Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#26001) AxBattler válasza AxBattler (#25999) üzenetére


AxBattler
félisten

Bár most látom, hogy ennek 3 cellás az aksija.

Alfa156 gépében viszont 6 cellás, és ad hozzá HDD-t (bővíthető SSD-vel), vagy kérdezz rá mosqu!to gépeire is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26002) tjokai


tjokai
senior tag

Na úgy néz ki lesz egy Lenovo G580-am, ráadásul garanciás is. Kb milyen játékokra elég ez a laptop? Hitman Absolution, Far Cry3 elszaladgál rajta?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#26003) djwinyo


djwinyo
csendes tag

Sziasztok segítséget kérnék tőletek!!!

Notebookot veszek barátnőmnek! 100.000Ftot szánok rá. Kinéztem a Toshiba Satellite C855-1TU és az Asus X55A-SO149D laptopot. Egyárban van a kettő. A toshibában több a ram meg a háttértár egy kicsit, de az asusban meg jobb a proci. Szerintetek melyik lenne a jobb választás filmezésre, netezésre, szövegszerkesztésre. Fontos az ergonómia is mert gépelne rajta sokat, mivel vinné a suliba jegyzetelni. Tehát az sem mind1, meg a kinézet sem mivel hölgynek lesz, bár a külső nyílván szubjektív dolog. Érdekelne a szervíztapasztalat is bár azt javarészt olvasgattam és elvileg mindkettő gyártó megbízható termékeket készít és elvileg nincs gond a szervízzel sem, de bármijen reakciót észrevételt szívesen fogadok. Ha szerintetek van jobb ebben az árban kérlek azt is írjátok már le!!!!!

Köszi a segítséget előre is!!!
Üdv Gábor
Toshiba:
http://www.edigital.hu/Notebook/Toshiba_Satellite_C855-1TU_notebook_feher-p343491.html
Asus:
http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_X55A-SO149D_notebook_fekete-p348982.html

[ Szerkesztve ]

(#26004) Tikakukac válasza djwinyo (#26003) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindkettő felejtő, G580 GC akad ennyiért, az jobb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26005) djwinyo válasza Tikakukac (#26004) üzenetére


djwinyo
csendes tag

A lenovot hol nézzem?? Mindenhol drágább annál amit említettem és kicsit gyengébb is... Legalábbis ahol én találtam. Plusz a lenovokkal elvileg több baj szokott lenni nem???

(#26006) Tikakukac válasza djwinyo (#26005) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt hittem kell oprendszer is. Ha nem akkor itt van ez. A linkelt gépek messze nem olyan jók, nem tudom honnan és mit olvastál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26007) djwinyo válasza Tikakukac (#26006) üzenetére


djwinyo
csendes tag

Először is köszönöm a válaszod! Amit linkeltél lenovo jól néz ki:), de a celeron b830 van benne, ugyanaz mint ami a toshibába, de abban 6giga memória és 640giga háttértár van, a proci az asusban amit linkeltem pedig elvileg jobb mert abba intel b980 van ugyanugy 4giga rammal meg 500giga hddvel, mint az általad linkelt lenovoban. Tehát hardverileg egy picit az asus és a toshiba is jobb, akkor miért javaslod mégis inkább a lenovot???

[ Szerkesztve ]

(#26008) Tikakukac válasza djwinyo (#26007) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert attól, hogy 10%-al erősebb a proci (amit az életben nem fogsz érezni, mert továbbra is a vinyó lesz a lassú) még minőségre sokkal aljábbak.

Ha képes lesz akár 4 giga ramot is kihasználni, akkor fizetek neki még 4-et. Hidd el, előrébb a 6 gigával nem lesztek.

Ja és a b980 is celeron.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26009) Neurotoxin válasza Tikakukac (#26008) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A B980as az már Pentium processzor, nem? Ennek ellenére egy csomó oldalon látom ezt:

Intel Celeron B980 (2 x 2,30GHz, 2MB Cache?? Ez most valami elírás vagy tényleg létezik, az Intel oldalán nem találom.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26010) Tachion86


Tachion86
tag

Sziasztok!

Kb egy éve segítettetek választani laptopot, egy Lenovo Y570 lett. Köszönöm így utólag is, meg vagyok vele elégedve. De! Látom van Y580 és Y500 is, elgondolkodtam a cserén. Ennek három oka van:
1.- Nagyon jó lenne a full HD kijelző mert áramköröket tervezek és jó lenne nagyobb részt látni az áramkörből, vagy programfejlesztéskor egyszerre több ablakot egymás mellé tenni.
2.- Erősebb a videokártyájuk és ezért jobban menne a World of Tanks, főleg hogy a nagyobb felbontású kijelző az erősebb VGA-t egyébként is megkívánná.
3.- Van háttérvilágítása a billentyűzetüknek. Este ez nagyon jó lenne nekem!

Y580-ból konkrétan ezt néztem ki:
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y580_Intel_Core_i5_3210M_6GB_1TB_NVIDIA_Windows_7_Metalszurke_LEN_59-349200_7153.html
Y500-ból pedig ezt:
http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-y500-notebook-fekete-59-367192-ivy-bridge-3-ev-garancia-209571.html/?search_termek=y500&id=termekek

A laptopszalonban megnéztem mindkettőt hogy melyik tetszik jobban. Az Y580 nyert, ez jobban hasonlít a mostani Y570 gépemre és szerintem szebb mint az Y500. Ráadásul az Y500 vörös billentyűzetvilágítása a kommunizmusra emlékeztet, azt pedig gyűlölöm. :-) Bár az Y500 már teljesen fém mindenhol ahol néztem, még az alja is! Az Y580-nak csak a teteje és a belseje. Az Y500-nak az eladó szerint sokkal rosszabb akkumulátora van mint az Y580-nak, de én szinte soha nem használom akksiról a gépet, max pár percig úgyhogy ez nem érdekel. Az Y580-hoz adnak Windows7-et az Y500-hoz nem, ez végképp teljesen hidegen hagy. Az Y500-nak viszont nincs optikai meghajtója a második VGA miatt, ez kicsit zavar de egész olcsón lehet kapni külső USB-set. Árban kb ugyan ott van a két gép, sőt az Y500 5000Ft-al olcsóbb. Viszont ami még fontos hogy az Y500-ra 3 év garanciát adnak, az Y580-ra csak kettőt.

Na szóval, szerintetek melyik legyen? Vagy megint mondtok egy teljesen másikat mint tavaly? :-D

(#26011) Tikakukac válasza Neurotoxin (#26009) üzenetére


Tikakukac
titán

Mind pentium. Celeront meg L2 cache alapján adnak, meg 1-2 egyéb letiltott funkció miatt. De a lényegen nem változtat, annyira mindegy, hogy kertitörpe vagy csudaproci a brand-név. A lényeg az ár, meg, hogy ennyiből nincs más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26012) Bozso68 válasza Tachion86 (#26010) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem Y500 van I7-tel.
Az akkuja nem rosszabb, csak nincs alaplapi VGA-ja, ezért a GT650M-ről megy a terheletlen állapotban is, és ezért többet fogyaszt. (Én is hálózatról használom, abszolút nem szempont.)
Az Y500 jóval újabb fejlesztés, ezerszer jobb hűtéssel, 3/4 év van köztük, az SLI meg ezerszer kenterbe veri a GT660M-et, ami az Y580-ban van.
A vörös billentyűvilágításra először én is pöszén néztem, viszont sötétben a hideg fehér kivilágítaná a szemed, ráadásul csak ki-be állása van, míg ezen a vörösnek ki, plusz két fokozata. Hidd el, evolúció van, nemhiába lett az a komcsi szín.
Nekem régről a nejem és lányom netbook-ja miatt van külső DVD-íróm, de tényleg fillérekért kapni, a W.O.T.-ra meg a 8.4-től már lesz SLI támogatás. (Én is nyúzom, full grafikán, ami lehet, bekapcsolva FHD-ban 30FPS körül +/-.)
Y500-ra Win8 kell a driverek miatt.
Szóval neked kell eldönteni.
És ne feledd, az Y580 jelenleg beragadt készlet, ezt próbálják kiárulni, tehát abba az irányba befolyásolnak. (Eladó helyében én is azt tenném.)
A garancia is plusz egy év!

[ Szerkesztve ]

(#26013) Tachion86 válasza Bozso68 (#26012) üzenetére


Tachion86
tag

Köszönöm a választ! Én nem akarok Windows8-at feltenni, félek tőle! :-) De konkrétan mi az ami miatt nem jó rá a win7? Nincs win7-hez senni driver hozzá?

(#26014) Bozso68 válasza Tachion86 (#26013) üzenetére


Bozso68
senior tag

A gép topic-jában utánaolvashatsz, többen használják Win7-tel, az SLI felismerése bizonytalan, nem tudom, ez megoldódott-e már azoknak.
Ha valaki, hát én tartottam a Win8-tól, főleg a start menü hiánya miatt, de találtam egy Shell Classic nevű programot, azóta szinte olyan, mintha Win7-et használnék, minden ott van, ahol kell lennie.

(#26015) premete válasza AxBattler (#26001) üzenetére


premete
veterán

Főleg, hogy Alfáé új is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#26016) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, nootebook vásárlás előtt állunk segítsget kérnék!
a legfontosabb hogy csakis jogtiszta windows7 -el keresünk uyganis céges használatra kell.
Csak munkára , fontos hogy minnél megbízhatóbb gép legyen, főleg könyvelési feladatokra kellene, semmi photoshop ilyesmi nemlesz, DE jülenne minnél pörgősebb gyorsabb gép, word/böngésző hasonlók.

nagy HDD nemfontos, memoria min 4giga gondolom nemártana, általános méretben, semmi különleges elvárás nincs.

A keret kb 200 ezer, de 150körül kéne, illetve ami a legjobban megéri ebben a szegmensben.

Nagyon megköszönném a segítségek, jöhet akár privátban is!!
Köszönöm!!! :R

(#26017) runner 125 válasza Peddy789 (#26016) üzenetére


runner 125
nagyúr

150 környékén Fujitsu A532, feljebb Dell Latitude, viszont ezekhez nem lesz gyárilag Win, legalábbis nekem nem rémlik összecsomagolt' verzió.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26018) btudos válasza Peddy789 (#26016) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu A532 + SSD (ha pörgős gép kell, akkor nem árt, de nem kötelező) + Win7.

Ilyen célra bőven elég az i3-as verzió, az 130-ból kijön, a többiből meg vesztek hozzá jogtiszta Windowst.

Ha egy kategóriával feljebb kerestek gépet, akkor ott a Dell Latitude E5x30, az kb. 50-nel drágábbra jön ki. Ha fontos hiba esetén a minél előbbi rendelkezésre állás és az üzleti kivitel, akkor ez még jobb választás (fém burkolat, dokkolható és NBD garancia jár hozzá) de alapvetően bőven elég az A532 is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26019) Peddy789 válasza btudos (#26018) üzenetére


Peddy789
őstag

runner 125: a win a legfontosabb

Fujistsu LifeBook AH532 tehát pl ez jó választás lenne? a dedikált VGA mennyit dob a rendszeren? Arragondoltam azért egy i5 beleférhetne, vagy teljesen felesleges ilyen alkalmazásokhoz? Ehez itt írnak win7-et, ennyiért ez oké választás?

(#26020) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok! Ismerősöm venne notebookot max 120k-ig, lehet használt is.
Elsősorban üzletire gondolt.

14,15"
Memória: min 4gb
Kijelző: min. 1440x900
op rendszer nem kell
jó billentyűzet
aksi 2-3óra vagy több
a legjobb lenne winyó nélkül úgyis ssd menne bele
erős proci

Hordozásra lenne, feltétel Fullhd filmek menjenek rajta, néha Photoshop.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#26021) AxBattler válasza Gabe123 (#26020) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért keress aprón HP 8440p-t,, TP T400-at, vagy T410-et, mondjuk EZT!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26022) Gabe123 válasza AxBattler (#26021) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. Rákérdezek :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#26023) runner 125 válasza Peddy789 (#26019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt a fényes A532-t pont ne.
..én erre gondoltam. Létezik belőle 150 környékén i5-tel is, de btudos is jól kifejtette, céljaidra felesleges az i5, B960/i3 bőven elég. De, ha mindenképpen gyorsítani szeretnél a gépen, vásárolj bele egy SSD-t is.

A Latitude a megjelölt összeg miatt lett megemlítve.
Viszont a dedikált gpu-ra abszolút nincs szükséged, s a "rendszeren" e tekintetben semmit nem dob.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26024) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok !

Jó áron meg tudnék kapni két notit, szerintetek, melyiket vegyem a kettő közül?

Az egyik egy Dell Inspiron 5110 (i3- 500Gb hdd- 2gb ram)

A másik egy Dell Vostro 2520 (i3-500Gb HDD-4gb ram)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26025) runner 125 válasza pocokxx (#26024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Inpiron 5110.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26026) SzalaiG válasza pocokxx (#26024) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inkább a Vostro.

(#26027) Peddy789 válasza runner 125 (#26023) üzenetére


Peddy789
őstag

Ez a fényes miért nem ajánlott? Nem az igazadat vitatom csak érdekelne. Csak mert ahogy nézem a kettő között 30k különbség van, ha bevan pipálva a win7.

Vagy érdemes lenne ehez még ilyen SSD pakkot is venni? (pipa +30k) ezt a DVD helyére rakják be vagy megmarad benne azis? +64giga 30ért az nemsok kicsit? vagy laptopba alapból nehézkesebb beszerelni?

Ez a dell amit említettetek pontosan mennyibe kerül hirtelen nem találtam egyik nagyobb oldalon se, +ahoz premium support/garancia van?

(#26028) Drughi válasza pocokxx (#26024) üzenetére


Drughi
addikt

Vostro.

A dell n5110 egy félre sikerült széria lett.
A vostro pedig már inkább középkategória.

(#26029) AxBattler válasza pocokxx (#26024) üzenetére


AxBattler
félisten

Felejtsd el mindkettőt, és gyűjtsél még hozzá! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26030) runner 125 válasza runner 125 (#26025) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, ezer bocs, ez van, ha 3 felé figyelek, és közben telefonálok is. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26031) runner 125 válasza Peddy789 (#26027) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert sokkal rosszabb az anyaghasználata. Eleve minden ujjlenyomat, por, szöszmösz meglátszik rajta, más részből jóval sérülékenyebb, hajszálkarcokkal már gyakorlatilag a vásárlást követően számolhatsz.
Az SSD-t lehetőleg ne a bolttal rakasd bele, úgy sokkal drágább.
Érdemes külön megvásárolni és belerakni.
Arra is van mód, amit te írtál (lemezmeghajtó helyére, keretben), vagy szimplán a HDD helyére.

Drughi

Az a Vostro a 3520 Inspiron leszármazottja, semmivel nem jobb, mint az 5110.
Ez a Dell-nek - már kiveséztük - érdekes húzása volt, h Vostro-ra keresztelte a gagyi szériátt is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26032) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
# 100.000 - 150.000 Ft összegre gondoltam

(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes matt?
# 15,6" környékén gondolkoztam, fényes vagy matt ez számomra teljesen független. Felbontása ez már egy kényesebb kérdés, lehetőség szerint 1080p de ez alatt is megelékszem.

(3) Notebook súlya?
# Ez is elhanyagolható tényező, átlagban otthon lesz használva

(4) Felhasználási kör (játék, munka stb...)?
# Filmnézésre használnám ez mindenféleképpen 1080p-s filmeket jelent. Esetlegesen PhotoShop használat, de nem probléma ha a nem a leggyorsabb egy egy kép méretezése stb.

(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
# Nehéz kérdés, természetesen az arany középút. Legyen rá minimum 2 év garancia.

(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
# Az operációs rendszer hiánya nem probléma, hiszen rendelkezem eredeti Microsoft szoftverekkel.

(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
# A HDD mérete nem lényeges, így lehet kicsi is, viszont a RAM kikötésem minimum 4GB.

(8) Egyéb kívánság (pl.: soros port, HDMI, eSata, Webkamera stb...)
# HDMI portra mindenféleképp szükségem van. Ez az egyetlen apró kívánság.

(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jóll választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
# Nem néztem még semmilyen készüléket. Azonnal hozzátok fordultam szokás szerint.

(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
# A vásárlásom esedékessége, 2-3 hónapon belül lenne.

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#26033) Peddy789 válasza runner 125 (#26031) üzenetére


Peddy789
őstag

HP 630 Champagne M13 Win7 8GB
erről vélemény? egész jó árban van, minsporolnak itt? anyaghasználatban ugyanugy?

(#26034) runner 125 válasza Xirtam (#26032) üzenetére


runner 125
nagyúr

FHD kijelző ennyi pénzért sajnos esélytelen, de HD+ sem fér még bele.
120k fölött kicsivel már van i3-as A532, 150 környékén az i5-ös. 5520 Inspiron, vagy A4-es ProBook.
Esetleg használtan, gyártói garival valamilyen üzleti modell (Latitude, Thinkpad, régebbi Elitebook..)

Peddy789

Azon.
Ezen HP-k egyik sem képviselte az ajánlott beugró kategóriát.
De, ez miért is van jó árban 2. gen i3-mal, iHD3000-rel?
5.000FT-tal többért volt szalonnál Fujitsu A532, ib i5 - iHD4000 kombóval.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26035) Peddy789 válasza runner 125 (#26034) üzenetére


Peddy789
őstag

fujitsu a531 ez? ez 184ezer, elfelejted, nekem a legfontosabb, és az alapkövetelmény a windows 7 jogtiszta verzioja, ugylátom a laptop.hu-n jobb ajánlatok vannak azokhoz olcsobb felárral adják a win7et, vagy tévedek?

(#26036) adalbert1 válasza Tikakukac (#25922) üzenetére


adalbert1
veterán

A gépek eredetével nagyjából tisztában voltam, csak az zavart meg, hogy mindegyik kereskedő fél év garanciával árulja ezeket a gépeket, és így merült fel az a kósza gondolat, hogy lehet valami közük esetleg egymáshoz.

(#26037) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok. A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Kinéztem két notit.

Egy Packard Bell-t ill egy Samsungot.

Kérdésem az lenne, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni. A max keretem 130. Esetleg, ha ebben tudtok nekem jobbat mondani, akkor megköszönöm. A Vga nekem a mérvadó és azért a 635M ill a 8750 elég korrektnek hangzik! Főleg ilyen ár mellett. ( Halkan mondom, azért zavar a Samsung procija egy kicsit, egyáltalán nem ismerem, de nem egy vadállatnak tűnik! :DDD A PB processzora kissé barátibbnak hangzik.)

De ekkor ott van az, hogy a Samsung VGA-ja erősebb mint a Packard Bellé, viszont a proci pedig a PB-be erősebb nagyjából ugyan olyan arányba mint a VGA témában a Samsung előnye. Legalábbis meglátásom szerint, de javítsatok ki, ha tévednék.

Tehát a nagy kérdés! Melyik?

Megj:. Egyik márkával sincs bajom, most például packard bell tk 85 van nekem, ami nem régi, kb két éves, de a HD 5470 már kissé elavult és jó árba el tudom adni, mert van rá vevőm, így kicsit újítanék! :K És szándékosan fehéret akarok most, mostanába megtetszett , szerintem elegáns. ( soha nem gondoltam volna, hogy ezt mondom egyszer, de már unom a feketét.)

Ui:. Ha nagyon úgy van és később kicsit lesz felesleges pénzem, akkor upgradelném a CPU-t i5 körülire ha lehet. Természetesen tudom, hogy gari vesztéssel jár. De ha nagyon gyengusz lesz , akkor muszáj leszek.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#26038) Tikakukac válasza sirszevenap (#26037) üzenetére


Tikakukac
titán

Első hsz.-t válaszold meg, úgy kicsit röviden, mert én így ebből még nem lettem okosabb.

A proci meg a legkisebb bajod, rakhatsz abba i7-et is (amúgy nem) attól még ugyanúgy dögleni fog játékok alatt. Ennyiből G580 635M-el a legjobb és legjobb összeállítás, minden szempontból.

Fehér. Hát ha fehér gép kell, akkor maradnék a Samunál, a PB mellé nagy adag mákot is venni kell, az meg ugye nem jár minden gépükhöz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26039) pocokxx válasza sirszevenap (#26037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lenovo G580 ;)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26040) btudos válasza sirszevenap (#26037) üzenetére


btudos
veterán

A kettő közül a Samsung, már csak azért is mert a másik PB. Egyiket sem ajánlanám igazán, de fehér gépből nincs más.

A CPU upgrade-del vigyázni kell, ha forrasztva van a proci akkor eleve esélytelen, de ha nem fix a CPU, akkor foglalattól függően mehet a procicsere, de egy komolyabb darab többletfűtését is érdemes belekalkulálni a történetbe, nehogy aztán megfőzze a gépet.

Laptopszalon.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26041) sirszevenap válasza Tikakukac (#26038) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ah! Köszönöm nektek, megvan a lenovo! :K 123k körül mozog így átlagba a GT635M 2GB-os vga-val!

Mit ajánlotok, hol a legcélszerűbb megvenni?

Egyébként miért fektetné meg a játék? Nyilván nem fullon szeretnék játszani semmivel! :K Ez előtt, egy Gt540-m, i3 370M és 6GB kombóval játszottam, de sajnos búcsút kellet neki mondanom. Egyébként teljesen megfelelt az igényemnek az a gép, az is egy PB volt, semmi gond nem volt vele, cseréltem a P6100-ról i3-ra , nagyon főtt ez tény, de vettem alá egy E1-et és ezzel ez a probléma megoldódott! :K

A Lenovo szimpatikus , gondolom a hűtéssel sincs baja. És ha a G540M megfelelt nekem akkor a 635M is megfog! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#26042) tick


tick
aktív tag

sziasztok!

180-200k keresek 13,3-14-es vékony, könnyű lapost. Lenovo s400 i5 ivy-s verziójával szemezgettem, van esetleg más ötletetek? Fontos az anyagminőség és a megbízhatóság. Előny, ha ramiris/expert.hu-n elérhető
Köszi! :R

Everything that has a beginning... has an end

(#26043) btudos válasza tick (#26042) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu LifeBook UH552 vagy Samsung NP530U3C jöhet még szóba.

(Meg a HP ProBook 4340s, de az nem az ultrabook-világból érkezett gép, cserébe masszívabb a többinél.)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#26044) tick válasza btudos (#26043) üzenetére


tick
aktív tag

A lenovo s400-al van valami tapasztalat?
És köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#26045) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Vettem egy Asus notit friss kiadás kb 1 hete van a piacon.
Amit adtak hozzá cd-t az csak Win 8 drivert tartalmaz és interneten nem is találok megfelelő drivert nagyon.
Mit lehet tenni?
Találkozott valaki ilyennel?
Win 8 at nem rakok fel mert egy fos.

(#26046) Tikakukac válasza sirszevenap (#26041) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor te kaptál a gépedhez nagy adag mákot. Más nem. Érdemes megnézni azért mennyien szabadulnak meg és milyen mézesmázos szövegekkel. Gyanús :B

Az, hogy procit cserélgetsz előrébb nem visz. Vidkari ami számít, az meg 99%, hogy forrasztott. De a procik is efelé mennek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26047) Bozso68 válasza LGabor001 (#26045) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az új Lenovo-mhoz is Win8-as driverlemezt adtak. Sokan Win7-re rakták fel a Win8-as drivereket, kisebb kompatibilitási gondok előfordulnak.
Igazán én meghajoltam a dolog előtt, Win8-at használok.

(#26048) sirszevenap válasza btudos (#26040) üzenetére


sirszevenap
őstag

Köszönöm! :R

És hogy látod, Samsung vagy a Lenovo G580?

Bankkártyával? Hát persze!

(#26049) wiggen123 válasza LGabor001 (#26045) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Google a barátod, de komolyan.
Szerintem próbáld ki a win 7-et telepíteni és ráerőszakolni a win 8 drivereket :)
Amit nem ismer fel alapból a W7 és fontos lehet: Touchpad driver (gyártó honlapjáról általában elérhető) és az Asus gyorsbillentyűit kezelő alkalmazás, a többit szerintem a W7 alapból fel tudja tenni updattel.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#26050) sirszevenap válasza Tikakukac (#26046) üzenetére


sirszevenap
őstag

Értem. Maradt akkor a levonó meg a samu.

Mondtad, hogy a VGA a lényeg. (Ezt mondtam én is) A samuba egy lényegesen erősebb HD8750 van.
Az csak plusz, hogy 750-es HDD.

Ennek ellenére mégis a Lenovo-t ajánlottad. Nyilván csupa jó tapasztalataid/tapasztalatotok van ezzel a márkával így egyértelmű, hozzá teszem én is csak jót hallottam róla.

Mivel már megkérdeztem azt, hogy melyiket ajánlod, így másképp kérdezem most. Mennyivel izmosabb ez a B960 a Pentium 997-től?

Bankkártyával? Hát persze!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.