Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1001) h.palee válasza fateless (#905) üzenetére


h.palee
csendes tag

köszönöm a jó tippet, de sajnos ebayben nem szoktam gondolkodni. nagyobbfajta német cégeknél nézem a gépeket, de azért leginkább "helyben", esetleg Ausztriában vennék gépet. Pedig egy workstation... majd, ha végzett gépészmérnök leszek.

(#1002) ZweiTiger


ZweiTiger
tag

Akinek olcsó és megbízható noti kell... az nézze meg :P Épp most árulom :)

Lenovo G560

[link]

EREDETI JOGTISZTA WINDOWS 7
Eladó lenne egy G560 laptop. Nagyon szép állapotban!!
Garanciális még 2013 01 17-ig.
laptop.hu -tól vásárolt ,első vevő
Alig használt , kizárólag otthon használt , nem hurcolászott , akkumulátorát keveset használva , mert hálózatról ment.
Spec:
Processzor: i5 m460
Memória: 4gb
Merevlemez: 500gb
Dedikált videókártya: nvidia 310m
Jogtiszta windows 7
Szálcsiszolt aluminium belső

109 ezer forint!!
Kurvára megéri!!

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#1003) B-L-A-C-K válasza ZweiTiger (#1002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hirdetni nem nagyon szabad...

(#1004) ktommy91 válasza ZweiTiger (#1002) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem szép dolog szakmai topicban hirdetni, ráadásul még drágán is adod...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1005) Borote válasza ZweiTiger (#1002) üzenetére


Borote
addikt

Ha már jó vétel... T500, ugyaneddig garanciás :)
Ne ez már inkább van jó áron :)

(#1006) AxBattler válasza ktommy91 (#1004) üzenetére


AxBattler
félisten

+(#1005) Borote

Bizony, hogy túlárazott: 5k-val drágábban G570 van, sandy-vel, vadiújan, 2 év garival.

(#1002) ZweiTiger
Legközelebb először talán a beárazó topikot látogasd meg... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1007) sssirius válasza Lenirgo (#966) üzenetére


sssirius
tag

Igen, sajnos kicsit gyenge a hangereje. Ha 4-5m távolságból nézzük a filmet és még az ablakot sem nyitjuk ki, már akkor is baj van. Ilyen dög melegben az ember legalább este szereti kinyitni az ablakot, akkor meg esélytelen hallani bármit is a filmből, ha bejön az utcazaj.

A Samuban lévő vid.karival mennének HD filmek?

(#1008) Tikakukac válasza sssirius (#1007) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy az 5 évvel ezelőtti integrált karik is megették már jobbára a HD videót GPU gyorsítással. 2-3 éve nem is nagyon adtak ki olyat, ami ezt ne tudná. Szóval biztosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1009) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok! Nekem is ilyesmi kérdésem lenne. Na szóval vennék egy notebookot de nem vagyok benne biztos hogy ez a notebook vinné a mai játékokat pl.: GTA4, BF3, COD8 . Itt van a link a gépről .

[link]

És ha esetleg tudtok valami jobbat ajánlani játékra ilyen árkategóriába szívesen megnézném.

Köszi előre is : Gergő

[ Szerkesztve ]

(#1010) ktommy91 válasza Gergő170 (#1009) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez minőségben és hardverben is elég gyenge. Ez mindenben jobb:Toshiba C855-12K Kompromisszumokkal viszi a mai játékokat.(néhol komoly kompromisszummal)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1011) Tikakukac válasza Gergő170 (#1009) üzenetére


Tikakukac
titán

Játékra akkor ezerszer inkább ez.
Meg a fölöttem lévő Toshiba. Az picit erősebb, ez picit dizájnosabb.

ZweiTiger: Mivel te adod el, ezért neked főleg megéri a szakmaiban hirdetni. Pláne piaci áron felül. Illetve prostituáltakra 106k, hááááát. Elég fullos lehet a dolog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1012) Gergő170 válasza Tikakukac (#1011) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Igen látom ez inkább úgymond "dizájnos" nem rossz kis gép.Nincs semmi bajom vele nem szeretnék Samsungot venni. De azért köszi a választ !

(#1013) Tikakukac válasza Gergő170 (#1012) üzenetére


Tikakukac
titán

Kizárásos alapon akkor a Toshiba lesz a te géped.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1014) Gergő170 válasza ktommy91 (#1010) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Köszi a választ már gondolkodom a Toshibán :C

(#1015) nepszter1


nepszter1
addikt

Továbbtanuláshoz kellene nekem egy laptop maximum 100ezer forintot tudok rászánni amire használnám tanulás , kisebb játékok és film nézés . Akár a használt is jó .

(#1016) ktommy91 válasza nepszter1 (#1015) üzenetére


ktommy91
addikt

Azoknak a kisebb játékoknak mekkora a gépigénye? Újonnan nincs túl nagy választék, egy celeron proci, IGP és fényes kijelző fér bele. pl:Lenovo B570e Használtan viszont lehet találni jó gépeket, csak türelmesnek kell lenni.

Nincs kerítés.

(#1017) Borote válasza nepszter1 (#1015) üzenetére


Borote
addikt

Ha használt is jó, én a helyedben megnézném az alábbi T500-ast :)

(#1018) AxBattler válasza nepszter1 (#1015) üzenetére


AxBattler
félisten

Toshiba C855-12T

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1019) Borote válasza Borote (#1017) üzenetére


Borote
addikt

Ja, most olvasom, hogy használt is jó. Ez esetben a fentebb írt T500 sokkal különb gép, mint amit ennyiért újonnan kapsz. Még grafikus fronton is erősebb, ráadásul váltható GPU-s :)
Fél év garanciával... mondjuk ezek pont olyan gépek, amiket a hozzáértők még garancia nélkül is megvesznek. Egy esetleges garanciabővítésnek még azért utána lehet nézni.

(#1020) brumi1024 válasza ktommy91 (#960) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem is throttlingol egy ideje az i5-ös y570-em, pedig nem poros(nincs 2 hónapos a gép).

(#1021) nepszter1 válasza AxBattler (#1018) üzenetére


nepszter1
addikt

nem rossz ajánlat csak a CPU nem tetszik benne

(#1022) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#1020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meleg van...

(#1023) Borote válasza nepszter1 (#1021) üzenetére


Borote
addikt

Ennyi pénzért újonnan nincs nagyon jobb... T500-as nem tetszik? :)

[ Szerkesztve ]

(#1024) MomoSinX válasza brumi1024 (#1020) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Szimplán meleg van, nekem i3 van és még ez is throttlingol, de most a pad óta rendben van :).

(#1025) ktommy91


ktommy91
addikt

Nehogy normális legyen az hogy throttlingol, mert meleg van. Egyszerűen gyenge a hűtése és/vagy pasztázása. Mostanra azért előkerült annyi ember hogy kiderüljön, ez nem egyedi probléma. Tavaly nyáron is ilyen meleg volt és a DV6 egyáltalán nem throttlingolt.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1026) nepszter1 válasza Borote (#1023) üzenetére


nepszter1
addikt

Dede csak még gyűjtenem kell egy kis pénzt lehet nyárvégére már több pénzem leszrá.

runner : na ez már jobban tetszik akkor úgy nézki megvan a cél :) C855

[ Szerkesztve ]

(#1027) runner 125 válasza AxBattler (#1018) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ez azért erősen netbook, s ne írd azt, h "neki 100k-ja van, te annyiért kerestél", mert akinek van 100k-ja, az hozzátud még tenni egy 10-est, és meg tudja venni normálisabb B960-nal, pl. a G570-et, vagy, ha fontos azért a játékos teljesítmény is, akkor kell egy kicsit spórolni és beruházni a C855-re.

Most érted, heti Bp.-Berlin távra keres valaki kényelmes, dinamikus autót, nem fogsz 1.0 Swift-et ajánlani x összegért, hanem felvilágosítod, h ha 10%-kal megtoldja a keretet, egy használhatóbb, a céljaira megfelelőbb autót kap egy nagyobb német, vagy japán személyében.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1028) ktommy91 válasza nepszter1 (#1026) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez egy jó ötlet, hogy még gyűjtögetsz. Viszont ha türelmetlen típus vagy akkor 100k-ért a tiéd lehet ez a VAIO:[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1029) nepszter1 válasza ktommy91 (#1028) üzenetére


nepszter1
addikt

Nem rossz ajánlat , türelmes tipus vagyok gondolom addig nyárvégig lejebb megy a laptop árak vagyis remélem .

Esetleg megerősödik nyárvégére a forint és így olcsóbbak lesznek a laptopok is

[ Szerkesztve ]

(#1030) MomoSinX válasza ktommy91 (#1025) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Igen de DV6 és a Y570 nem ugyanaz. :D

(#1031) Borote válasza nepszter1 (#1029) üzenetére


Borote
addikt

Olyan nagyon nem szokott lejjebb menni a notebookok ára... persze ha nem viszik, akkor más a helyzet :DDD
Ha az embernek nagy szerencséje van, akkor bejöhet, hogy a kifutó modelleket olcsóbban adják, de sokkal gyakoribb, hogy árulják az adott modellt, aztán egyszer csak eltűnik, és lesz helyette a frissített.

100k-ért pedig szinte mindig a belépő, leggyengébb modelleket adták újonnan, nagyon ritkán kapni ettől olcsóbban új és elfogadható minőségű 15"-os gépet.
Használt fronton már más a helyzet :D

A jó ég tudja, hogy erősödik-e tovább a forint, tavaly ősz óta most van kb a csúcson...

(#1032) ktommy91 válasza MomoSinX (#1030) üzenetére


ktommy91
addikt

Tisztában vagyok vele. Azért írtam azt mert egy kategóriában versenyez a a két gép és a hardver is csak a VGA-ban tér el.

Nincs kerítés.

(#1033) Tikakukac válasza ktommy91 (#1025) üzenetére


Tikakukac
titán

Kazánház DV5 is bírja pad nélkül van most "itthon" itthon, 97 fok alatt megállt a GPU, 28 fok volt a szobában. CPU is bírja, némi konvertálás után 88 fokban kiegyezett velem.

Szerintem csak túl alacsony az inger küszöbe az i sorozatnak. Kisebb csíkszél átka. Ez van. Bikább hűtés kellett volna oda ezek szerint.

Proci szerintem csal amúgy, vagy épp jó kedve van, mert nem sokkal a GPU után szokott loholni, de lehet ennyi év után összeértek a drágák ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1034) MomoSinX válasza ktommy91 (#1032) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Normális időben nincs throttling i3 alatt se (pad nélkül). A gond az hogy az i3 határa az 85 fok, az i5 és i7 pedig 100 fok (ahol kezdi a throttlingot). A hűtés nem gyenge, ez a határ lett rosszul belőve, sokat nem lehet vele csinálni. A pad megoldja az a lényeg, így melegben is tudok játszani rendesen.

Szerk: Nekem ez az első nyaram ezzel a laptoppal.

[ Szerkesztve ]

(#1035) AxBattler válasza runner 125 (#1027) üzenetére


AxBattler
félisten

Tanulásra, netezésre, filmezésre, kisebb játékokra a cerka is jó, ezért mertem azt ajánlani. Egyébként nálam is a B960 lenne a minimum...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1036) visszamennyé válasza AxBattler (#1035) üzenetére


visszamennyé
csendes tag

"Tanulásra, netezésre, filmezésre, kisebb játékokra a cerka is jó "
de AMD-t nem ajánlok akkor se ha a nap nyugaton kel és keleten nyugszik, pedig valamennyivel olcsóbb mint az Intel.... :) :))

(#1037) Borote válasza visszamennyé (#1036) üzenetére


Borote
addikt

Ez alatt mit értesz? o.O
Ha lenne ennyiért A4-es gép, az frankó lenne, de a legolcsóbb is 110k (iPonnál), és az is 1 év garanciával :(

(#1038) Pocok256 válasza MomoSinX (#1034) üzenetére


Pocok256
veterán

Most ide trollkodok es ide irom, hogy a szénné tunningolt dv6 -om nem throtlingol meg pad nelkul sem :D De cserebe telen nyqron tartja a massive 80 fokot xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1039) visszamennyé válasza Borote (#1037) üzenetére


visszamennyé
csendes tag

:Y megköveztem magam... Kollégától pedig elnézését kérem :)

(#1040) Borote válasza visszamennyé (#1039) üzenetére


Borote
addikt

E-450-re gondolsz? Azt lehet kapni ennyiért is, de az inkább a milyen netbookot vegyek topic kérdésköre :DDD

(#1041) Tikakukac válasza Borote (#1040) üzenetére


Tikakukac
titán

C-50, na az netbook :DDD

Mellesleg hulljon fejemre egy raklap tégla, de ha mindent betöltött az a kis gyönyörűség, akkor vígan lehet vele zenét hallgatni, 3 megnyitott wordben mászkálni, és mellette 4 firefox ablakot nyitva hagyni. Igaz, 4 giga a ram, de SSD nincs. Teljesen élhetőnek találom még most is, tesómnak sem fagyott meg 1 év alatt. És ugye grafikai fronton a többi mókamiki procit darabra veri. Ha valakinek tényleg kell új valami, amit lehet nyomogatni, de picike is kell és olyan 6-7 óra üzemidő is cél, akkor ajánlanám bátran.

pheke csinált róla ph!TV adást is, és szerinte is rendben volt. 72k-ért azért annyira nem volt rossz szvsz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1042) Borote válasza Tikakukac (#1041) üzenetére


Borote
addikt

Az emberek jó része már egy Pentium processzornál is szívja a fogát, nemhogy egy Celeronnál... akkor a Brazos-ról mit mondjon az ember? :DDD
Játékra amúgy pont annyira alkalmatlan, mint a B800, csak míg utóbbi GPU téren, addig előbbi processzor miatt.
Azt viszont nem tudom, hogy a flash-sel hogy áll, mert azt meg tudják olyan szarul írni, hogy egy értelmesebb processzort is két vállra fektet :D

SSD-vel még el tudom képzelni :)

70k-ért persze, hogy jó, netbookban én is azt venném, de egy 100k körül már értelmesebbet is találni - az mondjuk más kérdés, hogy én ennyiért használt gépet vennék :)
Az üzemidő az viszont egy pozitívum mellette.

(#1043) Tikakukac válasza Borote (#1042) üzenetére


Tikakukac
titán

Sims2-ről van tapasztalat, Atomon szanaszét hullott szegény, ezen pedig nagyon fincsin megy, akadás nélkül. Ez volt a kitétel, meg, hogy új legyen és 100k alatt legyen mindennel együtt. Kifért +2 év gari, táska, egér, matrica meg kutyafüle. Én is csak használtat vettem volna, de ebet a karóhoz, nem volt mese.

Előveszem a régi Celeronos konfigomat, megnézem már az itthoni gépeket, van itt CULV-tól megkezdve i7-ig most minden. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1044) Borote válasza Tikakukac (#1043) üzenetére


Borote
addikt

Na, Atomot bele sem vettem a számításba :DDD Ha már netbook, akkor én is a Brazos pártján állok :) Bár ha jól emlékszem, az Atom fogyasztásban jobb, a PowerVR-es driveres mizéria azért nevetséges...

Hú, rendesen fel vagy szerelkezve :)

(#1045) MomoSinX válasza Pocok256 (#1038) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Jó neked :).

(#1046) AxBattler válasza visszamennyé (#1036) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem igazán értelek.
Ha lenne megfizethető áron, jó A4-es laptop, akkor simán ajánlanám - össze-vissza alázza a B8XX-es cerkákat. Ha mindez 12-14"-os méretben lenne elérhető, akkor már itt lenne egy az asztalomon. :(

Az egyetlen értékelhető darab a piacon számomra az E525, de ez is kicsit túlárazott.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1047) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#1022) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem a pasztazassal van problema. A notebookreviewes forumban is sokaknak volt ilyen problemaja es majdnem mindenhol ez volt a megoldas. Hiaba van meleg szerintem nem lenne szabad throttlingolnia.

(#1048) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#1047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nekem 72 fok volt első nap a legnagyobb mikor játszottam, de tegnap komolyabb játékokat raktam fel, és több óra után a 80-85 fokot is elérte (ettől feljebb nem ment, és a szobába is volt vagy 30 fok), de valóban kellett a progi hogy ne lassuljon be a játék emiatt.

Lehet újra pasztázom, de csak akkor ha nincsenek leragasztva részek (plombák), mert nem akarom a 2.5 év garim kárba menjen ha véletlenül felszakítanám, mivel ahogy nézem csontra szét kell szedni az egészet pasztázáshoz, szóval nem egy 2 perces dolog. De rengeteg gépen csináltam már szóval ha ez segít és megtudom csinálni gari vesztés nélkül meg is csinálom.

Valószínű holnap melóhelyen megnézem leragasztás van e, és ha nincs újrapasztázom, ma meg csinálok egy pár hőmérséklet tesztet hogy össze lehessen a változást hasonlítani...;)

(#1049) MomoSinX válasza B-L-A-C-K (#1048) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Arra kíváncsi leszek én is, lehet tényleg az a baja az enyémnek is, de random nem akarom most szervizbe vinni, aztán még a végén nincs is semmi baja, csak szimplán gyenge a hűtés.

(#1050) B-L-A-C-K válasza MomoSinX (#1049) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hűtésnek bírnia kéne, azt már kitisztítottam, mivel ahhoz csak a hátlapot kell levenni, meglepően nagy venti van benne, és maga az egész hűtés se úgy néz ki mintha gyenge lenne...Egy jó pasztázás sokat számít, mivel ha sz@rúl van lepasztázva a hőt sem úgy adja át...De majd kiderül holnap mi lesz...

Nagyon megtetszett ez az ötlet lehet még ma megcsinálom...:) Természetesen ha nincsenek leragasztva az egyes részek mint említettem, ha a billentyűzetet kikapom egyből kiderül...

Na majd meló után visszatérek erre mire jutottam...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.