Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#16001) f4cg80


f4cg80
tag

t500-as gépekről mi a tapasztalatotok?
Úgy döntöttem, nem veszek 130-ért egy belépő műanyagot,hanem inkább egy használt t500-as,igaz régebbi procival (t9400)+egy ssd bele.

(#16002) freestailo válasza BigBlackDog (#16000) üzenetére


freestailo
őstag

Először is kösz a választ, nincs sok elvárás, talán csak annyi hogy min. i3 legyen, 4 giga rammal, meg legalább 320-as vinyóval, ja és legyen benne dvd mindenképp. Megnézem amiket ajánlottál köszönöm.

(#16003) AxBattler válasza freestailo (#15998) üzenetére


AxBattler
félisten

Vidd a Vostro-t, vagy nézz körül az apróban!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16004) margithid válasza BigBlackDog (#16000) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem vostro azért jobb mint az adge, nem is értem, hogy árulják ilyen olcsón iponnál. Dell inspironnal van egy árban, aminél szerintem sokkal jobb. (attól függetlenül, hogy az új inspironok már jók)

(#16005) spyduck válasza f4cg80 (#16001) üzenetére


spyduck
nagyúr

70k-nàl nem igen èr többet egy T500.

(#16006) mathgery válasza mathgery (#15994) üzenetére


mathgery
aktív tag

Erre valaki? :R

(#16007) BigBlackDog válasza mathgery (#16006) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mire használná? Mennyit szán rá? Milyen elvárások vannak (képernyő, hdd mérete, ...)?

(#16008) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

100K forintért milyen laptopot vetessek főnökömékkel? Alapvetően netezésre, vonaton olvasgatásra kellene, de mivel egyikük építész, előbb utóbb biztos fel fog merülni, hogy egy autocad vagy hasonló progi is felmehetne rá. De ezt csak halkan jegyzem meg, tudom, hogy ennyiből nem kapnak túl jó gépet, csak előre kiküszöbölném a "ha csak vonatra olvasni kell akkor elég egy kicsi tablet is" jellegű javaslatokat. :) Jah, és előny, ha nem túl nagy és könnyű.

Szóval 100-ért mit "érdemes"? És ha meg tudom győzni őket, hogy a keretet felvigyék 130K forinta? Ennyiért ha jól látom már egy kisebb kijelzős Corei3 procis gépük is lehetne, de hirtelen keresgélés helyett inkább megvárom a hozzáértők javaslatait.

Előre is köszi!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#16009) mathgery válasza BigBlackDog (#16007) üzenetére


mathgery
aktív tag

Nekem ezt a 3 típust küldte el, hogy ezeket nézte ki, és hogy melyiket ajánlanátok ezek közül.....

(#16010) Tibi98


Tibi98
tag

Sziasztok!

Egy döntésben kérném tanácsotokat:

[Samsung]
vs.
[Dell]

Tudásra ugyanaz, már csak a megbízhatóság a kérdés.

Előre is köszi!

(#16011) mutyi


mutyi
őstag

Valaki tudna-e nekem érdemben nyilatkozni.
Dell Latitude 5430-as gépnél pl. van-e lehetőség a billentyűzet cserére, ha külföldi billes a gép?
Ha igen, akkor szimplán a billentyzűet kijön egybe és annyi vagy esetleg valamilyen speciális,mint pl. macbookpro-nál ,ahol teljes top case cserére van szükség.
Ha NBD nemzetközi garis, akkor azt itthon ugyanúgy kezelik, azaz bejelentést követő nap jönnek helyszínre?

(#16012) f4cg80 válasza spyduck (#16005) üzenetére


f4cg80
tag

Tudom,75-ért néztem ki egyet most. Megy bele 128as 830-as Samsung SSD 25-ért,és így lényegében van egy egészen jó gép egy 100-asból. Jelenleg több értelme van egy T-nek SSD-vel,mint új 130-ezres gagyi műanyagnak szerintem.

(#16013) Tikakukac válasza Chabee (#15999) üzenetére


Tikakukac
titán

PB felhasználók gondolom lázadnának, meg etc etc. senkit sem érdekel. Apró agyig van tömve a bontáson lévő gépekkel, az okokat keresővel ki tudod keresni. Számok és egyebek nem érdekelnek senkit, bonts szét őket és meglátod a csodát.

Mondd meg mennyi pénzed van és mire használnád és mondunk gépet. Ilyen egyszerű a képlet.

Sebaj Fóbiás: Mondjuk Fuji A531 i3-as procival beleférne a keretbe. Fényes változata az AH jelű, az olcsóbbért is akad.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16014) Tombi válasza Chabee (#15999) üzenetére


Tombi
senior tag

Nekem PB notim van: belsőleg egy hulladék, nagyobb utazásokra nem vinném magammal, annyira törekény. a billentyűje megszokhatatlanul rossz. 150ezres gépbe mono hangszorot tettek, de ami gázabb, hogy a hangchipen is sporoltak, tehát gyenge a hangminőség külső hangszoroval is. (TK85)

[ Szerkesztve ]

(#16015) Chabee


Chabee
tag

Tikakukac és Tombi!

Köszönöm az infókat! Tanulságos dolgok ezek...

Amúgy ezeket néztem ki, de a véleményetek alapján egyszereplősre zsugorodott a szereplős köre:

Packard Bell és HP.

De hogy miből is lett a cserebogár:

Egyik fórumtársunk szempont rendszere és a rá adott válaszok:

Ahhoz, hogy tudjak segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
(3) Notebook súlya?
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor cask egy olcsóbb boltot kell keresni)

1: 100-140e Ft körüli összeg lenne az mit valószínű rá tud áldozni az illető.
2: 15" azaz normál laptop méret, egyéb igény nincs.
3: irreleváns, nem nagyon lesz hurcolászva.
4: Internet, képek nézegetése, irodai alkalmazások futtatása, filmnézés esetleg nem csak a gépen de HDMI-n keresztül is.(szerintem ez a tipikus átlag felhasználó)
5: mivel a fenti paraméterek nem igazán teljesítmény igényesek így a minőség és megbízhatóságon lenne a hangsúly.
6: W7 lehetőleg 64 bites verzióval.
7: mindegy, de ahogy néztem 320-asnál kisebb már nem nagyon van, az is bőven elég
8: Min.: 2 év garancia, Brazos E-350 v. E-450 processzor vagy Llano platform, min.: 2 GB RAM de 4 GB lenne az ideális, HDMI kivezetés, WiFi, LAN csati, beépített webcam, esetleg bluetooth, de ez az utóbbi nem annyira fontos.
9: Ilyen még nincs, pont ebben kérek segítséget. Nem vagyok elkötelezve egy gyártó mellett sem.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#16016) mutyi


mutyi
őstag

Tanácsokat kérném:
Adott egy Latitude 5430 és egy Elitebook 8460p.
Árban gyakorlatilag durván ugyanannyiban lenne.

Ami a Latitude mellett szólna, hogy Ivy Bridge procival lenne, HD4000-es vga, háttérvilágítás, 3 év NBD gari

Ami az elitebook mellett, hogy nagyon hasonló a billentyűzete a macbookprohoz, sokkal nagyobb touchpadja van,mint a Latitude-nek.

Latitude ellen: nagyon kicsi a touchpad,én viszont szeretném élvezni a kétujjas görgetést.

Elitebook ellen: Sandy Bridge proci, ezátlal HD3000.

Mindkettő tetszik, az elitebook egy fokkal jobban bejön, viszont a touchpad-ot és a billentyűzet kialakítását leszámítva a Latitude-nek újabb és erősebb a hardvere.

Véleményeket kérnék.

(#16017) Tikakukac válasza mutyi (#16016) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak egyetlen kérdés van: miért fontos az a HD4000? Ha nincs mellett atom nyomós indok akkor Elitebook. Önmagában az, hogy IB a proci hát jahj, naistenem. Nekem meg itt egy dualcore meg egy core2, bőven sok így is.

Chabee: Azok a procik alapvetően netbook procik. Szvsz elég nagy balgaság nagy gépbe, pláne ekkora összegnél belerakni.

Amúgy ennyiből A532 Fuji, i3-as procival, 135k körül. Valami 6-7-8k a 3 évre bővítés. Azt hozzárakja és készen is vagyunk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16018) BigBlackDog válasza mutyi (#16016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mindkettő i5 lenne? Szvsz ebben az esetben nem éreznél túl nagy különbséget egy átlagos használat mellett. Játékban persze jobban domborít a HD4000. Mire lenne használna?

(#16019) mutyi válasza Tikakukac (#16017) üzenetére


mutyi
őstag

Válaszolva mindkettőtöknek:
Ez is csak egy ilyen berögzöttség, hogy nyilván az újabb mindenből.
Alapvetően főleg általános használatra lenne, mellette Photoshop és Illustrator nem túl komoly mértékben.
Néha virtuális gépek futtatása,de ez sem jellemző.

Elképzelhető,hogy kiváltanám az asztali gépemet, ami jelenleg egy core i5-ös Sandy procis gép, 8gm rammal, 500-as winyóval, és HD2500-as vga. Bár volt eddig egy 6770-es ami elromlott,de így sem érzek a munkában lassulást.
Ebből kifolyólag nyilvánvalóan elég lenne az elitebook felszerletsége is, csak szerettem volna kicsit előrébb tekintő lenni, ha lehetséges.

Elitebook akksija mit bír általánosságban?
Miért van az,hogy ugyebár a 8460p már szürkés alapon fekete billentyűzettel rendelkezik, mégis ha utána keresek a hozzá tartozó billentyűzeteknek,akkor mindenhol sima fekete alapon fekete billentyűzetet látok?

(#16020) M3oH válasza Chabee (#16015) üzenetére


M3oH
addikt

Ha ragaszkodsz a W7hez akkor:
Fuji ah531 + W7 135e
Lenovo g580 + W7 135e
SAmsung gyari w7 135e

(#16021) Tikakukac válasza Tikakukac (#16017) üzenetére


Tikakukac
titán

Hopp. Kell a win7 is. Hát akkor leadunk a dolgokból és marad az A531/AH531. Mondjuk NP300-at hanyagolnám. Szép meg minden, de terhelés alatt zavaróan hangos (már megint ilyen mellett ültem). Meg ugye G580 és kifújt.

Más kérdés, hogy a szívem megszakad, hogy ennyiből mennyivel jobb gépek vannak használtban. De ez az én bajom.

mutyi: Netezve 5 és fél óra azért hozható.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16022) Chabee válasza Tikakukac (#16017) üzenetére


Chabee
tag

Tikakukac és M3oH!

Köszi az ajánlást!

Bár az érdekelne, hogy a Llano A4-3305M miért is netbook proci?

Üdv!

Chabee

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#16023) M3oH válasza Chabee (#16022) üzenetére


M3oH
addikt

Szivesen! Az A4 teny, hogy nem netbook proci, viszont az intel B procija erosebb, idotalobb. Es ha minoseget akarsz, akkor a G6t es a ENt nem eroltetted :)

(#16024) Tikakukac válasza Chabee (#16022) üzenetére


Tikakukac
titán

A konkrétan írt 2 proci netbook.

Amit most írtál az már nem, de az i3/B960 még mindig jobb. Választási lehetőséged ilyen keretből, pláne win7-el nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16025) Tikakukac válasza Chabee (#16022) üzenetére


Tikakukac
titán

Dábül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16026) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Játékra melyik lehet erősebb szerintetek?
B970 + GT 630M vagy B960 + GT 635M vagy i3 2328M + GT 635M
Pontosítás: FM2013 lenne a legfőbb játék....

[ Szerkesztve ]

(#16027) M3oH válasza freddyadu (#16026) üzenetére


M3oH
addikt

i3 2328M + GT 635M a legerosebb paros. De a 635Mt a B960 is kihajtja, es az olcsobb alternativa, ha szamit az ar is. Viszont az FM13hoz jobb lenne az erosebb proci szerintem.

(#16028) freddyadu válasza M3oH (#16027) üzenetére


freddyadu
senior tag

Ahhoz a játékhoz mit javasolsz nekem akkor?
Köszi!

(#16029) tvamos válasza Müszi (#15921) üzenetére


tvamos
nagyúr

200k folott. Akkor gyujtenem kell meg jo sokat. Hat ez sem baj.
Esetleg a hasznalt piac... Ezt azert vegig kell gondolnom.
Szerencsere nem hajt a tatar!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#16030) M3oH válasza freddyadu (#16028) üzenetére


M3oH
addikt

HA megadsz egy keretet, akkor tudunk neked konkret gepeket javasolni. En Fmhez az i3t javasolnam, mert ott nem igazan a grafik a lenyeg, de a procit megdolgozza rendesen, ha nagy adatbazist hasznalsz.

(#16031) tomiee85


tomiee85
senior tag

köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat, ma végre megveszem a kinézett G580ast i3al es GT635el:)

(#16032) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Z580 i3-3110M 4GB 1600MHz

G580AH i3-2328M 4GB 1333MHz

G580AH i5-3210M 4 GB 1600 MHz

A kérdés, melyik éri meg jobban? Úgy tudom, a Z580-nak jobb az anyaghasználata, és az sem utolsó, hogy nem sötétbarna, hanem szürke... (de most komolyan, hogy jött a sötétbarna?!)

A 2nd gen. i3 mennyivel rosszabb, mint a 3rd gen.? Továbbá, nagyon sérül a teljesítmény az 1333 MHz-es memóriával? 35 ezer forint különbségért azért ez megfontolandó.

Megjegyzés: GW2-t vigye nekem alsó medium határon! :D

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#16033) kirusz1


kirusz1
őstag

Sziasztok.tudnátok ajánlani pár jó ár értékarányú laptopot max 120 k ig?játékra nem lenne használva.Jó lenne minnél több gari,hdmi minnél nagyobb kijelző suly nem számit.előre is köszi :R

(#16034) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

légyszíves ajánljatok laptopot ismerősömnek.
Paraméterek:
- max 150k, de ha lehet kevesebb :)
- matt kijelző
- legális windows
- előny ha 15"-nál kisebb
- minél több gari

...csak én vagyok helikopter?

(#16035) Tenken válasza tomiee85 (#16031) üzenetére


Tenken
őstag

Ha megkapod megtennéd, hogy dobsz fel ide egy gpu-z screent a vga-ról?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16036) runner 125 válasza Tenken (#16035) üzenetére


runner 125
nagyúr

Addig én mutatok egy "élményindexet". :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16037) piRate_nEx válasza runner 125 (#16036) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez 635M? Proci, memória? :D

The glass is already broken.

(#16038) Tenken válasza runner 125 (#16036) üzenetére


Tenken
őstag

Nem ragaszkodom ám hozzá, hogy ki tegye fel a screent :U ...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16039) runner 125 válasza piRate_nEx (#16037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen. i3-2328M, 8gb. (Ram 4gb-tal több, ennyi a változás a gyárihoz képest.)

Tenken

Sajna azzal nem tudok szolgálni egyelőre, ez sem az enyém, úgy kaptam a PrtScr-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16040) piRate_nEx válasza runner 125 (#16039) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Íjj, még az 2328M is így teljesít? Akkor most már nagyon meg kell gondolnom ezt a 140.000-es G580AH-t. Ha nem lenne barna...

The glass is already broken.

(#16041) Tenken válasza piRate_nEx (#16040) üzenetére


Tenken
őstag

Én néztem boltba G580-ast és szerintem teljesen rendben van kívülről is. Az a barna csak egy árnyalatnyi, inkább sötétnek hat. Ez ne riasszon el, ennél csak rosszabb lenne bármilyen színnel!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#16042) piRate_nEx válasza Tenken (#16041) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

A Z580 színe (szürke, alumínium) jön be nagyon képekről, nem tudom mennyi a különbség. De így, hogy az 175, ez meg 140, nagyon meggondolandó.

A 2328M és 3110M közti különbség aggaszt még.

The glass is already broken.

(#16043) ba3_2107


ba3_2107
tag

Sziasztok! Laptop vásárlás elött állok, nem sürgős, de azért szeretnék időben körbeérdeklődni, kérdezni!
A következő szempontjaim lennének: max. 200.000-ig, 4 GB RAM, 15,6 coll vagy 17 coll, i3 vagy i5 proci, videókártyákat nem igazán követem, szóval passz, min. 500 GB HDD, HDMI, USB 3.0, kártyaolvasó. Leginkább filmezésre és netre használnám, de ha 1-2 újabb játék elmegy rajta, az sem baj! :D Inkább megbízhatóbb gépet keresek, eddig Acer volt, de olyat többet nem szeretnék! Ami márkák szóba jöhetnének, azok a következők: Dell, Asus, Samsung, esetleg Toshiba. Örülnék, ha tudnátok segíteni, mert még így is annyi van, h nem tudom melyik legyen! :) Esetleg, lehetnek más márkák is, de elsősorban ezek a szimpatikusak. Köszönöm!

(#16044) Pocok256


Pocok256
veterán

Na szóval következő gépet keresném magyar forgalmazóknál:
Hp probook 4545s
AMD A8-4500M APU -val és AMD Radeon HD 7650M vga -val. Ha valaki véletlen belebotlik egy boltba egy ilyen konfigba akkor szóljon feltételen :D :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16045) BigBlackDog válasza Pocok256 (#16044) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Radiumnál van, ugyan csak A6-tal és egy év garral. ;]

(#16046) Pocok256 válasza BigBlackDog (#16045) üzenetére


Pocok256
veterán

Még a gart lenyelném de az A6 -ot nem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16047) Tikakukac válasza Pocok256 (#16044) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha forgalmazni fogják, akkor lesz. Előbb-utóbb mindenhol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16048) Pocok256 válasza Tikakukac (#16047) üzenetére


Pocok256
veterán

Ja csak már amerika honba kb 4 hónapja piacon van itt meg ....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16049) d.toth91


d.toth91
tag

Üdv!
Nálam versenyben van az Acer Aspire One D270 (Intel Atom N2600,intel grafika,2gb ram, 6cellás akksi,2 év garancia) és az Asus Ro51BX (AMD C60 proci,Amd radeon grafika, 2gb ram, 3 cellás akksi) melyik felé terelnétek inkább? Esetleg valami más ötlet?

(#16050) Tikakukac válasza d.toth91 (#16049) üzenetére


Tikakukac
titán

Netbook topikban tudnak mondani pontosabbat. Atom procit mondjuk soha, Brazos már jobb, de azért nem fogsz tőle hasra esni.

Pocok256: Lehet nem is lesz, azért fél év után már jovarészt ideér minden gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.