Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#171001) tibike8


tibike8
őstag

Jól van srácok. Tiszta telepítéssel felment minden. És fent van minden Asus app is ami eredetileg. Hangja is van. A digiprime meg hivatalos Asus partner tudtommal. És inkább a vivobookokról olvastam, hogy nem ajánlott.
Valami driver kavarhatott be gondolom 1x, másodszor meg nem tudom miért akadt le az alapra állítás, de most öröm van már :R

(#171002) SeniorTilla válasza tibike8 (#171001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Látod-látod. Hallgattál volna, bölcs maradtál volna. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171003) dokee78


dokee78
félisten

A kettő közül melyik lenne a jobb választás?

Acer Aspire 5 A514-54 Intel i5, 512GB SSD, 8GB, Win10

Lenovo Ideapad 3 laptop 15,6", Intel i5, 256GB SSD, 8GB, Win10 81WE008QHV

(#171004) Pyttawrx válasza dokee78 (#171003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az Aspire 5, az ideapad 3 egy rakás… :)

(#171005) Brandynew válasza Pyttawrx (#171004) üzenetére


Brandynew
őstag

Tudom, hogy sokszor elhangzott már, de mi is a rakás szar pontosan az ideapadban? Magnézium/alumínium ház, szóval azzal gondolom nincs gond. A hűtés meg a billentyűzet?

(#171006) #57171968 válasza Brandynew (#171005) üzenetére


#57171968
törölt tag

Ideapad 3 allu ház? :Y
:D

(#171007) SeniorTilla válasza Brandynew (#171005) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Miii? Ideapad soha nem volt fémházas. Ezt hol olvastad?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171008) Pyttawrx válasza Brandynew (#171005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen magnézium ház? Hol? :D
[link]

Szerintem valamivel kevered! :)

(#171009) Jany69


Jany69
csendes újonc

Sziasztok. Nagyon sokat nézegettem a laptopokat, milyent is vegyek. most azt hiszem rátaláltam, de a véleményetekre lennék kiváncsi. Megéri ezt az Acer Swift 3 laptopot megvenni 200500 ft?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#171010) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok,

tervező programhoz keresek laptopot nulla játékhoz , izmos videokártyával sok giga rammal :D 15.4 collal lehetőleg vagy nagyon max 14 .Egy hölgynek lenne lehetőleg ne legyen 5 kg :K. a keret 550-650e ft. A többi szempont nem lényeges.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#171011) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!
(Most ez van Asus x551c, I3 3217U, 4GB RAM, 500 HDD)

(1) Mikor ? - 1 hónapon belül
(2) - max 100,000 Ft
(3) - Gépek beüzemelése. + e-mail, tábálázat, pdf. Film nézése. pl HBO GO
(4) játékra nem
(5) Kijelző - 12" max 14" ha lehet matt.
(6) - Autóban lakna, utazás közben nincs használva. Akkuról nem nagyon lenne használva.
(7) - WIN10
(8) - 250SSD, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - HDMI esetleg sd kártya foglalat.
(10) Csak használt (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Javasolt típusok? Javasolt boltok?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#171012) tibike8 válasza SeniorTilla (#171002) üzenetére


tibike8
őstag

És ha nem írom le, hogy mi is lett végül, sunnyogó.
Nem az a gond, ha valami elsőre problémás, hanem, ha hülyén játszottam volna az észt. Bár ettől még nem tudom, hogy mi volt a gond nálam. A lényeg, hogy megoldódott :)
(És hát itt is az első reakciók azok voltak, hogy ez nem igazán ajánlott eszköz. Én is hogy jártam.) De majd az idő mutatja, hogy mit bír. Én sem tudom még.

[ Szerkesztve ]

(#171013) Brandynew válasza SeniorTilla (#171007) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát pedig, amit írtam, LENOVO IdeaPad 5 15ITL05-t, azt írja, hogy full fém ház. Vagy mire vonatkozik az alumínium top/bottom?

[ Szerkesztve ]

(#171014) Pyttawrx válasza Brandynew (#171013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ideapad 3-ról volt szó, ez full műanyag: [link]

[ Szerkesztve ]

(#171015) Silverboy válasza tibike8 (#171012) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Kicsi off:
Természetesem, aki nem kockáztat nem nyer, de egy ajánlásnál nem lehet 20-ra lapot húzni. Amikor ajánlunk egy gépet a saját nevünket tesszük kvázi rá, hogy igen ezt vedd, ez jó lesz. Azt kiderül, hogy hangos, zajos, szétesik, melegedik, pedig a spec szerint milyen menő gép, meg a sok fizetett teszt mennyi jót mond róla. :U "Puding próbája az evés", csak nincsenek milliók a zsebekbe minden cuccot megtapizni használni legalább pár óráig. :R. Gyakran én is futok lyukra, legyen az Clevo, HP, Lenovo, Dell ~ jót mondanak róla külföldön is a forumon, az én kezembe nem volt semmi gond, azt kiderül, hogy pocsék a wifije, és 5 nap után rommá koppik a palmrest a rossz anyag miatt egzakt példák.

Gondtalan üzemórákat :K .

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#171016) Jany69


Jany69
csendes újonc

Sziasztok.

Általános felhasználásra, internet, letöltés, esetleg kis játékok futatására szeretném, hosszabb távra (5-6 év) megvásárolni.
Acer Swift 3 [link]
Jó vétel lehet és megéri a 200e Ft?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#171017) Kbali válasza Brandynew (#171013) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az alu top és bottom kb. annyit jelent, hogy a teteje meg az alja vékony alu lemezzel van borítva.

(#171018) Kbali válasza Jany69 (#171016) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre jó lehet. Viszont, ha jól látom, akkor csak 1 RAM slot van benne, 16 giga rammal. Ha nem kétcsatornás, akkor egy csomó teljesítményt elveszítesz. Az Aspire 5 szériában két RAM slot van és a Ryzen-es alap gép két memória modullal gyorsabb játékok esetén, mint a dedikált kártyás verziója.

(#171019) 8nemesis8 válasza Silverboy (#170812) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nagyon köszi a segítséget! :R

(#171020) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Az alumínium/nem alumínium vitához:

Most installáltam egy Pavilion 13 Aero gépet, ez egy most futó új modell a HP-nál. A gyári spec szerint alu/magnézium ötvözet. A REVIEW szerint is.

Élőben amikor megfogtam, teljesen műanyagnak tűnt. Van "pár" alu gép itt, envyk, spectre-k, stb. KB. meg tudom érezni, hogy egy burkolat fém vagy műanyag. Erre alapozva gondoltam, hogy műanyag, még a feleségemnek is megmutattam, mondván kár, hogy nem alu (szereti a fehér ultrabookokat).

A vékonyságához képest egyébként tényleg masszív a ház, belül biztos fém, de a külseje, ahol megfogod, megkopogtatod, nekem nagyon műanyagnak tűnik. Vagy csak így van lefestve? De hát ez hülyeség lenne, ha már alu, legyen érezhető és látható, mint pl. egy Envy 13-nál. Ott nem kétség, mert szálcsiszolt alu a teljes burkolat kívül-belül.

Kijelző:

azt hittem OLED. Olyan képe és kontrasztja van, hogy a 400 nites IPS gépek elbújhatnak mellette. A kontraszt nagyon durva, mint egy olednél. Erre kiderül, hogy nem oled, hanem IPS. Őszintén nem tudom hova tenni..... :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171021) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#171020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az ideapad 5-nek fém az alja: [link] de nem erről volt szó :)

(#171022) szabod válasza szabod (#170974) üzenetére


szabod
senior tag

Valaki? :))

(#171023) #57171968 válasza Pyttawrx (#171021) üzenetére


#57171968
törölt tag

Ideapad 3 és 5-nek se az alja se a váza nem fém, teljesen műanyag, némi beforrasztott fém lemez merevítésekkel.

(#171024) Pyttawrx válasza #57171968 (#171023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha olvastad volna, akkor rtam, hogy a 3 az teljesen műanyag, az 5-nek már nem, linkek is vannak. És még mindig a3-as széria volt a kérdés az full műanyag

[ Szerkesztve ]

(#171025) Brandynew válasza Pyttawrx (#171024) üzenetére


Brandynew
őstag

Tehát lehet, hogy az 5-ös már kezd átcsúszni az ajánlott kategóriába?

(#171026) Pyttawrx válasza Brandynew (#171025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kizárt.... :( vagyis nálam nem. Szerintem azért még Messze van.. :) Attól ez consumer vonalat hozza erősen

(#171027) #57171968 válasza Pyttawrx (#171024) üzenetére


#57171968
törölt tag

Olvastam és értettem is, 2021-es verzióból mindkettőt pasztáztam már.

(#171028) Pyttawrx válasza #57171968 (#171027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#171029) Lasersailing válasza SeniorTilla (#170996) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Bár hűtőt pont cseréltem már, de elvileg semmit nem kezd egy hűtővel egy átlaguser:
visszaküldi a lapost és 2 nap múlva (+ gondolom 2*3-4 nap fuvar, azaz összesen 2 hét) megkapja a kijavított laptopot:
[link]

(az természetesen igaz, hogy élőben könnyebb "ráborítani az asztalt" egy szervizesre ha nem javítja meg, mint on-line...)

Bár még továbbra sem tudom, hogy mit vegyek, egy darabig még kihúzza a Fujitsu (remélem), addig meg olvasgatok itt, hátha meglátok valami tutit :)

(#171030) SeniorTilla válasza Lasersailing (#171029) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Élőben már nem nagyon találkozol szervizessel :)

Ezer éve pickup garija van a HP-nak a legtöbb modellnél. De olyat, hogy küldenek egy belső alkatrészt oszt cseréljed magadnak jobbágykám, na olyat még nem pipáltam. Komoly cég nem csinál ilyet, ezért van a nemzetközi szervizháttér. Nónéméknél meg nincs.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171031) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Új notebook vétele előtt állok. Munkagépnek kell, általános felhasználás, néhány hardverigényesebb feladat és kényelmesen hordozható legyen. Az eddig két jelöltem:

a.) HP EliteBook 840 G8 358N4EA - Intel Core i5 1135G7, 16 GB RAM, 1T SSD
b.) Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 ITU 20TA000CHV - Intel Core i5 1135G7, 16 GB RAM, 1T SSD

A véleményeteket szeretném kérni, hogy melyiket érdemesebb választani és miért?

A másik dolog, hogy a cégnél, ahol dolgozom, sok HP Elitebook 830-as sorozatból való gépet használnak. Sajnos a tapasztalat az, hogy a 830-as sorozat gépeinél elég sok a meghibásodás (pixelhiba, zsanér szétmegy, púposodó akku, foltos képernyő). Ez a sorozat tényleg ilyen kényes? Vagy általában a HP gépek ilyenek? Esetleg az Elitebook-okra jellemző ez?

Emiatt kicsit tartok az Elitebook-tól, inkább a ThinkPad felé húzok, de a HP gép is nagyon tetszik.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#171032) trapi007


trapi007
tag

Vissza olvastam jó pár hsz-t, és ahogy elnézem eléggé messze van már a topik a nevétől. Pár évvel ezelőtt még a laptopsystem ajánlata rendszeresen bekerült ide. Boltoktól is kaptunk privát üzenetben ajánlatot. De azt látom, hogy ha vannak típusok megjelölve, arról azért a tapasztalatok megosztásra kerülnek.
Ezeket a használt gépeket néztem: 100000 alatt:
Lenovo Thinkpad T440 i5-4300u 8GB-120GB SSD 14,1" HD
Lenovo ThinkPad T450 i5-5300u 8GB-128GB SSD 14,1" HD+
Dell Latitude E7240 i5-4300u 8GB 256GB SSD 12,5" HD
Dell Latitude E7250 i5-5300u 8GB 256GB SSD 12,5" FHD IPS Touch (110000Ft)
HP Elitbook 820 G1 i5-4210u 4GB 320GB SSD 12,5 HD
Melyik a nem ajánlott?
Nem árt ha bírják a hideg párás időt.
Köszönöm.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#171033) Pano válasza Genesist (#171031) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Hát, nem tudom. Nekem az a 13-as elitebookokkal nincs tapasztalatom, csak a 840 és 850 szériával, de ott ilyen problémákkal nem különösebben találkoztam. Melyik generáció van a cégnél?

A kettő közül mindentől függetlenül én az elitebookot ajánlanám. Nagy a minőségbeli különbség a két gép között, a hp javára. Sajnos, az E széria nagyon nem éri meg azt a pénzt, amit elkérnek érte. Ez a thinkpad csak a nevében az. Az igazi thinkpadek a T szériától kezdődnek (de már azok se olyanok mint régen).

[ Szerkesztve ]

(#171034) Pyttawrx válasza trapi007 (#171032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, kezdhetted volna az elejével a téma összefoglalóval :D
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

De nyiván szívesen válaszolok itt is. :)
Én már HD-s modelleket nem vennék, tehát ebből szerintem a dell IPS FHD-ra tenném a voksom. Azt megjegyzem, hogy mindegyik vehető bátran amúgy.
Hideg párás levegővel azért illik vigyázni :D azt azér nem komálják úgy alaplból egyikse igazán

(#171035) Genesist válasza Pano (#171033) üzenetére


Genesist
tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ! Ezek alapján átgondolom. Megnézem a T sorozatot is, bár szerintem az már túl drága lesz nekem. 600k fölé nem szeretnék menni.

A G5-ös széria darabjaival voltak gondok.

(#171036) Pano válasza Genesist (#171035) üzenetére


Pano
addikt

G5 óta azért történtek bőven előrelépések.
Igen, a T széria újonnan elég drága. Esetleg érdemes lehet szétnézni a hardveraprón, néha lehet bontatlanokat kifogni sokkal olcsóbban, szinte teljes garanciával

(#171037) trapi007 válasza Pyttawrx (#171034) üzenetére


trapi007
tag

[link] #171011
Köszönöm a választ.
A hideg, párás használatot azért igyekszünk kerülni.
plusz átfutottam a bevezetőt is, de nem voltam elég figyelmes, pedig ott van a hsznált topik....

[ Szerkesztve ]

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#171038) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni benne hogy miért nem lehet acer care centert letölteni travelmate tmp 215 laptophoz?

Szeretném beállítani hogy az akkumulátort ne töltse fel 100%-ra hanem csak 80-ra
Lehet hogy rossz megoldási úton járok, valakinek van ebben tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#171039) Medvus válasza Doner (#171038) üzenetére


Medvus
csendes tag

Szia,
Hol akad el a letöltés, milyen hibaüzenetet kapsz?

(#171040) Doner válasza Medvus (#171039) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv!
Köszönöm a választ.

Az a problémám hogy a gyári drivers meghajtóján Acer controll center nevű valami van ami fel is települ, de ebben semmilyen akkumulátorral kapcsolatos dolgot nem tudom állítani így a töltést sem.

Aztán láttam neten hogy ezt az Acer care centerben lehet állítani. Gondoltam felmegyek a laptopom support oldalára na ott ott is csak ez az Acer controll center alkalmazás van application fül alatt ill a Quick acess vagy mi.

És most ott tartok hogy lehet valami teljesen más megoldása van a dolognak.. Csak nem tudom ezt akkor hogyan tudnám beállítani. Mert bár tudom hogy úgyis le lesz cserélve de ha lehet én mindent megtennék hogy használható legyen az akksi akkor is amikor majd eladom. És mivel nem kivehető így ezt valahogyan szoftveresen kellene tudni állítani. A gép meg ugye asztalon van folyamatosan bedugva. Persze még vadi új és nem egyik napról a másikra fog degradálodni az akksi de jobb neki ha tárolás uzemmodban van.
Csak itt elakadtam.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#171041) Medvus válasza Doner (#171040) üzenetére


Medvus
csendes tag

Én is ránéztem a gyári oldalra, ott nem szerepel ez az alkalmazás, szerintem nem kompatibilis, és elképzelhető hogy nincs rá opció ennél a notebooknál, megpróbálhatod letölteni esetleg máshonnan, vagy egy olyan notebook alól amihez felvan töltve, de lehet felsem települ vagy nem fog működni ez az opció.
Ezeket a programokat ajánljak ha nincs gyár szoftver rá: LINK , a másodiknál pl írjak hogy csak hangjelzéssel, figyelmeztet neked kell lehúzni a töltőről a gépet a beállított limitnél.

(#171042) Lasersailing válasza SeniorTilla (#171030) üzenetére


Lasersailing
senior tag

A lenovo think... vonalánál még elvileg magyar cégek szervizelik, ott találkozhatok még szervizessel: [link] (igaz egyik céggel volt (bal)szerencsém találkozni, oda soha többet semmit, max egy féltéglát... ;] )
Épp e miatt gondolkozom / gondolkoztam a thinkpad E15-ben, csak ott meg a hűtésről írnak rosszakat, ami pedig talán az egyik legfontosabb egy notebooknál (legalábbis azon adatok közül, amiket nem lehet katalógusból megnézni). Másik talán még a "merevség" (főleg annak, aki ágyban, ölben, stb. használja (de én 95+%-ban asztalon használom, igaz közben 2 hetente utazik))

Az általam linkelt Schenker leírás alapján elvileg ott is ugyanaz a gari, mint HP-nál. Gyakorlatilag meg egyiket sem tudom...
Na jó, a HP-ról látatlanban elhiszem, hogy jó. Ill. nem látatlanban, mert arról hallanék, ha rossz lenne, pl. itt.

A Schenkerről nem tudok szinte semmit, de ettől még lehet jó is meg rossz is. Az mondjuk bíztató, hogy írtam a minap nekik egyik du. (szerviz ügyben, hogy hogyan is működik náluk) másnap délelőttre jött egy korrekt, alapos válasz.

"De olyat, hogy küldenek egy belső alkatrészt oszt cseréljed magadnak jobbágykám, na olyat még nem pipáltam"

Nem lehet, hogy garancia után volt / ő kérte így? Másképp nem értem. Esetleg Maxxdamage ha erre jársz megírnád, hogy miért alkatrészt küldtek és nem Te küldted a gépet javításra?

#171043 Silverboy:
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#171043) Silverboy válasza SeniorTilla (#171030) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Jelezte a hibát, nem akarta visszaküldeni mert, használta, így elküldték neki... (Ez is volt a célja) Túltolod mert nem tudod az előzményét. Többit Maxx majd elmondja, ha szeretné. :))

Nagy cégek mikor csinálnak ilyet? Dell-en kívül..., de ahhoz is szerződés kell és fel.vállalás.
Rugalmasság, ami nem nagyon van fent, terméseztessen okkal.

Nekem pl. egyszer 60Hz -> 144Hz upgradeltek ingyen, mert jeleztem, bevilágítással alul baj van (bleeding, ezt itthon lesz*arják), valószínűleg utazásnál/user kibontásnál sérülhetett (Péntek) még aznap jött a futár, felvette, 2-2 nap utazás 2 nap (közbe küldték, hogy ez a panel nincs, csak ez ugyan azt tudja csak 144Hz-es jó lesz-e, leokéztam, köv. héten pénteken (9 nap hétvégével) jött a futár a csomaggal.

De természetessen, sz*r a "nóném" szerviz, meg a "nóném" tesztlabor :U.

#171042Lasersailing
Lásd fent ;)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#171044) MaxxDamage válasza Lasersailing (#171042) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem akartam komplett gépet küldeni, mert használtam, igy az egész intézése előtt rendeltem egy full hűtést külön és cseréltem. Aztán intéztem a garis cserét. Röviden ennyi! :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#171045) SeniorTilla válasza MaxxDamage (#171044) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így már érthető. Ez akkor nem sima garanciális ügy volt, hanem te vetted/kérted. HP is csinál olyat, hogy HDD-t vagy SSD-t küld kérésre cserének, ha pl. a júzer azt kéri, mert fontos adatok vannak rajta. A régit nem is kell visszaküldeni. AC adaptert is simán cserélnek így. De hangsúlyozom, ezek az ügyfél kifejezett kérésére történhetnek, alapból nem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171046) MaxxDamage válasza SeniorTilla (#171045) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, egyet vettem Aliról, az eredetit ami a gépbe volt (eredetileg) azt meg a gyártóval (PCS UK) cseréltettem újra gariban :) :K /tehát most van egy plusz tartalék új komplett hűtőm/ :D (sose lehet tudni)

Azért így csináltam, hogy egyet vettem és csak azután küldtem gariba a gépben lévőt, mert ha csak kivettem volna és elküldöm a PCS-nek, akkor a gép addig nem lett volna használható, míg meg nem kapom az újat... :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#171047) Doner válasza Medvus (#171041) üzenetére


Doner
aktív tag

De ez is gondolom olyan hogy amúgy tudná de valamilyen üzleti megfontolásból ehhez a laptophoz nem tették elérhetővé.

Megnézem ezeket a programokat bár, ha csak jelez hogy mikor húzzam ki akkor sok értelme nincsen mert pont az lenne hogy ac adapterrel menjen az akksit meg hagyja békén, ne merüljön ne töltsön. Régebbi Acer laptopomon ez frankón működött progival is.

Ami még annál is régebbi volt abból meg egyszerűen ki lehetett pattintani az akksit és elrakni. Ez csak azért volt jó mert amikor néha kellett hogy akksi ról menjen akkor 100% volt a kapacitása a 2 éves gépnek is.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#171048) Kbali válasza trapi007 (#171037) üzenetére


Kbali
nagyúr

T440 szériát azért kerüld, nem az igazi.

(#171049) Pyttawrx válasza Kbali (#171048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Semmi baj nincs azokkal, erős vázuk van, jó az akksi, és a hűtésük is jó, és szerintem még a billentyűzete is kézre esik. Napokban is került kezeim közé, nem repedt, stabil, nem nyaklik-nyeklik. [link] Szerintem bátran vehető, össze sem hasonlítható amiket itt venni akarnak ideapad 3, hp 250... stb.

(#171050) Kbali válasza Pyttawrx (#171049) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne mondd, nekem van újkora óta egy T440p-m. Hááát. Baja nem volt, de nem összehasonlítható mondjuk a Dell7480-ammal vagy akár a Dell5400-ammal.
Eleve a kijelzője trágya, nehéz, vastag, de a kijelzőfedél egy ujjal benyomható. Sokaktól eltérően mondjuk nekem a clickpad-del nincs bajom, mert nem használom gyakran.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.