Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#851) Tikakukac válasza #32577792 (#848) üzenetére


Tikakukac
titán

Nehéz lesz garival kifogni a rendes dedikált karis használt gépeket a TP frontból is meg kb. minden másból is. Plusz ugye Elitebook és társaik mind mind integrálttal jönnek ennyiért. Nehéz lesz így :U

h.palee: Vannak gépész ismerősök, hát nem tudom. Nem sokuknak van workstationja. De még i3 sem sűrűn. Szóval én olyan i5 magasságában maradnék. Y580 a legjobb ennyiből, ez a legerősebb ilyen keretnél. Lentebb gyengülni fog a konfig rendesen, amit úgy tűnik nem akarsz. Sokkal nagyobb bajod lesz a CAD és egyebeknél, hidd el, ugyanez megy nálunk is VIK-en, hogy kell i7 a programozáshoz stb stb. Nem kell, mindenki megnyugodhat.
Ameddig lehet próbáld meg kitolni az idődet az asztalival, és majd megtapasztalod. Feleslegesen ne ölj bele egy gépbe ennyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#852) runner 125 válasza h.palee (#850) üzenetére


runner 125
nagyúr

Céljaidra alapvetően elég lenne az Y570 teljesítménye, i3-mal kicsivel 200 fölött, i5-tel 230 körül meg tudod vásárolni, i7 szerintem felesleges.

Mérnöki munkához viszont a Full HD kijelző nagy plusz lenne, emiatt az Y580-at sem vetném el, persze ehhez kapsz még jobb VGA-t, IB procit, és USB3.0-át is, ami a jövőre nézve jól jöhet.

N széria Asus-ok sem rossz alternatívák, viszont a hazai szervizre elég sok a panasz. DV6-os HP-kat nem tudom miért szidták, innen is sokan használnak, rendben vannak.

Összességében anyagi kérdés, ha belefér én az Y580-at választanám i5-tel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#853) #32577792 válasza runner 125 (#849) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát van itthon egy Vostro 1015, igaz csak egy integrált, de nekem a touchpadja nagyon nem jön be, sokkal érzéktelenebb, mint az nx7300-as gépemé

(#854) deathtania


deathtania
senior tag

hali!

erre valaki valamit?

www.brczart.hu

(#855) #32577792


#32577792
törölt tag

ha ezek közül választanék, melyiket javasolnátok?
[Samsung]
[HP]

(#856) runner 125 válasza deathtania (#854) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felejtős mind.

Lenovo Y570 (mondjuk ez már 200), HP DV6, Proobook, Samsung Series 3, Toshiba L750 - ezekkel jobban jársz ebben a kategóriában.

ungawa

Jó lehet mindkettő.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#857) deathtania válasza runner 125 (#856) üzenetére


deathtania
senior tag

akkor kb ezeket ajánlhatom haveromnak?

HP:
HP ProBook 4530s
HP ProBook 4530s
HP ProBook 4530s

Samsung:
Samsung NP300E5A
Samsung NP300E5A

Lenovo-k közül ezek milyenek? az y570 kicsit húzós, ahogy néztem 220 alatt nem nagyon lehet kapni... :(

Lenovo Thinkpad Edge E530
Lenovo IdeaPad Z580
Lenovo IdeaPad Z580
Lenovo Thinkpad Edge E430

Ezek közül kb melyik volna jó vétel? 185k a nagyon maximum, amit laposra ki akar adni. nincsenek nagy igények, a fentebb említett progik fussanak el rajta, aztán csókolom. semmi játékra nem kell (de tényleg: az életben nem játszott videójátékokkal, max az aknakereső...) :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#858) Nixon18


Nixon18
senior tag

Egyébként a ProBook 4535s-re milyen win7-et vegyek? Home Premium x32 vagy x64?

(#859) deathtania válasza Nixon18 (#858) üzenetére


deathtania
senior tag

csakis és kizárólag 64 biteset vegyél: a 32bites, csak 3,2GBig kezel memóriát (a videómermóriával együtt!!!!), 4GB és afölötti memóriánál már 64bites rendszer a nyerő, ha ki akarod használni rendesen. valamint ma már jobb a driver ellátottság 64 bites rendszerekre. valamint tapasztalataim szerint egy kicsit gyorsabb is, mint a 32es.

szerk: valamint a 32bites programok simán futnak 64 bites rendszeren, de a 64bites programok nem fognak elfutni 32-es rendszeren.

(amúgy a 32bites az x86nak szokás nevezni...).

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#860) Nixon18 válasza deathtania (#859) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a választ!
Utólag rájöttem, hogy valami ott nem stimmel. Csak mobilnetről nem akartam az értékes adatforgalmat növelni a szerkesztéssel :D

(#861) Dhampir válasza h.palee (#850) üzenetére


Dhampir
félisten

Megbízható szervizesek nem javasolják, hogy ASUS-t vagy HP-t vegyek, pedig rájuk is gondoltam (N55-56, dv6).

A HP-vel mi a baj?

(#862) #32577792 válasza Dhampir (#861) üzenetére


#32577792
törölt tag

lehet kevés a munka vele :C

(#863) Tikakukac válasza Dhampir (#861) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom valaki beszopta a G6-al meg a 630-al és akkor fosos az egész. Agyam eldobálom néha a "szakértő uraktól" :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#864) AxBattler válasza Nixon18 (#858) üzenetére


AxBattler
félisten

X64-est vennék, de tulajdonképpen tökmindegy. Egy kulccsal bármelyiket felrakhatod - persze egy kulcsot egyszerre csak egy gépen használhatsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#865) ziyan


ziyan
tag

Hétfőn érkezik a 4530s, alig bírom kivárni :D

Akció nélkül mennyi lehet ez a masina? Szerintem baromira megéri ennyiért :)

(#866) Borote válasza ziyan (#865) üzenetére


Borote
addikt

Itt már 3 hónapja akciós :DDD
De most számít ez, hogy akció van ráírva? Az a lényeg, hogy jó áron adnak egy jó gépet :)

(#867) ktommy91 válasza ziyan (#865) üzenetére


ktommy91
addikt

Akció nélkül 5k-val drágább.

Nincs kerítés.

(#868) more


more
tag

Sziasztok!
Majdnem négy évvel ezelőtt hossza prohardver fórumozás után megvettem egy lenovo r61i-t, máig ezt használom, óriási megelégedéssel,(kopkopkop) Minden túlélt, megbízhatóan működik!
Mindenkinek köszönöm az akkori segitséget, kiemelve Spyduck-ot! :R
Most úgy tűnik, van lehetőségem lecserélni a jó öreg masinát. :) A keret és az elvárások megegyeznek az akkorival 150-200e, strapabírás, kényelmes bill, gyenge vga, alacsony fogyasztású cpu.
Jó lenne, ha lehetne ssd-vel kérni, 60 gb is simán elvagyok. És azért van két dolog, amivel teljesen sose békéltem meg, az a kicsi toucpad és a gyenge kijezlő, tehát ha ezekben jobb lenne, akkor nagyon boldog lennék.
Mit tudtok ajánlani?

Köszi előre is a válaszokat!

(#869) kiskekko válasza more (#868) üzenetére


kiskekko
tag

Ha használt is megfelel vagy ragaszkodsz a Thinkpadhez akkor apróban találsz jó ajánlatokat kevesebbért is :). Ha új kell akkor majd a szakik mondanak neked valamit :).

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#870) ktommy91 válasza more (#868) üzenetére


ktommy91
addikt

Újonnan nem sok lehetőség van, inkább az aprón nézelődnék. Azért van 1-2 jó gép újonnan is:
Dell Latitude E5520 jó választás lehet pláne FHD-s kijelzővel, viszont ez ki is meríti a keretet.
HP Probook 4530s is korrekt vétel, a radeon lekapcsolható és még egy SSD is belefér a keretbe.

Egyiktől se várj TP minőséget, de elég korrekt gépek.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#871) AxBattler válasza more (#868) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha Thinkpad, akkor E430 +2 év garanciabővítéssel.

Ezen kívül én LATITUDE E5420-at vennék, vagy ugyanezt nagyobb képernyőfelbontással + még hozzá némi memóriát.

Bár én inkább megvárnám az újgenerációs APU-k elterjedését, ami őszre várható...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#872) sesshou


sesshou
senior tag

Üdv urak

Barátnőmnek nézegetek laptopot 40-50 ezer HUF között kifejezetten netezés zene hallgatás SD filmnézés. és facebook castleville ezéshe amit ezért emelek ki külön mert akkora gépigénye van hogy pofám leszakad.

Szóval a specifikáció nagyából hogy vagy dell lenovo vagy hasonlóan megbízható márka akár használt is. Tud valaki esetleg valamit ajánlani? Természetesen a videókártya nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#873) umek7 válasza sesshou (#872) üzenetére


umek7
őstag

Innen valamit. Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#874) depp87


depp87
csendes tag

Sziasztok mi a véleményetek? Erről a gépről nekem jó ajánlatnak tűnik. Tapasztalatok érdekelnének. Utolsó kérdés meg az lenne, hogy a fent említett hardver milyen grafikai teljesítményt ad le? Szóval a crysis 3-mat is vinni fogja high-on vagy csak a crysis 2-t low -on?

(#875) umek7 válasza depp87 (#874) üzenetére


umek7
őstag

Itt megtalálod egyes játékokban mennyi FPS-t ér el. Azt kalkuláld bele, hogy a nagyobb felbontás miatt valamivel gyengébb lesz a kártya. Inkább 15"-ös méretben kellene keresni, pl. Z575, Y570

(#876) spyduck válasza Borote (#753) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Lenovo szerviz mára már tényleg gyors és jó. Eleinte (március-április) tényleg voltak gondok, de már tényleg összeszedték magukat.

(#877) Borote válasza depp87 (#874) üzenetére


Borote
addikt

Korrekt gép, ITT olcsóbb :)

(#876) spyduck: jó hallani :) az mondjuk nem lep meg, hogy az ügyfélszolgálatosok annyira értenek a számítógépekhez, mint Hanna a barátok közt-ből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#878) Button válasza h.palee (#850) üzenetére


Button
aktív tag

Ennyit romlott volna az asus? :F
Az egy dolog, hogy a K nem javasolt, de az N is rossz lenne? Én azért ebben kicsit kételkedek.

Tudom semmit nem jelent, de jelenleg is egy 5 éves f5v-t nyúzok, aminek valóban másfél évesen megrepedt a zsanérja, de ennyi, azóta nem történt semmi, csak működik.

Amúgy megjöttek a G55-ök az iponba :))

(#879) Dhampir válasza spyduck (#876) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek szerint mostanra sikerült jó szakembereket összetoborozniuk.

(#880) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok megint jöttem fárasztani a hozzáértőket egy kicsit. A nagy dilemmám most az hogy Thosiba L850 vagy C870 mi a klömbség közte a kijelző méretén kívül ?

(#881) Borote válasza bigwolf277 (#880) üzenetére


Borote
addikt

Mondjuk GPU területén elég nagy a különbség, ha 160k körül 17"-os gép kell, akkor a G770 szerintem jobb választás.

(#882) Potib


Potib
csendes tag

Üdv

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Notebook vásárlás előtt állok.
Keret 110k.
Fontos, hogy Új, 24-36 hónap garanciával, Matt kijelzővel legyen szerelve. Strapabíró, stabil gép legyen. Felhasználás célja főként internetezés és filmnézés 720p - 1080p.
A következő 2 gépet néztem ki:
Fujitsu Lifebook A531 Láttam, hogy sokan ajánlottátok már. A fent leírtaknak megfelel, bár nem tudom, hogy bírja -e az 1080p-s videókat.

Samsung NP300E5Z-S04HU Ez nem fér bele a megadott keretbe, de még talán rábólintok. Viszont a benne lévő alkatrészeket sokkal jobbnak találom a Fujitsuénál, csak nem tudom, hogy a Samsungok milyenek. És ebben kérném ki a véleményeteket.

(#883) B-L-A-C-K válasza Potib (#882) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia mind2 ajánlott darab, csak az A531-est ne B815-ös procival vedd hanem B950/B960-assal kicsit drágább de lényegesen jobb. Én azt venném, matt kijelző, minőségi anyagból összerakott, cseppálló bill. és 3 év garancia. Természetesen a Samsung is jó, de az A531 minőségibb....

(#884) runner 125 válasza Potib (#882) üzenetére


runner 125
nagyúr

A531-ből én minimum a B960-as verziót venném meg, de biztos megbirkózik ez is a HD tartalmakkal.

A Samsung is jó választás választás, de a Fujitsu háza merevebb, ilyen tekintetben jobb, mint a Series 3.
Ha, nincsenek játékos igényeid, én a B960-as Fujitsu-t választanám 3 év garral.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#885) Potib


Potib
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Tehát, mind a 2 notebook 120k. A Fujitsu minőségibb 3 év garanciával, a megadott feltételeknek eleget tesz vs. Samsung picit gyengébb minőség, 2 év garancia, de belül erősebb.

Ha kizárólag a már említett felhasználási célra fogom használni, akkor ne is gondolkozzak, legyen az A531. Viszont, ha játszani támadna kedvem, akkor legyen a Samsung?

(#886) Borote válasza Potib (#885) üzenetére


Borote
addikt

Ez így van, ha játszani szeretnél, akkor adott pénzért csak gyengébb minőségű gépet fogsz kapni. Ha lesz játék, akkor a Samu, ha nem, akkor a Fujitsu. Utóbbi mellett meg kell említeni, hogy a hangszórói gyengébbek.
Minden esetre én is a Fuji-t venném.

(#887) B-L-A-C-K válasza Potib (#885) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, teljesen úgy van ahogy mondod, bár ilyen iszonyat játékokat azzal sem tudsz majd játszani...

(#888) Potib


Potib
csendes tag

Rendben. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Én is a Fujitsu felé hajlottam, csak időközben megláttam a Samsungot is és gondoltam rákérdezek, de maradok az A531-nél :D

(#889) Smani


Smani
senior tag

200k környékén mi a bestbuy?
Tavaly ebben a kategóriában az Y570 volt.
Leginkább játékra kéne.

(#890) Borote válasza Smani (#889) üzenetére


Borote
addikt

Kifejezetten játékra most sincs még más :DDD
Illetve van HP DV6-os SeniorTillától i5+HD6770M kiépítésben.

Lassan jönnek az új generációs GPU-kal szerelt gépek (HD7730M és felette, GT640M és felette). Úgyhogy egyelőre marad a kíváncsi várakozás.

(#891) Smani válasza Borote (#890) üzenetére


Smani
senior tag

:D Olyan DV6-m volt csak alfa156-tól még nyáron 160-ért eléggé jó vétel volt.
Akkor lehet benevezek egy Y570-re.
150-160körül már van használtan.

Néztem van 2féle.
2.1Ghz-es meg 2.2Ghz-es I3-al is. Érezhető a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#892) B-L-A-C-K válasza Smani (#891) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#893) Tikakukac válasza Smani (#891) üzenetére


Tikakukac
titán

Benchmarkon kívül aligha.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#894) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Egyik lány ismerősöm felhívott tegnap, hogy 100-150e Ft között mondjak már neki valami pöpec notebookot. Úgy hirtelenjében a HP ProBook 4535s jutott az eszembe, azt ajánlottam neki. Nem nagyon értek ezekhez...jót ajánlottam? Esetleg ebben az árkategóriában tudtok jobb notebookot mondani? :R

(#895) fateless válasza h.palee (#850) üzenetére


fateless
veterán

Ha valóban ilyen gőzgép kell, mint ahogy leírtad, akkor - ha még nem késel le róla - ezt nézd meg. Igen, tudom, ez külföldi, de a garancia itthon is élne a hozzá kapott papírokkal (megbízható cég). Ha nagyon nem megy a hazajuttatás, akkor még segíteni is tudok benne. Nem hiszem, hogy ne állna meg 300k-ból, idehaza pedig 485k. (Angolok - nem mind - kényesek a nyitott dobozra.)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#896) runner 125 válasza #04441088 (#894) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mire fogja használni? Dedikált VGA kell?

ProBook-ból ennyi pénzért kb. egy A4-es verziót kapsz, aminél általános célokra pl. a Fujitsu A531 jobb választás egy i3-mal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#897) fodor0410


fodor0410
tag

Melyik notebook márka a "legjobb" szerintetek? És melyik lenne a legjobb nekem? Amikre használnám: office, zene, film, videók, net, wi-fi, kisebb játékok

Válaszokat előre is köszönöm!

(#898) odrif válasza fodor0410 (#897) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szerintem a Dell. ;]

20 éve a Prohardveren

(#899) runner 125 válasza fodor0410 (#897) üzenetére


runner 125
nagyúr

Melyik a legjobb autó? - Erre nincs válasz.

Mennyi a rászánt max. keret?
_

Mindenkinek: Az első hsz.-ba mégsem kerültek be az alap kérdések?! :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#900) ktommy91 válasza fodor0410 (#897) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem márka alapján választunk notebookot. Mindegyik gyártónak vannak jól és kevésbé jól sikerült szériái. Sokat segítene ha leírnád hogy mennyi pénzed van rá!

Nincs kerítés.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.