Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#159001) blue_23 válasza Albigator (#158993) üzenetére


blue_23
senior tag

Ne azért vásárolj laptopot mert olcsó, mivel mindennek okkal van egy ára.

Amikor laptopot vásároltam Lenovot élből eldobtam, mert olyan horrorsztorik vannak a gariztatás során, amit elkerülnék. Első ajánlott gamer laptop a Dell G5 és Asus G531.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#159002) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

A feleségemnek keresek otthoni munkavégzés céljából használt, jó minőségű üzleti laptopot. Nála egy szempont volt, 15,6" legyen a kijelző mérete (jelenleg egy HP Elitebook 8460p-t használunk, de a sok táblázat miatt sokszor kényelmetlen a 14,1"-os méret).

Három jelöltem van, abban kérném a segítségeteket, hogy ezek közül melyik a legjobb választás (kizárólag munkavégzés céljára).

1. Lenovo ThinkPad L540
i5 4300M, 4GB DDR3, 1366x768 felbontás, 250GB HDD, Win10

2. Dell Latitude E6520
i5 2520M, 4GB DDR3, FULL HD felbontás, 500 GB HDD, Win10

3. Toshiba Tecra R850
i5 2520M, 8GB DDR3, 1600x900 felbontás, 320 GB HDD, Win10

Mindhárom laptop ugyanannyiba kerül (70k). A Toshiba nem fémházas. A képek alapján a Toshiba tetszik a legjobban a feleségemnek, de én a proci miatt a Lenovo fele hajlok.

Szerintetek? Vagy ebben az ársávban valami jobb?

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#159003) Albigator válasza blue_23 (#159001) üzenetére


Albigator
őstag

Amúgy igazad van. Csak van egy olyan rigolyám, hogy drágán - drágábban mint szokott, nem szeretek venni semmit.

A másik dolog, hogy nincs létszükségem laptopra, csak egy hete egy új notit kellett beüzemeljek valakinek (HP 15-ra000nh: Intel Celeron N3060, 4 GB RAM), azaz wint telepíteni progikat rárakni és jött egy olyan fellángolás, hogy nekem is kéne valami hordozható de azért nem ilyen kategóriás vas az 100%.

Viszont amilyen asztali gépem van, amin úgyis játszok, az notiba kb 550-etől kapható (RTX 2070), amennyit tuti nem adnék ki...
Szóval amiket én nézegettem, az 1650-1660TI VGA szinten de ezek is már elmaradnak az asztali pc-m teljesítményétől és azért ezt is jócskán meg kell fizetni.

A másik lehetőség akkor, hogy laptopon nem játszok és akkor elég lenne valami U-s proci (AMD sincs kizárva), integrált GPU-val vagy esetleg valami gyengébb dedikálttal, akkor legalább jobb üzemidős, tartósabb masinát is lehet kapni gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#159004) blue_23 válasza Albigator (#159003) üzenetére


blue_23
senior tag

Döntés nálad van, olcsón veszel szart, vagy drágábban jót, mindenki olyat válasszon, amit szeretne. :)

Egyébként az RTX 2070 normális konfiggal inkább 800 felett van.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#159005) csanyiadam válasza csanyiadam (#158992) üzenetére


csanyiadam
tag

Sziasztok, a korábbi hozzászólásomban lévő felhasználási módhoz ezt a laptopot találtam: MSI GS63 Stealth 8RE (430eFt újan). Mi róla a véleményetek? A folyamatos 4K monitort, hogy viseli? Milyen a hűtése? :) :R

[ Szerkesztve ]

(#159006) Albigator válasza blue_23 (#159004) üzenetére


Albigator
őstag

Ja, az volt a legolcsóbb igen, de elhiszem hogy normális 800e-től van. :O

A megoldás az lenne, hogy el kéne engedjem a játékot laptopon és máris könnyebb lenni vadászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#159007) fordjee válasza csanyiadam (#159005) üzenetére


fordjee
aktív tag

Baromi jól néz ki, de ha a 80-90 fok zavart akkor a 90-100 is fog szerintem. Asszem ez 2cm vastag, nem tudom milyen config, de a 2.5cm-es gépek sem tudják lehűteni az i5 vagy i7es gépeket. Vékony gamer laptopok szerintem nagyon jól néznek ki, cipelni is könnyebb, de lehűteni nem igazán lehet őket és baromi hangosak általában.

fordjee

(#159008) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Akár ma
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300ezer
(3) Felhasználás? Főként irodai programok és 3D tervező szoftverek használata (Fusion 360, AutoCAD, Blender)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Örülnék, ha egy GTA5 elfut legalább medium grafikan 60fpsel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Legalabb fullHD ips, 14" minimum, de jobban örülnék nagyobb kijelzonek
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Többnyire asztali környezetben. Tervezetten utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? Windows 7 vagy 10
(8) Tárhely mérete és típusa: legalabb 750GB és SSD - ha lehet.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI mindenkepp, legalabb 3 usb csatlakozas es jack
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - hasznalt is jó, ha megbizható modell, és kibírja még 5 évig - hosszú távra tervezek.

Ezek alapján úgy vélem, hogy használt üzleti gép jöhetne szóba, és eddig HP Zbook és Dell Precision-ökben gondolkodtam, pl ez innen hardveraprorol. Érdemes még nézelődnöm, vagy találhatok újabb generációs gépet mondjuk még egy év garanciával hátra?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#159009) buszospeter


buszospeter
tag

Sziasztok,

Összefoglaló elolvasva.
Amire én szeretném használni az új gépet arra valójában jó a telefonom is...de hiába jó a szemem a karjaim valahogy rövidebbek lettek az elmúlt években. :DD

Használat:
- Filmnézés
- Közösségi média
- E-mail
- Néhány - egyszerű - táblázat és dokumentum

Ezt néztem ki

8 GB RAM
256 GB SSD

[link]

Vegyem-vigyem?

[ Szerkesztve ]

_____Üdv, buszospeter_____

(#159010) terratech


terratech
csendes tag

Sziasztok.

Lehet rossz topicba írok, elnézést!

Van egy régi laptop amit szeretnék kicsit felturbozni. Proci csere, SSD és ram.
Nem találok semmi infót róla , hogy milyen procit lehet bele tenni, sok az ellentmondás.
Samsung NP300 e5c-A02-Hu
Jelenleg B820 van benne.

Egy i3-23xx jó lenne, de nem tudom működik-e vele.

Valakinek van javaslata?
Köszönöm.

(#159011) Graphics válasza terratech (#159010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Második generációs processzorok mennek, hacsak a gyártó nem korlátozta ezt BIOS szinten, üzleti okok miatt.

Tehát i3-2xxx, i5-2xxx

SSD mindenképp ajánlott.

AIDA-val ki kellene olvasni az alaplapi chipset típusát, mert az határolja be a CPU lehetőségeket

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#159012) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó és nem túl drága laptop hűtőt ?

(#159013) Pyttawrx válasza beer1 (#159012) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem sokat érnek:
- Hűtőpad, akkor arra jó lesz, hogy megemeled az asztaltól a notit, és jobb lesz a légáram.
Mielőtt használnád a ventit is a padnál, nèzd meg nem-e a laptop ventije “ellen dolgozzon”.
Ha megvan a megfelelő irányú kerintetés és segíti a laptop cooler működését, akkor használd,
így óvod a laptop cooler-t is. Amúgy csak ártasz vele.

Egy jó pasztával, és alapos takarítással többet érsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#159014) beer1 válasza Pyttawrx (#159013) üzenetére


beer1
aktív tag

Igazából azért kellene mert szinte mindig az ágyban használom és így ha leteszem akkor nem sok levegő jut a gépbe. Mondjuk 80fok fölé így sem ment, de mikor megemeltem 60fok körül mozgott, szóval azért is gondoltam hogy egy pad jó lenne alá.

(#159015) Graphics válasza beer1 (#159014) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LEhet tudni ez milyen laptop?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#159016) Pyttawrx válasza beer1 (#159014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nem is szabad ágyban használni, mert nem tud megfelelőlen szellőuzbi, így hűtei sem. :)

Elég egy keret vagy ahogy írtad egy pad, illetve állvány. Meg kell nézni a szellőzést, és ahol áramlik be a levegő, ott legyen kivágva, de nem kell cooleres.
Pl hasonló, nem ez nyilván, csak kiindulásként linkelem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#159017) beer1 válasza Graphics (#159015) üzenetére


beer1
aktív tag

Asus g531gt

(#159018) beer1 válasza Pyttawrx (#159016) üzenetére


beer1
aktív tag

Igen, ezért gondoltam, hogy teszek alá egy coolert és akkor kap rendesen levegőt

(#159019) Pyttawrx válasza beer1 (#159018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

elég a cooler nélküli. ez egx amúgy is melegedő noti. :)

(#159020) beer1 válasza Pyttawrx (#159016) üzenetére


beer1
aktív tag

Esetleg nem tudod mi lehet a baj ?
Tegnap este frissített a gép úgy kapcsoltam ki, ma kapcsolom be bios frissítés eddig nincs is semmi baj.
Aztan a gép újraindult vagy 10x is és bedobott egy hiba uzit már nem tudom pontosan mi volt.
Aztán az előbb gondolt egyet bedobta újra mondjuk 1s lehetett, de gyanús hogy ugyan az a hiba uzenet volt és már indult is újra a gép.

(#159021) beer1 válasza Pyttawrx (#159019) üzenetére


beer1
aktív tag

Eddig nem vettem észre, hogy melegedne.
Nyilvan 80fok lehet picit sok, de levegő nélkül nem csodálkoztam hogy felment addig

(#159022) Pyttawrx válasza beer1 (#159020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tudni kellene a hibát :) Elég az állvány :D

(#159023) beer1 válasza Pyttawrx (#159022) üzenetére


beer1
aktív tag

Valami ilyesmit irt ki, hogy a rendszer nem tudott megfelelően újra indulni
De ha feldobja újra akkor küldöm

(#159024) Pyttawrx válasza beer1 (#159023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

oké, ennek több oka lehet még :D

(#159025) beer1


beer1
aktív tag

Eddig semmi baja nem volt, én valamelyik frissítésre gondolok.

(#159026) Pyttawrx válasza beer1 (#159025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

az is lehet igen.

(#159027) oreg0503 válasza buszospeter (#159009) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Bár érdemben hozzászólni nem tudok, de érdekelne hogy ilyenkor ÁFA, adó, VÁM stb. nem terheli a terméket?

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#159028) Tikakukac válasza oreg0503 (#159027) üzenetére


Tikakukac
titán

Amíg az angolok maradnak az EU-ban addig nem. A buli utána lesz vicces.

Mondjuk ilyen levonót se vennék semmi pénzért se, ÁFA ide-oda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159029) beer1 válasza Pyttawrx (#159026) üzenetére


beer1
aktív tag

És még mi lehet szerinted ?
Egyébként azt, hogy értetted hogy a cooler ne a laptop ventije ellen dolgozzon ?

(#159030) Pyttawrx válasza beer1 (#159029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

meg kell lennie a megfelelő légáramlásnak, "cirkulációnak"

(#159031) Tikakukac válasza beer1 (#159029) üzenetére


Tikakukac
titán

Most ezt lehetne elvinni oda, hogy füsttel modellezzük és megnézzük mit és hogyan kéne építeni egy laptophűtőn, hogy jó legyen... csak szerintem érezzük, hogy ez nem az a dolog, amit meg kéne csinálni. Olyan laptop kell, amihez nem kell hűtő és barkács :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159032) beer1


beer1
aktív tag

Nem a hűtéssel van a gondom, hanem azzal, hogy az ágyban használva pl: leteszem a takaróra nyilván nem kap semmi levegőt és kell alá egy állvány vagy cooler pad, hogy legyen megfelelő szellőzés
Ezzel tisztában is voltam, csak valami értelmes padot kerestem alá

(#159033) Tikakukac válasza beer1 (#159032) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért van az ágyas felhasználásra billzet oldali levegőbeszívású gép :K

Nagy könyv, deszka, random műanyagból készült tábla, vagy boltban kapható párnázott megoldás. Minden van, amit csak akarsz.

Arra készülj, hogy félévente gép szétbont és takarít, mert kvázi egy porszívót tartasz olyankor az öledben és irgalmatlan módon fog tömődni a gép belseje, bármennyire is van takarítva a lakás. Újabb következmény: ezek a gépek ezt nem szokták szeretni, így elég hamar beüt a pörgős csavar effekt, amit után gari blablablabla. Szóval ja. Nem túl nagy buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159034) beer1 válasza Tikakukac (#159033) üzenetére


beer1
aktív tag

Pont ez jutott az eszembe, hogy miért nem lehet oldalról szívni és hátul fújni a levegőt, sokkal jobb lenne és nem kellene ezzel foglalkozni, hogy kap-e elég levegőt.
Egy laptop tisztítás, hogyan is néz ki? Megtudom csinálni magamnak is?

(#159035) Tikakukac válasza beer1 (#159034) üzenetére


Tikakukac
titán

Esetedben azért nem működik, mert gémer vas sok levegőt kér és ezt megoldani fentről igen komplikált vagy bárhogy máshol is, főleg olcsón. Így lentről szív és oldalra pörget.

Azt nem tudom meg tudod-e csinálni, nem tudom mennyire vagy szakavatott. Gépet atomjaira bontod, hűtő ecsettel és levegővel kitakarít, majd össze. De mint írtam nem az a gond, hogy takarítani kell. A gond az, hogy ezek a gépek nem erre vannak. Legjobb esetben 1 szétszedés és utána indul a cidri, hogy mi és hol fog széthullani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159036) buszospeter válasza oreg0503 (#159027) üzenetére


buszospeter
tag

Szia,
Biztos hogy igen....de csak ide kellene hozni a sarokra így talán nem húznak le. :DD
Itt élek a ködös Albionban.

_____Üdv, buszospeter_____

(#159037) beer1


beer1
aktív tag

Értem
Még nem igazán csináltam ilyet lehet megtudnam csinálni csak felek,hogy valamit elcseszek.
Egyebkent az mennyire valos, hogy ha ramot és hattertarat szeretnék bővíteni az gari vesztessel jár ?

(#159038) buszospeter válasza Tikakukac (#159028) üzenetére


buszospeter
tag

Szia
Mi az oka? Miért nem vennél ilyet?
Nem jó arra amit írtam?

_____Üdv, buszospeter_____

(#159039) Armagedown válasza buszospeter (#159009) üzenetére


Armagedown
őstag

Nagyon lassú, a minősége, főleg a kijelzőjének a minősége eléggé megkérdőjelezhető, a tudásához képest még drága is, ezt a tudást kb feleennyiért szokták adni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#159040) Tikakukac válasza buszospeter (#159038) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert 160k körül már majdnem flottát állítok fel, ami a felírtakra jó, nem pedig egy kupac szemetet veszek. Ezt a gépet már a tervezőasztalon arra tervezték, hogy vedd meg a kövit nagyon gyorsan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159041) Tikakukac válasza beer1 (#159037) üzenetére


Tikakukac
titán

Elkuffantani el lehet dolgokat. A melóm egy elég jelentős része az otthon megcsinálom, de aztán nincs kép jellegű dolgokra terjed ki.

Semmi sem jár garvesztéssel, ha azt jól csinálod. Ismét nem tudom mekkora tapasztalatod van, én anno PS3-akat szedtem szét és pasztáztam meg takarítottam úgy, hogy a gyári matrica is visszakerült és nem egy gépet tudtak garizni is utána. Utóbbinak a leszedése önmagában volt egy 40 perc. Tehát megint az van, hogy nekem ezek nem problémák, de egy sima usernek teljesen lehetetlen szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159042) beer1


beer1
aktív tag

Igazából egy ram és egy ssd behelyezését csak nem lehet annyira elcseszni. Csak az eladó mondta és nem igazán akartam elhinni neki. Mondjuk jelenleg nem igazán szükséges a bővítés csak jó tisztában lenni vele.

(#159043) buszospeter válasza Armagedown (#159039) üzenetére


buszospeter
tag

Így már érthető. Köszönöm.
Hosszú ideje már, hogy nem követem a technika ezirányú fejlődését. Van lemaradásom rendesen. De most szükségem van egy gépre. Jó lenne ha nem valami szemetet vennék arany áron.

Engedd meg a kérdést.

Használat:
- Filmnézés
- Közösségi média
- E-mail
- Néhány - egyszerű - táblázat és dokumentum

Mit javasolnál?

_____Üdv, buszospeter_____

(#159044) buszospeter válasza Tikakukac (#159040) üzenetére


buszospeter
tag

Az a baj, hogy hosszú ideje nem követem ezeket a dolgokat.
Nemhogy flottát nem tudnék összerakni, de megkockáztatom hogy sík hülye lettem a témához. :D
A felírtakra van ötleted?

_____Üdv, buszospeter_____

(#159045) Tikakukac válasza beer1 (#159042) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól látod, azt nem nagyon lehet elcseszni. Csak mikor ehhez ki kell belezni az egész gépet 60 patenttal és 2 tucat csavarral esetleg egy garimatricával az ODD keret egyik csavarján, nos, igen. Ott már tudnak gondok lenni. Szoktak is :K
Csak, hogy mutassam a szintet: volt olyan gép, amit 3-an sem tudtunk úgy megbontani, hogy utána stabilan összes tudjuk rakni. És itt volt olyan, aki 20 éve műszerész és ez a fő munkája. Gondolhatod, hogy akkor a sima userek otthon mit csináltak volna.

Pont Asus G sorozatban volt az, hogy annyira pocsék volt az építési minőség, hogy az első karbantartást sem bírták ki és az összes gépet küldeni kellett gariba baseplate meg topcase cserére.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159046) beer1


beer1
aktív tag

Meg nem vettem le a hátlapot, de nem hiszem hogy lenne gari matricás csavar egy ram és hdd cserénél
de majd ha odajutok kiderül.
Na hat azt elhiszem, hogy régen annyira bonyolult volt egy laptop.
Azert remelem ebben a szériában kicsit jobb a minőség és nem fog széthullani.

(#159047) #05055892


#05055892
törölt tag

Sziasztok, új laptop után nézelődtem árukeresőn, de biztos van, ami elkerülte a figyelmem. Ezért itt kérnék segítséget, hátha van olyan, aki tud jót/jobbat javasolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? Max 200e
(3) Felhasználás? Film/net/irodai szoftverek – Informatikus vagyok, nem játszok, de szeretem, ha villámgyorsan betölt az OS, gyorsan indulnak a programok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13.3 fullHD (1920*1080)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Használnám utazás közben, ezért kell kicsi/könnyű.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem lényeg
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? tárhely: legyen m.2 SSD-nek slot, a memória legalább 8GB, ha kevesebb, akkor tudjam cserélni, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI, min 1 USB3, gyors wifi (802ac), jó lenne ethernet csatlakozó is (bár 13.3-nál ez ritka, uh ha nincs se nagy gond)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új
Processzorban i5 lenne a cél, hetedik vagy újabb generáció, de ahogy nézelődtem erről az ár miatt le kell mondanom, úgyhogy i3 is lehet.
Eddig ezt találtam, mint legjobbnak tűnő opciót: https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/vivobook-s13-s330fa-ey094-p514880892/#termek-leiras
Köszönöm, annak aki válaszol. :)

[ Szerkesztve ]

(#159048) Tikakukac válasza beer1 (#159046) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülök, ha nem hiszed és bizakodsz. Több ilyen ember kéne a csapatba ide is.

A régen és bonyolult pedig 4 darab csavart jelentett. Ennyiből megforgott 3 az első szerviz előtt. Szerintem nem bonyolult és ezt sem ugrotta meg a szint.

De mint írom sokadjára: nem tudom hol tartasz ebben a témában, én sajnos láttam és látok mai napig dolgokat. A minőség pedig maximum stagnál, de javulni ;] Te sem gondolod, hogy majd pont Asus fog bármit csinálni a gépeivel, mikor szériahibás alkatrészeket képesek az újabb modellekbe is beépíteni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#159049) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Költséghatékonyság miatt csak használt jöhet szóba, ebben szeretnék tanácsot kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100k +/- 20k
(3) Felhasználás:
Böngészés, torrent, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra van Xbox
(5) Kijelző mérete, felbontása,
15.6" full hd
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális, havi szinten 1-2 alkalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem lényeg, van Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM jó lenne, vagy ha csak 4, akkor legyen még mellette slot, mert van felesleges 4GB itthon. SSD jó lenne, legalább 256GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB3.0, gigabites lan
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt

(#159050) oreg0503 válasza buszospeter (#159036) üzenetére


oreg0503
tag

Bocsi, nem tudtam. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.