Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#30001) Tikakukac válasza btudos (#30000) üzenetére


Tikakukac
titán

Bocs, ezt melléírtam :B Igazad van. Fekszek aludni, kéne egy pihi :B

Amit írtam sem rossz amúgy, majdnem onnan vettem az x200s-t anno.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30002) gyjani22


gyjani22
csendes tag

hello,
na nekem olyan gép kéne:
-15,6 col-os kijelző
-500gb tárhely (bár 320 is elég ha nincs más)
-valami 2 magos processzor
-4GB ram
-egy valamennyire használható videókártya
-HDMI csatlakozó

hd filmnézésre használnám, illetve xbox-ot hozzácsatlakoztatva játékra, ubuntu-t futtatnék rajt, 80-90e ft-om lenne rá, több nem! én ezt találtam eddig a legmegfelelőbbnek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30003) kerekfej válasza gyjani22 (#30002) üzenetére


kerekfej
addikt

Miyen gépet vegyek 100k-ig

Egyébként, hogy akarod csatlakoztatni azt? Külső digitalizáló vagy TV tunerrel?
Mert a HDMi az csak kimenet itt.

[ Szerkesztve ]

(#30004) gyjani22 válasza kerekfej (#30003) üzenetére


gyjani22
csendes tag

az a baj hogy ezek számomra már drágák..hát ugye az Xboxon van HDMI csatlakozó, meg a notin is. akkor ha egy HDMI-HDMI kábellel összekötöm, azt úgy nemtudom működésre bírni?

(#30005) btudos válasza gyjani22 (#30004) üzenetére


btudos
veterán

Nem. A notebookon HDMI kimenet van, ahogy az Xboxon is. Mindenképp kell egy külön képernyő az Xbox-nak.

Egyébként asztali gép semmiképp nem játszik? Ennyiből még kapsz valamirevaló konfigot, az viszont esélytelen hogy notebookból normálisat kapj ennyiért, ha egy HD filmnél komolyabb munkára fognád a GPU-t.

szerk.: Tudtommal nincs ilyesmire mód, csak nagyon rizikós úton.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#30006) gyjani22 válasza btudos (#30005) üzenetére


gyjani22
csendes tag

értem..és semmilyen más módon nem lehetne megoldani, hogy mégis az a notebook jelenítse meg a képet?
szerk.: eddig asztalit használtam..igazából ugyanarra használnám, meglennék elégedve vele ha ezt normálisan tudná. :)
szerk.: a mostani asztalim kb fatüzeléses

[ Szerkesztve ]

(#30007) kerekfej válasza gyjani22 (#30006) üzenetére


kerekfej
addikt

De írtam már, tudsz venni bemenetes (S-Video, RCA, stb) TV tunert, meg digitalizálót meg hasonlókat, de annyiból már kikerül egy használt DVI (HDMi - DVI adapterrel kötheted rá) vagy HDMi-s monitor is.

(#30008) j0zsef válasza Tikakukac (#29574) üzenetére


j0zsef
tag

Köszi a tipper, az egyiket elhoztuk ;>

A többieknek is köszönöm a segítséget!

I will not buy this record, it is scratched!

(#30009) TBone


TBone
tag

sziasztok! használt notebook vásárlást kéne lebonyolítani, nagyjából olyan 40ezer forint összegig. kizárólag netezésre, néha filmezésre. van olyan típus, amit ebbe a kategóriába lehet ajánlani, vagy itt igazából már mindegy? esetleg konkrétan tudnátok ajánlani a ph-ról? köszönöm szépen a segítséget!

(#30010) premete válasza TBone (#30009) üzenetére


premete
veterán

Ezeket nézd meg.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30011) Zephy


Zephy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel rég nem követtem a notebook piacot.
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
320000Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15,6-17,3 szinte mindegy, felbontás minél jobb (>1366x768), teljesen mindegy, hogy matt vagy fényes (talán az előbbinek örülnék jobban)
(3) Notebook súlya?
<5kg :D Asztali helyettesítő lenne, ettől függetlenül lehet, hogy naponta lenne hurcolva lakás és iroda között. Minden esetre a súly legkevésbé jelentős szempont.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Első sorban fejlesztés folyik majd rajta, 4-5 féle fejlesztői szerver is futhat rajta egyszerre, akár virtuális gép is. Szünetekben, szabadnapokon azért szívesen játszanék rajta, ez is fontos szempont.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Mindkettő, nagy teljesítményű gép kell, de a legfontosabb, hogy a 300 ezres kütyü háza/zsanérjai ne adják meg magukat fél év után (vagy ha meg is adják, gariba beférjen). Kopást is szeretném elhúzni ameddig lehet.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Teljesen mindegy, nyilván anélkül olcsóbb de windows7/8 vagy linux is játszhat.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD-t tekintve 500GB-ban gondolkodom minimum, az se baj ha 1TB fölé kúszik, RAM pedig nagyon minimum 8GB kellene, de ideálisabb lenne 16+.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nem baj ha van kamera, usb 3.0, hdmi de egyik sem létfontosságú.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
Eddig
ezt és
ezt néztem ki.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#30012) anddroid8205 válasza kerekfej (#29999) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget!
"Asus-nál nem csak billentyűzettel lesz a gond..." Miért?

(#30013) premete válasza Zephy (#30011) üzenetére


premete
veterán

Ez kell neked, ha nem is vadiúj.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30014) btudos válasza Zephy (#30011) üzenetére


btudos
veterán

A felettem linkelt Precision az igazán tuti vétel neked, az általad kinézettek közül az Acer-t gyorsan felejtsd el, a Lenovo jó gép, de inkább játékra-multimédiára, mint munkagépnek.

Ha nem létszükséglet az új gép, egy alig használt, makulátlan állapotú szűk 3 év NBD garis Precision jobb vétel mint bármi ilyen árban. Gondolom munkagépként a garancia fontos szempont, na abban a Dell verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#30015) Zephy


Zephy
csendes tag

Köszönöm, de valószínűleg a cég csak 0 km-esről akar hallani. (lévén ők fizetik) Ettől eltekintve jó a gép (még ha külsőre nem is tetszik), bár 1600as ramot és i7es procit rakatnék bele ha lehetne.
Acerrel mi a baj? Gyenge az anyaga?
Egy i7-es proci pozitív lenne, 4 core és 8 thread segítségével hatékonyabb lenne a munka és a tesztelés.
Elsősorban ugyan munka folyik majd rajta de nem feltétlen munkaállomást keresek, mint írtam multimédia, játék céljából is igénybe lenne véve. Úgy gondoltam, hogy ami elbánik a legújabb játékokkal, az bírni fogja egy nagy rendszer modulfejlesztéseit is, esetleg teljes buildeket, viszont fordítva ez már nem feltétlen igaz (már csak a vga miatt pl), tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#30016) btudos válasza Zephy (#30015) üzenetére


btudos
veterán

Azért az a Precision nem szűkölködik grafikus teljesítményben sem. Hardveresen nem rossz gép az Y500, meg úgy egyáltalán nem az, teljesen rendben van, csak ha már munkagép, akkor a prémium felépítés és a prémium garancia is képbe jönne. Utóbbival jelentősen lecsökkented az esetleges gépkiesésből fakadó problémák mértékét, ha következő nap rendelkezésedre áll a szerelő akár a munkahelyeden is, és nem kell szervizbe küldeni a gépet ami alsó hangon 4-5 nap, de inkább 1 hét szokott lenni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#30017) dangerzone


dangerzone
addikt

Szerintetek ez megéri a +25000 forintot az i3-as változathoz képest? Nincs valami teszt az i3 meg az i5 közötti teljesítménykülönbségről?

[ Szerkesztve ]

(#30018) Tikakukac válasza dangerzone (#30017) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a munkád kitermeli a sok másodpercből ezt a pénzt, akkor igen. Egyéb esetben meg attól függ mennyire vagdalsz nagy videókat és hasonlók.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30019) dangerzone válasza Tikakukac (#30018) üzenetére


dangerzone
addikt

Videót nem vagdosok, viszont rajzolni 3d-ben szoktam. ( Catia, solidworks) Meg szimuláció, ansys pl.

Csak ezen kívül nincs összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#30020) Tikakukac válasza dangerzone (#30019) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapsz 300mhz-et magonként és turbo-t. Szvsz ennyit nem ér ennyi plusz, szerintem futásban olyan oltári nagy dobbantást nem hozna. De ezek csak így arányaiban való számolgatások, konkrétan én más területen szimulálgatok, azoknál meg 10 éves vas is bőven elég :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30021) _adaml21_ válasza dangerzone (#30019) üzenetére


_adaml21_
őstag

3D-s progiknál nem jön ki a különbség, erre mérget vehetsz. Az Ansys már kérdésesebb, arra ugyanazt mondanám, mint Tikakukac kollega :)

(#30022) Zephy válasza btudos (#30016) üzenetére


Zephy
csendes tag

Akkor csak a garancia miatt lenne előnyösebb a lenovonál a dell?
Erről mi a véleményed?
Csak új gép jöhet szóba és a dell általad mutatott típusa újonnan, azonos felszereltséggel kint van a keretből.

(#30023) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
70-90 ezer forint között szeretnék egy lapost venni.
Új gépet nem szeretnék, mert ennyi pénzért nincsen jó gondolom. 1-2 éves érdekel 1 vagy még 2 év garival (2 jobb lenne)
Leginkább netezésre használnám, de egy kis gépigényű játék elfuthat rajta, de ez annyira nem fő szempont, de azért egy Drakensang elszaladgálhat rajta.
A vinyó 100gb alatt ne legyen és minimum 2GB memória legyen benne.

Jelenleg egy HP530-as gépem van. Ennél nagyon ne legyen nehezebb meg csúnyább. Szeretem a dizájnt és a vékonyságot. Utálom a vastag téglalap alakút meg hangos billentyű hangot.

illetve nem szeretem ha a tapipad bal oldalt van, mert bal kezes vagyok és az egy kicsit zavaró.

extrák de ha ennyi pénzért nem fér bele valamelyik akkor megvagyok nélküle is.
win7, 2mag, webcam, matt borítás, halk, gyors.

Tikakukac
HP530 volt 100ért olyan 4 éve és elég szépen néz ki. Legalább is számomra tetszik. Ilyen hasonlóra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#30024) Tikakukac válasza Buster17 (#30023) üzenetére


Tikakukac
titán

Design-t ennyiből azért ne nagyon akarj, jellemzően az ennyiért kapható jó gépek üzletiek, azok pedig nem a nagyon vékony villantós fazonok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30025) Borote válasza dangerzone (#30017) üzenetére


Borote
addikt

A két processzor között egyrészt órajelbeli különbség van (ez egy magon majd 40%, 2 magra vonatkoztatva 30% különbséget jelent), illetve architekturálisan is egy 2-8% körüli az i5 előnye (Sandy vs Ivy).
Neked kell eldöntened, hogy kihasználod-e a nagyobb teljesítményt, az emberek nagy részének totál fölösleges az i5, de ha már i5-tel szeretnéd, akkor sokkal jobban jársz a Z580-nal :) Az is kb annyiba kerül, mint az i5-ös G580.

(#30026) Tikakukac válasza Buster17 (#30023) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól néz ki garis erős ami kell. Hozzad amíg van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30027) panpeter92


panpeter92
tag

Ez a gép mennyire számít bestbuy-nak ezért az árért?
Tudása jónak tűnik, anyaghasználata, design szimpatikus, 3 év gari.
Főleg böngészésre, letöltésre, néha filmnézés, photoshop.

(#30028) Buster17 válasza Tikakukac (#30026) üzenetére


Buster17
addikt

i5-ös már is jól hangzik. Más típus nem is akad vagy meg kell elégednem ezzel az egy félével ennyi összegért? :)

(#30029) dangerzone válasza Borote (#30025) üzenetére


dangerzone
addikt

Itt például fele akkora vinyó van a z580-asban, meg a procija is lassabb, mégis drágább. Vagy miben jobb a g580-asnál?

(#30030) btudos válasza dangerzone (#30029) üzenetére


btudos
veterán

A proci semmivel nem lassabb (kifizetem a gépedet, ha érzésre megmondod hogy a kettő közül melyik van ugyanolyan gépben, kb. ennyi különbség van köztük), a HDD fele akkora, de a Z580 anyagminőségben és masszivitásban érzésre jobb, neked kell eldöntened melyik a fontosabb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#30031) Borote válasza dangerzone (#30029) üzenetére


Borote
addikt

Olyasmiben, amit mondjuk nem lehet számokban meghatározni :) Persze 100 MHz az tényleg perdöntő.
Jobb anyagminőség és összeszerelés, van bluetooth (:DDD), jobb webkamera - azaz ilyen apróságok, amiket leírni nehéz - próbáld ki :)

[ Szerkesztve ]

(#30032) dangerzone


dangerzone
addikt

Gondolom itt a laptopszalonnál élőben meg lehet őket nézni, nem?

(#30033) Borote válasza dangerzone (#30032) üzenetére


Borote
addikt

Ha jól tudom, ahol a webshop azt írja, hogy 'Azonnal', az a gép az adott üzletben is megtalálható.

(#30034) dangerzone


dangerzone
addikt

Na most meg találtam egy ilyet is: Samsung Np370 ;]
Elég jó cuccok vannak benne. Erről az iponos teszten kívül van valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#30035) Borote válasza dangerzone (#30034) üzenetére


Borote
addikt

Anyagra nem a legerősebb, optikai meghajtó nincs benne, hűtéséről nem tudok nyilatkozni, a HD8750M pedig elég sunyin átnevezett GPU, mert jóval gyengébb, mint a HD7730M, alig erősebb, mint a GT635M/HD7670M
Egyébiránt vékony, csicsa gép.

(#30037) Borote válasza Borote (#30035) üzenetére


Borote
addikt

Akarom mondani nem átnevezett GPU, mert ilyen eddig még nem volt :B
Csak elég furcsán nevezte el az AMD a 8500-as, 8600-as és 8700-as szériát, mert majdnem teljesen ugyanaz a mag, csak órajelben térnek el, és a kisebb verziókban még a busz is csak 64 bit-es.
GDDR5 pl sok helyen opció, de a linkelt Samuban is csak DDR3-as RAM-okat használ.

(#30038) AxBattler válasza Andyka0908 (#29960) üzenetére


AxBattler
félisten

Sikerült a kergetés? :)

Egyébként ma alaposan megfogdostam egy LH532-est, és elég felemás kép alakult ki bennem:
- a palmrest rész nagyon tetszett, masszív, és ergonomikus volt;
- a fedele kicsit nyomódott (consumer gépek átlagánál kevésbé), de a gumírozott anyaga szintén nagyon kellemes tapintású;
- a ház két szélső oldala elég rossz összeszerelésnek "örvend": recsegés, illesztési problémák, egy kézben tartva már látható deformálódás;
- a billentyűzet nem rossz, viszont nyomásra észrevehető némi hullámzás: nem maguk a billentyűk nyomódnak, hanem a közöttük lévő anyag.

Szóval kicsit elbizonytalanodtam a vásárlást illetően...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30039) panpeter92


panpeter92
tag

(#30040) Andyka0908 válasza AxBattler (#30038) üzenetére


Andyka0908
tag

Magadnak szeretnél venni egy ilyet?
Nem elég két gép? :D :P

Amúgy a tesztet már, olyan kora délután megcsináltam és be is másoltam az eredményt...de akkor nem vetted észre. :U
Akkor itt olvashatod újra a mért hőmérsékletet:

hőmérséklet

Én eddig meg vagyok vele elégedve, igaz ezeket amiket írtál én annyira nem figyelgettem, nekem a billentyűzete is kellemes volt, különösebben nem éreztem recsegést ropogást. De gondolom, aki vágja az ilyen dolgokat neki előbb feltűnik, mint pl. Neked. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#30041) Dhampir válasza AxBattler (#30038) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lenne jobb egy Probook? :U

(#30042) Bellavita21

Nem a HDD kerreg? :F Elállásra nem gondoltál? :B

[ Szerkesztve ]

(#30042) Bellavita21 válasza Tikakukac (#29425) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Black és Tikakukac válaszát köszönöm, nem volt lehetőségem megnézni a választ, mert a kölcsönlaptopom is meghalt. Vettem egy dell 5521-est, szupi a gép,csak kicsit ki vagyok akadva, mert van 4 pötty a kijelzőn. 3napon belül visszavittem,de nincs csere,csak kijelzőcsere. Szerintük nem pixelhiba csak folt.... hááát :-) szóval belemenjek a kijelzőcserébe??????
Másik: halk a gép, de hallani, ahogy kicsit kerreg a proci. Ez normális???? Nagyon idegesítő :-) Ma már bekapcsoltam hangosra a zenét hogy ne halljam.....

(#30043) Tikakukac válasza Bellavita21 (#30042) üzenetére


Tikakukac
titán

Pixelhiba és folt 2 külön dolog, nem kell távcső, hogy meglássa valaki. Ha pixelhiba van, akkor az pixelhiba, eléggé látható, nagyítóval főleg. Elállás is lehet, mert ugye hibás és benne vagy az időben, cseréltesd ki iziben és jó lesz.

Kerregni a proci nem tud :N Max sípolni tud 1-2 dolog, ami kerregni is képes az a hűtő és a vinyó. Fogadok egy nagyobb összegben, hogy a vinyó az. Ez egy határon belül sajnos természetes. Halk gép hátránya, hogy a sima vinyók zakatolnak 7200-asok főleg, passzív gép tulajként tudnék mesélni én is.
Ha zavar akkor SSD-t kell venni és használni valamilyen formában, akkor tuti kuss lesz. :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30044) ryori


ryori
senior tag

milyen 15,6os notebook lenne jó max 150.000 ig játékra, ami nem hullik szét és jó a hűtése?

(#30045) _adaml21_ válasza ryori (#30044) üzenetére


_adaml21_
őstag

Kicsit visszaolvastál volna, akkor tudhatnád, hogy Lenovo G580 Pentiummal plusz SSD, vagy i3-al.

[ Szerkesztve ]

(#30046) sammet


sammet
csendes tag

Segítség kellene, melyik az a legolcsobb proci +vga paros ami már elboldogul a fullhd videokkal?

(#30047) AxBattler válasza Andyka0908 (#30040) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát gondolkodom, mivel lehet, hogy kéne a dgpu...
Egyébként végigpörgettem a hsz-eket, de úgy látszik a tied fölött elsiklottam. :B

(#30041) Dhampir
Talán, de az anyaghasználatától annak sem voltam elájulva. Mondjuk lehet, hogy Elitebook után ez nem csoda.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30048) Gedeon31 válasza panpeter92 (#30027) üzenetére


Gedeon31
addikt

(#30049) spyduck válasza Gedeon31 (#30048) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez elég sovány. Amúgy pedig rétegkosznak hívják és 3 napon belül vissza kéne adni a pénzt az ügyfélnek vagy cserélni a gépét.

(#30050) spyduck válasza AxBattler (#30038) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha EliteBook-od van akkor minden gagyi lesz :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.