Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#144001) #78600448 válasza luckyboi82 (#144000) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ajaj.

(#144002) TheNewDawn válasza luckyboi82 (#144000) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ezt kar volt elmondanod,ugyanis ritkán van nagyon teljes egyetértés valamiben a topikban,de most szerintem borítékolható. Mármint hogy az Asus x széria az a totális kuka kategória minden szempontból, tartósságot illetően meg pláne:)

(#144003) Brandynew válasza luckyboi82 (#144000) üzenetére


Brandynew
őstag

Megtaláltad a piacon a legrosszabb gépet, ennél rosszabb választás nincs jelenleg Magyarországon.

(#144004) luckyboi82


luckyboi82
tag

Nem igazán értem miért nem ajánlott ez a széria, mivel ilyen áron ebben benne van minden a minimum követelmény. Napi fél óra facebookoozast nehogy már ne birjon ki. Idős embernek nem atomeromu, még csak nem is márkanév szükséges. Ki mire alapozza ezt hogy ez nem ajánlott kategória? Volt valakinek pontosan ez a széria és fél évig a szervizben volt? Csak mert visszakeresve ezt a típust, itt élő se fordult a topikban, sem ajánlottkent, sem nem ajánlottkent. Szerintem túl van picit misztifikalva ez....

(#144005) Brandynew válasza luckyboi82 (#144004) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem jó a keresési stratégiád. Azt írd be, hogy Asus X.

Már látom, hogy hol itt a bökkenő, specifikáció alapján választottál. Tudni kell, hogy a laptopoknál az csak sokadlagos szempont, hogy milyen hardver van a gépben, nem attól lesz ajánlott vagy kerülendő egy típus. Inkább olyan dolgok számítanak, mint az anyaghasználat, merevítés, összeszerelési minőség. Ez az X-es Asus annyira silány minőségű, hogy törik-reped a gépház, a monitortartó zsanérok, a csavarfuratok, billentyűk. Továbbá hullámzik a billentyűzet, nem vesz be minden leütést, az elégtelen hűtés miatt olvadnak a belső alkatrészek, pocsék minőségű a kijelző, villódzik, ami árt a szemnek és nyomokban sem színhelyes. Lehetne még folytatni a problémák sorolását.

Az, hogy milyen hardverek vannak benne, oly mindegy ebben az árszegmensben, alig-alig van eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#144006) Gaben92 válasza luckyboi82 (#144004) üzenetére


Gaben92
őstag

Keress kicsit jobban. A teljes X széria messziről kerülendőként fordul elő a topikban konkrét típustól függetlenül. Lényegében keresve is nehéz rosszabb gépet találni mint az X-es ASUS-ok. :(

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144007) PubliCat válasza Brandynew (#144003) üzenetére


PubliCat
tag

Azért egy intel celeron n3550-el tudta volna még fokozni az izgalmakat ;)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#144008) Brandynew válasza PubliCat (#144007) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, egy 3 éves belépőszintű mobiltelefon processzorával még lehetett volna fokozni az élvezeteket :D Nem valami szép dolog a gyártóktól és kereskedőktől, hogy értékesítik ezeket a gépeket. Még FB-ozásra sem alkalmas (sőt, főleg arra nem, amilyen csili-vili emojik vannak mostanság).

[ Szerkesztve ]

(#144009) Chaser válasza luckyboi82 (#144004) üzenetére


Chaser
titán

"Pár gondolat, mielőtt választasz:

Első és legfontosabb: a notebook nem asztali gép. Itt a hardver nem csak a processzor és a vga, hanem az egész gép együtt. Itt nem lehet kicserélni a hűtést nagyobb teljesítményűre, a kijelzőt szebbre, a billentyűzetet jobbra, a házat strapabíróbbra. Ezért fontos, hogy a választásnál minden tényezőt figyelembe kell venni, nem csak a cpu és a vga teljesítményét."

ha hw alapján lehetne választani ez a topik nem létezne

idejössz kérdezni de minek is?:)
hp 250 pár fokkal azért jobb, kicsit drágább lett volna ssd-vel, de azt lehet utólag is venni, gépházat azt nehezen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144010) luckyboi82


luckyboi82
tag

100.000 Ft-ból kellett volna vásárolnom, de nem volt ennyiért semmilyen új noti. Így max 130-ba ez belefért. Ha probléma lesz a géppel, garanciáztatni fogom természetesen. Sajnos ez egy ilyen világ, nem tart semmi sem örökké. Köszönöm a linkeket, tény, hogy nem jól kerestem a nem ajánlott darabokra. :R

[ Szerkesztve ]

(#144011) Chaser válasza luckyboi82 (#144010) üzenetére


Chaser
titán

100-ért nincs is, de 125-ért itt van ez, ssd meg ha van rá keret lehet bővíteni bármikor
2 év helyett 3 év gar és jobb minőség, sztem kismilliószor elhangzott h ez a belépő jelenleg
- ha neten rendelted vidd vissza és cseréld be ilyenre -
az a gép is elmehet akár 10 évet, de nem sok esélye van, enéla hp-nál sem, de esélyesebb h nem hullik szét mire lejár a gar

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144012) Tikakukac válasza luckyboi82 (#144010) üzenetére


Tikakukac
titán

Így kell elfüstölni 130 rugót egy csettintésre :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144013) Gaben92 válasza luckyboi82 (#144010) üzenetére


Gaben92
őstag

Miért volt annyira fontos, hogy új legyen? 100.000Ft-ból nem szabad új gépet venni. Annyiból kaptál volna szebbet, gyorsabbat, strapabíróbbat olyan állapotban, mint ha dobozból vetted volna ki, szintén 2 év garanciával.

A használt nem feltétlenül jelent lelakottat. Az én céges gépem augusztusban selejtezik. Kb 30.000 Ft-ért meg is vehetem akár és minden tekintetben jobb még a 250 G6-nál is. Használt? Igen. Volt valaha kinyitva is akár? Nem. Mióta használom dokkolón pihen az asztal szélén, a billentyűzetén sose írtam, a képernyője összesen 5 percet volt kb bekapcsolva 2 év alatt.

Anyumnak annó egy 8540p-t vettem. Nem akarta elhinni, hogy nem vadonat új a cucc. A "használtat csak nem veszek ajándékba" elv egyszerűen nem állja meg a helyét ha ez volt az ok. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144014) Brandynew válasza luckyboi82 (#144010) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem a pénzzel van itt a gond, hiszen 118 ezer Ft-ért kaptál volna egy HP 250 G6-ot, és mivel 130 ezret költöttél rá, SSD-t is tudtál volna bele venni.

(#144015) DjSall


DjSall
csendes újonc

Sziasztok! Mi a véleményetek erről?
Ideapad 520
Papíron jónak tűnik, milyen buktatókra lehet számítani?
Esetleg valaki tudja, hogy milyen minőségű hűtéssel rendelkeznek ezek a gépek?

(#144016) #78600448 válasza DjSall (#144015) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nézd teszteket, de az összefoglaló kitöltése jobb megoldás.

(#144017) Gaben92 válasza DjSall (#144015) üzenetére


Gaben92
őstag

Itt minden kérdésedre megtalálod a választ.

De a fórum keresőjébe ha beírod, hogy Ideapad 520 elég sok találatod lesz, és nem a legjobbak. :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144018) luckyboi82 válasza Brandynew (#144014) üzenetére


luckyboi82
tag

Nézd, ez az Asus szép is, kellően gyors is, anyagával semmi baj első nekifutásra. Ugyanazon tulajdonságokkal a HP 188.000 Ft. Nem szeretném tovább "hergelni" a népet. Nekem a kimeneti tulajdonságok voltak fontosak, a minimális tudása ennek megvan, a Win10 röpül rajta. Nekem egyáltalán nem ezek a preferenciáim, ajándékba, idősödő szülőnek, aki soha sehova sem fogja vinni magával, teljesen jó lesz. Offolás vége.

(#144019) DjSall válasza #78600448 (#144016) üzenetére


DjSall
csendes újonc

1: A nyáron
2: 200-280e Ft
3: irodai programok, photoshop cc, premiere cc(render nem a laposon történne), programozás, gépek távoli kezelése
4: játék nem közvetlen szempont, arra ott az asztali
5: 1080p vagy magasabb(képarány nem számít) | ips | esetleg touch, de az nem fontos | 14"-15.6" között
6: sok hordozás egyetem miatt, ezért szeretnék 2.5 kiló alatt, ilyen ultrabook szerű dolgoknál maradni. Akku idő is lényeges lenne(pár óra legalább).
7: lehetőleg nélküle vagy ingyenes rendszerrel
8: 200gb vagy nagyobb SSD, 8gb vagy nagyobb memória, optikai nem lényeg
9: rj-45 (net)csatlakozó, ha lehetséges, cserélhető memória sem hátrány

(#144020) Chaser válasza luckyboi82 (#144018) üzenetére


Chaser
titán

úgy látom írni tudsz, olvasni nem nagyon, nem a hw a gond
ketten linkeltük a 250-est, én 125-ért, más kicsivel olcsóbban
500gb hdd-vel, 4 gb rammal
4gb ram legyen boltból 12e ft, 250-es ssd 24e ft, akkor is 160e ft - ramot meg nyilván innen kell venni, ssd-ből meg van kisebb, olcsóbb -, lematekozhatnád h jött ki a 188e ft ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144021) #78600448 válasza DjSall (#144019) üzenetére


#78600448
törölt tag

Használt vagy új?

(#144022) DjSall válasza #78600448 (#144021) üzenetére


DjSall
csendes újonc

maradnék újnál, ennyi pénzért. Ha 100körül néznék akkor indokoltnak látnám a használtat, de így nem szeretnék belemenni.

(#144023) IMIIKE1998 válasza Khelben (#143973) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszönöm az infót. :R

(#144024) #78600448 válasza DjSall (#144022) üzenetére


#78600448
törölt tag

Probook 450 G5
Kukkants rá erre.

(#144025) DjSall válasza #78600448 (#144024) üzenetére


DjSall
csendes újonc

találtam belőle 8250u változatot is, az egy 20-assal olcsóbb. Megéri az extrát kiadni az i7-re, amikor mind a kettő 4c/8t?
Notebookchecken minimálisnak tűnt a különbség

(#144026) #78600448 válasza DjSall (#144025) üzenetére


#78600448
törölt tag

Őszintén megmondom, ahogy érzed mivel 256-s SSD van, ezért ha úgy találod RAM-ot még bővíthetsz benne, ha nem kell az a combos teljesítmény és elég az i5 neked, akkor megéri.

[ Szerkesztve ]

(#144027) Tikakukac válasza luckyboi82 (#144018) üzenetére


Tikakukac
titán

Utolsó mondat a lényeg Ha meggyőzted magad, hogy jó lesz és amit mi mondunk az nem, akkor tényleg csak sok szerencsét és rengeteg ragasztót kívánok :R

DjSall: Latitude 5490 298k ugyan, de az lesz talán az első olyan gép ami rendes biznisz gép is meg elég vékony és hordozhatós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#144028) pandras2000 válasza Khelben (#143991) üzenetére


pandras2000
csendes újonc

A Tőletek (Khelben, Chaser, Brandynew) kapott hasznos tanácsok alapján végül az SSD és +RAM nélküli beszerzés mellett döntöttünk. Gépet innen vennénk (tegnaphoz képest még kedvezőbb lett az ára); A 250GB-s SSD-t és esetleg a plusz RAM-ot pedig egyéb, olcsóbb forrásokból szerezzük majd be.

A kereskedő oldalán (termék adatlapján) az áll, hogy a "Jótállás: 3 év gyártói szervizgarancia (márkaszervizben)".
Mivel plusz garanciát nem vennénk hozzá, az általad írtakat úgy értelmezem, hogy nem veszítjük el a gyári garanciát, ha magunk bővítjük a gépet. Ez jó hír. :)

(#143994) Chaser:
- Hivatalos HP szervizzel még nem beszéltem (csak kereskedőkkel), de remélhetőleg tőlük is azt a tájékoztatást kapnám, mint amit Ti is írtatok itt a fórumon.
- Adtam fel hirdetést itt az aprón (250GB SSD-re és RAM-ra), de eddig még egy ajánlatot sem kaptam. Így magam is keresgélek, de máris akadályba ütköztem:
- A HP 250 G6 1WY51EA notebookba milyen SSD-t kell keressek? SATA3 vagy M2 csatolósat? (Ajánlottad a Samsung EVO 860-at és az EVO 960-at is, de az utánaolvasások után nekem úgy tűnik, hogy ezeknek eltérő a csatlakozása. Mindegy lenne? Sata3-as és M2-es is beleszerelhető ebbe a laptopba?)
- Ugyanaz az ODD készlet kell mindegyik SSD beszereléséhez? Az SSD-k mérete nem függ a gyártótól, gyártmánytól, az SSD csatolójától?
- Az alábbi SSD-k mindegyike beszerelhető ugyanazzal az ODD készlettel a HP gépbe:
- Samsung 860 EVO 250GB
- ADATA XPG SX6000 SSD 256 GB
- WD Blue 3D NAND SSD 250GB M.2
- A fenti SSD-k közül melyik jobb vétel?
- Linkelnétek olyan oldalakat, ahol a tervezett bővítéshez (SSD a HDD helyére, HDD a DVD meghajtó helyére, DVD meghajtó külső házba vagy használaton kívül marad) szükséges kiegészítőket is meg tudom nézni, hogy képben legyek, mi is kell nekünk? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#144029) MaxiGix válasza Khelben (#143751) üzenetére


MaxiGix
újonc

Köszönöm a segítséget! :) Azóta képbe jött egy újabb opció is, az általad említettek mellett, egy Acer Swift 3 SF315-51G-52L7 NX.GSLEU.009 személyében, köszönhetően az akciónak. A műszaki adatai megegyeznek az általad is ajánlott Pavilion, valamint Aspire notikkal, de a dizájn az, ami megfogott. Ha jól láttam nem bővíthető a memória, de szerintem ez nem lenne probléma. Neked mi a véleményed róla? Előre is köszönöm! :D

[ Szerkesztve ]

(#144030) #78600448 válasza MaxiGix (#144029) üzenetére


#78600448
törölt tag

Swiftek tudtommal nem nagyon ajánlottak de majd Khelben megmondja. :B

(#144031) DjSall válasza MaxiGix (#144029) üzenetére


DjSall
csendes újonc

A swiftről azt mondják hogy rossz a kijelzője (viszonylag) és a forrasztott ram nem túl előnyös. Tudomásom szerint az SSD nem NVME, ami ilyen árnál elég gagyi dolog. Nincs rajta rj-45 (net) csatlakozó.
Nekem az volt az elsőszámú jelölt, de most sajnos más után kell nézelődnöm, pedig a megjelenése nagyon tetszett.

(#144032) Headless válasza DjSall (#144031) üzenetére


Headless
őstag

Általános felhasználásra az nvme ssd és a sata ssd között nincs olyan észrevehető különbség főleg nem az ilyen 120-250 gb-os verzióknál... Persze nagy mennyiségű/méretű fájloknál észrevehető, de azért az nem általános hogy valaki 50-100 gb-os másolgat főleg egy ilyen kis ssd-n... A program/OS betöltés meg nem fog számottevően gyorsulni, a satashoz képest.

Szóval emiatt dönteni egy gép felől...

Viszont nem tudom ez acer specifikus-e de elég gány megoldás, hogy úgy próbálják az akkuidőt növelni, hogy kikapcsolják a turbo boostot. Így egy 8250 aminek a maximális órajele 1,6 ghz. Ami azért elég gáz, jó általánosságban elég, meg minden, de pont azért vettem a 8. Gent hogy több szálam legyen azonos magonkénti teljesítménnyel... Van egy mókolás méghozza ha sleepeled a laptopot és ébreszted akkor bekapcsolja a turbo boostot, vagy van a realtemp/trhottlestop alkalmazás amikkel be lehet kapcsolni de ez idegesítő... Legalább valami command line utilityvel lehetne kapcsolni ezt, hogy automatizálni lehessen... XTU nem engedi a kapcsolását a turbo boostnak...

Többi 8. Genes tulaj tapasztal ilyet másik márkánál? Vagy az acer baszta ezt így el?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#144033) Chaser válasza pandras2000 (#144028) üzenetére


Chaser
titán

a kedves kereskedő hiába írja hol van a gar, mivel tőlük veszed velük vagy "szerződésben", tehát viheted hozzájuk baj esetén is, közvetlen szrviz csak egy opció, nem kötelesség
- én ezt szoktam ajánlani, amennyiben futáros szállítás lenne, mert ha bármi sérülés van ott nem tudod bizonyítani h nálad nem volt, ha elviszed üzletbe ott viszont erről kérsz jegyzőkönyvet, bárminemű sérülés lenne rajta mikor visszajön az már nem a te dolgod, szerviz és a bolt lemeccseli, nem jellemző, de volt már ilyenekre példa sajnos -

nem kell hirdetés, ssd-t pl iponból, azok jóval nagyobb arányban hibásodnak meg mint a ramok, azt boltból érdemes újan venni, 22790ft 5 év garral, ha futárral veszed drágább, viszont bármikor meghibásodik el és visszaszállítás árát többször nem kell kifizetni
- bár sztem bármelyik hozzád közeli boltban kapsz 1-2 ezressel többért, nem hiánycikk -
ha hdd helyére akarod akkor sata kell, mert sata az is, hdd-t meg lehet egyszerűbb szimplán usb házba rakni, dvd meg marad a gépben - ha elég 250gb akkor usb ház jobb megoldás, nekem pl elég, csak az van a gépben -

ram pl tőle, nem ismerem, sok értékelése van, bolti ár feléért adja, minek tovább keresni? lehet h be is szereli valami minimális pénzért, akkor már ssd-vel együtt érdemes amit megveszel előtte üzletből

proaktívnak kell lenni kérem :)

szerk:
egyébként én is dolgoztam boltban, nem voltunk semmilyen hivatalos szerviz, ha bővíteni kellett bármit mi oldottuk meg
kikeresed neten a hivatalos hp manualok közül h bőíthető-e házilag, ha az megnyugtat

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144034) #78600448 válasza Chaser (#144033) üzenetére


#78600448
törölt tag

Én gyakornok voltam szervizbe, de nem mindenre derült fény.

(#144035) Chaser válasza #78600448 (#144034) üzenetére


Chaser
titán

( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144036) #78600448 válasza Chaser (#144035) üzenetére


#78600448
törölt tag

Nem így értettem, de legalább feldobtad a kedvem. :D

(#144037) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Szeretném lecserélni a "lassan" 3 éves Dell 7559-es gépemet. Sokat hurcolászom mivel elég sokat ingázok viszont néha rám jön hogy jó lenne játszani.

Szóval szeretném lecserélni egy kicsit frissebb konfigurációra illetve jó lenne ha tudná ugyanezeket a dolgokat a következő gép is pl: billentyűzetvilágítás, IPS kijelző, viszonylag könnyű bővíthetőség, remek hűtés (sosem volt gondom túlmelegedéssel), a hangszórók lehetőleg hasonló minőségűek legyenek mint itt illetve ne hulljon szét attól a gép, hogy sokat viszem magammal.

Kb. 300-350k -t tudok rászánni a dologra (a mostanira is ennyit szántam majd 3 éve). Van esetleg olyan gép ebben az ár kategóriában ami megfelel ezeknek a követelményeknek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#144038) Chaser válasza #78600448 (#144036) üzenetére


Chaser
titán

tudom... ( :

Faith
dell 7577, nézz szét, pár boltban 26x ezer ft volt még pár napja, de lehet már nincs
illetve 1060-as verzióban is volt már 340e-ért
1-1,5 havonta néhány napra megoccsósodnak', ha nem sürgős kivárhatod - mondjuk semmi nem garantálja h megint lesznek olcsóbban -

szerk: talán edigiben alegolcsóbb az 1060-as, 350e, rendelésre, gondolom pár nap - náluk is 26x e ft volt az 1050-es de már 290 körül van megint -
ebbe bepattintasz még 8gb ramot apróról 12-13e-ért és örömbodogsá'

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144039) Faith válasza Chaser (#144038) üzenetére


Faith
aktív tag

A 1060-al szerelt verzió szimpatikusnak tűnik.Ha jól tudom ezek már teljesítményben hasonlóak az asztali társaikhoz. Vagy tévedek?

Az I5-7300HQ és a I7-6700HQ között mekkora különbség van teljesítményben? Hozza ugyanazt a szintet vagy esetleg valamivel gyengébb?

(#144040) Chaser válasza Faith (#144039) üzenetére


Chaser
titán

hasonló, kicsit butított, talán maxq néven fut - moddolhatnak a gyártók h géphez és hűtéshez szabják, de nem vészes -
van + 4 szál a 6700 javára, ha multizol biztos jól jön, ha nem akkor sztem ne adj érte felárat , alkalmazás függő hol jön ki, sztem yt-n találsz róla rakat video tesztet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144041) Faith válasza Chaser (#144040) üzenetére


Faith
aktív tag

A mostaniban van 6700HQ azért kérdezem hogy gyengébb-e.

(#144042) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziaztok, A515-nél az IPS-es megéri a felárat vagy a FullHD-s TN-nel kb. ugyanazt kapom? Ebben a kategóriában a Lenovo 520-hoz meg az Acer 515-höz adnak IPS-t, de a tesztekben egyiktől sem voltak elragadtatva (fényerő stb.). Szóval még így is jobb vagy nem? köszönöm

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#144043) Khelben válasza Faith (#144039) üzenetére


Khelben
nagyúr

Maxq = -20%, legalábbis én ennyit mértem az asztalihoz képest.

(#144042) Floyd80 : ips mindig jobb, mint a tn, belépő szinten is.

[ Szerkesztve ]

(#144044) erahurka válasza Chaser (#144040) üzenetére


erahurka
félisten

A Max-Q verziók "butítottak", ha jól tudom ezek alacsonyabb frekvenciával és TDP-vel futnak, hogy jobban le lehessen hűteni őket. A Max-Q nélküli variánsok viszont jellemzően valóban nagyon közel vannak az asztali referencia kártyák teljesítményéhez. Talán a 1050 a kivétel mert annak elég alacsonyra lőtték a TDP értékét.

(#144045) Chaser válasza Faith (#144041) üzenetére


Chaser
titán

mint mondtam alkalmazás függő, irány a net:)

erahurka én mást mondtam?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144046) TheNewDawn válasza Faith (#144037) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Szerintem egyértelmű melyiket kell venned, Dell 7577 1060 as max Q val. Ugyan olyan 15-20% al gyengébb a sima 1060 nál, de az 1050 TI t igy is olyan 35-40% al veri :)
Ráadásul 350 -360 általában, most épp 330, ennyiért szerintem kb kihagyhatatlan :)
A 6700 HQ minimalisan erősebb a 7300 HQ nál, de kevesebb mint 10% al, munkában van némi különbség, játékban nem sok, meg hát igazabol mindegy is, ha a videkártyád kb 2X erősebb lesz :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#144047) Chaser válasza TheNewDawn (#144046) üzenetére


Chaser
titán

no ez jó ár érte
multiban lehet nagyobb különbség a ht miatt, ezt neki kell tudni mennyire fontos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144048) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok!

1. Akár holnap.
2. 300 000 forint (átszámítva, Romániában lesz a vásárlás)
3. Fotó /videó szerkesztés, 3D modellezés - ezek mind hobbi /tanulász szintjén, néha játszom is.
4. Amennyit bír a gép, megelégszem FHD mediummal is.
5. 15.6, FHD, IPS, matt.
6. Keveset lesz hordozva
7. ---
8. Ideális esetben SSD+HDD, de azt hiszem bővítéssel a leggazdaságosabb
9. ---
10. Új gép kell.

Dell 7577 -nek van valami alternatívája? A 256GB + I5 + 1060 -as konfiguráció nagyjából 270k -tól indul, de van HP Omen I7 + 1050 2GB -val 206 ezerért, Acer Nitro 5 -ből az olcsóbbak egy picivel drágábban indulnak, vagy HP Pavilion 17-ab303nq 275k -ért (mondjuk ez 17.3as).

asd

(#144049) Scarabeus


Scarabeus
tag

Még lenne két kérdesem Dell E7440-el kapcsolatban, utána googleztam de nem bízok magamban. 1db 2.5" SATA slot van benne, ugye? Könnyen ki-be tehető a merevlemez? Én a saját 850 EVOm-at simán beletudom tenni könnyen, vagy kell hozzá keretet vennem vagy bármi egyebet?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#144050) TheNewDawn válasza otto14 (#144048) üzenetére


TheNewDawn
addikt

ROmániaban 270 az 1060 i5 el ??? Mikozben nalunk a legolcsóbb 330? Az nice.... no comment :) Szerintem annál kedvezőbb opció nem nagyon van :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.