Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1101) Tikakukac válasza Pocok256 (#1099) üzenetére


Tikakukac
titán

Használtan nem drágábbak, sőt. 2,5kg az rengeteg, 1,5 kg környékén keresgettem, 9 cellával is megállok 1,65kg alatt.

Tommmmka: Vagy váltasz az újabb tesójára, vagy megvárod, míg átlesem a piacot, ekkora kerettel nem nagyon kérnek gépet :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1102) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Nem csalódtam benne, de sokallom a jelenlegi árát (ilyen radium-tól meg nem vásárolok 400k-ért gépet a rendes garancia alapfeltétel)

Nagyon szeretem a g73-at nehezen is vettem rá magam az eladásra de a g75-től nem dobtam el magam :R

[ Szerkesztve ]

(#1103) Tikakukac válasza Tommmmka (#1098) üzenetére


Tikakukac
titán

Most nézem, annak eléggé el van szállva még az ára.

Nos, elnézve a dolgokat, az Y580 erősebb rendesen. Kérdés, hogy muszáj-e elverni a 400k-t, mert ez 300k-ból már hoz bő 20%-ot. Talán prociban igényesebb dolgoknál többet is. Durvább kártyákat nem nagyon raknak bele a gépekbe a kereten belül, vagy ha igen, akkor simlis a bolt, azt meg nem szeretjük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1104) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Mi szól az ASUS laptopok ellen? Nevezetesen Asus K53SD-SX806D típusra gondolok! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1105) Borote válasza Tommmmka (#1102) üzenetére


Borote
addikt

Én a helyedben megfontolnék egy külföldi beszerzésű Dell Precision M6600-t FirePro M8900-zal :) vagy várni az M6700-ra.

(#1104) Carasc0: mondjuk az anyagminősége (törik a zsanér)... ja, meg a supportja.
N és G amúgy már rendben van :)

[ Szerkesztve ]

(#1106) Tikakukac válasza Borote (#1105) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha játszik a használt és/vagy külföldi gép akkor máris jobb a leányzó fekvése. Kérdés, hogy így is tuti-e az üzlet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1107) Carasc0


Carasc0
őstag

Akkor szerintem maradok Samsungnál! Visszavittem a Laptopot csere garira! Most filózok hogy 140e körül melyiket. Ha a Dell Inspiron sem ajánlott, meg Asus, Akkor az én szükséges felszereltségemnek megfelelően a Samsung N3005ZA a legesleges legmegfelelőbb! Remélem nem széria hiba ez a LED backlight flicking a Samsugnál!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1108) Tommmmka válasza Tikakukac (#1106) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Külföldi az még belefér de a használt gépeket kihagynám :R

(#1109) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lenovo y570-es pasztázással szerzett tapasztalatom ha valakit érint...

(#1110) Tesomatee


Tesomatee
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok és a kiszemeltem ez a gép

Tudtok róla mondani esetleg nekem valami biztatót mind a márkáról vagy pont erről a típusról? A vétel július vége körül lenne. Várható akkorra valami amire érdemes vetni valamilyen pillantást? Az árkategóriám 240-300k. Célok között ott van a magasabb grafikájú játék, full hd film, programozás stb. Mivel a két székhelyem mozgása közben is szükségem van kb egy középkategóriás PC teljesítményére. Viszont félek hogy hamar meghal benne valami akkor meg ugye búcsút mondhatok a gépnek. Lenovo márka mennyire bízható meg? Főleg ebben a teljesítménykategóriában.

Köszönöm és üdv
Tesomate

(#1111) Tikakukac válasza Tommmmka (#1108) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt bekérdeznék az említett típusukra, illetve, hogy mi a legerősebb a Dell palettából, ami belefér a keretbe. Borote mondott pár kezdőlépést.

Tesomatee: Rendben van, ebben a kategóriában újonnan, hazai forrásból nem nagyon van erősebb. Személyes tapasztalaton majd holnapután lesz vele, de a többiek szerint tutin van összerakva és jó a hűtése. Az anyaga meg klasszikus Lenovo, az nem rossz.

Garija most költözködött el, némi kommunikációs probléma lehet vele, de maga a gép elég korrekt.

AxBattler: Amennyiben nem kell a masszív proci, akkora valóban.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1112) AxBattler válasza Tesomatee (#1110) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó cucc, de ha félsz, hogy behal benne valami, akkor vedd inkább az i5-ös változatot. Az is bőven elég, kevesebb fogyasztással, kisebb melegedéssel...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1113) Borote válasza Tommmmka (#1108) üzenetére


Borote
addikt

Keresd Mosqu!to-t és Oranos-t :)
Jelszó: Dell Precision :)

(#1114) eddie17 válasza Carasc0 (#1107) üzenetére


eddie17
addikt

Nem tudom mennyire vagy benne a linux témában, de az iHD gpu és a dGPU együtt még nem működik olajozottan linux alatt. Nekem is csak ez az egy bajom van. Jobban jársz, ha nincs benne dedikált, persze ha nem kell olyan feladatra.
Ja igen, Samsung NP300E5Z-S04H-m van.

[ Szerkesztve ]

(#1115) Carasc0 válasza eddie17 (#1114) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem! Végülis nem ez az elsődleges szempont hogy grafika! De azért ha felteszem hozzá a driver-t akkor megy! A többi nem érdekes. Nem ez a cél. Nekem a lényeg hogy megbízható, kényelmes, strapabíró laptop legyen a kezembe amit nem igazán hordozok de több évig kiszolgáljon.

Szerintem maradok Samsungnál!

Egyébként egy mellékkérdés: Ha még nem érkezett meg abba a boltba ahonnan rendeltem a laptopot, és ha holnap rájuk telefonálok hogy bocs mégse Asus hanem Samsung kell azt elfogadják még? (Persze holnap mindjárt nyitáskor odaszólok!)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1116) Prof válasza Tommmmka (#1098) üzenetére


Prof
addikt

G75 pedig nem rossz ha meg ne mtetszik még mindig ott van az új Alienware M18x Ivy-val és SLI-vel

[ Szerkesztve ]

(#1117) MomoSinX válasza B-L-A-C-K (#1109) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Akkor tényleg sz@r a paszta, most akkor vihetem szervizbe :(, de vajon cserélnek-e nekem pasztát, ha azt mondom, hogy cseréljék...

[ Szerkesztve ]

(#1118) Tikakukac válasza Prof (#1116) üzenetére


Tikakukac
titán

Rohadt drága, én is lestem mikor megnéztem. Plusz ugye Radium, ami eleve rossz ómen. Szóval nem jó ez sehogy sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1119) Prof válasza Tikakukac (#1118) üzenetére


Prof
addikt

Na ja, dehát 400e-ig keress gépet :)

Amúgy ki tudja milyen 14"-os matt kijelzős Ivy-s GT640M-.es noti jön legkorábban magyarországra? :)
Gigabyte U2442N nem fog, igaz romániában majd fogják forgalmazni. Bár még nem elérhető jelenleg a Gigabyte global support szerint

(#1120) B-L-A-C-K válasza MomoSinX (#1117) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom ilyennel mennyire foglalkoznak...

(#1121) Tikakukac válasza Prof (#1119) üzenetére


Tikakukac
titán

Y580 erősebb 20%-al. Olcsóbb is. Ha ennyi lenne a kívánság, akkor okés, és a pénztárca is mosolyog. De ha már lehet 400-ig menni, főleg külföldi géppel, akkor simán tudnak behozni ennyiből mondjuk Precisiont valamilyen erősebb tervezős karival, akár még az újabbat is, de szerintem az már kereten túl lesz. Az pedig T-Rex szinten aprítja a többi versenyzőt. De ezt majd elintézik ők, nekem a 400k zsebből nagyon durván fájna. Gyorsan értékvesztő nagy gépekre főleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1122) sssirius válasza Tikakukac (#1121) üzenetére


sssirius
tag

Ezzel szerintem sokan vagyunk így, de azért... egy M6700-at elsőként kézbevenni, úgy hogy magad csomagolod ki :) Szerintem bevállalnánk sokan, ha lehetne :)

(#1123) Tikakukac válasza sssirius (#1122) üzenetére


Tikakukac
titán

Én, mint kütyümániás tudom milyen, imádok én is nekiállni dobozokat tépkedni a futár után 1 perccel. De ennyit nekem simán hozott az x200s megvétele is, szerény 79k-ért. Ott a 1,5 év kutakodás volt az, ami felspanolta az agyam. Mikor kicsengettem a dellát, utána már rózsaszín köd volt és jött a szerelem. :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1124) Prof válasza Prof (#1119) üzenetére


Prof
addikt

Mm végre találtam egy 14 colos matt notit normális VGA-val, erre 2.4 kg :(( Asus N46VZ

(#1125) Borote válasza Prof (#1124) üzenetére


Borote
addikt

Oszt' arra gondoltál, hogy ha nem ilyen nehéz, akkor egyrészt nem hullik-e darabokra magától, másrészt mi fogja lehűteni az áhított hardvert? :DDD

(#1123) Tikakukac: nem adod el nekem véletlenül? Mondjuk 83 ezerért? És akkor még kaszáltál is rajta ;]

[ Szerkesztve ]

(#1126) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Lenovo Z580 mennyire ajánlott? Volt már ilyen valakinek a kezei között? 200K környékén megy, i5 ivy bridge, 8GB, Nvidia 630... Kialakításra nagyon hasonlít az Y580 ra...

Tapasztalatok érdekelnének és persze, hogy érdemes e beruházni erre a típusra.

(#1127) Prof válasza Borote (#1125) üzenetére


Prof
addikt

Hát azért 2.4kg az már a 15" kategória súlyban, a 14-eseket meg szokták tudni oldani 2kg körül.

(#1128) piskóta15


piskóta15
csendes tag

Sziasztok!

Egy notit keresek 200-250k körül egyetemre. Ami legyen benne: Matt kijelző, bill. háttérvilágítás, belepőszintü vga (ha játszani szeretnék). Egy kérdés:ihd 4000 az mire elég a mai játékok viszonylatában? Kijelzőméret 14-15"-os. Hurcolásos gép lenne, szóval birnia kellene a strapát

Ti milyet ajánlotok?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1129) Tom1939 válasza Tommmmka (#1108) üzenetére


Tom1939
őstag

Csatlakozom Borote kollégához. 400 ezer felett dell precision ha játékra is kell. Nem akarom leszólni az ausus g sorozatot, de a precision azért más kategória.

Ha a firepro a dell m6700-ban 7970 alapú lesz (vannak hírek hogy "csak" 7870, ami visszalépés lenne), akkor folytatódna a jelenlegi kellemes helyzet. Alienware teljesítmény 1 kilóval könnyebb üzleti megjelenésű fémházas gépben. És a 7970 teljesítményben agyonveri a g75-öt (még 7870-el is). Hogy teljesen pontos legyek még az én lassan előző generációs gépem is veri videóteljesítményben a g75-öt. És ezzel nem néznek rád furcsán sehol, és dolgozni is jól lehet vele.

(#1130) vilmaboy válasza Lenirgo (#1086) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát igazándiból viszonteladótól... deeeee. ez nálam ez érdekesebb kérdés a kapcsolatrendszerem miatt... ;]

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1131) kilozsul


kilozsul
aktív tag

A következő kérdésért előre is elnézést kérek mindenkitől... :DDD

A Dell M511R-en kívül melyik laptopoknak cserélhető a fedéllemeze? Esetleg melyik laptopokat lehet rózsaszín fedéllel kapni? (laptop.hu-n lehet színre is szűrni azt tudom, esetleg azokon kívül?)

Unokahúgom laptopot szeretne, és innen kell kiindulnom, hogy rózsaszín... :W

(#1132) vilmaboy válasza kilozsul (#1131) üzenetére


vilmaboy
őstag

hagyd már... minap felhív egy ismerős csajszi, hogy csináljam meg a laptopját mert vett egyet... király gondoltam...
- milyet vettél?
- rózsaszínt..
- bővebben? gyártó,, modell ???
- amelyikhez volt az a rózsaszín piros táska...
- így már tudom... hozd csak.. megcsinálom ;] ;]
szerinted? :) Ráadásul egy gagyit vett méreg drágán. nemhogy sdzólt volna amikor venni kell... Áhh... rózsaszín... :C

szerk: bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1133) kilozsul válasza vilmaboy (#1132) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Na jah.. Szóval nekem most az a feladatom, hogy a rózsaszínűek közül melyik a leginkább vállalható minőségű, teljesítményű... :F

(#1134) xcds válasza kilozsul (#1133) üzenetére


xcds
őstag

Ez pl rózsaszín is meg teljesítményre és minőségre sem rossz.

(#1135) AxBattler válasza xcds (#1134) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor inkább már EZ - igaz, hogy netbook, de lánynak tökéletes... :D
(A rózsaszín változatért görgess lejjebb!)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1136) xcds válasza AxBattler (#1135) üzenetére


xcds
őstag

Ez lett volna a második, amit linkelek én is, ha a lenovo túl drága. :K

Mondjuk én árgépen néztem, ott 145ezer, ami azért már rablás.

[ Szerkesztve ]

(#1137) AxBattler válasza xcds (#1136) üzenetére


AxBattler
félisten

Netbook-ot annyiért tényleg rablás. Az új, 11,6"-os Acer Timeline-ért mondjuk nem lenne sok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1138) Tikakukac válasza Borote (#1125) üzenetére


Tikakukac
titán

Szeretnéd, mi? Ez marad egy jó darabig, nem adom el, AFFS mod lesz majd a következő tészta a tálban. Azután majd eldől mennyire szokunk össze.

kilozsul: Ha esetleg rózsaszín mintás matricát tolnál rá? Szerintem ez sem lenne rossz megoldás, és akkor nem kell keresgetni az Inspironok között.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1139) Borote válasza Prof (#1127) üzenetére


Borote
addikt

De az nem tűnt föl, hogy kb 90W TDP-nyi hőt kell elvezetni?
Könnyű gépet nem nagyon fogsz kapni jó hardverrel, csak úgy, ha szar lesz a kasznija, vagy gyatra lesz a hűtése... Vagy RETTENTŐ drága lesz, mert könnyű és erős anyagból építik :)

(#1128) piskóta15: iHD4000 a mostani belépő szintű dGPU-k szintjén van, azaz pl simán hozzá a GT520M félék teljesítményét.
Én a helyedben akkor várnék, amíg megjelennek az új belépő üzleti gépek IB processzorral :)
Bár 250-ért lehet most kapni T420i-t, az nem rossz :)
Meg erősebb hardverrel ProBook 4530s-t 180-ért.

(#1129) Tom1939: hát még ha az ember kifog egy IPS kijelzős darabot :Y

[ Szerkesztve ]

(#1140) gergo.m


gergo.m
csendes tag

Sziasztok!
15"os laptop kéne anyukának 150.000Ft alatt első sorban internetezésre, kép-videónézésre. Fontos, hogy legyen beépített webkamera meg mikrofon. Viszonylag jó minőségűek.
Numerikus billentyűzet is kéne, illetve szép legyen a színe :D (Első sorban piros)
Mit javasoltok?
Előre is köszi!

(#1141) Tikakukac válasza gergo.m (#1140) üzenetére


Tikakukac
titán

Pirosból nagyon kevés jó gép van. Nagyon muszáj ez a szín?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1142) gergo.m válasza Tikakukac (#1141) üzenetére


gergo.m
csendes tag

Annyira nem, de előnyben részesíti a nem szürke gépeket.

(#1143) sssirius válasza gergo.m (#1140) üzenetére


sssirius
tag

Esetleg ezt nézd meg.

Szerk.: de csak ha nagyon kell az a piros :)

[ Szerkesztve ]

(#1144) Borote válasza gergo.m (#1142) üzenetére


Borote
addikt

Én a Samsung NP300V5 szériáját mondanám, sokféle színben van 140k-ért vesztegetik :) (iPonnál :) )

[ Szerkesztve ]

(#1145) Tikakukac válasza gergo.m (#1142) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek remek kis gépek, fedlapjukból van színes változat is.
Esetleg fehérből lenne még valahol Toshiba C-855 is, ami 100k-tól indul. Meg még keresem a gondolataim :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1146) piskóta15 válasza Borote (#1139) üzenetére


piskóta15
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! Várni kell, de mennyit 1-2 hét vagy hónap?

Egyébként nincs más alternatívája ebben az árkategóriában a T420i-nek

(#1147) Borote válasza piskóta15 (#1146) üzenetére


Borote
addikt

Minőségre a T420i mindent ver :)
Csak éppen dedikált kártya nincs benne.

Jó ég tudja, hogy melyik gyártónak mikor fognak megjelenni az IB-s gépei... folyamatosan jelennek meg.

(#1148) ktommy91 válasza piskóta15 (#1146) üzenetére


ktommy91
addikt

Én megfontolnám a helyedben a külföldi vásárlást. 200k-ért ez elég jó vétel: HP Elitebook 8440p Az ODD helyére mehet egy SSD és elég ütős lesz...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1149) fateless válasza ktommy91 (#1148) üzenetére


fateless
veterán

Uhh, ez azért nem egy nagyon jó ár. ezen az áron (olcsóbban is) új 8460p-ket lehet kapni külföldön. Ha érdekel, akkor privátban beszéljünk róla, de ez nem annyira kiemelkedő ár. :U

Piskóta: a T420 kategóriatársai pl a HP Elitebook 8460p és A Dell Latitude E6420

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1150) Tom1939 válasza Borote (#1139) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, az ips még az egyetlen amire szívem vágyik. De a technika jelenlegi állásában nincsen belső 3g modem és ips együtt. Ha lesz az M6700-ban (főleg ha 7970 alapú a firepro benne) akkor nagy anyagi gondban leszek :Y

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.