Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#51001) notmiami válasza ktitusz (#50996) üzenetére


notmiami
tag

A z510 az matt, es az a jobb sokkal, nem verodik vissza a feny, minden vagyam h matt legyen az uj gep

(#51002) ktitusz válasza Tikakukac (#50992) üzenetére


ktitusz
csendes tag

Egyébként ez ár-értékben megfelelő választás? Mert kezd egyre jobban tetszeni. :))

(#51003) Mákos7észta válasza Tikakukac (#50974) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Tehát egy egyértelmű voks az 5430 mellett? Nekem is afelé húz a szívem, bár ez naponta változik :)

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#51004) Tikakukac válasza ktitusz (#51002) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem nagyon tetszett, aki kihasználja az erős procikat annak főleg. De a design meg az anyagok és pad jó volt, az klafa. Nekem inkább akksi kell az meg ahogy nézegetem eléggé közepes.

Mákos7észta: Az 5470 nem rossz, alul kicsit horpadós, meg egy matt panelt kívánnék bele, de amúgy csecse.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51005) littlebunny


littlebunny
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen véleményeitek vannak az acer laptopokról?
Kinéztem kettőt a laptopszalonnál:
[link]
Másik ugyanez csak i5- 3337U es 1TB
Mi a véleményetek? Melyik éri meg jobban egyáltalán érdemes-e ilyet venni? Battlefield 4 elfutna-e rajta?

(#51006) Aske válasza notmiami (#50964) üzenetére


Aske
aktív tag

Milyen CAD szoftvereket használsz?

(#51007) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Szerintetek most, vagy az ünnepek elején/közepén vagy januárban éri meg inkább laptopot venni?

(#51008) kicirain


kicirain
tag

Sziasztok!

A kovetkezo kerdessel fordulok hozzatok.
Hp envy m6 a8-5550m procival es radeon 7670mel mire lehet eleg jatekok szempontjabol?
Valaszokat elore is koszi

(#51009) runner 125 válasza Cartman023 (#51007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most.

kicirain

Elég lehet, de egy Envy-nél garantáltan van jobb vétel ilyen felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#51010) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi feltételekkel vennék laptopot:

- min. Intel 3. szériás i5 CPU
- min. 128GB SSD + min. 750GB HDD
- 15' col, vagy annál nagyobb felbontás FULL HD, lehetőleg LED-s
- min. nVidia GT750M/ ATI Radeon HD 8770M
- preferált márkák Samsung, Lenovo, Asus, Hp

nagyságrendileg 300e Ft-ig gondolkozom

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#51011) runner 125 válasza coccolino (#51010) üzenetére


runner 125
nagyúr

7537, vagy fölötte még az NP870.

/mSata foglalat notebookcheck szerint nincs a 7537-ben, de én max akkor hiszem el, ha látom az egész lapot.
Mivel, a kint kapható 7437-ben szintúgy csak akkor érhető el az mSata foglalat, ha az egész alaplapot kiszereljük, így szvsz van remény, h a 7537-ben is benne van./

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#51012) Chaser válasza coccolino (#51010) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo y510p, SSD-t meg teszel bele. minden kijelző led-es ezer éve..pontosan led háttér világítású.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51013) olahmate1991


olahmate1991
tag

valaki megfejtené ezt a találós kérdést?

mi a különbség az alábbi két notebook között?

computer imperium lenovo y510p

laptopszalon lenovo y510p

A garanciát leszámítva! a +8gb ssd lehet?

[ Szerkesztve ]

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#51014) runner 125 válasza olahmate1991 (#51013) üzenetére


runner 125
nagyúr

A szalonos verzió SLI-s (2 VGA-s), az imperiumos egy.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#51015) olahmate1991 válasza runner 125 (#51014) üzenetére


olahmate1991
tag

áháá köszi szépen a segítséget!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#51016) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2014 Jan.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) irodai munka, internetezés. TV-re kinyomva fullHD filmeket elvigyen azért.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Utólag lehet, hogy kerülne bele, tehát relative könnyen szerelhető legyen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6”, 1366*768 bőven elég. Lehetőleg matt, de nem alapfeltétel, ha csak fényes van ennyiért, az is jó.
(8) Notebook tömege? Ezt passzolnám. Lehetőleg minél könnyebb :)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4 GB RAM, 500 GB és igen szeretnék optikai meghajtót.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkamera, WIFI lehetőség. A gép külseje lehetőleg ne gyűjtse nagyon az ujjlenyomatokat :) És mint fentebb írtam, ne kelljen az egész gépet darabokra kapni egy SSD berakása miatt a HDD helyére később
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

Előre is köszönöm! Respect a munkátokért! :R

[ Szerkesztve ]

(#51017) umfrider


umfrider
senior tag

x2 ment el

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#51018) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!
Nos, az Acert ( akik emlékeznek esetleg ) nem sikerült megvásárolni, csak motoszkált bennem ez a túlhevülés, meg macerás is lett volna a cég.

Találtam most egy másikat, egy Lenovot. Esetleg erről valakinek valami tapasztalt?

Üdv!

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#51019) trigorin


trigorin
aktív tag

Végül egy Samsung NP270E5V-X03HU lett a nyertes nálam. Van benne egy i3-as proci, NVidia 710M 1GB videokártya, csak úgy a rend kedvéért :), valamint DVD-író, és persze matt kijelzője van. Win8 sem volt előtelepítve, viszont akciósan adták külön, így aztán összesen két partíció lett a gépen, ahogy azt én szeretem (plusz egy swap, ugye).

(#51020) Dhampir válasza umfrider (#51018) üzenetére


Dhampir
félisten

Kapható ez több tízezer forinttal olcsóbban is.

(#51021) notmiami válasza Aske (#51006) üzenetére


notmiami
tag

Gépészmérnöki MSc-n vagyok, és sokminden CAD-et használtam már.

Nem egy átlagos CAD-re gondolok, hogy lemodellezel egy testet, hanem például CAM megmunkálásra (szerszámpálya generálás), VEM-re (végeselem) is iszonyat kellenek a gépek.

A progik pedig például: CATIA, Unigraphics NX, SoldiEdge, SolidWorks, Inventor, PRO/E - Creo2

(#51022) kicirain válasza runner 125 (#51009) üzenetére


kicirain
tag

Esetleg egy kettot tudnal javasolni?

(#51023) thomeef válasza notmiami (#51021) üzenetére


thomeef
őstag

Arra ssd kell, meg minimum 8gb memória, proci meg vga sem árt, de előbbi 2 nélkül csak pénzkidobás.
Am meg ha nem full cicomával futtatod teszem azt az inventort, akkor egy 10 éves gépen is simán elmegy, csak ram kell neki.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#51024) umfrider válasza Dhampir (#51020) üzenetére


umfrider
senior tag

Csak 220-ért találok... Továbbá fontos, hogy személyes átvétel legyen. Pestre meg nem éri meg felutaznom.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#51025) notmiami válasza thomeef (#51023) üzenetére


notmiami
tag

Ígyvan, egy 3 éves HP 550-en (Core2Duo, Intel GMA 385 MB, 2GB RAM) is elfut az összes, de a tempójuk már hagy némi kívánnivalót, és hajtépést maga után, tudom bármelyik gépet is fogom választani nagy ugrás lesz, de szeretném a legjobbat választani.

Egyelőre SSD-t úgy terveznék, hogy majd csak később belevenni. Ezért is nehéz választani, mert a legjobb egy 17" lenne, ahol két tárhely van. Mert az nem tetszene, hogy pluszba mindig hordozzam a HDD-t, vagy az sem, hogy a DVD helyét foglalná el (ami a 7537ben nincs is), se nem az mSATA-t ami kb egyikben sincs amit néztem. Mi lenne az SSD-re akkor a legjobb megoldás?

(#51026) troland26 válasza umfrider (#51024) üzenetére


troland26
őstag

[link] ha jól látom szegedi vagy .. személyesen át is tudod venni :)

(#51027) 426os válasza notmiami (#51025) üzenetére


426os
őstag

Szerintem az msata nagyon jó dolog, remélem, hogy egyre inkább kezd majd elterjedni. Ha úgy is majd csak január-február környékén akarsz gépet venni (gyorsan visszagörgettem és ezt olvastam), akkor szerintem várj egy picit addig, hátha jön még ki új modell, amiben van ilyen csatoló felület. Én majd mindenképpen msatás gépet szeretnék, mert a kell a tárhely is, de egyelőre még az optikai meghajtótól sem szeretnék megválni.

.

(#51028) Pocok256


Pocok256
veterán

Közérdekű közlemény:
Aki 7537 et szándékozik venni az vegye figyelembe, hogy a WIFI része nem minden gépnek tökéletes és gyengébb mint egy átalgos notebookba. Ha elég közel van akkor hozza az elvárhatót, de már 2-3 méter és 1 fal esetében is nagyon nagyon drasztikusan képes csökkenni a teljesítménye. Az ahol a z500 -al 20/10 et mértem ugyanott ez 2/5 re képes. Ez nem egyedi probléma a felhasználók nagyon nagy része küszködik ezzel.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#51029) stigma


stigma
addikt

Hali érdeklődnék tudna valaki segíteni abban hogy ajánl pár laptop típust amit az alábbi specifikációknak megfelel:
- Árban max 130k, és új legyen.
- memória min. 4GB
- Valami elfogadható VGA játék miatt
- Kijelző 15,6-os legyen nagyobbra nincs szükség.
- cpu-ban lehetőleg 2magos , AMD/Intel az nem mérvadó.
- bolti garancia legyen majd, így sajnos a PH!-s kedvező árú használt laptpook kilőve

Amit én néztem az az alábbi:
- ASUS X550CC XO229D

Itt mint nézegettem egy 720-as Geforce lenne egy 1366-os szokványos felbontásra.

Segítséget előre is köszönöm! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51030) Hogen


Hogen
tag

sziasztok :)
kellene egy lapos 150 max 160 ft ertekben
nvidia videokartyas legyen es jatekra lenne elsosorban
koszonom

(#51031) umfrider válasza troland26 (#51026) üzenetére


umfrider
senior tag

Így igaz!
De biz Isten én itt nem találom ezt a koncigurációt...! :(

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#51032) premete válasza Hogen (#51030) üzenetére


premete
veterán

A laposért nem szoktak 160 forintot kérni, itt van egy ingyen. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51033) dReFiX válasza premete (#51032) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ha humor van minden van :D

(#51034) umek


umek
tag

Sziasztok!
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200ezer forint (ha párezerrel fölé csúszik, az még megoldható)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) PhotoShop, alap fotós szoftverek, netezés, office.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Egyaránt fontos.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Amennyiben belefér a keretbe, akkor igen. Nem létszükséglet.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Fontos, hogy jó minőségű legyen a kijelzője a fotókkal való munka miatt. Tapasztalat alapján a fényes szebb képet ad, de elfogadok ellenérveket is. :)
(8) Notebook tömege? Nem tényező.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem kell.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? mimimum 500 giga hdd, ram inkább 8 giga, optikai meghajtó kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Usb-k legyenek rajta bőven, HDMI sem árt. Ha dokkolás megoldható, az előny. Külső monitort is szeretnék rákötni.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Csak a feljebb említetteket.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) HP Pavilionokat nézegettem, mert nekem egy DV5-ösöm van és maximálisan meg voltam vele elégedve, azonban a korábbi hozzászólásaitok elrettentettek az új szériák kapcsán. Help. :) Amik szimpik és eddig használtam őket: Toshiba, HP, Dell. Az Acer, Fujitsu, Lenovo az, amit kizárnék.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Kizárólag új gép.

Légy korrekt.

(#51035) Hogen válasza premete (#51032) üzenetére


Hogen
tag

nem tetűre gondoltam :Dd

(#51036) troland26 válasza umfrider (#51031) üzenetére


troland26
őstag

[link] ez u.a csak barna fedlappal és bill világítással :) ja és nem sshd van benne ..bár az a 8gb nem tudom mennyit érhet... , de itt van pontosan u.a [link]

[ Szerkesztve ]

(#51037) deuteron


deuteron
újonc

Sziasztok, örülnék ha valaki pro és kontra hozzá tudna szólni az alábbi 2 konfig közti dilemmámhoz:

a) Macbook Pro retina 13 col
Intel Core i5 2,6GHz (4288U)
8GB RAM (1600 MHz DDR3L SDRAM)
256GB SSD
Intel HD Graphics 4000
2560x1600 IPS
9h elemről
külön kell a digitalizáló tábla
nincs érintőképernyő

b) Sony Vaio flip 13"
Intel Core i7 1,8GHz (4500U)
8GB RAM (1600MHz DDR3L SDRAM)
128GB SSD
Intel HD Graphics 4400
1920x1080 IPS
6h elem (szerintem ez sem rossz)
NFC, digit. toll
nem tudom mennyire strapabíró a kivitelezés, kicsit törékenynek hat.
vannak bajok a ventilátorral (állandóan megy), de csak kiadnak majd frissítést a bios-ra...

-lehet hogy a) órajele jóval nagyobb, de úgyis csak akkor használnám maxon ha be van dugva, turbón meg mindkettő ~3GHz.
-viszont a)-ban 2x annyi GPU mag van, ami nem teljesen világos hogy mekkora baj.
-windows 8.1-et (és ubuntut) használnék rajtuk OS-ként.
-ha offline vagyok akkor ezeknek kéne jó nagy (~500MB/mtx) mátrixműveleteket csinálniuk. (képfeldogozásként is felfoghatjátok ezt, szóval röpüljön a photoshop, és akkor ezzel sem lesz gond)
-az árukba már beletörődtem, egyszerűen a legjobb kell a kettőből ;]

Igazából én a sony mellett vagyok eddig, de győzzetek meg az ellenkezőjéről :K
köszi

(#51038) roly7


roly7
tag

Tiszteletem.Laptop vásárlás elötti tanácsokat szeretnék kérni.a keret olyan 140-150 ezer lenne maximim ha érdemes egy kicsit többet költnei valamilyen ok miatt erősebb hardver megbizhatóbb típus 160 ezer. Egy két feltétel ami meg kénne legyen 3.0 -ás usb hdmi csati illetve hogy a videókártya nvidiás legyen. ELőre is köszönöm. Én elsősorban asus-okat nézegettem valahol azt olvastam hogy az x-es illetve k szériások nem megbízhatók nem tudom lehet ennek a forumos hozzászólásnak hinni a hp készülékek nem tudom milyenek régen a versenyzők közé tettem volna a márkát ma nem tudom az acerral kapcsolatba viszont fordított a helyzet régen el sem gonolkodtam volna lenovo is szóba jöhet illetve a toshiba a dell-ről hallotam jót is rosszat is igazából mindnet meghallgatok és minden választ előre is köszönök.

(#51039) umfrider válasza troland26 (#51036) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszönöm! Bár ugyan ott vagyok vele, ha belerakatok még 8GB RAM-ot :) végül csak nem jön ki olcsóbbra sehol

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#51040) vontod válasza roly7 (#51038) üzenetére


vontod
tag

Valami hasonló cipőben járok én is. Nekem konkrétan ez eddig a befutó:
[link]
Igaz ez egy feltételednek (az nvidia video) nem felel meg.

Esetleg valakinek hasonló megoldás nvidiában?

Sáómi 9 Lite

(#51041) coccolino válasza runner 125 (#51011) üzenetére


coccolino
aktív tag

köszönöm :R

és ha elhagyom az erős videokártyát, cserébe egy üzletiesebb, hosszabb üzemidővel rendelkező gépet is kérnék ajánlani, melyik lenne az?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#51042) brumi1024 válasza deuteron (#51037) üzenetére


brumi1024
veterán

Vannak kis elírások, félreértések:
rMBP:
-4288U és HD4000 nem stimmel, sokkal inkább 4288U és HD5100 (Iris). Nem mindegy, nagyon nem egy kategória a kettő, az 5100 a 4400-nál is jóval komolyabb. Prociban erősebb a rMBP, ugyanis az i7-4500U két szálon csak 2,5-2,7 míg négy szálon 2,3-as turbót tud, szemben a 4288U 2,6 GHz-es alapórajelével és erre jön rá még a turbó.

-GPU-ban szintén az első a jóval erősebb, kérdés számít-e ez nálad, használsz-e GPU igényes programokat.

-a jó nagy mátrixműveletek gondolom szekvenciális olvasás-írással járnak, ebben szintén előnye van a MBP SSD-jének, ráadásul nagyobb is.

A Vaio Flipről én csak egy tesztet találtam, de itt voltak bajok a stabilitással, és a Lenovo Yoga után el tudom képzelni, hogy mire gondol a cikkíró, ebben biztosan jobb a rMBP

Összességében én a rMBP-t venném, viszont ha Win-el meg Ubuntuval használnád akkor nem. Felesleges, mert ehhez a rendszer adja a pluszt. Például a touchpad kifejezetten kényelmetlen a Win alatt, a magas dpi-s kijelzők sem megoldottak továbbra sem...stb. Ha már Ubuntu, akkor miért nem OS X?

(#51043) japy válasza Pocok256 (#51028) üzenetére


japy
őstag

Hát azért egy 250-300-ezres géptől ez nem szép dolog! :(((

(#51044) Tikakukac válasza japy (#51043) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem 10 gép fölött tudok sorolni 200k< kategóriában azonnal, amikben a fal adja a másikat akkor hiba van. Ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51045) Hogen válasza roly7 (#51038) üzenetére


Hogen
tag

ugyan ebben a kategóriában keresgélek én is jövőhéten már vásárolnám is a gépet de nem tudok dönteni
:W

(#51046) vontod válasza Hogen (#51045) üzenetére


vontod
tag

A lehetséges versenyzőket nem linkelnéd be?

Sáómi 9 Lite

(#51047) Hogen válasza vontod (#51046) üzenetére


Hogen
tag

esetleg kérhetek pár mintadarabot ami szerted/tek megéri és belefér a keretbe és elvárásokba :D

(#51048) deuteron válasza brumi1024 (#51042) üzenetére


deuteron
újonc

köszönöm a bőszavú választ, tényleg elnéztem ezt.
mellesleg a szofveres oldarról értek én ehhez kicsit jobban, nem teljesen világos hogy az órajel az valóban az effektív műveletvégzési gyakoriság-é vagy azért ehhez még mindenféle hatékonysági szorzók is hozzájönnek amik a proci felépítéséből fakadnak? (ok több mag többször annyi)

GPU Cuda magjait lehetne még segítségül hívni, nem tudom ezek az intelek mennyire támogatják az ilyesmit.
a mátrixozás inkább jó párhuzamosságot igényel, általában RAM-ban tartok mindent a műveletek végzésekor. ez a szerver párszor 96GB RAM-ján nem akkora baj, itt majd meghúzom magam :DDD

mennyivel jobb az apple ssd?
az OSX-es kérdést megválaszolom az apple-ös totyikban ;)

(#51049) japy válasza Tikakukac (#51044) üzenetére


japy
őstag

De ha ennyit kiadok érte ne legyen! :W

(#51050) Tikakukac válasza japy (#51049) üzenetére


Tikakukac
titán

Panaszoddal fordulj aaa öö izé, hát ahová szeretnél. Engem nem is érdekel ez a "kis tétel". Mikor 400k fölötti gép is tud olyat, amit a 100k-s notiktól sem várnék el, na ott van csak halmozati probléma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.