Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101) B-L-A-C-K válasza AxBattler (#100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ 1

(#102) umek7 válasza AxBattler (#100) üzenetére


umek7
őstag

Szerintem ízlés kérdése, fölösleges ezt ragozni.

(#103) Dhampir válasza brumi1024 (#98) üzenetére


Dhampir
félisten

Én pont nem akarom leszedni, főleg eladás előtt. :U

(#104) kiskekko


kiskekko
tag

Esetleg ha valakit érdekel kaptam infot a fujitsushop-tól a Lifebook A532-ről azt mondták július vége augusztus eleje tájban rendelhető lesz.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#105) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlanátok munkára bruttó 300e -ig? 13.3, esetleg 14 colosban gondolkodom, könnyű, és hordozható kellene, mert naponta cipelem. Olvasgattam teszteket, valamelyiken nincs vezetékes ethernet port, én azért olyat választanék, amin van (akár mini + valami adapteres megoldás). SSD-vel szerelt modellt szeretnék. Valamilyen VGA, vagy (mini) HDMI kimenet előny, de nem feltétel.

(#106) Benetto


Benetto
csendes tag

Most el kell mennem nincs időm rendesen reagálni,köszönöm a tippeket,majd még írni fogok ezügyben. :)

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#107) AxBattler válasza kiskekko (#104) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, hasznos infó!
Körülbelüli árról nem volt szó? i3-as, vagy i5-ös Ivy-vel jön?

(#103) Dhampir
Na ja, de ez speciális helyzet...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#108) Dhampir válasza kiskekko (#104) üzenetére


Dhampir
félisten

A nyitóárról lehet tudni valamit?

(#109) kiskekko válasza AxBattler (#107) üzenetére


kiskekko
tag

Erre nem tértek ki, de gondolom lesz SB és Ivy verzióban nyilván az Ivy ára magasabb lesz sajnos :S.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#110) Siriusb


Siriusb
veterán

A Nagy Matrica Eltávolítási Rangsor:

1. helyezett: Radeon matrica, ez válik le legkönnyebben.
2. helyezett: Suse Linux matrica, melegítve ő hagyja maga után a legtöbb ragacsot
3. helyezett: Intel matrica, ő a legragaszkodóbb.

Mindhárom helyén placeholder gyanánt látható árnyalatnyival sötétebb terület, ami remélhetőleg az idő múlásával belesimul a környezetébe.
Annyi azonban biztos, sokkal szebben néz ki egy ProBook 4530s matricák nélkül.

(#111) Borote válasza btomi9 (#105) üzenetére


Borote
addikt

Például:
14"-os: T420i
12,5"-os: x220i - ezen csak d-sub (vga) csatalkozó van... dokkolón viszont van digitális kimenet is.

(#112) Xero válasza umek7 (#102) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor az ilyenek az LCD/Plasma TV-k és monitorok káváján is rajta "felejtik" a reklámot!?
Vagy az új autón a márkakerben ráragasztott speceket?

Számomra egyszerűen fura a dolog. :F

(#80) Dhampir : Talán ezért (is) csípem annyira a Mac-eket. Nincs ilyen matricázás és nem is volt. Bármelyik gépet nézem ami a birtokomban van-volt, egyszerűen egy Apple logó, meg max egy típus név valahol és jónapot.
Mondjuk ez kb a 100. szempont, de akkor is szempont.

[ Szerkesztve ]

(#113) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Üdv. Szeretném kikérni a nálam hozzáértőbbek(mindenki) véleményét. mit gondoltok erről a gépről? http://aprod.hu/hirdetes/lenovo-3000-c200-IDlj0O.html
Megfelelő lenne-e mondjuk gimnazistának egy asztali pc mellé. Jegyzetelés, néha filmnézés, youtube-os videók... közelben van úgyhogy nincs szállítási költség. Ha nem éri meg akkor örülnék, ha vki belőné hogy mennyi is ennek a valós értéke. Válaszokat(ha kapok) előre is megköszönöm .

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#114) umek7 válasza Xero (#112) üzenetére


umek7
őstag

Nem értelek. Ízlés kérdése, mivel van akinek úgy tetszik jobban hogyha eredeti állapotában van, van akinek meg nem..

(#115) Borote válasza Shad0wking (#113) üzenetére


Borote
addikt

Ezt a modellt nem ismerem, de ennyiért már ThinkPad-et is kapsz, bár ha hordozni, jegyzetelni kell, akkor én sokkal inkább a TP x szériában gondolkoznék, vagy egy 2xxxp EliteBookban :)
Én nem venném meg ezt a gépet. (Bár a T7500-as processzor kicsit furcsa, amit eddig találtam, azokba nem 800MHz-s FSB-s processzor ment...)

[ Szerkesztve ]

(#116) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Köszi, arra lennék még kíváncsi, hogy egy huszast megér-e?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#117) Borote válasza Shad0wking (#116) üzenetére


Borote
addikt

Ha működik, annyi (majdnem) biztosan, de kérdezd meg mondjuk a beárazós topicban, vagy a ThinkPad topicban, biztos tudnak még valamit hozzátenni :)

(#118) Shad0wking válasza Borote (#117) üzenetére


Shad0wking
csendes tag

oks. megyek oda. köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#119) Dhampir válasza Xero (#112) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán csak számomra tűnik olyan különlegesnek a matrica. Eleddig annyira átlagos gépeim voltak, amelyeken a gyártónak nem volt mit megmutatnia a matricával.

Egyébként akadnak emberek, akik a hűtőszekrényüket is kitapétázzák matricákkal. Anno amikor még ritka különlegességnek számított a déligyümölcs, mert pult alól papírzacskóban fejkvótára mérték ki a banánt, és a kubai narancs már nagyon egzotikus déligyümölcsnek számított, akkoriban egyeseknél szokás volt még a konyhafalat is feldíszíteni a banán héjáról leszedett matricával. :D

[ Szerkesztve ]

(#120) Declare


Declare
őstag

Én sem kaparok matricát :P :) Megjött tegnap este a T530, TP topicban már leírtam az első tapasztalásokat, ide nem offolok be :)) . Röviden tömören baromi jó, halk, hideg és iszonyú masszív, a kijelzője pedig :Y szép :)

Viszont azt nem sikerült még kiderítenem, h hogyan lehet megtudni, hogy mikor megy az integrált HD4000 es vga és mikor az nvidia ? Játékot próbáltam, Maffia 2 és én meglepődtem azon, hogy 1366x768 ban milyen szépen futott :Y azt gndolom hd 4000 el nem tudná produkálni nem ? nem tudom hogy lehet váltani nvidiára :U

(#121) Borote válasza Declare (#120) üzenetére


Borote
addikt

Nvidia-nak a szoftverében tudod állítgatni, hogy melyik alkalmazáshoz melyik GPU-t használja :)

(#122) fateless válasza Declare (#120) üzenetére


fateless
veterán

Sok ám most az irigyed :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Declare :milyen gépet vettél?

Ha valaki fullHD videót akar konvertálni,+fullHD-ban játszani,milyen laptopot érdemes venni?
Pl.200000 elég rá?
Előre is köszi a válaszokat!

(#124) lujo10 válasza fateless (#122) üzenetére


lujo10
aktív tag

Ja, szerintem is :K

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#125) Tikakukac válasza Kezdő vagyok (#123) üzenetére


Tikakukac
titán

Konvertálásra nem annyira durva a követelmény.
FullHD játékban azért elég kemény ipar. Függ a részletességtől is, de oda azért nagyon durva vas kéne új játékokhoz főleg. Még asztaliban sem kis pálya néha, notiban meg elég csillagos konfig kéne mondjuk egy high felbontáshoz is. Mindenképp a high-end részben kéne ehhez nézelődni, értelmetlenül nagy pénzeket kéne elköltened.

Mondjuk egy Y580 high grafon, natív felbontással elvisz kb. mindent. FullHD-ban mondjuk mindenre már nem lennék biztos mindebben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#126) Borote válasza Kezdő vagyok (#123) üzenetére


Borote
addikt

fHD konvertáláshoz és játékhoz elég nagy GPU teljesítmény szükséges... egy 200 ezres géppel is lehet ilyet csinálni, csak értelemszerűen lassabb lesz, meg mondjuk alacsony részletesség mellett fog menni.
Ha ilyen célra kell egy alkalmas gép, akkor az Y580 a 'legolcsóbb' gép.

Viszont az a kérdésem, hogy ilyen jellegű felhasználásra miért laptopot keresel? Muszáj az, hogy hordozni lehessen?

Declare ThinkPad T530-at vett... nem éppen a 200k-s kategória :DDD

(#125) Tikakukac: GTX660M: "Therefore, current games as of 2011 should usually run fluently in 1080p resolution and high details. Only a few very demanding games, such as Metro 2033 or Crysis 2, may need reduced graphical settings for smoother gameplay."
FPS eredmények alapján is biztató :) (G55-n nézték)

[ Szerkesztve ]

(#127) Tikakukac válasza Borote (#126) üzenetére


Tikakukac
titán

Jaja, ezért írtam. De gondolom aki tényleg FHD felbontásban akar gamingelni, az akar a kövi évben is, és ha elkezd elfogyni a kraft, akkor kacsintás van, mert a kártyát nem nagyon tudja majd cserélni ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128) Borote válasza Tikakukac (#127) üzenetére


Borote
addikt

Visszábbveszi a részletességet.
Tök mindegy, hogy mennyire erős GPU van a gépben, mert egy nagyobb gépigényű játékkal úgy sem fog tudni ugyanolyan részletességgel játszani, és ez majd' mindig igaz, mert mindig fognak olyan elbaszottul 'optimalizált' játékot írni, amit az akkori idők legerősebb gépe sem biztos, hogy rendesen tudja futtatni (lásd Crysis, vagy éppen a második része, ami még kb a talajvizet is kiszámoltatja a GPU-val... direkt... :W NV :DDD )
Szerencsére azért a játékok többsége nem Metro 2033 gépigényű :)

[ Szerkesztve ]

(#129) Tikakukac válasza Borote (#128) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerek olyat, aki megrögzött FHD náci, és inkább szaggasson, de neki kell a monitor natív felbontása. Én megelégednék kisebb felbontással is, ő nem.
Plusz ugye, ha tényleg ez a cél, mármint ekkora felbontás és cserélgetne gépet, akkor megint hatalmas a bukta folyamatosan, minden gépcserénél. Szóval ameddig lehet, addig FHD, utána meg szépen butítson mindenki, vagy nyissuk a tárcát és vegyünk Alien fejes gépet, az talán valami csoda SLI kiépítésben tud 2 évre adni tartósan géming gépet. Vagy még ők sem ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130) Borote válasza Tikakukac (#129) üzenetére


Borote
addikt

Én nem a felbontásra gondoltam, hanem a részletességre :D
Ha most szinte minden elmegy High-on fHD-ban, akkor ami majd nem megy el high-on, akkor azzal majd medium-on fog játszani - legalábbis nekem így logikus :)
(Amúgy játszottam én már 1600x900-as képernyőn 1366x768-ban, nem volt szerintem olyan szörnyű :) )

(#131) btomi9 válasza Borote (#111) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszi, de úgy értettem a hordozhatóságot, hogy igazán könnyű legyen. Ultrabookokat néztem, és ilyen árfekvésben találtam is pl. Asus UX31E vagy Acer Aspire S3.
Mi a véleményetek?

(#132) i92 válasza Prober (#50) üzenetére


i92
tag

Sziasztok!
Na megoldottam a gépvásárlást.megmarad a kis dell amig be nem fosik....elmentem szemészetre:-DDDDD.jövőhéten kész az új kukkerem...
ü.
Gyuri

(#133) Tikakukac válasza btomi9 (#131) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazán könnyű gép van nem ultrabookban is, 12"-ban a subnotik 1-1,5kg között mozognak. Én onnan válogatnék.

x200s 6 cellás akksival megvan 1,5 kg-ból és azért jóval értelmesebb billentyűzete van, mint egy ultrabooknak. Modernebb tesókáit kéne megnézni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134) Declare


Declare
őstag

(#121) Borote: Köszönöm, megtaláltam! Be vannak állítva előre, h melyik progi mit használjon, a chrome pl integrálta, a játék meg optimális választásra volt beállítva :B

(#122) fateless: :B Majd tapasztalásokat osztok :)

Hogy ne csak off legyek: Aki i7 es prociban gondolkozik, tényleg hallgasson a topic "fő tanácsadóira" :), ha csak nem állandóan videót renderer felesleges. Ha valaki játszani akar, az i7 est ugyan nem mértem még pontosan, de jó ha 50% körül használja. Egyéb progik esetében is egyértelműen a hdd a nagy visszafogás (pl videó szerkesztésénél, amire én azt írtam, h szerintem a proci a legfontosabb, igazuk volt az ssd harcosoknak, tényleg az a gyenge pont ott is).

Szóval a lényeg a lényeg, i5+ssd különleges felhasználási területektől eltekintve tökéletes mindenkinek mindenre. (mondom video renderelés az viszont brutál jó az i7 el :Y :) én is az FHD miatt választottam csak az 7es intelt, i5 el nem volt FHD.)

Viszont ugyancsak ide tartozik, ha valaki fhd és hd+ között vacilál ne tegye, egyértelműen FHD.... nagyon szép képe van, általános használatkor is nagyon jó, amennyit meg torzít a játék amiatt,h nem natívban van a felbontás, az elhanyagolható hátrány a többi plussz mellett (szerintem, ha valakinek nem a játék az abszolút elsődleges...).

Viszont ez a 16:9 ez egy rossz dolog...ha jól tudom az apple megtartotta a 16:10 et...nem véletlen.... de ezzel nem lehet mit kezdeni, ennyi bele fér :)

(#135) btomi9 válasza Tikakukac (#133) üzenetére


btomi9
aktív tag

Igen, a Zenbookról pont most beszéltem le saját magamat, ahogy olvasgatom a review-kat. Néztem youtube -on is, a billentyűzete valami katasztrófa :) Megnézem, köszönöm. Most gyűjtögetem a tippeket, olvasgatok, aztán valami lesz.

(#136) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Nagy előnye a laptopnak,hogy mobil,bárhova vihetem.
Csak ezért gondoltam erre.
Meg ismerősöm is a laptopokat preferálja. :)

(#137) brumi1024 válasza Borote (#126) üzenetére


brumi1024
veterán

Spyduck tesztjei alapján is ezt lehet mondani(egyedül a gta4 nem ment jól), de vannak még driverproblémák(elég kezdetleges még a driver) a metro2033-nál pl nem változik semmi ha dx9-ben vagy dx11-ben fut, így várható még javulás a játékok terén. De a gépzabáló játékokat pl bf3 értelmes fps mellett csak medium-highba viszi.

[ Szerkesztve ]

(#138) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Br. 100 000 FT környékén keresek laptopot, 15,6-os kijelzővel. Csak netezésre és skype-ra lenne használva, persze Win7-et szánok rá :) Tud valaki ajánlani esetleg? Lenovoval befürödtem már és elég esetlen volt a garanciális javíttatás, fujitsut meg eleve nem szeretnék. Köszönöm előre is :))

Tomikapc

(#139) ktommy91 válasza Tomikapc (#138) üzenetére


ktommy91
addikt

Én ezeket ajánlom: LENOVO IdeaPad G570GH vagy FUJITSU LifeBook A531
Nem tudom hogy miért nem akarsz fujitsu-t, ennyi pénzért messze ez a legminőségibb gép.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#140) Tomikapc válasza ktommy91 (#139) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Én sajnos amiket eddig láttam Fujitsukat 1-2 év után mindnek szét volt menve a zsanérja és a háza. De lehet, hogy azóta javultak, csak nem bízom bennük.

Én ezeket néztem még:

[link][link]
[link]

Ezek és azok közül, amiket te ajánlottál, tehát az 5 közül melyiket lenne célszerűbb választani? :)

Köszi a gyors választ! :K

Tomikapc

(#141) ktommy91 válasza Tomikapc (#140) üzenetére


ktommy91
addikt

A Tesco-s Amilok voltak nagyon gyenge minőségűek, de a lifebook széria régen is jó volt. Sem a Dell, sem a HP nem jobb a Fujitsunál. Matt kijelző, cseppálló billentyűzet, masszív ház, erős zsanérok, 3 év garancia...Egyértelműen a Fujitsut venném!

Nincs kerítés.

(#142) runner 125 válasza Tomikapc (#140) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felejtős mindhárom, a fent említett két típus jó választás, plusz nézd meg a Samsung Series 3 sorozatot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#143) Tomikapc válasza ktommy91 (#141) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi!

Tomikapc

(#144) Tomikapc válasza runner 125 (#142) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, ezért kérdeztelek meg benneteket, mert régen voltam otthon már ebben a témában.

És egyébként csak kíváncsiságból a DELL-ek miért felejtősek?

Csak mert ahogy nézem a DELL-ben erősebb proci és több ram is van.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#145) ktommy91 válasza Tomikapc (#144) üzenetére


ktommy91
addikt

Azért mert az erősebb proci és több RAM a minőség rovására megy. Arra a felhasználásra, amit írtál tökéletes a Fujitsu.

Nincs kerítés.

(#146) MornKapitány válasza Tomikapc (#144) üzenetére


MornKapitány
tag

Garancia, anyagminőség, megbízhatóság. Volt szerencsém mostanában egy rakás modellt végigtapogatni és végignyomogatni, kismillió tesztet elolvasni. Általánosságban megállapítható, hogy a gyártók jellemzően szeretnek a kialakítás minőségén és garancián spórolni az erősebb hardware érdekében.
A fujitsuk tényleg nem rosszak, de hasznos, ha kicsit körbenézel, egészen más élőben, mint a képeken. Látni és érezni fogod a különbséget :).

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#147) runner 125 válasza MornKapitány (#146) üzenetére


runner 125
nagyúr

"..de hasznos, ha kicsit körbenézel, egészen más élőben, mint a képeken. Látni és érezni fogod a különbséget ."

Ezt most a Fujitsu-ra értetted? Láttam nem egyet élőben is, az a gép nagyon egyben van a többi olcsó consumer géphez képest. Series 3 Samsung-nál szerintem simán minőségibb, pedig van egy olyan itthon.

Tomikapc

Régi topikban is rákereshetsz, számtalanszor le van írva.
Olcsó, silány, ropogós műanyagok, szar hűtés, kopós króm részek, hullámzó billentyűzet. Semmi más nem szól mellette, mint a 3 éves garancia.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#148) Borote válasza btomi9 (#105) üzenetére


Borote
addikt

Ja, hogy ultrabook... Szerintem az nem munkára és hosszútávú gépelésre való (legalábbis az eddigiek), csillivilli gépek, pocsék billentyűzettel. Az x220i-vel mi volt a gond? Tudom, klasszisokkal jobb minőségű és strapabíróbb, mint a többi, de ez azért ne legyen akadály :D

(#134) Declare: mesélj majd, hogy mi változott az SSD-től, kíváncsi vagyok a tapasztalatodra! És még egyszer, grat a géphez ;)
A 16:9 az szomorú :( (asztaliban még rendben van, de notebookban...) De hát erre megy mindenki.

(#136) Kezdő vagyok: azonos áron notebook és laptop között teljesítményre ÓRIÁSI a különbség - és minél drágább a gép, ez annál inkább előjön. Ha hordozni kell és komolyabb játékra, akkor Y580 :)

[ Szerkesztve ]

(#149) MornKapitány válasza runner 125 (#147) üzenetére


MornKapitány
tag

Igen! Szerintem messze a legjobban összerakott gép ebben a kategóriában. Ha odaraknánk mellé egy HP 630-as vagy egy inspirtont... Nos, nem kérdés, hogy melyik nyerne. Szerintem a hármas Samsungnak is jó minőségű az összeszerelése, kettő is van a közvetlen környezetemben (pl. a billentyűzetet kifejezetten stabilnak és kényelmesnek találom még macbook és elitebook után is - bár a touchpaddel nem vagyok kibékülve).

Nekem heppem a palmrest kopása, a régi FuSim lazán dobta le magáról halomba az ezüst festéket, (mint a nők a bikinfelsőket abban a régi kispál számban :D) nem tudom hogy a mostani műanyag, festett palmrestek kopása mennyire megoldott probléma.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#150) runner 125 válasza MornKapitány (#149) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah h ezt pozitív értelemben írtad. Azt hittem, h a fotó - élő közötti különbséggel arra célzol, h fotón jobbnak tűnik. :)

Valóban pontos illesztések, felületet tekintve jó anyagválasztás jellemzi őket. A billentyűzete külön dicsértés. Nem hullámzik, kellően merev, kényelmesek a nyomáspontok, viszont a fedlapja nincs merevítve. Összecsukva, ott megfogva hajlamos "besüllyedni", illetve a sarkoknál lenyomva sem kelti azt a hatást, h "próbálkozhatsz öreg, meg sem moccanok". Persze consumer kategóriában 630-ashoz, G6-hoz, Inspiron-hoz, K53-hoz hasonlítva jobb, valahol én a középkategóriában helyezném el az össz. minőséget tekintve

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.