Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1351) fateless válasza ciachub (#1348) üzenetére


fateless
veterán

Röviden és tömören:
használtat
az olcsó(bb) is lesz, még garanciát is kapsz és jó a teljesítménye (HP Elitebook 8540p/w, Thinkpad T510, Dell E6510, Fujitsu Celsius és társaik jók lesznek, de nagyon sokat kell keresni egy jó árhoz)

Az új gépeket pedig leírják a többiek, mit ajánlanak, mint pl Y580 és társai én a használt gépekben "hiszek"

bme
egy használt HP 8440p/8540p-t, vagy Thinkpad T410/T510-et, vagy Dell Latitude E5410/5510/6410/6510-et
Az általad felsorolt kritériumoknak megfelel - a világító bill erős szűrő
Vagy egy ilyet

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1352) Borote válasza bme (#1350) üzenetére


Borote
addikt

Most drágább, mint szokott lenni, de az E5520-t :) Vagy E5420
Háttérvilágításos billentyűzet nem túl gyakori...

(#1351) fateless: mondjuk ja, ha használt is jó :)

[ Szerkesztve ]

(#1353) fateless válasza Borote (#1352) üzenetére


fateless
veterán

akit csak tudok, rábeszélek a használt gépekre :B

itt pedig nem volt a kitételek között, hogy új legyen

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1354) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
teljesen kezdő vagyok laptop témában és szeretnék venni egyet egyetemi tanulmányaimhoz , szóval filmeket néznék rajta, néha néha játék és persze a tanuláshoz kellene.
erre a célra egy asus x54hr lett kinézve több okból kifolyólag is.ezzel a felszereltséggel kb. mennyit bírnak ezek a laptopok körülbelül? illetve 150-ig bezárólag van amit érdemesebb lenne megvenni?
előre kösz.

(#1355) Borote válasza csonti07 (#1354) üzenetére


Borote
addikt

Electrobolt? Külföldi gépeket árul... én ezt a gépet biztosan nem venném meg.
Ha játszani szeretnél, és 150k a kereted, akkor jelenleg a Toshiba L850-t tudom mondani :) (bár ennek sajnos nem lekapcsolható a GPU-ja, így akksiról nagyjából 3 órát megy).

(#1356) Pocok256


Pocok256
veterán

Na most néztem meg munkahelyen közelről egy HP Elitebook 8560w -t mit ne mondjak ritka ronda és nagy darab, de az tuti, hoyg strapabíró és jól össze van rakva :D De attól még nekem nagyon nem tetszik iszonyat nagy és ormótlan :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1357) Ran


Ran
csendes tag

Hi

Kb. 220-ból vennék notebookot újat... mit ajánlatok? ha beírtok egy gépet akkor azt is hogy hol lehet megkapni ennyiért... Kösz

(#1358) Pocok256 válasza Ran (#1357) üzenetére


Pocok256
veterán

mivel nem írtál felhasználási területet ezért felntételezem, hogy katonai és harcászati körülmények között fogod használni oda pedig jó a strapabíróság- Én ezt ajánlanám neked igaz kicsit több de megéri azt a kis befeketetést :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1359) csonti07


csonti07
tag

a bolt az nem lényeg nem innen lesz, csak a spec miatt linkeltem.
nem igazán játékra kellene nem vagyok egy nagy játékos szóval nem az az elsődleges.

(#1360) Borote válasza csonti07 (#1359) üzenetére


Borote
addikt

Ha használt (max egy éves, üzleti) gépek nem jönnek számításba, akkor újonnan a Fujitsu A531, vagy várni pár hetet az A532-re :)
Illetve 150-ért van a Laptopszalonnál 4535s ProBook.

(#1361) fogtunder válasza Pocok256 (#1358) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mondjuk ezt pont nem ajánlanám, a magnézium nagyon magas hőfokon és fényesen ég ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1362) AxBattler válasza runner 125 (#1333) üzenetére


AxBattler
félisten

Biztos, hogy nem az Acer-nek van a legjobb szervize, de ebben a konkrét esetben a tulaj volt a ludas: miután elb@xta az alaplap bios-frissítését megpróbálta átpasszolni a felelősséget a gyártóra, majd mikor ez nem ment, telesírta jól a Homárt. Idézek (aláhúzásokkal):

"Felraktam az oprendszert majd jöttek a driverek. És itt történt a baj. Frissítettem a biost is. Sokszor csináltam már ilyet, szóval eszembe sem jutott, hogy baj lehet miatta."

"Az Acer azzal védekezik, hogy ők megmondták, hogy rossz biosra nincs garancia. Igen, megmondták, a honlapon apró betűkkel angolul. Tudom tudom, de sajnos az angol nyelv nem tartozik a kompetenciáim közé. De még ha tartozna is a magyar jogszabályok szerint ez olyan, mintha nem is lenne."

"Szerintem ha vettem egy garanciális gépet, majd a saját honlapjukról letöltöm a géphez kiadott frissítést, ami tönkrevágja a gépet, akkor az garanciális dolog."

Javítson ki valaki, de úgy tudom, hogy asztali gépek esetében sem garanciális a házi bios-csere. Akkor egy notiban miért lenne az? Az meg, hogy nem tud angolul... nos, a törvény nem ismerete nem mentesít a felelősség alól.

Bocs a hosszú szövegelésért, de ez az eset mindig kiveri a biztosítékot.

(#1319) spyduck
Az igen! :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1363) Ran válasza Pocok256 (#1358) üzenetére


Ran
csendes tag

Szóval normál használathoz: játék, net, grafikus programok használata, filmek.... jó lenne mondjuk egy SSD-s megoldás de nem tudom az SSD mennyire húzná meg az árát és ezzel mennyivel lenne a memória/processzor gyengébb, hogy beleférjen a keretbe... szal mondjuk egy SSD a rendszernek és külön esetleg egy másik HDD az adatoknak lenne a legjobb ( de max ha az nem lehet akkor veszek majd külső HDD-t vagy nem tom mit ajánlatok :P )

(#1364) Nixon18


Nixon18
senior tag

Most, hogy már volt időm az új gépemre is rá kellett jönnöm, hogy a ProBookban az AMD A4-es procija nagyon gyenge. Pedig semmi komolyat nem csinálok rajta. Ha pedig ez így is marad, akkor igenis megéri a +30e forintot az i5 bele...

(#1365) Borote válasza Nixon18 (#1364) üzenetére


Borote
addikt

K10stat-tal tudsz rajta finomhangolni. (Gyak. egekbe emelni az órajelét).
Mire gyenge?

(#1366) Nixon18 válasza Borote (#1365) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akad másolás, youtube és iTunes invertálás közben...

A K10stat mennyire tesz jót a procinak hosszútávon?

[ Szerkesztve ]

(#1367) Borote válasza Nixon18 (#1366) üzenetére


Borote
addikt

Mindezt egyszerre? Mert akkor nem kell csodálkozni :DDD Ráadásul ezek HDD igényes műveletek, ahol egy SSD rengeteget dobna a rendszer sebességén :)

Nézni kell a hőmérsékletet, amúgy semmi baja nem lesz tőle. Feszültség emelés nélkül is lehet azért húzni rajta egészen sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1368) Nixon18 válasza Borote (#1367) üzenetére


Nixon18
senior tag

Akkor megpróbálkozok. Hőmérséklettel szerintem nem lesz gond, mert a hűtése viszont tényleg bitang jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1369) fogtunder válasza Nixon18 (#1368) üzenetére


fogtunder
nagyúr

könnyen lehet, hogy gyári feszültségek alatt is tud futni magasabb órajelen, ezzel kiküszöbölöd valamennyire a plusz hőt és fogyasztást is, bár a hűtés tényleg ennél sokkal bikább procikat is elvisz. én amúgy először kiteszteltem, hogy milyen feszültségek mellett tudja a gyári értékeket, és utána kezdtem el órajelet emelni, illetve ha kellett, feszültséget.

az a4 meg nem egy erőgép, de én igazából a játékok, a szarul megírt flash és a 1080p lejátszás kivételével alig találok igazán szignifikáns különbséget egy kétmagos atom és egy a8 között is, a dög lassú noti hdd annyira visszafogja

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1370) ciachub


ciachub
csendes tag

Szerintetek ha ezt megveszem, ezzel jól fogok tudni vágni HD videókat az adobe premiere-ben? Köszi a választ előre is!
http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_Intel_Core_i7_2670QM_8GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_-_cserelheto_fedlap_139885_DOS_4109.htm

[ Szerkesztve ]

(#1371) Borote válasza ciachub (#1370) üzenetére


Borote
addikt

Nagyjából 2 percig, aztán a gyatra hűtés miatt elkezd throttlingolni...
Dell jó gépeket gyárt általában, ez nem az.

(#1372) ciachub válasza Borote (#1371) üzenetére


ciachub
csendes tag

És mit ajánlasz helyette?

(#1373) t1 válasza runner 125 (#1338) üzenetére


t1
addikt

Kiszáradt nincsen semmi maradandó nyoma. Köszi a helpet! :R

(#1374) Borote válasza ciachub (#1372) üzenetére


Borote
addikt

Újonnan ennyi pénzért általában olyan gépek lesznek i7-tel, amit én nem vennék. Ez persze az én véleményem. Használt üzleti gépek között azért ki lehet fogni egykét jó példányt. Ilyen munkára másodkézből kellene szerezni Workstation gépet.

Vagy bevállalod, hogy ennyi pénzért i7-tel nem nagyon kapsz jó minőségű notebookot...

Ha rám hallgatsz, akkor kipróbálod ismerősök gépén, hogy tudsz-e rendesen dolgozni i5-ös processzorral is, lehetőleg SSD-s gépen.
Ugyanis 180-ért már ProBookot lehet kapni i5+6490M belsővel.

(#1375) Dhampir válasza Nixon18 (#1364) üzenetére


Dhampir
félisten

Az i3 még bőven jó nem komoly dolgokhoz, de akár még komolyakra is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1376) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Kapható-e a következő feltételeknek megfelelő notebook?
-17,3"-es HD+ (1600x900) kijelző, lehetőleg fényes
-magyar háttérvilágításos billentyűzet

(#1377) AxBattler válasza DarkDeer (#1376) üzenetére


AxBattler
félisten

Furcsa párosítás. Én amit láttam háttérvilágítós billentyűzetet, ahhoz mindig matt kijelzőtt tett a gyártó...

Dell Vostro 3750- ugyan nem fényes kijelzős (minek az?), de van bill. világítás.

Hopp, viszont ez a G780GH érdekes egy koncepció - fényes kijelző, csak sajna bill. világítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1378) DarkDeer válasza AxBattler (#1377) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Mivel csak beltérben lesz használva ezért a fényes kijelző szebb színei és jobb kontrasztja előnyt élvez számomra. Tisztában vagyok a hátrányaival is, volt már több laposom, fényes és matt kijelzős is.
A Vostro-t én is megtaláltam, köszönöm. Esetleg azon kívül bármi más?
Végső esetben talán bevállalnék egy 15,6"-ost is. Sajnos nagyon ritka a magyar világítós billentyűzet, és amelyikben mégis van az baromi drága. Pedig főleg éjjel lenne használva, ezért fontos lenne.

(#1379) setre válasza DarkDeer (#1378) üzenetére


setre
tag

:C

(#1380) fateless válasza DarkDeer (#1378) üzenetére


fateless
veterán

Mivel a billentyűzet-világítás alapvetően az üzleti gépeknél jelenik meg (ráadásul egyes gyártók - pl Apple, Dell - háttérvilágítást használnak, addig más gyártók - pl HP, Lenovo - a felülről történő megvilágítást preferálják), a fényes kijelző pedig a consumer gépekre jellemző, így a kettő ötvözetét nehéz lesz megtalálnod.
Azt javasolnám, hogy olyan helyen vegyél gépet (külföldön van ilyen, idehaza nem tudom), ahol te állíthatod össze a gépet magadnak, akkor talán meg tudod oldani (aztán ha kint vetted, akkor idehaza bill csere - de ezt csak olyan géppel tudod megoldani, amelyik gyárilag is megvehető világító bill-lel).

Két gondolat: ha többnyire este, éjjel lesz használva bill világítással, akkor az nem tükröződik a fényes kijelzőn? (Nem tudom, nem használok fényes kijelzős gépeket).
Nem lenne egyszerűbb egy USB-s LED lámpát használni? egy 17-es gépet nem nagyon fogsz használat közben kézben tartani, hogy zavarjon a bedugott lámpa.

Tudom, hogy jó lenne egy gép vásárlásánál mindent egyben megkapni, de nem hiszem, hogy könnyű lenne ezt megoldani, (Mondjuk egy kijelzőcserével...)

Mindenképp többet kell rászánnod, mint egy átlagos gép esetén a speciális elvárások miatt.

Esetleg egy floureszkáló bill-matrica... vagy egy USB-s háttérvilágításos bill... Vagy sok-sk pénz...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1381) spyduck válasza Pocok256 (#1302) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minden az optimalizáláson múlik. Az újabb játékok már biztosan szebben fognak muzsikálni, a régiek pedig talán patchel jobban fognak futni.

(#1382) DarkDeer válasza fateless (#1380) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Most is USB-s LED lámpát használok, de jobb lenne a billentyűzet háttérvilágítás.
Nem hinném, hogy a fényes kijelzőn tükröződne a billentyűzet háttérvilágítása. A Lenovo Y580-asnak fényes kijelzője és háttérvilágításos billentyűzete van és nem panaszkodnak a tulajdonosok.

Csináltam egy listát, ha valaki tudja bővíteni szóljon.

Magyar háttérvilágitásos billentyűzetű notebook-ok:

15,6"
-Asus N56
-Lenovo Y580
-Dell Vostro 3550
-Dell Latitude E5520
-Dell Latitude E6520
-Toshiba Satellite P750

17,3"
-Asus N76
-Dell Vostro 3750

(#1383) spyduck válasza B-L-A-C-K (#1329) üzenetére


spyduck
nagyúr

De van, Acernél ha indokolatlan a hiba akkor pénzt kérhetnek a futárért. Most kérdéses, h a hibát leejtés okozta-e vagy magától jött elő.

(#1384) spyduck válasza t1 (#1334) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kérdezd meg tőlük, h mi van akkor ha indokolatlan a hiba de garanciális a készülék. Én úgy tudom akkor is kell fizetni.

(#1385) B-L-A-C-K válasza spyduck (#1383) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#1386) spyduck válasza B-L-A-C-K (#1385) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is beszéltem már velük párszor, azért kérdeztem ;)

(#1387) Pocok256 válasza spyduck (#1381) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben én már nem bízok ... Blizz játékai közül egy sem támogat 2 magnál többet a DG ről meg ne is beszéljünk... Ha egy ilyen nagy játék kiadó megengedheti ezt magának akkor a többiek is megfogják... Siralmas a helyzet ilyen téren :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1388) spyduck válasza Pocok256 (#1387) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mondjuk ez a DG inkább marketing, mint újítás. A boltban eladáskor, meg a szórólapokon, plakátokon, interneten viszont jól hangzik a "Dual Graphics" elnevezés. Mondjuk mit is vársz amikor sokszor 1GB-os integrált VGA-val akarják megfogni a vásárlót?

(#1389) Pocok256 válasza spyduck (#1388) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen, de azért tegyük hozzá, hogy ez nem az AMD hibája mert ő maximálisan megtesz mindent azért, hogy a DG működjön sokszor többet is mint amit köteles lenne. Mert DIRT 3 alatt nagyon szépen kijön a DG teljesítménye és látszik, hogy iszonyat erő lenne benne. Csak hát a fejlesztők tesznek rá magasról... 2012 -ben meg úgy kiadni egy játékot, hogy csak 1 video kártyát meg csak 2 magot támogat nonszensz, az ilyen játékfejlesztőknek éhen kéne halniuk nem pedig a best of 1 cégnek lenni ....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1390) runner 125 válasza spyduck (#1383) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én is így tudtam, ezért is írtam fentebb t1-nek, h hiába garanciális időn belüli probléma, ha egyszer nem garis hiba, akkor a futárköltséget a tulaj fizeti.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1391) fateless válasza DarkDeer (#1382) üzenetére


fateless
veterán

Akkor már meg is van, hogy melyik kettő gép a fő esélyes (amikből igazából csak egy fényes kijelzős, így még könnyebb a választás).
Kíváncsi vagyok, mik jönnek még fel a 17-es méretben.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1392) Kbali válasza Pocok256 (#1389) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerinted, amikor egy-egy komoly játék fejlesztési idejét években mérik, mégis mire optimalizáljanak? A még ki sem jött, specifikációiban sem ismert, legfeljebb koncepcióban létező hardverre? Ezért szoktak utólagos patch-eket kiadni...

(#1393) Pocok256 válasza Kbali (#1392) üzenetére


Pocok256
veterán

Ja megvétel után 1 évvel már játszhatóvá válik a játék :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1394) Kbali válasza Pocok256 (#1393) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem mindegy, hogy milyen hardverrel - lehet, hogy éppen a megvétel pillanatában megy egy Intel/AMD konfiggal vagy Nvidia-val, de mindkettővel meg nem.
Fejlesztettél már ilyen hosszú projekteken? Ha nem, akkor nem is tudod miről beszélek...

(#1395) Pocok256 válasza Kbali (#1394) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem fejlesztettem, de ismerős a probléma, de minket usereket egyáltalán nem érdekel csak a végeredmény az pedig egy elegendő erőforrással rendelkező gépen való szaggató játék lesz...Ami felháborodást kelt hozzáteszem jogosan, mert a user nem beta teszter ... De itt be is fejezem az offolást.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1396) ciachub


ciachub
csendes tag

Szerintetek ha ezt megveszem HD videó vágásához az Adobe Premiere-rel, akkor jól járok? Az a különbség, hogy hdd helyett sdd-t veszek hozzá, plusz veszek még egy usb-s lapatop hűtőt is! Vagy ha szerintetek gáz, akkor mit vegyek? Előre is köszi a válaszokat! Szép napot mindenkinek!

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_Intel_Core_i7_2670QM_8GB_500GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_-_cserelheto_fedlap_139885_DOS_4109.htmhttp://

(#1397) DBC


DBC
tag

bocsi ha nem teljesen laptopvásárlás kategória,
vennék egy Toshiba C660-1x6 notit, ha SSD-re cserélném a merevlemezét ugrik a garancia, vagy a Toshiba enged csereberélni?

(#1398) Tikakukac válasza ciachub (#1396) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet rosszul látok, de ezt már egyszer feltetted és a linkelt gép nem jó, nagyjából semmilyen konfigban sem.

Ha új gép kell, akkor az Y580 legerősebb és grafikára is alkalmas. Ez a legtutibb. Bár kéne egy keret, mert lehet nincs is annyi pénz a tárcában, amennyiből egy rendes ilyen gép kijön.

DBC: Szerintem arra nincs megkötés, de egy email vagy egy telefon és egyből kiderül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1399) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#1398) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen tegnap már ezzel a kérdéssel indított, biztos szenilis... ;]

(#1400) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#1399) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor megnyugodtam, háromszor is ellenőriztem az időt és a hsz. számát. Gyanús is volt, mert semmit sem ittam (még), így valószínűleg a túloldalon van a hiba :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.