Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#110001) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem sürgős.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Ár/érték arányban jó legyen. De legyen mondjuk 200eft.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) 10 éve nem játszottam gépen csak konzolon tehát játékra nem. Főként internetezés, böngészés, alap programok max, letöltések.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ebben az árban nem várok csodát. Nyilván jó lenne ha minél szebb lenne. A mostani gépem 14.1" és nekem elég. Kisebbet nem szeretnék. 17" fölösleges lenne.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nagyon ritkán van megmozdítva a kanapéról. Viszont jó lenne ha nem 1-2 órát bírna az aksija. ( Munkatársaimnak MacBook Air van. Csodálva nézem hogy egy napig bírja töltés nélkül és villám gyors a mostani gépemhez gépest ami egy 8 éves Sony Vaio)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem fontos. Win lesz rajta. Még soha életemben nem volt jogtiszta rendszerem.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, optikai nem fontos, Gyors legyen az a lényeg.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI,

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Újat szeretnék de nem zárkózok el egy jó , alig használt elől sem.

Tavaly nyáron már majd nem vettem egy itteni kolléga segítségével egy nagyon jól össze rakott Asust 275-300eft körül. De most nincs annyim és ki sem használnám. Azért cserélnék gépet mert már félek, hogy mikor hal meg a jó kis Vaiom. 8 éves, néha már szétesik a kép, lefagy, iszonyat belassul és magától ledobja netet ami egy F5-el vissza is jön de idegesítő.
Ide írtam először, igazából még nem néztem körül, hogy most mik vannak milyen áron.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#110002) Khelben válasza zozy84 (#110001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 fullhd kijelzővel.

(#110003) P4pir


P4pir
csendes újonc

Sziasztok! Magamnak keresek gépet, a segítségeteket kérném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
sürgős lenne, 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200ezer körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
netezés, film nézés, stream nézés, ritkán játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hearthstone, max Dota de nem kell h maxon fusson
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15ös fullhd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2 alkalommal, utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win v OP rendszer nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 4giga memória
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép

Kinézett gép: [hp pavilon ab207nh]

(#110004) _Berci_ válasza P4pir (#110003) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

- Szerintem nem rossz kis gép :)
- A pavilionnál a "P" vel kezdődök IPS panelesek
- Benne lévő 940-es VGA meg az már az a kategória aminek értelme van (820/920 kb a prociba integrált kártyával egyenlő)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#110005) csmogyi


csmogyi
csendes tag

Sziasztok!

Anyósom részére keresnék gépet. Kérlek segítsetek a választásban:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 110-120e bruttó, de ha kevesebb, az csak jobb
(3) Felhasználás? irodai felhasználás, semmi komolyabb
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem lesz játékra használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" környéke, többi nem lényeges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? csak ritkán, max. havi 1x
(7) Operációs rendszer? nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? optikai nem kell, RAM 4gb, 500gb HDD elég - 128-as SSD-re lesz cserélve
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? semmi extra
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#110006) Khelben válasza P4pir (#110003) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A555G. Esetleg Dell 5558, de az annyira nem hordozásálló.

(#110004) _Berci_ : hányszor fogtad a kezedben azt a Paviliont, hogy szerinted nem rossz gép?

(#110005) csmogyi : Fujitsu A514 a legolcsóbb ajánlott gép.

[ Szerkesztve ]

(#110007) _Berci_ válasza csmogyi (#110005) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Üdvözletem

én Fuji A514-et javaslom, ilyen célra hibátlam s jól össze is van rakva az árához képest :)
Itt tudod megnézni:)

(Van gyárilag SSD-vel szerelt változata is itt

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#110008) _Berci_ válasza Khelben (#110006) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Az újaknál javult az anyaghasználat :)

Nem egy üzleti Fuji az igaz, de attól még nem olyan mint egy levono :D

AMD kártyával meg nem vennék már notit többé, némely játéknál rémálmok vannak :D (pl GTA V)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#110009) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Sziasztok, új noti vásárlása előtt állok ismét, eddig egy Asus n551jk szolgált ki jól de megválok tőle. Segítségetek kérném egy olyan márka választásában amit tuti nem kell gariba küldenem 2-3 éven belül. Játékra nagy ritkán lenne használva, keveset de mindenképp dedikált VGA-t szeretnék bele. Főképp irodai munka és tervező programokra kéne. Mindenképpen IPS panellel. SSD előny, de a lényeg a megbízhatóság...szívtam Dell7737-el, Asussal stb, mondjatok valami tutit :(
A keret olyan 250k körül mozog de minél lejjebb annál jobb természetesen, mik a kilátásaim?

Előre is köszi! :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#110010) Khelben válasza _Berci_ (#110008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem írta a GTA5-öt, az amúgy sem ez az árkategória.

(#110009) Acsifun : eltévesztetted a topicot, ez nem az ezotéria. Senki nem tudja itt megmondani, hogy egy adott gépet kell-e majd szervizelni vagy sem. Akár 100ezer forintos, akár 4 milliós. 250-ből pedig nem kapsz jobb gépet az N551-nél, ahhoz jóval több pénz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#110011) Acsifun válasza Khelben (#110010) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Váltok. Mit tudtok ajánlani ilyen kategóriában?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#110012) _Berci_ válasza Acsifun (#110009) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Khelben -el egyetértek!

Én is ezért nem veszek még gépet! Vissza lépni nem fogok minőségben, sebességben, stb!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#110013) Khelben válasza Acsifun (#110011) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vegyél egy használt Dell Precisiont vagy HP Zbookot. Ha mindenképp új kell, akkor több pénzt kell rászánni és venni egy Dell 7559-et.

[ Szerkesztve ]

(#110014) Acsifun válasza Khelben (#110013) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Köszönöm :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#110015) P4pir válasza Khelben (#110006) üzenetére


P4pir
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat. Annyit le tudnál írni, hogy miért nem ajánlod a paviliont.

[ Szerkesztve ]

(#110016) Dhampir válasza laca.1 (#109994) üzenetére


Dhampir
félisten

Tényleg szép, ami talán a gyengéje, hogy billentyűzetvilágítás nélkül nehezen olvashatóak a sötétpiros betűk.

(#110017) csmogyi válasza _Berci_ (#110007) üzenetére


csmogyi
csendes tag

Köszönöm!

(#110018) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni és segítségeteket szeretném kérni, hogy az alábbi szempontokat figyelembe véve milyen típusokat ajánlotok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100.000 Ft-ig.
(3) Felhasználás? Irodai felhasználás, internetezés, szövegszerkesztés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékra nem lesz használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" körüli.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán.
(7) Operációs rendszer? Windows vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500 GB HDD, 4 GB RAM, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#110019) dugo_ válasza Tottinho (#110018) üzenetére


dugo_
veterán

Fujitsu A514 - 120-130k

Olcsóbban csak gagyi illetve használt üzleti opció van.

(#110020) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Párom úgy döntött cserére érett az Acer Aspire 5720ZG laptopja (a tulajdonságai itt láthatók), ehhez kérnénk egy ki segítséget.
A felhasználás módja teljesen általános: böngészés, youtube, szövegszerkesztés stb. szóval nagyjából semmi extra, bármi megfelelne. Csakhogy rendszerint minimum 20-30 lap nyitva van a böngészőben, mindenféle "szükséges" programok fel vannak telepítve (és persze a több éves Vista sem segíti elő a gördülékeny működést) és emiatt is kéne a csere, ez a jelenlegi hw-t megeszi, egyfolytában teker a HDD és veszett lassú a gép. Ebből kiindulva gondoltam legyen bármi amiben lehetőleg nem "atom" proci van, de van benne 8GB memória, SSD, valamint legalább 500GB-s HDD az adatoknak és azzal már jók is vagyunk, a notebook.hu-n csináltam egy szűrést és az árakat látva nem volt őszinte a mosolyom...tényleg nem található alap gép ilyen paraméterekkel, csak az extra példányokban elérhetők ezek a dolgok? :U

Az összefoglalóban lévő kérdésekre reagálva:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? Optimális esetben 120k-ig (ha szükséges 150k-ig kitolható).
(3) Felhasználás? Lsd. fent.
(4) Játék nincs (hacsak az online dominós játék kategóriát nem vesszük ide).
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? A jelenlegi 15,4"-nál nem kell nagyobb de kisebb se legyen; a megjelölt árat figyelembe véve nem tudom lehet-e még egyéb igény...?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem jellemző, de előfordulhat.
(7) Operációs rendszer? A gyártó szemetétől mentes W7 előnyben...már ha van még ilyen...
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Lsd. fent; ODD nem baj ha van de nem létszükséglet.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Bár nem hw-s de lenne: (amennyire lehet) gyors, stabil (és lehetőleg csendes) működés, minél több gari és szükség esetére normális szervizháttér.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

A megadott árat tekintve mennyi kompromisszumot kell kötni a kívánalmakban, mi az ami ennyiből kihozható?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#110021) Khelben válasza canniball (#110020) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 van ennyiért ssd-vel. Esetleg HP 250 I3-mal, ssd-vel 125-ért, most 4 év garival adják.

[ Szerkesztve ]

(#110022) Apika


Apika
Közösségépítő

Sziasztok!

Notebook vásárlásban kérem a segítségeteket. Az alább említett igények figyelembe vételével:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2016 február, március
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Lehetőség szerint 130.000.- forintig
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
irodai munka, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem használjuk
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem hordozzuk
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win8
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB HDD, 4GB ram, SSD nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új!

Köszönöm a segítséget!

(#110023) canniball válasza Khelben (#110021) üzenetére


canniball
nagyúr

Rákerestem az A514-re de ez alapján nem tiszta (a "Merevlemezes egység"-nél sorolnak mindenfélét) : van benne HDD is (vagy legalább hely neki)?

Mod.
A HP 250-re is ugyanaz a kérdés! Illetve a gyártó oldalán HDD-t írnak, hol láttad SSD-vel?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#110024) zozy84


zozy84
senior tag

A Dell 5558 mennyire megbízható, strapabíró gépek? Mire kell figyelni náluk? Szervizhátterük jó?

(#110025) szabonagyur válasza canniball (#110023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott azt írja milyen kiadásban érhető el, van HDD van SSHD vagy SSD kiadás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110026) P4pir válasza Khelben (#110021) üzenetére


P4pir
csendes újonc

#110015

(#110027) Khelben válasza canniball (#110023) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250, Fujitsu A514

(#110026) P4pir : mert minden árszinten van jobb.

[ Szerkesztve ]

(#110028) canniball válasza szabonagyur (#110025) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval vagy ez vagy az...

Khelben!
Köszi! De ezekben nem látok HDD-t, hely legalább van bennük neki? Mint írtam merevlemez is kéne, sőt a barátnőm szerint fontosabb a tárhely mint a gyorsaság, tehát vagy olyan kéne amiben mindkettő van/beszerelhető vagy ha ilyen nincs akkor az SSD kilőve.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#110029) dugo_ válasza canniball (#110028) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs ennyiért msatás gép tudtommal. SSD mehet az elsődleges 2,5"-os helyre, HDD meg az ODD helyére egy beépítőkerettel, ha úgysem létszükséglet. Utóbbi aztán bármikor visszaköthető külső eszközként egy ezer forintos sata-usb kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#110030) hubandika


hubandika
tag

Sziasztok!

Anyunak szeretnék egy notebookot! Lesz itthoni munkája és arra kellene! Sajnos ragaszkodik az újhoz. Napi 1-2 órát használná, mozgatva alig lenne . Csak office és böngésző használat! A plafon 120 e . Én ezt néztem:

http://www.notebook.hu/lenovo-ideapad-b50-70-59-445999

Erre a célra szerintem Okés lenne. Mi a véleményetek? Ha nem ez esetleg tudnátok ajanlani egyet? Köszi üdv Bandi

(#110031) QwErTy42 válasza hubandika (#110030) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

"Az "Ez a gép jó?" jellegű kérdésekre nem tudunk válaszolni! *"

A gép több sebből vérzik: minőség, garancia.

Az első ajánlott gép a Fujitsu A514.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#110032) Khelben válasza hubandika (#110030) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a gép még billegő asztal alá sem jó támasztéknak, mert átszúrja az asztalláb, olyan anyagból van. Inkább a Fujitsu A514.

(#110033) hubandika válasza Khelben (#110032) üzenetére


hubandika
tag

Köszi mindenkinek a segítséget ! Ezért is kérdeztem , mázlimra! Akkor az lesz amit ajánlottatok! Mégegyszer köszi üdv Bandi!

(#110034) V.István


V.István
csendes tag

Megerősítem az Asus G551JW wifi problémáját.
Lassan két hete megvan az új gép. Minden tuti, csak hát a wifi. Azért egy kicsit csalódás ebből a szempontból.
Szóval ez egy olyan apró dolog, hogy miért pont ez nem jó benne igazán? Ugyanakkor megtudtam vele barátkozni, mert amire használ az ember egy gamer gépet arra pedig tökéletes.

(#110035) Tikakukac válasza V.István (#110034) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokan írnak csodálkozós privit, hogy basszus, tényleg. Nem értem mi a fura ezen én is meg sokan leírtuk, megnéztük, pontosan meghatároztuk a hiba okát :B

Ugyanakkor megtudtam vele barátkozni, mert amire használ az ember egy gamer gépet arra pedig tökéletes.
Itt azért nekem nyílt a bicska a zsebemben kicsit, 300 ropiért ez vérciki, az egyik leggázabb szériahiba amit tapasztaltam jó ideje, pedig voltak cifrák, ezt így nem szabadott volna kiengedni, főleg nem forgalomban tartani. Aki multizik és nem kábellel akar, annak kb. nulla értéke van a gépnek. Én konkrétan a nálam lévő N551-el ki kell üljek a nappaliba, mert abban a szobában ahol a 8 éves T60 90%-ban kihasználja a sávszélt, a zsír új tuti gép 1 percenként szaggatja a kapcsolatot és mobilos nézetben sem lehet netezni vele. Tényleg fura, hogy ezt így kiengedték gyártásba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110038) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Dell Lati E6230 3540M-mel hűtés és zaj tekintetében hogyan alakul? Van throtling?
Bocsi hogy nem kérdőívezek, de itt látom a legjobban hogy vannak tapasztalatok gépről, és tudom h i5-tel az említett típus az egy jó választás, így a kérdés lényege az hogy i7-tel milyen?
köszi!

üdv, adika4444

(#110039) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni abban, hogy Acer laptopnál, ami érintőképernyős pántos, megszünt a toll? Régebben kinéztem egy modelt de sajnos nem emlékszem a nevére. Ott emlékszem, hogy volt toll is hozzá.

(#110040) Tikakukac válasza Dikri (#110039) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyors keresőzz, pántos tollas notikból márkánként van max 1 család, nem tudom mikor kérdezted, de ez a fajta noti kb. fehér ló lassan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#110041) Imy


Imy
veterán

Használt ultrabookok közül mik ajánlottak? Minimum i5, és 2 HDD hely, vagy egy HDD és egy M2 foglalat.

(#110042) Mikulásbá válasza Imy (#110041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. Dell E7440 (HDD+msata)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#110043) _Berci_ válasza Imy (#110041) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Először is Szia :)

Légyszíves töltsd ki az össze foglalót.
Amúgy ultrabook 2 HDD hely nem jellemző, a HDD + m.2 sata annál inkább, én inkább üzleti modellt vinnék, de lássuk az igényeid előbb :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#110044) QwErTy42 válasza Imy (#110041) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Lassan már őskérdező leszel... Ilyen gyakran újítanál be gépet vagy ennyire unatkozol? :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#110045) szabonagyur válasza Imy (#110041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Legyél szíves abbahagyni a trollkodást (igen ez már az), ha nem megy kérhetek moderátori segítséget is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110046) Imy válasza _Berci_ (#110043) üzenetére


Imy
veterán

Szia! :R

Összefoglaló kitöltve. :) :

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most akár
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 50-150e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) iroda, net
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14' 1600x900 felbontás minimum
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? akksi idő minimum 6-8 óra legyen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 (vagy win7 vagy win8)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Méret mindegy, 2 meghajtó férjen el benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) vékony legyen, max 20mm, könnyű (max 2kg), világítós billentyűzet (mostani hp 8440p-men csak egy megvilágítás van, jó-jó, de nem az igazi)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új nem hiszem lesz-e ilyen, de használt is 1 max 2 év

[ Szerkesztve ]

(#110047) Khelben válasza Imy (#110046) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopsystemnél nézd meg a HP 840-est, msata port van benne, 15k ft hozzá egy magyar világítós bill. 160k a legolcsóbb. És olyat vegyél, amiben 500-as hdd van, mert a 256-os ssd a hdd helyet foglalja bennük. msata-sból gyárilag 128gb a legnagyobb, legalábbis a HP oldala szerint.

[ Szerkesztve ]

(#110048) HdRew válasza Tikakukac (#110035) üzenetére


HdRew
őstag

300K-s gépnél elég gáz, rendesen ölne az ideg, pedig direkt azért vettem anno egy jobb routert (Linksys E2000 26K volt újkorában), hogy ilyesmi probléma még csak véletlenül se lépjen fel. Ráadásul a telefonom a földszintről érzékeli a jelet, mikor a 3. emeleten van a router.

(#110049) Khelben válasza Dikri (#110039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer R13

(#110050) Imy válasza Khelben (#110047) üzenetére


Imy
veterán

Néztem ezeket, de nem tudom, jó lenne valami más...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.