Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#124001) Brandynew válasza Attila0313 (#123990) üzenetére


Brandynew
őstag

A pár laptopguru alatt mit értesz? Az eredmény valósnak tűnik, kb. tényleg ez lehet a meghibásodási arány.

Az Apple-nél nincs semmi meglepő, mivel az Applenek csak felsőkategóriás gépei vannak, így a konzumer gépek nem húzzák le a statisztikáját. Kíváncsi lennék egy olyan felmérésre is, ami minden gyártó felsőkategóriás gépeit nézi csak. Úgy már nem biztos, hogy az Apple kerülne az első helyre.

Aztán a következő két helyezett: Samsung és Gateway. Ilyen laptopok Magyarországon nincsenek.

A többi (Acer, Lenovo, Asus, Dell, HP, Toshiba) mind 18-19%-on áll, ez a +/- 1% a hibahatár.

Ami itt lényeges, az a vizsgált márkákon belül a laptopok összetétele. A felmérés megerősítette azt, amit itt, a fórumon is lépten-nyomon szajkózunk, hogy a Lenovo Y szériája az egyik legnagyobb meghibásodási aránnyal rendelkező gép (hasonlóan a többi IdeaPad-hoz). Ami a Lenovo eredményeit felhúzza, az a ThinkPad, ezek egyébként ajánlott gépek, még a szervizelését sem az a cég végzi, amelyik az IdeaPad-ekét.

Sajnos nem találtam meg a vizsgált laptopok megoszlását, pedig érdekes lenne megnézni, hogy a merítésbe milyen arányban kerültek be belépőszintű és felsőbb kategóriás laptopok. Azt ugye tudjuk, hogy Magyarországon a belépőszintből sokkal több gép fogy, mint a nálunk jobb anyagi helyzetben lévő országokban (ahol a felmérés készült).

És egyébként igaz, amit előttem írtak, a laptopokból többféle altípus van (így van ez a mobiltelefonoknál és autóknál is). Tehát nem ugyanazt veszed meg az USA-ban, mint itthon. Sőt, ha bemész az USA-ban egy laptopüzletbe, akkor ott egészen más lesz a kínálat összetétele, mint nálunk. Mások az igények, mások a fizetések.

[ Szerkesztve ]

(#124002) Attila0313 válasza Khelben (#124000) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Elolvasnám a teszteket, gondolom megtalálhatók a neten.

(#124003) fungi válasza Attila0313 (#123999) üzenetére


fungi
aktív tag

Nem tisztem védeni az itt tanácsadó embereket, de egyrészt szabadidejükben, hobbiból csinálják, másrészt leginkább a mindenáron legolcsóbban belépő új gépeket vásárolni akarókat oltják, /főleg ha ragaszkodnak ehhez/ A tapasztalatuk bőven megvan ehhez, ebben biztos lehetsz. A tájékozatlanoknak ez jó kapaszkodó. A végső döntés meg úgyis a vásárlóé marad...

[ Szerkesztve ]

(#124004) SzalaiG válasza gatesz (#123998) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inkább az FHD és nem kell folyton görgetni.... :U

(#124005) Attila0313 válasza Brandynew (#124001) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Foxconn, a Compal, Quanta, Wistron, Pegatron. Sok ismert márkának, ők gyártják a laptopokat, ez igaz?
Laptopguru. Guru, ebben a kifejezésben a tanító.

(#124006) Tikakukac válasza Attila0313 (#123999) üzenetére


Tikakukac
titán

A prohardveren sok forumot olvastam már, de amiben most írok, nem igazán látok sok értelmet.

Írj az üzemeletetésnek, hogy csukják be, mert szerinted nincs értelme. Gond megoldva :B

Van pár gép amit itt ajánlanak, szerintem főleg egy mobilarénán fellelhető cikkből koppintva.

Mobilaréna tudtommal nem ír laptop teszteket, se cikkeket. Az a PH lapcsaládhoz tartozik (ha már ennyire vágod a témát). Nincs koppintva semmi semmiből, totál független oldalra írok márkafüggetlen teszteket én is :B Szépen ilyenkor elmész és megnézed a PH teszteket, rudival is baromi sokszor nem értünk egyet, nyugodtan olvass bele a tesztekbe és kérdezd meg őt is.

Ez a pár gép amit itt ajánlanak megveszed vagy hülye vagy.

Ha ennyire sarkosítunk akkor kb. igen.

Nagyjából ez a stílus.

Eskü nem olvastam el még ezt, de eltaláltad.

Az a rettentő önsajnálat amiket olvastam, már nekem is sok volt attól a néhány laptopgurutól.

Hát még nekem mikor megy a zokogás, hogy miért kerül ennyibe az a sok alkatrész amiket be kell építeni a szemétbe amiket hoznak javítani.

Ha esteleg valaki olyan gépről érdeklődött amit nem ők ajánlottak, szégyellje el magát.

Amikor olyan gépről van szó amiről van 3 teszt magyarul, és éppen fölötte lett írva egy 1000 karakteres írás is, akkor gyanús, hogy nehéz kör lesz, igen.

Inkább objektívebb kijelentéseket kellene tenni, nem szubjektívet.

Így igaz. Amit lehet azt objektíven megcsináljuk. Amit nem, na azért vagyunk tartva meg fizetve.

Itt egy cikk érdemes elolvasni, 58000 ezer ember tapasztalata párral szemben

Itt egy cikk amit harmadjára raksz be, csak nem értem, hogy ha nem robot vagy, hogyan tudsz bootloopos lenni és elfelejteni, hogy mit írtál már ki egyszer.

Most az előbb megkaptam, hogy nem a magyar piacról van szó a cikkben.

Visszavonom, mégis emlékszel.

Összeszereléssel kapcsolatban nem vitatkozom, mert nincs tapasztalatom.

De azért mégis teszed folyamatosan, hogy miért nem értünk hozzá és miért jobb egy nullhátterű grafikont nézni a semmiről innen a káeurópából.

Topikgazdának koptatni kellett a billentyűzetet?

Igen. Feleslegesen. Megint. Mert már megindultak a szabadságolások ismét és megint ünnepek körül diliház lesz itt is.

Van aki odafigyel arra milyen lekezelően vezetnek egy forumot?

Van bizony. De szerintem ezt te is tudod.

Összeszereléssel kapcsolatban nem vitatkozom, mert nem lepődnék meg ha esetleg így volna.

Ezzel meg is köszönöm. Könyörgöm egy másik topikot keress, mobilost vagy alaplapost vagy valamit. Ugyanaz a szisztéma amivel itt is gondod van, cserébe nem lesz magas vérnyomása senkinek :R

Tényleg könyörögve kérlek valami offos topikot vagy fáradt gőzöset vagy valamit, csak ne kelljen már megint beindítani itt az 50-es hsz. törlő folyamot. Vannak visszatérő ram-vga-páncélos márka emberek akik mindig arra várnak ki fújja fel a tüzet és megjelennek. Nem jó ez senkinek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124007) Kbali válasza Attila0313 (#123999) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megtennéd, hogy kiguglizod az eredeti forrást, megköszönnénk.

(#124008) Attila0313 válasza fungi (#124003) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Minden tiszteletem azoké akik szabadidőjükből vesznek el azért, hogy másokat segítsenek. Türelmük van hozzá és nem önmaguk bizonyítási vágyából teszik ezt.

(#124009) Attila0313 válasza Tikakukac (#124006) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Nem mobilarena, prohardver cikk volt, újból megnéztem.

A többiről annyit, hogy meddő vita.

(#124010) rob210


rob210
nagyúr

Ne kezdjétek azt, ami miatt a beárazós topikoknak vége lett.
Jó lennne ha mindenki elfogadná, hogy itt senki senkire nem kényszerÍt rá semmit.
Akinek nem tetszik ne látogassa a topikot, nagyon szépen megkérem, de a folyamatos negativitás jó lenne, ha legalább itt a PH-n befejeződne.

MÁS:

A mindenki álltal, gyengénrk tartott LENOVO B5400 as laptopot, tegnap előtt sikerült leejtenem, 1,5 méter magasról.
Jelentem jól vizsgázott.
Az ég adta egy világon semmi baja nem lett, illetve az alján kicsit megkarcolódott.
Azonnal leállÍtotta a winyót és kikapcsolt.

Igaz két szÍvrohamon túl lettem. :C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#124011) Tikakukac válasza rob210 (#124010) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem véletlen az, hogy én nem linkelek évek óta. Nem is tudott fogást találni egy troll sem azóta ebből az irányból.

B5400-at pont én teszteltem, kifejezetten dicsértem az anyagokat és összeszerelést, vissza is néztem most a szummát. Nem véletlen van Smarthoz szóló garija is. Nem tudom ez a sorozat miben él ma tovább, de azok tűrhető gépek voltak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124012) rob210 válasza Tikakukac (#124011) üzenetére


rob210
nagyúr

:B köszi én is meg vagyok elégedve vele. Főleg ezek után.
Itt kaptam hideget meleget aimkor megvettem, hogy nem fog bevállni.

Igaz már akkor is megosztott volt a közönség. ;)

Renault power

(#124013) Kbali válasza Attila0313 (#124009) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak nem erre a cikkre gondolsz, ami most készült karácsony előtt? A fórumnak meg ez már a 3. verziója, kettő már archivált, annyi hsz volt.

(#124014) Tikakukac válasza rob210 (#124012) üzenetére


Tikakukac
titán

Összetett dolog volt, mert a garit is tisztázni kellett valamint volt pár DOA is.

De a többi fajtárshoz képest érezhetően komolyabb volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124015) whiteseed


whiteseed
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/lenovo_z50-75_alig_hasznalt_szinte_uj/

Megéri ennyiért?

(max 80.000 ft-ot szánnék általános felhasználású notebookra. Ami kellene: numpad, magyar billentyűzet, minimum egy 610m szintjét elérő videó teljesítmény, min 4 gb ram, minél jobb proci. min 15" méret.) 1év gari gyári vagy bolti.

Ha valaki lát jobbat szóljon.

OTAKU

(#124016) Attila0313 válasza Kbali (#124013) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Erre gondoltam. A félreértések elkerülése végett, teljesen korrekt cikk.

(#124017) rob210 válasza whiteseed (#124015) üzenetére


rob210
nagyúr

SegÍtek. :)

Renault power

(#124018) japunk válasza Tikakukac (#123994) üzenetére


japunk
aktív tag

ASUS-t nem szívesen vennék, volt már vele rossz tapasztalatom. :/

The owls are not what they seem.

(#124019) Kbali válasza Attila0313 (#124016) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha erre gondoltál, akkor nem értelek: sokkal előbb kezdődött a fórumban bizonyos típusok ajánlása, minthogy az említett cikk megszületett volna. Szóval legfeljebb fordítva történhetett az ihletmerítés.

(#124020) Khelben válasza whiteseed (#124015) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erősen kerülendő... Ennyiért üzletiből kapsz jó gépet (HP 8560p, Dell E6520), persze ott vadászni kell a dedikált vga-s darabokat, de nem lehetetlen.

(#124021) Dhampir válasza whiteseed (#124015) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt írtam egy-két dologról, a gradient-hibára ügyelni kell, de máskülönben is olcsó panelt kapott. A műanyagház elég gyengécske.

[ Szerkesztve ]

(#124022) Turbobacsi válasza japunk (#124018) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Statisztikailag nem jelent semmit hogy neked volt vele rossz tapasztalatod: nekem speciel csak jó tapasztalatom volt velük, ráadásul elég széles a gyártmánypalettájuk (mint minden más gyártónak) Vannak jobban és rosszabbul sikerült szériák (mint minden más gyártónak), ráadásul ha pl. egy vinyó romlik el, az a notebook gyártó sara?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#124023) szabonagyur válasza Attila0313 (#123990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyszerű a cikk... kár, hogy semmit nem ír le a teszt mikéntjéről (illetve forrás megjelölés semmi).

Sajnos az emberek elég jelentős hányada már azt is szervizelésnek nevezi ha mondjuk az OS-t újra kell rakni, vagy ő maga nem tudja beállítani és szervizhez fordul emiatt.

Olyan témában kutatást végezni aminél nem lehet egyértelműen definiálni a témát (mit is nevezünk javításnak), illetve nem lehet kikerülni egyes márkák hypolását merész dolog.

Azt meg sem merem említeni, hogy érdekes felmérés lehet ahol ennyire megegyeznek az értékek, de persze semmi sem lehetetlen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124024) Attila0313 válasza Kbali (#124019) üzenetére


Attila0313
csendes tag

Abból, hogy a prohardveren van a cikk erre rájöttem én is. Így nem reális amit ezzel kapcsolatban írtam. Az ajánlott gépekkel kapcsolatban valószínűleg van saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#124025) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Lehetőleg holnap meg szeretnénk venni egy laptopot az alábbiak szerint:

(2) A gépre szánt összeg forintban? A keret ~400k
(3) Felhasználás? Photoshop, SQL adatbázis
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? A képszerkesztés miatt gondolom IPS kötelező
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nagyon sokat nem lenne hordozva, de lánynak lesz, akinek számít a gép súlya.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Van Win10.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 250-es SSD és legalább 8gb DDR4 ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Csak új.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#124026) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

HP 250 G5-re ( dedikált vga-s, hdd-s 140 ezer forintos) notebookra van valami alternatívátok? Ha esetleg nem sikerülne azt beszerezni valamilyen oknál fogva.

(#124027) Ravenloft válasza Tikakukac (#123974) üzenetére


Ravenloft
tag

Rendben, de sajna még mindig kiesik a büdzséből ez a HP.

Erről a gépről mi a vélemény? Asus Vivobook E200HA 11,6" 80 pénz. Ez mennyire lenne használható netezni, filmet nézni stb?

(#124028) Khelben válasza D4v3 (#124025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kérdés, hogy munkagép lesz-e vagy asztali mellé kell-e. Ha munkagép, akkor HP Zbook 15 alá nem mennék. Asztali mellé, ha nem kell akkora erő, akkor lehet, hogy HP Envy 15 felé nézelődnék. Bár ahogy elnézem, most egy normális bolt sem árulja arukereso szerint. Olcsóbban Dell E5570-ből lehet néha találni IPS-es darabokat. Ha holnapig egyikből sem sikerül megfelelőt találni, akkor maradnak a konzumer multimédiások, Dell 7559, Asus N552, ezek vannak mindenhol ezrével. Teljesítményben ugyanazt tudják, csak van bennük dedikált vga is, minőségben, anyaghasználatban valamivel rosszabbak. Dellekre 3 év garancia van, ha az számít.

(#124029) gatesz válasza gatesz (#123998) üzenetére


gatesz
tag

A gépekről esetleg valakinek tapasztalat? Tavaly még a fujitsu vagy k501 számított jónak, mostanság meg Hp pavilion-t is ajánlják. Mi változott? Az olcsóbb Dell Vostro-val mire mennék?

(#124030) Tikakukac válasza Ravenloft (#124027) üzenetére


Tikakukac
titán

Plafon 60k, miért nem fér bele?

Vettem családba ilyen kateg csoda netbookot. Szép bukta volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124031) Bandinho


Bandinho
tag

Tapasztalatatok szerint mennyire kopik az N551JW ezüst borítása a touchpad körül? Köszi

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#124032) Tikakukac válasza Bandinho (#124031) üzenetére


Tikakukac
titán

Eloxált, nem kéne kopnia.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124033) Brandynew válasza gatesz (#124029) üzenetére


Brandynew
őstag

A Pavilion csak kényszermegoldás, ha valakinek nagyon játékra kell és nagyon nem tud bővíteni a büdzsén. Egy fokkal a többi ajánlott gép alatt van minőségben, de még nem a gagyi kategória.

[ Szerkesztve ]

(#124034) Khelben válasza Bandinho (#124031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem kopik, inkább koszolódik. Főleg, ha poros helyen van használva.

(#124035) gatesz válasza Brandynew (#124033) üzenetére


gatesz
tag

Értem köszönöm, és a Dell Vostro?

(#124036) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~300K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Net, Lightroom, PS, régebbi játékok <3 év
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nativ felbontás, CSS, Trackmania, esetleg GTAIV - GTA?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min fullHD, IPS. fotózás miatt egyik legfontosabb tényező a kijelző. 14", esetleg 13.3"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lakáson belül, néha kivül is
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7-et ha tudná jó lenne, de max bevállalom az k.a-zást később.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optika nem kell, SSD jó lenne, de ha lehet bővíteni a HDD-t akkor úgy is jó. (HDD esetén min 1TB), only SSD esetén min 256GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

:R

[ Szerkesztve ]

(#124037) Khelben válasza hodostamas (#124036) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékra nincs 15,6-nál kisebb gép. A normális hűtésnek hely kell, a fizikát nem lehet megerőszakolni.

(#124038) hodostamas válasza Khelben (#124037) üzenetére


hodostamas
addikt

Akkor azt zárjuk ki. CSS-t, trackmania-t elviszi egy mai IGP is :) / remélem /

[ Szerkesztve ]

(#124039) Ravenloft válasza Tikakukac (#124030) üzenetére


Ravenloft
tag

Most lehet én értek valamit nagyon félre, de 60.000Ft.-ért hol adnak olyan HP-t? Mert ha mondasz egy címet, megyek máris. :)

(#124040) Tikakukac válasza Ravenloft (#124039) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy olvasom aprón egyet Pápán biztosan találsz eladót :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124041) Ravenloft válasza Tikakukac (#124040) üzenetére


Ravenloft
tag

Ok, majd megnézem. De az biztos, hogy Pápára azért nem megyek le érte. :D

(#124042) Tikakukac válasza Ravenloft (#124041) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért van a futár ami 1500-ból kiszolgál :B De vagy 5 gép van aprón szerintem most is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124043) Khelben válasza hodostamas (#124038) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus UX303, HP Envy 13, illetve HP Probook 430 g4. 14esből nem rémlik ips.

(#124044) donmichael válasza Khelben (#123985) üzenetére


donmichael
csendes tag

Egyelőre nem találtam, viszont egy Thinkpadet igen, ez jó lehet? [link] Kisebb a kijelző, de i7...

(#124045) Khelben válasza donmichael (#124044) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez csak 2 magos i7 és van benne egy videokártya, ami ebben a korban már inkább hátrány, mint előny (hibalehetőség). Azt nem tudom, hogy a videovágó programok használják-e, ha igen, akkor esetleg megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#124046) gxcman


gxcman
tag

Nem pontokba szedve töltöttem ki az összefoglalót, picit összemosom...elnézést érte.
Játék cak böngészős lenne főleg videónézére lenne IGP is elég lenne 15.6" matt IPS.

A fiam már megkaptra a gépét ( a futárnál van ) ASUS N551JW-CNxxxD.

Részemre néznék valami gépet 200k max környékén de nem sürgős 1-2 hónapot is ráér.
Láttam za ajánlottak között a Fujitsu Lifebook A514 típust, neztem róla videót és NAGYON TETSZETT a ( kivételesen) könnyű szerelhetéség, karbantartásra gondolok 7:37-től.

AZ 1-2 éven belüli ( DEL HP....) modellek közül van e hasonlóan könnyen szerelhető ( konkrétan az CPU újrapasztázára gondolok) ...amúgy a Fujitsu elég megleppett pozitív értelemben, amit nem tetszett: csekély hangerő, TN panel, kijelző mértékelt szögben történő nyitása..kb ennyi.

(#124047) (Bundás) válasza (Bundás) (#123996) üzenetére


(Bundás)
addikt

erre valaki? :R

(#124048) Kbali válasza gxcman (#124046) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ebbe az árkategóriába már beleférhet az újabb sorozatú A555G vagy A556G a Fujitsutól, ha találsz valahol. A "G" legyen a végén, mert az IPS paneles.
@Bundás: neked is lehetnek ezek vagy HP Proboob 450, 440, 430 sorozatokból valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#124049) Brandynew válasza gxcman (#124046) üzenetére


Brandynew
őstag

Ahogy Kbali írta, A555G. De nagyon durva, hogy mennyire elfogyott mindenhonnan. Egyedül itt látom normális áron: http://www.bestbyte.hu/Intel/Fujitsu-Lifebook-A555G-15-6-fekete-notebook-p111350.html

De lehet, hogy holnapra már itt se lesz, ha megoldható, én lecsapnék rá még ma.

Remélhetőleg ez tényleg a G-s változat az IPS panellal és tényleg van raktáron. Nem ártana rájuk telefonálni, a Bestbyte nem a legmegbízhatóbb üzlet ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#124050) opr


opr
veterán

Udv!

Ugy adodott hogy a kozeljovoben szuksegem lesz egy uj notebookra, es sajnos eleg brutalis az igenylistam, es oszinte leszek, nulla darab olyan notit sikerult talalni, ami megfelelne az igenyeknek, szoval hozzatok fordulok segitsegert. Mivel enyhen szolva nem az also kategoriaban nezelodok, illetve kb 3 honap mulva valik fontossa a beszerzes, igy ido van, jo alaposan meg szeretnem ragni a dolgot.

Es akkor a topiknyito hsz szerinti lista:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkesobb harom honap mulva, legkorabban januar kozepe-vege fele. (Ha addigra sikerul donteni)

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Na igen. Annyi, amennyi. Jo lenne, ha mindennel egyutt sikerulne 1milla alatt maradni, de a felso hatart nagyon nem oszinte mosollyal 1,5milliora mondom.
Ami bele kell ferjen az arba: laptop, hozza dokkolo, ket tolto (a dokkoloeval egyutt ketto megfelel), tok, egy bohomnagy ips monitor, de ebbol lehet valami 42" koruli TV, meg egy olcso 22" FullHD TN fos lesz inkabb.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozas foleg. Amiknek futnia kell egyszerre, minel gyorsabban:
- Visual studio 2015 kismillio pluginnal (resharper),
- Unity
- Bongeszo sok nyitott tabbal (10-20)
Plusz az aprosagok:
- Skype
- 4-5 acrobat reader
- Total commaner
- Notepad++
- Rapid EE
- ami meg jon
Ezekre az igaz, hogy sok kis file-al dolgoznak, uresjaratban cpu-t szinte nem esznek, viszont amikor compile time van, akkor 20p-3ora kozotti ideig gyilkoljak a cpu-t es az ssd-t. Jah, illetve a ramot ugy eszik, mint egyszeri turista a balatoni langost.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem nagyon jatszok gepen, max a sajat hulyesegemmel, de azert 99%, hogy a Mass Effect andromedat nem fogja meguszni a gep. :DDD

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", FullHD (se nagyobb, se kisebb nem erdekel), mindenkeppen matt, semmikeppen nem erintos, mindenkeppen IPS

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag sokat, telen hazon belul jon velem majdnem mindenhova, nyaron sokszor kiulok parkba, vagy pub-ba munkatarsakkal, es ott dolgozunk sorozes kozben. Utazas kozben is szeretnem hasznalni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10, lehetoleg home, ugyse hasznalom ki az e folotti kiadasok extra tudasat.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 512gb, annal nem feltetlen kell tobb, de sose art alapon nem gond.
Mindenkeppen SSD, m.2 pciE lenne a preferalt.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Na igen, itt kezdodnek a bajok. :(
Hardware-ben ami jo lenne:
- Bivaly eros cpu. Nem kell, hogy xeon legyen, de nem art. Ha viszont mar xeon, akkor ecc ram figyeljen mellette.
- Minimum 32gb ram.
- Eros, de nem professzionalis VGA. GTX 1060 szint koruli lenne az igazi.
- A gephaz legyen fem, legyen minosegi. Ha mar ennyit kiadok ra, nem erdekel, mennyire nemes, meg puha meg akarmi, nem akarok muanyag feluleteket nezni. Magnezium, aluminimum. Minel vekonyabb (ertelmes keretek kozott), annal jobb, de azert nem ez az elsodleges prioritas. Emellet lehetoleg legyen letisztult, elegans, nem szeretnem kivaltani a laptoppal a karacsonyfaizzokat.
- Garancia bovitheto, 4-5 evig, NBD, accident protection
- Portok: minel tobb, annal jobb.
- 4g modem, lehetoleg hardware-es kapcsoloval
- ethernet csatlakozo nem art, de nem letszukseglet
- dokkolo

Es akkor a necces resz, ahol elbukik mindenki:
Billentyuzet.
Normalis kiosztas (lehet angol).
Ha a kurzormozgatok kicsik, egy vonalban vannak, el vannak vekonyitva, be vannak keritve egyeb gombokkal, tehat nem kepeznek egy teljesen kulon szigetet, mint az asztali billentyukon, vagy a meretuk mas, mint a tobbi gepnek, akkor felejtos a laptop.
Insert/del/home/end/pgUp/pgDwn, F1-F12 gombok legyenek elerhetok fn nelkul.
Numerikus billenyuzet jo ha van, de nem letfeltetel.
Enter normalis meretu. (Ebben az egyben hajlando vagyok kompromisszumra, de nem boldogan)
Ha a billentyuk alja magasabban van, mint a gephaz lemez sikja, tehat ott be lehet latni, akkor a gep kiesett. Nem szeretnem morzsatalcanak hasznalni, arra sokkal olcsobb megoldasok is vannak.
Billentyuzet hattervilagitas: sima feher, allithato fenyereju, kikapcsolhato hardware-es gombbal.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak uj, vagy olyan, amire meg minimum 3 ev NBD garancia es accident protection van. Refurbished johet, ha opcio ezeket megvasarolni hozza.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.