Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#137002) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

HP 250-et nézegetek újabban, ezt a fajtát néztem ki magamnak, meg szabad venni, vagy ennyiért lenne jobb ajánlat (főleg HP-t, Dell nézegettem)? Az összefoglaló alapján ez az ajánlott ebben az árszegmensben, de azért a biztonság kedvéért rákérdezek, főleg mert a HP hivatalos honlap is vagy 21-féle 6. generációs 250-et sorol fel. :)

Azért MM amúgy a választott bolt, mert van ajándékkártyám ide.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137003) Bazs1981 válasza Khelben (#136992) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

:R

(#137005) bakkervakker


bakkervakker
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi paraméterek alapján szeretném a segítségeteket kérni: (ritkán lesz hordozva, használt gép is megfelelő lenne)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A hónapban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
WoT játék SD klienssel
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FullHD, minimális részletességgel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
igazából mindegy, persze az IPS a jobb :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset, havi 3-4 alkalom, utazás közben nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD&SSD (vagy SSD bővítés később), 4GB RAM minimum, HDD, más nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincsen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elvileg ilyen áron csak használt jöhet szóba gondolom.

Előre is köszönöm! : )

[ Szerkesztve ]

(#137006) Khelben válasza DrStaffHouse (#137000) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs jó hangszórós laptop. Egyszerűen a fizika meggátolja. Mindenképp fülhallgató vagy külső hangszóró.

(#137007) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok. Mivel ez a topic a legaktívabb, és mást nem is találtam ilyen gonddal, ezért itt kérek tanácsot. Lenovo 520-15IKB laptopom van, és 10-15 perc játék után thermal throttlingol. Másnál nincs ilyen hiba. Mit tegyek? Friss win, driverek rendben.

[ Szerkesztve ]

(#137008) Brandynew válasza DrStaffHouse (#137000) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem jó a Fujitsu A557 hangszórója, de 200 ezer Ft-ért más gépé se sokkal jobb. A Dell 7559-em után valami borzalom, de az anno egy 340 ezer Ft-os gép volt :)

A Fujtisu A557 viszont egy munkagép, tényleg jó.

Én mondjuk most is Dell 7559-et vennék, még van 259 ezer Ft-ért, de már kifutott modell. Ha belefér a büdzsébe, és nem lesz agyonhordozva, akkor most is az a legjobb multimédiás gép szerintem ennyiért.

Alternatíva lehet a HP Pavilion 15 és a Dell 7567, de az előbbi nem éppen munkagép, az utóbbi pedig TN paneles. A minőségük ezeknek se nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

(#137009) B-Clone válasza Stylerr (#137007) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Sajnos ezzel együtt kell élned. Idea pad 520-nal Kicsi ház, nem a hardverhez passzoló hűtés. Y520 meg csak szimplán úgy szar ahogy van de ezt rengetegszer leírtuk. Például ilyenek miatt nem nagyon ajánlunk konzumer lenovokat megvételre.

[ Szerkesztve ]

(#137010) Khelben válasza Stylerr (#137007) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annó ajánlottam neked a Paviliont, az nem throttlingolt volna és sokkal jobb minőségű gép. Hogy lett ebből ez a vacak?

(#137011) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!

16 éves lánynak keresek laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150000 körül.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Közép iskolai tanauláshoz, nem programozó. Filmezés, internet, némi alap videó szerkesztés. Nincs FPS játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15,6" valami szép, lánynak lesz.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, de ölben, ágyban lehet gyakran lesz használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN 10 támogatás nem árt.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
250 SSD, vagy 500 HDD, optikai nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépre gondoltam sok garanciával, ami legalább a közép iskola végéig kihúzza.

Nézegettem a DEL 5559-et, a HP G5-öt, és a Yoga 500-as szériát, de nem ismerem őket, és lehet, hogy tévúton járok.
I3, vagy I5-ös gépre gondoltam 8 GB RAM társaságában, és ha lehet egyszerre menjen bele egy SSD és egy HDD-is, de ezeknek nem a vásárlásnál kell benne lennie.
Köszi a segítséget.

Üdv:

Cs

(#137012) kymco


kymco
veterán

Sziasztok, szeretnék notebook-ot venni a feleségemnek, ebben kérek segítséget:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
kb 150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Saját videók vágása, irodai alkalmazások, fotószerkesztés: a munkájához kellene
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" megfelel, persze jó lenne IPS, de nincsenek illúzióim
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, alkalomszerűen hordozva is lenne, de nem utazás közbeni használatra kell
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7, Win10 kompatibilitás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne optikai meghajtó, mert DVD-ket kell írnia, bár elméletileg ez külső íróval is megoldható, de jobb lenne, ha lenne benne, SSD sem lenne rossz, a memóriaigényt a felhasználás jellege határozza meg, lehet hogy elég a 4 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI nem ártana, és persze USB3 sem lenne rossz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla és garancia alapvető, így a használt is bejön, ha van megfelelő, de az újnak jobban örülnék

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#137013) hajospeti


hajospeti
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150K a maximum

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Film,youtube,facebook esetleg néha photoshop
játék nem

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" de jó ajánlat esetén 15"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Rengeteget.... bírnia kell... folyamatos cipelés.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mind1

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
mind1

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI legyen rajt+magyar VILÁGÍTÓS billentyű kiosztás

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
jóhet használt is.

A cél, hogy mobil gép legyen amelyik bírja a cipelést és a nem hozzáértő (fizikai) bánásmódot... (csaj)

Köszi!
Erre megfelelő lenne ez:
https://www.jofogas.hu/budapest/HP_Elitebook_840_G2__Vilagitos_magyar_bill__14__Full_HD_IPS__i5_5200U_72386271.htm

(#137014) Khelben válasza Csabcy (#137011) üzenetére


Khelben
nagyúr

5559 a legcsajosabb és kb. hozza a belépő szinthez szükséges dolgokat. HP 250 annyiból jobb, hogy hasonló áron fullhd kijelzőt kapsz, nem azt a vacak homályos 1366x768-at. Delből a 3567-ből van fullhd 150 alatt. De azért irreális elvárások ne legyenek, ezeket a gépeket 2-3 évre tervezik, nem hosszú távra.

(#137012) kymco : új gépből ennyiért a belépő szint alját kapod (HP 250, Dell 3567/8), ahol elsősorban a kijelző tekintetében vannak nagy hiányosságok, konkrétan fotószerkesztésre tökéletesen alkalmatlanok. Dell E7440-et és HP 840 G1-et viszont meg lehet csípni ennyiből használtan, fullhd IPS kijelzővel.

(#137013) hajospeti: neked is a fentieket tudom mondani, a kinézett 840 a maximum, ami kihozható ebből a keretből.

[ Szerkesztve ]

(#137015) Theory66


Theory66
aktív tag

Hali.

Játékra kellene gép nem csillagászati összegekért. Láttam írtátok a 190k-s Paviliont, ezzel (HP Pavilion 15-BC002NH) sem nyúlok nagyon mellé? Van esetleg róla valami (vagy megegyező, de erősebb/gyengébb hardveres) teszt, én nem találtam? Esetleg hasonló összegért jobb ajánlat?

(#137016) kymco válasza Khelben (#137014) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a segítséget!

www.refujvaros.hu

(#137017) Soybex válasza Theory66 (#137015) üzenetére


Soybex
őstag

Ez nem rossz döntés, ajánlott darab :K

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#137018) geleati


geleati
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbiakban!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb jövő év eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max 220 ezer ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Otthoni használat akár ölben tartva is, doksiírás, filmnézés, skype, internetezés sok böngészőfüllel, játék egyáltalán nem
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játék nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15" körüli lenne az ideális (17" kizárva), HD vagy afelett, a többihez nincs preferencia, bár gondolom a matt IPS lenne a legjobb.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán, max házon belül, utazás közben nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell hozzá, mert van
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256GB-s SSD jó lenne 8 GB RAM-mal, akár külön beszerelve dvd helyére, ha lehet, ezt légyszi jelezzétek
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamera kell, HDMI, ha néha monitorra kötöm
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsődlegesen új, ha nagyon jó az ajánlat, akkor alig használt.

Ahogy olvasgattam a fórumot hasonló felhasználásra talán a Fujitsu a557-et illetve HP 250 G5/G6-ot ajánlottátok. Van ezeken kívül valami más? Ezeknek dvd helyére lehet HDD-t szerelni? Ha igen az jó lenne, akkor azt külön megoldanám, de az SSD a fontos.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#137019) B-Clone válasza Theory66 (#137015) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A 6300HQ-hoz sajnos már kevés a hűtése. Ugyan ez i5 vagy i7U procival tökéletes.

(#137020) Brandynew válasza Stylerr (#137007) üzenetére


Brandynew
őstag

A throttling lesz a legkisebb baj ezzel a Lenovoval, és a kérdésedre válaszolva, nem lehet vele semmit kezdeni. Kár, hogy vásárlás előtt nem találtad meg ezt a topikot, ez a használhatatlan vacak szét fog potyogni, valódi pénzkidobás volt :U Legalább 2 másik modell is milliószor jobb választás lett volna, ezt a Lenovot nem véletlenül nem ajánlja senki.

Nem tudom mikor vetted meg, ha neten rendelted, akkor van 14 napod, amíg indoklás nélkül visszaviheted.

[ Szerkesztve ]

(#137021) hallador válasza Brandynew (#137020) üzenetére


hallador
addikt

[link]

Bizony, elmondták előtte. A lenovo-t úgy ahogy van el kell hagyni sajnos, nem csak ebben a szegmensben.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#137022) hyperspace válasza hallador (#137021) üzenetére


hyperspace
őstag

Igen, X250-et használok már egy ideje, de még mindig nem tudtam rendesen megszokni. Az egyik gond az indokolatlan süvítő hűtése. Visszasírom a T420-at. :(

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#137023) Brandynew válasza hallador (#137021) üzenetére


Brandynew
őstag

Kíváncsi vagyok, milyen változások lesznek (ha lesznek) azzal, hogy kvázi felvásárolták a Fujitsut...

(#137024) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Hát pedig én is Lenovo Y520 at használok, és továbbra is maximálisan meg vagyok vele elégedve, az égedjadta világon semmiféle throttlingal nem találkoztam eddig, pedig a Witcher 3 és a Mas Effect Androméda azért igénybe veszik a vasat.

(#137025) Brandynew válasza TheNewDawn (#137024) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig a throttlingról még azok a tesztek is beszámolnak, amelyek összességében pozitívan értékelik ezt a gépet.

Sajnos tényleg van throttling, nagy terhelés alatt 100 Celsius-fok közelébe ér a hőmérséklet, és ott a GPU és a CPU órajelet is visszaveszi a BIOS, hogy lehűtse a gépet. Nem tudom, hogy milyen szoftverrel mérted le, de van throttling. Max. akkor tudom elképzelni, hogy nálad nincs, ha aktív hűtőpaddal használod a gépet, esetleg minimum grafikán futtatod a játékokat.

De nem csak ez a gond ezzel a géppel, hanem a gyenge anyaghasználat, elnagyolt összeszerelés és a kijelző pocsék PWM-mutatója, ami romló látást és fejfájást okoz.

[ Szerkesztve ]

(#137026) Tikakukac válasza geleati (#137018) üzenetére


Tikakukac
titán

Jövő év elejéig akkor várunk, mert Fujiból simán van amikor nem kapsz rendes konfigot csak a gyengébbeket drágábban.

TheNewDawn: Mint mikor a tulajok fényezik a gépüket, amikben a kijelző és alaplapot kivéve mindent cserélek és 1 órán át hallgatom micsoda remek gépsast vásároltak. Nyilván ezért jött 2,5 év után a laptopukhoz 1 köbméteres doboz, tele alkatrésszel. Ez nem egyenlítős játék, nem kell mindig "de" a nem után :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137027) TheNewDawn válasza Brandynew (#137025) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hát ha sokáig használom akkor be szoktam kapcsolni az extrém hűtést, meg vettem hozzá egy plusz külső hűtőt is.A witcher 3 esetében high, a mass effectnél medium grafikán megy, és persze, valamennyi throttling egészen biztosan van, de zavarónak nem volt zavaró egyszer sem eddig.

(#137028) Brandynew válasza TheNewDawn (#137027) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, ez volt akkor az apróbetűs rész :)

Persze elhiszem, hogy nem zavar, de ennyi pénzért lett volna masszívabb, tartósabb, throttling- és PWM-mentes laptop is. Persze nekem mindegy, nem én vettem.

(#137029) TheNewDawn válasza Tikakukac (#137026) üzenetére


TheNewDawn
addikt

2 hónapos a gép, nyilvan nem cseréltem semmit benne.Nem értem miért lenne fényezés az eddigi véleményem, ha valamilyen problémáim lennének vele, azt ugyanúgy leírnám, ahogy első napokban is pl leírtam, hogy a Windows 10 és a legfrisebb driverek feltevése nem volt egy egyszerű történet.

(#137030) Brandynew válasza TheNewDawn (#137029) üzenetére


Brandynew
őstag

Tikakukac arra célzott, hogy ezeknél a Lenovo IdeaPad-eknél olyan nagyarányú a meghibásodás, hogy pár év leforgása alatt több dolgot is cserélni kell bennük. Szervizesként nyilván nagy rálátása van erre.

[ Szerkesztve ]

(#137031) TheNewDawn válasza Brandynew (#137028) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Most már nyilván nem fogom eladni ( gondolom kb 50 et buknék minimum 2 hónap után ) és újat venni, de milyen gépre gondolsz ami ennyiért erősebb masszívabb pwm mentes stb ?
Mert én egyedül a Dell 7567 ről tudok, de az is azért + 50 ezer meg ugye nincs IPS kijelző cserébe.

(#137032) TheNewDawn válasza Brandynew (#137030) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ez nem Idea Pad hanem Legion. Idea Pad 300 vagy 500 as szériát én se vennék, tudom a Legion anyaghasználata is viszonylag trágya sajnos, ( visszalépés az Y700 hoz képest is ami szerintem jó kis massziv gép ) de az Idea Padhoz képest még igy is 100X jobb szerintem.

Csak kíváncsiságként egy kérdés ( nyilván engem nem érint már de többeket akik olvassák a topikot igen akik nem azonnal akarnak venni még új laptopot ) szóval jelenleg a legolcsóbb 1060 as kártyával felszerelt ára 350 körül van, a normális minőségűeké meg 400 ( pl y720 dell 7577 ) Szerintetek 1 éven belül várható hogy ezek az új szériás gépek beesnek majd 300 alá ? És ha igen mikor és mennyivel ?

[ Szerkesztve ]

(#137033) Brandynew válasza TheNewDawn (#137032) üzenetére


Brandynew
őstag

A Legion csak egy fantázianév, ugyanúgy az IdeaPad családba tartozik: https://www3.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/legion-y-series/Lenovo-Y520-15IKBN/p/88GMY500808

Az a helyzet, hogy a Dell 7567 még azzal együtt is jobb választás, hogy TN paneles. Igaz, az Y520-ban IPS van, de egyrészt túl sok a kompromisszum, másrészt egy gyenge B-kategóriás IPS panel van benne (PWM-es).

Persze most már tényleg teljesen mindegy, én nem az Y520-at vettem volna, de kívánom, hogy megúszd a szervizelést és okozzon örömet a használata.

[ Szerkesztve ]

(#137034) geleati válasza Tikakukac (#137026) üzenetére


geleati
tag

Jövő év elejéig akkor várunk, mert Fujiból simán van amikor nem kapsz rendes konfigot csak a gyengébbeket drágábban.

Ezt hogy érted?
Csak azért érdeklődtem most, hogy nagyjából lássam mik a lehetőségek.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#137035) Brandynew válasza TheNewDawn (#137032) üzenetére


Brandynew
őstag

Biztosan leesik majd az áruk, pl. én jó másfél éve 340 ezerért vettem a Dell 7559-emet, most 260 ezer lenne, szóval kb. ilyen arányokkal lehet számolni, de ez egyrészt nem garantált, másrészt üveggömb kéne a pontos értékek kitalálásához :)

(#137036) bakkervakker válasza bakkervakker (#137005) üzenetére


bakkervakker
csendes tag

Mi a véleményetek a HP Pavilion 15-au100nh típusú laptopról? az előző hsz.-ben kérdeztem, hogy milyen gépet ajánlanátok 100-150k ársávban pl. WoT játékra. 6 hónaposan (2.5 év garival) az aprón láttam 133k-ért. A proci gyengének tűnik, bár a GPU-hoz szerintem még éppen elmegy, a kijelző nem IPS sajna.
Előre is köszi a válaszokat...

[ Szerkesztve ]

(#137037) Brandynew válasza bakkervakker (#137036) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ez a legelső, félig-meddig ajánlott gép játékra, ha tényleg játékra kell, akkor más nincs ennyiért.

Ha van hozzá érvényes garancia, nem pixelhibás/karcos/sérült, akkor megvenném 133 ezerért.

(#137038) TheNewDawn válasza Brandynew (#137033) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Köszönöm, hát igen a szervizhez remélem soha nem lesz " szerencsém ". Nagyon sokat mérlegeltem az utolsó napokban hogy Y520 vagy Dell 7567 ( és olyannyira nem ajnározom a sajátom azzal együtt hogy elégedett vagyok vele , hogy h tőlem kérdeznék én inkább a Dellt ajánlanám szintén ) vagy várjak még picit, csak a probléma az volt, hogy amik tetszettek volna és linkeltetek ( pl Predator meg Asusból a 970 es ) azok 330 körül vannak, nekem meg 300 volt a keretem.

Végül már majdnem a Dell mellett döntöttem , laptopszalonba volt is 284 ért az alap verzió.(csak azért nem mert 300 alatt nem volt 1050ti változat belőle és valamiért úgy voltam vele hogy akkor már ha nem 1060 akkor legalább 1050ti) Szóval vártam hátha lesz belőle valami kisebb akció ami 310 ről 300 alá viszi picivel. ( most ilyen emag meg hasonló helyeken lehet volt de ilyenek nem játszanak nálam ) Ehelyett a tőlünk 100 m re levő Media Marktba futottam bele hogy 1050ti val felszerelt Lenovo 289 ről 249.

Mondom ennyiért nem hagyom ott, innentől tényleg marad az imádkozás hogy a szervizt megússzam.

(#137039) Tikakukac válasza geleati (#137034) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy náluk kifejezetten sűrűn van olyan, hogy adott konfigból nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137040) .nodi.


.nodi.
tag

ezt találtam ahogy nézegettem a gépeket. ez megérné? amit ajánlottatok hp ez azonos belsővel van. ráadásul ssd-s

(#137041) Tikakukac válasza .nodi. (#137040) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak egy baja van, hogy ez magyar levegőt sosem szívott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137042) .nodi. válasza Tikakukac (#137041) üzenetére


.nodi.
tag

ezt hogy érted. xD itt vásárolható xD

(#137043) Tikakukac válasza .nodi. (#137042) üzenetére


Tikakukac
titán

Hol vásárolható?

Legyen gyanús, hogy kérdezgetek, próbállak rávezetni a dologra és kicsit megtanítani, hogy a weboldal .hu-s vége magyar szövegekkel nem jelent magyar céget és magyar gépet. Nemzetközi billentyűzetnél kellene kezdeni a gyanakvást amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137044) .nodi. válasza Tikakukac (#137043) üzenetére


.nodi.
tag

azt látom. és? majd ha veszek akkor szív magyar levegőt. nem értem mi a gond.

(#137045) Tikakukac válasza .nodi. (#137044) üzenetére


Tikakukac
titán

A gond, hogy nem kapsz magyar billzetet.
A gond, hogy egy baromi nagy sor fogyasztói jogodról mondasz le élből.
A gond, hogy azt hiszed olcsóbban kapsz gépet, pedig egy frászt, mert a billzet és lokalizáció miatt ezek eleve lentebbről indulnak a hazai piacon.
A gond, hogy a support és garancia egyenes és viszonylag egyszerű sorába beleütsz egy román céget aki xy helyről vett egy gépet, amivel mocskosul be tudod szívni.

Ha ezek mind nem érdekelnek, szíved joga támogatni egy ilyet helyet vagy akár az itthoni fizikai üzlettel is rendelkező, klasszikus átqrós szürkeimportozott üzleteket is. Csak utána egy karakter se hagyja el a billzetet, ha adózási, javítási vagy egyéb témában gondod lenne, mivel te magad mozgatod ezt a szektort a pénzeddel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137046) .nodi. válasza Tikakukac (#137045) üzenetére


.nodi.
tag

mért mondanék le a vásárlói jogomról. amit ettől a cégtől veszek minden termékre ugyan azon jogok vonatkoznak. ha náluk vásárlom ezt meg és lemondok pár jogomról akkor bármien termék megvásárlásakor amit tőlük veszek lemondok. nekem ez nem áll össze.
"A gond, hogy azt hiszed olcsóbban kapsz gépet, pedig egy frászt, mert a billzet és lokalizáció miatt ezek eleve lentebbről indulnak a hazai piacon." akkor mutass olcsobban ilyen gépet itthon. xD mert javasolt gép 140k tól indult. az hol olcsóbb?
a garancia érvényesítését meg a cégnek kell intéznie akitől vettem vagyis ez esetben emag. nem nekem kell xy nal üzletelgetnem. itt köztem és köztük jön létre szerződés nem pedig xy nal. xy van az embagal az meg legyen az ő gondja ne az enyém.

(#137047) Tikakukac válasza .nodi. (#137046) üzenetére


Tikakukac
titán

mért mondanék le a vásárlói jogomról. amit ettől a cégtől veszek minden termékre ugyan azon jogok vonatkoznak.

Román cégtől vásárolsz. Az oldal és a nyelv a magyar. A jogaid ott érvényesek és azok amik ott élnek. Minden más max EU-s szinten megy. Ha még sosem volt dolgod fogyvédelemmel, örvendetes. Elárulok egy titkot: még rendes magánszemélyre szóló, lekövethető, biztos forrásból származó cuccokkal és mélytorokra szoktam évente legalább egyszer. Te most országokon átívelő szívásra indulsz. Sok időd lehet.

ha náluk vásárlom ezt meg és lemondok pár jogomról akkor bármien termék megvásárlásakor amit tőlük veszek lemondok. nekem ez nem áll össze.

Így, hogy kifejtettem, talán már megvan az összkép.

"A gond, hogy azt hiszed olcsóbban kapsz gépet, pedig egy frászt, mert a billzet és lokalizáció miatt ezek eleve lentebbről indulnak a hazai piacon." akkor mutass olcsobban ilyen gépet itthon. xD mert javasolt gép 140k tól indult. az hol olcsóbb?

Képtelen vagy szöveget értelmezni, erre mindegy mit írok.

a garancia érvényesítését meg a cégnek kell intéznie akitől vettem vagyis ez esetben emag. nem nekem kell xy nal üzletelgetnem. itt köztem és köztük jön létre szerződés nem pedig xy nal. xy van az embagal az meg legyen az ő gondja ne az enyém.

Hoooogyne. Ahha, igen. Nagy a káosz ahogy nézem. Rengeteg olvasásra lesz még szükséged a témában, mert jelenleg ahogy nézem nagyjából ott tartasz, mint azok, akik a szlovák átáfázott gépeket veszik meg átprintelt billzettel itt a Dohány utcából, aztán amikor kapnak csereigazolást nem tudják beváltani.

De ismét jelzem: a döntés a tied. Kikupálod magad a témában és rászánsz 1-2 napot, instant elhiszed nekem amit írtam vagy beleugrasz a gépsasba. Választhatsz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137048) .nodi. válasza Tikakukac (#137047) üzenetére


.nodi.
tag

nemtudom igazán nem vágom mit akarsz irkálni mert ha én tőled veszek valamit amit te pistikétől vásároltál és beszarik én rajtad verem le nem pistikén. azt intézd el te. ergó itt az emag árulja.(nemtudom te hol látod hogy román cég. ) az emag emag. az hogy ő honnan szerzi be az az ő dolga. ettől még szerződésben akkor is vele állok nem a románokkal. ez hova van írva egyáltalán?? én akármit eddig vásároltam soha nem mondták hoyg te ez most kinai ez most román ezzel nemfoglalkozom mert német stb. jötek futárral elvitték 1-2 hét jött egy új és ennyi. sőt. utolag téritettek meg kiszállítási dijat. jóváírtak útólag kupont és sorolhatnám. és nem román meg kinaiakkal kelledt lerendeznem hanem akitől vettem. mért ha te vennél tőlem valamit amit én gyuritól adok el neked te rajtam kérnéd számon nem?? nem pedig gyurin. hülyeség is lenne. de legalább akor téged átlehet b.. csak azt kell modnai hogy nem tőlem van beszéld meg mással. xD

(#137049) Khelben válasza .nodi. (#137048) üzenetére


Khelben
nagyúr

eMAG jelenti az S.C. DANTE INTERNATIONAL S.A. romániai székhelyű gazdasági társaságot (székhely: Bukarest, Soseaua Virtutii nr. 148, sector 6; cégjegyzékszám: J40/372/2002, adószám: 26915131-2-51);

Idézet az emag.hu-ról. De ha nekünk nem hiszel, keress rá a neten olyanokra, akiknek elromlott valamilyen cuccuk és próbálták érvényesíteni a jogaikat az emaggal szemben. Sok ilyen van, egyiknek sem sikerült. Se a magyar fogyasztóvédelem, se a magyar gyártói képviseletek nem tudnak segíteni, mert az emag román cég.

(#137050) Ispy válasza .nodi. (#137048) üzenetére


Ispy
veterán

Röviden a lényeg (mert Tikakukac szeret körmönfontan fogalmazni ;] ):

a cég román, ha garanciális ügyintézés van, a géped kireppen románba, majd onnan ki tudja hová. Ha mákod van 2-3 hét alatt megfordul, ha nincsen 2-3 hónap, ha mégjobban nincsen és nem csinálják meg rendesen (ez azért nem olyan ritka), akkor kezded elölről a kört. Ha szívózni kezd a bolt, akkor a magyar fogy. védet a hajadra kenheted, mehetsz Romániába reklomálni, stb. stb. stb. Kb. ezeket vállalod 10k-ért cserébe.

Ja, ha holnap megszűnik az emag, vagy csak átkeresztelik, akkor viszlát garancia, mert nem a magyar importőrön keresztül jött be a cucc, így mehetsz abba az országba panaszkodni, ahol eladták.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.