Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47001) Fkris válasza Stauffenberg (#46999) üzenetére


Fkris
őstag

ez nem tul jo hir:/amint gepkozelbe erek, kikeresek par boltot, es korbetelefonalok, hatha van par kosza peldany az eterben...
ha nem lenne, akkor ebben az arkategoriaban milyen gep van, hasonlo tulajdosagokkal?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47002) Dell XPS válasza HF77 (#47000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt leszámítva, hogy egy tipikus alaplap problémás típus, és ezt nem menthető még megfelelő odafigyelés mellett sem. Szóval bármikor, egyszer csak..

Üdv, Dell XPS

(#47003) HF77 válasza Dell XPS (#47002) üzenetére


HF77
senior tag

akkor inkább ne.??? necces lehet?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47004) Dell XPS válasza HF77 (#47003) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem inkább ne, bár ebben az ársávban mozgó laptopok mindegyikénél jelentkezhet probléma, de ez kiemelt kockázatot élvez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#47005) HF77 válasza Dell XPS (#47004) üzenetére


HF77
senior tag

van valami konkrét típus,márka ami ebben az árkategóriában (40e) még jó vétel lehet??
pár ismerős a IBM t60-61 gépet mondja..! joggal..??

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47006) spyduck válasza orbo (#46998) üzenetére


spyduck
nagyúr

2 het a legujabb info, viszont ennel tobb mar nem lehet.

(#47007) Dell XPS válasza HF77 (#47005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez már teljesen szubjektív (személyes tapasztalatokra épül), de a HP, Dell, IBM ThinkPad egyes típusai idetartoznak. Teljes joggal, én még biztosítanám magam garanciával is: [link]

Üdv, Dell XPS

(#47008) orbo válasza spyduck (#47006) üzenetére


orbo
tag

Honnan érkeznek ezek a gépek?

(#47009) spyduck válasza orbo (#47008) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kína, honnan máshonnan :)

[ Szerkesztve ]

(#47010) HF77 válasza Dell XPS (#47007) üzenetére


HF77
senior tag

igen hasonlót találtam már,még olcsóbban is,de a kevés ram és a kijelző kicsi felbontása miatt nem győzőt meg teljesen :U

EZ esetleg vagy
Ő

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47011) orbo válasza spyduck (#47009) üzenetére


orbo
tag

:)
Valami európai raktárra gondoltam.

(#47012) Chaser válasza HF77 (#47003) üzenetére


Chaser
titán

Elmondtuk már sokszor mit vegyél, hol a probléma? ;) :U Te saját bevallásod szerint nem értesz hozzá, mi saját bevallásunk szerint valamennyire igen. Ebben az árkategóriában használt business gépekeért szabad pénzt adni. IBM lenovo T60 T61 HP 6910p amik beleférhetnek.

szerk: Mondjuk nem ártana eldönteni mekkora méretben is keresgélsz...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47013) Fkris válasza Fkris (#47001) üzenetére


Fkris
őstag

Asus K55VD
Ez jó alternatívája lenne a Dell Inspirion 5521-nek?Csak 1 helyen találtam, 4 giga rammal 175 ért, annyit nem akarok érte kifizetni, főleg hogy a fenti gépet 153k ért tudnám megszerezni.
Szerintetek?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47014) Khelben válasza HF77 (#47010) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont ennyiért vettem a feleségemnek egy 6530b-t hardveraprón T9600as procival, 4GB rammal, 1600x900-as kijelzővel. Hadd ne mondjam, hogy hányszor h*gyozza körbe ezeket a gépeket :)

(#47015) Tikakukac válasza Fkris (#47013) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben rossz a kép. Második körben szerintem ez nem nagyon lesz. Harmadik körben nem. Negyedikben rohadt drága. Ha most K56CB van oprendszerrel, i5-el, 740M-el 180k-ért akkor ez borzalmas vétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47016) Fkris válasza Tikakukac (#47015) üzenetére


Fkris
őstag

160 ezer lenne a felső határ, és nekem nem kell OP.rendszer.
De megnéztem a másik Asust, 220 ért adják, az kicsit magasabb ár.Esetleg egy oldalt tudnál linkelni, ahol brutto 180 ez a gép?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47017) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Engem a processzorok kozotti difi erdekelne.

I5 procikat neztem,
Intel® Core™ i5-4200U Processor (3M Cache, up to 2.60 GHz)
Intel® Core™ i5-3230M Processor (3M Cache, up to 3.20 GHz) rPGA
Intel® Core™ i5-3337U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)

Az elso mar Haswelles, a tobbi Ivy.
Van valami elony/hatrany az ezekkel szerelt gepeknel, atlagos felhasznalas mellett?
Programoznek, kicsit virtualizalnek, lehet meg kicsit jatszanek is, de nem high grafon fhd-ban.

Uzemidot esetleg funkcionalitast befolyasoljak a processzor altal tamogatott funkciok, megeri az ar tobblet?

Laptopot direkt nem irtam, a kerdes annyi, hogy erdemes e varni, tobb uj procival szerelt lapos megjeleneseig.

Ha valasztanom kellene minoseg es ar teren, akkor samsung vagy lenovo?

Koszi!

(#47018) Tikakukac válasza Fkris (#47016) üzenetére


Tikakukac
titán

Felesleges nincs belőle oprendszer nélkül, ne is keresd, mert nem létezik.

180k parancsolj.

150k-ból Z500 lesz max.

coolpet: A gép nagyon nem mindegy, ez nem asztali.

Továbbá az i5U ha Haswell ha Ivy elég harmatos. Ha kell a sok kraft akkor sima I5-öt nézz, ha inkább üzemidőre mennél akkor Haswell-t érdemes, eddig 3 gép volt nálam azzal és nagyon jól bírják.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47019) Fkris válasza Tikakukac (#47018) üzenetére


Fkris
őstag

Karácsonyig eshet az ára, vagy ez is kifutó modell, és mostanában kéne megvenni?
SSD-m van, optikai megahjtó helyére a HDD-t át tudnám-e tenni, ennél amodellnél?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47020) Tikakukac válasza Fkris (#47019) üzenetére


Tikakukac
titán

A K56 egy relatíve friss gép, de karácsonyig simán kivághatják.

Z500 is lelép a színről lassan mert lesz facelift.

SSD mehet mindegyikbe, optika is megeszi a slim caddy-t.

Karácsonyig még sok minden lefut, ha most kell a gép akkor vegyed, ha nem akkor várj. Hatalamas akciók ezekből már nem lehetnek, mert kb. zérus a haszonkulcs a legtöbb gépen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47021) Fkris válasza Tikakukac (#47020) üzenetére


Fkris
őstag

Értem, ennyi az annyi.Végülis reális árnak tartom, Win8al, úgy hogy 160 ért adták az 5521-es Dell-t OP rendszer nélkül.
Ez a K56 os fémházas ha jól olvasom.
Kijelzője milyen?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47022) Tikakukac válasza Fkris (#47021) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem nagy durranás, olyan, mint a többi, tehát átlag embernek jó, aki meg látott IPS-t annak borzalmas. De ez bő 200k alatt is mindig így van. De legalább mattos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47023) Chaser válasza Fkris (#47021) üzenetére


Chaser
titán

Aki nem látott IPS-t annak is borzalmas:) Hitvány 15.6-on a HD, ennyi. De nem előre fejlődik, hanem vissza. Emlékszem anno milyen szép volt az első 15-ös TFT-m 1024-es képe..és hát nem az emlékek szépítették meg:D Vagy a 19-es LG 1919s képe, pedig 1280x1024-es volt, nem fullhádé'. Notesz HD 15.6-ban a leghitványabb gyártástechnológiát használják ami létezik. Láttam már kismilliót, két csoport van: nagyon sz@r, kevésbé sz@r..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47024) Fkris válasza Tikakukac (#47022) üzenetére


Fkris
őstag

Itthon egy 22colos Samu monitirom van, majd arra akarom rákötni, szal végülis csak másodlagos a saját kijelzője.

Köszönöm a segítséget, ha van másik gép hasonló taulajdosnágokkal(márka mind1 igazából), esetleg OP rendszer nélkül, akkor azt is szívesen megnézném! :R :R

Szerk:

(#47023) Chaser:
Azthinné az ember, hogy ha van egy új gyártástechnológia, akkor a régebbi olcsóbb lesz, ezért lépnek egyet felfele, és egyre jobb képernyők leszenk kevesebbért.Telefonoknál pl ez nagyon igaz, most egy belépő androidos is 480x800-as, pedig ez pár éve felsőkategóriának számított.....

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47025) Ronam


Ronam
addikt

Tudnátok erre valamit ajánlani? Vagy inkább gyűjtögessek még pénzt, mert ennyiért nem lehet rendes gépet kapni? :)

(#47026) B-L-A-C-K válasza Ronam (#46983) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha normális időtálló gépet akarsz akkor barátkozz meg a használt vonallal, és keres egy Dell Latitude E5520-as gépet. Már 100 ezerért is láttam használtan...

(#47027) Chaser válasza Fkris (#47024) üzenetére


Chaser
titán

Teló, tablet más téma. Ott már lassan IPS a standard, felbontás meg nő. Notebooknál az IPS premium kategória, ahogy a HD-nál nagyobb felbontás is. Valószínűleg hegyekben áll pár száz kontényernyi HD panel:D...vagy csak annyi a titok, hogy ezen kaszálják a legtöbb profitot. Akárhol nézem, HD meg FHD panelek közt van olyan 5-8k különbség. Tehát a FHD paneles gépeken mega extra profituk van így a gyártóknak...IPS-ről nem is szólva. Vannak gyártók ahol meglépték 12-13"-ban a FHD IPS-t, na meg is lehet nézni az árukat, pl asus zen-ek. Ha valamiből nincs tömeggyártás arra mindig borzasztó felárat kérnek végtermékben.

Ronam: Ha mindenképp új kell lenovo B590. Ivy pentium 2020m-mel 100-103k. Jó erős kis cpu. A gép matt kijelzős, jó billzetes, designra is jó, bár ez erősen szubjektív. Árkategóriájában egészen korrektnek mondanám.
De ha valóban tartós gépet akarsz amit szeretsz is majd tényleg használni én is azt mondom amit a párduc, használtan egy business. Gar miatt dell E5520 nagyon jó választás. Akár FHD panellel is meg lehet kicsivel 100k fölött.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47028) coolpet


coolpet
senior tag

Akkor felteszem a kerdest:
[link] vagy [link]?

A minoseg, uzemido, design a legfontosabb, es ne haljon le 15 nyitott bongeszofultol, valamint azert jatszani is lehessen rajta kozepes minoseg mellett.

Szoval melyik a jobb valasztas?

Koszi

(#47029) Chaser válasza coolpet (#47028) üzenetére


Chaser
titán

Asus K56. De inkább kicsivel többért az új dell 5537 3 év garival. Minőségre nem jobb, de ott fityeg +1év gar.
Ulv i5 ami nem túl erős, viszont ez már haswell, üzemidőről ódákat zengenek. Böngésző biztos nem fogja megakasztani:) i3-mal meg gyengébb vga-val van 160-ért is. Ott a 3D teljesítmény azért már jóval kisebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47030) parfish


parfish
csendes tag

mi a vélemény erröl a gépröl?
[link]
ssd vel kérném filmezésre (full hd, 3d) tévén, netezés, adatbázis kezelés, kicsi játék de többynire szimulátorok aminek nem olyan nagy a gépigényük.
Processzor videokari milyen szintet képvisel benne?

(#47031) Fkris válasza Chaser (#47027) üzenetére


Fkris
őstag

Az nem semmi:D
Na, ma is taultam valamit, köszönöm!:D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47032) runner 125


runner 125
nagyúr

Crazy Weekend a hétvégén.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47033) LordTywin


LordTywin
csendes tag

Sziasztok tudnátok nekem segíteni? Jövő hónap elején szeretnék venni egy leptopot és a tanácsotokat szeretném kérni hogy milyet vegyek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
(8) Notebook tömege?
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

1: jövő hónap elején
2: 210k
3: játék
4:az új gameket is ki akarok próbálni
7: 15.6 vagy nagyobb
8: tökmind1
9 op rendszer nélkül
10: 1T min 4 GB ram igen legyen benne
11: webkam +HDMI
12: igen
13 még nem néztem de a leptopszalontól gondoltam hogy rendelek
14: csak új

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm

(#47034) Chaser válasza LordTywin (#47033) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5537 vagy 7537 kicsit többért. Ha van rá keret most is fentebb írta runner a laptopszalonos ákciót', most 190k az 5537 hétvégén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47035) LordTywin válasza Chaser (#47034) üzenetére


LordTywin
csendes tag

Tényleg csak win8 megy rá? Nem lesz gyenge az a proci
annyi ramhoz és ahhoz a vgahoz?

(#47036) Tikakukac válasza LordTywin (#47035) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Igen
2. Proci elég, 8850M-et most futtattam 5537-en és 3537-en i5-el és i7-el, 740M alatt lesz picivel a teljesítmény.
3. Ramból 8 giga olyan vastagon elég, hogy ihaj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47038) LordTywin


LordTywin
csendes tag

Nekem olyan kéne amin nem win 8 hanem 7 van nem tetszik a 8

(#47039) Tikakukac válasza LordTywin (#47038) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a mostani legfrissebb gépeket akarod, akkor csak win8 lesz, a Haswelles gépekből eddig csak win8-ast láttam, ugyanez áll sok sli-s gépre is. Ez van, akkor régebbi gépből kell csemegézni, amit mondjuk ilyen akksi időknél lehet már nem tennék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47040) orbo válasza Tikakukac (#47036) üzenetére


orbo
tag

Milyen eredmények születtek 8850M-el? Nem nagyon találtam teszteket még hozzá. Az i7-es procival szerelt verzió megéri a +20 ezres felárat?

Hasonló cipőben leszek én is mint LordTywin kb. november közepén, az én keretem max. 220 ezer Ft lesz. ANnyi a különbség, hogy SSD upgrade is tervben lesz pár hónappal később.

A 7537-es nagyon tetszik, csak 1. nincs benne DVD író/olvasó (SSD-t hová teszem majd? vinyónak is maradnia kellene benne,
2. nem tudom elég e a Haswell i5 proci a 750M-hez,
3. 220-ból ki kellene hoznom a gépet, a 7537-es sajna kicsit drágább még, de remélem lentebb megy az ára...

Mit gondoltok? :F

(#47041) Gazda1


Gazda1
tag

Valaki vásárolt már az Acer Shop-ban? Megbízhatók?

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#47042) Tikakukac válasza orbo (#47040) üzenetére


Tikakukac
titán

740M környéke lett, kicsivel alatta, játék tesztek odébb vannak még.

1. Hát akkor valami repül, más lehetőség nincs.
2. Volt limit bőven, a Haswell i5 tuti elég, de az i5U kevésbé.
3. Hááát, tekintve, hogy mekkora a tolongás hülye lenne olcsóbban adni bárki is, az első szállítmányra pár napot mondok maximum.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47043) BBéci válasza Tikakukac (#47039) üzenetére


BBéci
titán

Bár a laptopokat alapvetően hordozásra találták ki, az itteni kommentekből az derül ki, hogy nagyon sokan, köztük én is 80-90 %-ban asztalon használjuk, ezért talán nem annyira döntő szempont az akksi idő. Nekem például bőven elég, ha 5 órányi szövegszerkesztést, fájl rendezgetést kibír. Viszont itthon, az íróasztalon legyen bikaerős és gyors.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47044) orbo válasza Tikakukac (#47042) üzenetére


orbo
tag

Játék teszteket is légyszi oszd majd meg. Bocsi a tudatlanságomért, de valahol közzéteszed ezeket a teszteket?
Rosszul tudom, hogy az 5537 és 7537-eseket is csak i5 u, vagy i7 u procival szerelik? Melyik procira gondoltál, mikor azt írtad "volt limit bőven"?

(#47045) Tikakukac válasza BBéci (#47043) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ez van, a laptop azért laptop, mert elviekben arra találták ki amire. Okés, hogy sokan DTR gépnek veszik, de ettől még nem az a csapásirány, amit én jónak tartok. Akinek mobil erőmű kell, vegyen azt, a sima gépeket hagyják békén, ott a W kategória nekik.

Ha meg csak 1 helyen kell durva teljesítmény akkor noti és asztali. És mindenkinek jó. Anno én is öszvért vettem, rühelltem is mint állat. El kell fogadni, hogy pláne nem végtelen pénzből minden nem jár. A laptop szerencsére még mindig laptop.

orbo: Majd megoldjuk hamarosan, hogy kint legyen.
Amúgy az összes új Inspiron U-s procikkal jön.
Haswell i5U-ra gondoltam. Már ott is vastagon ment a proci limit, 7537-ben is. Ami nem meglepő, ezek a procik elég harmatosak, cserébe az üzemidő brutális.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47046) BBéci válasza Tikakukac (#47045) üzenetére


BBéci
titán

Lehet ezt árnyalni. Aki sokat hurcolássza és hosszú ideig nem jut töltési lehetőséghez, az válassza a brutális üzemidejű új gépek valamelyikét. Aki megelégszik kevesebb, 4-6 óra akkumulátoros üzemidővel, de erősebb processzort szeretne, mint a Haswell U-k, az is talál magának jó laptopot. Szerencsére.

A Latitude és a Vostro hogyan viszonyulnak egymáshoz? Utóbbi kifutott, de azért érdemes beleugrani?
Kell az eSATA csatlakozó, a billentyűzet világítás, a 4 db USB, a full HD kijelző és a kombinált HDD/SSD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47047) Pocok256 válasza Tikakukac (#47045) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy két játék tesztet én is elfogadnék nagyon fontos lenne vásárlás tekintetében, mert lassabb gépet nem akarnék mint ami a z500 :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47048) Tikakukac válasza BBéci (#47046) üzenetére


Tikakukac
titán

Én még tovább árnyalom: még. Most tessék itt az Inspiron széria. Csak U-s procikkal. És hadd ne soroljam mennyire mennek erre a gyártók, szinte csak ilyen gépeket kapok mostanság. Ez így szivacs lesz.

Hááát talán. Én sosem csíptem őket, a billzetnél mindig kiábrándultam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47049) orbo válasza Tikakukac (#47048) üzenetére


orbo
tag

És akkor a fentebbiek tekintetében milyen gépet javasolnál max. 220-ig, ha az akksis üzemidő nem fontos?

Én hurcolom ugyan a gépet, de szinte mindig van hálózati töltés. Játékra is kell a gép, és a Haswell U-s procikról ezek után nem tudom mit gondoljak...

(#47050) Tikakukac válasza orbo (#47049) üzenetére


Tikakukac
titán

210k-ért van 740M-es rendes i7-es Toshiba. És innentől passz. Mert szinte mindenben amiben akad rendes vidkari ahhoz már U-s a proci. 730M-es Acer a kivétel még 180-190k körül. És ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.