Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#175001) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem nem várok jövő nyár elegéij a gépcserével, hanem előrébb hozom. A cél, hogy lehetőleg a következő 5 évben ez is kiszolgáljon (mint az eddigi 2 HP Probook-om)
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350.000 Ft (bár az egyik kinézett egy huszassal túl megy a kereten, de az még belefér)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Altalános felhasználás plusz fotószerkesztés, de csak hobbi szinten
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ritkán használnám játékra is (akkor sem feltétlenül a legújabbak játékokat tolom), de megelégszem a minimum beállításokkal, messze nem ez a legnagyobb prio
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", FHD
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min 512 GB SSD, 16 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen lehetőleg
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat preferálom

Itteni koránni ajánlások és saját kutatómunka alapján ezeket néztem ki:
ASUS Vivobook
ACER Aspire 5 - A515
Vagy egy másik konfigú Aspire 5, de ez már egy huszassal túl megy a kereten, de ha az a konzenszus, hogy az megéri a plusz 20-ast, akkor ő lesz a befutó.

Előre is köszi!

(#175002) SeniorTilla válasza sajtee5 (#175001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha elégedett voltál a 2 probookkal, miért nem veszel most is azt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175005) S-eye válasza S-eye (#174791) üzenetére


S-eye
senior tag

MSI Modern 15 11AMU vélemény. Az anyaghasználat rendben van, viszont BIOS-t kellett frissíteni, hogy ne akarja a proci ventillátort ÁLLANDÓAN 100%-on pörgetni. MSI Center Pro programban be lehet állítani a ventillátor fordulatszámát, de az hol működik, hol nem. Jobb, ha tudtok róla, mert elég idegesítő (Win 11 Pro). Örömmel várom, ha tudtok rá megoldást, hogy elnémuljon a gép.

(#175006) Dr. Akula válasza domcsi563 (#174999) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Thinkbook / Ideapad olyan a Thinkpadnek, mint az Adios / Abibas az Adidasnak. Csak ugyanattól a gyártótól. :)

(#175007) sajtee5 válasza SeniorTilla (#175002) üzenetére


sajtee5
csendes tag

Alapvetően nem ragaszkodom a probook-okhoz, másodszorra is azért vettem azt, mert az tűnt a legjobbnak rá-érték arányban, plusz akkoriban volt hozzá plusz 2 év garancia. Jelenleg pedig a belinkeltek jobbnak tűnnek ár-érték arányban, de szívesen fogadok más tanácsot/konkrét "riválist". :)

(#175008) cs.zs. válasza sajtee5 (#175001) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
én szeptemberben 2 hétig használtam a belinkelt Vivobook-ot, és teljesen elégedett voltam vele, az i5-12500H teljesítménye döbbenetes, az OLED kijelző meg amúgy is függőséget okoz. :K
Végül egy kicsit más irányba mentem el : Zenbook OLED.
Minden létező műszaki cikknél el lehet mondani, hogy "de még egy kicsivel többért ezt, vagy azt kapsz...", itt is.
Ha 15" Zenbook Oledet veszel, nem Vivobookot, akkor kapsz alu házat, meg érintős képernyőt is, meg bődületes akkus üzemidőt (96Wh akku!) ...

(ugyanazzal a belsővel az én Zenbookom 2880x1800 felbontással, 63Wh akkuval max fényerőn 8-9 órás üzemidőt tud, filmnézés, netezés, utazás közben)


Igaz, valamivel többe is kerül
:U



...

(#175009) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#175006) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:C :C :C

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175010) littlerock válasza Dr. Akula (#174990) üzenetére


littlerock
aktív tag

Hali!

Tegnap a kezembe fogtam a 250 G8- at... Én kellemeset csalódtam.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175011) KadamQQ


KadamQQ
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék majd vásárolni, itt vannak a paraméterek hozzá:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.000 forint alatt.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Leginkább játék és mindennapi felhasználás.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
League of Legends, FIFA. Full HD.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inkább IPS és elegendő a Full HD. Valószínűleg úgyis kötni fogok rá monitort.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elméletileg nem sokat, havi pár hétvégén csak mikor hazaviszem. Utazás közben maximum csak ritkán használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows operációs rendszer, de annak telepítését megoldom magam.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Ami elegendő a mindennapi dolgokhoz és az alap játékhoz 8GB vagy 16 GB. Inkább SSD.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha legalább 2 darab HDMI-porttal is rendelkezne annak nagyon örülnék.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Gondolom kevesebből is ki lehet hozni, mert azért ezeknek a játékoknak nincs nagy igénye, de szeretném, ha valamennyire időtálló is lenne a gép. Továbbá inkább a teljesítmény lenne a szempont, a kijelző szépsége csak másodlagos.

(#175012) Pyttawrx válasza littlerock (#175010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Abba? Pedig gyenge vscsk

(#175013) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok,
Egy vásárlási tanácsra lenne szükségem:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2022. december, 2023 január
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 300.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai szoftverek, némi youtube, böngészés, programozás tanulás.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
World of tanks megy évente 2-3 hetet, de más játék nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 - 16 coll
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Útközben nem lesz használva, hordozva maximum kocsiban.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows vagy semmi
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD:256-512 RAM: 8, de bővíthető legyen 16-ra később
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Ezt néztem ki erre a célra: [link]

(#175014) littlerock válasza Pyttawrx (#175012) üzenetére


littlerock
aktív tag

Mint korábban írtam. Anyósnak netezni...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175015) Pyttawrx válasza littlerock (#175014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem függ attól, hogy kinek lesz. :)

(#175016) littlerock válasza Pyttawrx (#175015) üzenetére


littlerock
aktív tag

Uraim!

Szóval, idézem magamat: "Egy véleményt, ellenvetést kérnék:" ... "Anyósnak lenne karácsonyra."

- Idézet az összefoglalóból: "Ímmel-ámmal, legalja, nagyon végső esetben vehető: HP 250 G8"
- Idézet az első válaszból: "Jó döntés, hogy nem ezüst a billentyűzet, idősebbeknek nem előnyös, ugyanakkor a szürke ház nem annyira ujjlenyomatmágnes, jó hogy van oldalsó numpad... kérdés hogy mennyire van jó erőben, kell-e ez a méret, vagy ha esetleg ő maga is aprócska kistestű, akkor a 13-14" jobban áll-e a kezében"

Nem a kinézett laptopot és elképzelést szerettem volna mindenáron alátámasztani, hanem az előzőkhöz hasonló szempontokat szerettem volna látni.
- A sz*r, meg hulladék, meg az üzleti laptop jobb az nem hordoz használható információt.

Tegnap megfogtam, megnéztem a billentyűzetet, és első érzésre hasonlított a 440G5-öm fogására. Amikor kinyitottam, bezártam, nem volt papírhajó érzésem.

(megjegyzés: a 440G5 a PH-n kapott tanácsok alapján lett kiválasztva 2018 végén...)

Ez nem lesz asztalhoz csapva, nem nyitogatja dühösen egy menedzser, nem kell se játék tudás, sem öt prezentáció futtatása egy időben. Se vonat, se repülő... Kanapé, íróasztal, és az életciklusa min. 90%-át ugyanabban a légtérben fogja eltölteni. Inkább 99 - lesz az...

Miért nem jó? Ez a kérdés. Tudom, hogy van nála jobb, több pénzért, de csak új jöhet szóba.
Kevés az i3, vagy a 8Gb ram? - mihez lesz kevés?
Szériahibás, valamelyik alkatrész?- no ez az infó már jól jönne, de legalább 2 év háztól-házig garancia van rá.

A többek által lesajnált Lenovo ideapad g580 8-9 éve üzemel. Volt egy kijelzőcseréje garanciában... Az pedig kapott hideget meleget, sokáig földelés hibás hálózatról ment, ami érezhető volt a burkolat tapintásakor... darabok vannak letörve belőle, meg kuka az aksi...i3 + 8Gb ram...

Szóval, hogy rövidre zárjam: mit jelent a"rossz, ne vedd meg!" ?
a durcás "csajos" válasz: "akkor vedd meg!... " ismét nem lesz megfelelő.

A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175017) Pyttawrx válasza littlerock (#175016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csupán annyit jelent, hogy pl leütöd a billentyúzetet picit erősebben, már hajlik, illetve ezek a zsanérnál szeretnek törni, majdhogynem függetleen attól, hogy mennyit hajtogatod. Ezért van az immel-ámmal vehető, de inkább ne. Jah és még a hűtése szokott hamar galyra menni

Most az hogy 2022-ben egy 2 mag/ 4 szálas noti (új esetén értendő), mire elég vagy mire nem, az megint olyan, hogy ha 1-2 webolfdalt nyitsz meg akkor elég lehet. a ram szintén én pl 8,5-12GB közt vagyok, így nekem lehet nem lenne elég a 8GB.

Ezért én pl kifejezetten nem javaslom ezt.

(#175018) SeniorTilla válasza littlerock (#175016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon sokan, sőt sztem többen mint akik nem, használnak ilyen belépő modelleket, működik, nem esik szét, stb. Pont hétfőn volt egy ügyfelem aki új gépet vett, és mesélte, hogy 6 évig használt egy HP Pavilion dv5-öst (jó régi konzumer gép, ezret eladtam belőle anno) teljes elégedettséggel. Tehát nem egy rakás szar, mint ahogy itt sokan állítják.

A lényeg amit Pytta is mond, hogy ezeket a legolcsóbb, leghitványabb anyagból készólő gépeket nem fogjuk ajánlani. Ezt gondolom megérted. Ha neked megfelel, vedd meg és legyél vele boldog, lehet, hogy évekig jó lesz. Lehet, hogy a másfél millás Zbook Workstation is meg fog hibásodni 2 hónapon belül. Lehet, hogy megnyered a lottó ötöst jövő héten. Az esély megvan rá, csak a valószínűség más.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175019) Firehand válasza Pyttawrx (#175017) üzenetére


Firehand
tag

[link] erre esetleg mit ajánlanál, vagy maradjak az ajánlóban levő Acer Swift 3-nál?
Köszönöm

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#175020) Pyttawrx válasza Firehand (#175019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a 6-8 évig használnák, erre ebben az árkategóriában nem biztos, hogy tudnék mondani, sőt még nagyobb árkategóriában sem. Ezen a hosszú használati tervezésen agyártók már túl vannak. Minimum gar, ami ettől tovább bírja, az ajándék :D
Szóval igen pl a Swift 3, aspire5 már kezdésnek jó lehet: [link]
VAgy még ez is jó lehet, csak picit több, mint a keret, de OLED LCD. és erős CPU, plusz 1TB SSD: [link]
hirtelen nagyjából ezeket találtam

(#175021) cs.zs. válasza littlerock (#175016) üzenetére


cs.zs.
addikt

De hát pont azt próbáltam leírni, hogy jó irányba indultál el a szürke színnel, sötét billentyűzettel.
Idős korosztály rosszabbul látja az ezüst billentyűzet világos betűit -de ez szerencsére nem olyan.
Ha kis soványka/gyengécske a mama, akkor könnyebb-kisebb felé indulj, ha jó erőben van, és ez nem szempont, akkor jó a 15".

Egy rossz szót nem mondtam,
mi ezzel a baj?

...

(#175022) littlerock válasza cs.zs. (#175021) üzenetére


littlerock
aktív tag

Az ég világon semmi... a válaszod idézete alatt a lényeg:

Nem a kinézett laptopot és elképzelést szerettem volna mindenáron alátámasztani, hanem az előzőkhöz hasonló szempontokat szerettem volna látni.

:R :R :R :R

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175023) littlerock válasza SeniorTilla (#175018) üzenetére


littlerock
aktív tag

köszönöm. Ez a lényeg... ha lefordítom az írásodat akkor kb ez jön le: figyelembe kell vennem az anyaghasználatot, korábbi anyagfáradások gyakrabban előfordulnak.

:R

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175024) littlerock válasza Pyttawrx (#175017) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszönöm. A zsanér érthető dolog. Régi Acer gépeknél volt már dolgom csavar fészek ragasztással stb...

Nos ha ez eltörik, akkor remélem 2 éven belül lesz...

A proc/memória szerintem elég lesz... Sok mindent telefonon néz az öreglány...
:R

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#175025) Firehand válasza Pyttawrx (#175020) üzenetére


Firehand
tag

Az az igazság hogy hetente 3-5 órát megy a laptop maximum a szüleimnél.
Egyetlen dolog hogy külső monitorral használnák mert azért egy 24 colos monitor jobb egy idősebb embernek olvasásra. Meg persze egér/billentyűzet.
ezért is kérdeztem, hogy fel kell e nyitni használat közben ha külső monitorral hasznalják?

Mini Pc-n is gondolkoztam, de ami hosszabb ideig használhatóak tartottam az bőven 200.000 ft felett van.

Nekem munkára/hordozásra egy Lenovo G580
(NVIDIA GT635M INTEL PENTIUM B960 DUAL CORE 2,2GHZ 2×4GB RAM 500 SSD van, csak excel/max böngészésre használom) eddig mindent megcsinaltattam rajta/ kitakarítom évente, bár laptophűtővel használom mindig (Cooler Master NotePal Infinite EVO) szinte semmi por nincs benne, amúgy meg laptophátizsákban pihen.
Nem erőgép...

Sajnos már kinőttem a Wow raideket jó 10 éve.... azóta a család mellett nem nagyon van időm a játékra, sőt igazából a gépre sem... maradt a telefon....
Gondolkodtam magamnak venni egyet (Legion 5i Pro 3070- de aztán felébredtem, hogy úgysem játszanák már) ezt meg lepasszolni.... de ha elromlana akkor meg az elég hülyén jönne ki....

Most, hogy elmeséltem az életem történetét, menj, és sétálj egyet! (Ha ismeri valaki :DD )

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#175026) Pyttawrx válasza Firehand (#175025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem kell kinyitni, sőt azt is be lehet (sok notinál) állítani, ha átamot kap, akkor induljon el automatikusan, tehát még a bekapcsoláshoz sem kell felnyitni. Viszont erre vlam használt üzleti Dell vagy HP notit vennék, talán 120-150 közt már kapható is, 1-2 év garral is

[ Szerkesztve ]

(#175027) SeniorTilla válasza Firehand (#175025) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem vitatkozni akarok, de én nem használnám teljesen lehajtott kijelzővel. Nálam 32-es moncsi van, külső billegér, minden, és csak félig van lehajtva a gép kijelzője. Így a hűtés jobb, és nem öregszik az LCD a meleg miatt, amikor meghajtom az oment. Ha teljesen le van hajtva, akkor a hőt megkapja a kijelző is. Próbáld ki, meg fogod látni miről beszélek. Ja és nem mellékes, hogy így kényelmesen el lehet érni a bekapcsoló gombot is, plusz hallani a hangszórókat.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175028) Dr. Akula válasza littlerock (#175016) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezen a szinten bármelyiket veheted az alsó polcról, ugyanazt a "minőséget" kapod. Felesleges márkanévhez ragaszkodni, ezen a szinten az semmit nem jelent. Ha minél olcsóbból akarod megúszni, akkor tényleg a legolcsóbbat érdemes venni, kevesebbet buksz rajta amikor elromlik.

(#175029) Dr. Akula válasza Firehand (#175025) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Most, hogy elmeséltem az életem történetét, menj, és sétálj egyet! (Ha ismeri valaki :DD )"

Meg akarsz félemlíteni? :D

(#175030) SeniorTilla válasza Dr. Akula (#175028) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem mindegy az, milyen a márka. Ha másért nem, a szerviz miatt nagyon nem. Pl. Leonvot semmiképp nem vennék a TMX miatt, de HP-t igen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#175031) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék egy notebookot, szinte csak netezéshez lenne használva.
Fontos, hogy gyors legyen, mert a mostaninál egy kv-t le lehet főzni és meginni, mire betölt a windows. Tehát pl SSD mindenképpen kellene.

Amit elsőnek kinéztem: Acer Aspire 5 A515-45-R6UB
Esetleg van valami, ami ugyanúgy megfelelő lenne olcsóbban?

Köszönöm!

(#175032) Pyttawrx válasza Chesterfield (#175031) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Olcsóbban?? Az tuti nem, viszont picivel drágábban hirtelen találtam erősebbet:
[link] Nem tudom ez mennyire esik már ki a keretedből?

(#175033) Chesterfield válasza Pyttawrx (#175032) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Szia!
Ha azt mondod, hogy ez jobb, akkor jó lesz ez.

Köszönöm!

(#175034) carlo


carlo
csendes tag

Sziasztok!
Megrendeltem egy HP Pavilion 15 Ryzen 5500U (396M6EA) készüléket, még elég jó áron ((220 ezer, 2 év garancia)
Közben látom, hogy az Acer gépeket gyakran javasoljátok és az egyik számomra szimpatikus készülék ára is esett egy kicsit: Acer Aspire 5 - A515-57-565G (250 ezer, 3 év garancia), ami már az új Intel procival van szerelve.
Véleményetek szerint melyikkel járnék jobban, főleg otthoni, általános felhasználásra?
Megköszönök minden segítő szándékot!

(#175035) sztomi89


sztomi89
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék vásárolni édesapámnak, amely ahogy fater fogalmazott, olyanra lenne szüksége ami éltében kiszolgálja, így hosszabb távra tervezne vele (így lett lebeszélve pl. Lenovo Ideapad 3-ról).
itt vannak a paraméterek hozzá:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
240.000 forint alatt.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Mindennapi felhasználás, filmnézés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min. Full HD.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elméletileg nem sokat. Utazás közben nagyon ritkán használná.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows operációs rendszer, de meg tudom oldani a felrakást
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Ami elegendő a mindennapi dolgokhoz: min. 8GB vagy 16 GB. SSD.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Numerikus billentyű rész ha lenne
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Fórumot igyekeztem visszaolvasni, amiket eddig találtam:
HP ProBook
ASUS ExpertBook (ezen pl. szimpatikus a sok csati, numerikus bill. rész)

Segítségeteket köszönöm!

(#175036) cs.zs. válasza carlo (#175034) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nah,
2 teljesen eltérő színösszeállítás :-)
Az ezüst ház, és az ezüst palmrest annyiból sokkal jobb, hogy nem ujjlenyomatmágnes,
míg vele szemben a teljesen sötét ház és sötét palmrest csak gyűjti-gyűjti és újra csak gyűjti a foltokat ...
A billentyűzet viszont akkor olvashatóbb/kezelhetőbb, ha nem ezüst. - bár kétségkívül szembetűnőbb, vonzóbb a tiszta ezüst kivitel.
Ezért felhasználói szempontból a legideálisabb, ha világos a ház és a palmrest, de nem világos a billentyűzet. [kép] [kép] [kép]
A 2 választásod a két véglet.
Mindenképp olyan gépet válassz, ami neked tetszik, nem másnak. TE fogod hosszú időn keresztül "nézegetni", ne a szomszéd bácsinak feleljen meg!

Egyik procival sem jársz rosszul, a garancia pedig azért különböző, mert 250.000 Ft felett már 3 év a kötelező jótállás. Ha az 5500U-s-ból választasz 250.000 felettit (pl nagyobb tárhellyel), akkor már arra is 3 évet kapsz.

[ Szerkesztve ]

...

(#175037) carlo válasza cs.zs. (#175036) üzenetére


carlo
csendes tag

Engem a külsőségek hidegen hagynak, nekem teljesen mindegy hogy néz ki, mi látszik meg rajta és mi nem, használni akarom, nem nézegetni.
Ami fontosabb: összeszerelési minőség gyorsaság, jó hűtés (ne melegedjen túlzottan) ill. melyikkel van több esélye, hogy kb 5 évig kiszolgál!

(#175038) cs.zs. válasza sztomi89 (#175035) üzenetére


cs.zs.
addikt

A HP 440 G8-nak azért nincsenek oldalsó számgombjai, mert az egy 14" modell,
az Expertbook B1500-nak meg azért vannak olyanjai, mert az egy 15" modell.
A 14-eseknek jellemzően nincs, a 15-ösöknek meg jellemzően van.

Hp Probook 440 = 14"
Hp Probook 450 = 15"

Filmnézésre a legtöbb 200ezres gép ereje bőven elég lesz, de rámehetsz pl a háttértár méretére, 512 GB, vagy több,
vagy a kijelző tulajdonságaira is, minél színesebb, fényesebb legyen.

...

(#175039) sztomi89 válasza cs.zs. (#175038) üzenetére


sztomi89
tag

Köszönöm! A háttértár elegendő lenne 256GB-os (megnéz 1-2 filmet aztán törli.. :D ) . (már nem tudtam módosítani a kommentet), ezért is gondoltam arra, hogy hosszú távon inkább a RAM-ból legyen több.
Pont a te egyik kommentedben találtam ajánlva az ExpertBook-ot. Körülnézek.

(#175040) cs.zs. válasza carlo (#175037) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én 1.5 - 2 évente lecserélem a laptopjaimat, annyi idő alatt mindig megjelenik valami, ami megtetszik, és kipróbálom, így én sem tudom neked megmondani, sőt! SENKI NEM FOGJA TUDNI MEGMONDANI, hogy a mai gépek 5 évesen milyenek lesznek.

Nekem érdekes, hogy egy Vivobook tiltólistán nem-ajánlott listán van, én 2020 májusban vettem ezt, S532FL-BN183T, i5-10210u + Geforce MX250 2GB, [kép] [kép] [kép] és 2022 augusztusban 2 év + 3 hónaposan, karcmentesen, eredeti egészségi állapotában adtam el. 300 nites csodaszép kijelzője volt, mindenkit megbabonázó, bármikor bármilyen munkára befogható numpadja (Screenpad 2.0), [kép] [kép] [kép] , vagy estére simán csak egy fehéren megvilágított egérpad [kép] és az összes eddigi, és most is meglévő laptopunk közül ennek volt legbrutálisabb hifi hangja (fejhallgatón). Egyetlen egy laptop sem szólaltatja meg úgy a bedugott/párosított eszközt, ahogy ez tette.

Tényleg fel sem fogom, hogy ebben valakinek mi nem jó (minőségű). Nem lógott a zsanérja, nem zörgött a háza, stb stb stb
Kollégám/barátom vette meg, ők is imádják.

[ Szerkesztve ]

...

(#175041) cs.zs. válasza sztomi89 (#175039) üzenetére


cs.zs.
addikt

100 és 100,
1000 és 1000 gépből lehet választani, hatalmas ez a piac,
jobb ha jó sokáig tart, mire kiválasztunk egyet, itt nem szabad villámgyors döntést hozni
(kivéve ha marha jó akció van)
:K

...

(#175042) zombei válasza cs.zs. (#175036) üzenetére


zombei
aktív tag

OFF: Az Acer olcsóbb gépekre is 3 évet ad. :U

(#175043) Pyttawrx válasza cs.zs. (#175040) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A csilli-villi screenpad elvisz mindenki.... De pl itt is megvan a gyenge hűtés is, és a nem túl acélos váz, a hangja más által tesztelés során is gyalázatos volt, tehát kell hozzás külső eszköz... stb. Tehát több miatt is került oda ahova. De nem megyek bele sokadjára.

Persze senki nem mondja meg... de amikor sokadik szervizre jön hozzád egy adott márka adott típusa, akkor bizony nem fogod ajánlani.
Én ezzel le is zártam, persze mindenki azt vesz amit szeretne, itt csak ajánlunk a legjobb tapasztalatunk, tudásunk szerint.

(#175044) Pyttawrx válasza Chesterfield (#175033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jobb

(#175045) Pyttawrx válasza carlo (#175034) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha tudod válaszd az acer-t a 12. gen cpu-val

(#175046) carlo válasza Pyttawrx (#175043) üzenetére


carlo
csendes tag

Szia!
Kérhetnék tőled egy javaslatot az általam említett 2 géppel kapcsolatban?

(#175047) Pyttawrx válasza sztomi89 (#175039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2 közül a probook, viszont most ez is jó árban van:
[link]

(#175048) carlo válasza Pyttawrx (#175045) üzenetére


carlo
csendes tag

Köszönöm, megelőztél a válaszoddal!
Jobbnak tartod az Acer -t, mint a HP Pavilion -t, vagy az Intel új processzorát tartod jobbnak?

(#175049) ktommy91 válasza sztomi89 (#175035) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha tartalom fogyasztásra keresel gépet, akkor ismét kapható az ASUS VivoBook X1503ZA 12. generációs p-s i3-mal és messze kategóriáján felüli kijelzővel. Egy hónapja vettem ilyet(igaz akkor a 16/512-es volt 200k) és abszolút elégedetten használom azóta is. Műanyagból van, de nem tejflös doboz feeling, össze van rakva rendesen. Billentyűzet, TP okés, nagy 70WH akku...A HDMI csak 1.4 és a type-c port is csak adatátvitelre jó, de úgy gondolom hogy ilyen vas és kijelző mellett ennyiért ez belefér. Ha nem jön be, akkor 90 napon belül visszaveszik.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#175050) Pyttawrx válasza carlo (#175048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A CPU miatt venném

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.