Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#42001) Borote válasza Tikakukac (#41999) üzenetére


Borote
addikt

Persze, hogy megy rajta, amíg a hardveres gyorsítással nincs gond. Szobatársam volt már, hogy megszívta vele :DDD Meg E-450-nel a Chrome hardveres gyorsítása nem megy, így a youtube-on minden, ami 480p fölött van, az akad...

Barátnőm édesanyjának most találkoztam a netbugjával, N270-es Atom, 1GB RAM-mal. Hát ez valami őőőőrjítően lassú. Nem is használja, mert a Win7 valami tetűlassan ment rajta. Most tettem rá egy Lubuntu-t, majd megszokja. Internetre, Skype-re, szövegszerkesztésre ez is jó, és ezzel legalább működik.

(#42002) B-L-A-C-K válasza Borote (#42001) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Családban van egy ASUS 1015PN N570-es procival, az már teljesen kulturált kis netbook, 2 GB memóriával a Win7 is tökéletesen megy rajta, de 1 magos atom procit tényleg nem szabad venni mert nagyon gáz.

(#42003) Tikakukac válasza Borote (#42001) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, youtube az más, azt én nem szoktam csesztetni, tud érdekeset.

Sima videolejátszás az viszont megy az fix, flash az más szívás :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42004) dAnky


dAnky
aktív tag

Köszönöm srácok a segítséget!! :R :R :R

(#42005) Laci FULL HD válasza B-L-A-C-K (#42000) üzenetére


Laci FULL HD
csendes tag

Hat igen ahogy irtad valoban paradox hogy 1 lelkesz Star Wars jatekokkal jatszon.Ez is elarulja,h meg nem allok teljesen keszen,h az eredeti es orok,Elrendelt "hivatasnak" eljek.Nem vagyok lelkesz de valami hasonlora torekszem.Ahogy te ertesz profi modon ezekhez a Hardveres dolgokhoz en is ugy vagyok jartas a legbonyolultabb lelki tudomanyokban.Sok-sok van mar a hatam mogott,am eddig meg senkisem tudott legyozni logikai vitaban!Vagy kellemetlen helyzetbe hozni,h ne tudttam volna kerdesre TOKELETES valaszt adni,epp ugy ahogy Te.Te is mindenre szepen megtudtal valaszolni.Ha gondolod kiprobalhatod Tudasomat.Vagy itt nyilvanosan vagy privatban.
Az a Tudas ami a birtokomban van NAGYON Eros.Ha tokos gyereknek tartod magad kerdezhetsz ezt azt es en valaszolok rajuk.Elore szolok,h tolem teljesen mas valaszokat fogsz kapni mint amire gondolsz,h kapni fogsz.Kellemesen fogsz csalodni h kivancsi vagy es mersz es tudsz is kerdezni.
Ugyis adosod vagyok ... kerdezz batran!

(#42006) B-L-A-C-K válasza Laci FULL HD (#42005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Az a Tudas ami a birtokomban van NAGYON Eros..."

Remélem azért a Y510-et nem veri...:D

(#42007) emzsolt


emzsolt
csendes tag

sziasztok

építész hallgató vagyok és laptop vásárlás előtt állok; nyilvánvalóan olyan gépre van szükségem, amivel tudom használni a tervezési programokat( pl. archicad), a játékok nem igazán érdekelnek. kinéztem két gépet amiket 0%-os thm-el meg tudok venni:

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/sony/Sony_Vaio_SVE1712V1EB_Intel_Core_i7_3632QM_6GB_750GB_AMD_Windows_8_Fekete_SVE1712V1EB_7593.html

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5521_Intel_Core_i7_3537U_8GB_1TB_AMD_Linux_Ezust-Szalcsiszolt_femhaz_DLL_5521_153475_8454.htm

Vélemény?
Nem a laptopszalontól veszem, de erről a két laptopról van szó.
Esetleg ha van hasonló árban (max 250 ezer kamattal együtt, de nyilván jó lenne a 0% thm) tippetek azt nagyon megköszönném. válaszotokat várom. köszönöm

zs

[ Szerkesztve ]

(#42008) B-L-A-C-K válasza emzsolt (#42007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#42009) whited


whited
addikt

Üdv uraim !
Barátnőm részére, aki egyetemista keresnék gépet.
A keret 120k, lehet picivel több is.
Meglátásom szerint, dell vagy packard bell-t szeretnék, mivel úgy tudom a legjobb szerviz hálózat és gyorsaság ennek a 2 gyártónak van(javítsatok ki ha tévedek).
Felhasználási cél elég általános: film, zene, komolyabb progikat nem igazán futtatna rajta.
Előre is köszönöm :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42010) premete válasza whited (#42009) üzenetére


premete
veterán

Ehhez mit szólsz? SSD-vel és háttérvilágításos magyar billentyűzettel meglenne 120-ból. A Packard Bell garanciális szervizben, minőségben, megjelenésben sem ajánlható.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42011) jagyugyaerik válasza AxBattler (#41983) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Ez nem kérdés volt, hanem volt egy poszt amire csak reagáltam.

(#42012) Csipeszka


Csipeszka
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék egy laptopot venni, viszont olyan széles a paletta még egy gyártón belül is, hogy elég nehéz döntenem, főleg úgy, hogy annyira nem mozgok otthonosan ezekben a körökben.

Lényegében egy olyan gépet szeretnék, amivel ki lehetne váltani egy asztali gamer PC-t vagyis kettőt mivel ingázás miatt praktikusabb számomra egy olyan gép amit tudok hordozni magammal.

Mire érdemes figyelni a vásárlásnál, ha egy erős, stabil, megbízható gépet szeretnék ami maximálisan alkalmas komolyabb játékok futtatására is. Árban 200e max plafon 250e körül van, ebből kellene kihozni.

Ti mit ajánlotok, melyikre érdemes odafigyelni esetleg választani. Játék mellett azért alkalmas legyen videó-, képszerkesztésre, irodai alkalmazásokra filmnézésre, zenehallgatásra, szóval amolyan univerzális gép legyen.

Válaszotokat és a segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

(#42013) phaseOne válasza Chaser (#41941) üzenetére


phaseOne
tag

azért annyira az erősebb sem meggyőző [link], néztem az i-ket hát lemossák a francba :( lehet ám hogy ebből új gép lesz.
vajon mekkora sebességnövekedésre számíthatok konkrétan a ps esetén a 9400-al vs egy i5-tel?

egyébként mi az a HT?

(#42014) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Két gépet kellene összeraknom viszonylag szűk költségvetésekkel 75-85K és 100-110K.
Mivel hölgyekről lenne szó és a fő felhasználási terület böngészés , Facebook és Skype , max. Tv sorozatok,filmek gondoltam egy csinos notebook is szóba jöhetne. :) Ebben kérném a segítségeteket mert eléggé tájékozatlan vagyok a hordozható gépek terén.

1. Két héten belül.
2. 85K a másikra 110K
3.Facebook és Skype max. Tv sorozatok , filmek nézése , böngészés.
4.Nem! Max. Angry Birds :DDD
5.Egyértelműen minőségi darab legyen.
6.Szeretni szeretnék de a keretben nem hiszem hogy bele fog férni. Bár ha rácáfoltok az nem lenne baj. :)
7.Hát pontos méretet nem írnék de mivel néha filmeket is szeretnének nézni szóval ne egy 10" -os legyen.
8.Nem lesznek sokat mozgatva így talán ez mindegy.
9.Nélküle. Esetleg ha van valami Win8-as jó árban ....
10. ODD az kellene (akár külső is megfelel) és lehetőleg egy nagyobb HDD.
11. Webkamera az kellene ha a kerettel megoldható HDMI is jó lenne. És ha egy mód van rá valami szebb darab legyen. Csak lányoknak lesz. :)
12. Nem! Max. Hd-s filmek , böngészés de azért ne legyen nagyon kicentizve.
13.Nézegettem őket de konkrét darabot nem .... Szeretnék a viszonylag nagyobb boltoknál maradni (PCX , iPon , ...) de ez nincs kőbe vésve.
14.Csak új!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42015) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szép reggelt!
Felhozom mégegyszer a kérdésem, ha előzőleg már nem sikerült:

(1) 1-2 hónapon belül
(2) 200 000 környéke
(3) Főleg videófelvétel, minimális vágási feladatok
(4) Nem játszunk :)
(5) Minőséget jobban szeretem, jó lenne ha pár évig még kiszolgálna minket
(6) Nincs szükség SSD-re
(7) Minimum 15-ös, de nem baj ha 17-es, matt jó lenne
(8) Tömeg nem számít
(9) Oprendszer nélkül (OS X lesz rajta valószínűleg)
(10) 500Gb HDD minimum, 8GB RAM alá nem adunk, és ODD is kell
(11) Firewire kell rá mindenféleképp
(12) Videóvágáshoz szükséges progik (Premiere Pro főleg) - OS X csak a Intel CPU-ba integrált VGA-kat támogatja (HD4000), ergo ha lesz dedikált VGA, akkor az tiltva lesz BIOSból - jobb lenne ha nem is lenne
(13) Nem nagyon nézegettem, Probook 4540/4740 tetszene, csak nincs rajta Firewire
(14) Számlaképes és garanciás használt is lehet

Ezeknek az igényeknek megfelelően keresek notebookot :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#42016) Tepsifüles válasza premete (#41977) üzenetére


Tepsifüles
tag

De van, ugyanis ahogy öregszel egyre kevésbé látsz élesen jól közelre... tehát, ha nagy felbontásban akarsz kis képernyőn játszani akkor azt nem fogod élvezni.

Sabee

(#42017) soetigabor


soetigabor
tag

Sziasztok!
Köszi a segítséget mindenkitől, örülök, hogy itt kissé kiokosodtam annyira, hogy magabiztosan dönteni tudjak egy ilyen gép mellett.
Még egy kérdésemre válaszolnátok? Megéri pixelhiba garanciát vásárolni? Illetve mennyi időre?

(#42018) premete válasza Tepsifüles (#42016) üzenetére


premete
veterán

Erre találták ki a szemüveget és a kontaktlencsét, van, akinek kell már ötéves korában is, van, akinek 65 évesen sem.
Van pár ismerősöm, aki elmúlt 60 éves, de a játékok nem érdeklik. Miből gondolod, hogy mindenki játékra veszi a notebookokat?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42019) Laci FULL HD


Laci FULL HD
csendes tag

Kicst rosszul esett,h valaki a multkori 2007-es tudomanyos cikkre valo hivatkozasomat nem aktualisnak nevezte.Bar a teszt cikk valoban regi volt mivel tudomanyos igy mindig aktualis marad.
A laptop valasztasom LenovoIdeaPad Y500-ra esett.Ilyet fogok venni.
Mivel szamomra igen is FONTOS,ne melegedjen hamar a gep vagy ne forrosodjon hamar terheles alatt.Akinek ez nem fontos amen.Kesobb ugyis megbanja.Es "hiaba" vesz laptophutot az megsem olyan mar.Gyenge gyogyir.Marpedig a Y510p Lenovo bar igaz Brutalisan Eros am brutalisan is melegszik.Ez nem meglepo,csupan egyenesen aranyos.Nagyobb teljesitmeny Nagyobb ho leadas.Am a "gyengebb" i5-os Y500-as es a Brutalis Y510p hutesi technologiaja egyforma.Ebbol nem nehez kitalalni,h melyik laptop huvosebb a masiknal.
Szereny velemenyem szerint ha ennyire felturboztak a Y510p-et (SLI amirol koztudott,h rendesen melegszik.i7-es proc,amirol tudjuk,sokkal jobban melegszik mint kisteztvere az i5-os.)Kellett volna egy ujjabb venti a Y510-be.
Tudom tudom ... ez megnovelte volna a koltseget is.Kevesebb lett volna az eladas???Talan-talan nem.
De minden rosszban van valami jo is.A Y510p szellozo nyilasainal suthetunk szalonnat vagy grill csirket :-D

(#42020) Tim82 válasza Laci FULL HD (#42019) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bar a teszt cikk valoban regi volt mivel tudomanyos igy mindig aktualis marad.

Ez egy aláírásgyanús mondat ám. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42021) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Milyen notebookot érdemes venni 150-200 ezerig játékra?
Milyen videó kártyák jók?

(#42022) Laci FULL HD válasza Tim82 (#42020) üzenetére


Laci FULL HD
csendes tag

Latom nem ertette meg a lenyeget,mar elnezest.
Mondok ra 1 peldat.Talan mar fel evszazaddal is regebben lemertek,h a feny terjedesi sebessege 300.000 ezer \sec.Am ez nem azt jelenti,h mivel ezt 70 evvel regebben irtaik igy ez mar nem aktualis vagy pontosabban fogalmazva nem hiteles adat.
Egyebkent utolag elarulom,h az iPON 2007-es teszt cikkerol volt szo mellesleg.

(#42023) B-L-A-C-K válasza Laci FULL HD (#42019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért jó hogy eddig azt mondtad fingod sincs az egészről most már meg annyira értesz az egészhez hogy nem igaz. Számomra az a legérdekesebb hogy még ki sem jött a frissített változat de már Te szalonnát sütsz rajta. Amúgy megsúgom olyan oltári nagy különbség szerintem nem lesz már a i5 Y500/ i7 Y510-es között melegedésében, természetesen ha mind2 típust 1 illetve 2 vga-val nézzük. Viszont ha ilyen hirtelen megokosodtál magadtól akkor teljesen felesleges volt ez a halom hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#42024) Tim82 válasza Laci FULL HD (#42022) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondok egy ellenpéldát: régen (~ 600 évvel ezelőttig) az akkori tudomány módszertana alapján leírták tudományos igénnyel, hogy a Föld lapos. Szóval önmagában a mondatod, illetve az abban elhangzó érved nem egészen állja meg a helyét, ezen szórakoztam egy kicsit. Ha a tudomány nem lenne képes fejlődni, revideálni korábbi nézeteit/eredményeit, az amúgy régen rossz volna.

Egyébként nem kell magázni/önözni engem, a fórumon mindenki tegeződik. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42025) Tepsifüles válasza premete (#42018) üzenetére


Tepsifüles
tag

Ha olvasnád milyen feltételek miatt kértem tanácsot nem kérdeznéd. Mivel az illető sokat utazik ezért az üres órákat szereti elütni játékkal, máskor úgy sincs rá ideje.
Az ilyen rövid/távollátó mit használjon? nem volt kérdés :P

Sabee

(#42026) Pocok256 válasza Laci FULL HD (#42022) üzenetére


Pocok256
veterán

Majdnem jó csak éppen a technológia fejlődik, míg a fény nem :D Tudományosan kijelenthető volt régebben, hogy 512 KB mindenre elég memória területen aztán mégse :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42027) spyduck válasza Tim82 (#42020) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezen jót nevettem :DDD

(#42028) Bhbarna


Bhbarna
csendes tag

Sziasztok!

Én is notebook vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném benne kérni. Igazság szerint már kikértem 1-2 ember véleményét, azonban úgy gondolom, hogy mégis jobb a kérdést szakmaibb körökbe tartozóknak is feltenni. Ami nekem fontos, hogy a laptopot a következő dolgokra szeretném használni az általános (internet, stb.) elvárások mellett: Adobe programok kezelése (Photoshop), PDF szerkesztések, esetlegesen nem komolyabb vizuális elvárásoknak megfelelő játékok (pl FIFA, ilyenek), film lejátszás. Ebből egyértelműen ugye a Photoshop miatt kellene egy erősebb gépet vennem, ezért árban ami fontos számomra, hogy a nettó összeg 200 alatt legyen. Bruttó az lehet olyan 230-240 körül max. Ami még szintén szempont az az elegendő tárhely (750-1000), és hogy legyen benne optikai meghajtó

Már kinéztem pár modellt, ami jó (talán) jó lehet:
1, Lenovo Ideapad Z500, Intel Core i5-3230M 2.6Ghz, 16 Gb RAM, Nvidia GeForce GT 740M
2, Samsung Series 7 NP700Z5C-S01Hu, Intel Core i5-3210M 2.5Ghz, 6 Gb RAM, Nvidia GeForce GT640
3, Samsung Series 3 NP350V5C-S03HU Titán, Intel Core i5-3210M 2.5Ghz, 6Gb RAM, Ati Mobil RadeOn HD7670
4, Lenovo IdeaPad Z500 59-390354 Barna, Intel Core i7-3612 2.1Ghz, 8 Gb RAM, Nvidia GeForce GT740

De ha tudtok ajánlani esetleg mást a véleményezések mellett azt is nagyon megköszönöm. Márkapreferenciám annyi, hogy személyes és ismerősi tapasztalatok alapján az Acertől és az Asustól tartózkodnék :)

[ Szerkesztve ]

(#42029) Dreadloord válasza Bhbarna (#42028) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Az első lenovo éri meg i5-ös procival szerintem ezek közül legjobban számodra, a samsungok túlárazottak, i7 meg abszolúlte felesleges z500-ba:)

Ráadásul amit kinéztél ISSD változat, sima HDD-s változata 8 giga rammal már 190-ért elvihető, de mivel a z500 nem épp szerelhetőségéről híres, érdemes azt venni, amit linkeltél:)

UI: +z500-at próbáltam élőben, nagyon minőségi, mégis vékony, nekem nagyon bejött a formája:)

[ Szerkesztve ]

(#42030) AxBattler válasza bluyoo (#42014) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért inkább használt üzleti gépeket nézz, pl. innen:
HP Elitebook 8440P - 90k
Dell latitude E5420 - 110k
Újonnan a Pentiuom-os Fujitsu A512-őkat keresd, 105k-körül az a legjobb választás!

(#42015) LógaGéza
Firewire csati már elég kevés gépen van csak, expresscard-os bővítőkártyával viszont tudsz varázsolni bármelyikbe, amin van expresscard foglalat, ezek jellemzően üzleti gépek, pl. ez:
Dell Latitude E6530

(#42028) Bhbarna
Ez kell neked: Dell Inspiron 7520

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42031) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Szeretnék egy notebookot a húgomnak netezés meg egyebekre. Ezt néztem ki neki. A keretre is tökéletes. Olyan kérdésem lenne, hogy van-e széria hiba, vagy akármi rossz tulajdonsága ennek a laptopnak? Mert ha nincs akkor ezt vásárolnám.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#42032) rgeorge válasza PumpkinSeed (#42031) üzenetére


rgeorge
addikt

Van szériahiba: nem linkeltél semmit sem. Az 1. hsz. kérdéseire is válaszolhatsz, ha pontos segítséget kérsz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42033) PumpkinSeed válasza rgeorge (#42032) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elnézést, nekem nem kell pontos segítség, csak hogy nincs-e valami rossz tapasztalat ezzel a laptoppal.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#42034) bluyoo válasza AxBattler (#42030) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a választ!
A használt gép nem rajtam múlik rákérdezek még egyszer mit szólnak a leendő tulajok.
A Fujitsu A512-őt meg nem találok annyiért (az árgép is 120K-ra hozza a legolcsóbbat).
Azokban a webshop-okban ahonnan vásárolni szoktam ott meg 140K-ért van I3-as ...

Bazinga!

(#42035) rgeorge válasza PumpkinSeed (#42033) üzenetére


rgeorge
addikt

És ha van vele gond (van), akkor hogyan tovább?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#42036) Pocok256 válasza PumpkinSeed (#42033) üzenetére


Pocok256
veterán

Acert ilyen áron tuti nem vennék... Sokkal jobb vételek vannak ennél a gépnél... Bár ha nagyon fontos a szín és hogy ilyen nőies legyen sajnos nagyon sok más választási lehetőség nincs...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42037) Bhbarna válasza Dreadloord (#42029) üzenetére


Bhbarna
csendes tag

Köszi! én igazából az elsőnél csak a RAM mennyiségét tartom kicsit túlzónak...lehet, hogy 16 Gb-ot nem igazán tudnék kihasználni, bár az Adobe termékek csodára képesek :)

És AxBattler-nek is köszi, megnézem!

(#42038) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, ahogy látom megérkezett a G500.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42039) PumpkinSeed válasza Pocok256 (#42036) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000Ft
(3) Felhasználási kör? netezés, esetleges játék gyengébb játékokkal, a húgomnak lesz
(4) Játékra használnád-e? kicsit
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? nem fontos
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? fényes, 14 vagy 15,6
(8) Notebook tömege? mind1
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? ODD kellene illetve minimum 320GB HDD, 4GB memória
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) a szín nagyon fontos megkötés, rózsaszín illetve lila játszik
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! már volt az acer
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#42040) Pocok256 válasza PumpkinSeed (#42039) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerintem ezzel sokkal jobban járnál :) Még játékra is alkalmas :)

Élőben nagyon szép igényes és nőies :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42041) Browenke


Browenke
csendes tag

üdv
Szeretnék a hetekbe használt notebookot venni elég sok de gyenge kritériumokkal.
Amire használnám filmnézés , netezés , és minimális játékra mind pl lol-ra.
Úgyebár ha jól tudom a lolnak nincs nagy gép igénye: http://gepigeny.hu/games.php?id=1844
Nos úgyebár egy ilyen követelményekkel bíró gépet használtan nem horror összeg venni, csak a problémám az lenne hogy hogyan is induljak el , melyik tipust mennyiért nézzek.
A lényeg hogy a játék tökéletesen fusson rajta.
köszönöm a válaszokat előre is.

(#42042) Pocok256 válasza Browenke (#42041) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért egy keret összeget írhatnál :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42043) Dreadloord válasza runner 125 (#42038) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Tipikus parasztvakítós ajánlat, fogtak egy 135K-s gépet, a procit lecserélték i7-re és tuti lesz aki megveszi 200-ért, mert íííííí7, meg 8-as radeon, az meg úú biztos csúcs...

(#42044) Kriccs válasza AxBattler (#41910) üzenetére


Kriccs
tag

Kösz! Elmentem egy helyi üzletbe és ajánlottak egy Asus U36S-t 130k-ért, egy céget felszámoltak és visszaadták. Megéri?

(#42045) btudos válasza Dreadloord (#42043) üzenetére


btudos
veterán

i7 felesleges, a többi maradhat :)

Erősebb grafika, számomra szebb design az elődhöz képest, eddig jó. Reméljük egyéb paraméterekben is hasonlóan jól sikerült cucc lesz mint a G580.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#42046) Dreadloord válasza btudos (#42045) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Olyan 160-ért korrekt vétel lenne, ennyiért sok szerintem:)
200K-ért már pl gt 740-es, i5-ös ISSD-s z500-al kellene versenyeznie többek között, és akkor még csak házon belül maradtunk:)

(#42047) btudos válasza Dreadloord (#42046) üzenetére


btudos
veterán

De ebben íhét van ;]

Sose volt reális a középkategóriás consumerekbe négymagos i7-et rakni, de a sok buta vásárló csak a számokat nézi, és megveszi ennyiért a jobb ár/érték arányú Z500 helyett. Nyilván jön majd gyengébb procival, úgy ütős lehet, mert grafikában azért érezhető az előrelépés a GT635m(630m)-hez képest.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#42048) Csipeszka


Csipeszka
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék egy laptopot venni, viszont olyan széles a paletta még egy gyártón belül is, hogy elég nehéz döntenem, főleg úgy, hogy annyira nem mozgok otthonosan ezekben a körökben.

Lényegében egy olyan gépet szeretnék, amivel ki lehetne váltani egy asztali gamer PC-t vagyis kettőt mivel ingázás miatt praktikusabb számomra egy olyan gép amit tudok hordozni magammal.

Mire érdemes figyelni a vásárlásnál, ha egy erős, stabil, megbízható gépet szeretnék ami maximálisan alkalmas komolyabb játékok futtatására is. Árban 200e max plafon 250e körül van, ebből kellene kihozni.

Ti mit ajánlotok, melyikre érdemes odafigyelni esetleg választani. Játék mellett azért alkalmas legyen videó-, képszerkesztésre, irodai alkalmazásokra filmnézésre, zenehallgatásra, szóval amolyan univerzális gép legyen.

Válaszotokat és a segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

(#42049) Kiki18 válasza Csipeszka (#42048) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha egy gamer gépet akarsz kiváltani egy laptoppal,akkor érdemes 300k és 500k között gondolkodni. Viszont ha az a lényeg,hogy medium beállításokon elzötyögjenek a játékok,akkor Lenovo Y500 és Y510 SLI verziós gépeket szokták ajánlani. :K

De talán jobban teszed,ha az első hozzászólásban levő kérdésekre válaszolsz,és akkor a legjobbat tudják ajánlani neked. :K

(#42050) Dreadloord válasza btudos (#42047) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Háát biztos, hogy érezhető? Nézegettem játékok alatt, +-20% körül teljesítenek egymáshoz képest, de hol az egyik, hol a másik vga javára:)

Másik kérdésre:

Y500 SLI, Y510p SLI azért többre képes, mint, hogy elzötyögjenek rajta közepes grafikán a játékok:)
Ezek hozzák mondjuk egy 140k-s asztali gép teljesítményét, csak hát ahoz kell még monitor is pl. meg azt nehéz cipelni, valamit valamiért:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.