Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1901) ktommy91 válasza bme (#1900) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha nem zavar hogy nem lehet lekapcsolni a radeont akkor jó vétel.

Nincs kerítés.

(#1902) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
160-80 ezerből milyen laptopot tudnátok nekem ajánlani ami esetleg játékra de leginkább netezésre is filmnézésre kellene .
Előre is köszi a segítséget !

(#1903) Chrisluke


Chrisluke
csendes tag

Aloha! Olyan notebookot keresek amelynek van billentyűzet megvilágítása ilyen pl. a Toshiba Portege Z830 ha jól tudom, de ha valaki tudna ajánlani valamit ezen felül is nagyon megköszönném.

(#1904) premete válasza Chrisluke (#1903) üzenetére


premete
veterán

Vegyél hozzá egy usb-s ledet, az is megvilágítja úgy, ahogy egy beépített led felül.
@DarkDeer: nem háttérvilágítást kérdezett, egyébként sem valószínű, hogy az ultrabook mérethez a 15-17"-osok szóba jöhetnek. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1905) DarkDeer válasza Chrisluke (#1903) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Pár napja én ezeket találtam:

Magyar háttérvilágitásos billentyűzetű notebook-ok:

15,6"
-Asus N56
-Lenovo Y580
-Dell Vostro 3550
-Dell Latitude E5520
-Dell Latitude E6520
-Toshiba Satellite P750

17,3"
-Asus N76
-Dell Vostro 3750

(#1906) spyduck


spyduck
nagyúr

Ha vki nagyon unatkozik tudna ebben segíteni? :) [link]

(#1907) Pikkolo^^ válasza Tikakukac (#1861) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ár érték arányban is? [link]

(#1908) visszamennyé válasza bigwolf277 (#1898) üzenetére


visszamennyé
csendes tag

Üdv
Mit szeretnél róla tudni???
Előny, hogy 3 év garis, matt kijelzős, "fémes" ,a proci egy AMD A4 proci, na meg a video kari egy Radeon HD 6480g
hátrány pl hogy nincs benne legalább kettő i7-es proci pedig akkor sokkal gyorsabb lenne

(#1909) Tikakukac válasza Pikkolo^^ (#1907) üzenetére


Tikakukac
titán

Így sem jó. Ha alaplap bácsi bemondja az unalmast az nagyon durva pénz. Merevítés nélküli notik szeretik ezt. Ez pedig olyan. Ekörül alfa is ad már valamilyen quadro karis gépet, kisebb szerencsével.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1910) Pikkolo^^ válasza Tikakukac (#1909) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az, hogy nincsen benne merevítés honnan derül ki?

(#1911) spyduck válasza Pikkolo^^ (#1910) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tudni kell ;]

(#1912) Tikakukac válasza Pikkolo^^ (#1910) üzenetére


Tikakukac
titán

Az árából mindenképp, a gyártótól főleg jelen esetben persze. Leginkább szétszedés után vagy egy pár jól sikerült mérnöki rajzocska is segít. De ha hosszirányban megtekered a gépet, akkor nyöszörög és nyeklik. Kopogós legolcsóbb műanyagok, semmi átgondoltság a hűtésben. Ezek jellemzik kb. az összes PB gépet.

spyduck: Telefonos gerincműtét után szerintem ez már igazán semmiség lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1913) dcm


dcm
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék pár héten belül beszerezni egy új notebookot. Ultrabook vagy nem sokkal nagyobb méretű kellene, lehetőleg 1366x768-nál nagyobb felbontású képernyővel és Ivy Bridge CPU-val. Körülnéztem már pár boltban, de egyáltalán Ivy Bridges laptopot nem is találtam. Van egyáltalán már ilyen Magyarországon (a magyar billentyűkiosztás fontos sajnos..)?

Ha van valakinek ötlete, mondja :) . Ár (nyilván ésszerű keretek között) nem számít.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#1914) sec0nd


sec0nd
tag

Laptop vásárlás előtt állok, eddig ezt a két típust néztem ki, de más is szóba jöhet ilyesmi árban:
-Toshiba Satellite Toshiba Satellite L850-13U (Intel Core i5 2450M / 6GB / 500GB / AMD Radeon HD 7670M)
-Dell N5110 (Intel Core i7 Mobile i7-2670QM / 6GB / 640GB / NVIDIA GeForce GT525M 1GB VRAM)
Az árkülönbség 25-30 ezer forint a két típus között, a Toshiba az olcsóbb.
olvastam hogy nem is ajánljátok az Inspironokat..
Mit ajánlanátok? Melyiket ismeritek?
Játszanék is rajtuk. Illetve várható e árcsökkenés vagy vegyen meg most? Még ráérne 1 hónapot.

(#1915) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Köszömöm mindenkinek a segítséget gazdája lettem egy ProBook 4535s-nek . Remélem nem fogok csalódni benne

(#1916) Tikakukac válasza dcm (#1913) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem maga az ultrabook is ésszerűtlen, felárat fizetni egy lapos, portok által kiherélt, akksi cserélhetetlen valamire, az nem okés főleg.

Szóval mondj egy pontos keretet és hozzá felhasználási kört.
Miért is kell annyira az Ivy proci amúgy?

sec0nd: Mindenképp a Toshiba. Játékra annyi pénzből jobbat nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1917) sec0nd válasza Tikakukac (#1916) üzenetére


sec0nd
tag

Bírja a strapát, ugye? Minőségben milyen?
Az i5 elég lesz? Az asztali gépembe i7-920 pörög, de nem igazán használom ki teljesen.
Nem renderelek és nem szoktam videót vágni/konvertálni.

(#1918) dcm válasza Tikakukac (#1916) üzenetére


dcm
csendes tag

Nem kell feltétlenül Ultrabooknak lennie csak jól hordozhatónak. Főleg Office-ra / sok tabos (~50-70) netezésre kell. Lightos játék és multimédia feladatok miatt nem ártana a HD 4000, meg egyáltalán a hosszabb élettartam miatt is inkább a legújabb generációs modellt vennék.
Legyen akkor max. 500000 a keret, de mint mondtam nem fontos szempont ha teljesíti az összes feltételt.

(#1919) Borote válasza dcm (#1918) üzenetére


Borote
addikt

Hááát, a ThinkPad x230-nak sajnos csak 1366x768-as a kijelzője, szerintem arra a felbontásra az nem olyan rossz. Cserébe IPS a panel, IB processzorral van, jó a billentyűzete - nem olyan süppedős kemény nyomáspontú szar, mint az ultrabookok többségének...

(#1920) franc0 válasza dcm (#1918) üzenetére


franc0
őstag

Így van, ha van lé akkor ThinkPad X230.
Vagy akár a tablet verzió, jól jöhet a Win8-hoz majd. A tabletek mind IPS-ek.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1921) Tikakukac válasza sec0nd (#1917) üzenetére


Tikakukac
titán

Mivel kell a hardver olcsón, ezért nem elitebook a minőség, de azért elég kellemes a plasztik. i5 bőven elég, ha nem renderelsz akkor főleg.

dcm: 500k?! Lehet álszent vagyok, de azért ennyi pénzt nem költenék el notira. A tiedet sem költeném feleslegesen. Játékokból mi kellene és mekkora felbontással? Mennyire számít a súly és az akku? Jó a gép innen apróról is (tök új, max külföldről behozott)? Lehet, hogy a kereted feléért is találunk egy remek gépet, és akkor marad tarcsiban egy csomó suska.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1922) sec0nd válasza Tikakukac (#1921) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm szépen!
Érdemes biztosítást és garancia kiterjesztést vásárolni?

(#1923) dcm válasza Borote (#1919) üzenetére


dcm
csendes tag

Az X230 viszont nincs még hivatalosan Magyarországon, nem? (Azaz nincs magyar billenytűs...) A 768p kijelző nem nagy baj, csak azért tartok tőlük, mert a nagy részük borzasztó rossz minőségű. Ha van IPS közeli minőségű 768p-s az is jó. Az 500k-t felső határként mondtam, de nyilván minél olcsóbb, annél jobb.

Tikakukac: Az aksi jó lenne ha 5 órát minimum bírna, bár az Ultrabookoknál ez általában megvan (az X230-nál méginkább), súlyban pedig 2kg körül van a határ ami még könnyűnek mondható szerintem. A külföldről behozott gépekkel megint az a baj, hogy a billentyűzetük nem magyar :S . Ezért vagyok kissé tanácstalan, mert ha az nem lenne szempont akkor 5 perc alatt találnék jót külföldről..

(#1924) Tikakukac válasza sec0nd (#1922) üzenetére


Tikakukac
titán

Extra gar szerintem elég olcsó hozzájuk, az megérheti. Biztosítási dolog megy egyénfüggő, plusz érdemes elolvasni a pontos feltételeket is.

dcm: Max egy billzet cserét megejtesz. Szerintem hazai szerviz simán átszereli pár Deákért, bár erre nem esküszöm meg minden gyártóhoz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1925) Borote válasza sec0nd (#1922) üzenetére


Borote
addikt

Igen, de nem ilyen bolti 'izét', hanem hivatalos Toshiba garanciakiterjesztést, olcsón lehet venni, akár négy évre is :) (Ismétlem, nem bolti, hanem hivatalos Toshiba a jelszó ;) )

(#1926) franc0 válasza dcm (#1923) üzenetére


franc0
őstag

Kapható itthon is, rengeteg boltban.
Hamarosan befut az új szállítmány, 275-ért IPS-es ThinkPad X, nagyon baráti.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1927) sec0nd válasza Borote (#1925) üzenetére


sec0nd
tag

Innen rendelhetek, megbízható?
Ez csak bolti garancia, nem?
Hol kaphatok toshibát?

(#1928) Borote válasza sec0nd (#1927) üzenetére


Borote
addikt

Jó bolt :) a szalonnál is van gyári garancia, de néhány ezressel többért +2 évet kapsz :)

(#1929) sec0nd válasza Borote (#1928) üzenetére


sec0nd
tag

+2 hol?
:R
Megvehetem most, vagy lesz olcsóbb is? (vagy inkább drágább lesz, mert most akciós ? )

[ Szerkesztve ]

(#1930) Borote válasza sec0nd (#1929) üzenetére


Borote
addikt

Inkább a forinttal szokott változni a gépek ára, nem hiszem, hogy hirtelen olcsóbban adnák...
Pl Toshiba honlapja, de árgépen is utánanézhetsz. Vagy felhívhatod egyenesen a Toshiba magyar képviseletét.

(#1931) dcm válasza franc0 (#1926) üzenetére


dcm
csendes tag

Ez jónak tűnik. Nem ismertem ezt az oldalt. Köszi szépen! :)

(#1932) bohóc21


bohóc21
csendes tag

Sony VAIO SVE1511S1E VAIO

vagy

ASUS N56VM-S3052V ASUS

????

Valamint tudtok e valamilyen információt arról, hogy ezt a VAIO-t lehet e már kapni boltokban? Mert webshopokban egyenlőre nem találtam.

(#1933) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

A régi laptopom megadta magát, újat kellene vennem, de akkora a választék, hogy képtelen vagyok dönteni, meg nem is értek hozzá, csak használom, ezért a segítségeteket szeretném kérni.
A felhasználás nagyjából általános, bár az asztali PC mellett ezzel is dolgozok néha, főleg word, excel, powerpoint, de előfordul néha, hogy építész tervező programot (archicad) is használok....nem tervezek vele, csak ami kész tervet küldenek az építészek megnyitom, megnézem.
Ezentúl nagyon lényeges, hogy fullhd videókat is le tudjon játszani gond nélkül (LCD TV-hez is kötném), néha esetleg egy kis játék, de nem elsődleges.
A méret 15", i3-as proci, 4 gb ram, 500-750 gb hdd, aránylag jó videokártya kellene, és bruttó 200e alatti legyen (ha belefér a win7 is, akkor az előny)

Amitől idegenkedek az az Asus (eddig ez volt, nem igazán voltam elégedett vele).
Mit tudnátok javasolni? (esetleg linkkel együtt) :R

(#1934) bohóc21 válasza bohóc21 (#1932) üzenetére


bohóc21
csendes tag

egyenlőre csak ezt találtam, de élőben is jó lenne megnézni: VAIO

(#1935) Tikakukac válasza bohóc21 (#1932) üzenetére


Tikakukac
titán

Miért pont ez a kettő?

fireman: Minőségben, árban meg amiket írtál ez adja ki szerintem a legjobban. Proci hozza a kisebb i3 procikat, max k10stat neki, és akkor addig húzod, ameddig szeretnéd, józan határon belül.
A játék a nem mindegy (mit, milyen felbontáson stb.), meg, hogy mennyit lenne hurcolva, akksiról használva. Azok kiejtenének pár gépet.
Esetleg van ez a Probook i5-el is, +30k-ért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1936) bohóc21 válasza Tikakukac (#1935) üzenetére


bohóc21
csendes tag

Tulajdonképpen a legfőbb oka a design. Nem szeretnék sablonos, tucat kinézetű laptopot. Régóta válogatok, pénz gyűjtése alatt volt rá időm és per pillanat ez a kettő az, ami megfog. Úgy gondolom a konfigurációval sincs különösebb probléma, habár tudom, hogy olcsóbban is kapnék hasonlót. És mind a kettőben vannak teccetős plusz tulajdonságok. Nem vagyok hatalmas gépzseni vagy kocka vagy gépbuzi, ezért van az, hogy az általam meghatározott összegből nem a legerősebb konfig kihozása a cél.

(#1937) Tikakukac válasza bohóc21 (#1936) üzenetére


Tikakukac
titán

A legjobb ebben a trendi dologban, hogy el nem hiszed, de a batár szögletes TP-met megcsodálják. Uncsiméknál van 3 laptop, és mikor meglátták, nem tudták mi ez. Előadásokon is van minden: MBP, csoda Inspironok minden színben, Vaio-k meg amit akarsz. Ott például (joggal) lehet vagizni egy ilyen szörnyeteggel, mert érdekes, és mert megosztja az embereket. Szóval kétélű a kés.

Amit mondanék általános használatra: Samsung NP300 valamilyen spec. színezett fedlapos kivitelben, esetleg Probook, szálcsiszolt külsővel, valamelyik Toshiba ezzel a rombuszmintával, Vostro-k is kecsesek meg ööö, hát nem tudom.
Mindenesetre a kinézet mellett a minőség domináljon, ha lehet. Mert lehet szép a Vaio, de mikor a szervizben van akkor maximum a fényképét nézegetheted. (Csak példa volt, mostanában olyan sok rosszat már nem hallok felőlük).

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1938) bohóc21 válasza Tikakukac (#1937) üzenetére


bohóc21
csendes tag

Nem a "vagizásról" van szó, hanem egyszerűen szeretek olyat venni, ami tetszik. Hidd el, végignéztem jó pár lapost és nekem személy szerint ezek azok, amik. Persze nyilván az állat brutál VAIO-k vagy az Apple laposai is tetszenek, de az már más árkategória. A VAIO felé pedig pont azért hajlok jobban, mert eddig a Sony laptopjairól nem hallottam/olvastam rosszat, sőt prémium minőségű termékek. Persze konkrétan erről a típusról nincs még vélemény, de még teszt sem, ezért az még zsákbamacska dolog ez tény. Az Asusról viszont olvastam, de az is egy elég új példány szóval itt sem jobb a helyzet. Viszont az Asusokat vagy nagyon ajánlják, vagy belebotlik az ember lebeszélőkbe is.

Samsungon sokat gondolkodtam, sőt, az volt a befutó, de ahogy olvastam a hírt, hogy elérhetőbb áron jön a VAIO, akkor azért már az háttérbe szorult. Másfelől a Samsung tudomásom szerint még nem egy tapasztalt nagyöregnek számít laptopok terén, persze ez nem feltételezi azt, hogy rossz minőségű lenne. Ezzel ellentétben a VAIO-knak meg van a hírneve.

HP-t sem szeretnék, mert saját szemmel látom ismerősömét és vannak vele gondjai sajnos...

Szóval természetesen a minőség dominál mindenek felett, ezért is írtam ide, ezért is szeretnék véleményeket olvasni, mert ha csak a baj van velük, nyilván nem veszem meg. ;)

(#1939) Borote válasza bohóc21 (#1938) üzenetére


Borote
addikt

Ilyet nehéz mondani, hogy az Asus-t valaki nagyon ajánlja vagy nem - egyik véglet sem nagyon látja át a dolgokat.
Egy K-s vagy X-es Asus-t (jelenleg) én sem ajánlanék, az N-esekkel nincs gond (bár a billentyűzetük szerintem pocsék :D )

Milyen HP-val volt gondja ismerősnek? Mert gyárt a HP nagyon jó gépeket :)

Mire szeretnéd amúgy használni a gépet? (Ha a minőség dominál, azért belépő VAIO-t szerintem ne vegyél :B rám nem tett olyan hú de jó benyomást... nem tudom amúgy, hogy ez a darab mennyibe kerül, vagy hova sorolja a Sony)

[ Szerkesztve ]

(#1940) Tikakukac válasza bohóc21 (#1938) üzenetére


Tikakukac
titán

A Vaio itthon sem egy nagy valami, nem emlékszem mikor jöttek be (néhány éve maximum) az első rendes gépek, de igencsak fióka a support rész. Samsungról viszont van egy raklap teszt és marha sokan használják, sok bajuk nincs eddig.

VAIO-nak van hírneve, legalábbis nekem bele van égve az agyamba pár dolog. Sorolom: akksi elfüstölés, alaplap hiba, vidkari gondok, ház szétesés, esetenként random paranormális jelenségek. Nincs a környezetemben ilyen gép, de az első 1-2 sorozat ami lement itthon, az hozott bőven ilyeneket. Szóval oké, prémium, csak azért lássunk mindent, ne csak a fanokat.

HP. Milyen HP? Mert addig okés, hogy láttál 1 gépet. Én meg láttam nagyon sokat. spyduck szerintem addig nem is tud számolni mennyi HP-t látott életében, de azért 1-2 géppel ne írd le őket. Tapogass meg egy Elitebookot, vagy Probookot és állad le fog esni. Jó értelemben ofc.

Ha használt gép is okés, akkor 1-2 év garival lehet kapni Elitebookokat i5 procikkal már ilyen 120-130k-nál (TP-ket nem írom, mert azok tényleg nem trendik, de persze ott is van minőség a köbön) is, és azért a full fém szálcsiszolt borítástól, betonzsanértól meg a többi extrától igencsak megindul az ember nyálelválasztása. 8440p egy hét után olyan birtoklási vágyat okozott, hogy alig akartam eladni a megrendelőnek :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1941) bohóc21 válasza Borote (#1939) üzenetére


bohóc21
csendes tag

Általános használatra venném. Talán nem a legalja belépő kategória, 220-at kérnek el ezért a típusért. Az N-es Asusért meg 250-et. Igazából ez az Asus volt az, aminek vártam a megjelenését nagyon, már-már biztos voltam benne, hogy amint megjelenik, megveszem, csak közben meg akadt a szemem a Sony megújított VAIO E szériáján, ráadásul az eddigi minőségibbnek ható VAIO-k méregdrága áraival szemben ennek elfogadható ára volt/van, és az én (ezekszerint informálatlan) agyamba az ugrott be, hogy egy VAIO az mégiscsak egy VAIO és szemmel láthatóan jobb minőségűnek gondolom az eddigi gagyi E szériánál.

Sajnos valahogy éreztem, hogy itt lankadni fog a lelkesedésem a Sonyval kapcsolatban az írásaitok után :(

De igazából megvárnék azért még egy tesztet, pár tapasztalatot, hátha.

Továbbá volt szó színezett burkolatról. Na az azért már nem kéne. Egy fehér laptop még oké, nagyon jól tud kinézni, de elsősorban a formavilág az, ami számomra nyom a latba.

(#1942) bohóc21 válasza Tikakukac (#1940) üzenetére


bohóc21
csendes tag

Használtan nem szeretnék. 200 körüli összeget szánok rá. Ha van időtök vagy kedvetek, vagy feldob nézelődni :D, akkor szívesen fogadok konkrét ajánlatokat is. ;)

(#1943) franc0 válasza bohóc21 (#1941) üzenetére


franc0
őstag

Az egy dolog, hogy néznek ki a gépek képekről, messziről.
De amikor kézbe veszem a gépet, szeretem érezni hogy ezt mérnökök akták össze, nem sales-esek.
Én mindenkinek csak üzleti gépet tudok ajánlani, még ha használtan is. Azok közül ami a legdivatosabb, az szerintem a HP EliteBook.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1944) Tikakukac válasza bohóc21 (#1942) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy a kolléga mondta felettem, fogd meg, tapogasd. Tényleg. Annyival másabb megfogni egy divatra termett cuccot egy tényleg jól fizetett mérnökök által gondosan összerakott gépnél, hogy hihetetlen.
Mellesleg 140k körül már fóliás, talán emberi kezek által sohasem érintett EB-ket kapni, amik miután megaláztak egy nagyjából bármilyen gépet, elegánsan el is temetik azt. Szvsz kinézetben is jók.

Ilyesmi lenne 1-2 színben még. Szerintem igen kellemes a formaterv és tényleg van színválaszték. Árban vannak olcsóbb helyek, csak ötletelek perpill.

Vidkarit visszavonom a Sony hibától, az nVidia specifikus dolog volt, repedtek a tokok ha jól emlékszem. De a többi az belsős gond volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1945) bohóc21 válasza Tikakukac (#1944) üzenetére


bohóc21
csendes tag

Na most oké persze, üzleti gépek árban is elég minőségiek, véleményem szerint mindenki azt venne. Természetesen mielőtt megvenném, kezembe venném, biztos vagyok benne, ha webshopról is rendelném, előtte valahol saját szemmel is szeretném látni, szóval ez a tapogatós minőségellenőrzés minden további nélkül meglenne, még ha most nem került volna szóba akkor is. Aláírom, hogy talán úgy indítottam a témát, hogy úgy hatott, hogy egy csillivilli divatgépet akarok venni, de ez azért távol áll a valóságtól. Ésszerűen szeretnék választani és természetesen preferálom a minőségileg összerakott cuccokat, példának okáért egy fém borításért eléggé tudnék örülni.

Ja és mondtál egy nagyon jó dolgot. Birtokolási vágy a laptopod iránt. Na ez az amit érezni szeretnék, ezért fontos a formaterv, hogy ha ránézek akkor az fusson át az agyamon, hogy igen, ez a cucc az enyém báttya! :D

Ez a Dell is igen csinos darab az biztos, a fémszürke színű leginkább. De specifikáció terén nem veri az általam említett VAIO és az N szériás ASUS? Bár én a mai alaplapos, videókaris... témákhoz nem igazán értek, mert annak idején még az számított, hogy minél nagyobb szám van az alkatrész nevében, annál jobb :D Viszont azt tapasztalom, hogy ez ma már nem teljesen így van sajnos

(#1946) Borote válasza bohóc21 (#1945) üzenetére


Borote
addikt

Játszani fogsz? (Mivel, milyen részletességgel?) Munka szerűen videót konvertálni? Bármi GPU igényes feladatot fogsz végezni a gépen?

(#1947) Tikakukac válasza bohóc21 (#1945) üzenetére


Tikakukac
titán

A fórum kiteszi az emberek nagyon minimális %-át. Na ennek is csak egy szelete tudja, hogy a renew vagy kifutó szériás, éppen használt vagy bemutató darabos felső kategóriás üzleti gépek konzumer árban kaphatóak. Én 1-2 gép kivételével mindenkinek ilyeneket ajánlottam, majd vettem a környezetemben. A konkrét 8440p után beszéltem fél órát az tulajdonossal, és már dadogott, annyira tetszett neki. No, ennyire frankón vannak megcsinálva az üzleti gépek. Kis hozzáértéssel pedig simán megúszható olcsóért is.

Én imádom az itthoni gépeinket, van talán 5 vagy 6 notink is. Mindegyik másban jó, másra való. A birtoklási vágyakat meg igyekszem féken tartani én is.

A kérdés az, hogy mire használnád leginkább. HD videók meg pár régebbi játék bőven elmennek az integrált karin, cserébe akksi időben ez a legjobb megoldás.
Prociból ha nem mágiára meg konvertálásra használod a gépet, szintén elég lenne egy i3. Mellé meg egy SSD és a világból kirohansz. A túl nagy dolgok beépítése vagy extra hőt és fogyasztást hoz, vagy bőséges extra pénzkiadást.
Konfigban meg a Vostro el tudja verni a fentebb említett versenyzőket is. Asus árban van egy ilyen. Ezzel már lehet játszani, konvertálni meg amit akarsz. Ha nem szeretnél akkor 200k alatt vannak a dedikált kari mentes, kisebb procis gépek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1948) franc0 válasza bohóc21 (#1945) üzenetére


franc0
őstag

Önmagában a fém borítás még nem egy olyan húdejó dolog. Az a fontos, hogy a gép belső merevítése megfelelő legyen. Ettől nyilván masszív lesz egyrészt, másrészt nem csavarodik az alaplap, ami jót tesz az élettartamnak.
A másik baj a fém borítással, hogy puha. Ha odavered, behorpad és nézheted a horpadást évekig.
Személyes példa: van egy X200-as ThinkPad-em és egy HP 4530 ProBookom. Előbbit sokkal jobb érzés kézbe venni, pedig kívülről nézve csak a zsanér fém.
A ProBookom fedlapján pedig van egy baszott nagy horpadás, mert egy tárgyaló ajtaja épp akkor nyílt, amikor elsétáltam előtte...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1949) Pocok256


Pocok256
veterán

Na feltúrboztam a gépem egy ocz agility 3 120 gb -os SSD -vel :D Mindenkinek ajánlom ! :)
Komolyan minden pc ben gyári felszerelésnek kéne lennie :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1950) brumi1024 válasza Pocok256 (#1949) üzenetére


brumi1024
veterán

Remek döntés! :)) Csak az a gond, hogy könnyen hozzászokik az ember és ha bármely más hdd-s gép elé ül megőszül mire elvégez rajta valamit :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.