Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#401) Misua válasza Borote (#396) üzenetére


Misua
senior tag

Kőszi az infókat!

(#402) runner 125 válasza NerV (#400) üzenetére


runner 125
nagyúr

A nagyobb felbontásért most is komoly pénzeket kell lerakni. Újonnan biztosan nem fogsz olyat kapni ennyi pénzért.
Illetve, első sorban azt döntsd el, h milyen méretű kell, mert most Opel Corsa-tól ugrálunk az X5-ös BMW-ig.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#403) Davs válasza NerV (#400) üzenetére


Davs
tag

EZT parszor mar ajanlottak, nekem is nagyon tetszik, proci szerintem eleg jo, maradekbol SSD-t bele, aztan mar tenyleg... a masodik linkben szereplo gepben 4GB ram van, az 75k Ft

(#404) Tikakukac válasza NerV (#400) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben: mi az, hogy nehéz? Nálam 2 kiló az már nehéz, 14" már a felső határ.
Gép összerakását mondjuk annyira nem javasolnám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#405) NerV válasza runner 125 (#402) üzenetére


NerV
tag

Elsődleges a felbontás, a méret másodlagos. preferálom a 14"-15", a 17" csak azért vettem bele, mert azt talán olcsóbban találok.

@Tikakukac: 2.5kg még elmegy

@Davs: köszi, ez szóba jöhet, bár nem bánnám, ha a processzor még egy kicsit gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#406) Borote válasza NerV (#400) üzenetére


Borote
addikt

Nézz szét az apróban, a jelszó ThinkPad, Latitude, EliteBook :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ja, ha a felbontás a lényeg (amit meg tudok érteni), akkor az szűkíti a kört :B
Ez esetben ThinPad R500, R400, T500, T400 fronton is nézelődnék :)Jó áron ki lehet fogni frankó gépkeket :)

[ Szerkesztve ]

(#407) NerV válasza Borote (#406) üzenetére


NerV
tag

köszi, ezzel már el tudok indulni.

Processzort cserélni érdemes esetleg, vagy ne vacakoljak ilyesmivel?

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#408) Prof válasza NerV (#407) üzenetére


Prof
addikt

Egy notinál kb. a proci az utolsó ami számít, lehet benne i7 quad, ha lassú a winchester akkor egy atomos gép is fürgébb nála :)

(#409) Tikakukac válasza NerV (#407) üzenetére


Tikakukac
titán

Mobil procinál a melegedés, az alaplapba való stimmelés és egyéb hercehurca miatt nem okos gondolat. És mivel baromi drágák is, így főleg nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#410) Borote válasza NerV (#407) üzenetére


Borote
addikt

Ha még van garancia a gépre, akkor nem, ha már nincs garancia, akkor pénztárca és vállalkozó kedv függvénye, de arra figyelj, hogy nagyobb TDP-s procit ne tegyél bele, mint amihez tervezték, különben könnyen megsülhet benne.

Én például cseréltem processzort a T60-ban, T2400 (Yonah)-t T7200 (Merom)-ra. SSD-re még nem volt időm :B viszont azt mindenképp tudom ajánlani, többet nyersz vele, minr a processzorral.

(#411) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Irodai jellegű felhasználásra keresek notebookot, kb. 150-180k a határ.
Szükség lenne eredeti Win7-re és Office-ra.
Eddig ezt találtam megfelelőnek: [link]. Mennyire ajánlott típus?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#412) brumi1024 válasza _ATi_1 (#411) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egy jó drága és elég rossz vétel. Sokkal inkább ezek a Probookok: AMD, Intel. Irodai munkára én azt mondanám, hogy a keretből az első és egy 60-as/120-as SSD 19-26k Ft-ért.

Szerk.: Hoppá most látom, hogy kell Win7 is. Akkor esetleg az elsőhöz lehet külön venni 30k környékén OEM Win7-et, vagy kicsit gyengébb de jó minőségű Samsung-ot is lehet kapni(és így is belefér az ssd).

[ Szerkesztve ]

(#413) NerV


NerV
tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#414) Dhampir válasza brumi1024 (#412) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ajánlott típusok esetében viszont Windows 7-tel és plusz még az Office-szal már túllépné a 180-as maximális keretet.

(#415) _ATi_1

"A HP nem ajánlott márka?"

Dehogynem, a ProBook, EliteBook... :)

Fijitsu Lifebook +Windows 7 és 3 év garancia-

[ Szerkesztve ]

(#415) _ATi_1 válasza brumi1024 (#412) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi a választ. Az a gond, hogy ebben még nincs benne az oprendszer ára.
Amit én linkeltem, ott már benne van az is.
Az SSD-t nem tartanám szükségesnek, és az 1GB-os videokártyát sem. Viszont a 3év garancia és a fém ház mindenképpen előny.
A HP nem ajánlott márka ?

(#416) _ATi_1 válasza Dhampir (#414) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez a Lifebook tetszik, és meglehetősen jó áron van, eddig ez felel meg legjobban az igényeknek. :)
Köszönöm Neked is a segítséget. :R

(#417) Borote válasza _ATi_1 (#415) üzenetére


Borote
addikt

Ajánlott a HP, csak nem a G6-os meg a 630-as széria.
Én is a Fuji-t mondtam volna, az frankó kis gép a felhasználási célodra :)

(#418) brumi1024 válasza _ATi_1 (#416) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért írtam a Samsungot mert abban az árban van win7, de nincs integrált kártyás. De látom mégis kapható 140 körül win7-es Fujitsu A531 akkor az mindenképp jobb választás. Az általad kinézett HP-nál mindegyik ajánlott gép sokkalta jobb minőségű.

(#419) gergo0007


gergo0007
tag

Az alsó árkategóriában a Toshiba vagy a Lenovo a megbízhatóbb?

(#420) sssirius válasza _ATi_1 (#416) üzenetére


sssirius
tag

Öcsémnek vettem egy Lifebook-ot, én is használom néha. Szerintem megéri a pénzét, jó minőség, persze azért nem Elitebook vagy ThinkPad kategória. Egyetlen hiba a hangszóróiban van, ha sokat akarsz filmet nézni, akkor egy külön hangfal nem árthat.

(#421) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm mindenkinek, mivel egyetlen érv sem szólt ellene, így már nem is nézelődök tovább. :)
Az alsó kategóriás HP miért nem ajánlott?

(#422) Prof válasza _ATi_1 (#421) üzenetére


Prof
addikt

Ez engem is érdekelne. Nem az 500ezres elitebookhoz kell hasonlítgatni egy 100ezres gépet.
A Suzuki swiftet se a Q7 ellen tesztelik :)

(#423) Borote válasza _ATi_1 (#421) üzenetére


Borote
addikt

Mert az anyagminőség hagy némi kívánnivalót maga után, köszönhetően a költséghatékony munkatársak állhatatos munkájának :DDD

(#422) Prof: nem is azokhoz hasonlítom. Nézz meg mellette egy Fuji A531-et, Lenovo G570-t, vagy egy ProBook 4535s-t. ezek 100-150k-s kategóriába esenek, csak úgy, mint a 630 és a G6.

[ Szerkesztve ]

(#424) _ATi_1 válasza Borote (#423) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Értem. Van egy Pavilion G6 is a családban, eddig nem volt gond vele. Remélem nem is lesz. :)
Garanciás ügyintézésük milyen(hp)?

(#425) zsolt19900


zsolt19900
őstag

lenne egy két kérdésem, megvettük az y570et, ezzel kapcsolatban:

az Istenért sem akarja átrakni qwertz re a qwerty billt, pedig prioritásban magasabbra tettem a qwertz kiosztást, hol tudom ezt átállítani?

2, a winem alapból angol, nincs benne magyar, hogy tudom feltenni, átállítani magyarra? - a neten találtam kbxxx csomagot, elindítom a telepítést nem csinál semmit, és a neten van egy két leírás, hogy vezérlőpult-nyelvi beállítások-telepítés, na most onnan lekapom az összes x64 es magyar csomagot, és egyiket sem hajlandó felismerni jóként a windows

ez a kettő problematika lenne, semmi több :)

amúgy a masina nagyon baba :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#426) Borote válasza zsolt19900 (#425) üzenetére


Borote
addikt

Hol vetted a gépet? :) Linkelnéd?

Ezek amúgy Win-hez köthető jelenségek:
1: ha már beállítottad, hogy használjon magyar kiosztást: alt+shift-tel váltogathatsz
2: ha magyar a gép, akkor OneKeyRecovery-s újratelepítésnél megadhatod neki a magyart is első indításkor. - Vagy teszel fel egy magyar Win7-t a hátulján található seriallal :)

[ Szerkesztve ]

(#427) visszamennyé válasza Prof (#422) üzenetére


visszamennyé
csendes tag

"A Suzuki swiftet se a Q7 ellen tesztelik"
Ha elromlik valami a suzukiban akkor elviszed egy szervizbe, évekig, évtizedekig van hozzá alkatrész, ugyanez igaz egy átlagos PC-re is.
De nem állja meg a helyét egy egy átlagos consumer notebooknál, amiről 1-2 év után azt tudják majd, hogy eszik-e vagy isszák...

(#428) zsolt19900 válasza Borote (#426) üzenetére


zsolt19900
őstag

laptopszalonban vettem :)

első indításnál elindult az angol win és cső :)

vezérlőpultban fogtam megcsináltam, hogy 101 és hungary, de még, hogy a hungary van elől qwertz-vel (megnéztem) nem írja úgy, ez a shift+alt ez sem működik

lehet, hogy win feltétel lesz belőle, azt -lehet, hogy buta kérdés- de ugyan úgy kell mint asztalin? biosban kiválasztani, hogy cdről bootoljon aztán feltenni, és a drivereket leszedi magának a masina utána? vagy azokat a másik partícióról tehetem fel?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#429) Borote válasza zsolt19900 (#428) üzenetére


Borote
addikt

Van hozzá Win7, nem? (serial az alján)
Kapcsold le a gépet és nyomd meg a bekapcsológomb melletti gombot. Ezzel elindul az OKR, és újratelepítheted a géped.
Az első induláskor pedig választhatsz, hogy angol vagy magyar oprendszert szeretnél-e feltenni. Nem kerülte ez most el véletlenül a figyelmed? :B

DVD-s telepítésnél minden úgy megy, mint egy asztali gépet, de ajánlom a fent említett recovery-s megoldást, mert 15 perc alatt készen van driverekkel mindennel :)

[ Szerkesztve ]

(#430) zsolt19900 válasza Borote (#429) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem kerülte, bekapcsoltam és rögtön indult egy win, de most lehet, hogy megoldottam, csak még az y z gond attól lehet, hogy meglesz, iiiiigen most megvan :D már magyar, és a bill is megoldott :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#431) Borote válasza zsolt19900 (#430) üzenetére


Borote
addikt

Hogyan sikerült megoldani? :)
Minden esetre ha magyar Win7-t szeretnél, akkor azt csak újratelepítéssel (vagy vistalizatorral) tudod megoldani, mivel a Win7 Home Premium-ban nem lehet új nyelvi csomagot telepíteni (az az Ultimate-nek a funkciója), viszont egy OKR-es újratelepítéssel gyári Lenovo-s Win7 lesz a gépen, első indításos funkciókkal (pl nyelv és lokalizáció választás).

(#432) Benitoo


Benitoo
csendes tag

TOSHIBA Satellite A 505

Szerintetek megéri megvenni? (Dual Core proci 2,2GHz ; 3Gb RAM)
80k-t kérnek érte... (természetesen használtan)

Jó fórumozást :DD

(#433) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a notiról?

ASUS A53E (15.6" 1366 x 768, Intel B950 Sandy Bridge 2MB L3 cache, Intel HD, 4GB DDR3, 320 GB, USB 3.0, HDMI, Win 7 Prem, 6 cell)

Nekem csak filmre, zenére, netre, face-re meg online játékokra kellene.

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#434) zsolt19900 válasza Borote (#431) üzenetére


zsolt19900
őstag

vizualizátorral, csak nem akartam leírni, mert elvileg hekk :D aztán gondoltam, nem ide való

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#435) Borote válasza zsolt19900 (#434) üzenetére


Borote
addikt

Hát ha nem hiszel nekem, akkor nem hiszel nekem. Egy gombnyomás és teljesen magyar lenne minden :) (nekem is volt ilyen gépem, én is csináltam :) )

(#432) Benitoo: ennyi pénzért THinkPad-et kapsz, úgyhogy nem hiszem...

(#433) lumosnina: mennyi pénzed van rá? Hol szeretnéd venni a gépet? :) Ezt a gépet nálunk nem nagyon árulják :B

(#436) lumosnina válasza Borote (#435) üzenetére


lumosnina
tag

Amerikai modell, 80k-ért adja a fazon, nemzetközi garival.

[ Szerkesztve ]

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#437) Borote válasza lumosnina (#436) üzenetére


Borote
addikt

Kifejezetten az A szériát nem ismerem, de gyanúsan olcsó :B Mármint a low-en Asus minőséget ismerve :B (Én nem venném, nem ajánlanám, de ez az én szubjektív véleményem :) )
Ha már kintről behozott gépek, Fuji A531-et nem adnak ennyire olcsón?

(#438) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Szeretnék újítani egy laptopot/notebookot. Ami fontos, hogy megbízható és tartós legyen.
A plafon 150e Ft. De azért szeretnék bele új i3-as procit és 4-5 giga RAM sem ártana.
Valakinek valami ötlet?
És még azt sem sikerült igazából eldöntenem, hogy 15,6"-os vagy 12,1"-os vagy esetleg a kettő közti 13,3".
Hordozhatóság szempontjából érdemes kisebbet venni, de asztali gép hiányában a nagyobb praktikusabb...

(#439) Tikakukac válasza Nixon18 (#438) üzenetére


Tikakukac
titán

Felhasználási terület?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#440) Nixon18


Nixon18
senior tag

Netezés, filmezés, egyetemre (esetleg a későbbiekben CAD, de ahhoz lehet, hogy olcsóbban kijönne egy asztali PC)

(#441) Tikakukac válasza Nixon18 (#440) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennél zsírosabb gép ennyiből újonnan nem nagyon van.
Ha egy picit mehetünk minőségben lentebb, akkor A531 Fuji akad 120k-ból is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#442) btomi9 válasza btomi9 (#343) üzenetére


btomi9
aktív tag

Nem hiszem el!!! Össze-vissza csapongok :)
Amikor elkezdtem nézelődni, a Zenbook volt a nagy kedvenc, aztán nézegettem youtube bemutatókat, és kiderült, hogy a billentyűzete használhatatlan. Ma elmentem megtapogatni élőben a különféle gépek billentyűzetét egy laptop boltba, erre elém tesz az eladó egy Zenbook Prime verziót. Teljesen összekavarodtam. Javították a billentyűzetét, és komolyan mondom, jobb, stabilabb érzés, mint a toshiba z830. A többi, nekem tetsző modellből (thinkpad és a többi) persze nem volt nekik, de nem is ez a lényeg.

Most megint a zenbook prime felé kacsintgatok, de sajnos a különféle verziókból csak néhány féle kapható.

Beszéljünk a különféle típusokról, összeszedem, amit én tudok, aztán mondjátok, ki mit tud a többiről. Most csak a 13.3 -as méretről, mivel engem ez érdekel :)

Volt az alap UX31E, a használhatatlan billentyűzettel. Most, hogy utánaolvastam, ilyeneket találtam: UX31A csak SSD-vel (részemről felejtős, mert a 128 kevés, a 256 meg drága), UX32A (HDD+SSD kombó, ez jól hangzik, egy helyen láttam, de core i3 2367m procival, ezt nem értem, mintha azt írták volna, hogy ezek már mind ivy bridge -esek), UX32VD (szintén HDD+SDD kombó plusz külön videokártya).

Ja, és hogy bonyolódjon a kép, elvileg lehet ezeket full hd -s kijelzővel kérni, vagy 1600x900 felbontással. Nekem a külön videokártyára semmi szükségem, de amiket láttam, a hagyományos 1366x768 -al adták.

Arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet ezt a verziót megkapni: core i5 ivy, HDD+SDD kombó, 1600, vagy 1980 felbontás. Tudtok esetleg olyan boltot, ahol rugalmasak a különféle (egyébként gyárilag elérhető) konstrukciók beszerzésében, és magyar viszonylatban elfogadható áron dolgoznak?

(#443) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Az létezik hogy a dirt i3-al gt555m 2gb és 4gb rammal ne fusson el szépen? (lenovo y570a)
olyan játék közben kb 2 mp-ként belaggol de olyan szép lassan, tehát megy a játék, csak olyan mint ha le lenne lassítva...olyan érzésem van mintha hardveres baja lenne de szerintem elég hozzá a vas :S mit csináljak? :S

(#444) Dhampir válasza Bitpalace (#443) üzenetére


Dhampir
félisten

Tekerd fel a hűtést maximumra, mert standard hűtési módban visszafogja a processzor órajelét.

Emeld fel a gép alját, hogy járhasson alatta a levegő.

(#445) braunlac


braunlac
csendes tag

Sziasztok!

Max. 140e-ért keresek laptopot Win7-el netezésre, filmnézésre ill. minimális játékra és képszerkesztésre.
Ezeket néztem eddig:
HP Pavilion dv6-3151sl
Toshiba Satellite-L750-1WZ

Ti mit ajánlanátok?

(#446) Tikakukac válasza braunlac (#445) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi az a minimális játék? Felbontás, részletesség stb.
Használt is jó?
Újonnan ennyi pénzből win7-el nem sok választás lesz szvsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#447) Bitpalace válasza Dhampir (#444) üzenetére


Bitpalace
senior tag

vegyek alá egy hűtőt? az jobb lenne? Mert asztaliként van használva...
hűtést az érintőgombnál emeljem tegyem hatékony hőszórásra?

(#448) braunlac válasza Tikakukac (#446) üzenetére


braunlac
csendes tag

A játék nem olyan lényeges, de szeretnék dedikált videokártyát.
1366x768 felbontás és közepes részletesség elég.
Újat szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#449) fogtunder válasza braunlac (#445) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a dv6 egyértelműen jobb, ha játszani is akarsz, bár ebből a keretből amúgy sem szabad csodát várni ilyen szinten. a quad-core phenom, mondjuk fogyaszt rendesen, nagy akksi időre ne számíts. van még ilyen újonnan valahol?

szerk: most látom, kell a win7, nem szóltam.

ennyi pénzből oprendszerrel nem tudsz játszani közepes részletességgel, ahhoz GT540/630 kellene, vagy 6650 környéke legalább, de olyan ennyiért oprendszer nélkül se nagyon van. toshiba c855 van 125 környékén, ahhoz nem sokat kell hozzárakni win7-tel együtt, de a 7610 se egy erőmű.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#450) Tikakukac válasza braunlac (#448) üzenetére


Tikakukac
titán

Toshiba illetve Samsung
Utóbbi oprendszeres, de gyengébb benne a grafikus rész, előbbi mondjuk 15k-val a keret alatt van, némi pénz még és megvan az oprendszer is mellé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.