Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#80001) ivana válasza papeti01 (#80000) üzenetére


ivana
Ármester

Új nem lesz ennyiért, 2év gari se, ha van is az olyan ritka gagyi, hogy fáj ránézni. Ez jó lesz neked.

(#80002) Dualblade válasza ivana (#79998) üzenetére


Dualblade
csendes tag

Nos ami még mindig a problémám hogy nem HP.
És mindenki irja hogy egy rossz laptop.
Szeretném megtudni hogy miért is és egy HP 550 helyett amiben van 2 magos 1.2 GHz-s proci 2 giga ram videókártya csak integrált nagyon gyenge vannak böngészős játékok amik elsem indulnak , miért is olyan rossz választás?

(#80003) Frenk


Frenk
aktív tag

Erre esetleg válasz: #79996

Előre is köszönöm.

(#80004) ivana válasza Dualblade (#80002) üzenetére


ivana
Ármester

Mert az A4-5000 egy ritka lassú proci, teljesen mindegy milyen gpu-t raksz mellé játszani nem lehet rajta (egyébként a VRAM mennyiségének sok köze nincs a GPU teljesítményéhez amíg DDR3). Radásul ilyen zongora lakk hatású igen szar műanyagból van. Az össze szerelés eltudom képzelni milyen.

Lehet kapni jó HP-t ez az. A fujitsu mutat egyedül elfogadható minőséget ebben a kategóriában újonnan, a benne lévő i3 nagyon alaposan megeszi az általad linkelt hp-t teljesítményben is minden téren.

(#80003) Frenk: A T400 mert abba DDR3 ram van és 2GB nem elég, illetve később belemegy 8GB is. És TP beviteli eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#80005) umek7


umek7
őstag

(#79997) xrvman

ProBook 450 G2, plusz SSD-vel is belefér az árba. 4GB RAM bőven elegendő komolyabb felhasználásnál is.

(#80003) Frenk

Mindkét gép jó vétel, a 4GB RAM előnyösebb, állapottól is függ.

(#80006) papeti01 válasza ivana (#80001) üzenetére


papeti01
senior tag

Ha nekem lenne jó lenne... de nem nekem lesz... és tudom hogy ezért a pénzért nem várható csoda, de új kell!

Esetleg tudnál úgy segíteni, hogy ranezel az infolex.hu ra, és megmondod, hogy onnan 85.*** Ft ig melyiket hoznad el? Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#80007) ivana válasza umek7 (#80005) üzenetére


ivana
Ármester

Inkább a T440P, a Radeon R5 M255 nagyon képet ad kategória még, és az M-s proci sokat dob a videó szerkesztésen. (Ha jól emlékszem az U-s i5 kb. egy sandy M-el van pariban).

(#80006) papeti01: Mond meg, hogy nincs ilyen gép, ami használható. A legolcsóbb gép amit már érdemes megvenni 125k. Egyiket se hoznám el ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#80008) Dualblade válasza ivana (#80004) üzenetére


Dualblade
csendes tag

A hp 550 es is zongoralakk hatású müanyagból van és még a mai napig nem volt vele gond egyszer sem.
Viszont már win 7 64 bitest nem bir el.

(#80009) Khelben válasza Dualblade (#80008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Újonnan ennyiért nem tudunk HP laptopot ajánlani. Pont. Vagy a HP-ból vagy az új gépből engedned kell, akkor tudunk segíteni. Ha nem, akkor vegyél, amit jónak látsz.

[ Szerkesztve ]

(#80010) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Nettó 120-150 ezer ft körül milyen gépet tudtok javasolni? Márka mind1

Szempontok:

• Kis kijelző 13" környéke
• Könnyű legyen, és praktikus
• Akkumulátor idő nem nagyon fontos, meetingek miatt max másfél 2 órát bírjon
• 4-5 Excel tábla és 4-5 weblap megjelenítése egyidejűleg ne okozzon neki problémát.

Segítségeteket köszönöm

(#80011) ivana válasza Xirtam (#80010) üzenetére


ivana
Ármester

Ha vinni kell akkor használt üzleti. Ennyiért már van értelmes gép, elitbook, latitude, tp.

(#80012) Khelben válasza Xirtam (#80010) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzletit, pl: HP 2570p

(#80013) Xirtam válasza Xirtam (#80010) üzenetére


Xirtam
veterán

Bocsánat, egy fontos dolgot kihagytam, a felbontást. Mivel eléggé sok ablakot használok egyszerre így kis kijelzőn egy 1600x900 vagy FHD kellene.

Erre valami ötletetek esetleg?

(#80014) Tarsi88 válasza Tarsi88 (#77460) üzenetére


Tarsi88
csendes tag

^^Ez lett volna az eredeti elképzelésem.
Még mindig vívódok a Z50 70-en a telemax garancia miatt.
Amennyiben győz a józan ész és lemondok a játékról akkor megvan a biztos befutóm a [link] személyében. Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy van e a gépben hely még egy plusz ram modulnak és megéri e még bele venne +4 giga ramot ha belefér a költségvetésbe?

ha mégis elcsábulok a lenovo felé az alábbi két változat közül melyiket ajánlanátok:

[link]

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_Z50_70_Intel_Core_i3_4030U_4GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_LENOVO-Z50-70-59-432128_14107.html

(#80015) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni [ebben] ? :)

Egy kérdés pluszban: Tényleg ennyire rossz a lenovo-k garanciája, érdemes venni egyáltalán?

Előre is köszönöm :)

(#80016) Khelben válasza Xirtam (#80013) üzenetére


Khelben
nagyúr

És azt is kihagytad, hogy használt gépet keresel, igaz?

(#80017) Gergosz2 válasza valeno (#80015) üzenetére


Gergosz2
veterán

ThinkPad-eket leszámítva tényleg egy borzalom.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80018) umek7 válasza ivana (#80007) üzenetére


umek7
őstag

Ok, de mintha nem említette volna hogy videót is szerkeszt, csak netezés, filmezés, erre pedig több mint elegendő. :)

(#80019) Xirtam válasza Khelben (#80016) üzenetére


Xirtam
veterán

Újat, de ha ebbe az összegbe nem fér bele a kijelző felbontás akkor mind1 igazából.

(#80020) ivana válasza umek7 (#80018) üzenetére


ivana
Ármester

Igaz az scott_free volt bocsi benéztem.

(#80021) kátú


kátú
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 1 éven belül akár mikor
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 200-300 ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
- Photo Shop, Videovágó program, böngészés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- Igen
- GTA San Andreas See MTA-val ha lehet natív felbontásban
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- Mind a kettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
- Ha belefér lehet
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 15” vagy nagyobb
- HD felett
(8) Notebook tömege?
- nemszámít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- Windows 8
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- Ram 8-16
- HDD 750-1000 GB
- SSD mind egy
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI
- 3-4 usb jólenne
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
- nemtudom
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- nem néztem
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Csak új

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#80022) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok a Samsung Ultrabookokkal, mennyire tartósak/megbízhatók, csendesek, stb.
Kinéztem néhányat a Hardveraprón, szerintetek jó vételek ennyiért?

1
2
3

Köszi

Üdv.

Midas

(#80023) Armagedown válasza Midas 22 (#80022) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem nem véletlenül vonul ki a laptop piacról a Samsung, ennyi pénzért már jót is lehet kapni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#80024) btudos válasza Xirtam (#80019) üzenetére


btudos
veterán

HP Probook 430 ami új gépként ennyiből talán ajánlható, más nem nagyon lesz ekkora méretben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#80025) dani4991


dani4991
csendes tag

Sziasztok!
Egy lány ismerősömnek kellene laptop, és kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok! :)

1. 1-2 héten belül, amint megvan melyik lenne a megfelelő
2. 150 ezer forint
3. Netezés, filmezés, dokumentum szerkesztés
4. Nem
5. Is-is
6. Nem feltétlenül, de nem hátrány ha van benne
7. Mindenképpen 15" és inkább matt
8. Mindegy, mert szinte úgyis csak otthon lesz használva
9. Mindegy
10. Lényegében mindegy, HDD minimum 500 GB, RAM minimum 4GB, de nem hátrány ha több van benne
11. Webkamera mindenképpen legyen benne, legyen szép, akár rózsaszín is lehet
12. Nem igazán
13. Még nincs, most fogok nekiállni nézni
14. Csak új

Köszi előre is! :)

(#80026) umek7 válasza dani4991 (#80025) üzenetére


umek7
őstag

LifeBook A544 - 150-ig bestbuy, korrekt gép.

(#80027) Adammer


Adammer
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy laptopot.
Felhasználás 70-30% internet-játék.
Játékban kb. COD Modern Warfare 2, GTA 4., COD Black ops, Battlefield 3, Farcry 1-2, NFS most wanted.
elég a közepes grafika, csak az időt ütném el néha játékkal.
Op. rendszer nem kell rá, olyan kéne amire nem csak win8-at lehet feltenni.
17-es kijelzőt szeretnék.
egyéb dolgok kb. mind1. (500gb hdd, 4gb ddr, matt vagy nem tökmind1, használható legyen, akkuidő is mind1)
keret: 140ért majdnem megvettem ezt mert mondta az eladó h játékra is jó, ha nem akarok vidót vágni meg ilyenek akkor elég.
Inkább az ért ránéztem.
Most két napja neten lógok, hogy mi legyen.
Játék miatt lehet hogy kéne az i5 - geforce 840m kombó.

például

3 irány maradt:
- 140ért a linkelt i3-mas asus
- 160ig vmi erősebb, játékra jol használható 15colos
- 180ig vmi 17colos, amivel azért közepes grafon ha az ideiek nem is de a 2010-12es játékok elmennek.

Köszöm

[ Szerkesztve ]

(#80028) umek7 válasza Adammer (#80027) üzenetére


umek7
őstag

Játékra ilyen árkategóriában Lenovo Z50 i3, vagy az i5-ös változata ajánlott, az asusokat messziről kerülni kell. 17 coloshoz még erősebb hardver szükséges, nem szenvednék vele, jobb ha megbékélsz a 15-ös mérettel. Csodát azért ne várj, itt csekkolhatod mire képes a 840M (le kell görgetni a játéktesztekhez).

Ui: az eladó nagyon nincs képben, vagy szándékosan akar rosszat neked...

[ Szerkesztve ]

(#80029) lordmynher


lordmynher
csendes tag

Mostanában venne a nővérem laptopot és megkért, hogy segítsek neki. Kb 130-at szán rá.
Átlagos otthoni felhasználásra kellene (netezés film és fénykép nézegetés, Word Excel alap műveletek.
Egyszerűbb netes játékokkal játszik, semmi komoly erőforrást igénylő játékok.
A megfelelő ár-érték arányt keresi ebben a kategóriában.
Az alábbi laposokat néztem ki neki:
Dell 3542
Lenovo G510
Fujitsu A544

Melyiket ajánlanátok ha használt nem érdekli?

Tudom, hogy a Lenovot nem ajánljátok de nekem egy G580-am van és meg vagyok vele elégedve.

(#80030) Lalee88 válasza ivana (#79998) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Az a baj, hogy nem nekem lesz, szóval igazából lényegtelen, hogy én mit akarok. :S A 125k már sok nekik az A544-ért. Ezzel nem tudok mit csinálni. Azok se tűnnek rossznak, amiket ajánlottál még, de kicsi a kijelzőjük, kéne a 15.6-os. Annyi laptop van 100k környékén, hogy egyszerűen nem tudom elhinni, hogy mindegyik sz@r... Ajánljátok az A544-es Lifebookot, de mondjuk az A512-nem lenne jó? [link] Vagy valamelyik Dell Inspiron? [link] Bár ez is 110k körül van már. Az a baj, hogy muszáj lenne új, mert számlára kéne.

(#80031) umek7 válasza lordmynher (#80029) üzenetére


umek7
őstag

A544 a legjobb vétel.

(#80032) Dreadloord válasza Lalee88 (#80030) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Mi köze az újnak a számlához?

(#80033) valeno


valeno
tag

Sziasztok! Már sokadjára írok ide ,úgy volt , hogy nyáron veszek laptopot de mint kiderült egyetem első félévében fölösleges a laptop így karácsonyra tervezek venni egyet.

Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben a hónapban vagy esetleg januárban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180.000-185.000 körül
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Lenne játék, illetve egyetemhez szükséges tervezői programok mint pl. Inventor 2014/ Solidworks 2014,netezés filmezés.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen,pl. fifa 15,assassin's creed új része a unity vagy a black flag, akkor cod új része,GTA IV,közepes felbontáson ,nem kell ultra grafika
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
a teljesítmény de azért legyen ,,minőségibb" ( habár az írások alapján ebben az árkategóriában igazi minőséget még nem lehet találni)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Majd csak később
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6-os és matt ,felbontása bármilyen lehet,maximum később vennék hozzá monitort.
(8) Notebook tömege? lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nem szükséges
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
memória min.4 GB, elég a HDD ,optikai meghajtó ha van az csak jó pont
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb..) webkamera normális legyen ,HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Igazából vagy újat szeretnék venni vagy olyat amit valaki megvett de eladná fél év vagy pár hónap után és ugyanúgy van rá garancia,viszont bolti ár alatt hozzá lehet jutni.Így ezeket néztem ki.
[lenovo1]
[lenovo2]
[HP]
[ASUS1]
[ASUS2]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt gép is viszont minimum 1-1,5 garanciával.

Előre is köszönöm a segítséget! :D

(#80034) lenox


lenox
veterán

Lightos foto editalashoz milyen hasznalt gepet ajanlanatok? Fontos, hogy szep, kalibralhato kepe legyen, 13-15 collos kijelzoje, az usb portok birjak a strapat, sokat lesznek ki-be huzgalva. Sebessege nem fontos, jatszani nem fognak rajta. Egy 13 retina macbook pro idealis lenne, csak az ara nem illik a budgetbe.

(#80035) ivana válasza lenox (#80034) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ mennyi pénzed van rá...

(#80036) Lalee88 válasza Dreadloord (#80032) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Akkor úgy mondom inkább, hogy muszáj lenne új, ÉS számlára kéne.

(#80037) Gergosz2 válasza valeno (#80033) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ebben a kategóriában játékra csak a Lenovo Z50-70-van de a garancia olyan amilyen.

De AC Unity-t szerintem el is felejtheted mert mert mediumon is szaggatni fog, erősebb vas kell alá.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80038) ivana válasza Gergosz2 (#80037) üzenetére


ivana
Ármester

Az ac unity a 3.2Ghz húzott hatmagos xeonon és HD 7850-el is pont, hogy normálisan fut (low, fullhd). És vga limites, szóval egy 840M-el kicsit érdekes lesz.

(#80039) valeno válasza Gergosz2 (#80037) üzenetére


valeno
tag

Egyik ismerősömnek [ilyen] laptopja van és azt mondta lazán elfut rajta az AC Unity,akkor nem hiszem ,hogy mondjuk egy i5 4200m-es nem futna el.
És a [erről] illetve a hp-ról [link] mi a véleményetek? :)

(#80040) Gergosz2 válasza valeno (#80039) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezek közül a HP-t vinném. De ezek egyike sem játékos gép.

Annyit még , hogy a azok a HP 450 -ek amikben Mediatek wifi modul van azokat kerülném. Nem jók, gyengén fogják a jelet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80041) Iceman110


Iceman110
csendes tag

Üdv!
Laptop vásárlás előtt állok, ehhez kellene egy kis segítség.
Ezek lennének a kritériumok:
- egy héten belül lenne esedékes a vásárlás
- 200.000 Ft. a keret rá
- filmezésre, netezésre valamint játékra is valamilyen szinten
- teljesítmény legyen inkább előtérben a játékoknál
- Intel processzor, min 4 Gb RAM, dedikált videókártya, ATI vagy NVidia amelyik jobb :), min 500 Gb HDD kellene, SSD nem fontos
- 15,6"-os kijelző a minimum, lehetőleg matt legyen
- operációs rendszer nem fontos, hogy legyen rajta
Eddigi kiszemeltek:
https://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_15817
http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=acer#pid_15277
https://www.laptopszalon.hu/kategoriak/hp_compaq#pid_13550
Nagyjából ezek lennének a kiszemeltek. Köszi a válaszokat!

A kardhal indul először, a reményhal meg utoljára.

(#80042) valeno válasza Gergosz2 (#80040) üzenetére


valeno
tag

Tudom, hogy ezek a laptopok nem igazán játékra valók de jól el lehet rajtuk játszogatni.
Köszönöm a válaszod.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy arról az Asusról mi a a véleményed amiben i5 4200H-s processzor és nvidia gtx 850m-es videókártya van, illetve hogy az Asus garanciája milyennek számít? :)

(#80043) Gergosz2 válasza valeno (#80042) üzenetére


Gergosz2
veterán

panaszt én nem halottam felőlük , ebben az árban csak a gépek minőségével van gond(összeszerelés, zsanérok stb)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80044) valeno válasza Gergosz2 (#80043) üzenetére


valeno
tag

Ja értem, és még annyi, hogy ez az i5 4200H processzor körülbelül olyan mint egy i5 4200M-s vagy milyennek számít teljesítményben? :)

(#80045) umek7 válasza Iceman110 (#80041) üzenetére


umek7
őstag

Lenovo Z50-nél nincs játékra alkalmasabb gép ennyiért.

(#80046) Gergosz2 válasza valeno (#80044) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#80047) valeno válasza Gergosz2 (#80046) üzenetére


valeno
tag

Ez alapján jobbnak tűnik teljesítményben. Ha megnézem élőben és jónak tűnik lehet azt az Asust veszem meg.
Köszönöm a segítséget! :)

(#80048) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, segítség kellene!
Egy idősebb embernek kellene valami kis laptop.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
105.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
internet
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
szerintem nem, max netes játék, esetleg egy kis traktor szimulátor
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
lényegtelen
(8) Notebook tömege?
lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
lényegtelen
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
optika jó lenne, 4giga ramosokat néztem
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi jó lenne meg egy webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem hiszem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Anno még 8éve vettem egy Asus gépet, még mindig anyám használja. Azóta lemaradtam a win-es notebookokról. Nem követtem őket. Ha most is vennék ilyent akkor szerintem Asus lenne a nyerő.
Ezért első blikkre ezt választottam: [link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
nem

[ Szerkesztve ]

(#80049) umek7 válasza szijartg (#80048) üzenetére


umek7
őstag

Ki kell bővíteni a keretet ~125-re és venni egy LifeBook A544-et, nagyon sokáig megfelelő társ lesz, valószínűleg nem kellene 2 év után kidobni mint az említett Asus-t. Ha ez nem fér bele és olcsóbb megoldást kerestek, akkor százszor érdemesebb használt üzletit venni ennyiért (6, vagy akár 18 hónap garival). Új max. egy Lenovo B590 jöhet szóba, de ez is csak nagyon alulról súrolja a mércét.

[ Szerkesztve ]

(#80050) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Akkor újra bedobnám, ezúttal kérdőívvel. :B

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2015 március végén

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200K

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai munka, PHP programozás, kapcsolattartás, HD filmezés.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, lenne játék is, de csak kb. Live for Speed szintű. Az viszont maximális grafika mellett, a kijelzővel megegyezé felbontással.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Egy kicsit fontosabb a minőség, minta a teljesítmény.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, mindenképpen szeretnék SSD-t.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6" a minimum, mivel kerülném az 1366x768-cat. Legalább 1600x900 a cél, a legjobb a FHD lenne. Fényes vagy matt - nem számít.

(8) Notebook tömege?
Szintén nem döntő szempont, mindegy a tömeg.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Oprendszer nélkül.

10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
120GB SSD és egy legalább ugyanekkora vagy nagyobb HDD az amire szükségem lenne. Optikai meghajtóra nem tartok igényt. Memóriából mindenképpen 4GB+, nyolccal már teljesen megelégszem.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Egy teljesen alap, akár 1,3MP kamera is megteszi. A billentyűzet világításnak viszont nagyon örülnék.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem használok ilyen alkalmazásokat.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs még kiszemelt, van viszont egy igen tetszetős modell - Sony Vaio VPCF23P1E. Teljesítményben és külsőleg is nagyon rendben van nálam.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Abszolút jöhet a használt gép is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.