Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22001) laszlo168 válasza hose luis (#21995) üzenetére


laszlo168
senior tag

(#22002) btudos válasza laszlo168 (#22001) üzenetére


btudos
veterán

Asus X szériát inkább ne ajánlgasd ha lehet, mert csúnya bukó lesz a vége :((( Ahogy látom neked mindenáron a piac leggyengébb, legszarabb termékeit kell ajánlgatnod mindenkinek, anélkül hogy értenél hozzá.

hose luis: Mindenképp új gép kell, vagy lehet használt is?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22003) hose luis válasza btudos (#22002) üzenetére


hose luis
csendes tag

Köszi!

Nem feltétlen kell új, egy megkímélt használt is lehet!

A hobbim, hogy sört, bort és egyéb alkoholtartalmú folyadékokat vizeletté változtatok át.

(#22004) hose luis válasza Tikakukac (#21996) üzenetére


hose luis
csendes tag

Tikakukac: Alapvető dolgokra használom!
Kevés munka, sok internet és nagyon kevés játék!

A hobbim, hogy sört, bort és egyéb alkoholtartalmú folyadékokat vizeletté változtatok át.

(#22005) laszlo168 válasza hose luis (#22004) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha nem akarsz problémákat a későbbiekben, akkor vegyél ASUS-t.

(#22006) Chaser válasza laszlo168 (#22005) üzenetére


Chaser
titán

:)) :W

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22007) runner 125 válasza laszlo168 (#22005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megkérlek, h ezt itt hagyd abba.
- világosan elhangzott nálad sokkal jobban hozzáértőbbtől, h X szériás Asus-t ne ajánlgass.
- erre te direkt, - mint egy durcás kisgyerek - kijelentesz egy újabb böszmeséget.
Ez már erősen flame, légy szíves ne.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22008) laszlo168 válasza runner 125 (#22007) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én pedig azt mondom (mint forgalmazó) hogy az Asustól most nincs jobb vétel a piacon.

(#22009) Borote válasza laszlo168 (#22008) üzenetére


Borote
addikt

Mint Asus forgalmazó? :DDD
Asusnál már csak a PB a jobb, nem? :P

(#22010) laszlo168 válasza Borote (#22009) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igen a PB valamivel jobb, de most inkább vissza tértem az ASUS hoz.

(#22011) runner 125 válasza laszlo168 (#22010) üzenetére


runner 125
nagyúr

LOL

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22012) gilfoyle válasza runner 125 (#22011) üzenetére


gilfoyle
őstag

Az első hozzászólásba össze kellene gyűjteni a "Kire ne halgass" (l)usereket :) Kezdhetnénk mindjárt vele.

(#22013) Pocok256 válasza laszlo168 (#22010) üzenetére


Pocok256
veterán

Kár hogy ár nem lehet kapni a Fuji Siemens cuccokat ... pedig azok a gépek képviseltek egy igazán komoly minőséget a PB -t és az Asust is zsebre tenné !

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22014) tween


tween
őstag

a K szériás Asus-ok tartósabbak,mint az X szériásak?

(#22015) Pocok256 válasza tween (#22014) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze ! 1 nappal később törik el a zsanérjuk :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22016) retro03


retro03
tag

Szerintetek melyik i3 ast vegyem meg dell vagy acer?

Üdvözletem இங்கே லுக்கு, ஏறும் கிக்கு

(#22017) Gedeon31 válasza gilfoyle (#22012) üzenetére


Gedeon31
addikt

:D :)

(#22018) Evelin26 válasza Evelin26 (#21887) üzenetére


Evelin26
csendes tag

Ma fogom megvenni a laptopot. Az előző hsz-omban írtak közül még mindig nem sikerült választani. Az AH-sra tennék valami matricát, ha nagyon csillogós, ujjlenyomat szedős. Az adataik alapján melyiket érdemesebb megvenni? Egy ismerősöm mondta, hogy nagyon felmelegszenek. Ezt tesztekben is olvastam. Az alja kb. 42 fokra melegszik. Ez sok?

(#22019) Tikakukac válasza laszlo168 (#22010) üzenetére


Tikakukac
titán

Az év hozzászólása díjra nagyon esélyes a dolog, nem kis munka lehetett ezt összelapátolni.

hose luis: Akkor már csak egy méretet meg egy árat kell belőni, és lassan kialakulnak a dolgok.

Evelin26: 37 fok körül van a tested, ehhez képest ez 42 fok. Nem sok, érdemes megnézni mit tud pár fentebb említett gép, 60 fokot is képes valamelyik kiverni magából. Persze ez hardver meg elég sok minden függvénye.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22020) Tenken válasza Evelin26 (#22018) üzenetére


Tenken
őstag

Amennyire én olvasgattam ez Fuji-s specialitás, mert úgy oldották meg, hogy csak terhelés alatt menjen a ventilátor. Így alap állapotban teljesen hangtalan, de egy picit melegebb a konkurenciánál. Ezek a notik hűvösebbek nyúzás közben, mintha nem csinálnak semmit :).
Rosszul egyikkel sem jársz. Szerintem annyi, hogy a csillogós felületek olcsóbb hatást kölcsönöznek a gépnek, de ez tényleg egyéni ízlés kérdése.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#22021) laszlo168 válasza Pocok256 (#22013) üzenetére


laszlo168
senior tag

Na azok voltak az igazi gépek, azokat meg sem lehetett ölni, kár hogy a Siemens kiszált az üzletből, dehát nem birta elviselni a Fuji szar cuccait. Tudnék mutatni olyan fujitsu siemens gépet, amire ha ránéznél, azt hinnéd keresztűl ment rajta egy tank, (habár lehet megtörtént) és még mindig egy darabban van, használható, jó az aksija.

(#22022) Chaser válasza laszlo168 (#22021) üzenetére


Chaser
titán

Ahan, csak 10 szériából 2-3 volt ilyen, többi kuka, az a gond. Most komolyan, nem tudom mit akarsz elérni, de mint észrevetted egyedül vagy. Forgalmazd sztem az asusokat máshol, minket nem fizetnek, ahogy más se. Méltóztassák magukat összeszedni, majd ajánlva lesznek. De amíg azonos áron van jobb választás, akárcsak a legtöbb acer/PB esetén is, addig nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22023) Tikakukac válasza laszlo168 (#22021) üzenetére


Tikakukac
titán

Quinn Mallory vagy egy párhuzamos világból, ahol minden létező dolog fordítva történt meg, mint nálunk?
Na ugye, lebuktál. Mindjárt jönnek a Kromagok is, és jól eldádáznak. Csúnya, rossz slider vagy!

De most komolyan, nem érdekes, hogy szembe pisálsz a széllel, mások próbálnak szólni, hogy ne, de te akkor is? :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22024) Kbali válasza Tikakukac (#22023) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem szimplán hülyére vesz mindenkit és rájátszik a nagyonhülye figurára és közben röhög a markába, hogy hogy rácuppan mindenki :) Don't feed the troll!

[ Szerkesztve ]

(#22025) tween


tween
őstag

most akkor szar a K szériás Asus, vagy nem szar? :D

(#22026) Tikakukac válasza tween (#22025) üzenetére


Tikakukac
titán

X és K-t azért még ne, N-től már mehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22027) piRate_nEx válasza choco01 (#21998) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nekem egy olyan sejtésem van, hogy az aksinál "kiegyensúlyozott"-ra van állítva, vagy "energiatakarékos"-ra.
A Lenovo notimon még olyan is van ugye, hogy az aksit csak 60%-ig tölti fel, hogy jobb legyen az élettartama.

Az egy dolog, de ilyenkor nem is tolja maxon a GPU-t, plusz még ha nincs teljesítménycentrikusra állítva a gép, játékok közben -20 fps-t produkál nekem. Jó nagyot szívtam, mire rájöttem. :D

The glass is already broken.

(#22028) jackkkk


jackkkk
tag

Sziasztok

Szeretném kikérni a véleményeteket erről a gépről: LENOVO IDEAPAD Z580

Specifikáció: Intel Core i5-3210M (2 x 2,50GHz / 3,10GHz Turbo, 3MB Cache);
15.6" (1366x768) HD; LED megvilágítás;
8GB DDR3 1600MHz;
750 GB SATA 5400rpm;
Nvidia Geforce GT 640M 2GB

A gép egyből kap majd egy SSD-t.

Amire használnám: 3D tervezés ezért kell a jó vidi kártya és a ram. Valamint ami fontos h ha utazok akkor word, netezés, filmezés kibírjon min 4 órát a gép.

Ez a konfig 200 körül van. Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy ebbe az ár kategóriába van e jobb választás, valamint tapasztalatok erről a gépről?

Mert ebbe az ár kategóriába hasonló konfiggal Asus-ok vannak pl: ASUS K55VJ. A Lenovo szimpibb nekem. Szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#22029) runner 125 válasza Kbali (#22024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem gondolom, mert az ilyen user-ek PH!-n nem érik meg a fanatikus tagságot. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22030) Orton96 válasza Kbali (#22024) üzenetére


Orton96
aktív tag

Én valami hasonlóra gondolok, trollkodik emberünk, hagy élje ki magát! ;]

Viszont nekem is régebbi Lifebookom van és még nem volt semmi baja... Vagy csak én nem vettem észre :P

(#22031) Tenken válasza runner 125 (#22029) üzenetére


Tenken
őstag

Pedig vagy ez, hogy saját szórakozásért,
vagy pénzt kap/remél, hogy osztja a baromságait.

Egyik esetben sincs értelme foglalkozni vele.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#22032) Lampard19


Lampard19
tag

Sziasztok.

Megvettem a 140 ezres lenogo g580-at amit itt ajánlottak nekem, a windows teljesítmény értékelésében viszont leggyengébb ponttal 5.5-el végzett a videókártya mivel intel hd graphic 3000-e méri és nem a gt635-ösre. Valahogy átlehet állítani, hogy ne azt használja? Játékot még nem próbáltam de ha nem a dedikáltat használja akkor nem is menne semmi.

(#22033) piRate_nEx válasza Lampard19 (#22032) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

nVidia driverben tudod állítani, hogy melyiket használja. Alapból automatikusra van állítva, szóval szerintem azért mérte azt, nekem is annyin van, de egyenlőre lusta voltam újra lefuttatni a tesztet. :D

The glass is already broken.

(#22034) btudos válasza Lampard19 (#22032) üzenetére


btudos
veterán

Az Optimusnak köszönhetően bármikor beállíthatod hogy melyik GPU-t használja a gép, de az experience indexre amúgy sem érdemes hallgatni, annyi baromságot összehord, csak összezavarna :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22035) retro03 válasza jackkkk (#22028) üzenetére


retro03
tag

Én ASUS G55 ajánlanék neked ami 200k körül mozog
Persze csak akkor ha szereted a fiatalos dizaint

Üdvözletem இங்கே லுக்கு, ஏறும் கிக்கு

(#22036) brumi1024 válasza retro03 (#22035) üzenetére


brumi1024
veterán

G55 200k? Újonnan? Hol?

[ Szerkesztve ]

(#22037) jackkkk válasza retro03 (#22035) üzenetére


jackkkk
tag

Néztem de nekem mindenképp új kell és számlás!

Amit Te mondasz az kb 1,5 vagy 2 szer annyiba kerül.

De ha tudsz újat ennyiért akkor ne tartsd magadba. :)

(#22038) retro03 válasza jackkkk (#22037) üzenetére


retro03
tag

Bocsánat én nem az ujjat néztem ,hanem a használtat ,az új az valóban 380k körül van itt is a hardveraprón

Üdvözletem இங்கே லுக்கு, ஏறும் கிக்கு

(#22040) Chaser válasza retro03 (#22038) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem akarsz ennyi pénzt elverni ott a G580 Gt635+i3 140k-ért. Ezek nem olyan i5-ök mint asztaliban, hogy 4 valós mag, hanem ua. mint i3, 2 mag +2HT, nagy durranásra nem kell számítani, turbot tud esetenként aztán ennyi. Ha 200k-t el akarsz verni akkor már vmelyik újabb szériás inspiron, vagy kicsit többért Y580 sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22041) jackkkk válasza btudos (#22039) üzenetére


jackkkk
tag

Köszönöm a segítséget.

Válasz a kérdésekre
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? Brutto 200-230 e Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? Lehetőleg minnél jobb felbontás
(3) Notebook súlya? Nem lényeg
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? 3D tervezés tehát kell a jó VGA és a ram
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? Mind a kettő fontos
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? Lehetőleg op rendszer nélkül
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? Veszek bele SSD-t, ram meg bővíthető, tehát nem ezek a legfontosabbak számomra
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Normális felbontású webkamera
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni) Belinkelem amiket néztem
http://www.radium.hu/popular-products/asus-k55vj-4gb.html
http://www.radium.hu/lenovo-ideapad-z580-i5-3210m-8gb-ddr3-gt640m-393.html
http://www.dell-shop.hu/dell/laptop/dell_inspiron_7520_laptop__460.htm

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül

Fontos h új legyen és számlás, mert cég névre veszem. Valamint h 4-5 órát kibírjon az akksi netezés, film stb mellett.

Én itt láttam és elég jó árban, magyar billentyűzet van és garancia 2 évet ír, ha ez enm gyári garancia akkor milyen? http://www.radium.hu/lenovo-ideapad-z580-i5-3210m-8gb-ddr3-gt640m-393.html

Köszönöm a segítséget.

(#22042) Chaser válasza jackkkk (#22041) üzenetére


Chaser
titán

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül - 1 hónap múlva gyere vissza, addig még sok víz lefolyik:)

szerk: 1ébként ha tényleg minőséget meg kraftot is akarsz, akkor jelenleg elérhető a dell precision M4600 265k-ért iponban. i5, FHD, DDR5 firepro vga, 3 év NBD gar, backlit bill. 230k-nál már nem sokkal drágább de erősen üti minőségben az eredeti elképzelésedet. Dell NBD garnál meg nincs jobb Mo-n. De ez valszeg kifutó gép és 1-2 hónap múlva már nagyítóval se lehet majd találni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22043) AxBattler válasza jackkkk (#22041) üzenetére


AxBattler
félisten

A két Rádium-os notit felejtsd el: egyrészt a gázos bolt, másrészt a gépek "minősége" miatt.
A Dell viszont rendben van.

Én még ezt ajánlanám: HP Probook 4540s. A Dell-nél gyengébb benne a vga, viszont masszív fém házat kapsz, jó hűtéssel.

Más. Ez a 4540s elég jó áron megy, UPP neki!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22045) premete válasza Chaser (#22042) üzenetére


premete
veterán

+1 Az Asust kölcsönkaptam negyed órára, az ellenségemnek sem kívánnám, azóta beszéltem a gazdájával, boldogan közölte, hogy hála istennek, sikerült túladni rajta kisebb buktával.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22046) ocsi19 válasza AxBattler (#22043) üzenetére


ocsi19
senior tag

az Aqua-s az 4545s :R

(#22047) AxBattler válasza ocsi19 (#22046) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg, csak elírták! :R
Ettől függetlenül is jó ajánlat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22048) Orton96 válasza jackkkk (#22041) üzenetére


Orton96
aktív tag

Esetleg még: Y570 , Inspiron 7520.
Bár ezek sem kifejezetten 3D tervezésre vannak...

(#22049) ocsi19 válasza AxBattler (#22047) üzenetére


ocsi19
senior tag

Most rendeltem meg, január elején írok róla pár gondolatot ha valaki vásárlás előtt van. :U

(#22050) AxBattler válasza ocsi19 (#22049) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem anélkül is írhatnál pár sort, néhányan biztosan kíváncsiak lennének rá.
Üzemidő, játékok, billentyűzet, szerkezet, msata bővítőhely, stb.... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.