Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#64001) Mikulásbá válasza Tikakukac (#63999) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A lényeg a minél kisebb gép,hozzá minél nagyobb iGPU (HD4600)

(#64002) NGA


NGA
addikt

Anyukámnak vennék laptopot.

15 colos legyen

Amire használná:

Skype
Youtube
Böngészés
Sorozatnézés
Kicsi flash játékok

Ez elég lenne neki?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64003) B-L-A-C-K válasza NGA (#64002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább ez: Link

(#64004) katt777 válasza Leleményes (#63949) üzenetére


katt777
félisten

Kedvéért még egyszer (bár sejtem, fölöslegesen): a kötőjeles jelölés ilyen formában MAGYARUL a két határérték közötti tartományt jelöli, azokat is beleértve. A hátérték tök mindegy, mert a 15" a kettő közé esik, tehát nyugodtan tegyél panaszt, menj a Fogyasztóvédelemhez, nem engem fognak kiröhögni. :P Itt sem engem égetsz. ;)

Tikakukac: Lás fent, teljesen mindegy, a határérték beleszámít-e. Viszont az Acer-re, amelyre kérdeztem, mondhatnál valami okosságot, ha képben vagy, mennyire érné meg, milyen hátulütője lehet. :R Ez legalább még vidéken sem kerül 20%-kal többe.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#64005) brumi1024 válasza Mikulásbá (#64001) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor HD5000-res/HD5100-as ultrabookot kell keresni.

(#64006) Tikakukac válasza Mikulásbá (#64001) üzenetére


Tikakukac
titán

Mac. Ott az Irisek garmadája.

katt777: Milyen hátulütője lehet? Minden. Már így elsőre is borzalmasan drága ahhoz képest ami benne van. Itt már marhára nem ilyenekkel kéne operálni, meg telilakkos pusztult egyenkülsővel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64007) Mikulásbá válasza brumi1024 (#64005) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olyasmi van?Konkrét melyik lenne az?

(#64008) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tudtommal a HD5000/HD5100-as is U procis még.

Ja most olvasom már nem is ez a lényeg...

Mikulásbá: HD5100-ast megtalálod az Asus UX301 szériában...

[ Szerkesztve ]

(#64009) Leleményes válasza katt777 (#64004) üzenetére


Leleményes
tag

Kedvedért még egyszer (bár sejtem, fölöslegesen): Te ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod? 12-17,3"-os megjelölésnél nehogy már imádkoznom kelljen, hogy a 17,3"-os laptopomhoz (nem egyszer leírtam már, de megint megtettem) 17,3" átmérőjű hűtőpadot kapjak amit alá tudok tenni baszod. Állításod szerint küldhetnek BÁRMILYET 12 és 17,3 coll között, ami elég meredek.

Pedig már leírtam kurva röviden is, de akkor lássuk tőmondatokban.

Webshopban leírás. Leírásban kompatibilitás 12-17,3". Laptopom 17,3". Aláteszem NEM jó hozzá, tehát rossz. Rossz. Nem jó. Felmegy webshop. Nézi leírás. 12-17,3". Nekem lenni laptop 17,3". Nem jó. Tehát rossz. Még mindig átbaszottnak érzi magát.

Nem mellesleg hivatalos oldalon meglestem, 12-15". :))

[ Szerkesztve ]

(#64010) lord.lakli válasza katt777 (#64004) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem akarok beleugatni, de LCD fali konzolnál ezt írják: 10"-46". Ezek szerint, ha mázlim van, akkor 46"-os TV-hez kapom, ha meg nincs, akkor 10"-hoz? :W

[ Szerkesztve ]

(#64011) stratova válasza Mikulásbá (#63998) üzenetére


stratova
veterán

14"-ban pl. Probook 640 G1

[ Szerkesztve ]

(#64012) B-L-A-C-K válasza stratova (#64011) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez mióta ultrabook? :)

(#64013) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#64014) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok, Jó reggelt mindenkinek!
A Húgomnak szeretnék venni ajándékba egy notebookot az elkötvetkezendő két hétben.
A következők lennének a paraméterek:
14'' kijelző elég lenne minimum 1600-900-as felontást tudjon. A gép színe bordó(bár ez nincs kőbe vésve) Legyen benne bluetooth és egy viszonylag jó kamera.(Skype-hoz)
Internetezésre és film nézésre lenne használva. Annyi a lényeg, hogy ha 3 fülön megy a net, az egyiken youtube a másikon google meg egy kapu.hu , akkor ne akadjon szét.Játékra nem, szóval az integrált videókártya elég lenne bele.
A minőség fontosabb a teljesítménynél.
A notebook tömege mindegy.
Ha az árba belefér egy SSD, akkor szeretnék bele.Minimum 4 GB memória.(szerintem ez elég a nethez!?)
ODD nem kell.Semmi CPU-GPU igényes alkalmazás nem futna a gépen.
Az ár : 70-100 között gondolkoztam.
Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szánt a válaszra.
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#64015) lord.lakli válasza Jumbozorz (#64014) üzenetére


lord.lakli
őstag

Használtan is jó?

(#64016) stratova válasza B-L-A-C-K (#64012) üzenetére


stratova
veterán

Olyan nincs!
De: A lényeg a minél kisebb gép,hozzá minél nagyobb iGPU (HD4600)

Ez pipa, persze kicsi és vékony meg nem ULV nem lesz egyszerre.

Mikulásbá: Ha az M-es proci inkább az IGP miatt lényeg, akkor érdekes lehet majd az Elitebook 745 G2 ha befut. CPU-ban annyira nem lesz acélos (i3-4100U ~= A10 Pro-7350B < i5-4200U), de az IGP nem lesz gyenge.

(#64017) Jumbozorz válasza lord.lakli (#64015) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Újat szeretnék!

(#64018) B-L-A-C-K válasza stratova (#64016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó így igaz lehet igen...

Viszont gondolkoztam vagy fél óráig mikor feltette a kérdést 13-14" ultrabook-ba hol van M-es proci, de szerintem olyan nem is létezik...

(#64019) Khelben válasza Jumbozorz (#64017) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért ne vegyél újat, mert családi háborúság lesz belőle.

(#64020) katt777 válasza Tikakukac (#64006) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én kértem tőletek ajánlatot i7-tel és GDDR5-ös 850M-mel szerelt laptopra, de senki nem adott használható tippet. ASUS i5-tel adna 269k-ért, ha forgalmaznák, de júliusig nem lesz. A kicsiben meg csak 500GB HDD van, max ssd-t adnak mellé. 760-as lenne még 270k körül, de az jóval lassabb. Szóval, bármilyen használható tippért hálás lennék.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#64021) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#64018) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, mert az U proci feltétele az ultrabook névnek.

(#64022) rizso válasza katt777 (#64020) üzenetére


rizso
addikt

Csak egy tipp: kint sógoréknál van GDDR5-ös GTX 850M az új MSI GE60/70-ben is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#64023) stratova válasza B-L-A-C-K (#64018) üzenetére


stratova
veterán

No igen, ha létezne kb. tojást lehetne sütni rajta.
Probook 840 G1-nek dVGA kivitele is van (HD 8750M), de ott már szépen megszalad az ár (~500e).
Mivel itthon nem látok i7-4650U-val szerelt Folio 1040 G1-et (HD Graphics 5000 IGP) kb. marad az Apple Macbook Air 13 ha mindenképp IGP az igény.

(#64024) Ximo


Ximo
tag

Sziasztok sürgősen segítségre lenne szükségem: egy kollégámnak kéne laptopot választani , de nincs időm elmélyedni a témában, és manapság rettenetes nehéz a választás:
Az elvárások: max keret: 150E
Multimédiás felhasználásr kéne 15,6"-os laptop, lehetőleg minél nagyobb tárhellyel 1tb winchester előny, viszonylag hosszú üzemidő, megbízható működés, 4-8gb ddr3 memória előny SSD abban az esetben, ha belefér a keretbe, de gondolom akkor vagy a HDD ugrik vagy az optikai meghajtó....
Proci, VGA: játékra ne lesz használva szóval ennek megfelelően...

Ja márka preferencia: Lenovo, ASUS, Dell
Pécsi üzletből előnyös lenne, de ha itt [link] nincs az se hátrány végülis.

(#64025) Jumbozorz válasza Khelben (#64019) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

AKkor nincsen 100 környékén hasonló laptop, mely megfelelne az elvárásaimnak?Milyet lehet kapni 90-100 körül, amire azt mondjátok, hogy megéri...a fenti elvárásaimtól elvonatkoztatva?

(#64026) Mikulásbá válasza Ximo (#64024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még mindig.... :U

Még így egy SSD is belefér a HDD helyére,azt pedig egy USB-s rackba lehet tenni és külső tárként használni.....

[ Szerkesztve ]

(#64027) btudos válasza Jumbozorz (#64014) üzenetére


btudos
veterán

El vagy Te tevedve, 100-bol gep is alig van, nemhogy 14" meg HD+ felbontas...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#64028) B-L-A-C-K válasza Jumbozorz (#64025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is használtat vennék ennyiért, pl egy ilyet...

(#64029) Chaser válasza Jumbozorz (#64017) üzenetére


Chaser
titán

Én is sok mindent szeretnék:) Ilyen feltételekkel használt üzleti van 100-ért. Ennyiért 15.6" HD-t kapsz újan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64030) Khelben válasza Jumbozorz (#64025) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti gépet vegyél, sokkal jobban jársz vele.

(#64031) katt777 válasza rizso (#64022) üzenetére


katt777
félisten

Az nincs is messze, de tartok tőle, hogy az ára nem 300k körül lenne, és EUro váltáson sokat buknék. Ha meg netről kéne rendelni, eleve nem OK. MSI-t ráadásul a lapjaival hosszú évek alatt szerzett tapasztalatok miatt nem igazán vennék.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#64032) pepe_cortez válasza pepe_cortez (#63335) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Esetleg még egy utolsó "ítéletet" várnék a közösségtől vásárlás előtt:

Jelenleg 3 gép van a kalapban:
1.) ASUS N550JK CN033D - Itt
229e + 10e a plusz 4GB ram

Talán még egy +4GB bejátszhat rendeléskor, SSD-re most nincs pü-i eret, később valszeg rászánom.

2.) DELL Inspiron 7537 az "alap" verzió, érintőképernyővel, GT750M-mel - Itt
219e

3.) DELL Inspiron 7537 a Full HD/IPS i7 verzió, érintőképernyővel - Itt
287e

Ez az Inspiron sorozat amennyire tetszik és képeken "beleszerettem", annyira elszomorító az írt wifis problémák tömkelege, ami nekem a nap 12 órájában egyfolytában stabilan kellene. Illetve valahol olvastam hsz-ben hogy a Magyaro.-n forgalmazottakba nem LG hanem a "gyengébb" - minőségű IPS (talán asashi? vagy vmi ilyesmi rémlik) van. Egy közel 3k-s gépnél már nem szeretnék idegroncs lenni, hogy vajon mit hozattam haza. Ami még zavar az a billentyűzet kiosztása, ami nem tűnik valami ergonomikusnak, főleg az Enter mérete/alakja ami kifejezetten zavar...

Köszönöm mindenkinek, aki még egy végsőt lendít rajtam a helyes irányba!

#ZavaBalazs: Köszi!

(#64033) Jumbozorz válasza Khelben (#64030) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

húú..Rendben.

Köszöönm a segítségeteket. Az a baj, hogy újban gondolkozok. Hogy ha lecsupaszítjuk a gépet...no bluetooth, no camera..no SSD. Akkor van olyan gép aminek a felbontása 1600x900 körül van és 4 GB memória és olyan proci ami viszi a netezést és a filmnézést?(Nem HD-s filmekről beszélünk...)

Köszönöm!

(#64034) rizso válasza katt777 (#64031) üzenetére


rizso
addikt

850€ korul indul az i5-4200h-val szerelt, de lehet kapni i7-tel is, csak az valamivel dragabb. Amugy a tesztek alapjan az uj apache szeria eleg jo lett (itt kint talan meg a support is jobb, mint otthon).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#64035) Jumbozorz válasza Jumbozorz (#64033) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Például erről mit gondoltok?

Asus

Ez az összeg a legeslegteteje lenne nekem. és az elvárásaimnak ez megfelelne nem?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#64036) Khelben válasza Jumbozorz (#64035) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link]
Ha meg csajos kell, akkor [link] (Bár üzleti gépekből nem nagyon van csajos, ezek munkagépek. Markolóból sincs rózsaszín :P )

(#64037) szabonagyur válasza Leleményes (#64009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ugyan nem írtad, hogy mit vettél de feltételezem, hogy ezt ugye? [link] Ha megnézed a gyártói leírást kiderül az egész probléma forrása, ott már csak 12-15" szerepel, így nem csoda, hogy neked nem jó a méret a 17"-hoz. Úgyhogy abból a szempontból akik itt azt írják, hogy annak jónak kellene lennie a 17"-hoz igazuk van, de ha vakós specifikációt megnézzük akkor meg egyértelműen nem lehet jó a 17-hez. Cseréltesd ki velük egy 17-hez valóra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64038) Droid_ válasza pepe_cortez (#64032) üzenetére


Droid_
tag

Ami még zavar az a billentyűzet kiosztása, ami nem tűnik valami ergonomikusnak, főleg az Enter mérete/alakja ami kifejezetten zavar...

Soha nem fogom megérteni, hogy miért nem lehet a Shiftet egyel kisebbre venni, és az egészet elcsúsztatni egyel jobbra, a 0 rovására, a Ctrl örömére...,és akkor a nyilak normális méretűek lennének.

(#64039) pepe_cortez válasza Droid_ (#64038) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Vagy ha már van n+1 féle tipus lehetne olyan is mindből, ami NumPad nélküli és akkor nem kéne így összezsúfolni...

// Még ami játszik talán az egy Lenovo u430p

[ Szerkesztve ]

(#64040) Kbali válasza Kbali (#62649) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na egy kis tapasztalás az említett boltról: nem volt raktáron, 14-én megrendelték, a megrendelésben ígért 24-én meg is jött a gép, ma tudtam elmenni érte. Magyar bill., magyar Lenovo garanciapapír (gép a CHS-től jött a kereskedésbe).
Lenovoz Z510, GT740, 1 terrás vinyóval, freedossal volt 126.900, most éppen 144.900 Ft (tegnap még 131.900 volt).

[ Szerkesztve ]

(#64041) B-L-A-C-K válasza Kbali (#64040) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

127-ért újonnan ajándék volt, grat hozzá....

(#64042) Kbali válasza B-L-A-C-K (#64041) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi. Féltem is, hogy majd átvételkor (vagy beérkezéskor) szólnak, hogy ja nem annyi (akkor persze nem biztos, hogy kifizetem).

(#64043) B-L-A-C-K válasza Kbali (#64042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha már leadtad a rendelést egy adott áron, nem mondósíthatják, azaz adott áron kell eladniuk attól függetlenül hogy utána már emelkedett az áruk.

(#64044) #40731136


#40731136
törölt tag

Sziasztok!
Terméktámogatás, driver-ellátottság szempontjából hogy állnak a Toshiba, Lenovo, HP laptopok?
110 ezer Ft környékén néznénk valamit. A lehetséges győztes a Toshiba C50-es szériájából, a Lenovo G500-as szériájából, vagy a HP 250 G2 szériájából kerülne ki. Pontos típust sajnos még nem tudok, holnap fogom tudni megnézni az áruházban. Egyelőre tehát csak annyi érdekelne, hogy a három márka közül van-e olyan, amelyik pl. nem nagyon foglalkozik a driverek frissítésével/feltöltésével a weboldalra, vagy ilyesmi.
Garancia mindhárom márkánál 2 év?

Köszi előre is a választ.

(#64045) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Miert kezd eltunni mindenhonnan az n550jk? Az edigitalnal megszunt a forgalmazas,pedig uj termek volt a laptopszalon is kezdi kivezetni mar csak egyfele van naluk.

(#64046) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Leginkább filmnézésre, netezésre, egy kis képszerkesztésre, bemutató készítésre és végül egy kis online játékra (BSG, SW-OR), vagy netán LEGO játékokra mennyire megfelelő, illetve árban mennyire jó EZ a laptop?

Most 140 ezerért lehet megvenni 3 év garanciával. Tudom, hogy nem egy erőgép és a minősége sem feltétlenül egy üzleti HP, de óvatos kezek bánnának vele a későbbiekben...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#64047) Gedeon31 válasza Kbali (#64040) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a bolt nem Szlovákiából szerzi be a gépeket?

(#64048) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne laptopot vásárolni, viszonylag könnyű eset, mert igényei nagyon nincsenek, de én azért szeretném, ha a pénzéért a lehetőségekhez képest a legjobbat kapná.

- 150ezer forint a keret, de mivel egyetemista, nem baj ha esetleg ez alatt megoldjuk
- amit néztünk: Lenovo Ideapad G505 59-404323

Ez nagyjából lefedné az igényeit, relatíve régi stratégiai játékokhoz, office / net / zene pároshoz tökéletes, viszont a CPU / GPU páros nem a legbikább, és mivel több évre veszi, szeretném ha ennél egy picit erősebbet találnánk. Ez a AMD 8570m VGA nem tűnt valami bajnoknak.

Lehetséges ez 150k alatt?

Másik találatom ezek voltak: Asus #1 és Asus #2

A 8GB RAM és az 1TB tárhely egész jónak tűnik annak ellenére, hogy még olcsóbb is, viszont a CPU ugye jóval gyengébb mint az #1-esben. Amúgy mennyire számottevő ez a különbség ezeknél a laptop prociknál? Nézegettem Benchmarkokat, hogy 2300 vs 3200-as score-juk volt, ami az egymáshoz való viszonyukat gondolom jó leírja.

Szóval valami hasonlóra gondoltam. GT 720m nagyjából jónak tűnik, max a CPU lehetne cseppet erősebb. Esetleg valami hasonló más gyártónál?

Előre is köszönöm szépen :R

Szerk:

Most még hirtelen ezt találtam: Dell Inspiron - egyelőre nagyon úgy tűnik hogy Ő lesz a befutó :B

[ Szerkesztve ]

(#64049) kali válasza ittakary (#64048) üzenetére


kali
legenda

szia,

nézzétek meg esetleg ezt a típust; link
viszonyítási alapnak cpu; link és gpu; link "ranglista".

(#64050) 426os válasza ittakary (#64048) üzenetére


426os
őstag

Amúgy office/net/zene felhasználási területre teljesen felesleges a dVGA, főleg mert soha nem is váltana át rá a gép. Akkor meg minek?

.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.