Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#92001) Khelben válasza BennyHUN (#91999) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha 1366x768-ban megfelel neked a legalacsonyabb részletességgel az 1-2 éves játékok futtatása (azok közül sem mindegyik lesz játszható) és lemondasz az új játékok többségéről, akkor a 840M jó lesz, de inkább a lent említett Dell-t vedd, mert arra legalább normális garancia van.

(#92002) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Itt kitöltöttem az összefoglalót: [link].
Ez pedig úgy született meg, hogy eltűnt a 128-as SSD-vel felszerelt Fujitsu Lifebook A544 a laptopszalonról, pedig el volt döntve a rendelés. Azóta viszont megbarátkoztam a HP ProBook 450 G2-vel is és most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert visszakerült az oldalra a Fujitsu. :D Ti melyiket választanátok a helyemben?

(#92003) szabonagyur válasza b.kov (#92002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amelyik tetszik, amelyiket akarod, 450-ben van msata is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92004) MZsoltee válasza Khelben (#91996) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tudom, hogy nehéz kérdés, akkor az NBDről mondunk le. Azt nem értem, hogy miért kell a DELL-nek mindenbe U-s procit rakni?! A gép a jelenlegi kollégáknak kellene és azokat a hiányosságokat szeretnénk pótolni, ami az én gépemben megvan.
E5540-et használok i7 4600U 8GB ram 500 SSHD M720GT FHd kijelző.
Nagyon jó az akkuidő, de annyit nem megy akkuról a cucc. Így nem szükséges az U-s proci,m helyette jó lenen több kraft.. Az SSD-t tudna gyorsítani a dolgon, illetve a 720-as nekünk semmire nem jó, szóval elég, ha az intel megoldása "dolgozik". Valamint a ház műanyagja kicsit gagyi hatású. A D630-asom sokkal strapabíróbb szerkezet és még simkártyát is lehet bele tenni, nem kell mobil internethez stick. Ezt már bele se mertem írni igénykén. Nem is értem a mobilinternet korszakában miért nem alapfelszereltség. De ujjlenyomatolvasó az kell...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#92005) Tikakukac válasza MZsoltee (#92004) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért van kb mindenben U-s, mert elég. SSD-vel kb. mindenre. Ahonnan indul az extra igény meg hajhászás na ott a szivacs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92006) szecska24 válasza MZsoltee (#92004) üzenetére


szecska24
tag

5540-ben is ki van építve a 3G modem helye (antennák ott vannak)

(#92007) MZsoltee válasza Tikakukac (#92005) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát igen. Ahogy észreveszem a gépek hűtése is inkább az U-s procik 5W-hoz vannak kitalálva...
Amin meglepődök az hogy dvd írót a mai napig alap, hogy raknak gépekbe, HDD +SSD helyett. Lassan kihalhatna, mint a floppy.:)

(#92006) szecska24 szétszedem és megnézem!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#92008) premete válasza MZsoltee (#92007) üzenetére


premete
veterán

Nekem az utolsó 5 gépemben nem volt dvd-író, wwan pedig igen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92009) Chaser válasza szecska24 (#92006) üzenetére


Chaser
titán

Nem biztos, hogy mindben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92010) Tikakukac válasza szecska24 (#92006) üzenetére


Tikakukac
titán

Hááát, igen többségben tuti. De ugye nem feltétlen mindben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92011) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

(1) Augusztusban (csak kíváncsiságból kérdezek ilyen hamar)
(2) 300eFt körül
(3) Alapszintű felhasználás + egyetem és játék ;]
(5) 1920*1080 alá nem adnék. IPS kijelző (esetleg jó minőségű TN) kérhető ennyi pénzért?
(7) Nem kell op. rendszer.
(8) SSD alapból nem kell, hogy legyen benne, de viszont mSATA hely legyen neki, hogy később vehessek bele.
(10) Új.

Az általam kiszemelt gépek: ASUS N551JM-CN196H vagy ASUS G551JM-DM024D
Nem tudom melyik jobb anyagminőségre felépítésre. Nekem konkrétan az N típusú tetszik, de nem hátrálok meg a G-stől sem. Néztem még ezt is, de nem hinném, hogy hoz annyit a 960M a 860M-hez képest (esetleg a driverek még tudnak rajtuk segíteni?), hogy megérje a 30eFt-os felárat?

Az i7-esek már nem ajánlottak ezekből a típusokból, ha jól gondolom, igaz? :R

[ Szerkesztve ]

(#92012) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Dell Latitude E4310-ről mi a véleményetek? Leginkább böngészésre és youtube 1080p-re lenne használva a gép. Elméletileg megkímélt állapotban van a gép. Szeretném, ha 1.5-2 évet kiszolgálna még nálam.
Illetve a Laptopsystem.hu billentyűzet matricázásáról van valakinek tapasztalata?
Előre is köszi! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#92013) csiben1 válasza csiben1 (#92012) üzenetére


csiben1
tag

Illetve másik kérdésem, hogy ezek a régebbi laptopokra mennyire problémás win 8.1-et felrakni? Driverek tekintetében persze.

You can walk straight through hell with a smile

(#92014) Chaser válasza csiben1 (#92012) üzenetére


Chaser
titán

Matricát 3-4k-ért tudsz venni olyat mint a gyári. Fórumon West-et keresd. A kitűzött feladatokra jó a gép. W8,1 tekintetében kérdezz rá a dell topikban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92015) Peddy789 válasza MZsoltee (#92004) üzenetére


Peddy789
őstag

A 3-as szériás DELL-t megnéztem minap media marktban. Nem számítottam sokra a ház tartása terén, de még aztis alulmolta. A nyiró hatásu erőkre nyeklik nyaklik az egész alap, a kijelző se valami stabil. Tényleg durva. Ehez képest a HP pavilon (ugyanaz az ár) azért jóval stabilabb volt. Sajnos az N551 asus nemvolt kirakva, meg probook se, bár azok nekem amugyis kiesnek.

Konkrétan félnék hogy kettétörik az alaplap :/ A pavilonra igaz csak 2 év a gyári gari, dehát ha kettétörik a géped vagy valami betörik azt utána ugyse lehet gariztatni nem?

(#92016) SJuli


SJuli
újonc

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valamit erre? Előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a hónapban jó lenne.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-300 ezer

(3) Felhasználás?
Általános feladatokon kívül HD és FHD videók szerkesztése.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanék rajta.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" Full HD-s matt lenne az igazi, de a fényeset is túlélem, ha nagyon muszáj. :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Általában otthon használom, alkalmanként utazásnál szoktam mozdítani, de nem hordozom minden nap.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem akarok oprendszert venni, de Windowst teszek majd rá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 GB memória nem ártana, legalább is eddig ezt mondták nekem.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
---

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is.

(#92017) Tikakukac válasza Peddy789 (#92015) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha a 3542-nél félsz, hogy kettétörik a lap akkor lesznek gondjaid bőven.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92018) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Sziasztok!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- A hónapban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 100.000 Ft körül

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
-Főiskola/egyetem, átlagos használat

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Nem játszok, néha rFactor csak nosztalgiából :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-Minimum 15,6 1366x768 (késöbbi tervezésre elég szerintetek?)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Sokat, utazás közben is természetesen

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Csak Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-Min. 750 GB
-HDD elég( de nem gond az SSD sem :) )
-4 GB RAM
-igen

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-Megbízható legyen ("ne törjön szét") átlagos használat alatt
-Magas akkumlátor üzemidő
-HDMI
-Gyors, halk

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-Csak új

Eddig HP 250 G3 amin komolyan gondolkodtam, valamint Asus X553MA-XX044D és Acer Aspire ES1-512-C1NQ .

Várom válaszotokat, véleményeteket, tapasztalatotokat!

(#92019) Khelben válasza jbarnus (#92018) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új nem lesz ennyiért, pláne olyan nem, ami strapabíró.

(#92020) Peddy789 válasza jbarnus (#92018) üzenetére


Peddy789
őstag

Azért kemény hogy 100ért, újat, ésmég SSD se lenne gond bele :D, a gyors halk megbízható meg főleg, nem gondolod hogy 100 ezer a legalja ipari hulladékok vannak laptopokból?

Szerintem vagy tegyél hozzá még 30-40et, vagyha ez a keret fix, akkor használtat nézz, van faja használt üzleti bolt, ahol ennyiért értelmes gépet lehet kapni

(#92021) premete válasza Peddy789 (#92020) üzenetére


premete
veterán

Ez van, amikor a buksza és a vágyak köszönöviszonyban sincsenek egymással.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92022) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 130.
(3) Felhasználás?
Böngészés, filmezés, office. Egy full HD monitorra lenne kötve hdmi-vel.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem kell játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, nem kell matt de valami anti glare jó lenne, hd felbontás.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem hagyja el a lakást.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
250GB hdd minimum, de ssd előny ha van olyan verzió. cd/dvd olvasó mindenképp.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Hdmi és webkamera fontos még netkabel is megy majd bele.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép és jó lenne 1-2 napos kiszállítás
köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#92023) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
Lenovo IdeaPad Z50-75-ről (AMD FX 7500, R7 VGA), van valami tapasztalat?
Ennyi pénzért a Full HD kijelző és a korrekt(nek tűnő) VGA elég olcsónak tűnik.
Programozásra, Photoshoppra, játékra (DOTA2) kellene

(#92024) Khelben válasza szcsaba1994 (#92023) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, van. Kerüld el messzire, mindhárom feladatra teljesen alkalmatlan (gagyi billentyűzet, szar kijelző, melegedő és sokat fogyasztó, cserébe gyenge konfig).

(#92025) pet075


pet075
újonc

Sziasztok
Kérdésem az lenne, hogy otthoni használatra ez a gépet tudjátok ajánlani:P 250 G3 laptop(Intel® Core™ i3-4005U Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4400 + kerülne bele 120-as Kingston SSD
Vélemény?

(#92026) Tikakukac válasza pet075 (#92025) üzenetére


Tikakukac
titán

Most telepítek egyet, kérdezhetsz.

Nem vészes 3542-nél kulturáltabb, belépő gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92027) pet075 válasza Tikakukac (#92026) üzenetére


pet075
újonc

Ezekre használnám:
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)Otthoni felhasználás, net, film,néha FHD is, Office stb
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?nem jelemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?15,6 sajnos szerintem ebbe az árba a matt nem fér bele
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Lakáson belül, nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?Max 500 ig elég lenne, SSD jó lenne de szerintem nem fér bele még az optikai helyére sem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)csak garis
Most 114,900-ért találtam +40K lenne a Kingston SSD
Ugyan ott van még ez is:
Fujitsu Lifebook A544 laptop(Intel® Core™ i3-4000M Processzor / 4GB / 500GB / Intel® HD Graphics 4600 + ebbe is bele kerülni ugyan az az SSD
Szerinted a Fujitsu megéri erre a felhasználásra a +15K-t

(#92028) szabonagyur válasza pet075 (#92027) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom hol veszed az SSD-t de a 120-as 40-ért lehúzás nagyon... ennyiért már a 256os is lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92029) pet075 válasza szabonagyur (#92028) üzenetére


pet075
újonc

Az optika helyére kerülne ebben benne van a keret is, én is találtam m olcsóbbat is, de ha utólag lesz bele rakva akkor valószínűleg ugrik a gari

(#92030) szabonagyur válasza pet075 (#92029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem tudom akkor is drága nagyon a dolog... 1280as SSD olyan 22e, keret 4-5k (itthonról rendelve, boltból). Ez akárhogy is számolom 30e. Jó gondolom kapsz a HDD-nek egy házat az megint 5e Ft, illetve a munkaköltség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92031) hermandani


hermandani
tag

Sziasztok!

Tesóm kért meg, hogy keressek neki valami laptopot.
Egyetemen tanuláshoz, netezéshez, filmezéshez kellene elsősorban.
De én azért örülnék, ha pl egy Fifa15 - esetleg újabb játékok közepes grafikán szépen mennének rajta és az 1080p filmet is gondnélkül vinné.

El is kezdtem keresgélni, de őszintén megmondom, nem tudom ezeket a proci és videokártya neveket hová tenni. (atom, meg asd213 és hasonló nevekkel van 80%-uk feltüntetve számomra :DDD)
Melyik mit tud, melyik a jobb, nem jöttem rá...

A vásárlás időpontja jövő hét. (próbálok az összefoglaló szerint írni)
150e Ft lenne a keret.

Kijelzőméret nem annyira fontos, 15-16(-17)" asztali kategória.
Hordozva nem sokat lesz, inkább szobában asztalon. (A havi 4-5 buszozáskor a laptoptáskában úgy sem számít.)

Lehessen rá oprendszert tenni (freedos-osnak mondják?) - win7 64bitet szeretnék énmagam tenni majd rá.

Ramból minél több legyen, min. 1TB-os HDD (SSD nem tudom belefér-e az árkeretbe ill. hogy egyáltalán van-e rá szükség), viszont proci és videokártyához nem értek a laptopoknál (intel és nvidia vonalat preferálom egyébként).
Optikai meghajtó is kellene.
HDMI csati, webkam jöhet, de nem életbevágóak.

Új készülék érdekelne, Magyarországon intézhető garanciával, akár lakhelyhez minél közelebb->(de nem tudom az ilyen mediamarkt és társaiban mennyire bízzak meg) mert probléma esetén nehézkes lenne pl BP-re feljuttatni (de ha nincs más megoldás nem gond)

Pár kérdés/kérés hozzá ezenkívül:
- melyik márkák a jók? Mivel érdemes foglalkozni?
- nagyátlagban mire érdemes figyelni a választáskor/vásárláskor?
- ha tudtok valami ügyes gépet ajánlani a leírt lehetőségek alapján, azt nagyon szívesen veszem! :)
/// - tudom ez nem rajtunk múlik, de a lehetőségekhez képest, nem szeretnék úgy járni, mint haverom, hogy a 2 éves gépe elavultnak számít (pedig az is 150k-s cuccos volt anno) ///

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#92032) szabonagyur válasza hermandani (#92031) üzenetére


szabonagyur
félisten

HP 455 és ennyi.

Az újabb játékokhoz meg minimum 230e Ft kellene.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92033) hermandani válasza szabonagyur (#92032) üzenetére


hermandani
tag

Ez sajnos AMD-s. (Az nem kell, a miértet hanyagoljuk.)

Gondoltam, hogy 150e-ért nem lesz 60fps-em FHD-ban a legújabb játékokban, csak ha lehet hozzuk ki a maxot abból az árkeretből :R

(#92034) szabonagyur válasza hermandani (#92033) üzenetére


szabonagyur
félisten

A max ez volt, ha tetszik tetszik ha nem nem, lehet venni valami szutyok gépet.

Vagy lehet Fujitsu A544 de azon az a kevés sem fog menni ami a HP-n menne esetleg...

A 60 FPS-hez stabilan kb noti sincs most.

AMD miért is nem kell? Nem elég vagánya? Haveroknál ciki? Felejtsd ezt el és vegyél normális gépet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92035) Tikakukac válasza pet075 (#92027) üzenetére


Tikakukac
titán

Amelyik jobban tetszik, igazándiból ez sem vészes, tökre megfelelős lehet, nem találtam benne semmi kivetnivalót ennyiből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92036) jbarnus válasza Peddy789 (#92020) üzenetére


jbarnus
csendes tag

Segítséget, tanácsot kértem nem fikázást, köszi.
Van, aki nem laptopra költi a vagyonát, nem? :) (pacsi)

(#92037) Tikakukac válasza jbarnus (#92036) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem laptopra költi akkor ne akarjon olyan igényeket ami pedig egy vagyon.

Ezt azért talán meg lehet érteni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92038) szabonagyur válasza jbarnus (#92036) üzenetére


szabonagyur
félisten

100-ért az újakból mindegy melyiket veszed, ugyanolyan rosszak minőségben és teljesítményben. Ne várd el, hogy mondjuk neked valamelyik rosszat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92039) hermandani válasza szabonagyur (#92034) üzenetére


hermandani
tag

Egy kicsit félreértetted amit írtam...
Nem 60 fps-hez kell gép, az csak ellenpélda volt és arra akartam kilyukadni, hogy intel-nvidia kombóból hozzuk ki a maxot 150e Ft-ért.

Szándékosan odaírtam egyel felette, hogy nem akarok amd - nvidia vitába belemenni.
Nem azért nem kell amd, mert ciki, vagy mert haver szidta, (és nem csak az amd a normális gép...) hanem nem kell és kész! Nem beszél rá senki semmire, leírtam az elképzelésem, nem akarok vitát. Csupán segítséget kérnék a legnagyobb tisztelettel.

(#92040) szabonagyur válasza hermandani (#92039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor vegyél 150-ből amit találsz, nem tudok mit mondani erre (és más sem fog). Ilyen áron vagy biliműanyag Asus lesz vagy valami extra gyenge Dell.

Az a baj azt sem tudod mi mire jó, csak neked Intel+Nvidia kell, de ha kapsz tanácsot nem fogadod meg.
Teljesen mindegy mit írunk, mert a hülye vagyok boltban majd meglátod, hogy 2GB VRAM meg i7 és már meg is veszed.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92041) Busterftw válasza Busterftw (#92022) üzenetére


Busterftw
veterán

Valaki erre? Elég sürgős lenne :)

(#92042) hermandani válasza szabonagyur (#92040) üzenetére


hermandani
tag

Ha az a tanácsod, hogy vegyek valami sz@rt akkor hozzád nincs több kérdésem.
Leírtam az elképzelésem, azóta csak fikázást kaptam, alternatívát nem.
Írtam egy csomó kérdést, amire eddig semmi választ sem kaptam, csak az amd-det szajkózod.
Ennyi erőből felesleges segítséget kérni, mert "vegyél amit találsz" alapon bárki tud vásárolni akármit. Segítség=0.

(#92043) pet075 válasza Tikakukac (#92035) üzenetére


pet075
újonc

Köszi a segítséget :)

(#92044) szabonagyur válasza hermandani (#92042) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na jó záró hozzászólásom hozzád, elegem van a gyökketes emberekből mára...

Elvárod, hogy ajánljunk jó gépet-->> Megtörténik megkapod a legjobbat ennyi pénzért->>Nem tetszik mivel nem envídia meg intel-->>Ami marad mind hulladék-->>pattogsz, hogy minek csak sz@r maradt hátra :W

Kérdéseid: fingod nincs a notebook frontról, de szerintem asztaliról sem. Elvárod, hogy minél több minden legyen benne, minél erősebb legyen, de fizetni meg már nehezedre esik és még neked áll fentebb, hogy ha valaki megmondja, hogy ha gép kell fizetni kell érte.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#92045) Because


Because
őstag

hát nem lennétek jó tanárok páran innen :D
ilyen kevés türelemmel nem is értem minek vállaljátok a szerepet itt
sokan nem értünk a dologhoz, de akkor el kell magyarázni miért az és miért nem ez (persze ha nektek van hozzá mélyebb tudásotok) és igen mivel itt gyűjtitek a hozzászólásokat ezért akkár 100x100 ugyan azt leírni mindnekinek. ezt neveznék segítségnek! :)

(#92046) Tikakukac válasza Because (#92045) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is mennék oktatónak az biztos. Napjában 10-szer mondják meg nekem mekkora hülye is vagyok, hidd el akkora türelmem van, hogy azt nem tudnád ábrázolni egy grafikonon sem. Ha nem lenne türelmem akkor régen végigvertem volna pár embert, nem tettem, ergo van türelmem. Hosszú évek óta. Pedig feszegetik a dolgokat rendesen, vannak nagyon ügyesek.

igen mivel itt gyűjtitek a hozzászólásokat ezért akkár 100x100 ugyan azt leírni mindnekinek.

Vagy 50 hsz.-t mindig visszaolvasni. Ezt pedig keresésnek és értő olvasásnak hívják. Ha valamit nagyon komolyra vennék a magyar érettségiben az a szövegértés. Az emberek többsége egy plakátot tud max egyben értelmezni ahol van 3 szám és 3 szó. Ezután már offline van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92047) SJuli


SJuli
újonc

Nekem nem akarja valaki osztani az észt egy kicsit? Ja, nő vagyok és zenész, úgyhogy előre elismerem, hogy fogalmam sincs a témáról, ezért is kérdezlek titeket! :)
http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_92016-92016.html

(#92048) Khelben válasza Busterftw (#92041) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A544, de ilyen felhasználásra inkább egy 80k-s használt üzletit vennék.

(#92047) SJuli: Asus N551 + ram.

[ Szerkesztve ]

(#92049) sulaco79 válasza hermandani (#92042) üzenetére


sulaco79
tag

Még ha olykor-olykor nyers is a stílus, van bőven igazság abban amit a nagyurak mondanak:

1. Hurcolászós-nyitogatós laptop a konzumer (80-150-ig) kategóriában orosz rulett, hiába 4. generációs i core meg belépő szintű dedikált videócsip.
2. Meghibásodás esélye exponenciálisan nő az életkorral + jellemzően szemét garanciális háttér
3. 1 éven belül elvesztik az értékük 50%-át, a garancia lejártával pedig eladhatatlanná válnak (annyiért amennyiért el szeretnéd)
4. A mai haswell (4. gen) i3-i5 vagy akár i7-es u-sok, két év múlva menthetetlenül elavulnak.

Ha jót akarsz, akkor veszel egy 3. generációs M procis (ix-3xxxM, cserélhető), HM77-QM77 chipset-es, expresscard-os,kb. 2 éves használt üzleti gépet ebből a pénzből.

Sokan nem is gondolnák, hogy a DIY EGPU-front (asztali videókártyák laptopra kötése) mennyire fejlett manapság. Egy i5-3xxxM-hez egy asztali GTX 750 OC-t, egy i7-36xxQM-hez akár egy GTX 760Ti-s köthetsz...+50-60k-ért Alienware teljesítmény...

Szóval újonnan ennyi pénzért nem kapsz jót, de ha szétnézel a használt piacon simán találsz olyan gépet, ami egyrészről bírja a mindennapos masszív használatot, és hosszútávon is perspektivikus...

(#92050) szabonagyur válasza Because (#92045) üzenetére


szabonagyur
félisten

El is olvasod amúgy amiket írunk vagy csak a felét?

De leírom neked röviden hátha így megy:
Kolléga kért gépet 150ből a legjobbat-->megkapta->AMD nem kell->mondtam, hogy pedig ettől jobb nincs->de AMD nem kell->mivel intel+nvidia mind gyenge így teljesen mindegy mit vesz-> erre megsértődik, hogy minek mondom, hogy vegyen rossz gépet---->>>> Következtetés: jó gép nem kell, rossz gép kellene, de mégsem mivel rossz.-->Tehát kolléga elvárja, hogy majd a varázskalapból valaki elővesz egy Dell 3542-t 840M-el 150-ért, vagy akár egy Asus N551-et.

Kifejtenéd ettől mit kellene többet tennem? Kíváncsi lennék rá... írod, hogy türelmesebben. A kolléga a témát letudta annyival, hogy ha nem tudok intel+nvidia-t ajánlani akkor hagyjam is a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.