Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54001) Chaser válasza Tbor (#54000) üzenetére


Chaser
titán

Én sem láttam olcsóbban sajnos. De ha azt megfejeled egy 120-as samsung ssd-vel - 22-23k- akkor nagyon szeretni fog az a kolleganő:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54002) Tbor válasza Chaser (#54001) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm :R

(#54003) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

notebookot keresnék, de sehol nem találok megfelelőt, hátha tud valaki ajánlani valamit: max 14" 1600x900-as felbontás minimum (IPS panel hatalmas pirospont) játékra is alkalmas, ujabb GCN arch vga-val, inkább intel procival i5-től felfelé. USB3 és HDMI port kellene.

Tud esetleg valaki valami ajánlani?

MZ/X

(#54004) brumi1024 válasza DopeBob (#54003) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak nagyon drágán, és az sem AMD-s, Alienware MX14. A 14" és a játék nem nagyon fog összejönni. De később lesz majd Lenovo Y40, de itthon 99%, hogy nem lesz kapható a korábbi tendenciák alapján. És ezek közül egyik sem IPS.

(#54005) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!

Laptopok között 100.000 Ft alatti kategóriában az Intel HD Graphics 4000 -től van nagyobb (vagy hasonló) teljesítményű grafikus vezérlő?

(#54006) Dvix


Dvix
senior tag

Kedves LOGOUT közösség!
Egy régi Athlon II, Radeon 6470m-os notimat cserélem le, mert már lassúcska és nem igazán futnak a mai játékok rajta. Szeretnék 120-135k között venni egy gépet amit jól tudok hordozni és játszani, ill. dolgozni vele.
Feltételek:
-FullHD-tv-n jól tudjak vele játszani. :DD
-Legyen jó a hűtése.
-World of Tanks, Metro: Last Light-ot tudja futtatni.
Előre is köszönöm a válaszokat, én már nem vagyok jártas sem videókari sem proci terén, melyik árban melyik lehet a legjobb. A beállítások variálásához értek, hogy jól fusson a játék. DE kb. ennyi. :P

[ Szerkesztve ]

(#54007) kp59


kp59
aktív tag

Visszaolvasva látom hogy sokan Lenovo gép iránt érdeklődnek. Nem tudom mennyire ismert hogy a Lenovo hivatalos garanciális szervizelése kivonult Magyarországról és Közép-Európában egyedül Lengyelországban van Lenovo márkaszerviz. Így ha meghibásodik egy gép akkor tőlünk is oda szállítják. Egy ismerősömnek lett volna garanciális (memória hiba) javítása a Lenovo laptopján de mikor kiderült hogy milyen körülményes lett a kiszállíttatás és a bizonytalan javítási idő hossza (sürgősen kellett volna így az akár 1-2 hónap vagy ki tudja mennyi szervizelési idő) miatt inkább kicseréltem én a hibás memóriamodult. Nagyobb baj esetén viszont ez a megoldás már nem működik és maradna az akár hónapokig tartó várakozás.

Ezt nem árt ha tudjátok mielőtt emelet a gyártó mellett döntötök.

(#54008) brumi1024 válasza kp59 (#54007) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezt majdnem minden egyes alkalommal el is mondom. De ez nem új információ, már pár éve így van.

(#54009) kp59 válasza brumi1024 (#54008) üzenetére


kp59
aktív tag

Bocsi de ezt nem tudtam :B és ugye a jószándék a fontos. Én ezzel a lehetséges problémaforrással az elmúlt év végén kerültem szembe (addig nem tudtam róla) és bár semmi bajom a Lenovo gépeivel de így már nem tudom tiszta szívvel ajánlani az ismerőseimnek.

[ Szerkesztve ]

(#54010) Tikakukac válasza kp59 (#54007) üzenetére


Tikakukac
titán

Nana, azért az a hónapokig az inkább max hétig esetleg hetekig. Több hónapot még a híresen fos MSI szerviz is ritkán csinált.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54011) kp59 válasza Tikakukac (#54010) üzenetére


kp59
aktív tag

Te ezt a saját tapasztalatodra alapozva mondod? Ha valakinek van ez irányú személyes tapasztalata az jó lenne. Az biztos hogy amikor meg lett érdeklődve hogy előreláthatólag mikorra készül el akkor nem tudtak mondani semmit. Szóval csak a személyes tapasztalat az ami biztos és nem az hogy ki mit hisz. ;)

(#54012) Tikakukac válasza kp59 (#54011) üzenetére


Tikakukac
titán

Te ezt a saját tapasztalatodra alapozva mondod?

Ja. 3 Levonó, 2 Asus és 1 Acer ment ki 1 hét alatt tőlem adatmentés és egyebek után gariba, ebből az egyik Asus 3 napon belül készen volt, igaz csak vinyócserét kívánt, az egyik Levonó 5. napon már itthon volt csak átvenni nem tudták. A többit nem követtem nyomon, rákérdezek.

Több hónap ha még nem is tapasztalatból mondanék egy számot, akkor is irgalmatlanul sok lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54013) Chaser válasza kp59 (#54011) üzenetére


Chaser
titán

Csináltam anno egy topikot, direkt szervizes tapasztalatokra. De legtöbben csak f@szságot írnak oda, már elnézést. Ahogy Einstein mondta..két dolog végtelen: az emberi hülyeség és a világegyetem, bár utóbbiban nem vagyok biztos...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54014) kp59 válasza Tikakukac (#54012) üzenetére


kp59
aktív tag

Ha valóban így van akkor igazad van :R

(#54015) brumi1024 válasza kp59 (#54011) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam 2-2,5 hét volt a maximum. Nem tartom jónak az Ideapadek szervizét, sőt, sz.rul csinálták nálam, de a több hónap tényleg nagy túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#54016) runner 125


runner 125
nagyúr

Az új Sony Multi-Flip nagyon ott van.
Valahogy elkapták az elvet. Merev váz, alu borítások, piszkosul erős zsanér, s az átfordíthatóság is korrekten meg van oldva. Semmi bizonytalanság.
A FHD kijelző 14"-on meg gyönyörű.

..a végén gépet cserélek, van belőle erősebb konfig is. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54017) Steve(AMD) válasza Dark Soul (#53979) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Azzel szemezek egy ideje. A notebookzone-nál ma érdeklődtem az Asus N56JR-ről, jelenleg nem várható érkezés, nem tudnak rendelni belőle. Iponnál is pl. már több, mint egy hete nincs.
Viszont a win7 driverek hiánya is komoly gondot okoz. Bár nagyrészt a többi típustól leszedhetőek, az nvidia driverrel mégis probléma van, a gtx 760M-et nem tudják működésre bírni. De a használni kívánt programok (az összes Cad, Delcam program, Powermill, Edgecam, stb.) még jelenleg win8-on nem használhatóak.
A (dupla 755M-es) Lenovo IdeaPad Y510p-t végképp nem merem választani, ki tudja hogy viselkedik az SLI a tervező programokban...
Szóba jöhetne még a 17,3"-os Acer V3-772G, de elég a 15,6" és acert valamiért nem akarok. (Különben a driver probléma ott is fenn áll.) Több ötletem meg nincs...

(#54018) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Sziasztok,egy kis segítség kellene.

1. Most
2. 100-130eFt
3. Irodai munka
4. Nem
5. Is is
6. Nem
7. 14-15,6' lehetőleg fényes,1366x768
8. Mindegy
9. Win 7 vagy 8
10. 320-750 Gb, 2-4Gb, igen
11. Hdmi,webkamera,3-4db usb,bluetooth, Min. 2év garancia
12. Nem
13. Samsung, Hp Használt: [link]
14. Igen,garanciális/számlás verzió.

Acer kizárva!

Köszi a segítséget!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#54019) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, mindenkinek, netbookot szeretnék vásárolni és ebben szeretném a tanácsotokat kérni, szempontok 200 000ft alatt ha lehet, pl. Médi mark kínálatából, ehez mit szóltok: DELL Inspiron 3537 Core i5 1GB VGA notebook + Windows 8. vagy ASUS X550CC-XO1009D Core i5 750GB notebook vagy LENOVO IdeaPad S510P Core i5 ultrabook + Windows 8 (59-390199) :K

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#54020) Chaser válasza -Mosquito- (#54018) üzenetére


Chaser
titán

8560p egyértelmű...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54021) grabber


grabber
addikt

Hello!

Ez mennyire jó ár érte?Dell E5430 I7 559 dollár

(#54022) Yany válasza DopeBob (#54003) üzenetére


Yany
addikt

Ha van rá pénzed: XPS 14

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54023) Yany válasza Yany (#54022) üzenetére


Yany
addikt

Lejárt sry.
Szóval GCN-nel...

Egy gigantikus szűrőt ráengedtem ennek a boltnak a keresőjére, gyakorlatilag egyetlen eredménnyel: Szűrő
Eredmény: Dell Latitude 6440

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54024) runner 125 válasza Yany (#54023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs nagy választék ebben a kategóriában, de kicsit fentebb pont erről már szó volt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54025) stratova válasza runner 125 (#54016) üzenetére


stratova
veterán

Uhh ha ez kijönne Beema/Kaverivel :)) (nem fog :( )
Komolyan elgondolkodnék valami részben tapogatós cuccon, ahol azért van háttérvilágításos billentyűzet is.

[ Szerkesztve ]

(#54026) Yany válasza runner 125 (#54024) üzenetére


Yany
addikt

Bocsi, erről lemaradtam. Hát igen, mivel nincs választék, azt kell eldöntse: mégis összelapátol ennyi pénzt, vagy változtat a preferenciáin. 15-ösben azért jóval jobb a helyzet. Árban nem sokkal, de legalább nagyobb a választék.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54027) stratova válasza runner 125 (#54024) üzenetére


stratova
veterán

Ennyiért vagy olcsóbban kb. Zbook 14-et lehetne kapni (FirePro M4100 ~ 8750M GDDR5), ha forgalmaznák itthon.
Ebben jelenthettek volna megújulást az új APU-k, ha nem meszelték volna el a GDDR5M-et.

(#54028) runner 125 válasza stratova (#54027) üzenetére


runner 125
nagyúr

Zsanérja fotó alapján nagyon consumer-es.., nálam ez már válóok. :))

14"-ban esetleg még az új Thinkpad T440 széria jöhetne szóba, GT730-cal, HD+-os kijelzővel, viszont a br végára azoknak is az E6440 szintjén mozog.

#54025

Tényleg biztató az irány és a minőség. Egyetlen dologban nem vagyok biztos - vajon mennyire kényelmes használni egy 13,3 - 14"-os kijelzőt mint tab?! Első blikkre kicsit nagynak éreztem, de lehet csak szokás kérdése.

Yany

Noh igen, egyelőre 15"-on valóban több a beugró workstation gép, bár úgy érzem a trend most fog beindulni, hisz az új E6540 is erős GPU-val érkezett, mint ahogy a 14-es kis testvére is, illetve a T440-ekben is ott van egy középkategóriás GT730.
Max kicsit kivársz, ha nem akarsz majd br. fél milliót kiadni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54029) Dr.Speed


Dr.Speed
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A elkövetkező egy hónapban. (De ha van valamire érdemes várni...)
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Bruttó 350 000 Ft. (Legteteje: Bruttó 400 000 Ft.)
(3) Felhasználási kör?
CAD (Nvidia, Intel fontos), VEM, erőforrás igényes játékok
(4) Játékra használnád-e?
Igen, minimum HD, de ha lehet FullHD-ben, magas beállítások mellett.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
-
(6) Szeretnél bele SSD-t?
Igen, ha gyárilag nincs, utólag cserélném.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6"-tól felfelé, inkább matt. Felbontás lehetőleg FullHD,de nem alapkövetelmény
(8) Notebook tömege?
Nem fontos szempont.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Inkább nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Memória 8GB, később 16GB-ra növelném.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen, mindkettőt.
(13) Eddig kinézett notebookok?
Acer Aspire V7-582PG-74508G25TII Ultrabook Videőkártya sebesség? Negatívum: érintőkijelző számomra felesleges, kicsit drága.
Acer Aspire V3-772G-747a8G1.12TMamm Feketében venném. Negatívum: megjelenés!!, anyagminőség?
Lenovo IdeaPad Z510 Negatívum: 64 bites videókártya!
ASUS N56JR-S4044H Negatívum: sejtésem szerint szürkeimportos.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új, megbízható helyről.

Előre is köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#54030) brumi1024 válasza Dr.Speed (#54029) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyik sem, ilyen kerettel! Játékos irányban elindulva: Lenovo Y510p GT750/755M SLI-vel, de én inkább elindulnék workstation irányba egy Dell M4700-assal. Bár itt meg kell kérdezni a Quadro felárát a 355k-s modellnél.

Azt érdemes tudni, hogy még ennyiért sem fog minden játék menni 1080p-n magas beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#54031) Dr.Speed válasza brumi1024 (#54030) üzenetére


Dr.Speed
csendes tag

Lenovo Y510p-t néztem, de a billentyűzet sajnos nem elfogadható számomra.
ez

Az üzleti vonallal az a bajom, hogy rossz rájuk nézni. Tudom el kéne döntenem, hogy a teljesítmény vagy megjelenés a fontos, de egyikből sem akarok engedni :D

Esetleg a közeljövőben ebben az árkategóriában várható valami 2014-es masina, amire érdemes várni?

[ Szerkesztve ]

(#54032) masholnap


masholnap
senior tag

sziasztok!

akkor ezek szerint mégsem jött össze, hogy a lapiszalonnál legyen a lenovo szerviz? valaki tud erről valamit?

(#54033) brumi1024 válasza masholnap (#54032) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, és a belátható jövőben nem tervezik a magyar Ideapad szervizt.

[ Szerkesztve ]

(#54034) Chaser válasza brumi1024 (#54033) üzenetére


Chaser
titán

Nem úgy volt hogy januártól itthon is lesz :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54035) LaptopSystem válasza brumi1024 (#54033) üzenetére

már ideje lenne ha lenne :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#54036) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!

3-4 hónapon belül szeretnék legkésőbb laptopot venni. 110e Ft-om lenne rá, de nyilván ha pár ezer Ft-tal drágább a gép és jóval nagyobb előnyökkel bír, akkor az is szóba jöhet. Elsősorban irodai alkalmazások futtatására, netezésre kellene. Elsősorban a gép teljesítménye a lényeg, anyaghasználatot tekintve a műanyag borítás megfelel. A kijelző méretét tekintve a 15,6” megfelelő lenne számomra. Optikai meghajtót igénylek. RAM-ot nézve 4 GB vagy nagyobb kellene. Új gépek jönnek csak szóba.
Jelenleg ezt néztem ki:
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/aspire-e1-571-33114g75mnks-lin-nx-m09eu-025-p171231027/termek-leiras.html

Mi a véleményetek róla? Esetleg más alternatíva? Továbbá magával a márkával/szériával milyen tapasztalataitok vannak?
Előre is köszönöm!

Üdv.

(#54037) Chaser válasza gyuri.sza (#54036) üzenetére


Chaser
titán

B590 2020m pentiummal 100k körül, ez a véleményem:) Ha játszogatnál is 11x k-ért G500 v G505 diszkrét vga-val.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54038) brumi1024 válasza Chaser (#54034) üzenetére


brumi1024
veterán

Alaptalan pletyka, nem volt ez tervben.

[ Szerkesztve ]

(#54039) beller válasza kp59 (#54011) üzenetére


beller
aktív tag

Nekem személyes tapasztalatom )elmúlt év ősze), hogy elszállítással-visszaszállítással együtt kereken 7 (hét) napon belül ismét nálam volt a gép. A hiba oka az volt, hogy kiesett belőle a zsanér melletti csavar és emiatt a fedél felnyitásakor a gép oldala "kinyílt" Nagyon korrekten kitakarították a gépet, karcmentesen megcsinálták csak ajánlani tudom őket. Persze nem az NBD Dell, de akkor is nagyon korrektek és a lehetőségekhez mérten gyorsak.

(#54040) Chaser válasza brumi1024 (#54038) üzenetére


Chaser
titán

Nekem végül is mindegy, nem vennék ideapadot...:) Jobb ma egy használt TP mint két új ideapad ;] holnap is...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54041) LaptopSystem válasza Chaser (#54040) üzenetére

+1 oda :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#54042) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Vostro 3500 (i5 560m, nvidia 310m), Precision M4400 (T9600, quadro fx 1700m ill. 770m) kombóval szerelt gépekkel van tapasztalat? Túlhevülés, anyagminőség, stb téren.

Köszi

(#54043) brumi1024 válasza Chaser (#54040) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem is elég volt egy! ;]

(#54044) gyuri.sza válasza Chaser (#54037) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi választ. Az a probléma, hogy úgy tudom, nincs már lenovo szerviz Magyarországon, szóval ha vmi probléma lesz vele, akkor elég időigényes a szervizelés, ezért nem nagyon néztem ezt a márkát. Továbbá ahogy látom ez az AMD Fusion proci jóval gyengébb a linkelt Acer-nél, bár dedikált a vga, ami + pont lehetne, de igazából arra nincs annyira szükségem.

Esetleg egyéb? Vagy tapasztalat az Acer-rel kapcsolatban?

(#54045) brumi1024 válasza gyuri.sza (#54044) üzenetére


brumi1024
veterán

Acer szerviz sincs, ráadásul ott még minőségbeli problémák is lesznek. Szerintem egyértelműen Fujitsu A512 ha még találsz valahol, nekik pedig az egyik legjobb az itthoni szervizük.

(#54046) Chaser válasza gyuri.sza (#54044) üzenetére


Chaser
titán

Acernek meg tán soha nem volt itthon szervize. Nem fusion cuccra gondoltam, 11x k-ért G500 v 505 van 2020m pentiummal és ati vga-val.
Az említett A512 sem rossz, de valszeg A502-t találsz már csak, ami nem baj mert újabb, szintén 2020m-mel 105k körül. Azon nincs USB3, viszont +1év gar 6-8k rá és fujinak itthon vannak szervizei, ráadásul jók is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54047) runner 125 válasza brumi1024 (#54038) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mire alapozod?

Tervben volt és van is. Ha, biztos az info nyilván közkincsé válik majd.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54048) gyuri.sza válasza brumi1024 (#54045) üzenetére


gyuri.sza
tag

Hmm, nem tudtam, hogy Acer sincs, köszi az infót. Fujitsu A512-t már nem árulnak sehol :S
Lenovonál jobb az anyaghasználat, mint Acer-nél? Más laptopot nem tudnátok ajánlani?

Köszi

(#54049) depe95


depe95
tag

Sziasztok, elkélne egy kis segítség.
Leginkább kép és videószerkesztéshez keresek erős processzorral rendelkező gépet , de azért jó lenne néha kikapcsolódni így játékra is használnám.
Van rá olyan 250.000Ft-om és még pluszba egy ssd-re való.
Eddig ezt a kettőt néztem ki:
Lenovo és HP
Hp mellett szól az IPS kijelző, lenovo mellett szól a 16gb ram és a 2 videókártya.
Mivel mindkettőre 2 év garancia van, így érdekelne melyik lenne a jobb vagy esetleg ezeknél is jobb?
Remélem tudtok segíteni. :)

(#54050) Tikakukac válasza Dr.Speed (#54031) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a billentyűzet ha értékelnem kéne 1 ponttal ha rosszabb egy 10-es skálán a mostani Thinkpadoktól. Qrva jó volt, én szerettem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.