Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1701) Tikakukac válasza gabor2012 (#1700) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert neked nincs szükséged mobilitásra, azért nem látod a fától az erdőt. Akinek mondjuk előadáson kell folyamatosan grafikáznia, meg hurcolni naponta a gépet terepre stb stb stb. azoknak a noti többet fog érni. De hagyjuk a témát, ez nem megy át neked.

Nem förmedtem rád. Csak pusztán nem látod be, hogy egy eszköz nagyon megéri az árát, ha neked ez valamit hoz pluszba. Nekem mindegy, hogy nálad mi ez a határ, de így kijelenteni, hogy nem érik meg az árukat az 5-6 évesnél fiatalabb notik, meg egyáltalán amik 20k felett vannak badarság.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1702) gabor2012 válasza Tikakukac (#1701) üzenetére


gabor2012
csendes tag

most minek kell rám főrmedni? nem bántottalak meg semmivel :D:D

[ Szerkesztve ]

(#1703) lujó55 válasza gabor2012 (#1700) üzenetére


lujó55
őstag

20000Ft? :Y :Y
ha tudsz egy ilyet, majd szólj! :R

(#1704) gabor2012 válasza lujó55 (#1703) üzenetére


gabor2012
csendes tag

ez használt cucc azért ennyi hozzáteszem még ezen is gondolkodok mert ultrafaszarávi vagyok :D:D

[ Szerkesztve ]

(#1705) ktommy91 válasza gabor2012 (#1702) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha azt vártad, hogy a "Milyen notebookot vegyek?" topicban népszerű leszel azzal hogy 20k-nál nem érdemes többet adni egy notiért akkor nem nagyon vagy képben.

mod: Ha használnád a szerkesztés gombot az sem lenne hátrány.

(#1707) Saint_ : Ez volt a cél :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1706) polip válasza gabor2012 (#1695) üzenetére


polip
addikt

szerinted :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1707) Magnum_ válasza ktommy91 (#1705) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lekiabálod a haját ezzel az avatarral :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1708) gabor2012


gabor2012
csendes tag

mindenesetre kicsit gyenge az a via 1ghz proci :)) :)) de cserébe marha kaveset is fogyaszt tovább lehet filmet nézni stb. :)) :)) egyébként érintőképernyős de gyári hibából adódóan nem működik rajta :P :P

[ Szerkesztve ]

(#1709) Borote válasza gabor2012 (#1708) üzenetére


Borote
addikt

Az én gépemmel meg visszafelé lehetne utazni az időben, csak gyárilag fordítva szerelték be a tekercseket, így csak előrefelé megy... De arra nagyon jól, 100%-os hatásfokkal - 1 óra alatt 1 órát utazol előre, és észre sem veszed ;]

(#1710) gabor2012: na ez roppant tartalmas volt........ de ha lehet, azért mellőzzük az offot :) Mondom ezt én :DDD szóval a továbbit.

[ Szerkesztve ]

(#1710) gabor2012 válasza Borote (#1709) üzenetére


gabor2012
csendes tag

lol

(#1711) polip válasza ktommy91 (#1670) üzenetére


polip
addikt

igazad van, meg nem is

a alapmodell sima thinklight-os de felárral kérhető háttérvilágításos billentyű IS!

íme: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1712) polip válasza Borote (#1709) üzenetére


polip
addikt

:R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1713) ktommy91 válasza Borote (#1709) üzenetére


ktommy91
addikt

:C

(#1711) polip: Köszi az infót, én is erre jutottam. Eddig nem tudtam :B

Nincs kerítés.

(#1714) Sobod87


Sobod87
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek a Asus X55U-SX007V notebook, megfelelne-e az alábbi célokra: youtube-ozás, egyéb videómegosztó portálok, sorozatok, DVD-k nézése, illetve Office programok használata és normális, kellemes sebességű böngészésre?

Előre is köszi a válaszokat!

(#1715) Tikakukac válasza Sobod87 (#1714) üzenetére


Tikakukac
titán

Megfelelne, de inkább mondj egy árkeretet amiben mozoghatunk. Szinte biztosan lenne jobb megoldás is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1716) ktommy91 válasza Sobod87 (#1714) üzenetére


ktommy91
addikt

Az idegrendszered megkímélése céljából inkább nem-et mondok. Az az AMD C60-as proci még egy netbookba is gyenge. Írd le hogy mennyit szánsz rá és megtaláljuk a legjobb megoldást.

Nincs kerítés.

(#1717) fogtunder válasza ktommy91 (#1659) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez nagyjából így is van, ilyen platformos gépet akkor vesz az ember, ha játszani is akar, aki pedig szokott, az cserélget drivereket, letölti a CAP frissítéseket, és előbb-utóbb a k10statra is rátalál szerintem. ha meg már van egy procim, ami sokkal kisebb feszültségen viszi a gyári értékeket, sőt, pár kattintással lehet tuningolni, akkor miért ne?

amúgy asszem onnét indultunk ki, hogy őt kifejezetten ez a platform érdekelte, ezért mondtam, hogy van ennek is értelme. átlag usernek és melóra én sem ajánlok amd-t, pláne nem dual graphics rendszerűt, de átlag user nem keres kifejezetten nem intel platformos gépet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1718) Sobod87 válasza Tikakukac (#1715) üzenetére


Sobod87
tag

Az ára miatt esett erre a választás, maximálisan egy 90k pénz. Ez lényegesen leszűkíti a lehetséges jelölteket, de hát ennyivel van ennyi.

(#1719) Tikakukac válasza Sobod87 (#1718) üzenetére


Tikakukac
titán

Rendes notit, újonnan, bátran ajánlva nem nagyon kapsz. Alig használt, vagy behozott gép már van. Igazándiból 15%-ot emelsz a kereten és 150%-al kapsz jobb gépet. Ezért szoktuk mondani, hogy aki több évre tervez, annak ez az egyszeri 10-15-X k forint havi kiadásban 100 forintokra bomlik le. És ezért sokkal jobb gépet kap cserébe. Nagyon sokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1720) Sobod87 válasza Tikakukac (#1719) üzenetére


Sobod87
tag

Én is valahogy így látom, de hát asszony pénze. :)
Tényleg annyira lesz használva hogy jútyúb+avik, meg néha böngészget, vatera meg mittomén. Szóval nem nagy igényű dolgok. A mostani gépe 12 éves és azzal is elvolt, szóval ha félreteszünk minden racionális gondolkozást akkor sem jó ? :)

(#1721) ktommy91 válasza Sobod87 (#1718) üzenetére


ktommy91
addikt

Érdemes lenne szétnézned hardveraprón. Pl. ez elég korrekt ajánlat:[link] Ahogy nézem még helyileg is stimmel. Viszont légy óvatos, pláne az újonc eladókkal.

Nincs kerítés.

(#1722) Tikakukac válasza Sobod87 (#1720) üzenetére


Tikakukac
titán

X sorozatos Asus az öngyilkosság, abban a racionalitást 4-5 óra kemény beszélgetés után lehetne csak rendesen kibogozni.

70-80k környékén remek kis használt gépek vannak fél év garival alfa156 kollegánál. Illetve elég sok Thinkpad meg minden más gép is akad tuti eladóktól, innen a szakmai topikok valamelyikéből, szóval biztos gazdásak. Esetleg valamilyen fiatalabb gép is fennakadhat, de keresni kell hozzá. Ha ez így jó (szerintem korrekt ajánlat), akkor már előrébb vagyunk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1723) Sobod87


Sobod87
tag

Köszi még meggondoljuk, vagyis nem én.
Köszi a segítséget! :)

(#1724) master994


master994
csendes tag

Sziasztok!

Úgy nézz ki notebook vásárlás előtt állok. Ár kategória 100-150 ezer HUF lenne. Nézegettem a kategóriában és ezeket találtam:
-Dell Inspiron 5110
-Samsung SERIES 3 300E NP300E5Z-S02HU
-Toshiba_Satellite_L750-1XV
-Lenovo_IdeaPad_B570
Esetleg tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában más laptopokat vagy ezekről plusz információkat? A Intel architektúra és a nem Intel videókártyás laposokat keresek:) Előre is köszi a válaszokat!

(#1725) fateless válasza master994 (#1724) üzenetére


fateless
veterán

Most kinéztem az ablakon úgy, hogy te notebook vásárlása előtt állsz, de semmi különlegeset nem láttam kint így sem. Miért kellett így kinézni? ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1726) vilmaboy válasza master994 (#1724) üzenetére


vilmaboy
őstag

és mire szeretnéd használni? csak netezgetnél meg filmet néznél, vagy a dirt 3 is menjen rajta ultra grafikával?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1727) master994 válasza vilmaboy (#1726) üzenetére


master994
csendes tag

Nem vagyok fps huszár de azért egy 30 fpsessel low~medium grafikán el tudjon döcögni a legtöbb játék:)

(#1728) master994 válasza fateless (#1725) üzenetére


master994
csendes tag

Látom a trollok nem változtak semmit ( sajnos nem is fejlődnek :) )

(#1729) Tikakukac válasza master994 (#1728) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak néha poénkodunk, a legtöbben nem keresnek rá a gépekre mielőtt beírják. Az Inspiron sorozat kritikán aluli műszer :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1730) ktommy91 válasza master994 (#1727) üzenetére


ktommy91
addikt

Ezeket ajánlom azok helyett: TOSHIBA Satellite L850-13M vagy Lenovo IdeaPad G580GH

(#1728):Valószínűleg nem vagy tisztában azzal hogy mi az a troll. Abból hogy te leírtál egy értelmetlen mondatot, ő pedig kicinkelt miatta inkább azt a konzekvenciát kellene levonni hogy nem írunk le értelmetlen mondatokat, mert kicinkelnek miatta.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1731) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne egy netbookot venni, igazából csak netezésre meg zenehallgatásra esetleg dokumentum szerkesztésre használná. Fontos a minél nagyobb akku idő és az hogy a 60-80 ezres keretbe beleférjen. Esetleg az nem baj ha 10"-nál egy picit nagyobb.
Mit lenne érdemes venni ilyen paraméterek mellett?

Előre is köszi!

(#1732) spyduck válasza Borote (#1512) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem pletyka, tényleg jön az IdeaPad Y590. Olyantól tudom aki tuti forrás ;)

(#1733) ktommy91 válasza cselt (#1731) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha netbookot szeretne akkor itt tedd fel a kérdésed: Milyen NETbookot vegyek?

Nincs kerítés.

(#1734) fateless válasza master994 (#1728) üzenetére


fateless
veterán

Ahogy az előttem levők is említették, a helyesírási hibára reagáltam viccet csinálva belőle - ezért is tettem a smiley-t a végére, hogy lásd, nem komoly.
Nem megbántani akartalak vele, sajnálom, hogy ez jött le belőle.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1735) cselt válasza ktommy91 (#1733) üzenetére


cselt
senior tag

Ohh bocsi, nem tudtam, hogy van külön topikja :) Kössz az infót!

(#1736) spyduck válasza Borote (#1530) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én hívtam, írtam neki. Telefont nagy nehezen felvette és nem gyönge akcentusa volt. Nem hiszem, h magyar, vagyis nem tudom :D

(#1737) lpfan


lpfan
csendes tag

Sziasztok!
Holnap rendelnék laptopot, eddig azt hittem, hogymegvan a [tökéletes kiszemelt] . Azonban 1-2 helyen olvastam, hogy nem 1-2 folyamatot lasabban végez az elvárható szintnél. Pedig igazán kecsegtető a fém váz meg 3 év garancia. Egyetemre fogok járni, úgyh minden hétvégén ingázok majd vele haza, ezért jó lenne egy strapabíró noti, ez pedig annak tűnik. Alap dolgokra lenne használva (net filmnézés office) és egy kis játék, de inkább 2-3 éves játékok, nem a legújabb gépzabálók. Maásik 2 alternatíva jelenleg ezek: [Win 7 miatt előnyös, bár az nem feltétel] vagy [ez]
Szerintetek melyik lenne nekem ideális? Jelenleg 160k-m van. November környékén pedig tervezek majd 1 SSd vásárlást, de előbb arra nem lesz keret.
Előre is köszi, és bocs hogy kicsit hosszú és néhol talán hülyeségeket is írtam :D

(#1738) rizso


rizso
addikt

Jó olvasgatást, hátha érdekel valakit az újabb kis irományom :)

Egyébként meg köszönöm a múltkori kérdésemre adott tippeket, valószínűleg maradok majd a 6930p-nél - persze ha elmegy a gépem, és találok egy olyat, ami megfelel az elvárásaimnak. Megnéztem sógorom E6500-asát is, de annyira nem jött be, mint az Elitebook.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#1739) spyduck válasza Magnum_ (#1675) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyetértek ;]

(#1740) spyduck válasza polip (#1711) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt a fajta touchpadot csak a Mac-nél bírom elviselni, viszont ott nagyon szeretem. Viszont ez a szigetes bill. nagyon jól áll a Lenovo-nak :)

(#1741) Drughi


Drughi
addikt

Valaki tudja hol van most online is igénybe vehető 0%-os hitel? Esetleg ha nem 0%os, akkor viszonylag alacsony THM-es is érdekelhet.

szerk: természetesen laptop vásárláshoz kell.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1742) spyduck válasza Drughi (#1741) üzenetére


spyduck
nagyúr

A klasszikus hitelkonstrukciónál úgy kell számolni, hogy kb 1 év alatt 18%-kal többet fizetsz vissza. (a THM hitelösszeg és futamidő függvényében változhat, ezért nehéz így pontosan meghatározni fixen)
Itt 200 ezer Ft-ig 0% önerőtől lehet hitelt igényelni 12, 17, 24, 30, 36 hónapra, 200 001 Ft-tól 300 000Ft-ig ez minimum a vételár 10%-a, 300 001 Ft-tól minimum a vételár 20%-a..
Ha tudsz pontos vételárat és, hogy mennyit szeretnél befizetni mennyi futamidőre, akkor tudok neked számolni törlesztést.

Online hitelnél 10% önrész befizetésével (ami a vételár és egyben hitelösszeg 10%-a) 1havi fix összeget fizetsz 10 hónapig. ez egy 100ezres gépnél annyit jelent, hogy 10ezret befizetsz és utána havi 10 ezret fizetsz 10 hónapig. Itt azzal a 10%-al fizetsz vissza többet. Itt nem lehet önerőt beleépíteni, mert csak ez az egy konstrukció létezik, az online.

10 havi a boltban: Itt már befizethetsz önerőt, de pluszban a hitelösszeg 11%-át ki kell fizetni helyben, vagyis ha 0 tól elviszed is be kell fizetni a 11%-ot, de ha befizetsz 50ezret pl, akkor az önerővel csökkentett hitelösszeg 11%-át is ki kell fizetned. Viszont utána 10 hónapig kamatmentes a törlesztő részlet.

Ezek a hitellehetőségek amúgy a Laptopszalonnál vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1743) franc0 válasza Drughi (#1741) üzenetére


franc0
őstag

Most magam ellen fogok beszélni, de 0 százalékos hitel nincs. Szerinted létezik ingyen pénz?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1744) spyduck válasza franc0 (#1743) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amit a multik csinálnak az tényleg kamu. Ott megemelik az árrést és 0% THM címén adják el a sok naiv vásárlónak, bárr ott is van ritkán kivétel, mondjuk egy készleten ragadt termék esetén. A szakboltok is csinálnak néha 0%-os THM akciót de ők tényleg 0%-os THM-el adják. Ez sokszor reklám (0 haszonnal megy el a gép), vagy egyéb más cégekkel kötött megállapodási szerződés alapján feleznek a "bukó" összegen.

(#1745) vilmaboy válasza spyduck (#1744) üzenetére


vilmaboy
őstag

pláne olyan alkalmakkor csinálnak ilyen 0%os haszonkulcsos és 0%os thm-es bulit, ha pl le van szerződve egy nagykerrel-gyártóval mondjuk évi 50millió forgalomra vagy akármenyire és ezt nem tudja elérni. ilyenkor a forgalomgenerálás miatt lehetnek ilyesmik, hisz számos nagykertől a kedvezményeket szerződéskötéskor megkapják, de a kvóta még nicns teljesítve érte...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1746) Drughi válasza franc0 (#1743) üzenetére


Drughi
addikt

0%thm, 0ft kezelési költség stb...

Acer shopnál most van, de nem épp acer gép kellene.

@spyduck: megy egy pü

[ Szerkesztve ]

(#1747) AxBattler válasza lpfan (#1737) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem maradj a HP-nál.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1748) Pocok256 válasza lpfan (#1737) üzenetére


Pocok256
veterán

Sokáig használtam A4 -es procit és mikor A8 ra váltottam ami elvileg gyorsabb inkább hátrányát éreztem csak mivel sok program nem optimalizált 4 magra és az alacsonyabb órajel vissza ütött. Az A4 gyönyörűen húzható és hatalmas teljesítmény sajtolható ki belőle kevés odafigyelés mellett is és semmi kockázattal nem jár.
Tetejébe az általad linkelt két gépnél simán gyorsabb ez az A4 :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1749) vilmaboy válasza lpfan (#1737) üzenetére


vilmaboy
őstag

nézegettem ezeket én is, de aztán vostro 3350 mellett döntöttem...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1750) ktommy91 válasza lpfan (#1737) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha nem riadsz meg a külföldi vásárlástól:DELL Vostro 3555 Belefér a keretbe és ebben tuti elég a kraft :)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.