Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68001) SkyS1gn válasza forestwow (#68000) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemtudom, MSI háza táján valami?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68002) Pocok256 válasza forestwow (#68000) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha ennyit kiadsz érte akkor AW t nézzél mindenképpen.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68003) forestwow válasza SkyS1gn (#68001) üzenetére


forestwow
csendes tag

Nekem mind1 a marka, 4 mag, gtx7/8 szeria, 8gb ram, 17" fhd, hdwebcam skype vegett, es relative jo hutes, tehat ne ajon le a gep 30 percjatek utan mert tulmelegedett. Bitangeros vga sem kell csak alapon fusson minden.

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#68004) szabonagyur válasza btudos (#67974) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért mókás a Laptopszalon grafikai ábrázolása ennél a gépnél...

Tárolókapacitásra majdnem semmit kapott a 2x750Gb+80Gb

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68005) runner 125 válasza szabonagyur (#68004) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden bizonnyal valamiért csak a 80gb-t értelmezte a grafikon...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68006) kenyeres94


kenyeres94
csendes tag

Sziasztok! Laptopot szeretnék venni, de nem vagyok jártas a témában, ezért segitséget szeretnék kérni.
1. Szeptemberben venném meg valamikor.
2. 80e Ft, kicsit rá tudok dobni ha mondjuk van valami kiemelkedő ajánlat 90e Ft ért.
3. Mindenre használnám egy kicsit :) Netezés, film nézés, játék, egyetemen nem tudom pontosan milyen feladataim lesznek laptopon, de biztos sokat kell majd tanulásra is használnom.
4. Nem olyan fontosak a játékok, van egy PC-m ami tökéletesen viszi a lol-t. Más nem is kell :D
5. Ez egy nehéz kérdés. Szerintem egyiket sem lehet figyelmen kivül hagyni, kb. egálban kell lenniük :)
6. Nagyjából tudom mi azaz ssd, de szerintem elég drága. Szerintem abban ár kategóriában amit megadtam nincsenek olyan gépek amelyek rendelkezned ssd-vel.
7. Ötletem sincs.
8. Teljesen mindegy.
9. Nélküle.
10. HDD mérete nem olyan fontos, szerintem majd nem minden gépben van már 200-250 GB, az nekem elég. RAM mérete 4 GB legyen, szeretem ha minél nagyobb, de szerintem ebben az árkategóriában 4 GB-nál nagyobbat nem lehet találni.
11. Webkamera nem kell, de nem baj ha van. Szeretek zenét hallgatni, ezért egy normális hangkártya nem árt ha van benne, de ezzel is úgy vagyok, hogy nem kötelező, nem baj ha nincs ilyen.
12. Nem.
13. Nincs.
14. Nagyon bizalmatlan vagyok az emberekkel kapcsolatban, plusz mivel nem igazán értek a laptopokhoz szerintem nem olyan jó ötlet használtat vennem.

Köszönöm a segitséget! ( Nincs hosszú "i" betűm... xD )

(#68007) Tikakukac válasza kenyeres94 (#68006) üzenetére


Tikakukac
titán

80k-ra rákerestem, az egyik kedvenc és elviekben legnagyobb átfogású kereső 1 darab gépet dobott 80k-ért. Maradjunk annyiban, hogy az újat hagyjuk, 90-ért nem kiemelkedő ajánlat lesz, hanem éppen valami, ha éppen úgy hozza a forint jószerencséje.

Használtat, boltból, garival és akkor mindenki happy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68008) Khelben válasza kenyeres94 (#68006) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne is keress tovább: http://laptopsystem.hu/adatlap/14056693159020 (nem tudok valamiért linkelni)
Ha később veszel bele egy ssd-t is, akkor játékon kívül mindenre tökéletes lesz, főleg ezzel a felbontással, még ha el is van írva, mert nem 1600x900 hanem 1440x900.
Játszani ne akarj 80k-ért. Persze régebbi játékok elmennek rajta, én wowoztam ennél gyengébb gépen.

[ Szerkesztve ]

(#68009) Khelben válasza Khelben (#68008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Közben néztem a notebookchecken, mégiscsak 1600x900 lesz az, a 40-es sorozatban már 16:9-es kijelző van. Akkor a 16:10 van elírva.

(#68010) kenyeres94 válasza Khelben (#68008) üzenetére


kenyeres94
csendes tag

Köszönöm, rögtön milyen jót találtál...
Persze nem is új játékokkal szeretnék játszani. Csak néha elütni az időt egy kicsit, pl NFS U 2 vagy Heroes 3-4 vagy hasonlók.

Azt nem irtam, hogy optikai meghajtó egyáltalán nem fontos.

(#68011) kenyeres94 válasza Tikakukac (#68007) üzenetére


kenyeres94
csendes tag

Persze, nem is úgy értettem a kiemelkedőt, hogy valami csúcs szuper gép.

Csak azért kérek tanácsot, hogy ne vegyek szart aminek mondjuk hibás a konfigurációja, vagy ne kapcsoljon ki magától csak úgy néha stb.

(#68012) Tikakukac válasza kenyeres94 (#68011) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyiből éppen lehet kapni 1-2 gépet, tehát a választék tényleg nulla. Ennyiből használtat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68013) mitlabence


mitlabence
csendes tag

Sziasztok!
Én két laptop között nem tudok dönteni, http://ipon.hu/webshop/product/asus_k551ln_xx031d/716204 és http://ipon.hu/webshop/product/hp_pavilion_15_n004eh_f6r77ea/583332 A GPU terén akad egy nagy gubanc: Mindkettőből több verzió létezik. A HP-t preferálom a kinézete (és a szerviz) miatt, de a notebookcheck (http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html) szerint az újabb (GK208 chip) verzió lassabb, mint az előzőek, eléggé jelentősen (Performance bekezdés). Egy másik oldalon viszont: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-740M-vs-GeForce-840M itt a 840M csak 1 gigás (iPonon nem írják ahogy néztem), de másutt a 840m-et hasonló árbeli laptopok esetében 2 gigásként említik.
Tehát a kérdés: Melyik laptop rendelkezik erősebb GPU-val? (Egyébként a Battlefield 3 a legigényesebb játék, amivel játszok, ezért az a mérvadó, hogy low-medium meglegyen.) Továbbá: hűtés, összeszereltség milyen a két notebook esetében? Köszönöm a segítséget!

(#68014) btudos válasza mitlabence (#68013) üzenetére


btudos
veterán

A HP egy lakkozott borzalom, inkabb felejtsd el. Az Asus jo lehet, bar meg nem talalkoztam vele eloben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68015) Khelben válasza mitlabence (#68013) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért nem inkább ezt veszed:
http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z510_59_412682_barna/634878
Ez nem lutri, normális háza van és rendes i5 van benne, nem U-s.

[ Szerkesztve ]

(#68016) mitlabence válasza Khelben (#68015) üzenetére


mitlabence
csendes tag

Ez a két válasznak: Először, mi a baj a HP-val? Ránézésre masszívabb, mint az Asus, de persze meggondolom (főleg, hogy tapasztalatból írtad). A 8 giga memória a vonzó mindkét gépben. A Lenovo-n még gondolkoznom kell. A 4 giga memória bővíthető-e? Jól néz ki, de jól is van összerakva? Az SSD is jól hangzik, bár kicsit kevés (pár esetben láttam hasonlót), és ilyen árban nem fontos, jobban örülnék a memóriának. Ja, a különböző processzor, GPU és hasonlók típusai közt nem tudok jól tájékozódni, én a Radeon HD4850 korában kiléptem ebből a világból, és most a laptopom halála rúgott vissza ide. Apropó: az integrált GPU-ja halt meg, alkatrészként be lehet valahova adni az egész pakkot (4 éves pár hete/pár héten belül)? Ja, és természetesen köszönöm a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#68017) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Kolleganőnek keresnénk notit a keret 150, sokat jár területre, nem kifejezetten irodai gép lenne.

1) Augusztus
(2) 150
(3) Irodai munka, prezik, fotó szerkesztés
(4) Nem
(5) Minőség
(6) Nem szükséges SSD
(7) 15 " a kijező másodlagos, bár szerintem irodán kívül a matt jobb
(8) Mindegy
(9) Nem kell op rendszer
(10) Optikai meghajó és kártyaolvasó szükséges
(11) Nincs
(12) Nem
(13) Dell vagy Lenovoban gondolkodnék a garancia és a szervíz miatt.http://www.notebook.hu/notebook/dell-inspiron-3542-166926-ezust
(14) Csak új

Várnék ötleteket, hogy ebben a keretben milyen alternatívák jöhetnek szóba

[ Szerkesztve ]

(#68018) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni notebook/ultrabook választásban. A gyereknek venném tanuláshoz (felsőoktatás)
Egyáltalán nem kell erős gép. Inkább a hordozhatóság, jó akkuidő és masszív kivitel lenne fontos. 13-14-es kijelzőt méret kellene. Optikai meghajtó nem kell, SSD jó lenne. Olyan 150-et szánnék rá. Max 200-at, ha nagyon reménytelen a dolog.

Milyen gépeket érdemes megnézni? Sajnos a notebook keresőkben inkább csak a preferált színt tudom kiválasztani, nem az akkuidőt. Hát kinek mi a fontos...

[ Szerkesztve ]

(#68019) Tikakukac válasza fishman985 (#68017) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó választás, mehet.

Celtis: Probook 430 175k körül van, kis súly, masszív gép, SSD-vel pörög is rendesen, keretből kifér.

Ha tudtok használtban bogarászni vagy jó egy reseller, akkor meg végtelenek a határok, T430 is van ennyiből

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68020) baly_hu válasza Celtis (#68018) üzenetére


baly_hu
csendes tag

Én még csak pár hete olvasgatom a fórumot :) , de szerintem egy ilyesmit ajánlanának a hozzáértők. Használt, de garis, jó kis gép lehet:
E5440

[ Szerkesztve ]

(#68021) btudos válasza mitlabence (#68016) üzenetére


btudos
veterán

"ránézésre masszívabb"

:DDD

Ilyen nincs, élőben kell látni. Undorító, lakkos műanyag (ami 1 év után úgy néz ki, mintha 6 évig macska reszelte volna a karmát rajta) a borítása, nem túl jó összeszerelési minőség jellemzi, és élőben nagyon nem meggyőző a HP.

A Z510 jobb minőségű, jobb a billentyűzete is, a lakkos műanyagot pedig a Lenovo nagyon vékony fémmel helyettesítette, amitől csodát nem kell várni, de ezerszer kultúráltabb hatást kelt így a gép.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68022) Gery355


Gery355
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kéne, laptopvásárlás előtt állok és ki is választottam egy masinát, de lekerült a polcokról kb mindenhonnan. Ha tudnátok ajánlani egy alternatívát vagy egy helyet ahol még kapható, azt megköszönném.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2014 Augusztus
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
510k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Netezés, játék, tanulás, LabView, Matlab
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
League of Legends, fullHD felbontás, közepes részletesség
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
mindkettő egyaránt fontos, ezért ekkora a keretösszeg
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, 256 gb méretben
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13-14", min 1366 x 768, mindegy
(8) Notebook tömege?
ultraportable kategória, napi szinten lesz hurcolászva, kb 0-24 nálam lesz
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle/mindegy
10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD nem lényeg, 256GB SSD elég, min 8GB RAM, de inkább 12-16GB, ODD nem kell
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI vagy display port, webkamera, USB 3, billentyűzet háttérvilágítás, beépített/beépíthető 3g/4g modem
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játék esetleg, lásd (3)-as pontot
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Lenovo T440S
http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=LENOVO+ThinkPad+T440s+(20AQ006BHV)&mid=1&lkod=134&skod=26435
mivel úgy látom ez a modell nem elérhető, nyitott vagyok minden ötletre
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Alig használt szóba jöhet, de garancia és számla kell

(#68023) Tikakukac válasza Gery355 (#68022) üzenetére


Tikakukac
titán

Na fizethet a Dell lassan, de a válaszom: E7440 FHD-val. Sima HD-t azért fél milláért ne már. T440s meg elég játékszer.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68024) fishman985 válasza Tikakukac (#68019) üzenetére


fishman985
tag

Szia!

Köszönöm a megerősítést :)

Lenovo vagy HP ebben a katagóriában kerülendő hasonló paraméterekkel?

(#68025) mitlabence válasza btudos (#68021) üzenetére


mitlabence
csendes tag

A hp kiesett, naiv vagyok, de a tapasztalatod megmentett. Az Asustól a kivitelezést -sajnos csak képről- gyatrának látom, olyan könnyenroppanós vékonyka valami, talán valaki látta már élőben és esetleg kijavít. Az ideapadban csak a 4 Gb nem tetszik. Nem tudom, bővíthető-e és mennyiért (mobilon vagyok, holnap tudok keresgélni), az SSD helyett rakhattak volna +4 gb-t...

(#68026) Tikakukac válasza fishman985 (#68024) üzenetére


Tikakukac
titán

HP szutyok ennyiből, Lenovo nem lenne rossz, de support és akksi time ott nem ragyog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68027) Mobil87 válasza mitlabence (#68025) üzenetére


Mobil87
tag

Asus masszív kis gép én az i3 verzióba rendeltem meg.
S széria ugyan az csak annak érintős a kijelzője, de házba ugyan az az egész.[link]

(#68028) Chaser válasza Celtis (#68018) üzenetére


Chaser
titán

Ha esetleg találsz még fuji UH552-t az is nagyon jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68029) themiert


themiert
csendes tag

Sziasztok laptopot szeretnék venni. Játszani nem nagyon fogok rajta maximum CounterStrikeGlobalOffensive és ennél kisebb gépigényű játékokkal. Elég sűrgős lenne meg vásárolnom a laptopot Aug elejéig.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -2héten belül-

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160000 Ft kb kicsit lehet több.

(3) Felhasználási kör? Műszaki tervezés és egy kis játék néha mint írtam feljebb.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Medium legyen minimum.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Egyaránt fontos bár a minőség fontosabb. 5évig azért menjen el.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Inkább matt, de nem befolyásolják az életem ezek a tényezők tehát mindegy.
(8) Notebook tömege? 5kiló alatt :D
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD , 8gb ram, igen szeretnék optikai meghajtót.

(11) Egyéb kívánság? nincs

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Sajnos nem tudom meg mondani de vegyük figyelembe azért

(13) Eddig kinézett notebookok?
http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ASUS-X550LB-XO114D-notebook-%2815-6%E2%80%9D-Core-i5-8GB-1TB-GT740M-2GB-VGA-DOS%29,103952,504830,1183969.html?langId=-19

http://www.lenovo-shop.hu/lenovo/laptop/lenovo_thinkpad_edge_e531_laptop__1970.htm

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Lehetőleg új.

Köszönöm a türelmet és a segítséget előre. :R

Üdv.: Gergő

(#68030) btudos válasza themiert (#68029) üzenetére


btudos
veterán

Műszaki tervezés kb. bármit takarhat, ez így nulla info, plusz a medium grafika is hasonló szint, mert nagyon nem mindegy, milyen játékoknál szeretnéd ezt összehozni.

5 év meg legyen álom, vagy hatalmas mázli, amíg gari van, addig tervezhetsz ilyen árban biztosan a géppel, utána minden csak szerencse kérdése.

Mellesleg ennyiből azt hiszem akad i3-as Probook 450 HD8750M-mel, én tuti azt venném, esetleg Z510-et i3+GT740M konfigurációban.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68031) themiert válasza btudos (#68030) üzenetére


themiert
csendes tag

Akkor a műszaki tervezést ne vegyük figyelembe. Az élettartam lenne a fontosabb. De pontosítok akkor 2gb nVidia vga-t szeretnék bele.

Üdv.: Gergő

(#68032) Tikakukac válasza themiert (#68031) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg egy olyan világot, ahol levezeti nekem végre valaki, miért jó az, hogy hatalmas vram van azokon a nyeszlett nyüzöge videokártyákon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68033) tipuka válasza Tikakukac (#68032) üzenetére


tipuka
addikt

Mert azon akkor biztos megy a krájszisz 3 !!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68034) Pocok256


Pocok256
veterán

Ha véletlen olvassa a fórumot egy laptopszalon weblafejleszto vagy olyan aki tud velük kontaktolni akkor üzenem neki hogy aki kitalalta a mobilnezetet egy full hd felbontasu mobilnal azt ott helyben fejbe kéne lőni főleg ugy hogy nem is lehet elvaltani arról a tragyarol.... olyan szinten felbasz az ilyen....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68035) Tikakukac válasza tipuka (#68033) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, ha itt tartunk a 4 gigáson sem megy...szomorú világ.

Pocok256: Egy hónapnyi tabletezés után ez már simaliba, mikor forgatásra eltűnik a win8 ablakok kerete és nem is tudod arrébb húzni, vagy összezsugorodik vagy épp felnagyítódik, mikor éppen milyen a kedve van...hulladék az egész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68036) SkyS1gn válasza Tikakukac (#68032) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Há me azza lehet villogni, első kérdése egy átlag embernek hogy `oszt hány gigás a videjókártyád!? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68037) metalbambi válasza SkyS1gn (#68036) üzenetére


metalbambi
tag

Ez valóban így van :DDD De bizony ha valaki kezdeményez veled 1 beszélgetést, de köze nincs az informatikához sem, nem hogy még azt is tudja hogy mi az a videókártya (hardcore a kolléga hogy ha tudja mi az a GPU), csak nem küldöd el :D
Vagy mint szegény nagyim annó, azt hiszi hogy neked durvább benne a VHS kazetta :D

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#68038) V.Stryker válasza V.Stryker (#67997) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68039) Pocok256 válasza Tikakukac (#68035) üzenetére


Pocok256
veterán

Én ezt megértem de efy egyszerű gombot hogy én nem kérem a mobilra optimalizált kimezetet hanem a rendeset akarom betehettek volna....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68040) mitlabence válasza Mobil87 (#68027) üzenetére


mitlabence
csendes tag

Köszi, a memória miatt inkább azt választanám most.

(#68041) mitlabence válasza V.Stryker (#68038) üzenetére


mitlabence
csendes tag

Ajánlom neked az én esetemet. :)

(#68042) arnisrac válasza Tikakukac (#67995) üzenetére


arnisrac
csendes tag

Köszönöm a választ, de írtam, hogy letettem az erős laptop vásárlásáról. Ez kizárja a 200k feletti kategóriát, ezért kezdtem el nézegetni a Z510-et. Használtan találtam egy (szerintem) elég jó ajánlatot, de abban a Z510 i7-4702MQ-val van szerelve, a 740M mellett. Arra voltam kíváncsi, hogy ebben a konfigurációban is az ajánlott kategóriába esik-e, hűtése vajon elég-e egy akkora procinak, mert úgy sejtettem én is, hogy alapvetően ezt a modellt nem erre tervezték, csak beletettek egy nagy procit, mert ez kívánta a népakarat. 140k-ért tudnám vinni, elvileg, ér-e ennyit. (Sajnos nem tudok semmit az állapotáról, de engem most simán a szakmai része érdekel.)

(#68043) Khelben válasza arnisrac (#68042) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én biztos nem vennék i7-tel semmilyen konzumer notebookot, még 200k felett sem. Nálunk van néhány HP 8560w, ami kb. a notebookgyártás egyik csúcsa, új korában 7-800k Ft volt, és néha azok is kellemetlenül felmelegednek a 4 magos i7-től.

(#68044) arnisrac válasza Khelben (#68043) üzenetére


arnisrac
csendes tag

Köszönöm a te válaszodat is, és értem, amit írtál. Akkor ez a tesztet óvatosan fogadjam el?
http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/lenovo-ideapad-z510-teszt-163
A teszt alapján úgy tűnik, hogy kb rendben van a hűtése (az előnyök között sorolja fel, és csak teljes terhelésen írja, hogy kicsit melegszik), és megerősítést/cáfolást várok egy olyan embertől, akinek volt a kezében ilyen gép. Ritkán fogom teljes terhelésen használni.

(a linkelő feature nem működik valamiért, azért így szúrtam be a linket)

(#68045) Pocok256 válasza arnisrac (#68042) üzenetére


Pocok256
veterán

Határeset. Jól sejted a hűtése nem i7 re van tervezve, de normál körülmények között értem ezalatt a játékot és netezest simán elboldogul a hűtése az i7 el. Ha folyamat dolgoztatni akarod a procit renderelés stb akkor oda már nem elég. És igen nekem mindkét verzió volt a kezem között az i7 és az i5 is.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68046) premete válasza Khelben (#68043) üzenetére


premete
veterán

Itt a 4 magos a lényegi eltérés, egyébként az i5 és i7 között kb. semmi különbség sincs.
Jókat röhögök, amikor a "brutális" i7 3517U cpuval hirdetik a laptopot.
Persze mindenkinek más a lényeg, nálam mondjuk a tömeg, a mobilnet és a halk üzemmmód; ez is okoz problémát, sosem tudom, mikor megy a ventillátor, többszor belenyúlok a notebook táskába menet közben, hogy benne van-e a laptop, nem akarja-e a windows valami frissítés képében lezabálni a net keretemet. Na nem a 12 GB (+100 GB éjjel) a kevés, hanem a mobilnet túl gyors. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68047) dmaty06 válasza Tikakukac (#67892) üzenetére


dmaty06
csendes tag

Sziasztok!

Az nem fontos, hogy ultrabookos legyen, de az sem feltétlenül, hogy üzleties (persze nem baj). Azért az jó, ha vékonyabb, de inkább legyen benne optikai meghajtó.
Az FHD-s Latik közül linkelnél egyet, amit érdemes lenne megvenni? Nézegettem, de nem találtam meg az igazit.
Elgondolkoztam a használton is de végül maradok az újnál.

Nagyon húzok a Thinkpad-ek felé, de beszéljetek le róla ha nem éri meg.
Erről mit gondoltok? L széria mennyire jó? Ez most nagyon bejön: Thinkpad L440
SSD+HDD-vel, i7-el és a jól megszokott Thinkpad (bár a billentyűzetre kíváncsi vagyok).

Amúgy meg a HP-től erről mit gondoltok? Ha nem thinkpad akkor ezt el tudnám esetleg képzelni, SSD-vel szintén. HP ProBook 650

Illetve kaptam egy ilyen ajánlatot. Erről vélemény? HP Elitebook 850G1
Mondjuk csak 320 GB tárhely és nincs optikai, de rábeszélhető lennék azért...

Valaki mondja meg melyik jó nekem, mert túl száomra túl sok a lehetőség. :Y :)) A megbízhatóság még mindig az egyik legfontosabb lenne...

(#68048) arnisrac válasza Pocok256 (#68045) üzenetére


arnisrac
csendes tag

Nem lesz folyamatosan hajtva.

(#68049) premete válasza dmaty06 (#68047) üzenetére


premete
veterán

Ha megbízhatóság, akkor Elitebook; az optikai meghajtó lassan kihal, mint a floppy. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68050) btudos válasza dmaty06 (#68047) üzenetére


btudos
veterán

Ezek kozul az Elitebook a nyero, en azt hoznam el, az optikai meghajto annyira nem lehet fontos szempont igy 2014-ben, hogy egy USB-s cuccal ne lehessen kivaltani, amikor eppen kell.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.