Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#89001) adamssss válasza szabonagyur (#88998) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Látom neked 7440-ed van, gondolom jó kis gép nagyon. MIvel igazából ugyanannyiért tudom megszerezni mind a kettőt, így lehet maradok a Fujinál. Igaz ott a bővítés a későbbiekben többe fog kerülni. Meg az is kérdés, hogy ugye egy slot-nál nincs meg a DC, és ez mennyire fogja vissza az IGP-t... :F

Mikulásbá: Ez tuti, hogy 4gb forrasztott + a bővítés?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#89002) Mikulásbá válasza adamssss (#89001) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#89003) adamssss válasza Mikulásbá (#89002) üzenetére


adamssss
veterán

Hmm. Érdekes, akkor viszont tényleg marad a fujitsu. Ma már egy 256 Gb-os vinyó sem megfizethetetlen, adattárolásra meg ott van a korlátlan skydrive-om, illetve van egy 2tb-os vinyóm is.

Szerintem jól meggyőztem magam...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#89004) Mikulásbá válasza adamssss (#89003) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Biztos nem fogsz csalódni.Azért jól gondold meg pro és kontra.Nem kis pénz és nem kis időre tervezed gondolom.

(#89005) adamssss válasza Mikulásbá (#89004) üzenetére


adamssss
veterán

Igazából számomra a legfontosabb, hogy a bill kényelmes legyen. Ez mennyre van rendben a lifebook-oknál? Nekem nagyon bejön a szigetes elrendezés. Most is egy t430-at, illetve egy Portégé z830-at használok és nagyon szeretem őket. Igazából egy kicsit ezért is húz a Fujitsu felé a szívem, mert a Dell-nek nem szigetes a kialakítása.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#89006) Mikulásbá válasza adamssss (#89005) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

UH552-m volt,szerettem.Semmi gond nem volt vele.Fájt a szívem,mert el kellett adnom,az ára kellett egy komolyabb projektbe.
Talán az első olyan kis gépem volt,amit vissza sírok.Egyébként nagyon nézegetem én is a U745-öt,kíváncsi leszek itthon mennyi lesz,lehet érdekel engem is.

(#89007) _adaml21_ válasza adamssss (#89005) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szerintem a Dell full-size keyboardja sokkal kényelmesebb, mint ez a mostanában divatos chicklet style (bár kétségtelen, hogy a Thinkpad még azzal is egy ergonómiai etalon).

Én az NBD garancia miatt egy percig sem gondolkoznék, és vinném az E7440-et.

(#89008) Chaser válasza adamssss (#89001) üzenetére


Chaser
titán

nagyon, egyebek miatt is a dellt venném

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89009) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm a véleményeket. Még lebokszolom magamban, de most már nagyjából képben vagyok a pro-kontrák terén. Valószínűleg egyikkel sem járnék rosszul, csak ugye ilyen kategóriában, már nem ez a cél hanem az, hogy az ember a legjobban járjon.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#89010) red13 válasza Khelben (#88988) üzenetére


red13
tag

Kösz szépen! Akkor ez a A544 lesz a nyerő. Találtam 128GB SSD-vel, ami nekem elég is lenne, viszont sehol nem találom, hogy milyen márkájú ez a SSD.

(#89011) Eladó445 válasza Khelben (#88991) üzenetére


Eladó445
tag

köszi.Hp 615ről vélemény? ramot meg egy kis vinyót kell csak bele venni. de jó laptop?

[ Szerkesztve ]

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#89012) Khelben válasza Eladó445 (#89011) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem jó. Amiket ajánlottam, azok üzleti gépek, várhatóan még 1-2 évig elmennek. A 615 konzumer gép, az is csoda, hogy még működik...

(#89013) dipeti


dipeti
senior tag

Egy G50-45-t szeretnék venni egy leányzónak, aki simsezni, youtubeozni, facebookozni szeretne jó sokat.
90 ezer forintért jutnék hozzá. Van valami alternatíva ehelyett?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#89014) adika4444 válasza red13 (#89010) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Pontosan én sem tudom, kérdezz rá a Laptopszalonnál, de én úgy tudom, h vmilyen Samsung van benne, de a legtutibb ha megkérded.

üdv, adika4444

(#89015) ivana válasza dipeti (#89013) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet nehogy vegyetek, talán a legrosszabb gép amit kapsz. Használt T420, ezerszer jobb, a leírt felhasználásra bőven elég.

(#89016) Gergosz2 válasza dipeti (#89013) üzenetére


Gergosz2
veterán

egy user véleménye: [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#89017) Khelben válasza dipeti (#89013) üzenetére


Khelben
nagyúr

Halálos ellenséged az illető? :)

(#89018) emplix


emplix
újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy HP EliteBook 8540w-t. Az lenne a kérdésem, hogy milyen tapasztalaitok vannak evvel a géppel? Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#89019) pisti96


pisti96
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem követtem nagyon a hardverek fejlődését, ennél fogva nemigen tudom melyik proci, videókari hogyan viselkedik, mit tud. Ezért fordulok Hozzátok.

Haverom egyetemista, mérnökinfón van. Az előző gépe tönkre ment, így újat szeretne venni; megkért hogy ajánljak neki egy laptopot. Én egy DELL NB INSPIRON 3542-est (8gb ram, i7-4510-zel GeForce 840m)néztem, kérdésem megéri-e? A radium.hu-n 197 990 Ft. Az első hsz-ben linkelt oldalakon néztem, hogy mind az i7, mind a geForce ezen verziója nem foglal el olyan rossz helyet a listákban(legalább is szerintem :D ).
Max 200k a határ.Alapvetően olyan feladatokhoz kellene neki, mint a programozás, de játékra, esetleg ritkábban videóvágásra is használná.(illetve amik mérnökinfón előfordulhatnak feladatok)

Szóval lenne is egy kérdésem hozzátok: az i7-gf840 páros megéri-e, vagy esetleg egy AMD-s cuccot lenne érdemes választani ezekhez a felhasználási stílusokhoz?

Ha bárkinek van jó ötlete, szívesen meghallgatom(viszont lehet buta kérdés az utolsót feltenni, mert nem akarok intel vs amd vitát generálni)

Kirk Hammett mondá- "A jövőm oly' fényes hogy fel kell vennem egy napszemüveget"

(#89020) szabonagyur válasza pisti96 (#89019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A Radium bolt nem ajánlott, ez a 3542 konfig i5-el meg van normális botlban 200e alatt. Az i5 meg i7 között kb semmi különbség nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89021) Eladó445 válasza Khelben (#89012) üzenetére


Eladó445
tag

és azon a 3db-on kívül más nincs ? amibe pl csak ram kéne vagy vinyó..és 0-35.000ft között van használtan ?

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#89022) szabonagyur válasza Eladó445 (#89021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem akarsz te kicsit sokat válogatni? Az megvan ugye, hogy ezekbe a régi gépekbe ha te külön veszel RAM-ot (akár HDD is) az kb annyi mint a gép? 4GB DDR2 modulra rámegy a gatyád, illetve megveszel egy gépet úgy, hogy ki sem tudod próbálni? Vinyó nélkül még csak elindul, de RAM nélkül esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89023) ivana válasza pisti96 (#89019) üzenetére


ivana
Ármester

Nem ilyen gépet kelllene venni, hanem valami használt üzletit, egyetemen úgyis mindenki azt használ. :)

(#89021) Eladó445 Aprón T400 igaz az 40k körül van, de az egy fokkal jobb proci és DDR3.

[ Szerkesztve ]

(#89024) Eladó445 válasza szabonagyur (#89022) üzenetére


Eladó445
tag

nekem elég 2x1gb ddr2 ram is...meg egy 160as vinyó :D
csak nekem ez a régi thinkpad nem tetszik..

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#89025) szabonagyur válasza Eladó445 (#89024) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt ott más is linkelve, nem csak Thinkpad, illetve 35e Ft-ért ne válogass. A kolléga ajánlata is jó lehet még.

Meg továbbra is megveszed RAM nélkül és hogy próbálod ki? Vagy veszel RAM-ot és hogy próbálod ki?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89026) ivana válasza Eladó445 (#89024) üzenetére


ivana
Ármester

T400 alattit inkább ne vegyél, azt megkapod aprón 40 körül (az is thinkpad).

(#89027) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Megjött ez a gép

Feltünt, hogy nincs rajta webkamera, ezt még elviselem, bár ma már elég alap, de hogy Bluetuth sincs egy üzleti gépen, ez nagy fekete pont, amikor már a legolcsobb "szappan tartón" is van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#89028) szabonagyur válasza Core2duo6600 (#89027) üzenetére


szabonagyur
félisten

Üzleti gépekben a kamera is opcionális dolog, a BT is.

Ugyebár üzleti gépeknék is más a prioritás meg otthonra szánt multimédiás gépeknél is. Nekem van minden gépemben mégsem használtam még soha :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89029) rbalint88 válasza Core2duo6600 (#89027) üzenetére


rbalint88
addikt

Soha nem volt még igényem arra, hogy bluetooth-t használjak számítógépen, evör.

(#89030) vinpilu válasza Core2duo6600 (#89027) üzenetére


vinpilu
senior tag

BT van ilyen stick kiszerelésben, ha szükséges. Igaz így ki kell adnod még 2-3 ezer forintot.

Sőt, most jut eszembe, hogy vettem is, de soha nem használtam. Eladó ha gondolod. ;-)

szabonagyur, ezt csak úgy hirtelen beírtam. Valószínűleg ennyiért vettem 5 éve egy tescoban.

[ Szerkesztve ]

(#89031) szabonagyur válasza vinpilu (#89030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy kell annyit adni, keres HA meg társain, vagy ebay pár száz forintosat ha kell és van egy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89032) Because válasza Core2duo6600 (#89027) üzenetére


Because
őstag

nagyon jó ára van!

a kérdés: itt most magában a webshopban Új a termék vagy tényleges új, bontatlan? neked hogy érkezett meg?

hogy nincs benne webcam én örülök, mert legalább nem kell mit leragasztani

[ Szerkesztve ]

(#89033) rbalint88 válasza Because (#89032) üzenetére


rbalint88
addikt

új állapotú új termék, nem csak a webshopban. főleg mivel két hete vettünk már egyet belőle

(#89034) Gergosz2 válasza Core2duo6600 (#89027) üzenetére


Gergosz2
veterán

két egy kezemen meg tudám számolni hányszor használtam eddig bluetooth-t számítógépen :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#89035) Pocok256 válasza Gergosz2 (#89034) üzenetére


Pocok256
veterán

Minden nap használom. Legjobb dolog a kékfog egér nem kell hurcibálni semmilyen sticket meg egyéb hülyeséget csak felkapcsolod a gépet és megy is a cickány :P Razer Orochi FTW. Kisfájlok átküldésére is hasznos telon csak droppolod a gépedre vagy fordítva és kész. Nem kell bohóckodni semmilyen wifis kapcsolattal csak egy drop és kész :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#89036) rbalint88 válasza Pocok256 (#89035) üzenetére


rbalint88
addikt

egér? minek? ott a tapipad meg a pöcökegér is esetleg.

fájlküldésre bt, kihagyom.

(#89037) Khelben válasza rbalint88 (#89036) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért megnézném, ha napi 8 órában tapipadoznod kellene, hány nap után vágnád ki az egészet az ablakon :D

(#89038) rbalint88 válasza Khelben (#89037) üzenetére


rbalint88
addikt

3 éve tapipadozom néha napi 16 órában ;) csak akkor vágja ki az ember,ha szar. egy jó tapipaddal élmény dolgozni.

(#89039) Eladó445 válasza szabonagyur (#89022) üzenetére


Eladó445
tag

Dell latitude E6400 ?:D

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#89040) Khelben válasza rbalint88 (#89038) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát nekem még sosem volt szar melós gépem, de a tapipad mindegyiken használhatatlan volt. Annál már csak a Thinkpad-féle pöcökegér rosszabb.

(#89041) ivana válasza Khelben (#89040) üzenetére


ivana
Ármester

Megszokást igényel, de a trackpoint nagyon jó cucc, le se kell venned a kezed a billentyűzetről.

(#89042) szabonagyur válasza Eladó445 (#89039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik verzió, mennyiért?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89043) brumi1024 válasza Khelben (#89040) üzenetére


brumi1024
veterán

Macre nekem eszem ágában nincs egeret kötni. De egérből részemről csak vezetékes.

[ Szerkesztve ]

(#89044) Eladó445 válasza szabonagyur (#89042) üzenetére


Eladó445
tag

miért ennek hány verziója van?
amik használtan 35ezer ft körül mozognak.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#89045) szabonagyur válasza Eladó445 (#89044) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van Intel VGA-val meg Nvidia-val, utóbbival már nem venném, nagy a hiba lehetőség veszélye.
Van benne memória is meg HDD is?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#89046) Pocok256 válasza rbalint88 (#89036) üzenetére


Pocok256
veterán

Tapipadozzál akkor nekem 3 monitoron keresztül 3k plusszos vertikális felbontást. Aztán mikor kitéped a hajad akkor utána elkezdesz használni egeret. Persze ha csak excelbe pötyögsz 1 kijelzőn elhiszem, hogy elég a tapipad is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#89047) dRotHUzaL


dRotHUzaL
újonc

Sziasztok!

Laptop vasarlasa előtt állok, s nincs nagy rálátásom a temára, ezért bátorkodok hozzátok fordulni.
Ha minden jól megy, szeptemberben kezdem az egyetemet, villamos vagy mechatronikai mérnöki szakon, s ehhez szeretnek egy olyan gépet vásárolni ami az egyetem alatt minel tovább kiszolgál, megbízható, strapabíró konstrukció, de nem kell nagyon falbontó erőműnek lennie.....

A fórumhoz tartozó, kitöltött kérdőív:

(1) Iszonyatosan nem súrgős a vásárlás, egy hónapon belül bőven ráér.
(2) A rászánt összeg felső határa 340000 forint, de nem szeretném feltétlenül, a teljes összeget rááldozni, 200-250k körüli árral ki lennek bekülve, de elsődleges szempont az, hogy jó minőségű strapabíró gép legyen, minél tovább tudjam használni.
(3) Elsősorban egyetemhez lenne rá szügségem, villamosmérnökin vagy mechatronikai mérnökin, oda lehet, hogy nem árt, ha nem csak böngészésre és officera alkalmas a hardvere.
(4) Játszani nem jatszok a számítógépen, azonban ha vinne egy-két mondjuk két-harom évnél nem régebbi játékot, akkor lehet játszanék rajta, azonban nem a legújabb, legdurvább játékokkal.
(5) Filmet nézni szeretek, szóval a FullHD felbontást egy IPS panelal megcéloznám, de ez sem feltétlen elvárás. 15,6'nal nem szeretnék kisebbet, de a 17' már lehet, hogy túl nagy.
(6) A hórdozhatóság előnyt jelentene, de nem szeretnék ultrabookot, azok nem tűnnek túl strapabírónak.
(7) Windowst szeretnék rajta futtatni, ha lehet 8ast.
(8) SSD-t szeről szeretném a rendszert futtatni, és nem tudom, hogy itt mennyire jöhetne szóba az mSATA, de szivesebben maradnék a sima SATAnál. Itt szeretnem megkérdezni, hogy azzal elvesziten-e a garanciát, ha kicserélem benne a gyári Winchestert, mert ha nem akkor a gyárit lecserélve tennék bele egy minőségit. Optikai meghajtót annyira nem használom, de ha lehet, legyen benne.
(9) Eddig az Asus gépek voltak a legszimpatikusabbak, de nem ragaszkodom a márkához, a jó konstrukció, starpabíró raszterelés az egyik legfontosabb szempont, úgy, hogy a hardveres belső is minél később avuljon el.
(10) Számlát mindenképpen kell rolla szereznem, megbizhatósági szempontból inkább az új gépet szeretnék.

Sokáig az Asus Rog G551 volt a legszimpatikusabb (i7 4710HQ, 8GB DDR3, GTX 860M), denem vagyok benne biztos, hogy megéri-e egy ennyire combos gépetvásárolni.

Illetve azt sem tudom, hogy hol érdemes vásárolni, eddig a Radiumnál és a Digprimeon nézelődtem,nemtudom, hogy ők milyenek, meghogy van-e egyáltalán jelentősége a boltnak, hiszen a garanciát a márkaszervíznél kell érvényesíteni.

Előre is nagyon köszönöm, ha időt és energiát szántok a kérdésemre, addig is Mineden Jót!

(#89048) rbalint88 válasza Pocok256 (#89046) üzenetére


rbalint88
addikt

asztalon más. én laptoptartón használom a gépet kanapén meg mindenhol a lakásban, de ugye ott 3 monitort se hurcolsz magaddal.

dRotHUzaL: HP Elitebook 850 G1-et keress FullHD IPS panellel. valószínűleg csak alighasznált darab jön majd ki a keretedből. m.2 ssd, hdd és mobilnet is lehet benne, dvd író viszont kimaradt belőle.
Ez is érdekes lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#89049) ivana válasza dRotHUzaL (#89047) üzenetére


ivana
Ármester

Kb. egy P8600 bőven elég mindenre, ahova nem oda meg a mobil i7 is gyenge. Haverom egy sima X200-at bőven elva (bme villamosmérnöki).

(#89050) osbf válasza Tikakukac (#88929) üzenetére


osbf
csendes tag

Köszönöm a megerősítést! :)

Valakinek valami kedvezőbb ajánlata van #88921 alapján?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.