Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1201) Borote válasza kolly (#1200) üzenetére


Borote
addikt

Az SSD már éppen nem fér bele a T530 árába :(
Vagy segítenek a többiek, vagy majd pénteken ráérek :)

(#1202) bigwolf277 válasza polip (#1197) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Toshiba ellen szól, hogy nem váltható a grafikája, azaz folyamatosan megy a dGPU, valamivel alacsonyabb akkuidőt eredményezve
Az L850 13U -ra is érvényes ez a hozzászólás részlet?

(#1203) runner 125 válasza kolly (#1198) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, lemondasz a matt kijelzőről, akkor Lenovo Y580. Ár/érték arányban aligha van jobb a kategóriában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1204) fateless válasza kolly (#1200) üzenetére


fateless
veterán

Magyarországi vásárlásban gondolkodsz, vagy külföldben is?

Hajlandó vagy időt belefektetni a keresésbe, vagy mielőbb szeretnéd?

Amiatt kérdezem, mert ki lehet fogni akár ebay-en is új, dobozos csúcsgépet gyártói 3 éves garanciával, de ehhez nem egyszer hetekig kell keresgetni. Pár napja ment el egy HP 8760w féláron (néha a cégek felraknak egy-egy gépet aukcióba, azokra érdemes figyelni) Persze mindez melós dolog...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1205) kolly válasza fateless (#1204) üzenetére


kolly
csendes tag

Magyarországi és elég sürgős lenne, kb. 2 héten belül üzemelnie kell...
Persze, tisztában vagyok vele, hogy valamiben engednem kell, és ez valószínűleg a képernyő felbontása lesz.
Szóval módosítva az eredeti kérdést: sima 1366x768-es felbontású, 15.6"-os, MATT kijelzővel ötlet?

Kolly

(#1206) runner 125 válasza kolly (#1205) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem szoktam játszani, így nem tudom milyen VGA-t igényelnek azok a játékok, de ha elég a HD 3000, akkor a Latitude nagyon jó vétel lehet.

Matt FHD kijelző, minőségi fém ház, 3 év NBD gari, ugyan USB3.0 nincs, de van E-Sata.

Vagy, sima kijelzővel, de gyakorlatilag 100k-val olcsóbban; Vostro.

Matt kijelző, 3 év NBD gar, és van USB 3.0 is.

Hopp; még egy Vostro 260-ért. Nah ez aztán tényleg teljesít minden elvárásod.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1207) ktommy91 válasza kolly (#1205) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez nem lenne rossz, de az SSD még belefér a keretbe viszont a windows már nem: Dell Vostro 3560

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1208) runner 125 válasza ktommy91 (#1207) üzenetére


runner 125
nagyúr

3.-nak én is pont ezt linkeltem. :))

E kapcsán; kár, h nincs numpad, illetve az a krómkeretes, krómbetétes bill...

mod.

Vagy XPS 300k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1209) ktommy91 válasza runner 125 (#1208) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem is figyeltem. Egyetértek, erről az inspiront idéző króm hányásról leszokhatnának. Nem elegánsabb lesz tőle a gép, hanem bazáribb.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1210) gulac12


gulac12
tag

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy 100-150 eFt. között, Win 7-el melyik gépet ajánljátok netezésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra és filmnézésre.

[ Szerkesztve ]

(#1211) Prof válasza kolly (#1205) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem aki eddig várt az már csak Ivy-s notit vegyen pláne ha van rá 300k-ja.
Sokkal jobb IGP, sok USB 3 port, jobb teljesítmény/fogyasztás mutató.

Ugyan nem tudom mikortól fogják árulni nálunk, de a Dell 15R Special Edition szerintem megfelelhet az igényeidnek (bár árat nem tudok) A magyar Dell site-on már fent van.
[link]

Matt full HD kijelző, jó proci, VGA (Hd4000 IGP-vel már elég jól mennek játékok is, de van 7730-as AMD opció is)

[ Szerkesztve ]

(#1212) ktommy91 válasza gulac12 (#1210) üzenetére


ktommy91
addikt

Hirtelen ezt találtam a legjobb áron win7-tel: Samsung NP300E5A

(#1211) Prof: Laptopszalonnál már vannak új inspironok, durván túlárazva.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1213) fogtunder válasza gulac12 (#1210) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mekkora méret? saját hangszórón akarsz filmezni és zenét hallgatni, vagy külső eszközön?

mert a fujitsu a531 jó lenne ezekre, csak a hangszórói gyengék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1214) gulac12 válasza fogtunder (#1213) üzenetére


gulac12
tag

A 10" kívül bármelyik jó, inkább fejhallgatóval használnám. Köszönöm az eddigi javaslatokat.

(#1215) raven12


raven12
senior tag

Hali!

Ti melyiket vennétek?

1. Dell Inspiron N5110: i5-2410, 4GB RAM, 750GB HDD, nVidia GT525M
Elvileg ki lehet terjeszteni a garanciát, de így is van még a 3 évből több, mint 2.
Újonnan 180-ért találtam, 140-ért adja egy hűtőpaddal ajándékba.
2. Lenovo Y560: i3-380M, 4GB RAM, 750GB HDD, AMD HD5730+integrált Intel HD
Elvileg 3 évre ki lehet terjeszteni a garit, így pedig 1 év van még vissza a 2-ből.
Újonnan kb. 200-ért találtam, 130-ért adja, egyetlen pixele hibás, kevéssé zavaró kép.

Mindkettő LED-es, 15,6".
Hardverileg kb ugyanolyanok, talán a Lenovo kicsit ráver a vidkari miatt, és a Lenovo üzemideje az okos integrált kari miatt jelentősen hosszabb aksiról. Leginkább a kérdés, hogy a gari miatt melyik érné meg jobban (igazából nem tudom ezt a kiterjesztést, mert általában valamilyen időtartamon belül kell kiterjesztetni, különben már nem lehet, és ugye mindkettő majdnem 1 éves, meg nem is mindent lehet, és 1év 10-15ezer), melyiknek milyen gyors-jó a szervizeltetése, figyelembe kell venni azért, hogy a Lenovo eredetileg drágább, és még olcsóbban is adja, a pixelhibával együtt tudok élni.

[ Szerkesztve ]

(#1216) ktommy91 válasza raven12 (#1215) üzenetére


ktommy91
addikt

Volt ilyen lenovo-m, jó gép. Én ezt választanám viszont jó ha tudod hogy nem lehet kiterjeszteni a garanciáját.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1217) Tikakukac válasza raven12 (#1215) üzenetére


Tikakukac
titán

Inspiron kuka gyanús, nagyjából bármit, csak azt ne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1218) AxBattler válasza Tikakukac (#1217) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus K? ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1219) runner 125 válasza AxBattler (#1218) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, meg valamilyen dögös Packard Bell-t. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1220) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

A közeljövőbe tervezek notebook vásárlást, 200, nagyon maximum 250k értékben (de inkább 200). Legfőképp játékra használnám, mellette programozásra, plusz a szokásos filmnézés netezés stb. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e várni az új Trinity-s AMD megoldásokra, amikről azt hallottam hogy igen jó ár/teljesítményt fognak képviselni, persze azt sajna nem tudni mikor, vagy nem annyira jók ezek mint ahogy én gondolom? Milyen egyéb alternatívák lehetségesek egyébként? Köszi előre is a válasz(oka)t.

(#1221) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Ebbe szeretnék valami komolyabb procit,mondjuk minimum egy i5-öst.

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-timeline-ultra-m3-581tg-32364g52mnkk-ultrabook-most-3-ev-garanciaval/2131/

A kérdés az lenne,hogy csak az 1023-as foglalatú proci megy bele,vagy elbírja a 988-ast is?
Esetleg ha van valakinek bele proci,érdekelne.

Köszönöm.

(#1222) raven12 válasza Tikakukac (#1217) üzenetére


raven12
senior tag

Ezt miért írod? Az N5110 barominépszerű modell, tesómnak is ilyen van, egyszer hibásodott meg, de jó a szervíze, meg is csinálták, és a 3év garancia se kutya.

(#1223) Pocok256 válasza Shadowduet (#1220) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha játékra kell akkor megéri hidd el :) A DG amit kihoznak 200-as áron fog annyit nyújtani mint most 250 ért a lenovo y580.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1224) raven12 válasza ktommy91 (#1216) üzenetére


raven12
senior tag

Az elég baj, nem igazán boldogít a tudat, hogy van 1 évem, aztán utána valószínűleg meghibásodik és dobhatom ki... Ezért nem költök 130-at. Hosszútávra keresek laptopot, nem szeretném cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#1225) ktommy91 válasza raven12 (#1222) üzenetére


ktommy91
addikt

Azért olyan népszerű mert olcsó, sok színben van, 3 év garanciás és a legtöbb ember marhára nem ért a notebookokhoz. Gagyi anyagok, rossz hűtés, hullámzó billentyűzet... minden árkategóriában van minőségibb gép mint az inspiron.

Nincs kerítés.

(#1226) raven12 válasza ktommy91 (#1225) üzenetére


raven12
senior tag

És a Lenovo-ról mit tudsz elmondani véleményként? hűtés (egyébként ez megoldható hűtőpaddal)? Mennyi ideig volt meg, hányszor kellett szervizeltetni, szerinted mennyit bír ki?

Eddig mások tapasztalataiból az derült ki számomra, hogy a garancia a legfontosabb dolog a világon. Majdnem mindenhol azt hallani, hogy szinte amint lejár, végzetesen meghibásodik.

[ Szerkesztve ]

(#1227) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

értékelnétek ezt a laptopot--> Samsung R560 Aurora
mennyit érhet egy ilyen. mit lehet várni tőle mai játékok terén?
ha vki járatos a cod4 be egy jo cfg -vel hány fps húzható ki belőle?
hátulütők,mire kell figyleni vásárláskor?

SPECIFIKÁCIÓ:
CPU típusa: intel® Core™2 Duo Processor P9500
(6M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB)
Alaplapi lapkakészlet: Intel Cantiga PM45
4 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM
NVIDIA GeForce 9600M GT (512 MB)
Realtek ALC262 @ Intel 82801IB ICH9
Intel(R) Turbo Memory Controlle
ATA Device 200 GB, 5400 RPM, SATA
MATSHITA Blueray-CMB UJ130AS ATA Device (BD: 4x, DVD+RW: 8x/8x, DVD-RW: 8x/6x, DVD-ROM: 8x BD-ROM/DVD+RW/DVD-RW)
Bluetooth-eszköz, Intel(R) WiFi Link 5300 AGN (192.168.1.102), Marvell Yukon 88E8055

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1228) ktommy91 válasza raven12 (#1226) üzenetére


ktommy91
addikt

9 hónapig volt meg, szervizben nem járt, jó hűtés, kényelmes billentyűzet és touchpad. Októberben lesz 2 éves, lassan egy éve egy barátom használja, neki sem volt vele semmi baja. Az akku elhasználódás a mai napig 0%. Ha nem lett volna a lakkos burkolat és nem tudtam volna jó áron DV6-ot venni tuti nem adtam volna el. Azt nem lehet megjósolni hogy meddig fogja bírni...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1229) Borote válasza raven12 (#1226) üzenetére


Borote
addikt

Én ennyi pénzért elgondolkoznék egy Toshiba L850-en is 147k-ért az Aqua-nál, bár ott nem lekapcsolható a GPU :( újonnan, 2 év, olcsón bővíthető garanciával :)

(#1227) marec1122: a 9600M a mai belépő szintű GPU-kal van egy kategóriában, az most érkező IB-s IGP-k már hozzák a teljesítményét, illetve az Trinity-s IGP-k már bőven verik...
Mennyibe kerül?

(#1206) runner 125: 300k-ért E5520? Az drááága :( fHD kijelzővel már 197k-ért utánadobják az embernek a Mysoftnál, és 100k-ba nem kerül egy Win7Pro :B

[ Szerkesztve ]

(#1230) Tikakukac válasza raven12 (#1222) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából minden 2. embernek az van a környezetemben, nem alaptalanul írok ilyet. Régebben összeírtam a problémáimat az Inspironnal kapcsolatban. Nem ismétlem magam, de mint laptop nagyon durva alapvető bakikat tartalmaz szegény sorozat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1231) raven12


raven12
senior tag

Értem, szóval az N5110-at hanyagoljam.

Ezt a Toshiba-t nem is nagyon értem, ez újonnan és alig drágábban bőven van olyan erős, mint a Dell és a Lenovo, amiket mutattam. Ez hogy lehet?
Minősége milyen, gariztatás?

Belépett még egy versenyző, egy Acer. Nem igazán bízom a márkában, de lecsekkoltam a modellt, és a tesztek jókat írnak róla, korrekt minőség, kiemelkedő hűtés és üzemidő.
Ő lenne az
Bivalyerős grafikus kártyával, ha nagyon nem bírok magammal, akár később kicserélhetem a procit, bár szerintem bőven jó ez is.
Van még hozzá SSD is, bár nem igazán értem, hogy mire jó 20GB. Odatelepítem a rendszert, és gyorsabban fut, azt annyi? Alig fér el más oda.
15,6" LED.
És 3 év gari van rá, ebből kevesebb, mint 1 év telt el. Acer szervizét nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#1232) depp87


depp87
csendes tag

Erről vélemény mérnök info szakra kéne. Esetleg ennek alternatíváji? Köszi a válaszokat. Méret mindenképp 13.3 és legyen dvd meghajtó.

(#1233) ktommy91 válasza raven12 (#1231) üzenetére


ktommy91
addikt

Drágán akartad venni a használt gépeket. A toshibának jó a szervize és az elődből kiindulva a minőséggel sincsen probléma.

Ha játszani akarsz akkor ne ultrabook-ot vegyél. Ezek nem arra készültek... üzemidőre és hordozhatóságra vannak kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1234) Borote válasza raven12 (#1231) üzenetére


Borote
addikt

Az az Acer a tesztek szerint melegszik mint a veszedelem... A procit viszont nem valószínű, hogy fogod cserélgetni, mert az ULV processzorok rendszerint BGA forrasztottak. Játékokhoz pedig nem vagyok benne teljesen biztos, hogy egy 1,4GHz-s processzor elég...

Toshiba minőségre rendben van, garanciája itthon szintén jó.
Úgy lehet ez, hogy azt a két másik gépet drágábban adják, mint amennyit érnek :) fél éve a Lenovo Z575 kerül 160k-ba, Win7-tel.

A 20GB-os SSD ott csak gyorsítótárnak jó.

(#1232) depp87: ProBook 4330s... szerintem jobb alternatíva :)

[ Szerkesztve ]

(#1235) runner 125 válasza depp87 (#1232) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem kicsit drágábban van már 13,3"-os Probook is, keress rá.

(#1229) Borote

Hol adják annyiért? Komolyan nem találtam, csak azt.

De, a 3. Vostro szerintem tökéletesen megfelel az igényeinek.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1236) Rolli


Rolli
aktív tag

Nem értem mi a bajotok az ultrabook-okkal.

Melegedés nem tapasztalható,a proci nem beforrasztott,hanem cserélhető,és az 1,4 ghz-es i3-as is meghajtja a videókártyát.
3dmark11-ben 1790pont.

Mutassatok hasonló felszereltséggel ilyen teljesítményű gépet,ami a jtékokban is helytáll..

(#1237) Prof válasza Shadowduet (#1220) üzenetére


Prof
addikt

Egyelőre van Hp Pavilion már külföldön Trinity + 7670M dual graphicsal, de vagy a tesztelők bénák vagy nagyon nem támogatják a játékok eléggé a crossfiret.

Önmagában az A10-ben lévő 7660G eléggé (30-40%) elmarad akár egy Ivy+ 640M Dgpu párostól, bár nem tiszta hogy ez a gyengébb proci miatt van vagy a vga rész miatt.

Amúgy ha nem sürgős előbb utóbb szerintem lesz 250-ért is Lenovo Y580.

Ha meg sürgős akkor vannak mostani Hp Dv6-os gépek 6770-es 2GB-os kártyával + i5 sandy-val 200-215k körül.

(#1238) Rolli válasza Borote (#1234) üzenetére


Rolli
aktív tag

a 20gb-os ssd-n van a windows.Gyórsítótár a másik vinyón.

8 másodperc alatt bent a windows....

(#1239) Borote válasza Rolli (#1236) üzenetére


Borote
addikt

Valóban, ITT magasabb órajelű processzorral nézték :)
De az i5-ös ULV-től sem várható sokkal jobb eredmény...

Azt, hogy nem forrasztott a processzor honnan tudod, ilyen géped van és már cserélted?

(#1237) Prof: ezen miért lepődsz meg? Azért a GT640M egy elég erős új generációs dGPU...

[ Szerkesztve ]

(#1240) Prof válasza Borote (#1239) üzenetére


Prof
addikt

Nem lepődtem meg, csak leírtam :) Minden a kínálat és ár/teljesítmény arányon fog múlni.
Egyelőre intel + NV egyre nagyobb előnyt szerez.

[ Szerkesztve ]

(#1241) Borote válasza Prof (#1240) üzenetére


Borote
addikt

De hát bakker, az egy IGP, már az is beszarás teljesítmény, hogy csak 30-40%-kal marad el egy vadiúj Kepler GPU-tól!
Azon akadtam fenn, hogy csodálkozol, hogy gyengébb :D Jó hogy gyengébb, az a csoda, hogy CSAK ennyivel :)

(#1242) raven12


raven12
senior tag

Szóval akkor marad az Y560, vagy a Toshiba L850, előbbi 1 év garival, másik új és 2 év garival, cserébe 20k-val drágább (inkább 25, mert lehet alkudni), és úgy nézem a Toshiba honlapján, hogy NEM lehet meghosszabbítani. ipon-nál vásárolva van lehetőség, PCX-nél a legolcsóbb a noti, ott nincs. De hivatalos honlapon az l850-hez nem létezik jótállás-hosszabbítás.
Utóbbi leheletnyivel erősebb procival és vidkarival, de 5400-as HDD-vel (y560 az 7200-as).

Minőség kb megegyezik?
Ami engem aggaszt, hogy ez a Toshiba ez fehér. Nem túlságosan jön be.

(#1243) Borote válasza raven12 (#1242) üzenetére


Borote
addikt

Nem az iPonos garanciabővítésre gondoltam, hanem erre:
1 év
2 év

Mondjuk igazán odaírhatták volna, hogy melyik modellre érvényes :D Így azt feltételezi az ember, hogy bármelyikre :)

(#1244) w_sanyi


w_sanyi
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, mert nem vagyok elég jártas ezekben a dolgokban..
3Ds tervezésre szeretném használni ezért egy viszonylag erős(2, 4 magos) gépre van szükségem és vonaton ingázom napi 1+1 órát (illetve kerékpáron 6+6km-et) ezért egy kicsi, jó aksis és nem túl drága (lévén a hurcibálás kockázatai) gépet keresek 100e. alatt!
A régi laptopom alkalmas volt erre a célra, éppen elég erős a 3Dhez, és nem túl nagy és drága az ingázáshoz:

http://hardverapro.hu/apro/ujszeru_eros_garis_fujitsu_notebook_3g_modemmel_ta/hsz_1-50.html

De jövő hét végén lejár a garanciája és annyira azért nem jó, hogy a nyakamon maradjon évekig.. ezért keresek egy i3 körüli gépet..
Egy 15.6-os laptop nagyon kényelmetlen a zsúfolt vonaton.. a 14.1-es is határeset..
Sajnos a saját laptopomat bár hónapok óta árulom, expresszen, apródon, itt de nem sikerült pénzé tennem.. Az a cég akiktől fél éve 60ért vettem 45ért beszámítaná egy cserébe.. tehát csak ők az egyetlen esélyem.. ilyen gépeik vannak:
http://www.laptopsystem.hu/
Ami tetszik:
- Samsung R580 (erős gép, de nagy és drága, valamint csak 1 hó garit adnak rá)
- Dell Latitude E4200 (jó pici masina SSDvel, de az SSD lehet nem pótolja az 1,4es procit..???)
- HP EliteBook 6930p (kicsi is, elég erős is.. az ára egy kicsit sok, de ha beszámítja az enyémet 45be akkor csak 30at kell ráfizetnem és van rá fél év gari)
..a többi sem rossz, de akkor lassan ott vagyok hogy minek adom el az enyémet hogy ráfizessek egy ugyanolyanra.. ?

Kérlek segítsetek a döntésben, vagy adjatok tanácsot mit tegyek!

Köszönöm!

(#1245) raven12 válasza Borote (#1243) üzenetére


raven12
senior tag

A 2 évest látom a toshiba honlapján is, kicsit drágábban, és úgy látom, ez mindenre érvényes. Marhasokmindent fed le. Sérülés, elhasználódás, rongálás, vírusokra nem nyújt semmit. Szóval max ha tönkremegy vmelyik hardver, akkor ér bármit is.

Innentől megkérdőjeleződik, hogy ér-e egyáltalán valamit. Manapság a laptophardverek vannak olyan minőségen, hogy ne romoljanak el, ha normális hőmérsékleten vannak járatva? PC-ből kiindulva, ha nem balf.aszkodsz, lazán bírja 1-1 hardver 4-6 évet.
Talán notebook-ban a legfontosabb az aksi elhasználódása, de arra úgyis 1év a cserehatár, meg a hűtés hibája, illetve az ebből eredő meghibásodások, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1246) Borote válasza raven12 (#1245) üzenetére


Borote
addikt

Még hogy nem lehet bővíteni :DDD

(#1247) raven12: ez két módon fordulhat elő: vagy tényleg nem lehet, vagy még új a gép, és szimplán nem bővítették vele a listát (vagy azért, mert Mo-ról nézed, és valamiért itt még nem szereti a Toshiba honlap az L850-t :P )
Egy telefonálást azért megérdemelhet :)

Maga a garanciabővítés (ahol megtaláltad) írja az L sorozatot?

[ Szerkesztve ]

(#1247) raven12 válasza Borote (#1246) üzenetére


raven12
senior tag

hát igen, de a hülye, ha rámegyek, hogy jótállás-kiterjesztés, ki akarja velem választatni a modellt, és az l850 nem szerepel, ebből gondoltam, hogy akkor ahhoz nem is lehet.

(#1248) AxBattler válasza w_sanyi (#1244) üzenetére


AxBattler
félisten

Én a Dell-t venném +1 új, 6 cellás akkut.
A tiednél jobb igp miatt szerintem nem érintene hátrányosan, ráadásul nagyon jól hordozható kis gép.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1249) Borote válasza raven12 (#1247) üzenetére


Borote
addikt

Az L750-re elérhető, így szerintem az L850-re is lehet majd, gyorsan megnéztem én is honlapot :)
4 évre garanciabővítés 15k-ért? Azért ez nem kicsit jó a Toshibánál :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.