Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#25001) Tikakukac válasza Cucuska2 (#24998) üzenetére


Tikakukac
titán

Thinkpad T60, 40-45k-ért, meg hozzá egy raklap kiegészítő. És marad pénz a bármire is. Nem tudom mennyire sok dolog fut egy könyvelésnél, de egy 2 magos 2 ghz-es procis példány SSD-vel kiszalad a világból.

De amúgy a lehetőségek száma végtelen. Mindenesetre, egy jó 4:3 képarányt nehéz überelni, élmény doksizni, pláne nagy felbontásban. Anyám is áradozik :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25002) Dhampir válasza Tikakukac (#25001) üzenetére


Dhampir
félisten

T60 létezik DDR3 memóriával?

(#25003) Borote válasza Dhampir (#25002) üzenetére


Borote
addikt

Természetesen nem. T61 sem.
Illetve a T60 alaplapi sajátosságokból fakadóan csak 3GB-ig kezeli a memóriát.

(#25004) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#24998) üzenetére


Cucuska2
őstag

Núb voltam.
Válaszolva az 1. hsz-re:
Használtan 100k, újonnan 150k.
12"-tól fölfele, legalább 1280x800/1366x768
Munka, szövegszerkesztés, könyvelés.
Megbízhatóság.
Oprendszer nem kell.
2 GB RAM, vinyó bármennyi lehet, de 100-nál több.
Akkuról bírja két órát.
Szeretném még a hónapban megvenni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25005) Tikakukac válasza Cucuska2 (#25004) üzenetére


Tikakukac
titán

T60 IPS, a keret feléből megvan. A leírtakat simán teljesíti, sőt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25006) Cucuska2 válasza Tikakukac (#25005) üzenetére


Cucuska2
őstag

Sokan zsanér problémára hivatkoznak annál a típusnál. Nincs ilyen probléma?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25007) Chaser válasza Cucuska2 (#25006) üzenetére


Chaser
titán

Ha már gyenge a zsanér veszel újat bayről pár ezer ft-ért és kicseréled. Ha nem értesz hozzá megteszi más helyetted 3x annyiért:) Minden TP-nél, legalábbis ami nem X, egy bizonyos idő után gyengülnek a zanérok. Legalábbis T60, T61, T400, T500 mind ilyen. Ha sokat használják holtjáték lesz, de ettől még nem fog leesni a gépről a kijelző.
Excelezni meg 1400x1050 nagyon jó 4:3 képarányon, én már csak tudom mert én is ilyen gépről nyomom:) HD felbontáson már felakasztottam volna magam, pedig én nem prof szinten könyvelek.

szerk: Anno engem is zsanér probléma miatt akartak lebeszélni, meg mert állítólag ótvar hangos a hűtés. Való igaz, első T60-am zsanérja kuka volt, mivel céges gép volt így nem is csodálom. Hangja is volt, ventit nagyon pörgette a bios, mint utóbb kiderült defektes szériás érzékelő chipet kapott. Azóta se járt nálam olyan T60, aminél ne lenne rendben a hűtés. Ezek az infok többnyire olyanoktól származnak akik 1x kipróbálták és agyonstrapált darabot fogtak ki.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25008) Tikakukac válasza Cucuska2 (#25006) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ. Ha azt veszed, hogy egy 5 éves gépen olyan a zsanér, mint egy ma vásárolt 250k-s konzumer gépen, akkor nincs baj. Ha azt vesszük, hogy milyen volt 5 éve, akkor van baj. Nálam kellően feszes, egy állásban tud 2 milis holtjátékot produkálni, ami a HP-m 3 centis gitárhúr szintű mozgásához képest nudli. Pedig életének 80%-ban ez ki van nyitva és cső, megy egy fél évet. Ha zavar, akkor csere, bagópénz, még az eredeti alkatrész is. Futja miből. Cserébe olyan gépet kapsz, hogy hajad leteszed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25009) runner 125 válasza Tikakukac (#25008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet nekem nagyok az elvarasaim, de szvsz egy mostani 250k-s consumer sem nyújt olyan zsanerokat, mint egy régebbi business. De, ilyen "L" zsanermegoldassal szerintem nem érhető el olyan stabilitas, merevség, mint a klasszikus "üzleti" zsanerokkal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25010) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Gyerekek, mondjátok el, mennyire gány ez a K55VJ széria?
Haver laptopot akar, de úgy érzem hiába mondom majd neki, hogy G580 - jobb ár, jobb minőség, ismerve őt, nemleges választ fogok kapni.

The glass is already broken.

(#25011) Chaser válasza piRate_nEx (#25010) üzenetére


Chaser
titán

Vegye meg, nekünk nem lesz tőle bajunk ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25012) baluka6


baluka6
aktív tag

Skacok, még nem vettem meg anotim,de leszűkült 2 db-ra a választás. Lenovo G580 vagy Ez? Ja és még mindig játékra kellene. :R

(#25013) piRate_nEx válasza baluka6 (#25012) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Szerintem ennyit nem ér az i3 egy notiban, hogy az 165 ezer legyen, még ha matt képernyős is.
Ez már reálisabban néz ki.
Lenovobol melyik G580-ra gondoltál? Mert ott 160-ért már i5-öt kapsz. Bár itt is inkább a 125 ezres B960 procisra szavaznék.

The glass is already broken.

(#25014) Chaser válasza baluka6 (#25012) üzenetére


Chaser
titán

Ha annyira kell az i3 inkább G580 140-ért, még inkább pentiummal 125-ért. SZvsz felárért inkább SSD, azt ki fogod használni mindig. Samu előnye kb a matt kijelző, más nem nagyon. Ha annyira kell, W7/8 külkön oem-ként 30k, gép mellé is oem-ként kapod szóval mindegy. Nekem személy szerint W8 egyáltalán nem jött be, véletlen se fizetnék érte felárat. Persze ez szubjektív.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25015) piRate_nEx válasza Chaser (#25014) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Én inkább torrentelek magamnak egy 30 ezres Wint. :D

The glass is already broken.

(#25016) baluka6 válasza piRate_nEx (#25013) üzenetére


baluka6
aktív tag

[link] Erre a Lenovora gondoltam. Azt elfelejtettem, hogy a samut nettó áron tudnám megvenni! :)

(#25017) piRate_nEx válasza baluka6 (#25016) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, hát ez azért akkor már más. :D Egyértelműen a Samsung, 130-ért, hülyéskedsz? :P

The glass is already broken.

(#25018) baluka6 válasza piRate_nEx (#25017) üzenetére


baluka6
aktív tag

Video kártyában nem erősebb a G580? Gondolok itt arra, hogy az 2Gb-os?! Ugye bár a procit később tudom benne cserélni ha kevés lenne. :R

(#25019) piRate_nEx válasza baluka6 (#25018) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez a 2GB parasztvakítás, mert még teljesen az 1GB-ot sem használja ki. Bár szerintem a 7670M-ben is 2GB van. Egyik fórumtárs csinált összehasonlítást a két VGA között, és a 7670M még 1-2 fps-el jobban is teljesített.

5 ezert meg nagyon megéri a B970 - i5 különbség.

The glass is already broken.

(#25020) baluka6 válasza piRate_nEx (#25019) üzenetére


baluka6
aktív tag

Az csak b970 i3 különbség, viszont sok gépben van 7670 1gb, szòval lehet, hogy tényleg az. Ìgy is megéri a samu?

(#25021) Tikakukac válasza runner 125 (#25009) üzenetére


Tikakukac
titán

Na jah. Erről a dologról már bontottunk ki hosszú-hosszú beszélgetéseket, és arra lyukadunk ki mindig, hogy valóban, régen azért mertek berakni ilyen szép hosszú pálcikás zsanért. Mondjuk erre nemet mondd az x széria, ami L szerű zsanérral van, mégis betonkemény az összes sok év után is. Itt inkább a torziós merevség dönt, mert az alapja ugye ötvözet és tart. A teteje meg agyon van csavarozgatva és minden tart mindent. Na egy konzumer meg ööö, hát igen, panel beleküldve azt jónapot. Ez itt az elsődleges probléma szvsz. Nomeg a minőség, az igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25022) piRate_nEx válasza baluka6 (#25020) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Bocsánat, tényleg. :D Szokásom elnézni a dolgokat.

Persze, még így is bőven megéri. Az az 5000 nem fog taccsra vágni, és kapsz HyperThreadinget, +250GB HDD-t, matt kijelzőt, és egy Win8-at.

The glass is already broken.

(#25023) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Következőben szeretnék segítséget kérni. Ultrabookot szeretnék venni. Amiért szeretnék az a jobb hordozhatóság miatt , jobban lehet táskában szállítani(tudom ez lehet hülyeség de mindig külön nem akarok hordozni rendes táska mellé, laptoptáskát is hurcolászni. ), meg még alap dolgok office egyenlőre, illetve szokásos dolgok (böngészés,skype,és később majd komolyabb munkák de ez még jópár év addig szerintem úgy sem lesz meg :D ). És az árkategória ha ennyiért nem lehet kapni normálisat nyugodtan mondjátok. Tehát árkategória mivel újonnan nem lehet kapni ennyiért ezért max 150et gondoltam érte adni. Ami lényeg korszerű legyen(tehát sandy vagy max eggyel alatta), min 4gb ram, és néha szeretnék rajta játszani semmi komolyat, ilyen alap játékok OMSI-z ni szoktam ilyen busz szimulátor, ennyi igazából.

Amilyen márkákhoz húzódok: HP,Dell,Lenovo de nem kizáró ok természetesen ha nem ez a 3 közül van.

Várom válaszotokat. Üdv: R211

:R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#25024) Tikakukac válasza roberto211 (#25023) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből van Lenovo S300 és S400. És ennyi. Szóval vagy a keret ugrik, vagy a pengebook dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25025) lajbi101


lajbi101
tag

Sziasztok! Valami belépőszintű laptopot szeretnék venni!
Amire kellene: Filmezés, battlefield 2 ,crossfire és hasonló grafikájú játékok, netezés ezerrel :)

Erre gondoltam:

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/hp/g72-b15sa-p133234019/

Vagy tudtok valami más alternatívát mondani ebben az árban? A kijelző lehet kisebb is mert ez 17,3 as! De ami fontos hogy legyen op rendszer hozzá!

Várom segítségeteket :)

(#25026) Chaser válasza baluka6 (#25018) üzenetére


Chaser
titán

Samsungnál nem nagyon fogsz te cserélgetni, keringenek itt rémtörténetek még ram cserés gépről is aminél utána megvonták a gart. Max nagyon ügyesen érdemes hozzányúlni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25027) dunc válasza lajbi101 (#25025) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez renew HP (angol bill.)

(#25028) troland26 válasza Chaser (#25026) üzenetére


troland26
őstag

Ha veszek egy notit és pl az odd helyére berakokk egy ssd-t ( vagy akár ramot bővítek ) akkor bukom a garanciát ?

(#25029) lajbi101 válasza dunc (#25027) üzenetére


lajbi101
tag

Körűlnézek köszönöm! Amit linkeltem annak a procija meg vga-ja elég battlefield játékra meg ilyenekre?

(#25030) Drughi válasza troland26 (#25028) üzenetére


Drughi
addikt

Ram és hdd bővítés / csere az esetek 99%ban nem jár gari vesztéssel, az odd már más.
Szerviz előtt jobb, ha visszarakod az összes gyári cuccot és úgy adod be javíttatásra.

(#25031) c288604


c288604
csendes tag

Sziasztok! A napokban szeretném lecserélni a gépemet, a következő kettőt néztem ki:

HP 655 C4X90EA
[link]

HP 630 C1M13EA
[link]

Processzor és videokártya különbséget láttam. Melyik az erősebb? Leginkább mindennapos, de megbízható és gyors használatra kellene.

Ha van egyéb ötlet hasonló árkategóriában (80.000 - 110.000) azt is szívesen veszem. Ami szóba jöhet: HP, Dell, Lenovo

(#25032) lajbi101 válasza c288604 (#25031) üzenetére


lajbi101
tag

Szia, látom ezek Linuxosak! Játék kompatibilitási problémák vannak a Linux op rendszer miatt?

(#25033) Drughi válasza lajbi101 (#25032) üzenetére


Drughi
addikt

Ha kompatibilitási problémának számít, hogy a játékok 95%-a nem jelent meg linuxra és buherálva (pl emulálva) sem működik megfelelően, akkor igen, vannak kompatibilitási problémák.

A linux egy ingyenes gyors, napi netezésre, zenehallgatásra kisebb irodai dolgokra használatos oprendszer. Nem játékra való

(#25034) lajbi101 válasza Drughi (#25033) üzenetére


lajbi101
tag

Köszi szépen a gyors választ :). Akkor nem jó nekem sajna a linux :(

(#25035) c288604 válasza lajbi101 (#25032) üzenetére


c288604
csendes tag

Csak amiatt választottam ezeket, mert olcsóbbak, de természetesen Windows kerül majd rá. A játék nem annyira lényeges, inkább egy hétköznapi, de megbízható gépet keresek. Arra lennék kíváncsi, hogy használat közben mennyire érezhető a két processzor különbsége. Illetve eléggé eltérő véleményeket olvastam a videokártyákról is.
Most találtam még egy ilyet: [link]

(#25036) Drughi válasza c288604 (#25035) üzenetére


Drughi
addikt

HP-nak ez az árkategóriája elég silány (nem mintha a többi gyártó ezért a pénzért csodát produkálna).
Itt a topicba a Lenovo G580-at ajánlják rengetegen ilyen összegért, de ott sem kell csodát várni.
Kicsit magasabb összegért már lenne Fuji A532, ami (ha a játék nem szempont) jobb választás lenne, mert kiforrottabb jobban összerakott gép.

Esetleg egy használt jó állapotú üzleti gép?

(#25037) lajbi101 válasza c288604 (#25035) üzenetére


lajbi101
tag

Nah ez jó is lenne mert van hozzá win7 de celeron procikat ismerőseim szídják......

Ezt is nézd meg ,gondolkodok rajta én is! :

http://www.bemutatoterem.net/Termek/samsung-np300e5x-a01hu-kek-ezust-intel-b970-4gb-750gb-intel-hd-graphics-15-6-hd-led-dos-p105728.html

[ Szerkesztve ]

(#25038) c288604 válasza lajbi101 (#25032) üzenetére


c288604
csendes tag

Csak amiatt választottam ezeket, mert olcsóbbak, de természetesen Windows kerül majd rá. A játék nem annyira lényeges, inkább egy hétköznapi, de megbízható gépet keresek. Arra lennék kíváncsi, hogy használat közben mennyire érezhető a két processzor különbsége. Illetve eléggé eltérő véleményeket olvastam a videokártyákról is.
Most találtam még egy ilyet: [link]

(#25039) Chaser válasza troland26 (#25028) üzenetére


Chaser
titán

A legtöbb gyártónál nem. Samuról keringenek itt dolgok, magam is olvastam pl ipon fórumon, stb-n. Normális gyártóknál hdd/optika/ram csere házilag engedélyezett. Pl lenovo, dell, HP, fujitsu, talán asus is. Samu meg ugye nagy brand, gyárt ramot, alaplapot, kijelzőt, dvd-t, nyilván úgy vannak vele ha más gyártótól teszel be alkatrészt akkor kötsög vagy és bukd el a garit:D Vagy nem tudom...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25040) dunc válasza c288604 (#25038) üzenetére


dunc
nagyúr

A két linkelt gép közül egyértelműen erősebb a az I3 !

(#25041) c288604 válasza Drughi (#25036) üzenetére


c288604
csendes tag

Mivel nincsenek nagy elvárásaim, nem feltétlenül akarok többet költeni. A jobban összerakott alatt azt is érted, hogy hosszabb az élettartama? Természetesen használt gép is szóba jöhet, viszont olyat szeretnék választani, amit nem kell 2-3 éven belül lecserélnem. Processzorban eddig csak az Intelt használtam, nem tudom milyen az AMD. Erősebb egy kétmagos Intel (3M Cache, 2.1 GHz) mint egy kétmagos AMD (1.70GHz, 1MB L2) ha a többi adat szinte ugyanaz? Megéri a 20 ezres különbséget?

(#25042) Chaser válasza c288604 (#25041) üzenetére


Chaser
titán

Igen, várhatóan hosszabb élettartamú. És várhatóan fogod szeretni használni, nem úgy mint amit kinéztél. A532 nagyon jó választás. 2 magos intel több száz mhz előnnyel meg agyon veri az amd-t. Még azonos órajelen is gyorsabb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25043) premete válasza Chaser (#25039) üzenetére


premete
veterán

Asusnál már a hdd/ssd csere sem engedélyezett, ramcseréhez pedig sokban ki kell venni a hdd-t és az alaplapot is. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25044) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

170-200k körül milyen 15,6-ös, legalább 1366x768-os felbontású üzleti szériás gépet ajánlottok nagy CPU-val és HDD-vel? VGA lehet integrált, de ha ilyen 7470-7490 színű van benne, az sem gáz (néha-néha becsúszik egy kis Dirt3, AoE3 vagy még valami szimulátor féle), HDD-ből 500Gb-tól több kellene, de olyan 600-700Gb-al már elégedett lennék, SSD nem kell, CPU-ból pedig lehetőleg valami 4 magos, vagy min. HT-s i5. Megbízhatóság nagyon fontos, most egy 4525-ösöm van (bár ezt asztaliként használom), valószínű hogy megtartom, mert nagyon új állapotú, fóliás még, tehát mellé kéne egy hasonlóan masszív gépecske. ProBook 4530/35 felé húz a szívem, esetleg más alternatíva?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25045) runner 125 válasza Tothgera30 (#25044) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mellé venni egy másikat van értelme?
Szerintem nincs.

Egyébként Latitude, de a FHD kijelzős verzió is csak 8k-val drágább.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25046) Dhampir válasza Drughi (#25033) üzenetére


Dhampir
félisten

A linux egy ingyenes gyors, napi netezésre, zenehallgatásra kisebb irodai dolgokra használatos oprendszer. Nem játékra való

Megerősíthetem, hogy elsődlegesen nem a Windows felülmúlására találták ki (bár néha-néha rezeg a léc), de játékra is jó, néhol erős kompromisszumokkal, mert a Windowsos környezet megteremtéséhez egy-egy játék futtatásához buherálni kell. Ehhez rendelkezésre áll a Wine, vagy a Wine előtétprogrammal és jótékony hatású szkriptekkel, kényelmesebben konfigurálható PlayOnLinux.
A Windowsos programokat profi módon futtató CrossOver Halloween napján ingyenes volt.
A STEAM már Linuxra is elkészült. :)

Amnesia The Dark Descent natív Linuxos verziója indul a gépemen:

Stalker Call of Pripyat Wine + Winetricks-szel beüzemelve:

[ Szerkesztve ]

(#25047) Tothgera30 válasza runner 125 (#25045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Meg van hirdetve, de eladni sincs úgy szívem. Egy fóliás, asztali gépként használt alig 1 éves múlt 4535-öst odaadni egy consumer gép áráért? Akkor ez marad otthonra, kap majd egy nagy HDD-t, és jó lesz asztaliként, töltögetni, zenélni, netezni, úgy is arra használom. Mellé venni egy ugyan olyan méretűt, erősebben, és az hordozni, dolgozni jó. Gondolkoztam én 12"-es EliteBookon, hogy hordozni jó, de akkor meg ha filmeznék kicsi a kijelző.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25048) runner 125 válasza Tothgera30 (#25047) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felvetődik a kérdés, h akkor minek lecserélni? Kevés a teljesítmény, vagy miért?
Ha, gyorsítani akarsz rajta, SSD-t tegyél bele.

.., ha meg fontos a mobilitás, akkor 14"-os Latitude.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25049) a000


a000
őstag

Sziasztok
Milyen notebookot ajanlotok 120-150e kozott?
Nagyszuloknek lesz, tehat csak net, levelezes, irodai szoftverek. 15col. Windows nem szukseges de az sem baj ha benne van.
Ram min 4gb. Tobbi szinte mindegy. Tobb laptop is erdekel ami ebbe az arkategoriaba tartozik, termeszetesen megbizhato kell, ami nem hullik szet egyhamar. Garancia is jo ha van min 2ev.

(#25050) SzalaiG válasza a000 (#25049) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyszülőknek nem lenne jobb egy nagyobb kijelző? :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.