Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#19001) spammer válasza premete (#18993) üzenetére


spammer
veterán

"Windows 8-nál kamu a bootidő, a csempék megjelennek gyorsan, de még kb. fél perc, amíg betöltődnek a cuccok és lesz net, ssd-nél is."

Én erre írtam. Nálam bejönnek a csempék, rákattintok a desktopra és addigra már van net (wifi routerről). Böngészőt és extra programokat nem indítok automatikusan, kivéve egy uTorrentet. Szóval ez a "clean boot". Ha automatikusan indítasz 20 programot, akkor persze lehet fél perc, de egyéb esetben a csempéktől számítva fél perc (főleg SSD-n) ahhoz, hogy net legyen, az valami durva gebasz.

(szerk: jelszókérés nálam sincs, azonnal csempékre megy.)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19002) diegho válasza Tikakukac (#18999) üzenetére


diegho
nagyúr

Én sem tudom mire megy, megkértek keressek valamit 140 körül, ami mindenre jó játékot kivéve.

(#19003) Jamboo529 válasza premete (#18993) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Nem tudtam hová tenni, hogy mit keres itt a topicban ez a rengeteg hideg-burkoló. Mindenki csempékkel dobálózik jobbra-balra. :) Aztán rágugliztam a W8-ra és megértettem. :))

(#19004) Tikakukac válasza diegho (#19002) üzenetére


Tikakukac
titán

Kart legalább kérdezd meg. Annyira nem fontos, de a lelkem legyen nyugodt, hogy nem hülyeséget ajánlok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19005) diegho válasza Tikakukac (#19004) üzenetére


diegho
nagyúr

Holnap délelőtt jön megnézni a konkrét típusokat, de szerintem ez tökéletes lesz neki, ha esetleg mást akar, akkor úgyis szól, de ez még jól is néz ki, lenovo-kat használok én is munkahelyen, eddig nem volt gond.

(#19006) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok!

Abszolut jonak talaltam amit irtatok a Lenovorol, es csak annyit kerdeznek, hogy a 4GB memoria nem keves a jatekokhoz es az I5 melle? Esetleg plusz GB bovites??? A baratnom akar venni karira maganak egy ilyen notit. Sims 3 a fo cel plusz nehany fps jatek. (pl.Far cry 2-3)

http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_G580_59-357742_notebook_barna-p343295.html

Elore is koszi.

(#19007) Socket A


Socket A
aktív tag

Megjött a G580
nagyon hideg úgyhogy hagyom hogy fölvegye a szoba hőmérsékletét
ilyenkor mennyi ideig kell "állni" hagyni a gépet?
(lehet nem is kell de plazmatvnél így csináltam ott ezt ajánlották)

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#19008) Tikakukac válasza Socket A (#19007) üzenetére


Tikakukac
titán

Kívül gyorsabban melegszik, maga az alaplap lehet még hideg. Én egy kellemes 4-5 órát úgy hagynám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19009) bitum3n válasza B-L-A-C-K (#19000) üzenetére


bitum3n
tag

Akkor viszont azt hiszem engedek haverom nyomásának, legfeljebb a hordozhatóságot egyelőre kibírom sgs2-n és majd egyszer csak egy tablet lesz. Esetleg asztali pcben mennyire vagy otthon? :D a 170e Ft max ár még mindig áll, többet nem tudok rászánni :)

(#19010) Socket A válasza Tikakukac (#19008) üzenetére


Socket A
aktív tag

rendben köszi
addig legálisan megvásárolok egy win7et hozzá :D

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#19011) B-L-A-C-K válasza bitum3n (#19009) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél egy asztalit 170 ezerből már elég jót lehet összeállítani.

(#19012) Chaser válasza altoalto (#19006) üzenetére


Chaser
titán

Vedd i3-mal+!GB ram+SSD. I5 feleslegesen drága és közelében nem ad annyival többet mint egy SSD fog.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19013) altoalto válasza Chaser (#19012) üzenetére


altoalto
tag

Koszonom!

(#19014) mulatosdj


mulatosdj
tag

A lenovoban (i3,4gb ram) levő gt635m 2gb-tal lehet a mostani és majd a jövőbeli játékokat élvezhetően játszani??? Nem kell nekem full grafika.

(#19015) B-L-A-C-K válasza mulatosdj (#19014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A jövőbeli játékokkal nem tudjuk hogy fog megbirkózni mert nem vagyunk jósok, ez egy belépő szintű játékos gép, a mai legfullosabb játékokat alacsony grafikán viszi, de ezektől eltekintve minden játékkal szépen boldogul.

Itt ha lejjebb lapozol majd a linkben, akkor látod körülbelül milyen FPS-eket produkál, pár játékban

(#19016) mulatosdj válasza B-L-A-C-K (#19015) üzenetére


mulatosdj
tag

De ebben az árkategóriában vagy egy picivel többért (150-160) van jobb gép szerinted/szerintetek ami játékra alkalmas???

(#19017) amargo válasza btudos (#18960) üzenetére


amargo
addikt

Ez 100 felett van.

AxBattler: Megtudakolom.
Chaser: Köszi! Találtam is belőle, pont az ár alatt, de még kiderítem ezt a nettós dolgot, de akkor is inkább az IdePad.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19018) B-L-A-C-K válasza mulatosdj (#19016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs, ami a következő lépcső és igazán megéri az a Lenovo Y580-as 225 ezertől már lehet kapni, de ezzel már a ma kiadott legjobb gépigényesebb játékokat és élvezhetően játszatod.

(#19019) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#19018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*játszható

(#19020) Socket A válasza Tikakukac (#19008) üzenetére


Socket A
aktív tag

Az első akkumulátor töltési idő mennyi legyen vagy hogy kell történnie?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#19021) mulatosdj válasza B-L-A-C-K (#19018) üzenetére


mulatosdj
tag

Annyit nem adok ki érte! Van i5 lenovoból,azért megéri 20ezerrel többet kifizetni mint i3ért?? Vagy bővitsen ki 8gb ramra??

(#19022) Tikakukac válasza Socket A (#19020) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok-sok éve nincs ilyen jellegű megkötés. Használd amikor kell. Ha nagyon-nagyon nem kell az akksi, akkor vedd ki 50% körül és rakd hűvös száraz helyre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19023) use_r válasza mulatosdj (#19021) üzenetére


use_r
tag

A mobil i3 és i5 között nincs sok különbség. Az i5 magasabb frekin megy meg van benne turboboost az i3ban nincs. De az intel oldalán összelehet hasonlítani a procikat.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19024) B-L-A-C-K válasza mulatosdj (#19021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak játszol akkor nem éri meg mivel az i3-as is ugyan úgy kihajtja a vga-t mint az i5, szóval semmivel se lesz jobb. Memóriát bármikor rakhatsz bele ha nem lenne elég pár ezres tétel...Én inkább egy SSD-t ajánlanék, bár ezzel se fognak gyorsulni a játékok, csak a betöltésük, illetve a win betöltés/leállítás, programok nem fognak annyit tökölni stb.

(#19025) mulatosdj válasza use_r (#19023) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm! :D

(#19026) mulatosdj válasza B-L-A-C-K (#19024) üzenetére


mulatosdj
tag

Nem csak játszanék vele,de annyit nem ér meg sztem. Az SSD az mehet Hdd mellé vagy helyette és mennyibe fáj egy ilyen??

(#19027) Tripower


Tripower
tag

Sziasztok!
Kaphatok segítséget?
Ezek voltak az előzmények.
Lehet könnyebb lenne az életem 15" notival?

Igazából magam sem tudom mi kéne, szemezgetek asus g74 -nel de nincs semmilyen elképzelésem.....
660-650m az már használható?
Igen FHD, 4-8 vagy több ram, 500gb től fölfelé, ssd-hez nem értek sose volt... mennyire jó dolog ez?
valami i5-i7, vagy van valami csoda piros oldalon? akár graf magra is értem.

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség.
Eladtam az asztali gépem és notira váltanék...
i7 860,maximus gene III, 8gb ram , 5870, 2,5 terra,
Összesen 330 ezrem van erre a mutatványra, annyi idáig az elképzelés, hogy 17", más még nem alakult ki....szeretnék játszani is kicsit, sok tárhely kell, ha lehet legyen kicsit fürge is, ha van rá mód vagy valami hasonló mint az asztali konfig vagy fürgébb.
Mik a lehetőségek?
Köszönöm!

(#19028) use_r válasza Tripower (#19027) üzenetére


use_r
tag

Ennyiért kapsz itt PH.-n Asus ROG-ot. Abba van 15 meg 17-es is. Azon lehet játszani. ;] :P

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#19029) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Ha valakinek van esetleg itt már G580 lenovo-ja, írja már meg, hogy mennyire jó a webcamerája?
Skype-s videochathez elég jó??
Nem kell az 1080p, de a 720p-t tudja azért?

[ Szerkesztve ]

(#19030) Prowler válasza Jamboo529 (#19029) üzenetére


Prowler
senior tag

Szerintem videóchathez elegendő, megfelelő fényviszonyok mellett normális képet ad, a képfrissítéssel nincs gond. Nem tudom hogy 720p-e, a hivatalos oldal szerint 0,3MP, ami tudtommal VGA felbontásnak felel meg, de javítsatok ki ha tévedek. Csodát nem kell tőle várni, de erre a célre megfelel.

Veremivadék Undorkutya

(#19031) attosz1120


attosz1120
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlása előtt állok,nem nagyon értek hozzá.Annyi lenne a kérdésem,hogy mi a különbség a HD Graphics 3000 és a ATI Mobility Radeon™ HD 7670M 1024 Mb között?

Szeretném a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#19032) Tikakukac válasza attosz1120 (#19031) üzenetére


Tikakukac
titán

Előbbivel nem nagyon fogsz játszani, utóbbival annál inkább. Mai játékokra értem, medium beállítással akár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19033) attosz1120 válasza Tikakukac (#19032) üzenetére


attosz1120
tag

Dell-et szeretnék vszínű,hogy 5520-ast.Mi a véleményed róluk?

(#19034) hori2012


hori2012
csendes tag

Üdv!

Ez az SSD ajánlott egy Precision M4600-ba, vagy nem alkalmas hozzá, esetleg van jobb ajánlat?
Belefér, valóban gyorsít, beszerelhető könnyen, nem jár garivesztéssel, stb...
Nem értek hozzá... Bízom abban, hogy nem kell kivenni semmit,megvan gyárilag a helye...

[link]

Köszönöm!
Szép estét/hétvégét!

[ Szerkesztve ]

(#19035) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sziasztok! Íme két ultrabook-os kérdés:
1.) i3 3217u és 3317u között megéri az utóbbi a +40k árat? (Szerintem nem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre).
2.) A Fujitsu UH552-be milyen SSD megy bele? (Sima mezei 2,5"-ös?) Kb mennyit dob az üzemidőn, és mennyire csökkenti a hőmérsékletet a HDD SSD-re való lecserélése?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#19036) kemcso válasza hori2012 (#19034) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha a HDD-t és az ODD-t bent akarod hagyni akkor csak mSata SSD tehető bele. (vagyis nincs benne második teljesértékű disk hely)

(#19037) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Na kiment a megrendelés a G580-ra. Remélem nem fogok csalódni benne, és jövő héten már azon írom meg a tapasztalataimat a prohardverre. :)

(#19038) pure09


pure09
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség 110000 környékén vennék gépet!
Lehetőleg a legjobb teljesítmény arányban ami nem fontos az a vinyó bőven elég a 320GB
Net, film ilyesmire lenne használva (bnőmnek lenne) ha ki lehet hozni valamit amiben jobb a vidkari van az sem lenne baj (ez persze miattam :) )
Ja és persze megbízható legyen lehetőleg minél több garanciával.Csak intel procis minimum a B950 környékén de ha van ajánlat I3-mal az még jobb:)

(#19039) Tikakukac válasza attosz1120 (#19033) üzenetére


Tikakukac
titán

Van aki használja/ta huzamosabb ideig, nekik bejött. Én elég rövid ideig fogdostam, kellemes az összkép.

pure09: Fuji AH531, 105k, 3év gari, B960 (5% a diffi az i3-hoz képest). Nincs jobb ennyiből. Újonnan.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19040) Teszla_ válasza kemcso (#19036) üzenetére


Teszla_
senior tag

Acer AO522-be vajon tehető ilyen msata-s SSD? Most, hogy picit utánanéztem, megtetszett a dolog, de a HDD-t mindenképpen meg szeretném tartani a gépben.

Tikakukac: a laptopszalon.hu oldalon nézegetni kell óránként, mert a Happy Hours keretében vannak akciók. Én is így rendeltem ma meg végül a Fujitsu AH531-et 102900-ért.

[ Szerkesztve ]

(#19041) Tikakukac válasza Teszla_ (#19040) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez már a vevő dolga, ha rendelésre veszek notit, akkor én is túrom a netet :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19042) Teszla_ válasza Tikakukac (#19041) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ennél olcsóbban már csak egy helyen láttam, az A531 volt, de irreálisan olcsó volt (93k körül), meg 2 év garit írtak, így onnan nem mertem rendelni.

(#19043) Zóra


Zóra
csendes tag

Sziasztok! Rendelni szeretnék a notebookstore-tól egy LENOVO Ideapad G580 notebook-ot 110 ezer Ft-ért.
Igaz kisebb mint a videókártyája, mint az általatok javasolt Lenovóknak, csak 1 gigás, és a processzora is csak 2.1 GHz-es,de ennyiért megéri szerintem, és nem is igazán játékokra szánom, csak épp ne legyen már integrált, ha csak ennyi a különbség árban. Szerintetek jó vétel lenne?

(#19044) Tikakukac válasza Teszla_ (#19042) üzenetére


Tikakukac
titán

Az valszeg kamu volt vagy valami szürkedolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19045) AxBattler válasza Zóra (#19043) üzenetére


AxBattler
félisten

Konkrét linket adj a gépről, mert így nem tudjuk megmondani!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19046) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok !

A páromnak szeretnék venni karácsonyra egy laptopot, de nem vagyok annyira jártas ebben a témában, Ti biztos tudtok segíteni Nekem!

Amire kellene Neki: internet(Skype, Youtube videók) word, office nagyon ritkán filmnézés, játék nem lesz vele!

kritériumok : a keret max. 110e huf
mindeképpen új kellene garanciával !!
15,6" kijelző min.
beépített webkamera + mikrofon
USB
Wi-Fi
HDMI
esetleg a HDD-t lehessen bővíteni SSD-re később ennyi !

A válaszokat előre is köszönöm !!!

Üdv!

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#19047) Zóra


Zóra
csendes tag

Igazad van,bocsika, de még nagyon ropi vagyok itt :U
Ezt néztem ki, mert még csak hasonlót sem találtam ezen az áron,és már nagyon kellene a régi helyett, kezdi beadni a kulcsot.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19048) mutyi


mutyi
őstag

Két laptop között vacilálok egyik ismerősnek. Szokásos dolgokra kellene, irodai,netezés, 3 éves gyerekeknek filmnézés otthon meg kocsiban akár.
HP Probook 4530 core i3-as proci meg HD3000, matt
Dell Inspiron 55520 - core i3 Ivy, HD7670, fényes

3-4 évre tuti ez a noti lesz használva, nem tudom hogy érdemes-e a most 3 éves gyerekekre gondolni játék terén vagy arra elég lenne a HD3000 is,mert nyilván akkor Probook jobb választás lehet a matt kijelző miatt.

(#19049) csabi011


csabi011
tag

Erre valaki?

(#19050) Zóra


Zóra
csendes tag

3 éves gyereknek laptopot? :o Azta mindenit, hol élünk?
Engem meg a Csipkerózsikával fárasztottak folyton..:D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.