Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#167001) SeniorTilla válasza Tom1939 (#166999) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az új envy-knél rátettük az í-t a bal shiftre, hogy jó helyen legyen. Gyárilag nincs helye, mert az ujjlenyomat-olvasó van ott. Eddig általában a jobb ctrl-ra tettük, vagy a dedikált jobb gombjára a kurzorok mellett, de most már fent van a bal shiften is, hogy ott legyen a régi jól megszokott helyén. Lehet választani a kettő közül. Nem értem a HP-t és a többi márkát sem, hogy miért kellett ezt a karaktert áttenni máshová, vagy lehagyni, de így meg lehetett oldani.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167002) Tom1939 válasza Tom1939 (#166999) üzenetére


Tom1939
őstag

Storno. Numpad ezen sincs :)

(#167003) Vesa válasza Khelben (#166985) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ!
Akkor van esetleg más versenyző is, ami szóbajöhet kb. ezekkel a képességekkel?

A tudomány a valóság költészete!

(#167004) Scaletta válasza Silverboy (#166998) üzenetére


Scaletta
tag

Mondjuk a TMX-et ne felejtsük ki a matematikai képletből, ha már a Proobokhoz hasonlítjuk a Thinkbookot. :R

(#167005) SeniorTilla válasza Tom1939 (#167002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Spectre 15-ösön van numpad. Zbook 15-ösön is van. Az Envy-n nincs, ott lehagyták már

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167006) SeniorTilla válasza Scaletta (#167004) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Thinkbookot is a TMX szervizeli? Jajj, ne...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167007) Scaletta válasza SeniorTilla (#167006) üzenetére


Scaletta
tag

Legjobb tudomásom szerint igen, az infó nem fix.

https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/
De itt a Think termékcsaládban nincs megemlítve. Meg nem is egy kat még az alsó Thinkpadakkel sem, szóval meglepne ha a Lenovo közéjük sorolná.

[ Szerkesztve ]

(#167008) Tom1939 válasza SeniorTilla (#167005) üzenetére


Tom1939
őstag

Én [ezt] néztem készleten ez van alapon (ez egy zbook studio) és a képen nem láttam numpadot azért stornoztam :)

(#167009) SeniorTilla válasza Tom1939 (#167008) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bocs, benéztem, tényleg nincs rajta :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167010) Xerath404 válasza yxcvbnmaa (#166997) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Szia!
Én amazon.de ről szereztem L5 pro-t alap 2 év Eu-n belüli garival, de lehet +20k ért +2 év garit venni rá.

(#167011) zsolti75 válasza Tom1939 (#167008) üzenetére


zsolti75
senior tag

A Fury-n van numerikus. Pár hete adtam el egy 15 G7-et.

(#167012) Tom1939 válasza zsolti75 (#167011) üzenetére


Tom1939
őstag

Az egy "rendes" nem vékonyított workstation. Privátban kíváncsi lennék melyik konfig mennyiért :) Zbookokat is kedvelem erősen (ipari full brutál sajna az ízlésem úgy tűnik).

(#167013) yxcvbnmaa


yxcvbnmaa
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Én is arra jutottam, hogy jelenleg nincs olyan eszköz, amely maradéktalanul teljesíti az igényeimet.

Írtátok, hogy rá lehet programozni a hosszú í-t a bal shiftre. Hogyan lehetséges ez?
Mert tulajdonképpen ennyi kompromisszumot lehet be tudok vállalni. Ha nem kell az alt+számmal elővarázsolni az í betűt, akkor már oké...

Erről a típusról mi a véleményetek: GIGABYTE AORUS 15P XC
Kicsit túllóg az előre kigondolt kereten, meg angol billentyűzet, de ott van a boltban :)

A külföld jelenleg nem játszik, mert számlára venném. Ráadásul az amazon.de-n nincs raktáron jelenleg legion pro 5. Se az alza.sk-n.

(#167014) Kbali válasza yxcvbnmaa (#167013) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt is nézd, hogy hol a szervize...

(#167015) Kbali válasza Xerath404 (#167010) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itthon ki a garanciális szervizpartner? Vagy kiküldöd németbe, ha baja lesz?

(#167016) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Most egyetemet kezdő ismerősömnek kell ajánlanom gépet. Fontos lenne, hogy strapabíró legyen, ne essen szét 2 éven belül. 250e Ft környékén, programozásra, office felhasználásra, IPS kijelzővel, Win 10 is kéne.

Aspire 3 A315 vagy Aspire 5 A515 vagy Huawei Matebook D vagy Thinkbook 15 vagy megéri többet költeni egy Probook 450/455-re?

Elsősorban a strapabírósággal kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Előre is köszi!

(#167017) Silverboy válasza -Valinas- (#167016) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Matebook < Thinkbook < Probook/Vostro :K

Közel átlagosan 100K+ felárat megér-e, azt döntse el más. (Nem szoktam gariztatni kivéve DELL gépeket a cégnek).

Matebookban minden forrasztott, ha ott valami kuka akkor az egész kuka, csak hogy felhívjam a figyelmed. Thinkbook már vehető visszalapozva látod is róla mind SeniorTilla mind az én véleményem.

16GB ram / SSD és legalább i5 és nem lesz probléma, bármelyiket választod a TB és a PB közül.

Betérő kollégáknak, és Lenevo usereknek (főleg céges):
Lenovo Vantage, Intel Managemant update-ja, ha encrypted HDD-t használsz, akkor szétbarmolja és csak az újra telepítés oldja meg a problémát (repair loop), 5 kiszálásom volt reggel emiatt.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167018) Xerath404 válasza Kbali (#167015) üzenetére


Xerath404
aktív tag

A pancser TMX, de én személy szerint lehet inkább külföldre küldöm majd ha lesz vele valami.

(#167019) Scaletta


Scaletta
tag

Közérdekű közlemény: Thinkbookok javításával mindenki kedvenc vállalata, a Telemax nem foglalkozik, tehát a Thinkbook-ok is ajánlhatók még garanciális ügyintézés szempontjából is.
Akár az összefoglalóba is kiírhatnánk tájékoztatás jelleggel, további kérdések mellőzése érdekében.

Forrás: írtam egy e-mailt ezeknek a birkáknak az ügyfélszolgálatára, ha szükséges, csatolom is. :R

(#167020) Silverboy válasza Scaletta (#167019) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Köszönjük, nekem is új infó volt :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167021) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok!

Egy barátom szeretne gépet vásárolni mert néha fotózgat 1-1 esküvőt, szülinapot stb. és a mostani PC-je már alkalmatlan erre + néha vinné is magával az eszközt.

(1) Mostanában (hónapon belül)
(2) kb. a telekomos macbook pro (560e ft) a teteje, de lehet máshonnan is, de fontos, hogy kamatmentes részletre (vagy elég kedvező kamatozásúra, ha megéri a gép)
(3) Általános otthoni dolgok + képszerkesztés nem full profi módon, de már azért komolyabb, haladó szinten (később 1-2 rövidebb videóval megpróbálkozna)
(4) Semmi játék
(5) 13,3-15,6" a keretből elérhető legjobb
(6) Néha vinné magával, de nem lenne napi szinten hordozva, út közben még ritkábban lenne használva tehát utóbbi elhanyagolható
(7) Windows volt az alap felállás de erősen kacsintgat a mac felé
(8) Természetesen SSD, azért 256GB minimum de 512 jobb lenne + külső tárhely (ez persze a gép árán felül)
(9) -
(10) a vásárlás módja adja, hogy új, de ha van valakinek megfelelő használt ötlete ne tartsa magában

Amikre ő gondolt (a kamatmentes részlet miatt) az a telekom kínálatából a macbook air és pro. Itt kérdés, hogy érdemes-e rászánni + ~130e ft-ot a prora az ő felhasználására?
Windowsos alternatívát még nem nagyon talált.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#167022) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Ezt mondja a lenovo honlapja is (de szerintem ez volt már itt korábban, de legyen meg most az olvasóknak):
https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/

(#167023) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim úgy döntöttek, hogy a Telekomtól elhoznak egy masinát. A kerettel amit adtak összesen 3 gépet találtam, ami jó lehet nekik:

ACER ASPIRE 3 A315-23- RYZEN 5
LENOVO IDEAPAD 3 81W40044HV - 15,6 AMD RYZEN 3
ACER ASPIRE 3 A315-57G-35UU

Ezek közül melyik lenne az ajánlott?

Amire lenne használva Office (főleg Excel munka miatt), film, játékok (bár itt nem tudom mire gondoltak :DD ). Később esetleg meglepném őket plusz tárhellyel, ha kevés lenne nekik.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#167024) bigsee válasza Silverboy (#167017) üzenetére


bigsee
addikt

Pontosan mit értesz alatta, hogy szétbarmolja?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#167025) Silverboy válasza bigsee (#167024) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Meghülyíti a bootolást (kommerszül megfogalmazva) végtelen repair loopot okozva. ThinkPad -ok sorra hasaltak el tőle. Pontosan nem vizsgálgattam végig.

167023 oAcido
ACER ASPIRE 3 A315-23
VEGA 8 eléggé jól sikerült, még a witcher 3-at is tudja 30al hajtani. :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167026) SeniorTilla válasza Lasersailing (#167022) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, én nem látom a Thinkbookot a felsorolásban...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167027) Dhampir válasza Silverboy (#167025) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor az a Vega 8 nem rossz. Nincs beakadás, throttling játék közben?

(#167028) -Valinas- válasza Silverboy (#167017) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszönöm a választ!

Ezek alapján egy Thinkbook 14 és egy Vostro 3400 között vacillálok, ezek nagyjából 300 körül vannak, i5, 256 Gb SSD, igaz, oprendszer nélkül. A Thinkbookból van Ryzen 3-as modell, de csak 4 Gb memóriával... Az vajon forrasztva van, vagy tudnám cserélni 8-ra a későbbiekben?

(#167029) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Üdvözletem!
9 évig elvoltam egy amd e-350 procis, 4gb ram-os notebook-kal, na most ahhoz képest szerintem kb minden hatalmas előrelépésnek számítana már teljesítmény és sebesség terén. :DDD Szóval az lenne az elsődleges célkitűzés, hogy jó lenne ha legalább 3-4 év várható élettartam minimum meglenne a következő eszköznek is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-most a nyár folyamán
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-jó lenne 250 ezerből megúszni, de fogcsikorgatva 300 ezer forint körülig még hajlandó vagyok talán elmenni, ha lenne sokkal jobb ajánlat. 😅
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-napi szinten sok-sok órát nyúznám, böngészés, film/sorozatnézés, youtube videók, zenehallgatás, szóval ilyen szabadidős dolgok többnyire.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-nem szempont a játék, eddig is tudtam mellőzni, ezután is menni fog adott esetben.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-fullHD legyen meg minimum, lehetőleg matt legyen és IPS, de míg normális betekintési szög van, bármi jöhet igazából. Ezutóbbival volt gondom most leginkább legutóbb. 😅
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Csak itthon lenne mozgatva, házon kívül nem nagyon van tervezve most a hordás, max évi egy-kétszer, különleges esetben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-windows 10 legyen, az mindegy hogy home vagy pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-sokszor kevésnek éreztem már az előzőn a 320gb tárhelyet, de talán elég lenne a 256gb SSD is, max használok valami külső adathordozót is a legrosszabb esetben. RAM legyen minimum 8gb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-világítós billentyűzet jó lenne, de a mai árak mellett szerintem le tudok mondani róla, ha muszáj 😅 illetve az anyaghasználat, összeszerelés, hűtés lehetőleg ne legyen teljesen gatya 😅
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-újat szeretnék

Előre is köszönök bármilyen jellegű segítséget! :)

(#167030) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Igazából mindegy.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"+, lehetőleg IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Használom, de elég a 3-4 óra használat is.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Lehetőleg SSD és 8GB+ RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új 3+ év garanciával

Ezt néztem ki 238.000Ft-ért:
Acer Aspire 3 A315-42G-R0L4 15.6" FullHD laptop, AMD Ryzen™ 7 3700U, 8GB, 256GB PCIE SSD, AMD RADEON™ 540X 2GB, FreeDOS, Magyar billentyűzet, Fekete

Vélemény?

(#167031) Fec9


Fec9
csendes tag

Sziasztok!
Irodai, üzleti laptopokat szeretnénk cégünk, és új kollégáink részére vásárolni.
Jelenleg én Dell Latitude 5580-at használok, ez már 4 éves gép, kezd hangos lenni, szeretem, viszont más márka is szóba jöhet.
Mivel napi szinten lesz mozgatva, hordva, fontos szempont, hogy strapabíró legyen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 400e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai alkalmazások, levelezés, netezés, több monitor használat ha van ilyen. Fontos, hogy egy komoly tervet pdf formátumban meg tudjon nyitni, és ne fél óra alatt :)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Abszolút nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 a mostani méret, erre gondoltam most is. TN/IPS nekem nem mond semmit, jó legyen :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Irodában lenne egész nap használva, illetve haza is fogják vinni, de napi használatban irodában lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 fog rajta futni.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Szervert használunk, túl nagy tárhely nem szükséges. Memória téren hallgatok rátok, érzésre én 16 GB-ot mondanék.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne ha lehetne monitorokat rákötni, mert akkor lehet megúsznánk az asztali gép vásárlásokat is. (ha létezik ilyen és van értelme)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új garival, számlával.

[ Szerkesztve ]

(#167032) Khelben válasza Fec9 (#167031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Adja magát a Latitude 5520, bár kicsit túllóg a kereteden, 450k körül van. HP-ból talán a Probook 450 G8 lenne, ami hasonló árban, tudásban.

[ Szerkesztve ]

(#167033) Khelben válasza ZozzHUN (#167030) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem játszol, felesleges az i7 és a dedikált vga. Inkább minőségibb házra meg billentyűzetre kellene költeni. Minimum egy Aspire 5-öt nézni, de még jobb lenne valami HP Probook, a kifutó 445 G7 pl megcsíphető 300k körül.

(#167034) Silverboy válasza -Valinas- (#167028) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Lenovo ebbe a szegmensbe a memoriát nem forrasztja tudtommal, de viszont 1 foglalatos, dual-channel nincs. Ryzen-Vega erőssége el is ment.

#167029 zlatan92 / #167030 ZozzHUN
Nyár folyama ~ hosszú idő, és folyamatossan változik a piac, főleg TSMC, Covid, Bányászat, miatt. Térjünk vissza 1-2 héttel vásárlás előt akkor tudunk biztosat mondani, amúgy [link] vagy [link] vagy MSI Modern bizonyos szériája, Probook G8 - G7, Vostro, Lattitude modellek vehetők-vihetők.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167035) oliwire


oliwire
őstag

Erről mi a véleményetek?

[Asus Vivobook]

Mit tud ez az Intel Iris Xe?

(#167036) Tigris55


Tigris55
csendes újonc

Ez jó laptop? Acer Aspire 3 - A315-56-38UG [link]

youtube full hd-hoz, office-hoz, asphalt 9-hez

A Core i3-1005G1 mennyivel rosszabb a Core i5-1035G1-höz képest?

(#167037) SeniorTilla válasza Tigris55 (#167036) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pontosan 2 maggal, 2 MB cache-sel és 66 helyezéssel rosszabb, magyarán sokkal.

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167038) Lord Soth


Lord Soth
tag

Sziasztok,

Notebook vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni: mit vegyek? :)

Ami nekem fontos benne:

Max 15-ös kijelző, inkább matt, mint fényes.
Lehetőleg legyen masszív, ne nyekergjen a fröccsöntött műanyag (felőlem lehet műanyag, csak legyen masszív).
Amire használnám: MS Office-ban munka, Netflix, YouTube, Spotify, böngészés és Steam-en online játék.
Árban jó lenne 300 ezer alatt maradni.
Nem akarok bajlódni semmilyen oprendszerrel, legyen hozzá Win10.
Legyen HMDI kimenet, billentyűzet világítás, magyar billentyűzet.
Ha arról van szó, akkor lehessen 1 vagy 2 kijelzőt csatlakoztatni.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#167039) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

300 ezres ársávban van alternatívája a 15"-os gamer notebook kategóriában a Dell G5 5500-nak?

Köszi.

(#167040) Sumptuous válasza Brandynew (#167039) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ha újracsomagolt is szóbajöhet: [link]

(#167041) Fec9 válasza Khelben (#167032) üzenetére


Fec9
csendes tag

Köszönöm.
Annyi kérdésem lenne még, hogy jól gondolom, hogy akkor ezeken a megjelölt típusokon belül döntsem el magam, hogy melyik lenne a számunkra megfelelő? Gondolok itt a kijelző felbontásra, RAM-ra stb.
Köszönöm mégegyszer.

(#167042) Csápájev


Csápájev
őstag

Bocs,ha nagyon buta kérdés,de ha win10-el veszek egy laptopot és újra kell tenni valamiért,akkor azt buktam vagy kapok hozzá valami key-t? :)

(#167043) Csápájev válasza Csápájev (#167042) üzenetére


Csápájev
őstag

Ja és mégvalami,érdemes tokot venni hozzá?
Táskám van. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#167044) Khelben válasza Csápájev (#167042) üzenetére


Khelben
nagyúr

BIOS-ban van a kulcs, nem tudod elveszteni. Tok, táska kérdést neked kell eldönteni, attól függ, hogy szállítod. Ha van normális laptop táska, akkor abba nem kell még egy tok is.

(#167045) Khelben válasza Fec9 (#167041) üzenetére


Khelben
nagyúr

8 GB RAM, 256-os SSD és fulhd kijelző. Ez alá nem érdemes menni akkor sem, ha csak szöveget szerkesztesz rajta. Ha komolyabb munka van, akkor mehet a 16GB ram és egy nagyobb ssd.

(#167046) Csápájev válasza Khelben (#167044) üzenetére


Csápájev
őstag

:R

(#167047) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott a 2013-ban vásárolt Dell Inspiron 5537 laptopom ami úgy néz ki megadta magát. pontosabban még néha elindul, de vége lesz neki végleg. Röviden bekapcsoló gomb után egyet sípol ami ismétlődik. A neten azt találtam hogy ez BIOS vagy alaplap hiba. Mivel nem akar indulni megfelelően a BIOS egyel visszarakása nem opció, és szerintem nekem nem is az lesz a hiba hanem inkább az alaplap lesz a ludas, így elkezdtem laptop után nézelődni. Ugye 2013-ba DELL ajánlott márka volt, ezért is lett az vásárolva. Manapság is az ajánlott kategória?

Maga a mostani laptop is jóformán csak netezős, és médialejátszó NAS-ról. Illetve néha futtatok rajta játékot is ami 2010 előtti kivéve ami legtöbbet is kéri az az Euro truck Simulator 2. Na most DELL gépek esteén is ha jól néztem akkor 280K az amit ki kéne adnom egy új gépért. Kell rá Windows is, és ezért lenne ennyi az alja ha jól néztem utána, de ugye itt nincs külön dedikált VGA. 330k az ahol már van Nvidia MX330, így kérdezném, ki mit ajánlana. Igaz a 280k-snál még i3 míg a 330-asnál már i5 van és dedikált VGA is. megéri ez a kettő a többletet, vagy amire nekem kell elég az integrált VGA-val szerelt i3-as gép is? Momentán az 5537-ben ugye van dedikált AMD VGA.

Igaz a leírás nem egészen fedi a gépemet, mert valójában 2018 óta egy Samsung 860EVO 250GB van a laptopban, de ez szerintem nem oszt nem szoroz, mert minden más adat egyezik a laptopommal amit a hsz elején linkeltem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#167048) Silverboy válasza Marci112233 (#167047) üzenetére


Silverboy
aktív tag

BIOS újraírást megpróbálnék :R (aktuális biosfrissítést újra lefuttatod)

330-ért MX és i5? :N
[DELL G5 309.000] (Vostro modellen alapszik) biztos, maximális részletesség mellet élvezheted az ETS2-t, ha esetleg ki is használnád. Lenovo Legion 5-ök is elérhetőek már ebben az árban. Abszolult ajánlott, jó anyaghasználat, jó hűtés, egyedül a szervíz a lutri, hosszú társ lehet ő is a mindennapokban. (ennyit a gamertémáról)
(Igen, 60K felárat nem fogom megérteni, mikor dobozossan is 33 Mátyásba kerül.)
--
Dell Latitude 3510 MX230-al hosszantartó barátság lehet akár (üzleti széria). Szintén ajánlott.
--
Ebben az árban már lehet mozgolódni, a választék nem nagy, de van pár jó ajánlat. :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167049) Marci112233 válasza Silverboy (#167048) üzenetére


Marci112233
őstag

Ez volna 330-ért.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#167050) Silverboy válasza Marci112233 (#167049) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Vostro ami ajánlott, Mid Range, nagy Dell fanatikus vagyok, de nekem ez enyhén vastagon fogott ceruza effektus még Dell mércével is, mikor már úton vannak az MX450-esek. :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.