Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#4001) ro_bert17 válasza meszi16 (#3977) üzenetére


ro_bert17
őstag

Szép állapotú T60 40k.

(#4002) Borote válasza maxima (#4000) üzenetére


Borote
addikt

Hááááát, őszintén szólva akkor sem lesz szerintem egy csodajó vétel, ha 180k-ért ILYET kapsz...
Még azt is bele kell számolnod, hogy erre a gépre garanciát is kellene bővíteni, az meg 20-25k. Win7 nélkül találtam B970-es változatot, ez már picivel emészthetőbb áron van...
Mondjuk a 30-as szériát még nem ismerem Edge-ből - a szalonos képen viszont nem az E530 van.

(#4003) runner 125 válasza maxima (#4000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Továbbra is csak egy Edge, szerintem sem éri meg. A linkelt ProBook jobb vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4004) maxima válasza Borote (#4002) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Win7 nélkül találtam B970-es változatot

Hát ez az, ezért kérdeztem rá az ugyanolyan kiépítésre, mert a
hyperthreading miatt kellene/jó lenne az i3, csomagkészítéskor jól
tud jönni.

Gondolkodom még a Fuji A532-n is (augusztus közepére ígéri a
nagyker), annál meg az integrált vidótól idegenkedem.

Szóval valami mindig hibít, ha más nem, akkor nincs usb3...:-(

(#4005) Borote válasza maxima (#4004) üzenetére


Borote
addikt

Mi a gond az IGP-vel? Teljesítményre azt tudja, mint a 610M, csak jóval kevesebbet fogyaszt...
4530s-sel mi a gond? :)

[ Szerkesztve ]

(#4006) grigo


grigo
őstag

Sziasztok!

Lenne valaki aki kiokosít?
Gondolkodom, hogy cserélem a pc-met. Tabletet nem akarok semmiképp, valami olyan gép kéne amin a videokari bírja mondjuk a játékokat, persze nem az erőműre gyártott fps-t hanem szépen elfut rajta fifa, wot és hasonlók, gigabrutál teljesítményt nem várnék tőle, de jó legyen játékra, ha mást nem esetleg egy-két komolyabb low options-szel.
Frankón tudjak filmezni, 1-2 dolgot konvertálni, netezés ilyenek.

Árban se szeretnék elszaladni, 150-nél többet most nem tudok erre.
Gondolom a hdd, memória, proci témában annyira nem nagyok a különbségek, viszont ami nem asztali videókártya annál nem tudom eldönteni, hogy mennyi lehet benne.
Szóval mire figyeljek videókarinál? Gyártó, típus stb....

Fel tud valaki világosítani?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#4007) Borote válasza grigo (#4006) üzenetére


Borote
addikt

Lenovo G580, Toshiba L850 - nagyjából ez a két lehetőség.... Utóbbiban erősebb a CPU (nem túl sokkal), viszont nincs váltható GPU, így az akksiidőn ez meglátszik.
Hogy melyiktől mit várhatsz el, ITT nézelődhetsz - kártyára kattintva kapsz egy rakás méréseredményt. Csodára viszont ne számíts, ezek a legalapabb asztali GPU-k szintjén vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4008) runner 125 válasza grigo (#4006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4009) Borote válasza runner 125 (#4008) üzenetére


Borote
addikt

Na ja, itt azért érezhetőbben erősebb a CPU, de jobban meg is látszik az áron :DDD

(#4010) maxima válasza Borote (#4005) üzenetére


maxima
tag

Azzért idegenkedem az IGP-től mert a mostaniakat nem ismerem,
amikor Anno Domini xxxx én találkoztam ilyesmivel, a megosztott
memóriahasználat egyet jelentett a lassúsággal és a
problémahalmazzal.

A 4530s-sel sokat segítettél, ez a típus eddig elkerülte a figyelmem.
Ha jövő hónap elejéig valami csoda nem történik, befutó lehet.
Jut a fejembe: Mintha itt a fórumon is olvastam volna olyasmit, hogy
az Intel-Amd párosítás nem igazán szerencsés, meg az Amd videok
Linux alatt macerásak, nem igazán jók a driverek, stb.

Van erről valami helytálló infód?

[ Szerkesztve ]

(#4011) grigo válasza Borote (#4007) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm. Toshiba mennyire megbízható amúgy?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#4012) runner 125 válasza grigo (#4011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Abszolút. Jó a szervizhátterük is.

Igény szerint tudod bővíteni a gyári garit kb. 10k-ért 3 évre, szerintem érdemes, pláne, ha valaki hosszabb távra tervez.

Borote

Nah igen. Ha, lenne ugyanez a konfig i3-mal 20k-val olcsóbban, nyilván azt linkelem. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4013) Borote válasza runner 125 (#4012) üzenetére


Borote
addikt

Van :) L850 i3
Illetve i5 is van jobb áron.

(#4010) maxima: az iHD 4000 a belépő GPU-k szintjén van, csak 22nm-es, sokkal kisebb fogyasztással :) Az AMD A10 APU-jában lévő IGP pedig a középkategóriás GPU-kal van egy szinten. Ha nem ismered, olvass utána, mint hogy idegenkedj :)

[ Szerkesztve ]

(#4014) Kerio válasza Borote (#4013) üzenetére


Kerio
őstag

De csak fehérben

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4015) runner 125 válasza Borote (#4013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igaz, mondjuk ezt a boltot nem szoktam figyelni, mert volt már velük probléma, és meggyőződésem, h a szlovákoktól hozzák a gépeket.

Iponnál az is i5-ös, de nem ugyanaz. Az általad linkelt példány típusszáma is más, és csak HD3000 van benne.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4016) Borote válasza runner 125 (#4015) üzenetére


Borote
addikt

UUU, az i5 fölött valóban elsiklottam :B
Én eddig egy ram bővítős problémáról hallottam velük kapcsolatban... Sokan vettek már tőlük gépet, eddig senkitől nem kaptam olyan visszajelzést, hogy matricázott gép lenne.

Ha valaki vett volna a computer imperiumtól, laptopesztergomtól gépet, az legyen szíves fényképezze le nekem a billentyűzetét! Köszönöm :)

Hátha :DDD

L850, kicsit drágábban. Ebben már van dGPU is :DDD
Van ám IB i7-tel is ;] Ha már muszáj az i7, ezt szerintem hamarabb venném meg, mint egy Aspire-t...

(#4014) Kerio: itt a világ vége :(

[ Szerkesztve ]

(#4017) runner 125 válasza Borote (#4016) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudom, h magyar billentyűzettel adják őket, de biztosan van valami a háttérben. Párszor árultak már olyan gépet, ami Mo.-n nem is volt elérhető hivatalosan más, tényleg korrekt boltnál. Illetve az is tény, h jó néhányat megbontanak eladás előtt, és telepakolják memóriával, amiből volt már probléma.

Már bocs, de nálam élből kizáró ok, ha mondjuk egy bizonyos típus (konfig) csak fehérben érhető el. Nem vagyok nő, se metroszexuális, se boozy, ráadásul nem csak nézegetem a használati cuccaimat, így fél év után nem szeretném, ha sárga billentyűzet fogadna.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4018) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok

segítségeteket kérném:
Anyumnak keresek valami notebookot. 90%ban csak netezésre használja, néha esetleg valami sorozatot megnéz rajta..
10"nál nagyobbat keresek korrekt kijelzővel. (15,6" viszont már lehet nagy!)
Egy egyszerűbb 2magos proci és 2gb ram ami szerintem kellene. Nagy HDD nem szükséges mert nem nagyon kerül rá semmi. Kivezetésekben sincs elvárás. Aksi legyen de ha pár órát bír bőven elég, mert szinte csak lakásban használja.

használtan keresnék, max 50 a keret, de kismillió van fent, és annyira nem ismerem a notikat, nem tudok melyik érdemes.
ha valaki tudna pár tippet adni megköszönném :R

(#4019) runner 125 válasza Hooper (#4018) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hardverapron keress rá alfa156 gépeire, talán lesz valamilyen 15" körüli gépe is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4020) Kerio válasza Borote (#4016) üzenetére


Kerio
őstag

Húúúú.. Mekkorát mondtál. :O
Nem mindenkinek tetszik a fehér színű notebook. Vagy tévedek? :F

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4021) Borote válasza runner 125 (#4017) üzenetére


Borote
addikt

"Már bocs, de nálam élből kizáró ok, ha mondjuk egy bizonyos típus (konfig) csak fehérben érhető el. Nem vagyok nő, se metroszexuális, se boozy,"

Atya világ, ez csak egy szín o.O (még csak nem is rózsaszín :P )
Én nem vagyok a neoliberális 'majd eldöntöd, hogy mi a nemed', de azért ezen a reakción egy kicsit megrökönyödtem... Senki sem vonta kétségbe a nemi identitásod :B

[ Szerkesztve ]

(#4022) fixi


fixi
csendes tag

Hellósztok!

A lányom megy fősulira. Szeretnék venni neki 1 laptopot. Nem értek ezekhez, ezért fordulok hozzátok.

Nincs nagy ígénye a lánynak. Csak a legszükségesebb programok fussanak rajta, ami egy hallgatónak kell. Word, Excel, Powerpoint, ETR és kamerás Skype, hogy láthassunk őt. Max. annyi, hogy DvD-t tudjon rajta nézni. Ezért ezek alapján inkább megbízhatóságra legyen a főszempont mintsem ilyen multifunkciónális laptop legyen. Ami a megbízhatóság rovására menjen. Erősnek sem kell lennie, mert a játékfüggő barátja lenyúlja. Ha nem tudtok pontos típust ajánlani, akkor legalább márkát mondjatok. Hogy legyen támpontom elindulni. Köszönöm szépen.

(#4023) Borote válasza fixi (#4022) üzenetére


Borote
addikt

Mennyi pénzt szánsz rá? :) (esetleg használt gép?)

(#4024) B-L-A-C-K válasza fixi (#4022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Fujitsu Lifebook A531: (Látom jelenleg nem elérhető, nem tudom lesz e az adott boltban, de máshol még biztos találsz)

Jó anyagokból összerakott, matt kijelző, cseppálló billentyűzet, 3 év garancia...B960-as proci i3-as szintjén van majdnem, átlagos felhasználásra bőven elég. Nem összekeverendő a gép Fujitsu Siemens-el, a cég külön vált, ez már csak Fujitsu, és nagyon korrekt gépeket gyárt. Negatívumként talán a gyengébb hangszóróit tudom felhozni, de gondolom nem ezen lesz koncertezés..

(#4017) runner 125: Nekem volt sok fehér színű gépem, és sose jutott eszembe hogy buzis lenne esetleg. Ha még azt mondod lila vagy rózsaszín oké... Ilyen alapon akinek fehér kocsija van, vagy csak nézzük pl iPhone telója akkor az is meleg?

[ Szerkesztve ]

(#4025) fixi válasza B-L-A-C-K (#4024) üzenetére


fixi
csendes tag

Túl erős a gép. Próbálok ebből a típusból gyengébb verzió találni. Akkor a tárcámnak is jót tenne :)

(#4026) B-L-A-C-K válasza fixi (#4025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

116 ezerért árulták még tegnap, ha minőségre mész, ennél nem fogsz olcsóbbat kapni. Vagy mennyiért keresel gépet? Illetve használt is szóba jöhet?

Van még 110-ért ilyen minőségben de ebben jóval gyengébb proci van...

[ Szerkesztve ]

(#4027) Magnum_ válasza Borote (#4021) üzenetére


Magnum_
nagyúr

runner ezt néha-néha előhozza, már az esetleges megkérdőjelezés előtt vadul tilakozik.. vajh' mit jelent? ;]

egyébként én se vennék már fehér notebokot (pedig volt idő :D )

I humbly and respectfully decline™

(#4028) fixi válasza B-L-A-C-K (#4026) üzenetére


fixi
csendes tag

Ha 116, akkor úgy ahogy kinyögöm. Szal 116-nál ne legyen több. Nem szeretnék használtat. Mert nem értek hozzá. Nem tudom mit kell nézni rajta stb...

Ezt találtam még

[ Szerkesztve ]

(#4029) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#4024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az autó más tészta.
Ha, nem is meleg, de erősen metroszexuális, mint ahogy a mai tinédzser generáció 80%-a.
De, mindegy, leszarom ki milyen színűt vesz, de akkor sem ennyire egyértelmű kérdés, h "osztmivanakkorhacsakfehérnotebookvan".

Borote

Egy szín, de ez egy használati eszköz, amit tapogatsz és bizonyos esetben jellemez. Mint, ahogy a TP, Elitebook, vagy épp egy gamer széria, úgy a fehér notebook is.

Saint_

Ha, nem ismernélek évek óta, most elküldenélek melegebb éghajlatra.. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4030) B-L-A-C-K válasza fixi (#4028) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A boltot nem ismerem 103 szerintem itt áfa nélkül van, illetve 3 év garanciának kéne rá lennie nem 2-őnek. Érdemes felhívni a laptopszalont lesz e még nekik. Igaz kifutó termék de hátha.

runner 125: Persze mindenkinek más-más más dolog tetszik, engem csak ez a buzis dolog nem tetszett részedről mert szerintem mint említettem köze sincs ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#4031) Hooper válasza runner 125 (#4019) üzenetére


Hooper
őstag

nem nagyon tudok dönteni :S
Fuji E8110
Dell D321
Hp 6910

[ Szerkesztve ]

(#4032) fixi válasza B-L-A-C-K (#4030) üzenetére


fixi
csendes tag

Nem baj, ha kifutó. Csak jó legyen. A "modernség" nem érdekel :N Meg fogom érdeklődni mindkét helyen.

(#4033) negyedes válasza runner 125 (#4029) üzenetére


negyedes
addikt

pc-s/telos kutyukben a feher engem is kiakaszt. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4034) B-L-A-C-K válasza fixi (#4032) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem is arra értettem hogy baj vagy nem, csak arra hogy azért nem lehet kapni. Attól még modern, nem egy 8 éves széria...:)

(#4035) runner 125 válasza negyedes (#4033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Színtan:
"A fehér színnel kapcsolatban a tisztaságra az ártatlanságra, a jóságra, az egyszerűségre, és a szüzességre gondoljunk."

Tényleg férfias jegyek.

Na lezártam. :)

Hooper

Alapvetően egyikkel sem nyúlsz mellé, Lifebook is rendben van, DELL, HP is. Amelyik szimpatikusabb, garanciát úgyis ad fél évet mind háromra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4036) Borote válasza B-L-A-C-K (#4030) üzenetére


Borote
addikt

Nekem is onnan jött a megrökönyödés... Na mindegy, én sem folytatom :D

Fekete: "A fekete a halált, a betegséget, a gonoszságot, ugyanakkor az eleganciát jelenti. Használják háttérként, kiemelő színként."
Mennyivel jobb :DDD Én is tudok ám így érvelni ;]
(Az eleganciás résznek párjaként ott van a fehér, mint orvosi, laboratóriumi szín).

[ Szerkesztve ]

(#4037) B-L-A-C-K válasza Borote (#4036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért Dhampir kolléga, múltkori dedikált vga-s notikkal megfogalmazott "garantáltan megfog főni" hosszá szólása jobban betett...:D

(#4038) kovadam1


kovadam1
tag

Akkor vegyünk fehér topit fekete billentyűzettel tapogatóval :D

(#4039) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#4037) üzenetére


Dhampir
félisten

Túllihegted. :) Ráadásul megsülésről, és nem főzelékkészítésről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4040) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#4039) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt már b@szhatod, sose magyarázod ki...:D ;]

[ Szerkesztve ]

(#4041) balyiwick


balyiwick
csendes tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni ez ügyben. Egyetemre készülök, ezért válik lassan fontossá a dolog. Egy mindenesre lenne szükségem, játék, netezés, multimédiás feladatok, szövegszerkesztés elvégzése lenne a fő feladata. Nem szeretnék behemót gépet, mivel hurcolászni fogom eleget, ezért a standardnak nevezhető 15.6" alatti képátlójú gépet keresek, a konkrét elképzelés egy 14"-os. Erre a keret 200 ezer forint lenne, ezt max. egy picivel tudnám csak átlépni. Lényeges lenne még, hogy a mai játékok is, habár némi kompromisszummal, de élvezhető sebességen fussanak. A hab a tortán az lenne, ha fehér köntösben jelenne meg mindez, bár ettől el tudok tekinteni. Remélem tudtok segíteni, ájánlani valamit! :R

(#4042) Siriusb válasza balyiwick (#4041) üzenetére


Siriusb
veterán

Én biztos nem írtam volna be a a fehér színt mint feltételt a mostani hozzászólásokat olvasva. :DDD

Szerintem azt is mondd meg, használt gép érdekel-e, mert az bővíteni a lehetőségeket.

(#4043) premete válasza Siriusb (#4042) üzenetére


premete
veterán

Vagy éppen azért írta be. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4044) B-L-A-C-K válasza premete (#4043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem buuuzzíííí :D ;]

(#4045) premete válasza B-L-A-C-K (#4044) üzenetére


premete
veterán

A fehér színből még nem vonnám le ezt a következtetést, ha rózsaszín, vagy lila lenne, az már gyanúsabb eset. :)
Már amennyiben fiúról van szó, mert éppen lány is lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4046) Borote válasza balyiwick (#4041) üzenetére


Borote
addikt

Akkor a fehér színű Toshiba L850 pont Neked való :DDD
Csak méretben nem, fákk :D

Ha sokat hurcolod, egy 14"-os géppel sem vagy sokkal beljebb, akkor már inkább nézz egy 13-asat.

[ Szerkesztve ]

(#4047) B-L-A-C-K válasza premete (#4045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerinted mire írtam?

Segítek:

(#4017) runner 125: Már bocs, de nálam élből kizáró ok, ha mondjuk egy bizonyos típus (konfig) csak fehérben érhető el. Nem vagyok nő, se metroszexuális, se boozy, ráadásul nem csak nézegetem a használati cuccaimat, így fél év után nem szeretném, ha sárga billentyűzet fogadna.

Ez után meg olvasd el mit írtam...

(#4048) Borote válasza Borote (#4046) üzenetére


Borote
addikt

Toshiba L830 pl tiszta jó lenne, de csak ULV i3-mal van, ami nem éppen a legerősebb jószág.
Nem tudom, hogy lesz-e más processzorral...

(#4049) B-L-A-C-K válasza Borote (#4048) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ma elég durva nap van itt a topikban, de hogy már te is magaddal beszélgetsz ez már nekem is sok... :DDD

(#4050) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#4040) üzenetére


Dhampir
félisten

Te kisz cúna macka. :DD

(#4045) premete

Egy kis frissítőt Uraim?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.