Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#901) fodor0410 válasza ktommy91 (#900) üzenetére


fodor0410
tag

max. 100-110 k

(#902) runner 125 válasza fodor0410 (#901) üzenetére


runner 125
nagyúr

Némi játékra kb. ez, és ez a legjobb választás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#903) ktommy91 válasza fodor0410 (#901) üzenetére


ktommy91
addikt

(#904) runner 125 válasza ktommy91 (#903) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Amikre használnám: office, zene, film, videók, net, wi-fi, kisebb játékok"

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#905) fateless válasza fateless (#895) üzenetére


fateless
veterán

Végül 720 Fontért kelt el, azaz 260k Forintért egy teljesen új 8760w. Workstation 485k helyett...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#906) #04441088 válasza runner 125 (#896) üzenetére


#04441088
törölt tag

Általános célokra használná. :R

(#907) fodor0410 válasza #04441088 (#906) üzenetére


fodor0410
tag

pontosan... (bocsi, nem privátot akartam)

(#908) runner 125 válasza #04441088 (#906) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fujitsu Lifebook A531
Lenovo G570GH

Akkor ez a két típus min. B960-nal, de inkább i3-mal, dedikált VGA felesleges.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#909) #04441088 válasza fodor0410 (#907) üzenetére


#04441088
törölt tag

Közbe már visszaírtam, hogy micsoda... Sorry.
runner 125: Köszi szépen, akkor megemlítem neki ezt a két notebookot.

(#910) ktommy91 válasza runner 125 (#904) üzenetére


ktommy91
addikt

Értem én, de a keret 110k...

Nincs kerítés.

(#911) Smani válasza B-L-A-C-K (#892) üzenetére


Smani
senior tag

&Titakukac: :R

(#912) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni. :)

Nővérem szeretne laptopot venni. Kb 14"-os kijelzőjűt szeretne. A baj az, hogy csak 60-80k Ft-ot tudna rááldozni.
Egyáltalán ennyiért lehet kapni ilyen laptopot?
Igények nem nagyok, lehessen rajta netezni, menjen az office és lehessen filmet nézni. Tehát nem kell egy nagy erőmű.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#913) ktommy91 válasza 1c3t34 (#912) üzenetére


ktommy91
addikt

Alfa156-nak korrekt gépei vannak 6 hónap garanciával:[link] Én a HP 6930p-t, vagy a Dell Latitude e4200-at ajánlanám.(Leginkább a Dell-t...SSD-vel elég állat lehet )

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#914) sssirius válasza 1c3t34 (#912) üzenetére


sssirius
tag

Ahog ktommy91 is említette, szerintem a HP 6930p jó lehet, és azon belül is a 2.hsz-ben van egy másik változat nagyobb háttértárral, dupla memória, jobb kijelző. Szerintem megér +6k-t.

Szerk.: +kicsit erősebb proci, bár az nem látszana meg általános felhasználásban.

[ Szerkesztve ]

(#915) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

E kettő gép közül melyik a jobb általános (mindenes) felhasználásra?

1: Samsung NP300E5A-A04HU

2:HP Compaq 630 B800

(#916) Tikakukac válasza 1c3t34 (#912) üzenetére


Tikakukac
titán

Az SSD-s Dell általánosságban biztosan gyorsabb mindenben, de én a 6930p-t venném. Kiforrott konstrukció, viszonylag fiatal, remek a burkolata. És esetleg ebbe valamilyen apróbb SSD a redszernek és a világból kimegy a szerkezet.

Hajas Mao: Ha mindenképp trémobilos notit akarsz venni, akkor a belinkelt Samsungot javasolnám.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#917) premi


premi
csendes tag

üdv mindenkinek!

Édesanyámnak kellene venni egy laptopot, ebbe kérnék tőletek segítséget!!

Ami fontos számára: skypolni jó minőségbe( jó kam + mik), facebookozni.

Kb ezek. Kérlek segítsetek!

(#918) Tikakukac válasza premi (#917) üzenetére


Tikakukac
titán

Ár maximum, még mire használná, új vagy használt, meg a többi szokásos kérdés, amiket 5 kérdésenként felteszünk.
Nem vagyunk gondolatolvasók.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#919) premi válasza Tikakukac (#918) üzenetére


premi
csendes tag

Bocsánat!

Új laptop kellene, végül is egy olyan laptop kell ami még azért még 2-3 évig is laptop marad, hát a keret legfeljebb 120ezer forint.

Legfőképpen skypozni fog vele, mivel van egy Amerikai barátnője és vele beszél nap mint nap. Ezért kellene valami jó mikrofon és webkamera.

Nekem mondjuk egy lenovo y570 i7-esem van, ami abba van mikrofon és kamera olyan kellene.

[ Szerkesztve ]

(#920) AxBattler


AxBattler
félisten

Dell Inspiron 5520 bemutató.
Az érkező Fujitsu A532 mellet (de az A531 mellett is), ilyen árazással kész röhej ez a gép. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#921) fateless válasza premi (#919) üzenetére


fateless
veterán

Erre a célra én egy HP 6930p-t vennék, amibe egy nagyon jó minőségű sztereó mikrofon van beépítve (konferencia-beszélgetésekre tervezve). Van belőle kamerás és kamera nélküli változat is - értelemszerűen neki a kamerás kellene.

Tudom, ez nem új gép, de legtöbb esetben nem látszik meg rajta, hogy használt. Nagy valószínűség szerint két-három év múlva is gép lesz, nem fog szétesni, főleg ha inkább asztalon használja édesanyád - de ha hordozza, azt is jól fogja tűrni.
Teljesítmény szempontjából nem fog a mindennapi használat során különbséget találni egy új core iX-es gép és egy 6930p között, viszont marad 50-60k a tárcában.

De csak akkor, ha nem kizárásos alapú az "új laptop kellene" - azaz ha az "ene" a végén nem csak elírásból került oda.

MOD
AxBattler#920
jó az a gép, csak elgépelték és odaírták elé azt az egyest az árnál. ;]

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#922) Potib válasza Potib (#882) üzenetére


Potib
csendes tag

Üdv

Tegnap jártam erre és megkaptam a válaszokat a kérdéseimre, de még nem tartok a vásárlásnál. Megpróbálom megtalálni a lehető legjobb megoldást, hogy a későbbiekben ne fájjon a fejem egy elhamarkodott/rossz döntés miatt.

Ismét segítséget kérek.
Keret 140k. Ennél nem tudok feljebb menni, már ez is bőven a tervezett összeg felett van.
Fontos, hogy Új, 24-36 hónap garanciával, Matt kijelzővel legyen szerelve, 500GB HDD vagy afelett. Strapabíró, stabil gép legyen. Felhasználás célja főként internetezés és filmnézés 720p - 1080p, de sose lehet tudni, hogy fél év múlva nem akarok -e játszani...

Adott volt a Fujitsu Lifebook A531 és a Samsung NP300E5Z-S04HU.

Most a következő gépet néztem ki: Samsung NP300E5Z-S07HU
Erről szeretném a véleményeteket kikérni, esetleg alternatívákat a megadott szempontoknak megfelelően.

Előre is köszönöm.

(#923) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! :)

(#924) runner 125 válasza Potib (#922) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, kell a VGA, akkor vedd meg a 3.-at. Ha, nem, akkor a Fujitsu-t.

AxBattler

A beszámolóból én hiányolom a legfontosabbakat; anyaghasználat, billentyűzet, esetleg pár szó a hűtésről.
..ez a cserélhető fedlap engem meg konkrétan elriaszt. Végre oldanák meg normális anyaghasználattal, merevséggel a gépeiket, ehelyett a merevség, illesztések rovására ilyen egyszerű marketinggel próbálják eladni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#925) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nosza akkor meg is köszönném nektek a sok-sok segítséget, végül is egy lenovo y570 boldog tulajdonosa lettem, és az elsővel lévő problémák is megoldódtak, ezért pedig köszönetet kell mondjak a laptopszalon pécsi kirendeltségének, nagyon korrektek voltak -nem reklám meg stb. de ha van romboló, hát legyen építő hsz is bolt ügyileg- :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#926) Tikakukac válasza premi (#919) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből majdnem kifér 2 darab 6930p is, rendesen megtervezett dolgokkal, fél év garival alfa156-tól. Szerintem 120 rugót kiadni ennyire felesleges.

Potib: Hát, nagyjából térképezd fel érzelmeidet a játékok iránt, mert ez elég alapvetően kilő gépeket. Ha akarsz játszani akkor az 520MX változatok keresd. i3 szerintem felesleges, elegendő ott a B sorozatos proci is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#927) AxBattler válasza fateless (#921) üzenetére


AxBattler
félisten

No igen, egy (jóval) alacsonyabb ársávban még versenyezhetne...

(#924) runner 125
Ugyan, a fogyasztó a csillogásra vetődik, abban meg nincs hiány. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#928) Potib


Potib
csendes tag

Köszönöm
Átgondolom még, de szerintem maradok az A531-nél, nagyon csábít az a 3 év garancia.

(#929) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Előre is bocsánat hogy az alábbi problémámat ide írom, de már vagy 6 helyen kérdeztem meg és semmi válasz!

Tegnap hozzájutottam a Samsung N300E5Z laptophoz. Most itt van mellettem frissen
bekapcsolva.

Azt tapasztaltam, hogy ha akksiról megy a gép akkor néha néha magától egy extra picit bevibrál/megvillan a kép! Viszont ha hálzatról használom akkor semmi gond. Ez mitől lehet? Aggódok!

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#930) B-L-A-C-K válasza Carasc0 (#929) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na úgy döntöttem veszek egy Y570-est használtan, cégest míg megkapnám 4-6 hónap mint írtam. Y580-ast meg nem használnám ki meg sokat buknék rajta. Y570-es meg pont elég nekem, és ha majd elakarom adni azért olyan vészesen sokat se bukok vele!

(#931) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#930) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Carasc0 az előző hozzászólás közösbe akart menni nem neked, csak most vettem észre neked lett címezve...:)

(#932) Kbali válasza Carasc0 (#929) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem normális működés, vidd vissza 3 napon belül és csere

(#933) Carasc0


Carasc0
őstag

Szia!

Az lesz. Hétfőn intézkedem! Ez tuti gyári hiba!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#934) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne új notebook-ot kb. 3 hét múlva. Max keret 120k. Azon kívül, hogy mi van benne az is fontos, hogy tetszik-e neki :) Eddig ebben egyeztünk ki, a Fujitsu A531 se rossz, de ez jobban tetszik :) A kérdés az lenne, hogy ebben IHD 3000 van? Nem találtam meg sehol, kb 8 különböző linket megnéztem.

Ha valakinek van egyéb ötlete max 120k-ig, általános felhasználásra(net, film, office), akkor azt is szívesen fogadom. Bordó borítás plussz pontot ér XD

(#935) ktommy91 válasza sssirius (#934) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem iHD3000 van benne, hanem első generációs iHD.

Nincs kerítés.

(#936) AxBattler válasza sssirius (#934) üzenetére


AxBattler
félisten

Intel HD Graphics 2000 van benne.
Toshiba C855-12P - ugyanaz piros/feketében.
Toshiba C855-12W - ugyanaz fehérben.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#937) sssirius válasza AxBattler (#936) üzenetére


sssirius
tag

Esetleg valakinek van tapasztalata a Toshiba C855-12P-vel kapcsolatban, hogy a hangszórók milyenek? Van egy Fujitsu A531 a családban, és filmnézéskor elég kellemetlen a gyenge hangszóró. A külső hangfalakat meg nem tudjuk mindenhova cipelni.

(#938) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Van egy barátom, akinek a laptopja nagyon melegszik.
Egy Packard Bell EASYNOTE TM85-JN-642HG-ről van szó; i3-330M-es procival, 4GB rammal és nVidia 320M karival. Egyetemista a csaj, semmi extrát nem csinál vele, kivéve, mikor Sims-ezni támad kedve, játszik. Ekkor általában a laptop feladja a harcot és kikapcsol az "olvadásvédelme" miatt. Idle-ben is extrém melege van a gépnek, SpeedFan-t telepítettem neki és onnan néztem adatokat. A hőtermelést véleményem szerint a VGA okozza. Vettünk alá egy laptophűtőt, de csak 5 fokot javított a helyzeten, s a lényeg, hogy azzal az egyszerű Sims-szel továbbra sem tud játszani... Véleményetek a helyzettel kapcsolatban? Ez így biztos nem normális dolog.

Elnézést az OFF-ért, 10 perc után sem találtam másik topicot... OFF-ba teszem akkor.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#939) Borote válasza Darko_addict (#938) üzenetére


Borote
addikt

Kifújatni belőle a port első lépésként, illetve ha már nem garanciás, újrapasztáztatni.
Sajnos a PB nem a minőségről híres :( De lehet, hogy egy takarítás megoldja (ha máshogy nem, akkor porszívóval).

Mondjuk a kérdés nem teljesen idevaló :DDD

(#940) Tikakukac: ja, nv-hez MSI afterburner elvileg működik.

[ Szerkesztve ]

(#940) Tikakukac válasza Darko_addict (#938) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb megoldás: nem venni Packard Bell vackokat.
Második körben mondjuk lehetne rivatunerrel vagy valamilyen más vga vezérlő dologgal órajelet csökkenteni, hátha.

Először persze fújatás, tisztítás. Utána órajel berhelés.

Amúgy igen, wrong topik. Azonnali notis topikban is ezt mondanák mondjuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#941) Darko_addict válasza Tikakukac (#940) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm a gyors választ srácok! :K

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#942) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na Y570 tulaj lettem, most mondhatnám nyugodtan kérdezzetek bármit, de felesleges ilyet is mondanom mert mindenki tud róla már mindent...

(#943) spyduck válasza Dhampir (#879) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt nem tudom pontosan, de sztem nem ezen múlott :)

(#944) spyduck válasza AxBattler (#920) üzenetére


spyduck
nagyúr

A legszebb az, h nincsenek hozzá driverek és nem tudom tesztelni :DDD

(#945) ktommy91 válasza B-L-A-C-K (#942) üzenetére


ktommy91
addikt

Ó, te szegény... Még az első rossz kazán aceremet is jobban szerettem mint ezt a gépet.

(#944) spyduck: Ez azért kemény :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#946) B-L-A-C-K válasza ktommy91 (#945) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért mi bajod ezzel jószággal? :)

(#947) ktommy91 válasza B-L-A-C-K (#946) üzenetére


ktommy91
addikt

[link] Nem baj, remélem már nem sokáig kell használni. Haver jön haza Angliából, reményeim szerint valami elitebook-kal a hóna alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#948) B-L-A-C-K válasza ktommy91 (#947) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Áhá! hát, én már írtam itt milliószór hogy nekem a fényes kijelzo jobban bejön mint a matt, kava az igen lehetne nem fényes ez tényleg zavaró...Hütés szerintem rendben van, vagyis régebben is használtam már ilyet, és DV6-al összehasonlítva nem melegedik annyira (szerintem)! Játszani most fogok, itt még nem nagyon teszteltem régebben se, de nem vagyok az az iszonyat nagy játékos. Viszonylag jó áron vettem, karcmentes állapotban, 8 GB rammal, és több mint 2.5 év garival (azért 2.5 év mert bővitve lett 1 évvel), szóval jó lesz ez nekem...Ha meg esteleg nem jön be hosszútávon eladom...

(#949) Borote válasza spyduck (#944) üzenetére


Borote
addikt

Hogyhogy nincs hozzá driver? Én megtaláltam a Dell honlapján. Bár elsőre valamiért nekem sem mutatta az Inspiron drivereket, de van az 5520-hoz minden.
Mondjuk az igaz, hogy csak 64bites Win7-hez, de ez végülis nem lep meg.

Összeszerelésre, kasznira milyen? :)

[ Szerkesztve ]

(#950) spyduck válasza ktommy91 (#947) üzenetére


spyduck
nagyúr

consumer, mit vársz? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.