Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#172001) benedekco válasza kesztió (#171999) üzenetére


benedekco
addikt

Nálunk melóban pedig hülyeség lenne nem így tenni. Mikor jön be az ezres net a kábelen és a külső monitor 22-27" körül mozog és általában nem egy de legalább kettő három van rádugva.
Cserébe van egy jó billentyűzeted amin kényelmes gépelni, a numberikuson meg peregnek be a számok excel-be, baromi hasznos ám, mellette egy egér/fekvő egér/trackball/digicerka amivel kényelmes mozogni a képernyőn. Sőt képzeld nekem még van egy telefon kagyló egységem is rádugva, meg a címke nyomtató is usb-n van bedugva, telefont is rádugom tölteni mert itt van kéznél.
A laptop laptopsága meg akkor kell mikor úton vagy vagy otthonról dolgozol, vagy átugrassz egy megbeszélésre a szomszédos irodába. Szóval egyáltalán nem hülyeség.

De megmondom őszintén otthon is így tennék ha nem lenne asztalim. Akkor lenne egy docking, rajta minden amit itt is felsoroltam, majd ha kimegyek a konyhába vagy a hálóba és magammal viszem a masinát akkor meg nincs velem a kényelmi extra, de még mindig tökéletesen lehet használni a készüléket.

Semmi baj nincs azzal.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#172002) SeniorTilla válasza galaxys80 (#172000) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igazad van, én is így használom az Omen 17-est. A 2GBites net nem is menne teljes sebességgel máshogy, csak kábellel. Ha pedig vinni kell valahova, akkor kihúzom és viszem magammal a gépet (ritkán kell). Egy asztalival ezt nem lehet megcsinálni.

A 32-es monitoron és a teljes méretű hagyományos billentyűzeten egészen más élmény dolgozni, mint csak a gépen.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172003) Dhampir válasza kesztió (#171999) üzenetére


Dhampir
félisten

A mobilitás értékéből ez semmit nem von le.

Egyszerre mindkét kijelzőn futnak a megnyitott alkalmazások, ez mindennapos sok esetben.

Dokkolhatóság esetében esetében pedig (habár ez csak munkára kitalált laptopnál) még több csatlakozási lehetőség adódik.

(#172004) benedekco válasza Dhampir (#172003) üzenetére


benedekco
addikt

Dokkolók ma már nagyon szépen működnek egy USB C-vel (USB 3.1/3.2? valami ilyesmi), az meg van már elég sok nem melós gépen is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#172005) Dhampir válasza benedekco (#172004) üzenetére


Dhampir
félisten

Így még egyszerűbb, csak a csatlakozóra kell figyelni.

(#172006) SeniorTilla válasza benedekco (#172004) üzenetére


SeniorTilla
veterán

mindegyiken van már, a legolcsóbb HP 15s-eken, a 250-eseken is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172007) benedekco válasza SeniorTilla (#172006) üzenetére


benedekco
addikt

Tessék. (lebuktam, látható, hogy mostanság nagyon nem vagyok felkészülve számtechből) :DDD
A lényeg, hogy szerintem ez egy qrva jó dolog és nem csak melóban jön jól.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#172008) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,abszolut laikusként szeretnék kérdezni.Keresztgyerek megy ősszel egyetemre,informatika,programozó szakra.Milyen irányban induljak el ?A ráköltendő összeg max 400 ezer ft lenne.Játék nem menne rajta ,max sorozat nézés.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#172009) SeniorTilla válasza redhunter (#172008) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pl. HP Probook 450/650 sorozat, strapabíró stabil gépek

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172010) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy 4.5 éves Dell 7480 utódját keresem. A kijelzője, mérete, tömege tetszett számomra, viszont voltak negatív élmények is (billentyűzet, kétszer kellett alaplapot cserélni, mozgatás-hátlap megnyomás hatására kékhalál, vagy fagyás jelentkezik még mindig).

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-3 hónapon belül

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nettó 400e Huf a keret.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános használat, fejlesztés (elsősorban Java)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem lesz.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Leginkább 14-es méret a szimpatikus, legalább fullHD felbontással és jó minőségű IPS panellel.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többnyire irodában, Type-C dokkolón lesz, de lesz azért menet közben is használva.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 kellene.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 256 Gb-os, gyors SSD és legalább 16 Gb RAM. Utóbbiból 24-32 Gb is szóba jöhet, ki lenne használva az is valószínűleg.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legyen rajta Type-C port, trackpoint, Kensington lockkal kiköthető legyen. Webkamera nem annyira szükséges (mostani is le van ragasztva a kezdetektől), mikrofon kellene mindenképpen. Jó hűtés és strapabíró felépítés elvárás szintén.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is szóba jöhet, de csak számlával és legalább 3, de inkább 4-5 év garanciával.

Mi lenne az ajánlott jelenleg Dell-HP-Lenovo fronton? Esetleg érdemes lenne más márkát is bevenni a körbe?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#172011) SeniorTilla válasza BigBlackDog (#172010) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Elitebook, csak ezeken van trackpoint. A garancia maximum 3 év, 4-5 éves gyári gari nincs

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172012) BigBlackDog válasza SeniorTilla (#172011) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor jól sejtem, hogy inkább Dell-Lenovo irányban kéne nézelődni, ha a gari is fontos? Ha jól tudom, azoknál bővíthető.

(#172013) nagysz válasza BigBlackDog (#172012) üzenetére


nagysz
tag

A Dell bővíthető akár 5 évre is, persze megkérik az árát. Cserébe kijön házhoz a szervizes és megszereli a helyszínen, ami eléggé szuper dolog.
Viszont én már elengedtem a Dell vonalat( előtte volt vagy 3, a családban most is van 4db) Túl drágák lettek és ahogy mondod, vannak gondok velük (bár a legutolsó 5480-nal pont nem volt).
Áttértem erre az Asus-ra: Aus ROG Zephyrus G14. 8 mega volt beforrasztva, melléraktam +16GB-ot így van 24. Tökéletes. trackpoint az nincsen, minden másban viszont tökéletes, és van olyan jó (sőt) mint a dell volt, olcsóbban. A garancia itt viszont csak 36 hónap.

(#172014) SeniorTilla válasza nagysz (#172013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Java fejlesztésre nem hiszem, hogy gamer gép való :) szép és jó biztos, csak nem erre a célra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172015) dqdb válasza SeniorTilla (#172014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lekapcsolod a munkához teljesen felesleges dGPU-t, így nyersz egy rakás TDP keretet a CPU számára, hogy akár passzívan menjen munka közben, valamint elérhető sok magos H-s processzor kellően magas órajelekkel, és bele tudsz tolni 32+ GB memóriát.

A másik opció sok memória-gyors CPU-sok storage igény fejlesztői melóra egy workstation laptop lenne tipikusan Quadróval, mert dGPU nélkül nem kapni H-s processzorral szerelt laptopot sem Intelben, sem AMD-ben (legalábbis én nem találtam), ahol az első dolog fejlesztőként az, hogy lekapcsolod a munkához teljesen felesleges dGPU-t, szóval a kérdés az, hogy az idő 90%-ban dokkolva használva megéri-e egy Zbook Fury vagy Studio felára neked vagy sem, ha egyáltalán elérhetőek ezek, amikor vásárolnál.

~2 hónapja kérdeztem itt hasonlót és hosszas keresgélés után végül a feljebb említett G14 mellett kötöttem ki én is, míg más a cégnél másik gamer laptop mellett. Pozitívum, hogy támogatja az USB-C töltést is, így dGPU nélkül hajtva a saját féltéglája helyett (az én felhasználási körülményeim között) elég egy 65 W-os USB-C PD-t tudó dokkolóval etetni a gépet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#172016) SeniorTilla válasza dqdb (#172015) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igaz-igaz, egy Zbook árából kijön két jó Omen is :)

Én is omen-t használok, de azért mert játszok is. Ha nem játszanék, akkor Zbook vagy Elitebook lenne

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172017) rahiteh800


rahiteh800
junior tag

A segítségeteket kérem egy jó lapos kiválasztásában!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
3-4 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-350k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai felhasználás, internet 10-20 tab, hobbi szintű fotószerkesztés, kezdő szinten videóvágás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használnám játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
minimum fullHD felbontás, a fotószerkesztés miatt fontosak a jó színek
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
asztaltól táskáig, táskától asztalig
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256GB ssd, jó lenne minél több ram, 8GB minimum, hdd nem fontos
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
hdmi port
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Köszi srácok, remélem valami jó kompromisszumot ki lehet hozni az igények alapján! :)

armegoszto.hu

(#172018) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Ismerosomnek lenne szuksege egy notebookra koltozes miatt. Keret 1000€

Feltetel a 17"-os es legalabb full hd kijelzo plusz, hogy az alabbi programok fussanak:
Unreal
Photoshop
3ds max vagy Blender Substance designer (ez csak bonus ha megy) nem full produkcios kornyezetben (500 mb os fileok) csak miminalis mennyisegu adat par megas allomany.

Korulbelul fel evig lenne hasznalatban, szoval nem kell hogy tobb evre elore ki legyen minden maxolva, bar szerintem a megadott keretbol ez ki is derul.

Szeretnek kerni ket opciot, egy uj gepre es egy hasznaltra.
Nagyon szepen koszonom elore is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#172019) nagysz válasza SeniorTilla (#172014) üzenetére


nagysz
tag

Nagyon is erre való, ha kikapcsolod a picsbe a GPU-t, akkor mi marad?
Egy kurvajó hűtéssel/képernyővel/vázzal ellátott gép (hiszen gamer, bírnia kell),
amibe be tudsz rakni 32GB-ot is akár (nem triviális más gépeknél).
Ez pontosan olyan, mint a gamer fejhallgató. 8+ órás izzadásra van tervezve..full kényelem, relatív olcsón. A jabras"business-like" fejhallgatós kollegákon meg csak röhögök...a hyperx-em vagy 5ször kényelmesebb, kedvezőbb áron.
Nekem bevált! :)

[ Szerkesztve ]

(#172020) nagysz válasza dqdb (#172015) üzenetére


nagysz
tag

+1 így van, én is ugyanígy használom, tökéletes. Én az enyémet még 300+áfáért vettem (előző széria), azért egyenesen best buy volt.

[ Szerkesztve ]

(#172021) arcitec


arcitec
addikt

Apropó, az rendben van, egy olyan szolgáltatás ha gond van jön és szerel. Nekem sok-sok éve pc-k vannak, de (kipp-kopp) rendkívüliben de még normálban sem kellett szerelgetni, meghibásodás okán. A laptopokra jellemző, hogy beadják az unalmast?
Vagy ez csak egy future a cégeknek... :U

[ Szerkesztve ]

(#172022) Kbali válasza eszgé100 (#172018) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hol szeretne vásárolni? Itthon vagy külföldön?

(#172023) eszgé100 válasza Kbali (#172022) üzenetére


eszgé100
őstag

Kulfoldon, Franciaorszag-bol koltozik Hollandiaba, de ezenkivul nemetorszagi vasarlas is megoldhato. Ha megvan a tipus, akkor nem hiszem, hogy a beszerzes gondot fog okozni neki.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#172024) SeniorTilla válasza arcitec (#172021) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Feature, nem future :)

Bármi elromolhat, ami el tud, és minden el tud, még a faék is. De nyilván nem erre kell alapozni, ez már kicsit túllövés a célon, a hús és a leves példája. Hasonló, mint a fentebb olvasható "vegyél gamer gépet üzleti felhasználásra, mert nekem ez vált be" - szöveg.

Ez is csak egy-egy példa, nyilván lehet, megoldható, de nem ez a jellemző. Van, aki smarttal jár az autópályán, van aki a teslával mindig 90-nel megy szintén a pályán, a külső sávban a kamionok mögött, pedig akkora erő van alatta, hogy feltépi az aszfaltot, ha akarja. Én ezeket sosem értettem meg, minek erőltetni valamit csak azért is. Van aki azt mondja, hogy a gamer tovább fogja bírni mint bármi más, van aki azt mondja, hogy a gamer, mivel ki van hegyezve, hamarabb elöregszik és megdöglik, mint bármi más. Neked meg a PC jött be, érthető ez is. Nekem is a gamer jön be, mert játszok is és baromi gyors a H-s procival és a RAID SSD-ivel, van benne 2x1TB SSd raid-ben, plusz egy 4GB-os sata SSD adattárnak. Majd jön aki azt mondja ez hülyeség, és az ő szintjéről nézve simán lehet az is. De nem mindenkinek :)

Attól függ, ki milyen véleményt akar mondani.

Üdv a filozófia szakkörben :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172025) arcitec válasza SeniorTilla (#172024) üzenetére


arcitec
addikt

Nem lehet, hogy félreértetted? Nem a gépi típusról írtam, hanem helyszíni garancia létéről és esetleges szükségességéről. Milyen gyakori az egyáltalán, veszünk egy pc arra sehol nincs ilyen szolgáltatás. Csak mint pl Dell HP, ha nagy cég vesz tőlük pc-ket ott kell az azonnali hiba elhárítás. De ezen laptopok többsége házi felhasználásra ... (Nyilván sok céges is van)
A lényeg mennyire kellhet számítani egy laptop hibára amitől nem lehet használni, mondjuk egy pc-hez képest.

(#172026) dannyl válasza rahiteh800 (#172017) üzenetére


dannyl
addikt

Ez engem is érdekelne! Max 300k-ig.

Köszi, aki válaszol.

(#172027) SeniorTilla válasza arcitec (#172025) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mivel minden az alaplapra van integrálva, ezért ha valamelyik komponens elromlik, akkor megáll az egész gép, nem tudsz pl. VGA-t cserélni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172028) K Norbi válasza rahiteh800 (#172017) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez most jó áron van [link]

(#172029) Kbali válasza eszgé100 (#172023) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez sajnos nem segít, mert akkora különbségek vannak országok között típuskínálatban, árban, hogy még...
Amúgy a 17-es méret és az 1000 € eléggé ütik egymást.
Talán ha talál HP Probook 470-et azzal nem lő mellé.

(#172030) SeniorTilla válasza Kbali (#172029) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen a Probook 470 jó választás lehet.

Figyeljetek oda, hogy már nem Probook 470-nek, hanem HP 470-nek nevezi a HP ezt a modellt. Vannak nekem is G8-asaim, érdekes módon a számlán és a dobozokon Probook 470 G8 van, de a garicsekkoló oldalon HP 470 G8...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172031) eszgé100 válasza Kbali (#172029) üzenetére


eszgé100
őstag

Koszonom.
Rakerdeztem, azt mondta nemetbol rendelne a billentyuzetkiosztas miatt. UK-bol lenne a legjobb, az angol kiosztas miatt, de azt mondta a brexit ota vamot kell fizetni, igy az emiatt kiesik.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#172032) ForgacsB


ForgacsB
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Feleségem Ausztriába megy dolgozni és oda kellene neki valami gép, amit tud hordozni. Albérletben lesz, ott fogja használni, nagyon nem mozgatja. Netezésre (10-15 lap megnyitva), skype, film nézésre fogja használni, viszont ezeket kompromisszum nélkül szereti csinálni :) 3-4 évig nem szeretnénk hozzá nyúlni, ezért is keresek időt álló masinát.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 400e Huf a keret.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános használat, fent leírtak.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem lesz.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Leginkább 15-ös méret a szimpatikus, legalább fullHD felbontással. Olyan amin jól esik neki a film nézés, sorozat függő (netflix, HBO) :)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többnyire otthon fogja használni
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 kellene.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 512 Gb-os, gyors SSD és legalább 16 Gb RAM.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Szerintem amilyen portok vannak a mostani gépeken az alapból elég lesz neki. Fontos lenne a magyar billentyűzet!
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és legalább 3, de inkább 4-5 év garanciával.

Két gépet az itt olvasottak alapján kinéztem ezekről ha véleményt mondanátok azt megköszönném és ha van esetleg jobb akkor ne tartsátok magatokba.
-Asus VivoBook Pro 15 OLED K3500PC
-HP ProBook 450 G8 Notebook (2W1G8EA)

Mondottam, ember küzdj és bízva bízzál!

(#172033) pilóta


pilóta
nagyúr

Üdv!
Tanács kellene :D

1. Maholnap megvenném.
2. 300-500 k
3. Főleg irodai, némi grafika (corel), levelezés.
4. Nem kell játék.

5. A legfontosabb a kijelző, semmiképp nem akarok 16:9-es vékony kijelzőt, minimum a 16:10. Színhűség se baj.

6. Néha lesz hordozva, de inkább irodán belül.
7. Win 10 vagy 11
8. Tárhely nem számít, NAS-on van minden. A RAM mondjuk jobb lenne a 16 giga, de a 8 se tragédia.
9. Jó lenne, ha 8-10 évig szolgálna.
10. Csak új gép, céges vásárlás.

Három gépre szűkítettem le a keresést.
HP Pavilion Aero 13-be0001nh [link]
LG gram 14 [link]
Asus ZenBook S UX393EA [link]

A kijelző miatt az ASUS a favorit, a HP-nál a név és a gari intézés, de az LG is szimpatikus.
Érdekelne a vélemény tartósságról, megbízhatóságról, melegedésről stb-ről... :D
Esetleg ebben a kategóriában más ötlet?

Nagyon köszönöm, ha segítetek!

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#172034) SeniorTilla válasza ForgacsB (#172032) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 4-5 éves garanciát felejtsd el, max. 3 év gyári van ezekre a gépekre. A Vivobook alsó kategória, sokkal inkább HP Probook

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172035) SeniorTilla válasza pilóta (#172033) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek a konzumer gépek nem ilyen hosszú időre vannak tervezve. 8-10 év használatra nincs semmi, amit biztosan lehetne ajánlani, de értelme sincs, mert addigra annyira elavul, hogy muszáj lesz lecserélned modernebbre.

Ha jó kijelző kell, akkor nézz szét HP Envy és Spectre vonalon. Vannak 3:2-es képarányú modellek is, ez ma ismét kezd divatba jönni. A keret nem elég rá, de az OLED megadná neked a minőségi kegyelemdöfést, az tuti :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172036) pilóta válasza SeniorTilla (#172035) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van egy Lenovo X220-am, ami már 10 év körül van, és köszöni jól van :D

Nem találok 3:2-es HP-t, tudnál egy linket vagy pontosabb típust adni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#172037) Kbali válasza eszgé100 (#172031) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mondjuk a kinti Media kínálatából olyasmik vannak 1000 eur körül, mint Aspire 517, HP17.
Az Acer az 515-ből kiindulva vehető szerintem, a HP-t nem ismerem.

(#172038) razzorr


razzorr
őstag

Hali.Lassan itt az idő, hogy lecseréljem a régi HP gépet és tanácsot kérnék, hogy 13-14" körül (nem Apple) mi mostanában az ajánlott. Amit kinéztem az az ASUS ZENBOOK 13 UX325 OLED. Szóval ebben a ligában,árban nézelődök. Talán ami fontos, az a kijelző,akku és hogy aránylag pörgős legyen.

(#172039) SeniorTilla válasza razzorr (#172038) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Envy, Spectre 13-14-esek

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172040) oxox


oxox
addikt

Sziasztok Guruk,

bevallom eddig sosem volt notim, de a mostani árak mellett lehet jobb megoldás mint az asztali.
Amúgy azonos proc + videókártya mellett van teljesitmény különbség asztali, és noti között??.sorry ha nem a megfelelő topic, de tényleg eddig csak asztali vonalon mozogtam (commodore VC20-al kezdve :D )

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
kb egy hónap múlva

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
várhatóan 5-600.000 forint

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék, ill. egy nas mellett lenne ez a központ

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
overwatch, minél jobb felbontáson

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy mert monitort használnék

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nagyritkán, évente kb egy-két hét

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
min 1t...SSD ha belefér, 32Giga jó lenne

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
külső monitorra tudjam kötni...

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
ha öreg PH!ajtástól és van rá gari akkor lehet használt is

köszi
:R :R :R
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#172041) SeniorTilla válasza oxox (#172040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Yo! Spectrum ZX81 még a szakkörben, aztán saját C Plus4-es :) Te sem a 20 éves korosztályt képviseled ;) , én sem.

A laptopok mindig kisebb teljesítményűek, mint egy asztali PC. Egyszerűen nincs annyi hely a hűtésre. És jóval drágábbak mint a PC. Nem csak ott, itt is felmentek az árak az elmúlt években. A pozitívum a hordozhatóság, kompaktság (kevesebb helyet foglal), az energiatakarékosság és a halkabb üzemmód, szerintem. Na majd kezdődik a kommentháború...

Gamer vonalon vagyok én is, HP Omen 17-tel, 3 van a családban. H-s procik, RTX VGA-k, 2SSD RAID-ben, és egy SATA port. Ez már elég, de meg sem közelíti egy asztali konfig lehetőségeit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172042) oxox válasza SeniorTilla (#172041) üzenetére


oxox
addikt

jaja 86'ban kaptam NSZK-ból :D ...c64 volt az álom...meg az enterprise, de sajna nem kaptam :D (ahogy klasszik BMX-et sem :D)...C4 plus akkor tipikus szakkörgép volt, mert Én is ott találkoztam vele

visszatérve
Azt néztem, hogy 5-600-ból már 3070-es videókártyás laptopokat lehet kapni, egy asztali gépnél, meg annyira elviszi az egyéb (ház, hütés, ventik, meg persze a horror áron lévő videokártyák), hogy közel sem jön ki. A fogyasztás sem mellékes, bár már kevésbé ránt be a játék. Mit tudsz ajánlani ennyiért?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#172043) Kbali válasza oxox (#172042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább keresd meg a gamer notebook topikot, biztosan kapsz ajánlást

(#172044) eszgé100 válasza Kbali (#172037) üzenetére


eszgé100
őstag

köszönöm, továbbítottam a cimborámnak az ajánlásaid :R

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#172045) g0dl


g0dl
addikt

Hali

Létezik az Acer-nek olyan oldala, ahol a gyártott modellek jellemzők alapján kereshetők?

Acer Travelmate P2-őt keresek Ryzen 5 (esetleg 7) procival mint a P215-41-G3-R4MA, de ujjlenyomatolvasó is kéne bele.
Az intel változatban (TMP215-53-55G4) van ujjlenyomatolvasó, de azért a Ryzen csak jobb.

(#172046) Mikulásbá válasza g0dl (#172045) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

acershop?

(#172047) SeniorTilla válasza g0dl (#172045) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miért lenne jobb az AMD?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172048) g0dl válasza SeniorTilla (#172047) üzenetére


g0dl
addikt

Általában azért, mert a sokáig tartó egyeduralma ellustította.
konkrétan a két példány
Ryzen 5500u
Core i5-1135G7
A ryzen gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, job az integrált video, több mag, kisebb a csikszélesség (7nm , 10nm)

Játszani nem nagyon játszanék vele, de a több mag jól jön virtualizációhoz.

(#172049) arcitec válasza g0dl (#172048) üzenetére


arcitec
addikt

Sok jelentősége nincs a + kraftnak, ellenben a megbízhatóságnak, stabilitásnak annál inkább és ezért Intel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#172050) SeniorTilla válasza arcitec (#172049) üzenetére


SeniorTilla
veterán

PONTOSAN.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.