Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3001) kiszacsek


kiszacsek
csendes tag

Sziasztok!! Még uj vagyok itt! A segitségeteket szeretném kérni! Van egy oldal, ahova bevagyok regizve 2 felhasználónévvel! A mozillával szoktam belépni az oldalra,de csak az egyik felhasználónevemmel! A másikkal majd csak az uj gépemen szerettem volna belépni, hogy nehogy véletlen beazonositsanak,és letiltsanak! De ma sajnos tévedésböl ezzel a felhasználónevemmel léptem be. Utána töröltem az előzményeket, sütiket, stb... A mozillával a privát böngészövel léptem be! Szerintetek igy betudnak azonositani az uj felhasználónevemet,ha többet ezen a gépen nem lépek be vele? Elöre is köszönöm a választ!

(#3002) ussseal válasza bolka1982 (#3000) üzenetére


ussseal
tag

Ha írsz egy árkeretet, jobban tudnánk segíteni :)

(#3003) bolka1982


bolka1982
csendes tag

15,4" gépet mondjuk olyan 150-200 körül gondoltam, 17" gépet pedig 200-250k körül.És természetesen ár-értékben szem előtt tartva, sajna nemm Bill Gates az apuci ;)

(#3004) ussseal válasza bolka1982 (#3003) üzenetére


ussseal
tag

17"-os ajánlott gépet ebben az árkategóriában én nem igazán tudok ilyen célra, 15,6 "-ban viszont a sokat emlegetett Lenovo Y570A egy remek vétel.

(#3005) bolka1982


bolka1982
csendes tag

A benne levő VGA jónak tűnik (Geforce GT 555m), de az Intel I3-as elég a mai játékokhoz?Kihajtja rendesen a szuflt a VGA-ból?

[ Szerkesztve ]

(#3006) ktommy91 válasza bolka1982 (#3005) üzenetére


ktommy91
addikt

Elég az i3. Ha jó ár/érték arányú gépet akarsz akkor számításba kellene venni a külföldi gépeket is. Pl:HP Pavilion dv7-6c04eg kb 205k-ért nagyon jó vétel, a garancia itthon is érvényes, a billentyűzet matricázható.

mod: Vagy még jobb áron llano-val:
HP Pavilion dv7-6b15eg

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3007) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

ismerős szeretne laptopot venni, maximum 150.000Ft-ig. Op.rendszer nem kell, szín kikötés nincs, teljesítménybeli sincs, hiszen csak általános felhasználás (böngészés, film), az se hardcore módban. viszont sok-sok évre venné, amit most cserélne, az 8 éves. 15,6"-os méret kell asztalra, ODD is fontos (tudjátok, klasszik audio cd hallgatás laptopon.)
csak erősítsetek meg, hogy ennél jobb vétel nincs ezekkel a feltételekkel.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#3008) rizso válasza Magnum_ (#3007) üzenetére


rizso
addikt

Hogy jobb vétel van-e, azt passzolom (egyik nap én is felhoztam ezt a gépet példának, és nem nagyon találtunk jobbat - főleg ha alkalmi játék is játszik), viszont az tény, hogy elég jó gép/vétel, megéri az árát. Öcsém pár hónapja nyúz egy ilyet, teljesen elégedett vele...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3009) Magnum_ válasza rizso (#3008) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, tool van tárgyalva :-)

I humbly and respectfully decline™

(#3010) B-L-A-C-K válasza rizso (#3008) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit mondtam neked nézted?

(#3011) rizso válasza B-L-A-C-K (#3010) üzenetére


rizso
addikt

Persze, meglestem, rá is kérdeztem, hogy érdekli-e használt gép (mármint az ismerősömet), de még nem kaptam választ. Ha csak új érdekli, akkor szerintem maradunk a 4535s-nél...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3012) Tom1939 válasza bolka1982 (#3003) üzenetére


Tom1939
őstag

17,3 az egy elég szűk halmaz. Én tudom, türelmesen évekig kerestem. Nagyon kicsi a választék. 200-250k értékben nincs amit keresel. Van sokkal drágábban sokkal jobb, meg olcsóbban gyengébb.

(#3013) B-L-A-C-K válasza bolka1982 (#3003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

17"-esbe jelenleg ennél nincs jobb ár/tudás ("érték") alapján: Lenovo G770, régebben 200 felett árulták.

(#3014) rizso válasza Tom1939 (#3012) üzenetére


rizso
addikt

Nem a reklám miatt (mert mi már beszéltünk bolka1982-vel), de a használt gépek között is érdemes körülnézni, ott van az XPS, Asus N73, HP Envy, Dv7, stbstb.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3015) Moser86


Moser86
csendes tag

Sziasztok!

egy kedves barna betoro megszabaditott a laptopomtol, igy most ujjat kerdesem. Angliaban lakom, de mivel a forint gyenge es szeretek Magyar karaktereket latni igy otthonrol hozatnam ki. De meg lehet gyozni ha exclusive Ajanlat :D
Arkategoria: 180000 +-5% vagy £500
kriteriumok:
- AutoCAD hasznalat igy GeForce elonyben
- jatekot sem tagadom meg magamtol :)
- lehetoleg i5 es sok ram :D

Magyarorszagon lehessen rendelni vagy borsodi legyen a bolt.
koszonom a valaszokat :DD

Evolution: Siemens M35 -> Siemens A50 -> SE K500 -> SE K750 -> HTC Desire -> HTC One S -> LG G2

(#3016) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv.

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nézegettem itt Lenovo notebookokat, és kettő közül nem tudok dönteni. Esetleg ha tudnátok a választásban segítséget nyújtani megköszönném :) Az egyik ez lenne. A másik pedig ez.
Nem tudom mennyit számít az i3 proci megléte, vagy éppenséggel a több ram.
Egy olyan kérdésem is lenne, hogy melyik bírhatja tovább akku idő szempontból?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3017) subidu válasza brumi1024 (#2999) üzenetére


subidu
tag

A win telepítést meg tudom oldani. Az xps-embe is egy 256-os samsung ssd-t vettem, sajátmagam telepítettem, de az sata 1-es, tehát már azt sem kellene vennem egy ideig.

Nehéz a döntés.

nVIDIA Quadro NVS 5400M 1GB ezzel a videó kártyával mennyire lehet játszani? Civilization V-özni szoktam néha.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#3018) Tom1939 válasza rizso (#3014) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen xps az más kategória, de újonan az ára erősebb játékgépek szintjén van. Tehát jó annak aki multimédiás gépet akar, de játékgépnek gyenge.

Hp envyvel óvatosan, elégé melegszik. Esetleg használt g73 is jó lehet ha ok a használt.

(#3019) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok. Sok száz hozzászólás elolvasása után arra jutottam, hogy a Fujitsu Lifebook A531-es a befutó i3 processzorral. Pár napja el is mentem megnézni egy számítástechnikai boltba, tetszik élőben is a masina. Az eladó mondta, hogy sokat eladnak belőle, és hamarosan itt az A532-es is. Ha nem túl sürgős, lehet érdemes megvárnom. Bár sem a pontos időpont (1-2 hónapon belül), sem a pontos konfiguráció, sem az ára nem ismeretes.

Kérdésem az A531-et huzamosabb ideje használókhoz szólna: pár hónap használat után mik a tapasztalatok?
Írtátok, hogy a gyári hangszóró gyenge - lehet rá dugni hangszórót, vagy fülhallgatót.
Erősen világít a bekapcsoló gomb - lehet rá fekete ragasztót tenni.
Bármi egyéb? Volt aki azt írta, gyenge a monitor, más szerint, rendben van, és jók a betekintési szögek. Most akkor melyik áll fenn?

Tudom ilyen áron más típust is lehetne venni, erősebbet, dedikált VGA-val, de nincsen rá szükségem. Egy megbízható, jól összerakott, hosszú garanciás gépre van szükségem, hosszú távra, max.150e körül. Nem vagyok egy 2-3 évente gépet cserélő ember. Nem szempont a hordozhatóság, a régi asztali gépemet váltanám le vele a mindennapi használat során. Ha meg játszani szeretnék, itt az asztali gép.

A véleményeket előre is köszönöm!
Sziasztok!

(#3020) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok. Gépet vennék szeretnék segítséget kérni.

Amire használnám illetve kritériumok
-netezés
-filmnézés (a HD nem baj, ha megy rajta)
- Ár:100-110ezer
-méret: 15,6
-oprendszer (Win7)
-2 év garancia

Létezik ilyen gép? :F

Köszönöm. :R

(#3021) Nobuo válasza reelc (#3019) üzenetére


Nobuo
tag

Ha nem vagy egy sűrűn cserélgetős ember, akkor ajánlom [link]

(#3022) Magnum_ válasza Magnum_ (#3007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

iponnál 143k és +1 év gari 6k, +2év meg 11k... hosszutávú használatra megéri bővíteni. csak túl erős a VGA... ezeket nem szerelték valami integrálttal (pl iHD3000?) nem igen lenne kihasználva a Radeon.

I humbly and respectfully decline™

(#3023) B-L-A-C-K válasza Nobuo (#3021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megkérdezhetem mi alapján ajánlod ezt? Szerintem ennél rosszabb alternatívát fel sem hozhattál volna.

Richie146: Fontos a oprendszer, illetve +10K még belefér? Ha igen ezt ajánlanám:

Fujitsu A531. Jó anyagokból összerakott, matt kijelző, cseppálló billentyűzet, 3 év garancia...Nem összekeverendő a Fujitsu Siemens-el, a cég külön vált, ez már csak Fujitsu, és nagyon korrekt gépeket gyárt...

Saint_: Túl erős a vga? Azért nem nevezném egy iszonyat bikának, de ha ilyen áron jobb van benne mint egy legalja vga az miért is gond?

[ Szerkesztve ]

(#3024) #32577792


#32577792
törölt tag

melyik márka az, amit vehetek kintről, de a gari itthon is érvényesíthető?

(#3025) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3023) üzenetére


Nobuo
tag

A fujitsunál hogyan tesztelik a laptopokat? Anyaghasználat terén is nagyon rendben van. Nézz utána a tesztelési módszereknek a Dell-nél, nagyon meglepne, ha a Fujitsu strapabíróbb lenne.

(#3026) ktommy91 válasza #32577792 (#3024) üzenetére


ktommy91
addikt

Sokszor márkán belül is különböző garanciális feltételek vannak. Ezekre az alapgarancia biztosan érvényes itthon is: Lenovo Thinkpad, Dell, Asus, HP Pavilion, Elitebook, Probook

Ha külföldről akarsz vásárolni akkor mindig érdeklődj a gyártó ügyfélszolgálatánál és/vagy garanciális szervizénél a feltételekről.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3027) B-L-A-C-K válasza Nobuo (#3025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem arról van szó hogy a Dell szar márka, hanem az Inspiront az egyik leggyengébb szériája. Millió panasz van rá, anyaghasználata 0, hullámzik a billentyűzete, melegszik, és még sorolhatnám. De ha semmi tapasztalatod nincs benne csak hogy a Dell hogy teszteli esetleg, azzal kitörölted a fenekedet...

De ha kézbe fognál egy Fusitsu A531-est, és egy általad dicsért Inspiront rájönnél. Ettől függetlenül a Dell az egyil legjobb márka XPS/Latitude/Precision stb. szériáji nagyon jók.

(#3028) ussseal válasza #32577792 (#3024) üzenetére


ussseal
tag

Nem feltétlenül márkához van kötve, hanem inkább típushoz. HP-nál pl. úgy tudom csak azoknál a típusoknál érvényesíthető a garancia, amelyeket itthon is forgalmaznak.

#3022 Saint_: Az iponnál a garancia kiterjesztése nem hivatalos, hanem valami házon belüli dolog, ezt kalkuláld bele, bár nem hiszem, hogy ebből lett volna valaha is gond :)

(#3029) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3027) üzenetére


Nobuo
tag

Nem személyes tapasztalatból beszéltem, az egyik barátomnak van pontosan ugyan ilyen notija. Nem hullámzik a billentyűzet és nem melegszik, az anyaghasználatával sincs semmi baj. Nem recseg ropog, még most sem, pedig már megélt ezt-azt...

(#3030) #32577792


#32577792
törölt tag

köszi a válaszokat :R

azt hiszem szétnézek kint

[ Szerkesztve ]

(#3031) ktommy91 válasza Nobuo (#3029) üzenetére


ktommy91
addikt

Hány notebookkal volt eddig tapasztalatod? Nekem sem sokkal (5-öt használtam huzamosabb ideig), de az az inspiron mindegyikhez képest egy hulladék.(volt acer 5536g-m is...)

(#3028) ussseal: HP ügyfélszolgálatnak csak akkor szabad hinni, ha már beszéltél legalább 5 ügyfélszolgálatossal. Elitebookok, probookok világgaranciásak, pavilionra pedig az akku alatti matricán feltüntetett gyártóig garancia szintén érvényes de kiterjeszteni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3032) ktommy91 válasza #32577792 (#3030) üzenetére


ktommy91
addikt

Jó döntés:). Elég sokat lehet spórolni. Ezeket a webshopokat ajánlom:cyberport comtech computeruniverse

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3033) Nobuo válasza ktommy91 (#3031) üzenetére


Nobuo
tag

Több, mint 5-el. És nem hiszem, hogy csak az ismerősöm inspironját rakták össze rendesen csak.

(#3034) #32577792 válasza ktommy91 (#3032) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi

megpróbálkoztam a szerb billentyűs lenovoval, de hát..
no mindegy

(#3035) B-L-A-C-K válasza Nobuo (#3029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja értem hogy az egyik barátodnak van olyan... Az a gond semmi összehasonlítási tapasztalatod nincs. Tegyük fel Pistikének még sose volt gépe, vesz egy inspiront az lesz neki a legkirályabb, legszupibb gép a világon mivel összehasonlítási alapja 0. Kb ti is így lehettek ezzel. De ha megkérdezel pár hozzáértőt hogy 150 ezer körül ajánlana e valakinek egy alap inspiront, az 99% azt fogja válaszolni hogy nem. Annak az 1% meg gratulálni tudok csak.

Innentől kezdve tényleg lezártam a témát, ha nem értesz valamihez szerintem ne szállj harcba feleslegesen...;)

(#3036) ktommy91 válasza Nobuo (#3033) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha több mint 5 notebookod volt eddig és azok mellett az n5110 nem egy hulladék akkor sikerült mindig jól választanod.

(#3035) B-L-A-C-K: +1 :K

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3037) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3035) üzenetére


Nobuo
tag

Nem az ő véleményére alapoztam, én is használtam a gépet. Én tudom mit láttam és tapasztaltam, én is lezártam. Nem fogok vitába szállni feleslegesen. Amiről csak hallottam, nem láttam, nem tapasztaltam meg nem mondok ajánló szavakat.

(#3038) Nobuo válasza ktommy91 (#3036) üzenetére


Nobuo
tag

Nem arról írtam hány notim volt, hanem hánnyal volt dolgom. Notim még egy sem volt, de sokat használtam, telepítettem, volt amelyiket javítottam.

(#3039) Tikakukac válasza Nobuo (#3037) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak, hogy megerősítselek: Inspironon én melegszendvicset csináltam, és igen, a fél karnak ilyenje van. Hatalmas hulladék az egész. Ha neked bejött, akkor vegyetek még egyet. De utána kezeink tiszták, mi szóltunk.

Ja és igen. Legtöbbünk rengeteg notit látott/javított/birtokolt/adott el. Szóval van tapasztalat, és ha valamire itt 3-4 ember is rámondja, hogy kuka, akkor az kuka.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3040) B-L-A-C-K válasza Nobuo (#3037) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még1 kérdés, írd már le légyszi mostanában milyen gépekkel volt tapasztalatod?

(#3038) Nobuo: Ja ezt most olvasom: "Notim még egy sem volt"...

Na akkor nincs is több kérdésem, szerintem egy szakmai topoikban nem pont neked kéne megmondani ezek után mi a jó...:) Azért mert a haveroknál nyomkodod pár órát a gépet az édes kevés...

[ Szerkesztve ]

(#3041) ktommy91 válasza Nobuo (#3038) üzenetére


ktommy91
addikt

Az igazi tapasztalat úgy kb 1 hetes használatnál kezdődik.(nem véletlen szoktak sok időt tölteni egy tesztelőnél az új gépek) Annyi idő alatt hogy körbenézed, tesztelgeted, raksz rá egy windows-t nem fog kijönni a gép összes jó és rossz pontja. Persze egy felületes képet kapsz a gépről de igazán pontos képet kapni csak idővel lehet.(pl a mostani gépemet is sokkal jobbnak tartottam amíg csak egy havernál nézegettem az övét kb 20 percig)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#3042) Nobuo válasza Tikakukac (#3039) üzenetére


Nobuo
tag

Melegszendvicset? :D Innen már nem lehet komolyan venni az egészet, amit írsz. :C

(#3043) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#3023) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyszerüen minek? többet fogyaszt, stb....

I humbly and respectfully decline™

(#3044) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3040) üzenetére


Nobuo
tag

Nem kell magyaráznom a bizonyítványt. Leírtam egy tapasztalatot, ti másképp vélekedtek bár a szendvicses srácon kívül személyes tapasztalatot senki nem fogalmazott meg.

(#3045) Tikakukac válasza Nobuo (#3042) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha-ha-ha. Pontosan. Ha egy gépet egy sima furmark 2 perc alatt throttlingosra ver, és programozás előadáson tudok a kiáramló hőjén sütögetni akkor gondolom te is vernéd a térdedet a röhögéstől. Mi is röhögtünk, hogy ilyenért kiadott 240k-t :C

Na várj, akkor sorolom. A billentyűzetet középen megnyomva olyan szinten bemegy, hogy szerintem már az alaplapi kondikat birizgálom. Melegszik, mint állat. Olyan ocsmányul kopik az a műanyag, hogy hihetetlen, és ráadásul jó hamar. A zsanér egy pöccintésre métereket leng ki (igen, ez egy költői túlzás, de alapja van) és az egész kasztni ropog, mint állat. Ennyi elég, vagy soroljak?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3046) malwy válasza Nobuo (#3042) üzenetére


malwy
senior tag

Ez egy képi szemléltetése annak, hogy hűtése hagy maga után kívánnivalót...

Na ne az ilyenekbe kössél már bele, hanem írjad meg mi a jó benne, stb. részletezd, aztán úgyse győződ meg őket. /szvsz is ócska az inspiron, pedig én mediaban néztem 5 percig, de elég volt rájönni:) /

[ Szerkesztve ]

(#3047) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3040) üzenetére


Nobuo
tag

Örülök, hogy nincs több, elég volt ennyi is. :) Szép estét.
Egyébként pedig nem kell hetekig használni valamit, hogy elmondhasd a tapasztalataid. Szépen is néznének ki azok, akik épp vásárlás előtt állnak. Egyiket se vegyék meg, mert még nem használtak olyat pár hétig?

Mindenre van teszt, ha más nem ott a kezed, szemed.

(#3048) B-L-A-C-K válasza Nobuo (#3047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez így van jogos, de aki életében nem használt még egy notit sem 1 napnál tovább az sem tudja milyen szempontokat érdemes nézni. Ha elolvasod az insporonról kialakult véleményeket meg láthatod hogy millió panasz van rá, és van tőle 1000% jobb vétel is.

(#3049) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#3043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

6510g2 az 2 vga-ból áll (6480-as integrált magot jelentet, + egy dedikált HD 6470M) Ha az egyik nem kell kiiktatható (úgy tudom), meg belehet állítani mikor melyiket használja szóval a fogyasztást ezzel tudod befolyásolni.

[ Szerkesztve ]

(#3050) Nobuo válasza B-L-A-C-K (#3049) üzenetére


Nobuo
tag

Ez a különbség közöttünk "(úgy tudom)".

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.