Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1401) Kisa81


Kisa81
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Jó pár hónapja rendszeres olvasója vagyok a topicnak és végre elértem oda, hogy az elkövetkezendő napokban/hetekben megvegyem életem első laptopját.

Felhasználás a szokásos internet/film/játék kombináció, kiegészítve 3D-s tervező program használattal, hordozni nem, vagy csak ritkán fogom.
A keret 180-200k max.

A két jelölt:
Toshiba L850-U13

Lenovo Z580

A gond az, hogy képtelen vagyok eldönteni hogy melyiket válasszam. :F
Specifikációk és VGA teljesítmény kb egyszinten (I5 vagy I3 számomra lényegtelen).
Árban a Toshiba kedvezőbb, a fém burkolat miatt viszont a Z580 meggyőzőbbnek tűnik, bár élőben nem találkoztam még egyikkel sem.

Nagyon nagy segítség lenne a döntéshozatalban néhány pro/kontra erről a két típusról.
Nyitott vagyok más típusra is a kereten belül, egyetlen kikötés hogy gyengébb VGA nem játszik.

Előre is kösz!

(#1402) Tikakukac válasza Kisa81 (#1401) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem kellemesebb a Lenovo anyaga. A többi meg ízlés kérdése, meg kell tapogatni, amelyik bejön, az a tuti. Szerelem első látásra vásárlás legyen, és akkor valószínűleg később is jó lesz a kapcsolat a géppel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1403) fogtunder válasza Kisa81 (#1401) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mivel mindkettőre két év garancia van, azt mondom, hogy menj el a szalonba, nézd meg mindkettőt, gépelj rajtuk egy kicsit, nyomkodd meg őket és amelyik jobban tetszik, azt vedd meg.

én személy szerint lenovot vennék, az nvidia chipek jobban ki szoktak jönni az intel procikkal, mint az amd variánsok, valamint a fém burkolat miatt, ami ugyan csak egy vékony lemez, de nehezebben sérül, mint a műanyag, ujjlenyomatokat se nagyon gyűjt. de mondom, menj el, nézd meg mindkettőt, és amelyik jobban tetszik, azt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1404) braunz


braunz
tag

Sziasztok!
Olyan netbook-ot keresek,amin elfut a WoW.
Ha van esetleg tapasztalata ez ügyben valakinek,megköszönném a segítséget.

(#1405) ussseal válasza Kisa81 (#1401) üzenetére


ussseal
tag

Én speciel a Z580-ra szavazok, consumer kategóriához képest meglepően jó a minősége (az elődjének legalábbis az volt, de szerintem ebben nem sokat változott a Z580)
Mondjuk, lehet hogy neked nem annyira jön be, ezért tényleg nézd meg mindenképpen élőben is, ahogy a többiek is írták.

(#1406) Szaszabond válasza Kisa81 (#1401) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

A Z580 teljesen korrekt. Éppen most nyomkodom. Mellette van egy Y580 szinte olyan, mintha ikrek lennének... (pici módosításokkal persze)

(#1407) Kisa81 válasza Kisa81 (#1401) üzenetére


Kisa81
csendes tag

Huh, mindenkinek köszi a gyors választ.

Mivel eleve a Z580 felé húzott a szívem, (nem, nem az ingyen focilabda miatt :P ) így megpróbálok felhajtani egyet itt Nyíregyházán, csak hogy lássam élőben is rendelés előtt.

Mégegyszer, kösz mindenkinek! :C

(#1408) fogtunder válasza Kisa81 (#1407) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha találsz z575-öt, az is nagyjából ugyanaz, csak a touchpad változott, amennyire én láttam.

(#1404) braunz: a wow kb. mindenen elfut, amit az utóbbi 5 oldalon ajánlottak, kicsit konkrétabban kellene, hogy mik az igények. mennyit szánsz rá, mennyit hurcolásznád, játszol-e mással is, szükséged van-e oprendszerre, egyéb extra igények (matt/fényes kijlező, világított billentyűzet, ilyesmik).

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1409) spiritmate


spiritmate
csendes tag

Sziasztok játékra kéne lapos, lehetőleg Battlefield 3 is fusson rajta, ezeket néztem ki. Szerintetek? További alternatívák? írányár max 230.000 - 240.000 HUF

Asus N53SM-SX068V - Intel Core i5 2450M 2,5 GHz, 4 GB RAM, 750 GB HDD, , 15,6 ", 1366x768 WXGA HD kijelző, nVidia, GeForce® GT 630M 2GB DDR3, 2048 MB VGA

http://www.usanotebook.hu/asus/x53sd-sx211v-intel-core-i5-2450m-25ghz-31ghz-4-gb-ram-500-gb-hdd-windows-7-home-premium-fekete-hatlap/P27259

(#1410) Prof válasza spiritmate (#1409) üzenetére


Prof
addikt

Ez az Asus ennyiért nagyon rossz bolt.

Egy picit többet szánj rá és kapsz 660M-el Y580-as Lenovot. [link]Vagy külföldről HP DV6-ot szintén Nvidia 660M-el.
A 630M az az átnevezett 540M, ilyen gépeket sokkal olcsóbban is megkapsz. BF3 alatt notebook check szerint ilyen procival 22 fps-t tud mediumban.
200-210 körül kapsz Hp pavilion Gamer-t 6770-el [link]

Alapból a feljebb taglalt Toshiba L850 a 7670-es AMD kártyával is gyorsabb. és csak 150-160ezer.

[ Szerkesztve ]

(#1411) painkillerx


painkillerx
tag

Sziasztok kedves emberek :)

Új notebook vásárlás előtt vagyok és ezt néztem ki:
http://www.alza.sk/acer-aspire-timelineu-m3-581tg-32364g52mnkk-cerny-d323694.htm
külfoldi oldal de az nem számít, 580 euróért tudnám megvenni.

Legfőbb ok a választásnal az volt hogy legyen benne SSD is és egy erősebb grafikus kártya játekokra.
Egy kérdesem lenne hozzá, hogy ez az i3 2367 elég-e lesz bele? Egy fórumon lemondták hogy gyenge és i5-el sokkal jobb lenne.

Most egy ilyen gepem van:
http://www.amazon.co.uk/Acer-Aspire-Pentium-Windows-Premium/dp/B002SG7K84
és teljesen meg vagyok vele elégedve, még jó is lenne nekem kb 1évig, csak jött a lehetőség hogy vehetek újat.

[ Szerkesztve ]

(#1412) Tikakukac válasza painkillerx (#1411) üzenetére


Tikakukac
titán

SSD berakása nudli feladat, a beépített verziósak irreálisan drágák. Inkább mondj egy keretet meg felhasználási területet.

Mellesleg az i3 bőven elég lett volna ahhoz. Veér Istvánék szoktak i5-el ajánlani gépeket minimum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1413) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Valaki tudja, hogy e laptopba lehet e SSDt rakni? Ha igen, akkor linkeljetek párat kérlek. Előre is kössz mindenkinek! :D

Tekmen

(#1414) Tikakukac válasza Tekmen (#1413) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet. Nagyjából mindegyik belemegy, hacsak nem direkt keresel valami különleges változatot. Szimpla 2,5" változatok többsége gond nélkül fog menni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1415) Tekmen válasza Tikakukac (#1414) üzenetére


Tekmen
aktív tag

de hdd helyére, vagy pluszba?

Tekmen

(#1416) Borote válasza painkillerx (#1411) üzenetére


Borote
addikt

Ennek a gépnek a hűtése gyatra, még ULV i3-mal is throttlingol, ami játékokhoz alapvetően még gyenge is. i5-tel egyenesen beleolvadhat az öledbe... Ultrabook, nem teljesen játékra való...

(#1417) brumi1024 válasza Tekmen (#1413) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért ne lehetne? A hdd helyére lehet minden normál 2,5"os sata-s notebookba ssd-t rakni. Ssdbol meg van sok fele, jó választás lehet a corsair force 3/gt, Samsung 830, ocz agility/vertex, Intel 320/520 de erre is van topic.

(#1418) Tekmen válasza brumi1024 (#1417) üzenetére


Tekmen
aktív tag

értem, köszi a választ, de az érdekelne jelenleg, hogy HDD mellé lehet e?

Tekmen

(#1419) brumi1024 válasza Tekmen (#1418) üzenetére


brumi1024
veterán

Azt lehet, hogy a hdd-t átrakod az optikai meghajtó helyére és a hdd helyére meg berakod az ssd-t.

(#1420) fogtunder válasza Tekmen (#1418) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kell hdd és odd is a gépbe, akkor amellé csak msata ssd-t lehet rakni többnyire, de ritka az ilyen foglalattal rendelkező laptop (néhány 17" fölötti szörnyetegben van két 2,5"-os hely). a linkelt toshiba esetén vagy a dvd írót, vagy a hdd-t külső házba kell költöztetni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1421) Prof válasza Borote (#1416) üzenetére


Prof
addikt

Fura az amiket írsz, olyan legolcsóbb Acer-t próbáltam valamikor régen és szar volt tapasztalatnak tűnik.
A PH teszt ilyeneket nem ír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1422) brumi1024 válasza fogtunder (#1420) üzenetére


brumi1024
veterán

Van olyan 15"os gep is amiben van ket 2,5"os hely es meg odd is.

(#1423) Tikakukac válasza Prof (#1421) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor vettem a HP-mat, volt ugye a másik jelölt, egy Toshiba. Na arról 3 nagyobb oldal 3 különféle eredményt hozott ki, szóval muszáj volt kajtatnom egy tulajdonosért, aki fixen elmondott mindent. Nem gyanúsítani akarom a tesztelőket, akik csinálták, de azért a burkolat melegedése tök ugyanolyan gépnél egyik helyen nudli volt, másik helyen meg olvadt...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1424) Borote válasza Prof (#1421) üzenetére


Borote
addikt

Nézd meg NBC-n. Én egy tulajjal beszélgettem a napokban, csak GPU-t terhelve (furmark) 800mhz-n ment a CPU (program szerint throttling miatt).
i7-tel majdnem HATVAN fokos a burkolat... egy heatpipe-on van mindkét lapka.
Pedig ULV processzorról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#1425) Tekmen


Tekmen
aktív tag

linkelnétek 200e FT ig gamer laptopokat legalább i5-tel? Köszi! :)
Ja, és
ERRŐL valami vélemény? (melegedés nemérdekel, veszek alá hűtőt! :D

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1426) ktommy91 válasza Tekmen (#1425) üzenetére


ktommy91
addikt

Mire kell neked az i5? Abból hogy gamer laptopot keresel (ennyiért nincs gamer gép, max erős multimédiás) arra következtetek hogy játszani akarsz... Arra pedig mindegy hogy i3 vagy i5 van a gépben.

Nincs kerítés.

(#1427) Tekmen válasza ktommy91 (#1426) üzenetére


Tekmen
aktív tag

i5-tel videót akarok szerkeszteni, animálni, Photoshop, ilyesmik..
(egyébként játék közben mért nincs jelentősége hogy i3 vagy i5? :Y )

esetleg 200e FT ért vannak értemes Ivy Bridge-es gépek?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#1428) Rolli válasza Tekmen (#1425) üzenetére


Rolli
aktív tag

525M-el ne vegyél gamer notebook-ot,mert az nagyon gyenge.

Minimum GT540m

(#1429) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék melyikkel járnék jobban egy Y570 használt 1 év gari (165k) vagy egy új Z 580-as (179k) ? Játék film szerkesztés letöltés kb 4-5 nap folyamatos üzemelés

[ Szerkesztve ]

(#1430) ktommy91 válasza Tekmen (#1427) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy notebookon a játékok általában VGA limitesek, mivel harmatgyengék a mobil VGA-k. A mobil CPU-k sokkal közelebb állnak az asztali társaikhoz teljesítményben. GT555/HD6770 teljesítményét egy 20k-s asztali VGA simán hozza.
Ez a két teszt is ezt támasztja alá:[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1431) Tekmen válasza ktommy91 (#1430) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Kössz a segítséget :D akkor tudnál nekem linkelni egy 200eFT alatti (a maga árkategóriájában) tökéletes notit?

Tekmen

(#1432) Ran


Ran
csendes tag

Hi,

Kb. 220-ból vennék notebookot újat... mit ajánlatok? ha beírtok egy gépet akkor azt is hogy hol lehet megkapni ennyiért... Kösz

Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok )

Esetleg ultrabook?

[ Szerkesztve ]

(#1433) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!
Barátnőmnek keresünk notebookokt. 150.000 Ft-ot szánunk rá. 15,6"-os méretben gondolkodunk. Számviteli fősulira jár, tehát semmi komoly számítási teljesítmény nem kell, inkább a hosszú üzemidő a fontos. Oprendszer nélkül gépek előnyben.
Köszi: Gábor

(#1434) painkillerx


painkillerx
tag

Koszonom a valaszokat, szoval akkor a legnagyobb hatranya ennek a notebooknak hogy melegszik...

[link]

Mostani se nagyon huvos ha jatszok rajta, napi 1-2ora belefer.
165e forinttal (nem a fenti uzletbol) sztem jo vetel lenne es i3 ezekszerint eleg ebbe a konfigba. Erositsetek meg engem kerem szepen :)

[ Szerkesztve ]

(#1435) ktommy91 válasza honyike (#1433) üzenetére


ktommy91
addikt

Fujitsu Lifebook A531 Minőségi gép 3 év garanciával, matt kijelzővel. Egyetlen hátránya hogy a hangszórói nem túl jók.

Nincs kerítés.

(#1436) ktommy91 válasza Tekmen (#1431) üzenetére


ktommy91
addikt

Újonnan Lenovo Z580 vagy Toshiba L850. Viszont én inkább szétnéznék az aprón Lenovo y570 vagy HP Pavilion DV6 után.

(#1434) painkillerx: A hűtéssel kapcsolatban én biztos nem kötnék kompromisszumot egy notebooknál, de te tudod...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1437) honyike válasza ktommy91 (#1435) üzenetére


honyike
aktív tag

Nagyon tetszik benne a 4GB RAM, az 500-as merevlemez, és a matt kijelző, de a fogyasztás, és a jövőbeni tartósság miatt inkább i3-al szerelt gépet szeretnénk. Multimédiára viszont sokat lenne használva, tehát a hangszóró fontos, és csajos csajról van szó, így sajnos a kinézet se elhanyagolható...

(#1438) ktommy91 válasza honyike (#1437) üzenetére


ktommy91
addikt

Értem... Ez esetben Samsung NP300V5A a nyerő. 150k körül 4 színben is kapható és ez sem rossz gép.

Nincs kerítés.

(#1439) fogtunder válasza brumi1024 (#1422) üzenetére


fogtunder
nagyúr

például?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1440) Borote válasza painkillerx (#1434) üzenetére


Borote
addikt

i3 elég a játékokhoz és ezekhez a GPU-khoz, ez tény és való.
De őszintén, azt senki sem veszi észre, hogy ez egy ULV i3-as processzor? (Általános felhasználásra, SSD-vel => általános felhasználásra pazar, de nem játékra való).

Ennél potom 50%-kal erősebb processzorokról beszéltünk, amik kihajtják ezeket a GPU-kat, a GT640M pedig talán erősebb is, mint a GT555M, oda azért már elkél egy normális 2GHz-es processzor.

Ja, M3-as hűtése, egy hőcső mindkét lapkának :)

Ja, az i5-öst meg ki a frász venné meg, ha egy picivel drágábban ott az Y580??

(#1428) Rolli: ezt honnan veszed, hogy a GT525M sokkal gyengébb a GT540M-nél? kemény 10% órajelbeli különbség van..

(#1439) giorgio: Asus G53, G55 :) G55 nem? Valóban :( Viszont van helyette mSATA :)

(#1441) ktommy91: közben megtaláltam :DDD
Amúgy az MSI GX660-ba is kettő ment azt hiszem.

Ja, megbeszéltük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1441) ktommy91 válasza fogtunder (#1439) üzenetére


ktommy91
addikt

Asus G53 (A G55 már nem).

Borote: A G55-ben mSATA van helyette. Ezt jól megbeszéltük :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1442) Tekmen válasza ktommy91 (#1436) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Végül erre esett a választás.
Valakinek vélemény róla?
Érdemes e várni nyár végéig, (mivel amúgy is csak akkor kívánok laptopot venni, csak addigra szeretném eldönteni, hogy mit is akarok pontosan) jön e ki addig valami jobb, megy e le az ára valami komolyabb gépnek? (esetleg Ivy bridge?)

Tekmen

(#1443) Borote válasza Tekmen (#1442) üzenetére


Borote
addikt

Jó gép.

Viszont most jelennek meg folyamatában az új gépek. Ha nyár végéig tudsz várni, akkor érdemes. (Egyetlen probléma az árfolyam lehet, de az mindkét irányba változhat :) )

(#1444) Tekmen válasza Borote (#1443) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Ilyet, hogy BF3, MaxPayne3 majdcsak elviszi High-on. Nem?

Tekmen

(#1445) Borote válasza Tekmen (#1444) üzenetére


Borote
addikt

High-on nem valószínű, legalábbis az NBC alapján.
Ha bővebb infót szeretnél, keress HD6650M tulajokat, az is pont ugyanez.

(#1446) Tekmen válasza Borote (#1445) üzenetére


Tekmen
aktív tag

ez a kártya elméletileg erősebb egy nVidia GT 540m-nél, és azon láttam/játszottam MaxPayen3-mal DX10-el full grafon, és dx11-el medium grafon... ebből következtetve, ez a videókártya is vinni fogja nem?

Tekmen

(#1447) fogtunder válasza ktommy91 (#1441) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondoltam, hogy valami alienware kategóriájú monstrum lesz, ennél vannak könnyebben hordozható asztali gépek. akkor már inkább y580+msata ssd.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1448) Kornel válasza Tekmen (#1446) üzenetére


Kornel
veterán

kb egy szinten van a gt540-el...

(#1449) Borote válasza Tekmen (#1446) üzenetére


Borote
addikt

Oks, nem fogalmaztam érthetően. A Battlefield 3-at valószínűleg nem fogja high-on futtatni.

(#1450) Tekmen válasza Kornel (#1448) üzenetére


Tekmen
aktív tag

akkor elméletileg vinnie kéne :D a konfigja annak a notinak is kb ez volt, mint ennek a Toshibának, csak ebbe több a DRAM 2Gb-tal :DDD

Tekmen

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.