Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#148001) Tikakukac válasza VMatteo (#148000) üzenetére


Tikakukac
titán

200 rugóért sorsjegyet venni merész és bátor dolog :B

Privátban megkaptad a linket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148002) Mikulásbá válasza freelanced (#147997) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass PM-et is!

(#148003) Pintim.... válasza Brandynew (#147983) üzenetére


Pintim....
tag

Na fel vittem a limitet 185k ra. Olyan gepet nem lehet enyiert kapni amiben van ssd es HDD is? SSD re menne a windows, hdd re meg minden mas. Csak jobb lenne ugy,mint szamolgatni a helyeket,mert keves . Ezert a penzert kapok ilyet amiben ssd+hhd van?

(#148004) Brandynew válasza Pintim.... (#148003) üzenetére


Brandynew
őstag

Annyiért már van ilyen, igaz, csak egy, de az nagyon jó.

Acer Aspire A515-51G-5828

A gép masszív, sokat bír az akksija, elég jó a billentyűzete, de a legnagyobb erőssége a full HD matt IPS kijelző, ilyen nincs másik a kategóriájában. Múlt héten vettünk egy ilyet a családban.

Az egyetlen probléma az lehet, hogy csak 4 GB RAM van benne, a 8 GB jobb lenne, de lehet, hogy neked elég lesz. Tehetsz bele saját kezűleg is RAM-ot, van egy szervizablak az alján, csak leveszed és bepattintod a RAM-ot, de az még vagy 15 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#148005) Pintim.... válasza Brandynew (#148004) üzenetére


Pintim....
tag

rendben koszi:) NA ez a laptop mar jobban tetszik

(#148006) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Vasárnap megyek 1 hónapra külföldre dolgozni.Arra gondoltam,hogy ne maradjak le a kedvenc sorozataimról vegyek-e egy laptopot használtan (max 25k ért)amin tudom nézni vagy inkább vegyek egy androidos tv boxot?
Addig nem igen látom értelmét kitölteni az adatlapot.Köszönöm előre is.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#148007) Khelben válasza Demokatona (#148006) üzenetére


Khelben
nagyúr

25-ért olyan gépeket kapsz, ahol már valószínűleg csak pár perces az akku, besárgult a kijelző. Ha konzumer, akkor meg szanaszét van már mindene.

(#148008) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Érdemesebb formába öntöm a segítségkérő kérdésemet, kicsit hányaveti volt korábban sajnos. Egy ilyen géppel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100 000 alatt, lehetőleg minél olcsóbban
(3) Felhasználás? Irodai programok, netezés, semmi extra most épp. Komolyabbakra ott lenne az asztali. Alig használok most notit, csak jó, ha van.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs játék notin.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 1600x900 minimum, technológia nem lényeges. Minél kisebb annál jobb, de a 12 coll túl kompromisszumos, az már nem teljes értékű gép az olcsó kategóriában szerintem. 15,6-nál kisebb legyen feltétlen, W520-nál jobban hordozható.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kis hordozgatás fontos lenne azért.
(7) Operációs rendszer? Lényegtelen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Lényegtelen, a HDD a fókba menne úgyis.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Halk és csendes hűtés, masszív gépház
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak használt

A 8470p lenne szerintem a legjobb. Vagy nézzem az E5430/E6430, T420/T430 vonalat, hogy hol a legjobb az ár? A 15 collosak nem hiszem, hogy kellenének most nekem, annyival nem nyújtanak többet ebben az esetben tán, mint amennyivel nehezebbek és drágábbak.

Mondjuk a 8570p árban még jobb is, mint a 8470p (ez lehet csak valami random anomália), de a TP-knél ez pont nem így van (a Dell-nél sem valamiért ahogy nézem, ott is a 15 collos drágább), ott a 15 collosra van nagy igény.

Köszönöm tippeiteket előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#148009) Demokatona válasza Khelben (#148007) üzenetére


Demokatona
tag

Akku nem fontos,mert nem lenne hordozva csak a szállodában nézném esténként.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#148010) Dhampir válasza Pintim.... (#148005) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egyik RAM le van forrasztva.

(#148011) dh66e válasza Khelben (#147978) üzenetére


dh66e
veterán

Gondoltam egyszerű lesz a válasz,de ezek szerint nem. :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Tökmindegy,mától bármikor...
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-150-250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-3D-s bútortervező,(nem nagy hardver igényű progi) netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Játék kizárt.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-14" IPS-em még nem volt a HP 8470-ben egy kalap sz.r TN van.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Sokat.Utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Win10 pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-A mostaniban 128-as ssd van,ettől csak nagyobb legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-Nincs.
Illetve,de!
Ne törjön a zsanér. :D
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-A minimumból csak használt a maximumba talán az új is beleférhet.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#148012) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van ez a noti -> HP G 15-DA0034NH arany laptop 4TU52EA (15,6" FullHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/DOS) elvileg a HP laptopokra 3 év garancia van, viszont itt 1 év garancia szerepel ami nem valós adat szerintem. Ügyfélszolgálatot hívtam, de nem tudtak mit mondani, ahogy a boltba sem tudtak. Mindenhol mondták hogy 3 év jár a HP laptopra, és nem tudják itt miért szerepel csak 1 év. A HP-t kellene megkérdezni, de ugye őket meg jövő héten lehetne csak, amikorra az akció már véget ér.
Mi a tippetek, biztos hogy el van írva az 1 év és tuti hogy 3 év jár rá?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#148013) Khelben válasza jozsi252 (#148012) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link]

"Jótállás
1 éves korlátozott jótállás az alkatrészekre és a javításra futárszolgálattal"

Nem minden HP laptopra van 3 év jótállás.

(#148014) instantwater válasza Demokatona (#148009) üzenetére


instantwater
addikt

Én inkább valami tabletet vennék, ha csak filmezni kell.

(#148015) jozsi252 válasza Khelben (#148013) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt értem és meg is találtam, viszont bárhol máshol nézem, akár laptopszalon mysoft tablet.hu notebook.hu mindenhol 3év garancia szerepel erre a laptopra. Ezért nem értem.

iPhone 13 Pro Max

(#148016) Khelben válasza jozsi252 (#148015) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vagy elírás vagy más feltételekkel, más beszállítótól jön a gép.

(#148017) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

Sziasztok,

Egy komámnak kéne egy ultrabook, a paraméterek:

1) 2 hónapon belül
2) Szupermaximum 700k
3) Irodai felhasználás, munkagép - szükséges lehet majd az is, hogy a videószerkesztést bírja, de nem elsődleges szempont
4) Nem fog játszani rajta
5) Legalább 13-14-es kijelző, de ha kis házba teszik, a 15 is jó. Felülete ha lehet matt, fényes csak akkor, ha nagyon nincs más. IPS, de gondolom ennyiért már nincs képük TN-t pakolni a gyártóknak :)
6) A tervek szerint sokat, napi szinten, és igen, menet közben is lenne használva
7) Win10
8) Alapesetben 512 GB SSD, de egy 128 GB SSD + 0.5-1 TB HDD is opció lehet
9) Munkanapot odafigyelés nélkül is bíró üzemidő, dokkolható, kényelmes billentyűzet. Érintőképernyő, 2in1 kialakítás abszolút nem lényeg, de zavarni nem zavarja, ha olyan
10) Új

Köszi előre is!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#148018) Demokatona válasza instantwater (#148014) üzenetére


Demokatona
tag

Köszi,arra kellene csak.Milyet érdemes venni?Jöhet privátba,hogy ne terheljük a topicot.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#148019) Khelben válasza ZavaBalazs (#148017) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez könnyű: ilyen gép nincs. 13-14-es méretbe nem lehet videószerkesztő hardvert tenni. Dokkolás kezd teljesen kihalni, hacsak az usb-s dokkolót nem tekintjük dokkolásnak. 8 órát nagyon kevés gép bír akkuról és azok is csak nagyon ideális körülmények között, tehát kb. ha nem használod semmire. Szóval itt komoly kompromisszumokra fog kényszerülni az illető.
Dell XPS 15 áll a legközelebb az igényekhez, de terhelés alatt ez is túlmelegszik és akkuról 8 órát csak akkor bír, ha a sima netezésen kívül más nem történik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#148020) ZavaBalazs válasza Khelben (#148019) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a videószerkesztést pont feltételesen írtam, és nem lényegesnek. USB-C dokkoló tökéletes, nem lényeges, hogy konkrétan be kelljen pattintani valahova. 8 órát még az enyém is elmegy (1. gen surface book, a másodikban meg kb a harmadával nőtt az akku), szóval gondolom azért létezik pár ilyen a piacon.

szerk.: köszi, ez nem is rossz, mondjuk gondolom a H-s proci pont nem segít az akksi témakörben... nem árulják ugyanezt U procival, videokártya nélkül? (mert a videószerkesztés tényleg nem fontos szempont)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#148021) Mikulásbá válasza ZavaBalazs (#148020) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nézd meg ezt a gépet,15.6"-os,de mivel alig van káva,majdnem 14"-os külsőben van.
Ha jól tudom,USB-C dokkolást tud.

ASUS Zenbook Pro UX550VE-BN029T

[ Szerkesztve ]

(#148022) FLD1987 válasza ZavaBalazs (#148020) üzenetére

Lenovo ThinkPad T480 laptop a Lenovo szerint kb. 30 órát bír. Viszont ehhez össze kell állíttatni egyedi Lenovo ThinkPad T480 laptopot. Amilyen Lenovo ThinkPad T480 laptopot magamnak összeállíttattam az kb. 600.000 HUF. 2018. évben nyáron nettó 1410 EUR, bruttó 1790,7 EUR összegbe került, erre számoltam azt, hogy kb. 600.000 HUF.

Ezek vannak a nekem megfelelő Lenovo ThinkPad T480 laptopban:
Kijelző: tükröződésmentes (matt), IPS, LED, érintőkijelző
Kijelző felbontás: 1920 X 1080 pixel
Kijelző méret: 14"
Biztonság: ujjlenyomat olvasó, hardveres adattitkosítás, SmartCard olvasó
Processzor: Intel Core i3-8130U processzor (2,2 GHz, up to 3,4 GHz, 4 MB)
Memória: 8 GB (DDR4 2400 MHz)
Tárhely: 256 GB SSD hardveres adattitkosítással (PCIe-SSD, M.2 NVMe module, OPAL 2.0)
Billentyűzet: háttérvilágítással rendelkező magyar nyelvű billentyűzet
Operációs rendszer: Windows 10 Pro
Hálózat: LTE modem, WLAN
LTE modem: Fibocom L850-GL (Cat. 6)
További szükséges dolgok: nincs

Tőlük kértem és kaptam az árajánlatot euróban.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148023) Tikakukac válasza FLD1987 (#148022) üzenetére


Tikakukac
titán

És ez így 600k?

Huha, vannak bajok.

A 30 óra mondjuk mosolyogtató :B Valahogy mindig lefelejtik, hogy mit futtatva és hogyan jön ki az x óra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148024) FLD1987 válasza Tikakukac (#148023) üzenetére

24 Whr + 72 Whr akkumulátor van benne, kértem bele NVIDIA GeForce MX150 videokártyát, de azt csak Intel Core i7 processzorhoz ad elvileg a Lenovo, ezért az nincs benne a tervben, szerintem hülyeség, hogy a Lenovo nem akar Intel Core i3 processzorhoz NVIDIA videokártyát adni, de ezzel nem tudok mit csinálni, de ezért meg nem kell nekem Intel Core i7, inkább lemondok az NVIDIA videokártyáról.

Amúgy drágának minősül az ajánlatuk?

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148025) Tikakukac válasza FLD1987 (#148024) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem gyengén :B

De CTO cucc, ott gondolom instant odavertek egy olyan felárat, hogy nyekk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148026) FLD1987 válasza Tikakukac (#148025) üzenetére

Még ami eszembe jutott, hogy 3 év helyszíni garancia is benne van az árban és az NFC, Bluetooth is. Viszont az írásod alapján egyre inkább a nem egyedi laptop készíttetésén gondolkozok, hanem az Acer Predator Helios 300 (17,3") megvételén.

Szerinted mennyit érne meg az egyedi gyártású Lenovo ThinkPad T480 laptop azzal a tervezett alkatrészekkel, amiket kértem az árajánlatnál(vagyis, amit eddig írtam róla)?

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148027) Bluesummers válasza FLD1987 (#148026) üzenetére


Bluesummers
őstag

I3-assal, max 200-at (se) adnék érte, még ha full új, bontatlan csomagolásban is van, 3 év garanciával.
Nemrég volt fele árban 2db P50-esem ... az azért más kategória, messze túlmegy a legkimaxoltabb T480-on is.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#148028) Tikakukac válasza FLD1987 (#148026) üzenetére


Tikakukac
titán

Gari, NFC, BT alap. Az bszna még csak be ha az dobna az árakon :B

Az a gép ha 300k-ért menne azt mondanám, hogy okay, ennyit már talán meg is ér. Úgyhogy köbö a feléért reális.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148029) Bluesummers válasza FLD1987 (#148022) üzenetére


Bluesummers
őstag

30óra, minimum fényerővel, WiFi nélkül, idle állapotban lecsukott fedővel simán.

"With its six-cell, 72-watt-hour battery attached, the T480 lasted 17 hours, which involves continuous web surfing over Wi-Fi. Because the ThinkPad T480 uses Lenovo's hot-swappable Power Bridge battery system, users can even carry extra batteries with them and swap them in without shutting the laptop down."

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#148030) FLD1987 válasza Tikakukac (#148028) üzenetére

Akkor maradt az Acer Predator Helios 300 (17,3"). Köszi Tikakukac és Bluesummers az információkat. Tök jó, hogy kellett ideiglenes laptopot vennem, mert különben nem kezdtem volna el gondolkozni azon, hogy konzumer laptopot vegyek és simán megvettem volna 2018. évben decemberben 1790,7 EUR összegért a Lenovo ThinkPad T480 laptopot.

Amúgy ezért gondoltam, hogy a Lenovo ThinkPad T480 kb. 30 órát kibír akkumulátorról: Opcionális: akár 30,3 óra használat kettős akkumulátorral (24 + 72 Whr)
Forrás: Lenovo

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#148031) Tikakukac válasza FLD1987 (#148030) üzenetére


Tikakukac
titán

Kemény napot zártunk ma is. Holnap tényleg csak tortát sütök meg szülinapozunk :K :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#148032) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

Yoga910-em a második alaplap cserének néz elébe gari időn velül, ezt én hivatalosan is elektronikai szemétnek deklarálom. A régi fosch lenovo driverekről ne is beszéljek amik napi szinten nehezitették meg a munkám. És egy 500k+ gépről beszélek. Ugyhogy eladom, akarok valami helyette, a microsoft surface-el szemezek de kell az ajánlásotok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Nincs keret, hajlandó vagyok sokat költeni rá. A surface pro 900k ára azért sok :) legyen max 600k-700k
(3) Felhasználás?
Főleg irodai csomag és nagyon light 3d. Az újabb gen-es integrált vga-k is megfelelnek, haszáltam fusion 360-at a lenovon és nem volt sebesség gondom
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok laptopon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mostmár nem nagyon akarom hdpi alá adni. Érintésérzékeny panel előny de nem muszáj.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz. Jó akkuidő (4+ óra) jó lenne
(7) Operációs rendszer?
Windows. Apple nem jöhet szóba
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
16 giga ram meg nagy ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Könnyű vékony gép kell, hd webcam, szuperjó tapipad
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új boltból

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#148033) xyzolesz


xyzolesz
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 70k.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
filmezés, netezés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell.
SSD persze jobb lenne, de ennyiért nem várok csodát, HDD is jó. Tárhelynek szerintem elég lesz 128GB is.
Memóriából legalább 4GB szerintem beleférne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is.

Jelenleg ezzel szemeztem:
HP Probook 6470b
Erről mi a vélemény?

Köszi előre a válaszokat.

(#148034) adika4444 válasza xyzolesz (#148033) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezért az árért SSD-vel teljesen rendben van:)

üdv, adika4444

(#148035) csubuka válasza csubuka (#148008) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Erre esetleg tudtok valami tippet írni? Vagy nem lesz jobban hordozható egy 14 collos a W520-nál annyival, hogy megérje a csere? Mondjuk a strapaság és a könnyű szerelhetőség is szempont itt...

[ Szerkesztve ]

(#148036) Khelben válasza csubuka (#148035) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyakorlatilag felsoroltad az összes lehetőséget. Azt vedd, amelyikre több a garancia és ami adott árban a legjobban felszerelt. Szerintem egy 8470p és egy 8570p között nem sok különbésg van hordozhatóságban, mindkettő ugyanolyan vastag és csak pár deka a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#148037) csubuka válasza Khelben (#148036) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Ámde a masszivitást a 8470/8570 viszi, cserébe batár szerkezet vagy annyira nem kiugró cucc szívósságban (A Thinkpadek műanyag borítása azért tud repedni sajnos...)? Melyik lenne a leghalkabb mondjuk?

Meg vonjam be akkor a 15,6 collos E5530/E6530 típust is? Vagy a Dellnél azért ténylegesen hordozhatóbb a kisebb modell?

[ Szerkesztve ]

(#148038) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Harmadjára is szeretnék segítséget kérni. Most saját részre keresek laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200-220e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) 1. internetezés, 2. irodai munka 3. játék 4. filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 5 játék van amivel játszanék: 1. Alan Wake; 2. Quantum Break; 3. Sunset Overdrive (pletyka csak) 4. Friday the 13th The Game 5. Madden NFL 19 Felbontás: 1920 x 1080 Részletesség Medium vagy Low
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" a többi nem lényeg
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak lakáson belül, agyon ritkán külföld, utazás közben viszont nem használnám
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500 GB - 1 TB; optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Esetleg de nem szempont a webcamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Lehet használt is. Ha ennyi pénzért csak használt van az sem baj.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

(#148039) Brandynew válasza Csabee86 (#148038) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Acer A515

Konkrétan ez: http://www.laptopszalon.hu/acer/acer-aspire-5-a515-51g-5934-nx-gtceu-001-laptop_30749-adatlap

i5-8250u (4 magos)
GeForce MX150 VGA
1 TB HDD + 128 GB SSD
full HD IPS kijelző

DE 4 GB RAM-mal kibővítve vedd.. Így most akciósan 226 ezer Ft (a RAM-bővítéssel), csapj le rá.

[ Szerkesztve ]

(#148040) Inezke válasza Tikakukac (#147986) üzenetére


Inezke
újonc

És ha nem szempont a mikrofon, milyen laptopot tudnál ajánlani?

(#148041) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek kellene gép,de feladtam a harcot vele, gondoltam itt kiokosítanak.
Ragaszkodik egy fémházas géphez 14-es méretben.
Strapabíróság,fémház,kompakt kivitel.Ő azt mondja,hogy ház tekintetében olyasmit szeretne mint a Macbookok,de nem akar almát.
Semmi 360 meg 2in1.Laptop,ami fémházas.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
5-600K,de ha csak 400,az se baj.Nem kell erős hardver,viszont a ház legyen fém,ez fontos.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Átlagos irodai szoftverek,netezés,filmek,semmi cpu-gpu igényes dolog.Egy i5-ös szint azért elvárt.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt IPS,minimum fullhd.Non-touch. Kültéri használat is lesz napi több órában.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hurcolva sokat.Menetközben nem biztos hogy felnyitná,de nem kizárt.Napi több órát lenne használva kint a szabadban.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy,nem feltétlenül kell win.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optika nem kell.Gondolom,az eddigiek alapján lejött hogy itt egy ultrabookról beszélünk. 8gb ram elég. A háttértárra 2 opció van.Az egyik,hogy mehet bele ssd+hdd.Ekkor elég egy 128+500gb vagy 128+1000gb.A másik, ha csak ssd megy bele,akkor egy 512-es.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs,csak amiket leírtam.Az viszont kőbe vésett.
Billentyűzetvilágítás kell.Numpad előny de nem feltétel, 14-eseknél talán nincs is.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Új vas kell.

Na,az erősen preferált brandek a HP,a Dell,esetleg a Surface (de nem tudom,azok milyen anyagból vannak)
Én amennyire tudom, a HP-nél fémházas cucc az Envy meg a Spectre, talán bizonyos Elitebookok.A Dellnél az XPS.Javítsatok ki ha tévedek...
De mivel matt kijelző kell, nem érintős,asszem a Spectre meg talán az Envy is kiesik. Vagy nem?
A Surface-król meg vajmi keveset tudok,netet bogarászva se jutottam előre sokkal.
Na,erre várok véleményeket.

(#148042) Khelben válasza carrilboy (#148041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell XPS 13 a Macbookok párja, de 512-es ssd-vel nem kapja meg 600k alatt.

(#148043) carrilboy válasza Khelben (#148042) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Köszi. A pénz nem támpont ilyen szempontból, külföldön venné,olcsóbban,mint otthon. Azért írtam 600k-t,mert azt mondta,max 2000€.De inkább alatta.
Az említett Dell xps 13 itt i7-el,16g rammal,512-es ssd-vel 1549€.

A többi vasról vélemény? Vagy azok akkor egyik se felel meg a feltételeknek?

(#148044) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-3 honapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250000 FT +- 20000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) programozás tanulás, munka, és virtuális gépeket szeretnék futtatni rajta linux alapon
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 coll, Full HD, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán hordoznám, havonta egyszer, kétszer.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Linux
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Jo lenne SSD 240 GB, de ami az árba belefér. Esetleg SSD és HDD-s van amit mindkettőt tudja egyszerre? 8GB. Optika- nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új és használt is.

Köszönöm.

(#148045) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak keresek most laptoppot. Ezt a gépet néztem ki neki, és az lenne a kérdésem hogy valóban IPS kijelzővel van e szerelve mivel az adatlapján az van írva, de csak az EMG-nál írják, máshol nincs ez feltüntetve? Ennyiért egyébként ez "jó" vételnek számít?

Köszönöm előre a válaszokat!

(#148046) VMatteo válasza pezo00 (#148045) üzenetére


VMatteo
őstag

ilyet vettem, mármint erősebb hardverrel. Itt tűzzel vassal ellenezték. Pár év múlva kiderül. Eddig nemtudok rosszat mondani rá.

Tisztelet a Gépésznek!

(#148047) dannyl


dannyl
addikt

Segítséget szeretnék kérni a következő feltételekkel:

(1) Mostanában venném
(2) 160-200k
(3) Csak irodai programok, netezés, youtube, filmek. Semmilyen óriás hardverigényes program nem lesz (PS, játék, 3D)
(4) Nincs játék
(5) Jó lenne egy FHD IPS,
(6) Havi 1-2x lenne hordozva
(7) Win10 lesz rajta, de nem baj, ha külön kell megvenni, azt megoldom.
(8) Szeretnék SSD-t+HDD-t, illetve min. 4GB RAM-ot, ami nem lenne baj, ha bővíthető lenne majd. Ha az SSD-t külön kell megvenni, nem baj, de akkor fogadjon 2 merevlemezt.
(9) HDMI jó volna.
(10) Új kellene

Illetve FEHÉR szín kellene KIZÁRÓLAG.

Köszönöm szépen!

(#148048) Vigor1015


Vigor1015
újonc

Sziasztok!

Szeretnék új laptopot vásárolni, de sajnos kevéssé értek hozzá :(

Amilyet azeretnék:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ahogy lehet, az előző asztali gépem elromlott, de jelenleg asztali gép nem jön szóba
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-300 ezer
(3) Felhasználás:
irodai programok főleg- adatbázis kezelők/ citation managerek/filmletoltes/office, + néha játék, ez alacsonyabb prioritas
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régi jatekokaz egyetlen szóba jõvő gépogényű a wow BfA lenne max közeli settingen
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" kepernyo, TN kijelzo, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1-2x hordoznam
(7) Operációs rendszer?
- Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD(500-1000GB)+SSD(128-256GB), 8-10 GBRAM, optikaimeghajto nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
- legyen HDMI csatlakozas
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt is, de csak garanciával

Nagyon köszi a segítséget!!! :) :B :R

(#148049) pezo00 válasza VMatteo (#148046) üzenetére


pezo00
tag

És IPS kijelzős vagy sem? :)

(#148050) Brandynew válasza pezo00 (#148045) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ha jót akarsz édesanyádnak, nem veszed meg ezt a Lenovot. Törik, reped, melegszik, értékelhetetlen kaki a billentyűzete.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.