Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#130001) Yany válasza Khelben (#129987) üzenetére


Yany
addikt

Ha megengeded, picit oldanám az egyértelmű véleményed a sajátommal. :)

Nem annyira fekete-fehér azért. Pár szempont UX410 vs XPS 9350:

- Garancia: 2 év háztól-házig vs 1 év bolti
- Billentyűzet: magyar vs külföldi (+az XPS ugyebár kisebb házban van a Zenbooknál is, ezért kényelmetlenebb lehet nagy ujjakkal, viszont jó értékeléseket kapott, és szerintem is kellemes az ultrabookok mezőnyében)
- Oprendszer: Win10 vs DOS
- CPU: 7200U vs 6200U (gyorsabb is és takarékosabb is egyszerre)
- Kijelző: 14" vs 13.3" (nem tűnik soknak, de azért ilyen kis méretben számíthat, viszont mindkettő szexi vékonykeretes és jó minőségű matt panellel szerelik mindegyiket)
- Háttértár: 512 GB vs 256 GB SSD
- Ár: ~330e vs ~230e (kivéve, ha vissza tudod igényelni az áfát, akkor a 330 szépen lemegy)
- USB: 4 vs 3 (habár az Asuson 2 az csak(?) 2.0-s)

Nem lenne érdemes ilyen összehasonlításnak nekiesni, ha nem lenne jó gép önmagában is a ZenBook... de valójában az. A fenti összehasonlítás pedig szerintem eléggé elgondolkodtató, mégha nem is billenti a mérleg nyelvét egyik irányba se.

A 14"-os kijelzőméret szerintem a tökéletes aranyközépút, ha hurcolászod is a géped, de azért látni is akarod, amit megjelenít. A 13-as XPS-es már picit zsebszámológép nekem. :) Ha létezne ilyen fasza áron 9550-es gép, na ő vinné a pálmát, de azok már refurbished módon is alulról közelítik a 400-at...

ps.: a komment szigorúan magánvélemény. ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#130002) Bozso68 válasza Lionela (#129993) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha jól tudom, a VW jelölésű G551, és az összes N552-es monitora az TN paneles.
Szerintem jobban jársz egy I5-ös N551JW-vel, ami IPS paneles és gyakorlatilag ugyanaz, mint a G551. Ugyanez volt a dilemmám 1 hete.
Az I7-ről mindenki csak lebeszélt, mert ez a készülékház nem képes rendesen hűteni, játéknál meg VGA limit lesz, az I5 és I7 közötti különbség nem számottevő.
A 2, vagy 4GB VRAM között ezen a szinten nagy különbség nincs.

Ha valamit rosszul írtam, úgyis kijavítanak :) .

(#130003) Yany válasza bazsimano (#129998) üzenetére


Yany
addikt

A Khelben ajánlott HD+-os felhozatalból ez pl. elég jó ajánlatnak tűnik: 6430 és 3. generációs. 5 ropit simán rádobnék, ha személyesen megvizslatva is jó a gép.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#130004) Khelben válasza Yany (#130001) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összehasonlításból kihagytad, hogy a két gép között van két kategóriaugrás. Ez persze nincs rajta az adatlapon, csak akkor látod, ha egymás mellé teszed és használod őket. Olyan ez, mint egy új fullextrás Opel Astra vs. kevésbé felszerelt 2 éves 5-ös BMW. Lehet, hogy az Astrában több az extra, esetleg még gyorsabban is megy de amikor beülsz, megérted a különbséget. A Dell XPS nem véletlenül került kétszer annyiba újkorában, mint az UX410.

(#130005) bazsimano válasza Yany (#130003) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi a tippet!
ezt en is neztem, csak kecskemet...kicsit kiesik :(

es ezekrol velemeny? 1
2

de ha a kecskemeti tenyleg best buy akkor akar az...
elore is koszonom a velemeynezest!

szerk: amugy ilyen samsung felejtos? tudom tobb mint 60 es komarom csak kerdes lenne...vagy samsung maradjon a teveknel? :D

[ Szerkesztve ]

(#130006) Yany válasza Khelben (#130004) üzenetére


Yany
addikt

Van különbség persze, és nem is akartam pálcát törni, de az Astrás hasonlat picit erős (legyen inkább VW :) ), ugyebár az Asusnak prémium gépe a ZenBook, presztizs nekik a problémamentessége, és nagyon is rendben van az összeszerelése és a hardveres minősége is. Természetesen az XPS még fentebb van. Mindkettő volt a kezemben, értelek, hogy miről beszélsz (tényleg), és nem is ellent szándékozok mondani, csak az egyoldalúan rávágott "az XPS a jobb vétel" kijelentés élét tompítanám.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#130007) Lionela válasza Bozso68 (#130002) üzenetére


Lionela
csendes tag

Nem. Direkt rákérdeztem, frissen rendeltek az Asustól új modelleket, és ezek már végre IPS panelesek mind a N552-esek mind a G551-esek.

Eddig azért nem vettem pont laptopot, mert NT paneles modelleket hoztak csak be. Végre egy év után eljutott odáig Magyarország is, hogy nem 10 évvel ezelőtti technológiát kéne árulni XDD

Aluváz... Oké ott a pont. Én aluváznak hívom, de aluborításnak vagy mit tudom én minek kéne nevezni. Nem vagyok szakember. A lényeg hogy kívülről nem műanyag, hanem szálcsiszolt aluminum. :)

És ha minimális a különbség videókártyánál a memóriában, akkor inkább maradok az N szériánál.

Jelenleg egy ASUS N550LF-CN022D -m van, amiben Nvidia GeForce GT 745M-es videókártya, és azzal is vígan tolom a Wicher 3-at és társait.

Melegedni nem tudom mennyire fog, olvasgattam teszteket, sehol nem írták, hogy harmadfokú égési sérüléseket okozna XD

[ Szerkesztve ]

(#130008) Ðávid válasza Khelben (#129987) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod! :R

Közben nézegettem a használt gépeket és megnéztem a 12,5 inch-es kínálatot is. Ott találtam egy ilyen hirdetést. Ezen érdemes esetleg elgondolkozni?

(#130009) Bozso68 válasza Lionela (#130007) üzenetére


Bozso68
senior tag

Tudsz dobni linket az N552-ről?
Hátha találok I5-öst is ott magamnak.

(#130010) Lionela válasza Bozso68 (#130009) üzenetére


Lionela
csendes tag

Digiprime-on árulják őket, de i5-ös IPS-et egyelőre nem látok ott, csak i7-eseket.

Viszont a radium-nál összefutottam egy magányos példányával:

http://radium.hu/asus-n552vw-gaming.html

(#130011) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Telekomnál kinéztem egy HP Pavilion 15-au100 notit (win10), asszony régi Lenovo G580-a helyett gondoltam. Itt kamatmentesen megkapom, érdemes beruházni rá? Specifikációk alapján elég jónak tűnik.

Játékra is lenne használva, de nem igény, hogy a legújabb címek is fussanak rajta ultra beállításokkal. (Főleg mmorpg)

Esetleg később egy ssd menne bele, nem tudom ezt meg lehet oldani garivesztés nélkül? Arról nem találtam infót, hogy esetleg van-e benne M.2 foglalat.

(#130012) Ferrata


Ferrata
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi paramétereknek megfelelő gépre kérnék tőletek javaslatot, előre is köszönöm a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 400k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka: könyvkiadónál a szerkesztői feladatok ellátásához szükséges irodai szoftverek napi szintű használata. Az otthoni - hobbiszintű - képszerkesztés és fhd filmek lejátszása se hozza zavarba.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékot nem fogok futtatni rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A munka jellegéből kifolyólag 15.6" alá nem adnám, a 17.3" szerencsésebb lenne, felbontás: fhd, matt felület, IPS panel - remélem létezik ilyen kombináció. :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, használnám. Nem napi szintű hordozásról van szó, de hétvégenként és gyakori utazás közben vinném magammal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 256 GB, 8GB RAM. Amennyiben fizikailag megoldható, akkor egy HDD-t is szeretnék az SSD mellé.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI csatlakozóra mindenképpen szükségem lesz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Meggyőzhető vagyok, és szívesen veszem a jótanácsokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#130013) Tikakukac válasza Lionela (#130007) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon szép német gépeket árulnak. Magyar billzet gondolom alap, telefonban legalábbis :DDD

Hát én azért néznék egy HWinfo képet arról a panelről, továbbá ez nem a magyaroktól függ, disztrivel beszéld le a dolgot. Én most sasolom a német oldalakat ahol ugye ez forgalomban van, sok IPS-t nem írnak sehol, de ha az van benne elhiszem. Én bármit elhiszek :B

Egyébként 970 ajró a gép ára, csak súgom ;] Alul kopp műanyag, azt is számold bele, ha már alu ház kell.

Más bajom nincs vele, csak meglepetés ne érjen ha úgy van, utólag azon már mi sem tudunk javítani hiába van kitömve a privis láda, hogy valami nem 100-as.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130014) B-Clone válasza Lionela (#129993) üzenetére


B-Clone
aktív tag

G551-ért nem szabad pénzt adni. Eléggé elcseszerintett konstrukció lett. N552 I5 procival + 960M + IPS kombóva (van belőle egyáltalán IPS-es modell ? ) Sokkal jobb választás.
Az 6700 HQ procit egyik sem tudja normálisan lehűteni ezért pénzkidobás az a változat.

Drigiprime a messziről kerülendő boltok listáján van.

(#130015) Lionela válasza Tikakukac (#130013) üzenetére


Lionela
csendes tag

Tudom, hogy alul műanyag a gép, a teteje a lényeg nekem, azt törtem már össze műanyag gépnél :)
A billentyűzet magyar.

A Digiprime-al mi a gond?
Én magam is vásároltam náluk, ismerősök is, eddig még nem volt soha problémánk. Vagy mákom volt?
Mi történt velük? Átvágnak? Vagy mi a probléma?

Amúgy az a modell amit venni szeretnék, ha jól nézegettem leginkább szlovákiában van még jelen, és az újabbaknál már ott is IPS-eket írnak rájuk.

De persze csak úgy nem fogom elhozni a gépet, szépen odaslattyogok egy szakember ismerőssel, és ha nem IPS-es, úgy otthagyom nekik mint a sicc ;]

Viszont ha tényleg IPS, akkor nekem bőven megéri, még ezen az áron is.

(#130016) Bozso68 válasza B-Clone (#130014) üzenetére


Bozso68
senior tag

Még tesztekben is nagy a katyvasz az N552 kijelzőjével kapcsolatban. Alighanem a 4K kijelzős az IPS.
Ahol láttam hazánkban IPS-sel FHD-ban WEBSOPBAN LEÍRVA, az a Digiprime, Radium és a MediaMarkt.

(#130017) Tikakukac válasza Lionela (#130015) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, hát sok szerencsét, amit tudtam én leírtam, aztán ha megfogadjátok akkor jó, ha nem, akkor meg még mindig nem az én pénzem égetődik :K

Ismerős azért nem árt ha nem olyan szakember, mint anno mikor bejöttek az ajtón, hogy na ez igen, ez a gép már LED-es. Hirtelen átfutott az agyamon, hogy a kezdődő infarktus is olyan tünetekkel jár, mint amit akkor éreztem, de aztán levegővel kimozogtam, majd széttártam a kezeimet: uraim, az itt lévő 300 gép, mindegyike LED-s, borotválkoznom pedig 2 hetente kellett, amikor utoljára volt forgalomban CCFL-es :DDD

Kijelzőre kiírásokra pedig az Asus ügyfélszolgálat és a vásárló remek sztoriját ajánlom úgy jó hónapja volt itt róla szó. Volt ott minden, 48000 fokos betekintési szöggel rendelkező TN panel is meg társaik. A virtuális papír mindent elbír, ha valaki hibásan tölti ki az adattáblát az végig fogja másolni mindenki. Bezzeg ha én megadom a kijelző típuskódját is, esetleg fényképét, hogy hopp, hát nem, akkor már humi van.

Azt tudom kívánni, mint mindig: sok sikert és józan ész vezérelte vásárlást :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130018) Lionela válasza Bozso68 (#130016) üzenetére


Lionela
csendes tag

Én amúgy kb 2 hete beszéltem az ASUS Magyarországgal, ahol megerősítették, hogy van FHD-ban is IPS-es, a kérdés az, hogy olyat rendelnek-e vagy sem, és van-e az országban.

Itt a Prohardveren is valami olyan modell szerepel a tesztben ami FHD IPS-es :)

[ Szerkesztve ]

(#130019) viharkabat válasza huncutka1029 (#129995) üzenetére


viharkabat
aktív tag

"Majd szólok az IT-nek, hogy cseréljék ki.."

Nem tudom milyen a céged, de azért figyelj arra, hogy adott esetben egy ilyen sérülést simán rádverhetnek, ha nem tudod igazolni, hogy nem te okoztad a céges gépben a kárt. Emiatt a helyedben mielőbb jeleznám a dolgot és a körülményeket (avagy hallgatnék örökre... :))

(#130020) Bozso68 válasza Lionela (#130018) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerinted miért ment rá egy fél éjszakám, hogy kiderítsem, hogy a MediaMarkt-ban árult verziónak milyen panelje van? :)
A legegyszerűbb, ha bementek a boltba, és utána ígérd meg, hogy tájékoztattok bennünket a fejleményről.

(#130021) Scarabeus válasza Yany (#130003) üzenetére


Scarabeus
tag

Valóban, az 50-60k közötti használt üzleti kategóriában kapni 3. generációs Intel procival szerelt gépet is, már csak az integrált VGA (Intel HD 3000 vs Intel HD 4000 utóbbi úgy 40%-al erősebb) miatt is felelőtlenség lenne 2. generációsat venni véleményem szerint.

A linkelt hirdetés pedig csalóka, ugyanis a képeken egy Dell E5430 látható, nem E6430s. A 6430s minőségibb anyagokból készült, de attól az E5430 is rendesen össze van rakva (nekem is egy ilyen gépem van, megvagyok vele elégedve).

@bazsimano: Szerintem ha jól szétnézel akkor még beleférhet az SSD is a keretbe, ha nem akkor viszont ajánlott majd beszerezni egy 128ast mindenképp, óriásit dob a sebességen. Dell, HP, Lenovo Thinkpad üzleti. Ilyen áron mondhatni csak ezek játszanak.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#130022) barnabas22


barnabas22
tag

Üdv!

Szerintetek érdemesebb lecserélni a mostani G551VW-t [link]
egy Dell 7567-re? [link]

Úgy értem nem bánnám meg semmilyen szempontból? /hűtés, szervízháttér, anyagminőség, minden szempontból jobb, vagy hasonló a DELL mint a G551?/
Tudom hogy a Dell is TN panes, de a G551 is (de legalább FullHD)... amúgy is főleg TV-n használnám. Meg amúgy sem ér meg nekem mondjuk +50ezret hogy IPS vagy UHD legyen :) :))

(#130023) Dinter


Dinter
addikt

Mitől jobb a Fujtisu A557, mint ez az Acer, hogy az ajánlottak között van? Ebben az árkategóriában szinte csak ez az, amiben van HDD+SSD is, legtöbben 256GB-s SSD van.

[ Szerkesztve ]

(#130024) Khelben válasza Dinter (#130023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem egy kategória a két gép. Az Acer multimédiás otthonra való cucc, amin napi 2-3 órát neteznek, játszanak az emberek. A Fujitsu munkagép, ami napi 8 órát megy, hordozható anélkül, hogy elkezdene lebomlani, jobb a billentyűzete, a kijelzője, a felhasznált anyagok is jobb minőségűek, strapabíróbbak. A garancia is jobb, a Fujitsura 3 év és magyar, az Acerekre csak 2 év van és a csehekhez utazik, ha valami baja lesz. Nem rossz gép az F5 amúgy, főleg az ára miatt, de felhasználástól függ, hogy a Fujitsu vagy az Acer a jobb választás.

(#130025) KubanitoS válasza barnabas22 (#130022) üzenetére


KubanitoS
veterán

Gondolom játszani szeretnél, teljesítményben elég nagy ugrás van a két gép között. A Dell minőségi, egyedül a kijelzőbe lehet belekötni, de ezek szerint az nem elsődleges szempont.

Ha van rá pénzed, akkor cserélj...

Csak nagyon óvatosan jegyzem meg, hogy ha főleg TV-n használnád, ennyi pénzért elég durva asztali konfigot tudnál összerakni...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#130026) Tikakukac válasza barnabas22 (#130022) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem nagyon akarsz bukózni akkor ne add el és vegyél másikat. Raksz bele valami rendes kijelzőt aztán elleszel egy darabig. Utána vehetsz Dellt, abba viheted a paneledet is akkor.

Micsoda szégyen amúgy, hogy ilyennekkel kell operálni egy 300k+-os rétegben :DDD

Dinter: Előbbinél könnybe lábad a szemem, hogy Istenem, akkor lehet, hogy ez össze is lesz rakva bővítés meg takarítás után plusz nem 3 óráig pepecselek. Utóbbinál is sírok, de ott azért mert esélyesen megint rendelni kell valamit mert eltörik vagy már az.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130027) barnabas22 válasza KubanitoS (#130025) üzenetére


barnabas22
tag

Való igaz, engem nagyon vonz a GTX 1050 Ti, ami azért nem kicsit acélosabb a GTX960-nál :) Azzal el lehetne lenni jó pár évig játék fronton is:) Csak minőségben nem szeretnék visszalépni azért.. de ahogy olvastam eddig sokkal inkább Dell 7567, mint Lenovo Y520 :D Kicsit bukok rajta igaz, de most azt a pár tízezret pár hónap alatt letörlesztem :)) Kijelző meg lehet TN, úgyis ha játszom, akkor tv-re lesz kötve :D

[ Szerkesztve ]

(#130028) mbt


mbt
csendes újonc

Sziasztok!

Jelenleg a következő legalább 3 évre szeretnék laptopot venni, szóval a strapabíróság fontos szempont, de szívesen játszanék is rajta (nem konkrét játékkal, épp ami megtetszik).

Ezek alapján a következő 2 db ajánlatot találtam:
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/rog-gl553vw-fy024d-p350595727/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/legion-y520-80wk0099hv-p361819925/#termek-leiras

Azt vettem észre, hogy a Lenovo videokártyája jelentősen erősebb, így talán hosszabb ideig bírja majd a játékok fejlődését, viszont maga a ház teljesen műanyag szemben az ASUS-éval, amitől egy csöppet tartok. A többi különbség szerintem elhanyagolható.

Nektek mi a véleményetek, esetleg hasonló ár és teljesítménykategóriában tudnátok hasonlót ajánlani? (Ha szabad kérnem senki ne mondja az asztali gép+olcsó laptop klisét, mert nekem ez nem opció :))

Előre is köszönöm a választ.

Üdv:
Bálint

(#130029) Turbobacsi válasza mbt (#130028) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"Ha szabad kérnem senki ne mondja az asztali gép+olcsó laptop klisét, mert nekem ez nem opció" mást fogsz te itt kapni mindjárt :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#130030) B-Clone válasza mbt (#130028) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Folyamatosan visszatérő kérdés az Y520 és a GL-es Asusok is. Maximum egy oldalt kellett volna visszaolvasni. Mindkét említett típus szemétbe való leginkább. 1050-es kártyával 400 alatt nincs elfogadható minőségű gép jelenleg. Asus N551/N552 szigorúan i5 procival Dell ből 7559-et érdemes vadászni 960m kártyával. Esetleg ha elég egy gyengébb minőségű TN kijelző az erősebb vasért cserébe akkor Dell 7567 van 7700HQ + 1050 párossal 350 körül.

Nem, új gépek közül nincs más alternatíva ebben a kategóriában

Igen, a normális minőségű ház, merevítés, hűtés, billentyűzet, kijelző és garancia pont 150 ezerrel kerül többe mint az a gép amelyikben nincsenek ilyenek, hiába ugyan az a specifikáció papíron.
És így lesznek a "legolcsóbb" ajánlható gamer laposok 450 ezres gépek.

A Radium és a digiprime messziről kerülendő boltok. Kétes eredetű szürke importos gépeket árulnak amiknek sokszor nem tisztázott a garanciális háttere.

Kifelejtettem esetleg valamit?

[ Szerkesztve ]

(#130031) Bozso68 válasza B-Clone (#130030) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ez idegből jött :) .

Az összefoglalóba nem lehetne belefogalmazni valami hasonlót? Szinte naponta felmerülnek adott géptípusok, amikről ki kell állítani a nem ajánlott plecsnit.
Javaslom az összefoglalóba egy nem ajánlott listát összeírni rövid magyarázattal a felkapott gagyi szériákból, illetve boltokból, ami pár szakmai topicban is megtalálható. Onnét már egyszerűbb lenne a segítségnyújtók feladata is bizonyos helyzetekben.

[ Szerkesztve ]

(#130032) dugo_ válasza Bozso68 (#130031) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy az összefoglalóba egy nem ajánlott listát összeírni rövid magyarázattal a felkapott gagyi szériákból, ami pár szakmai topicban is megtalálható.

Az ajánlottakat könnyebb összeírni, benne is vannak az összefoglalóban. Frissül, ahogy ráérnek a topikgazdák.
A kerülendő GL sorozat is említve van és a Lenovo gagyi garanciája is. Ahogy azt is össze lehet rakni a "Pár gondolat, mielőtt választasz" rész alapján, hogy ami nem ajánlott, az miért nem az.

___________________________

Duree azt írta a napokban egy másik topikban egyébként, hogy elveszik a TMX-től a szervizelést és megkapja az eddig csak Thinkpad vonalat vivő Aloha.
Tika és aki a tűz közelében van, ti tudtok erről már konkrétumot?

[ Szerkesztve ]

(#130033) B-Clone válasza mbt (#130028) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Utólag is elnézést, a nyersebb megfogalmazásért, de tényleg naponta legalább egyszer szóba kerülnek ezek a gépek és századszorra is csak ugyanazokat a dolgokat lehet leírni róluk.
És ez abszolút nem a személyed ellen irányul (maximum annyiban, hogy legközelebb tessék szépen használni a keresőt :D ).
Nem akarunk rosszat senkinek és nem passióból mondogatjuk, hogy ezek a gépek nagyon nagyon rosszak. Sőt... :D

Dugo
Ez a Telemax dolog nem hangzik rosszul, de az a nagy helyzet hogy a minőségibb gépeiket eddig se ott szervizelték, azt meg ki lehet jelenteni hogy a belépő és alsó közép kategóriás kínálata eléggé el van szabva jelenleg a Lenovonak. Tök jópofák ezek a hajtogathato történetek is az alsóbb kategóriákban, de legalább annyi problémát hozna magukkal mint amennyi fícsört

[ Szerkesztve ]

(#130034) Dinter


Dinter
addikt

Nekem kicsit furcsa ez a sok "kisebb", 13-14"-es laptop, mert az én logikám szerint minél nagyobb a kijelzője annál jobb. Jól gondolom, hogy akik ezeket szeretik, az a hordozhatósága és súlya miatt van?

(#130035) Tikakukac válasza Bozso68 (#130031) üzenetére


Tikakukac
titán

Karcos. Ajánlott pozitív felhang, másik negatív. Sok topikban van arra is példa. Valamiért (tippem van) azért itt mindig kicsit neccesebbek a dolgok, egérnél meg hűtésnél nem jön disztri és forgalmazó meg kisker pert akasztózva a nyakunkba, itt valamiért igen. Én azért 1-2 élve már óvatosabb vagyok kivéve ha nagyon felhúznak.

dugø:
Tika és aki a tűz közelében van, ti tudtok erről már konkrétumot?

Ööö passz, ő méginkább a tűzben van, akkor lehet. Kérdés hogyan lesz ott akkora kapcitás. Azért nem gyenge mennyiségű gépet kéne felszívni, kellene oda a bővítés bőven. Szervizesből se sok van sajnos.
De örülnék neki, 2 éve megy róla a pletyi. Szerintem kövi héten úgyis mennem kell megint, akkor megkérdezem a csajokat.

Dinter: Annyiból jobb, hogy dömpingesek, aztán ott kevésbé leehet elkaszálni őket. Méretben ha hordozva is van a 14" pont a kényelmes méret. Nem kicsi, látható, de az az 1" pont annyit jelent, hogy sokkal kényelmesebbé válik az egész. Nem véletlen a bizniszben sem, hogy 14" tömegével van, nagyobb jóval kevésbé.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130036) Bozso68 válasza Tikakukac (#130035) üzenetére


Bozso68
senior tag

És (#130032) dugø:

Így már jobban átlátom a topicgazdák helyzetét. Köszönöm, és elnézést a spanyolviaszért.

(#130037) Dinter


Dinter
addikt

Lenovo akkor azt mondjátok felejtős? Apró szinte csak azzal van teli.

(#130038) B-Clone válasza Dinter (#130037) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Valószínűleg nem véletlenül.
Thinkpad széria amúgy továbbra is rendben van a Lenovonál de azok mindig is erősek voltak. A konzumer részleg hasalt el elég rendesen, az új legion-ok meg a közröhely kategóriát súrolják

[ Szerkesztve ]

(#130039) Tikakukac válasza Dinter (#130037) üzenetére


Tikakukac
titán

Látványos számokat Lenovoval lehet produkálni olcsón. Magyarnak meg pénze nem sok, ellenben akarni mindig is sokat akar. Tökéletes kombó. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130040) ZephX válasza B-Clone (#130014) üzenetére


ZephX
senior tag

N551 tulajként teljesen egyetértek az i5-tel (4200H). Még ezzel a kis i5-tel is elég komolyan melegszik játék alatt pl. a touchpad részénél. Far Cry Primal majdnem High-on fut rajta, de télen biztos nem fogok fázni. :D
N552 semmivel sem jobb és én a Media Markt-ban nézegettem, és az biztos, hogy nem IPS paneles volt.

(#130041) Bozso68 válasza ZephX (#130040) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az MM-ben élőben működés közben nézted az N552-t? Kimondottan az "IPS" panel miatt kérdem.

(#130042) Tikakukac válasza Bozso68 (#130041) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézel egy random Asust 15"-ban, 99%, hogy ugyanazt a panel fogod megtalálni. Könnyebb a dolgod, nem kicsit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130043) Bozso68 válasza Tikakukac (#130042) üzenetére


Bozso68
senior tag

Csak azt a parányi esélyt szeretném kizárni, hogy az MM-ben véletlenül mégis IPS panellel árulják. Sajnos nincs módom élőben megnézni.

(#130044) ZephX válasza Bozso68 (#130041) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen működés közben néztem. Pontosan nem mondom meg melyik altípus volt de asszem csak a N552VW-t lehet ott kapni. És annak a kijelző hagyott kívánni valót maga után. Betekintési szög elég rossz volt. Van össze hasonlítási alapom az N551-el.

(#130045) Tikakukac válasza Bozso68 (#130043) üzenetére


Tikakukac
titán

Adott egy szép hosszú kódja a gépeknek. Az az MM-ben és mindenhol máshol is úgy fog futni, ergo neked "csak" a kódokhoz tartozó konfigot kell kinyomozni. Na mondjuk az nem lesz gyerekjáték, mert vakon van mindenki, supporttól kezdve a legtöbb kiskerig, de ha mákod van 1-2 lelkesebb bolt meg is nézte már ezt és tudnak válaszolni. MM-ben ez mondjuk ritka dolog sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130046) gizda4


gizda4
csendes tag

Sziasztok !

A lányomnak szeretnék ballagásra egy notebookot.Általános felhasználásra.... próbáltam tájékozódni..csak nagyobb lett a káosz. Ahogy észrevettem a Pavilion gépeket nem nagyon szeretitek. Csak azért bátorkodom megkérdezni a véleményeteket, mert az összefoglalóban benne van az ajánlottak között. Nem egy nagy játékos , de fehér gépet szeretne viágító billentyűzettel. Persze a minőség érdekében ezek a szempontok ejthetőek, de ha lehet szeretnék a kedvében járni.
Előre is köszönöm, annak aki szán rám néhány percet.
Mi erről a véleményetek vagy mit ajánlotok helyette ?
Ha a laptop szalon-ból vesz az ember egy használtat , az mennyire szokott "megviselt"lenni ? A "returbished"
külső felujítást is takar ?
Bocs, ha hülyeségeket kérdeztem..

HP Pavilion – 15-au106nh, 39,6 cm (15,6 hüvelyk) képátlójú, FHD IPS UWVA BrightView, WLED-es hátsó megvilágítású (1920 x 1080), Intel® Core™ i5-7200U (2,5 GHz, akár 3,1 GHz, 3 MB gyorsítótár, 2 mag), 8 GB DDR4-2133 SDRAM (1 x 8 GB), 1 TB-os, 5400 f/p SATA, 128 GB M.2 SSD, SuperMulti DVD-író, NVIDIA® GeForce® 940MX (2 GB dedikált DDR3), 1 többformátumú SD memóriakártya-olvasó, HP Wide Vision HD kamera digitális kétcsatornás mikrofonnal, csatlakozók: 1 HDMI, 1 kombinált fejhallgató/mikrofon, 1 USB 2.0, 2 USB 3.1, 1 RJ-45, Kombinált Intel® 802.11ac (1x1) Wi-Fi® és Bluetooth® 4.2 (Miracast-kompatibilis), 2 cellás, 41 Wh-s lítiumion, FreeDOS 2.0, 3 év garancia, szín: Blizzard White
195.000,-Ft + Áfa

(#130047) Bozso68 válasza ZephX (#130044) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a megnyugtató választ.

(#130045) Tikakukac: Ahogy már írtam, egy fél éjszakám ráment egy hete, hogy az MM-es típus (N552VW-FW037D) milyen paneles. Pont akkor kellett döntenem, hogy mit vegyek. Akkor nagy nehezen külföldi fórumokon azt találtam, hogy TN. Így lett nekem az N551. De hátha alapon csak megkérdeztem, ha már a kolléga élőben is látta, így utólag megnyugtatólag.

[ Szerkesztve ]

(#130048) Dhampir válasza Khelben (#130024) üzenetére


Dhampir
félisten

A végén még megérjük, hogy az Acer is ajánlott lesz (legalábbis az Acer Aspire F5-573G). :D

Egyébként pár tesztet elolvasván, talán még a HP Pavilionok vetélytársaként is elmegy, legfeljebb a cseh szerviz távolsága miatt lesz "lepontozva", valamint a felhasznált anyagok minősége alapján az idő fogja megmutatni, hogy meddig bírja ki széthullás nélkül.

Mindenesetre a fedlapok szilárdságát összehasonlítva; Acer - HP Pavilion 1:0

[ Szerkesztve ]

(#130049) Peddy789 válasza Dinter (#130034) üzenetére


Peddy789
őstag

Hat probalj meg napi 40 percet biciklizni egy 17es laptoppal 4-5nap / het, aztan probald ki egy kicsi 13-14es geppel. Bizony van kulonbseg szerintem.
En speciel egyetemre akarom, programozas stb, teljesitmeny nem kell, de hordozni kell sokat.
En pont hogy a masik reszt nem ertem aki otthonra akar jatekos laptopot. Miert nem pc? En inkabb veszek egy pct jatekra otthonra, es egy ultrabookot melle.

(#130050) Dhampir válasza B-Clone (#130038) üzenetére


Dhampir
félisten

Az alapján még nem biztos, ugyanis Asusokkal (G551, G751 stb.) is teli van az apró. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.