Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#158001) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Üdv és kézcsók.

Van egy G5 Probook-om, amit jelenleg nem nagyon mozgatok, irodai és otthoni környezetben van használva. Változik viszont mostantól a felhasználás, több hurcolás lesz és többet is lenne használva, mint jelenleg (most napi kb 5-6 óra, ezentúl 8-10 is akár).
A hardver konfig igények nem változnak, ugyanarra lesz használva.
Gondolkodom egy cserén, a hardvert nem változtatva, kizárólag a strapabíróság és terhelhetőség szempontjából nézve az opciók a következők:
1. Ne cseréljek, a Probook is elbírja majd a megnövekedett igénybevételt.
2. Váltsak márkán belül maradva (ezt preferálom), mondjuk Elitebook-ra.
3. Váltsak Dell vonalon belül Latitude-re, esetleg Precision-ra.

Az Elitebook/Latitude jobb-e annyival strapabírásban, anyagminőségben, amennyivel árban a Probook felett van ugyanazon hardver mellett? Ésszerű keretek között maradva úgymond a "pénz nem számít", de azért fölöslegesen nem dobok ki ablakon. Csak új gép érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#158002) .mf válasza .mf (#157973) üzenetére


.mf
veterán

Sziasztok, erre esetleg van valami tipp?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#158003) lenox válasza odium (#158000) üzenetére


lenox
veterán

HP-bol van 430-440-450, ha a 430-nak kicsi a kijelzoje, akkor miert nem a masik kettobol valasztasz?

(#158004) person


person
senior tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Aktuálisan
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150-220 000 Ft
(3) Felhasználás? irodai, otthoni, programok, (játék,) film
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Wot évente 2x fél óra... nincs grafikai igény..
(5) Kijelző mérete, felbontás: ~14 col, minimum 1920 x 1080, fényes, matt mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lehet
(7) Operációs rendszer? Windows vagy legyen Win támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8-16 GB ram, min. 256 GB SSD, optikai nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI, Intel I5 4 mag alá nem mennék, Numerikus bill előny.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új!

Amiket eddig néztem, ilyesmi az elképzelés (külsőben is):

[ASUS VivoBook S14 S431FL-AM113 ezüst laptop (14,1" FHD/Core i5/8GB/256 GB SSD/MX250 2GB/EndlessOS)]

[ASUS X409FL-EB062T ezüst laptop (14,1" FHD/Core i5/8GB/256 GB SSD/MX250 2GB/Win10H)]

Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#158005) MGaa73 válasza blue_23 (#157991) üzenetére


MGaa73
tag

Nagyon szépen köszönöm akkor ez kilőve, az MSI nekem amúgy sem cseng annyira jól a laptopok között. Amit ismerek az a HP Probook jó régen működik nálam és teljesen jó még a mai napig is, de már csak levelezésre, internetézésre és film nézésre. Viszont találnom kell egy vágásra alkalmas laptopot max 300-320eFtig

(#158006) MGaa73 válasza MGaa73 (#158005) üzenetére


MGaa73
tag

Acer Nitro 7 - AN715-51-72KC van valakinek tapasztalata?
15,6" FHD 1920 x 1080 - 144Hz képfrissítéssel Intel Core i7-9750H Hexa Core 8GB DDR4 / 1TB HDD NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 Alumínium készülékház
A 1TB HDD idővel bővítve lenne M2 SSD-val amiből kettőt tud fogadni. +a RAM is 8GB-al. Azért nem ACER-től venném így mert kb. duplájába kerülne náluk ez a bővítés mint amiért megtudom venni bárhol.
Ahogy írtam korábban videóvágásra és képszerkesztésre első sorban, játék csak esetlegesen

(#158007) norbika84 válasza Tikakukac (#157935) üzenetére


norbika84
csendes tag

Szia!
Érdeklődnék, hogy UK-ból honnan szoktál rendelni? Az apróról a hardveraprót érted? Otthonra keresnék egy laptopot, jó lenne ha vagy 10 évet kiszolgálna még. Netezésre, film nézésre (tv-re kötve), office használatra kellene.

(#158008) didros


didros
senior tag

Digiprime oldalán gyakran látok olyat, hogy pontosan ugyanaz a laptop kétszer is listázva van és 2000Ft különbség van az árban... Ez csak adminisztrációs hiba lehet, vagy ilyenkor mégis van valami különbség a termékek között, ami azonban nincs kiírva? (Pl. az egyik gyári, a másik bővitett.. stb.)

(#158009) Tikakukac válasza didros (#158008) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdezz rá. Hátha olyan sikeres választ kapsz mint a billentyűzet nyelvére :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158010) Tikakukac válasza norbika84 (#158007) üzenetére


Tikakukac
titán

eBay tök jó, meg a helyi apró. A 10 év az pedig elég durva. Maradjunk annyiban, nekem van 10 éves gépből nem egy darab. Azt manapság használni szénnépimpelt verziókkal is atomra szenvedés.

Ha most veszel egy totál csúcs gépet az 10 év múlva egyfelől már a kukában lesz hatszor, másfelől a hardvere számológép szinten lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158011) Tikakukac válasza person (#158004) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármit vehetsz igazándiból. Igény van, pénz nem sok. Főleg a 14" az ami ezt legyilkolja kínálatban. De 15"-ban sem sok gépsas rohangál ilyenekkel. Hadd ne részletezzem, hogy beker nettó árban csak a főbb dolgok kerülnek annyiba, amennyit te akarnál összesen költeni. Bruttó. Teljes gépre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158012) person válasza Tikakukac (#158011) üzenetére


person
senior tag

15 perc nézelődés eredményeként két gépet is linkeltem ami gyakorlatilag egyezik a felvázolt igényekkel, de lehet elnéztem..

Úgy gondoltam itt még egy kérdést megérhet, hátha van jobb alternatíva vagy ésszerű kereten belül pl. + 50-80 ezerért jobb. Vagy a linkelt gépet azért ne vegyem mert szar a gari, szar az anyag, stb... Másodlagos gépre ennyit szerettem volna szánni, bocs..

Azért kösz..

(#158013) Tikakukac válasza person (#158012) üzenetére


Tikakukac
titán

No, ebbe belevertem egy kevés időt, de mutatom hogyan oldom meg az itteni problémákat.
Veszem a legtágabb listát ami lefedi a főbb hardvereket:

S145
Vostro 3490
340s g7
X412
X409
HP 14s
S340
C340
A514
S431
S540

Ezután: itt a lista, ezek a gépek felelnek meg a kritériumoknak, félkövérre raktam azokat, amikben legalább akkora VGA van ami megmozdítja a játékot.

Innentől a kinézet jön, amin elhasal az Acer meg a Lenovo.

Marad kb. 4 klón Asus.

Ilyen egyszerűen elhozható egy gépkeresés. Nyilván a 4 Asusból meg MX250-el kell venni vagy ami a legjobb árban és hardverben. És kész ;]

WoT a gond. Évi 2*30 percre is olyan gépet kell venned, ami 0-24 WoT-ra is jó. Mert nincs VGA bérlés.

Ha nincs WoT, well, az már más. Annyiból már azért akadnak probookok is. Ami tudom, mindig a probook. Hát bakker adjanak latit 200k körül és ajánlom azt is. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158014) person válasza Tikakukac (#158013) üzenetére


person
senior tag

Köszönöm!
Én már nagyon rég nem vagyok naprakész a herdverek tekintetében, ezért sem szívesen vásárolok a saját fejem után.
Ha jól értem az amit linkeltem S431 a legerősebb és nem kell félni tőle.
Még azt furcsállom, hogy abban a boltban a legolcsóbb, én legalábbis nem találtam máshol.

A wot-ot meg lehet tényleg el kellene engednem.
:R

(#158015) Tikakukac válasza person (#158014) üzenetére


Tikakukac
titán

Sehol sem írtam, hogy nem kell félni tőle.

Én megmutattam neked, hogy az elképzeléseid ebben a formában kicsit olyan visszafelé íródtak egyetlen gép köré.

Ha nincs WoT akkor probook, és nem Asus.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158016) blue_23 válasza MGaa73 (#158006) üzenetére


blue_23
senior tag

Nitro a kispórolt predátor, szintén egykörös hűtéssel. Inkább Dell G5 és Asus G531 irányba mennék el, ha fontos a játék. Esetleges játéknál is kell grafikus kártya és hútés, teljesen mindegy hogy 1 percet vagy 10 percet játszol egy éven. Akkor lehet elhagyni, ha nem játszol.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#158017) MGaa73 válasza blue_23 (#158016) üzenetére


MGaa73
tag

Szia,

Köszi a választ. Ugyanabban vagy közel ugyanabban az árban a DELL G5 i59300H-val szerelt, míg az ACER i7-9750H-val. Az első 4 magos 8 szálas, míg a második pedig 6 magos szálas.
Meg kell mondjam kicsit elbizonytalanítottál ezzel a melegedéssel. És az ASUS TUF GAMING sorozat i7-9750H-val szerelt változat is melegedés szempontjából ilyen rossz?

(#158018) Gzu73 válasza Tikakukac (#158013) üzenetére


Gzu73
tag

340s g7 amúgy mennyire ajánlott?

(#158019) blue_23 válasza MGaa73 (#158017) üzenetére


blue_23
senior tag

Igen rossz. Már ismered az ajánlott gépeket, hogy mit választasz rajtad áll, felesleges minden laptopot egyesével megkérdezni, hogy "na ez, vagy ez talán?". Semmi sincs ingyen, ha Dell i5 annyiba kerül mint a Nitro I7, elgondolkozhatsz rajta vajon miért? Egyik gyártó se jótékonykodik, mindig okkal drágább az egyik, mint a másik,. Rossz ötlet az alapján választani gépet, hogy mi van a specifikációban, mivel hiába van valamiben erős hardver, ha a ház nem tudja lehűteni ami miatt túlmelegszik, és majd nem érted miért szaggat.

Itt csak tanácsot kapsz, ha jobbnak látod nitrot vagy TUF gaminget választod te döntésed, viszont akkor nem értem miért kérsz tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#158020) MGaa73 válasza blue_23 (#158019) üzenetére


MGaa73
tag

Szia,

Köszönöm. Szerintem nem éri meg mérgelődni. Én sem teszem, te se tedd. Természetesen azért vagyok itt, hogy ne vagtában vásároljak és hálás vagyok amiért így ismeretlenül is segítesz. Megnéztem pár videót az általad javasolt gépekről fókuszálva a hűtésre és teljes mértékig meggyőztek az ott látottak, hallottak.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.

(#158021) person válasza Tikakukac (#158015) üzenetére


person
senior tag

Úgy íródtak egyetlen gép köré, hogy a media oldalán beállítottam a korábban leírtak szerint a szűrőket annyi különbséggel, hogy max 260 ezerig és ezekből választottam.
Asust ha nem ajánlod (ezt sem írtad) akkor miért nem?

Ha elengedjük a wot-ot akkor linkelsz egy általad ajánlott probookot/boltot?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#158022) Tikakukac válasza person (#158021) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert teljesen felesleges az a hardver, cserébe az általános minőség, nos, olyan is lesz, amilyenre gondolsz.

Méret a kérdés, hogy mekkora kell, ha 14" akkor 440-es probook a befutó. Lehetőleg leinformálható helyről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158023) hallador válasza carrilboy (#158001) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

Szerintem:
Latitude alatt itt csak a 7000-es sorozatot értem nem az 5000-est csak mielőtt kérdés lenne (7300, 7400, 7390, 7490). Az 5000-es sorozat ára vicc.

Hordozás:
A ProBook nem igazán komoly hordozásra való. Bírja, de nem erre készült.
A Letitude, EliteBook igen.
A ProBook-ot én nem biztos, hogy használnám napi sok óra munkára, ha hordozod is.

Touchpad:
A Dell szokásos alps touchpadja még a drága gépeknél sem a legjobb. A HP ProBook touchpadjának komoly hátránya hiába üveg, nagyon jól használható, de hiányoznak a fizikai gombok.
Az EliteBook touchpadja a legjobb a három közül. Jó a drivere. A fémmerevítésnek köszönhatően veszettül jól használható. A gombokra ritkán van szükség mert ha az egyik kezeddel kattintasz, a másikkal a kurzort mozgatod, akkor sem ugrál a el a kurzor, mint a ProBook esetében.

Billentyűzet:
Azonban arra figyelj oda, hogy a ProBook 430 Gen5 billentyűzete a legjobb. Jobb az összes Dell gépénél (az egy millás Latutide-nél, vagy T-nél is).
A HP a 13"-os ProBook 430 Gen6, és EliteBook 830 Gen6 esetében a billentyűzetet egyszerűsítette. Az az a 430 Gen6 nem a 430 Gen5 billentyűzetét kapta meg. Még mindig jobb a Dell billentyűzeténél de annyira nem jó mint a 430 Gen5-é volt.
Ha ugyanazt szeretnéd, amit a Gen5-nél, akkor 840 Gen6-ot kell venni. 830 Gen6-ot akkor, ha arra van szükség, hogy tényleg kicsi, és kompakt gép kell.
A Dell Billentyűzetei gyengébben használható, mint a HP-é szerintem.

merevség:
A HP ProBook 430 Gen6 merevebb, mint a HP ProBook 430 G5, viszont kompaktabb is. A káva kisebb, ezt a billentyűzet bánta.
Az EliteBook 830 Gen6 közel ugyanazt a kijelző fedelet kapta, mint a ProBook 430 Gen6. Az EliteBook 830 Gen6 alja viszont sokkal merevebb, mint a ProBook-é. Fém merevítésű.
A Dell Latitude fedele merevebb, az alja kb ugyanaz. A HP az elegánsabb, a Dell a merevebb, kompaktabb, ultramobilabb.

Súly:
A Dell a könnyebb, kompaktabb, szebb, ultramobilabb. A HP nehezebb, akár a ProBook, akár az EliteBook.

Hűtés:
Az EliteBook hűtése az összes közül a legjobb. Ameddig a Latitude elég hamar leviszi 1,8 GHz-re is az i7 hőmérsékletét, majd kis idő múlva a még lejjebb, és melegszik is rendesen. Addig az EliteBook 830 Gen6 simán 3 - 5 percig is 2 GHz-en tartja az i7-et, és tudja tartani az 1,8 GHz-et hosszabb távon is. Ha tényleg meleg van, meg a környezeti változók is úgy alakulnak ,akkor veszi vissza a frekit.
Meg is van a nagyobb súly, és a vastagabb káva, meg a ház funkciója. Nem annyira kompakt, meg "ultrahordozható" mint a Dell, de ezt a hűtésben adja vissza.

Alaphelyzetben a Latitude/EliteBook között nincs nagy különbség, mindkettő veszettül jó gép, a Dell a kompaktabb, könnyebb szemre valóbb a fedele merevebb, a HP a használhatóbb, nehezebb, jobb hűtéssel bír, de a fedelében több a műanyag.
A HP még dokkolható, a Dell Már csak port replikátorral szerelhető fel.
Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#158024) McJoker válasza MGaa73 (#158017) üzenetére


McJoker
tag

Én már írtam pár sort korábban a Dell G5-ről, röviden: nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#158025) MGaa73 válasza McJoker (#158024) üzenetére


MGaa73
tag

Szia,
Azota enis a 2 javasolt tipust nezegetem. Asus 531gt es Dell G5. Te milyen konfigban vetted? Megkeresem amit irtal, utana ha van kerdes kerdezhetek?

(#158026) McJoker válasza MGaa73 (#158025) üzenetére


McJoker
tag

Itt van a hozzászólásom. Kérdezhetsz persze.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#158027) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Van egy ilyen gépem: i5 6500, gtx 960 2gb, 16 gb ram. Ha ezt a teljesítményt szeretném elérni, akkor milyen laptopot nézzek minimum? Tudnátok mérettől, márkától, stb függetlenül írni 1-2 konkrét típust? Egyelőre csak azt szeretném megnézni, h mik a lehetőség, főleg árban meddig kéne elmenjek. Ez a PC amúgy nekem megfelel jelenleg az én felhasználásomnak, szóval azért nem is írok többet. De ha esetleg kevés ennyi infó, akkor szóljatok. Egyelőre csak nézelődöm.

Köszi!

(#158028) MaxxDamage válasza McJoker (#158024) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én csak annyit fűznék hozzá a Dellhez, hogy G7-m volt (új nagykertől) és közelébe sincs egy Asus (G7xx) vagy MSI (GT Titan Pro) géphez, bár van mikor árban nem sokban marad el a Dell.... Anyaghasználat, fogásra, minőségre a Dell nekem nem jött be! Vékonyka kijelzője is hajlik/nyeklik.... AW hiába Dell felső kategória...na az sem kéne, meg ha úgy dobnák utánam sem! (na jó, akkor eladnám :P )

Vásárlás előtt ajánlott megtapizni, átnézni hogy biztosra menjen az ember. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#158029) McJoker válasza MaxxDamage (#158028) üzenetére


McJoker
tag

Nem vagyok egy nagy szaki, mint írtam is korábban, de biztos van különbség egy Asus Rog és Tuf gép között is, a kérdező pedig nem a Rog szériát nézegeti, ha jól emlékszem.
Nem vagyok egy nagy kijelző hajtogató sem, a véleményem az én felhasználásomat illetően alakult ki.
Persze a legjobb, ha van lehetőség tapogatni. :)

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#158030) MaxxDamage válasza McJoker (#158029) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én ár/érték/minőség amire gondolok és fontos a személyes tapasztalat is! :K
Akkor tud kellemetlen lenni, mikor valaki kiad 5-700k+ összeget egy gépre és ezután össze találkozik egy olcsóbb (vagy hasonló árban levő) de neki jobban tetsző gépet.
Gamer laptop nekem se sok volt, de az közel mind ToP / felső kategóriás.
A jelenlegi MSI laposom viszi a prímet! Bár ez új korában 1 milla feletti árat kepviselt és idehaza nem sok van (UK-ból származik)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#158031) McJoker válasza MaxxDamage (#158030) üzenetére


McJoker
tag

300k alatt jöttem ki a G5-el amikor vettem, ráadásul új gépet...biztos vagyok benne, hogy van jobb stb., de ezért az árért az én igényeimhez mérten talán a legjobbat választottam.

Rábeszélni senkit nem akarok semmire, csak segíteni próbálok a személyes tapasztalatommal.

[ Szerkesztve ]

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#158032) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Egy haverom laptopot keres, így kérnék kis segítséget. Nekem mostanában a Dell Lati 5-es és 7-es vonalon és a HP EB8-ason kívül nem sok van meg.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben, néhány hét max.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250000 Huf
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Progi, CPU- és memóriaigényes dolgok, dedikált VGA annyira ne.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmise.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13", 14", max. 15,6", de jobb lenne az előző kettő
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva sokat, sok akkuidő is kellene és legyen strapabíró, a srác a táskában a hely minden cm-jét kihasználja:D
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 Pro, de nem fontos a géppel együtt.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 GB RAM, 256 GB SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nem igazán van ilyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új vagy alighasznált, utóbbi garival.

üdv, adika4444

(#158033) norbika84 válasza Tikakukac (#158010) üzenetére


norbika84
csendes tag

Oké, köszi!

(#158034) dgyoele


dgyoele
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2020 summer.
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 300 000 Ft.
(3) Felhasználás? weboldalakat készítése, PS, AI, inkább munkára kellene, de ha megkattanok tudjak valamit játszani is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játszok, eddig nem borultam ki annyira hogy kelljen :D
(5) Kijelző mérete, felbontás: mat kijelző, min. 1920. ha lehet nagyobb mint 15,6 col.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nagyon néha, de ürölnék ha nagyobb gép lenne, nem baj ha nehéz, de ne legyen IFA hangja.
(7) Operációs rendszer? Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8-16 GB ram, min. 256 GB SSD + HDD a tárolásra. optikai nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) numerikus bill. kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új!

Most egy HP Pavilion 15-b101sh Sleekbook-al tolom(intel I3, geforce GT630M 1GB) + ram + ssd, már kicsit megakasztja pár app és sok fül a böngészőn, szeretnék hatékonyabban dolgozni, ezért szeretnék váltani.

Nem vagyok márka függő.
Fogalmam nincs milyen márkát kezdjek el nézegetni, már ott tartok, hogy veszek egy Gamer gépet az tuti jó lesz :D Lenovo LEGION Y720... :D de szerintem nem használnám ki amit tud...

Köszönöm a válaszokat.

(#158035) Hulot


Hulot
tag

Egy kicsi, vékony, olcsó notebookot szeretnék. Nézegettem Chuwi, Teclast márkákat kínai oldalakon, de mindegyiknek angol billentyűzete van. Nekem magyar billentyűzet kell.
Gyártanak olyat? Lehet cserélni billentyűzetet, vagy hogy lehet megoldani?

(#158036) Magnum_ válasza Hulot (#158035) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vegyel hasznaltan refurbizalt Dell E52XX, vagy 72XX, esetleg 62XX gepet, itt az apron vannak jok.

I humbly and respectfully decline™

(#158037) Tikakukac válasza Hulot (#158035) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy lehet megoldani, hogy nem veszel szemetet.

Összefoglaló kitölt és lesz rá válasz. Kínai dzsunkáék sosem fognak neked magyar billzetet csinálni. Gondolom sejted miért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158038) blue_23 válasza MaxxDamage (#158030) üzenetére


blue_23
senior tag

1 millát kevesen akarnak kifizetni egy laptopra, 200-300k jellemző. :)

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#158039) lypen99 válasza blue_23 (#158038) üzenetére


lypen99
aktív tag

Annyi volt az újonnani ára.

(#158040) norbika84


norbika84
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most tavasszal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 200-250k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthonra netezés, film nézés tv-re kötve, jó lenne, ha lenne hozzá toll, hogy a pdf-ekbe az iskolában tudjak jegyzetelni, microsoft office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
telefonon játszok, jó lenne, ha futnának rajta akadozás nélkül egy android emulator programmal
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
csak iskolába vinném, egyébként otthon lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
ha nincs rajta, az sem gond, telepítek én rá win10 pro-t
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optikai nem kell, 8 GB RAM minimum, SSD elég 128-256 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
lehet használt is, akár külföldről

Előre is köszönöm!

(#158041) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Első sorban munkára és alapszintű felhasználásra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nincs ilyen igény
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Tartós jó minőség az elvárás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Alkalmanként lenne utaztatva, de főként otthon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Ha van telepítve rá WIN10 és office nem gond de tudok rá én is tenni
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtó nem kell, SSD előny természetesen 250/500 GB szerintem elég ilyen igények mellett, mert minden doksit felhőben tartanak.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép jöhet szóba, lehet akár kiterjesztett garancia is (valószínű céges számla is kelhet)

Köszönöm!

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#158042) didros


didros
senior tag

Ezzel a panellel szerelik az ACER A515-54G-t. Szerintetek ez IPS? Nekem nem úgy tűnik...
[link]

(#158043) faithhless


faithhless
csendes tag

Hali. Szerintetek melyik lehet jobb valasztas?
Lenovo Legion Y540-17 Y540-17IRH (81Q4002C) [link]
HP Omen 15 15-dh0210 ng[link]

(#158044) blue_23 válasza faithhless (#158043) üzenetére


blue_23
senior tag

Egyik se ajánlott.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#158045) MaxxDamage válasza faithhless (#158043) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor inkább az Asus vagy Dell gépek között nézz, keresgélj. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#158046) faithhless


faithhless
csendes tag

Mi ezekkel a gépekkel a gond? Bocsi kicsit suta vagyok a témában :D ö volt a 3. kiválasztott
viszont öt bövitve kérném 16Gb rammal.

(#158047) MaxxDamage válasza faithhless (#158046) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erre is vetnék egy pillantást, ha már gépet akarsz és 15.6" (van 17.3"-ba is)
Szabadon konfigurálható pénztárca szerint! :K [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#158048) faithhless


faithhless
csendes tag

Az a gondom ez mar tulmegy a keretemen akárhogy válogatom :D

(#158049) MaxxDamage válasza faithhless (#158048) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak mint "opció" :K
Kétségtelen, legjobb ár/érték aránnyal bír!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#158050) faithhless


faithhless
csendes tag

persze értem :D A hp gépekkel mi a baj? igazábol amiket olvasgattam nem sok negativ kommentet találtam, most arra kapnék 10% kedvezményt és direkbe hp-tól jönne.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.