Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174001) Pyttawrx válasza marec1122 (#173999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem ennek függvényében kell gépet venni. A legtöbb mainak a hátlapját kell leszedni és onnan már cserélhető pl az SSD vagy a RAM, kivéve ha ez nem integrált.. stb

(#174002) SeniorTilla válasza marec1122 (#173999) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nincs

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174003) fateless válasza Pyttawrx (#174001) üzenetére


fateless
veterán

Ez sokáig úgy volt, hogy csak lekaptad a hátlapot, és cseréltél minden lényegeset egy Elitebook, Latitude, Thinkpad belsejében.
Most meg már ők is forrasztgatják a RAM-ot, lehagyják a gombokat az egérről, nincs pöcökegér, stb. Siralmas, hova "korcsosul" az üzleti széria. Komolyan szánom az irányt, amit vettek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174004) thesound


thesound
őstag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350e
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni mindenes. Irodai programok, filmezés, youtube, net, zene, gimp, kodi
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Kizárólag streaming játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 vagy kisebb, inkább matt, de nem lényeges
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Házon belül, utazás közben nem használom.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mind1, win10/11 menjen rajta.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 SSD, 8GB ram a minimum
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-HDMI
-három USB (mind1, hogy 2.0, 3.0)
-csendesség (a jelenlegi 12 éves notebookom, pl. az 1080p-s stadia streamnél simán megy, de hangosan süvít, 720p-nél normál hangja van)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#174005) SeniorTilla válasza fateless (#174003) üzenetére


SeniorTilla
veterán

már nem a régi lemez megy, usában 6 hónap garival adnak műszaki cuccokat, aztán vegyél újat

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174006) ricogsm válasza SeniorTilla (#174005) üzenetére


ricogsm
őstag

Na ne :((

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#174007) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Léteznék még cégek, amik egyedi laptop összerakással foglalkoznak? Ha igen, 600-700k huf között már realitás saját igényeket felhozni, vagy annyiért csak előre gyártott laptopok közül válogathatok?

A tippeket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#174009) tipuka válasza Pyttawrx (#173992) üzenetére


tipuka
addikt

Szia! :)

Köszönöm, de sajnos a keret az 165k kell maradjon.
Van amiből nagyon engedni kellene még? A 8GB RAM-ból, SSD-ből és a Hearthstone-ból nem enged az illető
Dell-Vostro-15-3515 mennyivel jobb/rosszabb a Fujitsu LIFEBOOK A3510-nál?
Én csak azt látom yt videó alapján, hogy elfutna a Dell-en a Heartstone, meg, hogy ajánlott az összefoglalóban, bár 1080p high-on 30fps-sel a Fujitsun is. :)

(#174010) Pyttawrx válasza tipuka (#174009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ajánlott, csak volt itt (illetve a dell topikban, több zsanértörésről is) beszámolva, ezt majd odaírom az összefoglalóba is.

(#174012) Pyttawrx válasza coco2 (#174007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően tedd fel a kérdésed.

(#174013) Pyttawrx válasza thesound (#174004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Zenbook pl? 14” oled?

(#174014) BauerK


BauerK
csendes tag

Sziasztok.

Egyetemre szeretnék vásárolni egy laptopot, viszont kissé tanácstalan vagyok. A kérdésekre a válaszaim:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, ideális novemberig lenne, de tudok még várni
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 130-150000
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemre kellene, prioritás a könnyűség és az összeszerelés (+ kijelző/hangszóró minőség, ha ilyen árkategóriában ez szóba jöhet :D) . Nagyon lightweight felhasználás volna: Word dokumentumok szerkesztése, Olvasás, Multimédia (film/youtube lenne)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A kijelző méretét tekintve 13-15 inch volna ideális, lehetőleg matt IPS de ilyen árkategóriában nincsennek nagyon preferenciám.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten többször is lenne hordozva, utazás közben nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lényegtelen, de ha választani kell inkább Windows.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Tárhelyből 500GB kellene legalább én az SSD-t preferálnám, jelenleg van egy 500GB-os SSD-m ha az elférne mellé külön öröm. RAM-ból szerintem 8GB kellene.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Én ilyen kerettel csak használt gépekben gondolkozom, de természetesen, ha van új az csak jól jön.

Előre is köszönöm a válaszotokat :)

[ Szerkesztve ]

(#174015) Pyttawrx válasza BauerK (#174014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.
Ha viszont új akkor a keretbe, ez férhet bele kb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#174016) fateless válasza BauerK (#174014) üzenetére


fateless
veterán

Ha valóban ilyen felhasználásra van szükséged, akkor egy Pentium n6000 procival szerelt Acer Swift 1 gép 8/256 vagy 8/512 kiszerelésben alkalmas erre.

Kis súly, hosszú akkuidő, 3 év gar. jó minőségű összeszerelés.

De hozzáteszem, hogy az általad leírtakra lesz ez megfelelő. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert vettünk egyet feleségemnek (egy 1005-ös i3-as 15,6"-os lenovo helyett, mert az már nagy és nehéz volt hurcolásra), és neki nagaon bevált (irodai használat, lelkigondozói képzéseket szerveznek, nála fut össze minden. Sok word, excel, online meetingek) Neki nagyon bevált. Ezért vettem én is egyet hurcolós gépnek, de mivel nálam alapban is 30 böngésző ablak nyitva van, azt már nem bírta a proci - az a fő gyenge pontja. A másik pedig a hang: halk a gép - legalábbis két kislány mellett itthon halk.

De ha valóban az általad leírtakra vennéd, arra kifejezetten megfelel. Volt egy akció, amikor 100-120k között adták őket, akkor sokan vettek (feleségemét mi is akkor, az enyém már neppertől jött haszonkulccsal sajnos, így most már nehezebb eladnom), szóval használtan is találsz ekörül, de újként is van 125-ért.
Van yt-on teszt róla (pl itt), nézz rá bátran. Az összeszerelés, hordozhatóság, kinzéet tekintetében meg fog felelni, "nagyon lightweight felhasználás volna: Word dokumentumok szerkesztése, Olvasás, Multimédia (film/youtube lenne)" tekintetében is (feleségem megírta rajta a szakdogáját, míg nekem a 1135 core i5, 16GB RAM zenbook ux325 sem volt elég a szakdoga alatt, egyszer megszámoltam, 158 böngésző, 22 word doksi és 6 excel volt folyamatosan megnyitva egy asztalon, mellette a másikon még dolgoztam). Viszont több folyamatot ne akarj rajta végezni. Az, hogy páromnak megy a levelezés, mellette egy word és egy nem giga excel, és közben megnyit egy disneyplus oldalt, még elmegy rajta fennakadás nélkül, de több dolgot párhuzamosan már nem tud. Ennek tekintetében gondolkodj el rajta, mint opció. Célgépként egyetemi jegyzeteléshez valóban megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174017) Pyttawrx válasza fateless (#174016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Celeront miért? Hiába 4 mag, gyenge 6w TDP
ezeket nem kéne ajánlgatni, hisz kap erősebbet használtan, és amúgy is használtat keres inkább. Köszi

(#174018) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174017) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pyttának igaza van, sokal jobban jár egy pár éves használt i5-ös géppel mint egy ilyen low-end újjal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174019) fateless válasza Pyttawrx (#174017) üzenetére


fateless
veterán

Azért, mert ha komolyan az az igény, amit leírt, arra van kitalálva. De csak akkor vegye meg, ha valóban csak arra használja.
Ez is egy alternatíva, ami valóban megfelelő a leírtaknak (sőt, inkább megfelel annak, mint akár a másik linkelt gép). De akkor, ha céleszközt keres - ezt többször és erőteljesen kihangsúlyoztam, ahogy a linkelt videóban is ezt hangsúlyozzák ki. Nekem nem vált be még hurcolós másod (igazából harmad) gépnek sem, míg feleségem a leírtakra használja, és mikor felajánlottam neki a Latitude 14 5420-ast, ha veszek magamnak másikat, nem akarta lecserélni, mert teljességgel kiszolgálja probléma nélkül.
Hiába írod, hogy kap erősebbet, ha a leírt tevékenységhez nem szükséges erősebb gép :U

Igen, én magamnak inkább megvennék egy 6-7. gen intel procis használt gépet, de én msáképp használom a masinát. A válaszom nem a preferenciámat, hanem a feltett kérdésre adott egyik lehetséges jó választ tükrözi. Ő pedig elég nagy már, hogy eldöntse, melyiket szeretné, mennyire bővülne a jövőben a felhasználási terület.

SeniorTilla
Talán még emlékszel, tizenpár éve még párhuzamosan árulgattunk itt gépeket az aprón (csak az én vállalkozásomban nem hivatalos disztributor általi renew gépek voltak, hanem én vásároltam kintről cégektől a pár éves levetett business gépeket és újítottam fel) Saját mamamból kiindulva én is használt üzleti felé terelném az embereket, de már rájöttem, hogy adott esetben a 3 év gar, új állapot, könnyebb és kisebb méret fontosabbak lehetnek, mint a használt üzletik által rejtett lehetőségek. Most már odáig vetemedtem, hogy a 10 éves Latitude-okat az irodában lecseréltem Consumer X Asusokra, ami szentségtörésnek hathat, ugyanakkor viszont előtte szétszedtem a gépet, ellenőriztem a belső kialakítást, hogy mennyire jó a hőelvezetés. Nálunk a laptopok fel vannak rakva egy tartó állványra az íróasztalon, mindegyikhez külső egér és bill, a szellőzés teljesen nyitott a gépnél, sosem csukják le őket, mert lényegében AIO gépek helyett használjuk őket. Alapvetően minden előnyös tülajdonság, amivel a Latitudok rendelkeztek, hanyagolva volt a szellőzést kivéve (még a portokat sem használják a gépeken, mert külön hubok vannak), szóval most nem fizettünk ki 250k-t a használt üzletire gépenként, hanem egy ajánlat keretében megvettük 130-ért darabját, és minden negatív tulajdonságát ki tudtuk küszöbölni a gépeknek a speciális felhasználásunkkal.
Mindemellett azok a gépek, amik mozgatva vannak az irodák között, továbbra is Latitude-ok lettek (bár a kollégák nem értették, hogy nekik miért használt gép jár, mikor a másikak szép, fényes, újakat kaptak - hiába mondtam nekik, hogy az övüké kétszer annyit ér). Elfogadták, bár nem biztos, hogy meg is értették a különbséget...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174020) Pyttawrx válasza fateless (#174019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem ezzel csak annyi, amit nem értek, hogy azt mondod amit mi, és még ellentétesen cslekszel. :)
De ezt is le is zárnám (Privátba szívesen folytatom, csak ne szemeteljük itt ezzel a topikot). És itt továbbra sem fogjuk ajánlani a hulladékokat, bármennyire is ti használjátok, és kiküszöbölitek a hibákat. Ez nem ellened van ne is úgy vedd kérlek.
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod.

(#174021) fateless válasza Pyttawrx (#174020) üzenetére


fateless
veterán

Azt írtam le, hogy azon gépek esetén, amik alapvetően és általánosságban a nem ajánlott kategóriába esnek (akár az általunk vett több X712, akár a Swift 1), adott célra és adott felhasználás esetén lehetnek ajánlott gépek, de ez csak akkor van így, ha pontosan körülhatárolt és megfelelően definiált a felhasználási terület, máskülönben bosszúságot tud okozni.

Egy példa tizenévvel ezelőttről: Amikor laptopot vettek az emberek, rendre mondták nekem, hogy mivel árban alig több, megveszik a dedikált kártyásat, mert mi van, ha esetleg kellene, jó lenne. Én meg mondtam, hogy ha nem tervezel olyan dologgal, amihez kellene, akkor ne hozz be egy újabb lehetséges hibaforrást. Különösen az egyik MXM nem tudom hányast szerették beépíteni laptopokba, amik alig voltak erősebbek, mint az integrált kártyák. Aztán a rosszul tervezett hőelvezetés miatt elkezdtek megolvadni a golyók bennük, és meghaltak a gépek. Volt olyan Sony Vaio sorozat, amik brutál veszteséget okoztak nekem, mert fél éve jótállást adtam a használt gépek mellé, és az összessel előjött ez a probléma (ágyon játszik vele a gyerek, garantált a hiba). Azok, akik az integrált kártyásat vették meg, boldogan használták a gépeiket.
Negatív példa volt mondjuk a Dell egyik inspiron sorozata is, amikbe fillérekért belepakolták az i7-es procikat, és egyszerűen megsültek. De attól még az i5-ös gépek (azok még filléresebbek voltak) irodai használatra DTR gépként ajánlottak voltak, csak mindenkit le akartak róluk beszélni, akkor is, amikor nem a "sűtőket" akarta valaki megvenni.

Szóval alapvető a jól meghatározott felhasználási terület, és ez sokat segít abban, hogy a megfelelő gép legyen megvéve. Erre mondtam azt, hogy adott esetben egy Swift 1-es N6000-essel, vagy egy Asus X712 is lehet ajánlott, ha tudod, mire kell az eszköz. Máskülönben pedig az általánosan ajánlott gép a jobb. - Emiatt rakom inkább ide a választ, mert ez épp ráerősít a jól kitöltött kérdéssor fontosságára...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174022) Pyttawrx válasza fateless (#174021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok. Köszi

(#174023) zombei


zombei
aktív tag

Sziasztok!

Nézegettem mostanában a gépeket, és kicsit újítanék. A Lenovo V15 G2-vel Ryzen 5 5500U-val szemezgetek, csak a kijelzőtől félek, hogy nem e elég kaka lenne. Teljesítményben szerintem elég lenne, és a 38Wh akksis verzióba lehetne még tenni 2,5"-os winyót, ami fő szempont lenne. Tudtok esetleg valami alternatívát ajánlni hasonló árszinten ? (Ez 150e lenne.)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
2. A gépre szánt összeg forintban?
150-180e
3. Felhasználás?
Netezés, film nézés, és néha kis játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Valorant, Fortnite, Starcraft 2 1920X1080
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"/15"6, 1920X1080, matt, IPS lenne a jobb.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SDD 128/256GB és HDD 1TB RAM 8/16GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
--
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, de nem igazán láttam mostanában.

(#174024) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

Laptop eladáshoz beárazásban tudnátok segíteni?
Ha igen:

Lenovo Y510p:
CPU: i7-4700MQ /2,4-3.4GHz/
RAM:2x4 Gb DDR3 Dual, Samsung
GPU: Nvidia GT750M x2 SLI (ultrabay csatolás)
-2x 2048 MB
-2x 128 Bit @ 2000 - 5000 MHz
-DirectX 11, Shader 5.0
-GPU Boost 2.0, PhysX, Verde Drivers, CUDA, 3D Vision, 3DTV Play

LAN: Wifi + Ethernet 10/100/1000 gigabit
HDD: Samsung 250GB 850 EVO SSD SATA3 ( hibamentes , 92%-os.)
Kijelző: 15.6 FHD 1920 x 1080P

Minden hűtővel ellátott része GRIZZLY pasztával átkenve frissen!

A gép jelenleg akku nélkül üzemel közvetlen tápkábeléröl. Sérülés nincs rajta, hibamentes. A piacon kapható legnagyobb hűtőpaddal ( 4 ventis coolermaster ).
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#174025) KubanitoS válasza insyde5 (#174024) üzenetére


KubanitoS
veterán

Van laptop beárazós topik, ott kérdezz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#174026) SZIGMA válasza fateless (#174019) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Értem amit írsz, de nekem akkor is a "szovjet ember öltönyt vesz a GUM áruházban" vicc jut eszembe. :D

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#174027) Pyttawrx válasza zombei (#174023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és látni fogod, hog mi az ami kellhet neked.
De az nem a V15 lesz.

(#174028) insyde5 válasza KubanitoS (#174025) üzenetére


insyde5
aktív tag

Szia, köszi, sajnos én vaksi voltam.

(#174029) tipuka válasza tipuka (#173986) üzenetére


tipuka
addikt

Sziasztok!

Annyi változtatással, hogy használt garanciás laptop is megfelelne, lenne jobb vétel? :)

(#174030) Energie X


Energie X
őstag

Az új Intel 12. gen-es U-s procikkal szerelt laptopokkal van valakinek tapasztalata? Mennyivel lehet egy ilyen proci erősebb (általános használat, videokonvertálás) mint egy i5 1135? Persze Win11 alatt.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#174031) Pyttawrx válasza tipuka (#174029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

(#174032) Pyttawrx válasza Energie X (#174030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Youtubeon keress teszteket szerintem

(#174033) gabo89 válasza SeniorTilla (#174002) üzenetére


gabo89
senior tag

Fujitsu Lifebook A3510 nem ilyen? Tudom, régi procija van.

indul a sörös aludni

(#174034) berton


berton
csendes tag

Sziasztok,

Gondolkodom egy laptop vásárlásán és ebben kérnék segítséget/tanácsot. Akkor jöjjön is a lista:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben/talán még az idén, ha rászánom magam erre.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 600.000 Ft, de minél olcsóbb annál jobb, amíg ez nem a minőség rovására megy. :D
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban irodai munkára, netezéshez, illetve film nézéshez, de szeretném, ha lehetne vele játszani is.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Elég, ha tudja közepes beállítások mellett a 60fps-t hozni, így szerintem RTX 3060-nál erősebb kártyára nincs szükségem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" lenne az ideális méret, de 14"-17"-es ajánlások is jöhetnek. 1080p-1440p, matt IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben semmiféle képpen nem lenne használva, és nem igen lenne hordozva sem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges, de az előny, ha van rajta Windows 10 vagy 11 operációs rendszer.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Minimum 8GB DDR4, de 16GB DDR5 jobb lenne.
Minimum SSD 250GB PCIE 3.0, de jobb lenne 1TB PCIE4 4.0.
De, ha olcsó a gép akkor maximum bővítem saját magamnak, azokat a részeit amik nem ideálisak, de ennek is bele kell férnie a keretbe.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar billentyűzet kiosztás, és világítás, lehetőleg NumPad-al. Halk, és ne melegedjen nagyon, főleg amikor nincsen játékra használva.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép minimum 3 év gyártói garanciával. Illetve, ha magam bővítek valamit az eszközön az befolyásolja a garanciát valamilyen szinten?

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#174035) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék laptopot vásárolni, amit otthoni munkához használna (könyveléshez főleg). Ebben kérnék tanácsot tőletek. :R
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Garantáltan még idén.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Szeretnék egy 150.000 Ft-os keretbe beleférni, de ha nem sokkal drágábbért van valami "must have deal", akkor hadd szóljon. :C
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak munka, internetezés, multimédia (filmnézés, youtube stb.), játékra abszolút nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" lenne az ideális, IPS panel, ha van ebben az árrésben, akkor matt, de gondolom ez felejtős.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maximum irodába oda-vissza cipelve lenne, vagy kisebb távokra. Ha nem őrülten nehéz, az előny.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindenképpen Windows, de nem muszáj előre telepítettnek lennie.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképpen, méretben elég a 256 GB is bőven, memóriából pedig legalább 8 GB, a rengeteg táblázat, egyebek miatt.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Numpad és magyar bill.kiosztás, esti munka miatt lehetőleg bill.világítás, de nem létszükséglet. Márka szempontjából a Dell, Acer, Lenovo vonalat preferálom (személyes tapasztalatok miatt), és talán az árkategóriában is ezek a márkák képviseltetnek főleg. Illetve akksival is bírja a szuflát azért, egy 4-5 óra üzemidőt össze kéne hozni vele töltő nélkül.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igazából mindkét opcióra nyitott vagyok, ha utóbbi valóban garanciális.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#174036) weky


weky
tag

Sziasztok! Barátnőmnek keresnék otthoni használatra laptopot, főleg táblázatok, egyéb doksik feldolgozására, sok levelezésre, illetve zenehallgatásra.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Még idén

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit): 300.000 Ft körül

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) : irodai programok, zenehallgatása

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem használnánk játékra

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14'' feletti kellene és IPS

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Irodába oda-vissza lenne cipelve, utazás közben soha nem lenne használva.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.): Windows

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?: SSD jó lenne és min. 8GB RAM

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…): nincsen

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával): mindkét lehetőségre nyitott vagyok

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Resonance multi gaming baráti közösség

(#174037) Pyttawrx válasza berton (#174034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem
Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj.
Legion 5 meg a legion 5 pro is jó, de ott segítenek neked.

(#174038) Pyttawrx válasza Destroyer91 (#174035) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A könyvelő progi az hálózatos lenne?

(#174039) Destroyer91 válasza Pyttawrx (#174038) üzenetére


Destroyer91
tag

Szia, igen, hálózatos lenne a dolog.

(#174040) Pyttawrx válasza Destroyer91 (#174039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert akkor több dolgot pontosítani kellene. az adatbázis az felhő alapú, vagy ottani helyi gépen lesz? Ez kliens lesz vagy ez lesz a fő gép? a program ami lesz/van, annak mi a gépigénye. Ha ezt megtudnád, akkor lesz igazi az ajánlás. :)

(#174041) Pyttawrx válasza weky (#174036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ezek most szerintem nincsenek rossz árban: [link] vagy ez (bár ez már sok oda): [link] vagy [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#174042) Kbali válasza Pyttawrx (#174041) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy ezek bármelyikének az AMD-s változata pl.: 16 giga RAM-mal.

(#174043) weky válasza Pyttawrx (#174041) üzenetére


weky
tag

Köszönöm a segítsége! :R :R

Resonance multi gaming baráti közösség

(#174044) Destroyer91 válasza Pyttawrx (#174040) üzenetére


Destroyer91
tag

Hát ezek nagyon jó kérdések. :DD Abban biztos vagyok, hogy több program is használva lesz erre a célra (több céghez történik a bedolgozás), és ezek között biztosan van felhő alapú adatbázissal operáló is. Az is biztos, hogy nem fő gép lesz egyik esetben sem, csak kliens, ellenben a gépigényekkel nem igazán vagyok tisztában. Kiindulási pontként annyit hozzátennék, hogy jelenleg a benti céges laptopja egy ASUS X515EA, és ezt még nem érte panasz munkavégzés szempontjából. (nekem viszont általában negatívak a tapasztalataim az ASUS márkával, ezért nem igazán erőltetném ;] )

(#174045) Pyttawrx válasza Kbali (#174042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy :K

(#174046) Pyttawrx válasza Destroyer91 (#174044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lentebb linkelt Acer notik?

(#174047) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

250e ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai munka, excel, word, youtube, filmezés, alapszintű programozás, python, java, stb külső monitorra kötve.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nincs játék jellegű igény.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Matt.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utazás közben nem. Irodából haza, majd vissza, esetleg nyaralásnál.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Nem kell. Win 10-et tudja.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

16 gb ram és 512 SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI, Bluetooth legyen.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új.

Én ezt néztem ki, nem tudom mi a véleményetek: [link]

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#174048) Destroyer91 válasza Pyttawrx (#174046) üzenetére


Destroyer91
tag

Imádnám őket, csak a max keretbe (150e Ft, de nagyon max 180e Ft-ig tudok nyújtózni) nem igazán férnek bele sajnos. :U

(#174049) Pyttawrx válasza Destroyer91 (#174048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor neked használt üzleti noti kell. Fáradj át a társtopikba. :)

[ Szerkesztve ]

(#174050) Kzo


Kzo
tag

Sziasztok,
egyszerű otthoni netezős gépnek, ha nem a kínálat legaljáról kell, akkor ez a HP Pavilion 15-eh1012nh elfogadható vétel lehet 200-ért win10-el? :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.