Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#97001) Domonkos8 válasza Tikakukac (#96998) üzenetére


Domonkos8
tag

kár... :/ és mondjuk ilyen szempontból eg macbook hogy bírja? az bír 5 évet?

(#97002) Chaser válasza Damateo (#96999) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól rémlik ua. a két gép, a w erősebb hw-rel és opcionális ips kijelzővel volt. Erősebb hw miatt p nyilván halkabb. Gyakorlatilag annak jó akinek már kevés az nvs5100 és kell az ips. De ilyen felállásban ritka mint az a bizonyos fehér holló és nyilván az ára is olyan.

szerk: Domonkos8 Senki nem fogja tudni garantálni neked mi mennyit bír. Elméletben bírhatja, gyakorlatban 600k-s top business gépben is bedögölhet az alaplap 1 év után vagy hamarabb. Persze amíg garis nem gond. Párszor elmondtam, előbb lehet nem szó szerint: 5 évig akarsz gépet 5 év garanciásat vegyél, pont.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97003) Tikakukac válasza Domonkos8 (#97001) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha bírja bírja, ha nem akkor egy alaplap 100k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97004) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Egy ismerősöm fia gépet keres, a feltett kérdésekre a következőket válaszolta:

(1) még augusztusban meg kéne lennie, mert szeptemberre már kell a suliba
(2) jó lenne, ha jó pár évig kiszolgálna szóval az ár kapcsán olyan 200-250 ezer közötti összegre gondoltam
(3) suliba használnám és játékra
(4) azt mondom, hogy hardverileg legyen minél jobb
(5) legalább 15 col; HD vagy FullHD; úgy tudom hogy a matt képernyők jobbak, de nem értek hozzá; IPS panel
(6) sokat lesz hordozva és utazás közben is szeretném használni
(7) Windows-os gépre gondoltam
(8) a tárhely és a RAM kapcsán azt mondom, hogy minél több, ami az árkategóriába belefér, az SSD és a optikai meghajtó nem létszükséglet, de plusz pont
(9) HDMI és webkamera nem lenne rossz
(10) Új

Van valami, ami a fenti kritériumoknak megfelel?

Köszi!

(#97005) premete válasza TayRol (#97004) üzenetére


premete
veterán

Nincs.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#97006) Tikakukac válasza TayRol (#97004) üzenetére


Tikakukac
titán

5558 Inspiron akad ennyiért, még SSD-vel is kijön 250 alatt.

Játék meg...nem kell játék, jó az a kocsma is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97007) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
kb 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~200.000 körül
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
home-office (7-8óra 2-3 terminál kapcsolattal, sok gépelés) + programozás, néha családi film konvertálása
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
egyáltalán nem játszom, de jó lenne a minél nagyobb felbontás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
max 14-es, nagy felbontás, matt kijelzőn
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hordozva lesz, de utazás közben ritkán lesz használva, viszont kéne a hosszú akkuidő
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szempont, amúgy win
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ssd, sok ram, optikai nem szükségszerű
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
:) használt :) valami felső kategóriás üzleti kellene, csak nem értek hozzá
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#97008) Khelben válasza bpmcwap (#97007) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#97009) TayRol válasza premete (#97005) üzenetére


TayRol
veterán

Mi(k) a kizáró ok(ok)? Az áron kívül.

(#97010) Khelben válasza TayRol (#97009) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elsősorban a sok hordozás, másodsorban a játék. Belépő szintű Geforce 840M-et kapsz ennyiért 1366x768-as gagyi TN panellel, amivel a legújabb játékok alacsony részletességgel mennek épphogy játszható fps-sel (30 körül). Ami meg fullhd IPS-sel van, abban még gyengébb a vga. És egyik se hordozásra van. Nem is tudok olyan gépet, ami napi hordozást kibír és játszani lehet rajta, még 500k-ért sem.

(#97011) TayRol válasza Khelben (#97010) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, ez kielégítő válasz. Jelzem is, hogy lejjebb az igényekkel vagy szélesebbre a tárcával.

(#97012) QwErTy42 válasza I-S-T-I (#96967) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezek közül a Fuji a befutó.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97013) QwErTy42 válasza No.01 (#96995) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt nem írtad, hogy mekkora méretben.
Kisebbek közül S904 jöhet szóba.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97014) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Sziasztok!
Mi a velemenyetek egy hp beats special edition 15-pn058na laptoprol?
Mar 3 eve egy hp 3140sa-t nyuzok, de mar nagyon kivan szegeny.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#97015) bpmcwap válasza Khelben (#97008) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszi!
14-es méretben esetleg?

Túrista vagyok

(#97016) premete válasza TayRol (#97009) üzenetére


premete
veterán

A 3., 5, 6, 10.-es pont.
Használt (alig használt), 12.5-14.0 közötti top üzleti gépek, integrált vgával lehetnek ennyiért, hosszabb garanciával, vélhetően hosszabb élettartammal, mint egy új. HP Elitebook, Thinkpad X, Dell Latitude például.
15.6"-os és nagyobb notebookokat kb. csak otthon lehet kinyitni; oda pedig olcsóbb az asztali; ha ezt erős hardverrel szeretnék, akkor a hosszú élettartam is sérül.
Jól írta a kolléga, nincs az a pénz, amiért az elvárások mindegyike teljesülhetne a tudomány mai állása szerint.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#97017) minek?:S válasza Khelben (#96912) üzenetére


minek?:S
őstag

Értem :( Szerintem a ház az másodlagos meg a billentyűzet, mert nem lesz hordozva, írni meg szerintem mindegy, a többiben amúgy egyetértek(ezekben is), nincs olyan laptop ami 200k körül van?(inkább alatta, de azt nem merem leírni) 0,5 milliónk sajnos nincs :(

Üdv.:M.

(#97018) Khelben válasza minek?:S (#97017) üzenetére


Khelben
nagyúr

Írni mindegy? :) Dolgoztál már notebookon napi 6-8 órát? A billentyűzet az egyik legfontosabb dolog melós gépnél. Ha veszel valami gagyit egyrészt szenvedni fogsz rajta másrészt fél év múlva elkezdenek kiesni a gombok (miután lekoptak a feliratok).
Lehet venni egy Dell 5558-at fullhd ips kijelzővel 200-ért, de az hamar el fogja unni a melózást. De legalább 3 évig van rá garancia, szóval be vagy biztosítva.
De hogy értsd: ez olyan, mint trágyaszállításra venni egy Ford Focust. Persze, lehet vele vinni, belapátolod a csomagtartóba, de képzeld el utána hogy fog kinézni a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#97019) TayRol válasza premete (#97016) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi az infókat!

(#97020) minek?:S válasza Khelben (#97018) üzenetére


minek?:S
őstag

Én értelek, annyira értek hozzá, nem leszólni akarlak, hogy hogy mertél egy normális gépet ajánlani munkára, csak sajnos nem engedhetjük meg magunknak ezt a költekezést, természetesen nem dolgoztam rajta 6-8 órát, de régen voltam akkora kocka, hogy napi 12 órákat ültem gép előtt, szóval tudom, mennyire fontos a normális billentyűzet. Meló egyébként nem mindennap lenne rajta és nem 6-8 órában, ez több mint biztos, ezért mondtam, hogy másodlagos, ha meg tényleg olyan sz*r lesz, akkor szerintem veszünk egy vezetékes billentyűzetet.

Ez a Dell 5558 ez hol "gyenge", hogy el fogja unni a melót? Pont billentyűzeten? Természetesen felvetem neki a Zbookot, de azért valami "olcsó" alternatíva is kéne, i5+8 giga RAM megfelel a kritériumoknak PS-hoz? GT920M-nek mennyire van értelme? Laptopszalonon csak 920Mel látok 200k-ért. (most nyugodtan kövezz meg :P )

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#97021) szabonagyur válasza minek?:S (#97020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy mi lett volna ha az elején leírod rendesen mennyitek van rá és mire kell?

Megint, sokadszorra a végéről kezdjük a dolgokat, holott 2-3 hozzászólással le lehetett volna tudni a dolgot.

Csak egy kérdés: ha már vezetékes billentyűzet is opció akkor asztali gép?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97022) minek?:S válasza szabonagyur (#97021) üzenetére


minek?:S
őstag

Azért nem írtam árat, mert fogalmam nem volt, hogy hol kezdődnek ezek a gépek, de ezt bele is írtam. Gondoltam 200k körül már lesz. Ha beleirtam volna egy árat, ami közel sem reális, akkor meg azon folyna a párbeszéd, hogy ez kevés, gyűjts még.

Asztali gép sincs 200bol, az is túl nyúlna illetve, ha 1x 1x mégis lenne hordozva a gép, akkor ugye asztalit macerás.

Üdv.:M.

(#97023) Domonkos8


Domonkos8
tag

Ha nem megyek az agyatokra a kérdéseimmel, akkor lenne még egy! :))
Szóval az első z az lenne, ha megtartom az összes igényem, akkor milyen más notebookokat tudtok még ajánlani az N551-en kívül? Árban elmehetünk 300.000ig nyugodtan, kicsit akár tovább is!
És, egy kis változtatással, ha mondjuk kevésbé lenne előtérben a játék, hanem inkább az akkumulátor idő, akkor miket tudnátok mondani? :DDD

(#97024) szabonagyur válasza minek?:S (#97022) üzenetére


szabonagyur
félisten

AKkor még egyszer leírom: ha leírod, hogy MENNYId van és MIRE kell már lenne egy támpontod.

De ezt továbbra sem mondtad meg csak, hogy munkára kell...

Ha 200e Ft-od van akkor annak megfelelően próbálunk valamit javasolni, hozzátéve a lehetőségeidet minden fronton, és igen azt is, hogy ha esetleg több pénz kéne egy igazán arra való géphez.

200e Ft-ból komplett gépet raksz össze ami jobb mint bármelyik notebook társa ennyiért ezt garantálom neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97025) Khelben válasza minek?:S (#97020) üzenetére


Khelben
nagyúr

A GT920M-nek nagyjából semmi értelme, viszont ezt a gépet csak azzal adják. És az IPS kijelző megéri ezt a kompromisszumot. A billentyűzete átlagos a kategórián belül, rövid leütési utakkal, mérsékelt visszajelzéssel, enyhe zörgéssel. Napi 8 óra munka után tuti kipotyognának a gombok, de ha napi 1-2 óra lesz csak rajta, akkor elmegy.
A leggyengébb pontja a ház, ami műanyag (még ha fémnek is néz ki). Egyrészt kényes, másrészt a mozgó részek nem tartósak (pl. zsanér), harmadrészt kevés védelmet nyújt az alkatrészeknek, pl. a kijelzőnek. És szállítás közben akaratlanul is érik erőhatások a gépet.
Legközelebb tényleg kezd azzal, hogy kitöltöd az összefoglalót, akkor nem kell a sötétben tapogatóznunk.
Az asztalit meg azért érdemes megfontolni, mert ugyanannyi pénzből 2-szer, 3-szor erősebb asztalit lehet összerakni, mint notebookot. Ráadásul ott nincs gond, ha nem jön be a billentyűzet, mert veszel másikat. És a cpu-t meg a vga-t is lehet bővíteni. A notebook mindig a kompromisszumról szól.

(#97023) Domonkos8 : ebben a kategóriában csak az Asus van. N551 vagy G551. Sőt, ahogy elnézem az 500k-s mezőnyt, ott is az N551-et ajánlanám, mert pl. egy 500k-s MSI nem versenytársa, még ha a hardver erősebb is.

[ Szerkesztve ]

(#97026) premete válasza TayRol (#97019) üzenetére


premete
veterán

Ha a játékot és az újat levesszük, akkor ez jó lehetne. Valószínűleg a garancia az NBD 2017. novemberig van, rá kellene kérdezni, ha érdekes. Persze, lehet hogy ez is júniusban volt először bekapcsolva, mint az enyém.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#97027) TayRol válasza premete (#97026) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi!

(#97028) kergemarha92


kergemarha92
csendes tag

Sziasztok! Egy lány ismerősöm szeretne új laptopot vásárolni. A régi (~6 éves), már eléggé lassú jószágot cserélné egy új, gyorsabb gépre.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, annál jobb. Maximum egy hónap.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100.000 - 150.000 Ft

(3) Felhasználás?
Irodai munka: itt főleg Office szoftvercsomagra gondol, de MATLAB mindenképp fusson el rajta. Ezenkívül átlagos otthoni felhasználás: netezés, Youtube, filmek nézése, stb.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használná játékokra, integrált videokártya elég lenne neki, a mostani laptopján sem hiányzott.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 colos kijelző. A többi paramétert tekintve valószínűleg nem lesz túl nagy választék ebben az árkategóriában.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem számottevő. Két-három hetente hordozná, akkor is az akksinak ~3-5 órát kellene kibírnia.

(7) Operációs rendszer?
Windows-zal használná, de jár neki legális szoftver egyetemről. Ha olcsóbban kapható operációs rendszer nélkül vagy Linux-szal, az lenne a legjobb.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely kellene neki min. 500 GB (HDD). Emellett azonban a lelkemre kötötte, hogy legyen minél gyorsabb a laptop a mindennapi használat mellett. A régi gépen is a lassúsága idegesíti a legjobban. Emiatt gondoltam rá, hogy jó lenne a HDD mellé egy kisebb tárhelyű SSD-t is beszerelni az op.rendszernek/programoknak. Eddig csak felületesen néztem át a lehetséges célpontokat, de ebben az árkategóriában ez semmiképp sem tűnik alapfelszerelésnek. :) Láttam, hogy van, ahol opcionálisan választható az optikai meghajtó helyett egy 120 GB-os SSD durván 40.000 forintért. A kérdésem annyi lenne, hogy megér ez egy ilyen gép esetében ekkora felárat? Illetve garanciavesztés nélkül megoldhatom ezt én otthon? Ebayről rendelve egy 120 GB-os SSD-t, egy HDD Caddy-t, meg egy külső, usb-s ODD-t kb 25k-ból kijönnénk.
Szerk: RAM-ból 4 GB kellene minimum, esetleg bővítési lehetőséggel a jövőre tekintve. Van olyan, hogy csak az egyik slotba tesznek egy 4 GB-os memóriát, és a másikat lehet bővíteni? 2x2 GB helyett

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Talán egy USB 3.0 port nem ártana, de ez az újabb gépeknél már megvan.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindenképpen új kellene.

[ Szerkesztve ]

(#97029) Khelben válasza kergemarha92 (#97028) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 vagy HP Probook 455, utóbbi az 5 év garancia miatt most jó vétel és a matlab használja a vga-t is. A dvd-t mindkettőnél le tudod cserélni caddyre.

(#97030) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Adós vagyok egy listával :

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás 1-3 hét kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? ’~ 110-140.e Ft
(3) Felhasználás? Net, film, office, játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Régebbi 2013, 2014 es max. médium szinten.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, 15,6 col. Mindegy a többi
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Heti 1-2 alaklommal, Használnád-e utazás közben is? Esetileg.
(7) Operációs rendszer? Linux, semmi,
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 GB, akár HDD is, 4GB Ram , optikai meghajtó kell .
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? webkamera .
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gép. Részletre veszem.

Ő lenne a kiszemelt Fujitsu Lifebook A544 i3 Vagy Fujitsu Lifebook A514 vagy egyéb, ha mást ajánlotok

Köszönettel

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97031) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! A következő laptopról mi a véleményetek: lenovo Ideapad G50-45? Leginkább netezesre keresek laptopot meg általános felhasználásra (iskolai használatra - Office stb.). Egyelőre árban a fent említett laptop árkategóriáját lőttem be, kérdés, hogy Megéri-e 100-120 ezernel többért venni, van-e olyan ami annyival jobb mondjuk 140-150 körül. Játszani minimálisan szeretnék rajta (CS:GO, Hearthstone stb). Mivel sokat hordoznam ezert szempont a mérete is. Érdemes megvenni a fent említettet vagy hasonló áron / kicsit drágábban tudtok jobb ajánlatot is?

Köszönöm

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#97032) Chaser válasza gyuszmó (#97030) üzenetére


Chaser
titán

544-ben frissebb az igp, de gyanítom tavalyi játékokhoz kevéske. Notebookchecken utána tudsz nézni kb mire való. Fentebb linkeltek egy hp-t, lehet az érdemesebb ha jték is befigyelne, 5 év garival korrekt. Nem ismerem mit tud 3D-ben.

szerk: freelanced Azt hanyagold. 120 körül A514 van ami értelmes.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97033) euphoria347


euphoria347
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni laptopvásárlás ügyében. Még a nyáron venni akarok egyet, és a következő kritériumoknak kell megfelelnie:

- Maximum 135 ezer forint körüli összeget szánok rá
- A laptop mindenképpen Magyarországon megvásárolható legyen, az e-boltokat mellőzni szeretném
- Windows 10 kompatibilis legyen
- Minimum 15''-os képernyő és minimum 1366x768 natív felbontású
- XCOM (magas), Total War: Shogun 2 (magas-közepes), és a Civilization: Beyond Earth (közepes) fusson rajta (esetleg majd az XCOM 2 is működésre bírható legyen)
- 2015 vagy 2014-es modell legyen, 4 maggal
- Csak új gép jöhet szóba
- A többi kérdésre a válasz indifferens, vagy már az előzőek által megválaszolt

Előny, de nem kritérium, ha rendelkezik optikai meghajtóval is, illetve USB 3.0 is található rajta.
Véleményeteket az ezeknek megfelelő, vagy többnyire megfelelő típusokról szeretném, ha elmondanátok. Nagyon szépen köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#97034) Chaser válasza euphoria347 (#97033) üzenetére


Chaser
titán

4 magosban talán amd-t vehetsz ennyiért. Játékok gépigényét nem ismerem, de ha valami zabás fps-ek akkor az nem ez az árkategória.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97035) bali93


bali93
tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék venni, íme a szempontok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, iskolakezdése előtt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 150k.
(3) Felhasználás?
Egyetemre kellene, főleg programozás, tanulás, alkalmi játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Alkalmi játék (pl. DotA 2)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15.6", matt, ennyi pénzért gondolom TN :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lenne használva, otthon és egyetem között lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, ezt a kérdést megoldom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD min. 256GB vagy HDD 750GB - 1TB, RAM 8GB (programozás miatt), optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Halk, hatékony hűtés.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt (~0.5 éves) is szóba jöhet garival és számlával.

Ezt néztem ki, persze 8GB RAM-ra bővítve. Mit gondoltok?

Előre is köszönöm. :R

(#97036) Khelben válasza bali93 (#97035) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt hogy csináljátok, hogy mindig a legszarabb gépeket nézitek ki? :)
Van itt egyHP Probook 450 jó áron, ezen elmegy a dota2 is low-ban. Egyedül a felbontással leszel meglőve, mert programozáshoz kevés az 1366x768, de tanuláshoz talán elég lesz. Nem tudom, mit fogsz programozni, de nem hiszem, hogy 8 GB ram meg 256-os ssd kellene hozzá, ha tanulásról beszéltünk.

(#97033) euphoria347 : nem semmi igények ennyi pénzből... Ha csak új kell, akkor egy gép van, a HP Probook 455, itt megnézheted, melyik játék hány fps-sel megy rajta (a legkisebb értékeket nézd, mert a cpu nem egy acélos darab). Esetleg 150-ért van belőle kicsit erősebb változat és arra most 5 év garancia van.

(#97031) freelanced : kerüld el messzire azt a gépet, rettentő gagyi. A fenti Probookok közül válassz inkább.

[ Szerkesztve ]

(#97037) Rosshen


Rosshen
újonc

Sziasztok!

Notebookot szeretnék venni, kizárólag újonnan. Főleg játékra kellene, de fontos lenne, hogy ne legyen gamer külsejű (nem kell az idióta világítás a szellőzőnyílásokból sem a többi gamer csicsa).

1. 1 héten belül.
2. Max. 500.000 Ft
3. Photoshop-os grafikai munkák, játék.
4. Full HD felbontáson.
5. 17" (esetleg, ha van nagyobb, akkor szóba jöhet az is, bár kétlem, hogy lenne)
6. Naponta lesz hordozva, utazás közben nem használnám.
7. Nem kell.
8. 1 TB és SSD mindenképp legyen vagy csatlakozó az SSD-nek, legalább 8GB RAM, de inkább 12 vagy 16 vagy bővíthető legyen, optikai meghajtó nem kell.
9. HDMI kell, webkamera szintén, lehetőleg HD vagy attól nagyobb felbontással bíró, semmiképp sem VGA.
10. Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

(#97038) Mikulásbá válasza Rosshen (#97037) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ASUS G751JY a géped,optikai minden ilyen -és ekkora- gépben lesz.
Alapból 1 TB(7200RPM) HDD-t kapsz,de van benne még egy HDD hely,valamint PCIe-msata hely is.
Tudod bővíteni az alap 8 GB RAM-ot is.M.o.-on 4 féla konfiggal adták ki,a legolcsóbb most olyan 430 ezer,az jó,tudod bővíteni,500 ezer alatt maradhatsz.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#97039) Rosshen válasza Mikulásbá (#97038) üzenetére


Rosshen
újonc

Ezzel csak egy gond van: ocsmány, ronda, mint a bűn :))

(#97040) Mikulásbá válasza Rosshen (#97039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet,kinek hogy.
Ár-érték arányban a legkomolyabb GAMER gép,amivel már nyugodtan lehet játszani kompromisszumok nélkül.
Nem véletlenül vezeti a listát,pedig már sok gép kijött utána!
Írtad,hogy nem kell csicsa-na itt nincs is.
Ha a játék a fontos,érdemes ezt választani.

[ Szerkesztve ]

(#97041) Rosshen válasza Mikulásbá (#97040) üzenetére


Rosshen
újonc

Az lehet, de ha egy ilyennel megjelennék a potenciális megrendelők előtt, hogy demonstráljak nem tudom mennyire vennének komolyan... :)

(#97042) Tikakukac válasza Mikulásbá (#97040) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát azért ez egy atomra csicsás gép, akinek munkára kell és valahol meg kell jelenni bemész egy ilyen notival, full hülyének néznek azt garantálom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97043) Mikulásbá válasza Rosshen (#97041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Élőben szebb,hidd el.Látszik rajta,hogy komoly masina.Aki pár napja megvette az enyémet,az is leült,mikor kivettem a szeme előtt a dobozból,kiszaladt a " azt a k...va!"
Ha nem tetszik,vegyél csilli-villi MSI-t,mint egy karácsonyfa,azzal biztos komoly üzletembernek fognak nézni(vagy nem..... :U )
Írtam,ha a játék a fontos,kit érdekel ki mit szól hozzá.Mutasd meg nekik a hardvereket a gépben,aki ért hozzá,le fog ülni melletted is.

[ Szerkesztve ]

(#97044) Mikulásbá válasza Tikakukac (#97042) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írta,hogy a játék a fontos-én tettem rá ki mit szól,magamban nevettem,fogalmuk sincs milyen erőmű van az asztalon.
A gémer gépek általában nem szépek,nem csinosak......

[ Szerkesztve ]

(#97045) Tikakukac válasza Mikulásbá (#97044) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet benne akármicsoda. Mint ahogy én is hiába mondom milyen jó egy T500 ha neki fehér gép kell akkor ez fos lesz az meg jó.

Ez már csak ilyen, tökre megértem miért nem akar valaki ilyennel mászni én sem akarnék bekerülni abba a szubkultúrába amit képvisel a ROG logó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97046) Mikulásbá válasza Tikakukac (#97045) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Logo,szubkultúra,"fan" soha nem érdekelt.Az igen,hogy a pénzemért a lehető legjobbat kapjam,mindent mérlegre téve.

(#97047) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresnék gépet, a régit már nagyon cserélnie kéne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most, napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200ezer forint
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Egyetemi élet, statisztikai programok, kis programozás, sok film
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13", többi nem olyan lényeges
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Stratabírót szeretne, ami nem esik szét sok biciklizéstől.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ssd preferálva, de nem baj a hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Legyen könnyű (nagyjából 1,5 kg nál ne legyen sokkal nehezebb)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Lehet használt
Igazából, ezekre az igényekre én semmit nem tudtam mondani, talán Inspiront. Semmilyen előzetes elképzelés nincs, a márka teljesen mindegy.
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

PSN: pzolii

(#97048) Tikakukac válasza Mikulásbá (#97046) üzenetére


Tikakukac
titán

Téged nem érdekel. Nagyon sokakat meg igen, esetünkben azokat, akik a fizetésedet adják majd. Lehet széllel szemben is, csak ugye hát...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97049) bali93 válasza Khelben (#97036) üzenetére


bali93
tag

Köszönöm. :R A 8GB-ot csak azért írtam, mert ha nyitva van egy Visual Studio, PhpStorm, MySql Workbench, Chrome 10 tabbal, meg még megy a Spotify is, akkor simán behúz az otthoni PC ~5GB-ot a RAM-ból. :DDD

(#97050) Mikulásbá válasza Tikakukac (#97048) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Céges dolog?Sosem volt benne részem,de akkor adjon a főnököm olyan gépet,ami megfelel.Ha nekem kell megvennem,ami a legjobb nekem,ne szóljon bele.
Nem tudom hogy megy ez ilyen helyeken.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.