Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#40001) Ice&Lime válasza AxBattler (#39987) üzenetére


Ice&Lime
veterán

inspiron klón.
hol van már a 6400-as elegancia?...

(#40002) stratova válasza Ice&Lime (#40001) üzenetére


stratova
veterán

:K Bizony-bizony, szerencsére a 6x10 még azt a formatervet örökölte, bár a 15,6"-os méretben több hasznát látnám a 6520-tól megjelent numpad meglétének, mint a dizájnos hangszóróborításnak (amely alatti hangkeltő egyébként nem bír kiemelkedő hangminőséggel).

[ Szerkesztve ]

(#40003) runner 125 válasza Ice&Lime (#40001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem gondoltam volna, h valamiben egyet fogunk érteni, de véleményem szerint is az E6400 volt az eddig legszebb, legelegánsabb, legdellebb' business gép. Kár, h elhagyták ezt az irányt.
Nálam mindent vitt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40004) AxBattler válasza B-L-A-C-K (#39990) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyszerű: gondoltak az utazó, gamer üzletemberekre. ;]
Bár az új Intel igp-k már magukan is elég erősek, úgyhogy nekem egy i5 + HD4600 kombó is megfelelne, 13,3"-ban...

(#39995) runner 125
Lehet, hogy ez a gémer változat, és lesz hagyományos borítással is, bár nem lepne meg, ha újítanának: három generáció ugyanazzal a dizájnnal már uncsi lenne. Ugyanilyen okokból leszek kiváncsi az új Elitebook szériára is. Ha ott is akkora változások lesznek, mint a Probook-oknál...

(#40003) runner 125
Jah, az E4310 nálam is mindent visz! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40005) Ice&Lime válasza runner 125 (#40003) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem halad el mellette a szem, annyira jól sikerült.
már már hihetetlen, hogy ilyen volt nem is olyan rég a mostaniakhoz képest, mert a mostaniak egy teljesen más stílus.

(#40002) stratova: igen, 6400 és 6410 és vége minden szépnek.

(#40006) DragoX


DragoX
tag

Sziasztok! Kis segítség kellene, a paraméterek a következőek:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A nyár folyamán, de könnyen lehet, hogy ebben a hónapban.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 200-250e ft
(3) Felhasználási kör? programozás, net, némi játék. Audiofilebb hifi is rá lenne kötve, úgyhogy ha alap terhelésen nem hangos, az nem baj.
(4) Játékra használnád-e? Igen, főleg stratégiai játékokban gondolkozom. Civ 5 és Starcraft 2 lehetőleg ne minimumon, natív felbontással. Játszik továbbá még némi LockOn is.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? forma-forma
(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem fontos egyenlőre. Talán csak annyi, hogy jó lenne ha lenne benne mSata. (vagy esetleg két 2,5" hely, mert már van egy SSD-m, csak kicsi
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17" + full hd, vagy 15.6" + 1600x900. Inkább matt legyen, de ez annyira nem vízválasztó.
(8) Notebook tömege? Nem lényeges (azért 6 kiló ne legyen :) )
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? lehetőleg nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Memória legyen legalább 6gb, de jobb a 8. A többi lényegtelen.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? GPU: játék CPU: kernel fordítás, de emiatt nem kell bika proci. :)
(13) Eddig kinézett notebookok? VAIO SVE17 [link] (a médiában láttam 250-ért szerintem ugyan ez, nem tudom hogy lehet.) Kicsit megijedtem tőle, mert notebookcheck-ék azt mondták, hogy játék közben le fog égni a bal kezem :/ . Ez a gép is érdekelne: [link],de sok mindent nem találtam róla. A dokkoló megoldás nagyon tetszik, de méretben a 17" (fullhd) fele húz a szívem inkább, vagy 1600x900 kijelző fele 15.6"-ban
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt is lehet. Nem hátrány, ha olcsóbabn jövök ki.

[ Szerkesztve ]

(#40007) premete válasza runner 125 (#40003) üzenetére


premete
veterán

Viszont a Latitude-ok között ez készült Lengyelországban, erről jött le a festék rendszeresen, ezzel be is fejezték a lengyelországi Latitude összerakást. Most már csak a békemenet jön onnan. :)
@akik nem tudnák , a 6400-as az Inspiron volt régen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40008) Chaser válasza runner 125 (#40003) üzenetére


Chaser
titán

Ami nem fogott meg bennük a fedlap. Elvileg valami magnézium ötvözet, de csúnyán horpadt és "kopogott". 15"-ban még jobban, 13-as E4300-nál már alig észrevehetően. Egyébként designt nézve nálam is ott lett vége Latitudenek. De mai elitebookok még ocsmányabbak..remélem TP nem süllyed le erre a szintre.

szerk: DragoX: E5530 FHD 15.6" ivy i3, 18x k laptopszalonnál. HD4000 van bene, elég jó beugró vga-nak. 3 év gari, backlit bill, NBD gar ráadásul. SSD is bőven belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40009) runner 125


runner 125
nagyúr

Lehet, h az anyagminőség, merevség nem volt csúcs, de ezzel a kocka, élrevasalt design-nal engem le lehet kenyerezni. Imádom az ilyen egyértelmű, visszafogott, konzervatív formákat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40010) B-L-A-C-K válasza glspeter1 (#40000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az előbb említettem már neked hogy minőségben is gyengébb...Mondjuk azt se rossz gép szóval mellé nyúlni nem fogsz, de a 7520-as mindenben jobb.

(#40011) glspeter1 válasza B-L-A-C-K (#40010) üzenetére


glspeter1
őstag

Értem én, csak kívül esik a kereten. :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#40012) B-L-A-C-K válasza glspeter1 (#40011) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem akarok a pénztárcádba nyúlkálni, de ha lesz rá 180 ezred, akkor már +5 ezer nem hinném hogy hasra vágna, egy jobb gép miatt. De te tudod. Akkor ott van a Lenovo G580-as GT635M vgaval (ez egy átnevezett GT630M) 130 körül ugyan azon a szinten van mint az 5521-es, és még bőven marad pénzed is.

(#40013) glspeter1 válasza B-L-A-C-K (#40012) üzenetére


glspeter1
őstag

Ugyan arról beszélünk ?
Mert ez inkább + 50ezer. :B

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#40014) B-L-A-C-K válasza glspeter1 (#40013) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt is írtam neked hogy: "....185 ezer körül mozog 3 év garival. Akartam linkelni boltot, de jelenleg ott elfogyott (laptopszalon.hu)." De érdeklődni kell a boltnál mikor lesz újra, 185 ezerért még volt tegnap amúgy, (itt a pontos linkje is).

[ Szerkesztve ]

(#40015) spyduck válasza Ice&Lime (#39971) üzenetére


spyduck
nagyúr

ThinkPad-nak van hazai szervize, az IdeaPad-nak viszont Lengyelországban van. Jó hír, hogy a pletykák szerint az IdeaPad szervize visszajön Magyarországra.

(#40016) glspeter1 válasza B-L-A-C-K (#40014) üzenetére


glspeter1
őstag

Aha, akkor nem ugyan arról beszéltünk. :DDD
Nekem a 7520-ra csak az i7-es változatot hozta ki.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#40017) Chaser válasza spyduck (#40015) üzenetére


Chaser
titán

Abból 1 vagy 2 van ami ér is valamit, többi akár ne is lenne...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40018) Helmoras válasza B-L-A-C-K (#40014) üzenetére


Helmoras
őstag

Kedden még volt, akkor rendeltem. Hétvégén tudok majd "játszani" vele. Ha érdekel valakit majd szívesen leírom a tapasztalatokat ide :)

(#40019) B-L-A-C-K válasza Helmoras (#40018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze jöhet a személyes tapasztalat, igaz nem most jelent meg, és sokan ismerik, de sose baj ha több felhasználó írja le a véleményét egy adott típusról...

(#40020) privacy99 válasza DerekFold (#39994) üzenetére


privacy99
senior tag

BF4? GTA 5? Minimum 270-300 ezer Ft, hogy ezek élvezhetően menjenek.

(#40021) DerekFold


DerekFold
csendes tag

Értem. Akkor szerintetek melyik / milyen típusú a legjobb notebook amit 150.000Ft-ból tudok venni. Előre is köszönöm a válaszokat / linkeket.

(#40022) B-L-A-C-K válasza DerekFold (#40021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lenovo G580-as, de ezzel azért ne számíts ilyen full game játszásokra, lehet rajta de egy kezdő játékos gép. privacy99 kolléga jól mondja kell a 300 ezer ha komolyan akarod gondolni. De ha csak 150 ezer a kereted, akkor én inkább egy asztaliban gondolkodnék, ezért simán kilehet hozni egy olyan teljesítményt mint egy 300 ezres játékos notebook teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#40023) brumi1024 válasza DerekFold (#39994) üzenetére


brumi1024
veterán

PC-re a GTA V nem a közeljövőben várható, arról egyelőre semmi hír nincs. Szeptember 17-e csak az Xbox 360-as illetve PS3-as változat megjelenési ideje. És 150k ilyen játékok max felbontáson való futtatásához kevés. Még az Y510 sem elég egy maximum beállításos BF3 multihoz, és a 4 valós követelményeit nem tudjuk. Ennyi egy asztali játékos gépre sem elég monitorostul.

(#40024) iliili válasza DerekFold (#40021) üzenetére


iliili
csendes tag

De tényleg asztaliba full jót összehozol,ami még viszi is őket medbe!
40-50 a proci i5,40-50 VGa ami már megszolal,20 RAM,és a maradék a többi,tiszta laza :D

(#40025) Chaser válasza DerekFold (#40021) üzenetére


Chaser
titán

Fujitsu AH532 újan, használt businessből lehetnek jobbak is akár több év garival.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40026) runner 125 válasza brumi1024 (#40023) üzenetére


runner 125
nagyúr

..milyen jó, h egy szaros 40k-s boxon el fog futni. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40027) eddieke666


eddieke666
tag

Esetleg erre ötlet:[link]

(#40028) DerekFold


DerekFold
csendes tag

Belátásom szerint nagyon jó PC-m van, de mindenképp kell egy noti, mivel csak hétvégéken leszek otthon, játszani meg csak kell valamivel... :DDD

Szeretném ha segítenétek konkretizálni a dolgokat. Az első HSZ-ben említettem 3 típust. 150k-ból a legjobbat akarom kihozni. Kérem osszátok meg a véleményeteket velem, nagyon hálás lennék érte. Köszönöm.

(#40029) Chaser válasza DerekFold (#40028) üzenetére


Chaser
titán

150k-ig lenovo G580AH i3+GT635 13x k-ért játékra. 160 körül van egy samsung amiben valamivel erősebb vga van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40030) Volu


Volu
tag

Az osszes Lenovo G580-ast csak egy memoriaslottal szerelik? Miota megy naluk az a kocsogseg, hogy megvonjak a vasarlot a dual-channel lehetosegetol 100ft sporolasert?

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#40031) stratova válasza Volu (#40030) üzenetére


stratova
veterán

:F Tudtommal 2 foglalatos, csak épp 1 modul parkolhat az általad nézettben.

[ Szerkesztve ]

(#40032) Chaser válasza Volu (#40030) üzenetére


Chaser
titán

:F örülnél neki, hogy könnyen tudod bővíteni. Nagyon jó lenne, ha a 4GB-os verziókba 2x2-t raknának bele.
Hatalmas többletet ad DC, már c2d prociknál se számított kb semmit, max az igp-nél van jelentősége, ahogy az órajelének is. Persze ha valaki szintetikus tesztekkel játszik akkor fontos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40033) AxBattler válasza DerekFold (#40028) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy van még Lenovo IdeaPad Z500, illetve Samsung Series 3 NP350E5X-S01HU oprendszerrel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40034) Tikakukac válasza Volu (#40030) üzenetére


Tikakukac
titán

Izé, nem.

Továbbá innentől értelmetlen minden.

A DC pedig mókusvakításnak volt jó már elég régen is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40035) stratova


stratova
veterán

Bár nem kimondottan ON, de egész komoly frissítést kapott az E6540 dVGA szempontból:

NVS 5200M -> HD 8790M

runner 125: igaz, épp a formavilágán sajnálkoztunk, akkor elsiklottam emellett.

[ Szerkesztve ]

(#40036) runner 125 válasza stratova (#40035) üzenetére


runner 125
nagyúr

Volt mar fentebb, de jahm.

Mod.:
Mondjuk ez a konfig itthön tuti súrolja majd a 420-430k-t.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40037) B-L-A-C-K válasza stratova (#40035) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most beszéltük ki itt nem olyan rég (pár órája)... :)

runner 125: Úgy utálom mikor azt írják fentebb, mivel nekem pont fordítva van beállítva...:D

[ Szerkesztve ]

(#40038) Chaser válasza B-L-A-C-K (#40037) üzenetére


Chaser
titán

Hát állítsd be jól ;]

szerk: #40039 Kizárt dolog mert nem tudom :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40039) B-L-A-C-K válasza Chaser (#40038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Enyém jó, tiétekkel van a gond... ;]

(#40041) DragoX válasza Chaser (#40008) üzenetére


DragoX
tag

Köszönöm szépen a tippet. 17" full hd-ben esetleg nincs valami megfontolandó modell? Igazság szerint viszonylag ritkán szoktam hordozni a gépet, szinte mindíg az asztalon van a mostani notim is. Ennek fényében, ahogy nézegettem, tapogattam a notikat, ez a 17" fullhd dolog nagyon bejött. 15,6" full hd-t is próbálgattam rokonnál, de valahogy kicsit nagynak hat ez a felbontás ekkora mérethez. A nagy munkafelület viszont persze jól jönne.
Ha nincs ilyen modell, a 15,6 is okés. Esetleg olyan modellt tudnátok ajánlani, amiben legalább egy középkategóriás noti vga-van? Mondjuk m730gt környékén. Jó lenne, ha legalább mediumon azért magabiztos lenne a vga.

(#40042) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Lenne két kiszemeltem 50.000Ft értékben itt az aprón. Mindegyik használt.
Netezésre, filmnézésre, esetleg kisebb játékokra (Mafia I., Morrowind, stb, stb...) használnám.
Ők lennének azok:
Asus F5Sr és MSI GX600PX (ezt odaadná 50k-ért, rákérdeztem).
Ebben az értékben és a hirdetésekben leírtak alapján melyik érné meg jobban?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#40043) stratova válasza kerekfej (#40040) üzenetére


stratova
veterán

Szép... Ehhez pofa kell (UPS/Lenovo).

(#40044) masholnap válasza stratova (#40043) üzenetére


masholnap
senior tag

ha tippelnem kell, én a jabilnak adom a pontot. mármint a feketét. nagyon mókás tud lenni az ilyesmi annak, aki kívülről szemléli az eseményeket, de ez az indiai csodacég egy katasztrófa. na ezért nem kívánom az ideapadokat addig, amíg nincs hazai szerviz, amely lehet, hogy ugyanolyan tré lesz, de legalább nem magyarul nem tudó magyarokkal kell megvitatnom a problémámat, és van hol ütni az asztalt, és nem csak a fejemet a telefonnal.

(#40045) LaptopSystem válasza runner 125 (#40003) üzenetére

Nálam van még ilyen :)

Mondjuk nekem az új dizájn is tetszik a Dell-nél nincsen vele semmi gond :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#40046) Chaser válasza kerekfej (#40040) üzenetére


Chaser
titán

Na el lehet gondolkodni, mért szoktam azt mondani, hogy vissza kell vinni a kereskedőhöz és intézze ő. Pecsétes papír amiben elismeri hogy hibátlanul vette át, onnantól kezdve ha elbarmolja a futár vagy szerviz az már az ő baja...

DragoX: Valamelyik dell inspiron talán, de minőségben nem olyan mint a Latitude, garanciában sem.

szerk: alfa156: Nincs vele gond csak nem üzleti design..ahogy az új elitbookok sem azok...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40047) brumi1024 válasza stratova (#40043) üzenetére


brumi1024
veterán

Sajnos simán elképzelhetőnek tartom ezt, ismervén a Lenovo szerviz hozzáállását.

(#40048) Chaser válasza masholnap (#40044) üzenetére


Chaser
titán

Most is van hol ütni, a kereskedőnél ahol vetted a gépet. Te szerződésben a kereskedővel állsz, nem a szervizzel. Az csak egy opció, hogy viheted ha akarod közvetlen szervizhez a gépet. Ez akkor jó pl, ha a kisker megszűnik ahol a gépet vetted. Ezzel viszont elbuksz olyan lehetőségeket amik kiskeren keresztül megvannak. A csajszi odanyomta volna az eladó kezébe a gépet, hogy akkor lehet intézni, most nem bukott volna pénzt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40049) stratova válasza Chaser (#40048) üzenetére


stratova
veterán

Ebben a szellemben, ha a bolttal intézteti valaki, egy Acer vagy Asus gép sincsen rosszabb helyzetben, mint egy otthoni felhasználási kört megcélzó Lenovo Ideapad vagy Dell Inspiron. Lenovonál és Asusnál 2 év gar + RMA, Acernek pedig elvileg van hazai szervize.

[ Szerkesztve ]

(#40050) Chaser válasza stratova (#40049) üzenetére


Chaser
titán

Lassabb az ügyintézés, továbbra sincs közvetlen kontakt vásárló és szerviz közt. Viszont nem lehetnek meglepik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.