswell u-knak amúgy tényleg jó a fogyasztása, a rendes 37 illetve 47W-os prociknak viszont nem változott sokat, talán az idle.

(#48007) AxBattler válasza brumi1024 (#48006) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, így értettem én is... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#48008) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Sziasztok! Egyik ismerosom iden kezdte meg az egyetemet, ido kozben tonkre ment a laptopja es javitatni mar nem akarja.
Tudnatok-e neki laptopot ajanlani?
amire kell:
Irodai dolgok, bongeszes, alap feladatok.
anyaghasznalat: nem kell premium cucc, mutasson jol, birjon ki 6 evet.
hardvererosseg: 6 evig kellene. Neki, szoval maximalis idot kellene kibirni.
Ar: max 130e ft.

(#48009) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv
Tudom, hogy nem a legjobb helyre írok a problémámmal, de talán itt jut el a legtöbb notebook tulajhoz a kérdésem. Van egy kb 1,5 éves laptop:

Asus g53sx
- Intel Core i5 2430M @ 2.40GHz
- NVIDIA® GeForce® GTX 560M 3GB GDDR5 VRAM ( 192bit )
- 4GB DDR3 1333 MHz
- 500GB 5400rpm

A problémám pedig, ha futtatok egy játékot 2-3 mp-es fps dropokba ütközök és nem tudom mi okozhatja ezt :F Most legutoljára például a Dota2-nél tapasztaltam..
Netet böngészve nem találtam különösebb megoldást, valahol a hdd-t emlegetik mint gyenge pont. Szerintetek lehet köze a dologhoz? Azt még meg kell említenem, hogy a gép kétszer is volt szervizben vga probléma miatt, mindig cserélték a kártyát. Így került végül a 3Gb-os változat az i5 mellé, ha valaki nem értené a párosítást. Összehasonlítani a régi állapotokkal nem tudom, sajnos mert közel 1 éve nem futott játék ezen a gépen. Halvány emlékeim szerint az első meghibásodásig ( gyengébb kártyával! ) nem volt "szerencsém" ehhez a jelenséghez. Valakinek ötlete, tapasztalata? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48010) Borote válasza Lengyi (#48009) üzenetére


Borote
addikt

Nem épp a legoptimálisabb hely az biztos :DDD
Milyen hőmérsékleten megy ilyenkor a CPU és a GPU? Változik-e közben az órajelük? Mert lehet, hogy csak egy pasztázásra lenne szükség.

Ezt meg tudod nézni egy stresszteszttel is, azaz hogy CPU terhelés (pl AIDA) esetén hogy alakulnak a az órajelek és hőmérsékletek, aztán GPU terhelés esetén (pl Furmark), aztán a kettőt egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#48011) Lengyi válasza Borote (#48010) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Most néztem a gpu közel 80°C a cpu úgy 50-60°C körül. Hűtőpaddal 5-6 °C-kal alacsonyabbak az értékek.

Speccy-vel mértem, de meglesem az általad ajánlottakkal is!

[ Szerkesztve ]

(#48012) Chaser válasza matepalfi (#48008) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 i3-mal 120-ért. Hogy 6 évet kibír-e? Majd elválik. Ez nem az az árszegmens ahol ilyen elvárások lehetnek. Nem nagy esély van rá egyébként, de nem is lehetetlen....:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48013) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Munkára keresek praktikus notebook-ot. A legtöbbször asztali munkaállomásként használnám. Tudnátok segíteni?

Kritikus igényeim
- Kényelmes, strapás billentyűzet
- Jó kijelző (fényerőben és betekintési szögben is minél jobb legyen, felbontásban elég a tipikus 1366-os)

Preferenciáim (egyik sem kritikus, de előny)
- Világító billentyűzet
- Jó garancia és jó online szoftveres support Win7-es platformra (driverek)
- Valamilyen dedikált GPU (nem kell erős, de ne intel, ha nem muszáj)
- Halk venti
- Business megjelenés (nem kell ultrabookra gondolni, de ne is ez a bulky gémer kinézete legyen)

Nem lényeges
- Prociban nem kell erős legyen, fogyasszon keveset

Gyártók
Lenovo, Dell, Asus, Samsung, HP

Buttó 200e alá kéne beférni.

Valamiért két Lenovonál lyukadtam ki, tudtok jobb alternatívát?
IdeaPad S510P
ThinkPad E531

Tanácstalan vagyok, hogy most mely gyártók mely szériáiban lehet igazán megbízni. Előre is nagyon köszi a segítséget, tényleg sokat segít minden tipp. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#48014) orbo


orbo
tag

Sziasztok,

Tanácsotokat kérném az alábbiakban:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb. 2 hét múlva
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200.000 – 210.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Játék, Net, általános otthoni felhasználás
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Játékokra is használnám, COD, NFS, Rome: Total War II.… most szeretném újra kezdeni a játszást, pár év kimaradt.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő lényeges.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Igen, néhány hónap múlva.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6”, ennyiért gondolom csak fényeset kapok.
(8) Notebook tömege? Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 1 TB vinyó, 6-8 GB Ram, optikai kellene.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Vga
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Játék.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Dell Inspiron 5537
Dell Inspiron 5537 i7 procival
Kérdés, megéri e a +20.000 Ft-ot az i7 proci
Toshiba Satellite L50A10W
Lenovo Ideapad Z510
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#48015) spyduck


spyduck
nagyúr

Gyerekök :B

Dell Inspiron 7537 FHD-ben vagy IPS vagy PLS panel van, egy álom. Veszek egy ilyet otthonra komolyan....

(#48016) premete válasza spyduck (#48015) üzenetére


premete
veterán

Ha 14"-ban is tudsz valami jó panelt Latitude-be, szólj. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#48017) Chaser válasza spyduck (#48015) üzenetére


Chaser
titán

Mi a típusa?

premete: Van már FHD IPS 14"-ra is.

szerk:
Yany Dell E5530 FHD kijelzővel 210k körül. Only intel vga..de ha nem játszol mindegy. A többiben bőven kárpótol.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48018) runner 125 válasza spyduck (#48015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fényes bevonat ezek szerint nem zavaró? Nem tükröződik? Ha, Mac szintű, az már teljesen faxa.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48019) Yany válasza Chaser (#48017) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a tippet, elgondolkodtatál. Viszont nem túl apró minden egy 15"-os kijelzőn ekkora felbontásban?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#48020) spyduck válasza Chaser (#48017) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt írja az Aida: d7n36_b156han

Nem vagyok vele előrébb, milyen progit ajánlotok?

(#48021) Kbali válasza Chaser (#48017) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sajna a 7000-es széria 14 collosát nemigen fogják behozni. Vagy igen? A Dell terméklapján szerepel, de még nem láttam 74xx-es gépet sehol (vagy elkerülte a figyelmemet).

(#48022) rgeorge válasza spyduck (#48020) üzenetére


rgeorge
addikt

A google-t...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48023) spyduck válasza rgeorge (#48022) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ó komolyan? Na és akkor ez milyen panel?

(#48024) spyduck válasza Kbali (#48021) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lesz a 7437, viszont nincs magyar lokalizáció és elvileg nem is lesz.

(#48025) rgeorge válasza spyduck (#48023) üzenetére


rgeorge
addikt

Mezei TN+Film, de abból, mint látod, elég jó. Nekem az előző verzió van (B156HW01), az is IPS közeli minőség. Van egyébként a palettájukon 13.3" és 14" FHD is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48026) Pocok256 válasza spyduck (#48023) üzenetére


Pocok256
veterán

Ips tapicskolós pont olyan mint ami ebben az acerban van :)

De tapicskolásos bravúr nélkül 30k alatt meg lehet úszni tapicskolással meg 70k :D

És elvileg ha nem tapicskolós akkor nem ips.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48027) spyduck válasza rgeorge (#48025) üzenetére


spyduck
nagyúr

180 fokos betekintési szöge van, ez nem TN lesz sztem, vagy ha igen akkor ilyet még nem láttam.

(#48028) antaresdraco válasza brumi1024 (#48002) üzenetére


antaresdraco
újonc

A keret max 130 k
ennyit tudok rászánni, és ezeket találtam elfogadhatónak:)
pedig úgynézki a 3. a legegyszerűbb váasztás:/ egyéb tipp? vagy az túl gyenge már?

(#48029) Chaser válasza Yany (#48019) üzenetére


Chaser
titán

Nem, ha meg valami zavar felzoomolod..nézz meg egyet személyesen.

spyduck: Sztem ebből több rev van. 180 fokos láthatóságú TN nincs az biztos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48030) spyduck válasza Chaser (#48029) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tuti PLS panel van benne, az van a jobb Samsungokban és Vaio-kban. A lényeg, h baromi jó :)

(#48031) Yany válasza Chaser (#48029) üzenetére


Yany
addikt

Ha azt mondod, akkor megnézek egyet élőben. Ha mégsem jönne be a túl apró látvány, akkor van még javaslatod? A két lenovo és esetleg az 5537-es Inspiron közül melyiket ajánlanád?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#48032) Tikakukac válasza spyduck (#48023) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak húha TN panelek is. A 18"-as AW-ban, sőt abban az R500-ban ami nálam volt is olyan volt a panel, hogy ihaj. Nemsokára otthon leszek és lövök már képeket a Thinkpad flottáról, sikerült-e 5 év alatt előrébb lépni képminőségben ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48033) rgeorge válasza spyduck (#48030) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem PLS, AHVA. Ez hasonló az LG AH-IPS-éhez, de ennél többet nem tudtam kideríteni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48034) Stauffenberg válasza Pocok256 (#48026) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na, mondjad honnan lehet 30k körül FHD panelt szerezni a 7537-be? :D Látom te többet tudtál eddig kideríteni. :D

(#48035) Pocok256 válasza Stauffenberg (#48034) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha rákeresel a srácok által adott panel számra ebayen elég sok találatot kapsz :P

Egy kis BF4 FPS teszt

Meglepően jól megy a játék ha ésszel konfigolja amúgy az ember egy két beállítás ultran és a szűrések le és még akkor is szép FPS eredményeket kapok :P

Na meg 7537 notebookcheck.net test :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48036) Stauffenberg válasza Pocok256 (#48035) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt az előbb említett panelre azt írják IPS és matt.

Ez postával együtt 28k. Nem rossz. :)

(#48037) Phvhun


Phvhun
őstag

Nem nagyon találok neten konkrét tesztet arra, hogy egy Mobility Radeon HD 3650 hány fps-el viszi a World of Tanks-ot. Tud valaki mondani erre valamit? Mondjuk minimális grafikai beállításokkal, de mondjuk 1680×1050-es felbontásban. Ha így nem megy olyan 60 fps körül, akkor kisebb felbontáson is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#48038) 3RROR válasza Phvhun (#48037) üzenetére


3RROR
aktív tag

Nekem a GT 520MX-en elfutott éppen 1366-ban.60fp ezzel a kártyával...ne álmodozz.

(#48039) Pocok256 válasza Stauffenberg (#48036) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen mondhatni Best buy kicsit kivárok de 1-2 hónapon belül lehet karácsonyra meglepem magam vele :D

(#48037) Phvhun
Az a kártya kb a HD3000 el van egy szinten szóval low -on 1366*768 ban simán elfuttatja a játékot.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48040) spyduck válasza spyduck (#48030) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hahaha :)

7537 FHD (1920x1080) IPS-el van :)

(#48041) rizso válasza Pocok256 (#48039) üzenetére


rizso
addikt

Hogyan szól amúgy? Ha jól tudom előtte Z500-ad (előttem most egy Z570 van, gondolom a kettő kb. ugyanúgy szól) volt meg Dv6-od (olyan nekem is volt), akár azokhoz is hasonlíthatod (gondolom egy XPS L702x-től elég messze van a hangzása).

Minél több tesztet olvasok a különböző gépekről, egyre jobban kezdek elbizonytalanodni, hogy melyiket vegyem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#48042) brumi1024 válasza Tikakukac (#48032) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy ott van például a korábbi Dell XPS-einél elterjedt RGB-LED. Az is TN mégis az egyik legjobb laptopos monitornak tartották. Vagy kb az összes MBP kijelző, amik nem retinák. A 15"-osok 100% sRGB lefedettséggel jönnek, és elég komoly kontrasztaránnyal csak betekintési szögekben marad el az IPS-től. Én nem tartom jobbnak színekben a Dell 2312HM monitoromat, de az elég erős AG szűrő miatt sokkal életlenebb(lehet hogy le is kellene cserélni egy 2713h-ra, vagy egy Thunderbolt Displayre :DDD ).

(#48040) spyduck: Így már kicsit emészthetőbb az 1080p panel felára. :)

[ Szerkesztve ]

(#48043) Stauffenberg válasza Pocok256 (#48039) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez most megint egy kicsit a 7537 megvásárlása felé billenti a mérleget... a fenébe, miért kellett belenéznem a topikba. :D

Számoljunk csak:

Dell Inspiron 7537 - 235k
Full HD IPS panel postával EU-n belülről: 28k
Beszerelési költség márkaszervizben: kb 6k/óra munkadíj

Hát... még mindig vérzik a szívem ennyi pénzt kiadni érte, de az talán kicsit enyhít rajta, hogy nekem a 7537 kerülne 180 ezerbe, úgy meg főleg bestbuy. Azon is buknék sokat ha 2 év után úgy döntök eladom, de talán nem lesz olyan nagy a veszteség.

Franc, ha nem lennék olyan hülye, hogy laptopon erőltetem a játékot, akkor letojnám, vennék egy FHD paneles Latitude-ot használtan 120-130k körül. A hosszú hétvégén még emésztem a kérdést, látom a szalonba is elkezdtek becsorogni a gépek, Budán már átvehető állapotban van. :)

(#48044) Pocok256 válasza rizso (#48041) üzenetére


Pocok256
veterán

A z500 az durván etalon nagyon jó hangja volt laptopok között. Ez inkább olyan pavilion szint. Hangerő van de mélyet nem nagyon találsz :D

Z570 nek nem tudom ugyanolyan hangrendszere van e mint a z500 nak, de azt tudom hogy nála nagyon jó mélyek voltak és nagyon jó volt az összkép :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48045) brumi1024 válasza Pocok256 (#48044) üzenetére


brumi1024
veterán

Rakd fel a Dell hangkártya driverét. Sokat segített az 5737-nél.

(#48046) Pocok256 válasza brumi1024 (#48045) üzenetére


Pocok256
veterán

Fent van minden fülesbe nagyon jó hangja van és sokat segít, de ha csak simán hangszóróját hallgatod úgy a közelében sincs a z500 nak :) Nem mondom, hogy rossz , de inkább a semmi különös jelzőt akasztanám rá.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48047) Kbali válasza spyduck (#48024) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre gondoltam én is, hogy van magyar terméklap, meg minden, csak éppen majd kapni nem lehet.

(#48048) rizso válasza Pocok256 (#48044) üzenetére


rizso
addikt

Ha a Z570 nem is Y570/Toshiba P750/Dell L702x szint, de tényleg jól szól - főleg az említett Pavilionhoz képest. Ha racionálisan gondolkodnék, akkor megvenném az Y510p-t i5+GT755m kombóval. De valahogy most nem erősségem a racionalitás, valamiért minden mást megvennék, csak ne "kelljen" már megint Lenovot használnom ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#48049) orbo válasza orbo (#48014) üzenetére


orbo
tag

Valaki esetleg erre tanácsot? :F

(#48050) Csibe78


Csibe78
tag

Sziasztok!
Ezekről a gépekről van valakinek tapasztalata?

[link] G500

[link] Lenovo Z510

[link] Dell 5537

Ez a 3 gép közül szeretnék választani érdekelne olyan emberek véleménye akiknek ilyen gépük van vagy járatosak a laptopok között. Igazából azért vacillálok mert nagyon tetszik a Dell csak nem tudom megérne annyit az alumínium burok picit gyengébb hardverrel mint mondjuk a z510 erősebb hardverrel de nem tudom milyen a z510 minősége mert még sehol nem láttam kirakva az első g500 Lenovo nagyon jó ár érték arányúnak tűnik de nem tudom nem e a gagyibb változata e.? :F
Ha tudtok segítsetek, előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.