Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#56001) 3RROR válasza Pocok256 (#56000) üzenetére


3RROR
aktív tag

Tudom emlékszem hogy rohantál utána amikor először kapható volt a boltokban :DDD

(#56002) szagnes69 válasza Chaser (#55910) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a választ. :) Sajnos manapság már nem igazán gyártanak semmit sem tartósra, különben éhen halnának a gyártók. :)

(#56003) szabonagyur válasza Tikakukac (#55989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen nem merem kijelenteni, hogy nincs olyan játék amiben nincs fps-drop. De azért valljuk be őszintén, Dell fórumot napi rendszerességgel olvasom és azért a legtöbb hiba nem játék miatt jelenik meg a fórumban sem hanem mivel az emberek nem raknak fel mindent.
Mondjuk 50 esetből 45-nél minimum az a baj, hogy a kártya nem jelenik meg sem amikor kell a teljesítmény, és mint kiderült a User fel sem telepíti a drivert hozzá.

Csak tényleg az a furcsa, hogy csak pár embernél jön elő a probléma, másnál meg mégsem jön elő. Szóval nem mindig Dell-nél van azért a hiba.

Mostanában szinte csak azt látom Dell topikban, hogy az emberek hanyagsága miatt nem mennek a gépek ahogy kellene. Volt már példa, hogy valaki heteket szidta a Dell-t mivel az olcsón vásárolt, noname HDD caddyvel nem ment a gépe, meg nem úgy ment ahogy elvárta, utána egy másik kolléga vett egy drágábbat és nem is jelentkezik hiba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56004) Pocok256 válasza 3RROR (#56001) üzenetére


Pocok256
veterán

Ne is mond nevetséges volt mennyit kellett könyörögni azért a gepert xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#56005) abratoki válasza Tikakukac (#55997) üzenetére


abratoki
csendes tag

Hat talan simaszk nem fog kelleni... :D:D:D:D

De akkor mar ilyen arszinten erdemesebb lenne elgondolkodni asztali gepben inkabb, nem? :D:D:D

istenem, nem gondoltam volna, hogy ennyire problemas a laptop vasarlas... :DDD

(#56006) Tikakukac válasza szabonagyur (#56003) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan. Minden gép, minden márka fórumát kihagynám, ezért csinálok mindent magam, amíg azt nem cáfolják addig azt én bátran állítom. Én adtam eddig sok esélyt ennek az egésznek, ugyanúgy nem tudnak mit kezdeni vele a nagyok. De Dellék sem. Ez van.

Ha nálam 3 gépből 3 gépnél kijön valami az egy jó minta. Akinek jó a gépe jelentkezzen be a supportnál, őket is érdekelné mitől jó.

Olcsón vásárolt noname caddy-m van. Minden megette őket eddig, csak tudni kell nézni mit veszel. Továbbá ez nem a Dell hibája, ez idióta user. Viszont mikor egy AMD evolved játék max 10-15 fps-el tud menni fél évvel megjelenés után is, az gáz. Nagyon. Tekintve, hogy a gyengébb NV tud 2* ennyit, alsó hangon. Csak ugye ezt otthon nem tudod kideríteni hacsak nem bírsz begyűjteni 4-5 gépet egyszerre. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56007) Pocok256 válasza Tikakukac (#56006) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért van ez fordítva is, hogy 750m re majdnem duplát raver egy 8850m csak ez ritkább.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#56008) szabonagyur válasza Tikakukac (#56006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én elhiszem neked teljes mértékig, mindenkinek azt tudom javasolni, hogy olyat vegyen amiről tudja, hogy mi is az és próbáljon együtt élni az esetleges hibákkal ha tud. Csak ugye sokan azt látják, hogy i7 meg 2GB VGA ram. Én tudtam mit veszek, milyen hiba lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56009) Tikakukac válasza Pocok256 (#56007) üzenetére


Tikakukac
titán

10 játékból duplát mondjuk nem, max olyan 40-50%-ot bírtam kihozni, de ahol lehetett veretni, ott erősebb volt. Csak ez így szívás.

szabonagyur: Én is ezt mondom, de mindegy is. Kb. ennyi van és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56010) Gabonetta válasza Gabonetta (#55954) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Esetleg erre valaki?

(#56011) mike1334


mike1334
veterán

Tekintve, hogy a sok hozzászólás között az én kérdésem feledésbe merült leegyszerűsítem:)
Melyik az a legolcsóbb használt 13-14 colos notebook, amin megy a Rome Total War II? Semmi árnyék, semmi extra, alacsony felbontás, csak maga a játék fusson normálisan. Köszönöm.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#56012) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!
Tudom ez nem teljesen ide tartozik de szerintetek mit érdemesebb venni mondjuk 130-170 ezer körül asztali gépet összerakatni vagy laptopot venni? Nem most veszek kb 2 év múlva de ezen gondolkozok. Igazából csak játékra kéne meg arra hogy mennyen róla a zene meg netre. Bár lehet 2 év múlva már nem is fogok játszani. Igazából nem hordozom csak az ágyamig ami azért elég jó, de sajnos asztalival ezt nem tudom megcsinálni. Ennek tekintetében melyik érné meg jobban?? Illetve asztalinál értek egy jó gépet és monitort. a billentyűzet max egy 10-es az nem lényeg.
Bocsi az offért de ezen gondolkoztam.. :F

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#56013) Chaser válasza Ricsko :D (#56012) üzenetére


Chaser
titán

Gyere vissza két év múlva...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56014) ELECT


ELECT
csendes tag

Üdv! Nem rég ismerősöméknek kértem egy ajánlatot, ám de ők erőteljesen ragaszkodnak ehhez a géphez: :D
[link] Szerintetek megéri? Mennyire megbízható ez az áruház?

(#56015) Tikakukac válasza ELECT (#56014) üzenetére


Tikakukac
titán

Ragaszkodjanak a géphez ehhez se feeltétlen, csak főleg ne innen. A valutaváltót vizsgáld meg, az az első gyanús pont. És akad még pár.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56016) ELECT válasza Tikakukac (#56015) üzenetére


ELECT
csendes tag

Hmm..értem akkor a múltkorihoz képest kicsit emelkedett a gépre szánt összeg, max 125k-ért kéne 4GB ram, 500GB-os HDD, és valami i3-as procival szerelt gép, win7-es driverekkel, 2 év garival. Tudnátok ajánlani valamit?

szerk.: átlagos felhasználás, netezés, szövegszerkesztés. :)

[ Szerkesztve ]

(#56017) Sheld válasza Pocok256 (#56007) üzenetére


Sheld
senior tag

Melyik 750m-re? A 64bit-esre?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#56018) Chaser válasza ELECT (#56016) üzenetére


Chaser
titán

B590 120k körül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56019) Tikakukac válasza ELECT (#56016) üzenetére


Tikakukac
titán

G500 és B590 van i3-a ennyiből ízlés szerint. Bár tartanom kell most egy túrát pár gép most hiányos nálam.

Sheld: 64 bites 750M nem sűrűn van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56020) DithenS válasza Ricsko :D (#56012) üzenetére


DithenS
senior tag

Várunk szeretettel 2 év múlva mert ez rettentően sok idő hardverek tekíntetében,ki tudja talán 2 év múlva olyan laptopot is kap az ember 150e Ft-ért amin elfut a BF4 maxon,most is az elmúlt 2 évben rettentően sokat változott a notebook piac is,most már 200e Ft-ért tudsz venni egy játékra inkább már alkalmas laptopot ami egy 8850-el van felszerelve,2010-ben ez nem volt elmondható mert akkor nem kaptál semmi ilyent 200 ezerást pedig volt alternatíva,szóval 2 év múlva gyere vissza de így ahogy nézem neked a laptop lenne jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#56021) kecz válasza Pocok256 (#55972) üzenetére


kecz
aktív tag

Pénteken rendeltem tőlük 7537-et win nélkül. Kíváncsi leszek rá, hogy milyen lesz a gép.
Sajnos még aznap délután hívtak, hogy sajnos már nem tudják beszerezni azt a modellt, így az SSD-ről lemondtam egy hónapig és Win8-asat rendeltem. Elvileg a héten jön. Várom már! :) Egyébként csak ilyen 20 ezer forintos módszer van rá csak, hogy a HDMI-t összekössem egy régebbi (scart) tv-vel? :(

(#56022) dorrme


dorrme
csendes tag

sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? nem tudom még,lehet csak márciusban :)
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100.000ft környékén.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
film,játék.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? (Counter strike Global Offensive-hez nem kell nagy gépigény,de nemtudom,hogy szépen vinné e,esetleg újabb játékot,cod ghost,bf4.. de azt kétlem :D
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6ʺ HD LED (1366x768) ennyit tud..
(8) Notebook tömege? lényegtelen számomra :)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nincs
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? hdd 750GB,RAM 8GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) VAN
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) ezt találtam eddig,tanácsokat várnék :)
http://www.laptop.hu/termek/packard-bell-tv11-hc-b964g75mnks-lx-8gb
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új.
előre is köszönöm :)
üdv

(#56023) Sheld válasza Tikakukac (#56019) üzenetére


Sheld
senior tag

Miért van az, hogy jobbodlalról eltünt a kiemelt topicoc közül ez a rész?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#56024) Borat7


Borat7
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?1-2 hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100-110k
(3) Felhasználási kör? Játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Lol, Diablo 3,SC 2, Wow
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Szeretnék de nem fér bele a keretbe!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mindegy
(8) Notebook tömege? Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4 Gb minimum
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt

A pavilion Dv-5 9600Gt-vel őt kellene felülmúlni játékokban! Remélem tudtok valamit ajánlani.

Üdv!

(#56025) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

A következő gépek közül melyiket ajánlanátok?

Dell Inspiron 3537
Dell Inspiron 3737
Dell Inspiron 5537
Lenovo IdeaPad Z510

Ha Dell-t ajánlatok,jobb-e a 8870M teljesítménye annyival hogy megérje azt venni, vagy a nagyobb kijelző annyival vissza is fogja? Esetleg inkább az 5537 masszívabb borítására érdemesebb azt a +10k-t költeni?
Vagy a Lenovo a nyerő inkább? (illetve jobban megéri-e ennek az SSHD-s verziója? )

Filmezéshez, netezéshez és játékra kéne a gép(a következő kb 2-3 évben közepes/alacsony grafikán)

(#56026) Bazs-


Bazs-
tag

Ismerősöm szeretne gépet venni főleg munkára. Lényeges, hogy a gépen legyen numerikus rész, valamint minimum HD+ képernyő. 150e környékén.
Használt E6520-t ajánlottam neki. Szerintetek ? Mas alternativa ? Aki hasznalt mar iyet, milyen rossz tulajdonsagai vannak? Garanciat lehet rajt boviteni ?
Virtualis gép is futna rajt. Akkor erdemesebb i7est keresni vagy eleg lehet az i5? Egy utolso kerdes, SSD es vinyo mehet bele egyszerre ?

Koszi elore is. Bocs a sok kerdesert.

(#56027) Mappa


Mappa
addikt

Üdv!

Az alábbi laptop szövegszerkesztési munkára, internetezésre, tanuláshoz tehát általános irodai munkához megfelelő lenne?!

Asus X551CA-SX145D

nem kötelező megadni

(#56028) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

erről valakinek van bővebb információja:

[link]

Milyen a kijelző illetve a billentyűzet, stb.?

(#56029) London26


London26
tag

Sziasztok!
Ismerősömnek szüksége lenne új laptopra.
Eddig Dell XPS volt, de 6 év után megadta magát.
Most is Dellben gondolkodunk.
Nő az illető, sokat használja munkára, de nem érdekli a külső. Photoshop néha.Strapabíró legyen.
Ár 300K körül +- 10K még beleférhet.
SSD kell!
15,6 méret, Full HD gondoltunk.

Kérek pár alternatívát a legjobb ár/érték arányban ezekkel a feltételekkel.
Köszönöm szépen!
(Sürgős)! :)

(#56030) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Picit gondban vagyok, segítséget szeretnék kérni. Tudnátok nekem ajánlani az Eurponics kínálatából olyan gép(eket) 155ezer forintig, amik nagyon jó ár-értékkel rendelkeznek?
Médiafogyasztás, töltögetés (nagyobb tárhely), pár éves játékok gond nélküli futtatása lenne a lényeg.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

yo

(#56031) premete válasza London26 (#56029) üzenetére


premete
veterán

Van ez, vagy Precision, ami még drágább, ha vadiújhoz ragaszkodik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56032) London26 válasza premete (#56031) üzenetére


London26
tag

Köszi!
És Precisionból melyik? És hol lehet kapni, nem nagyon találok neten.
Ha nem Dell, akkor mi jöhet még szóba?

(#56033) premete válasza London26 (#56032) üzenetére


premete
veterán

Hp Elitebook, vagy Lenovo Thinkpad Txxx. Neten keresd, nekem is ugyanolyan google kereső van, mint neked. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56034) Chaser válasza London26 (#56032) üzenetére


Chaser
titán

Latitude is jó. E6530 pl. Újan nem fér bele szem, de használtan sok garral bőven. 200k körül indulhat az ára konfigtól függően.

szerk: Itt van egy megbízható tagtól. +2év garit még vehetsz rá. SSD is belefér a 300-ba kb.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56035) Jannn válasza Tikakukac (#55940) üzenetére


Jannn
senior tag

Például itt: [http://www.notebookzone.hu/mid.php?mid=1&lkod=102&skod=23810]

vagy itt: [http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_3737_157817/515775]

vagy még egy csomó helyen. Alig elérhetőek ezek a típusok.

[ Szerkesztve ]

(#56036) London26 válasza Jannn (#56035) üzenetére


London26
tag

Hát ez az, hogy Precision M3800 szimpi, bár az árát nem tudom. De nem találok eladót.
Dell E6530 jónak tűnik és azt lehet is kapni :D

(#56037) runner 125


runner 125
nagyúr

Nos, megvan a Lenovo Idepad szerviz új magyar partnere:

http://www.tmx.hu/

Hétfőtől péntekig, reggel 9 és este 6 között.

+36 23 880 319

Tegnapi naptól már lehet őket hívni Ideapad garanciális ügyében.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#56038) Tikakukac válasza Jannn (#56035) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen az amikor elbaltáznak valamit a nagyok és nem hoznak elég gépet. Új modell ebből aligha lesz, mindenből a legfrissebb van így is a gépekben, ezt nem tudják hova újítani.

runner 125: F.sza, épp van garis intézés, már küldöm is oda a kiscsajt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56039) kenny123


kenny123
addikt

Valaki? Nem akarok mégegyszer szarba nyúlni.

yo

(#56040) premete válasza runner 125 (#56037) üzenetére


premete
veterán

Ehhez a céghez akkor sem adnék be semmit, ha nem lenne más szerviz, inkább kukáznám a cuccot. :D

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56041) kisza25 válasza premete (#56040) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

annyira gáz? személyes tapasztalat? akkor ennyit a magyar ideapad szervizről amit annyira vártunk?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#56042) premete válasza kisza25 (#56041) üzenetére


premete
veterán

2 darab anno 100 ezer+ Ft-os Samsung okostelefont adtam be hozzájuk, mindkettőtől megvonták a garanciát: egyikre azt mondták, azért, mert túláramot kapott a gyári samsung autóstöltőtől, a második párát kapott szerintük, azért pattogott le róla a festék. :)
A Samsung eleve nem szeret javítani, vagy horror áron, ez a telemax pedig a legalja egyébként is.
Persze, megjavították garanciában a telefont, amikor egy csókossal küldtem be, zsebbe 20 rúpiával. :)
Azóta úgy vásárolok minden cuccot, hogy:
1, Samsung kizárva
2, Aminek telemax a szervize kizárva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#56043) kisza25 válasza premete (#56042) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na szép, nem is magam miatt, de pár ismerős is szeretne gépet venni a közeljövőben, de látom már mindenkinek inkább használt üzleti gépe lesz:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#56044) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni, nem kovettem az ultrabookokat mostansag.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A heten jo lenne, utazom vissza angliaba, de magyar billeset szeretnek. Ha kint esetleg van sokkal jobb vetel akkor az angol is jo.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
220.000 korul, afas szamla eseten netto ennyi.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai, Ultrabook a hordozhatosag es design miatt. Photoshop alap feladatokra.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, mindenképpen. Min 128gb

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Matt inkább, 1600 min. 13,3 inkább, max 14

(8) Notebook tömege?
1-1,6kg

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nem szamit

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSD, 4gb minimum, ODD nem kell.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI elony, dizajn eleg fontos es hogy konnyu legyen

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Photoshop, de minimalis muveletekre

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

link

Ot neztem ki, csak a rovid akku idotol felek. wifi mellett mennyit birhat?! 5 ora mar megfelelo lehet nekem.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Hasznalt is johet.

Elore is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#56045) Kbali válasza runner 125 (#56037) üzenetére


Kbali
nagyúr

És milyen friss a honlapjuk.... :W

(#56046) dong86 válasza Tikakukac (#55819) üzenetére


dong86
csendes tag

Köszi

(#56047) adrian94


adrian94
őstag

2 közül melyiket vennétek meg ?

Dell Inspiron 3737
Dell Inspiron 5537

az i7 4500u sokkal jobb mint az i5 4200u ? melyik éri meg jobban ? az 5537-nek az anyaga miatt jobb !

(#56048) btudos válasza adrian94 (#56047) üzenetére


btudos
veterán

Te még mindig nem vettél gépet? :U Menj el, tapogasd meg őket (pl. notebook.hu, Allee), és döntsd el magad ott, mi már mindent elmondtunk, amit tudnod kéne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#56049) Gyurepszt


Gyurepszt
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő napokban, 1-2 hétben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Körülbelül 350 ezer magyar forint lenne a plafon.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Photoshop alapfeladatok, tanulmányokhoz Office programok, film/sorozat, és játék is. De erről lentebb bővebben.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
LAN játékokra (általában régebbiek játékok) mindenképp, újabb játékok talán, ha izzadna tőlük a gép akkor ott az xbox :)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
60-40ben nyert a minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Lehet benne!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6-os gépekre gondolnék, felbontása FULL-HD, fényes-matt: fogalmam sincs.
(8) Notebook tömege?
2 kg körül, de inkább alatta.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op.rendszerrel.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Jó lenne bele az SSD, HDD min. 500gb.RAM: 8gb, DVD író/olvasó, blu-ray nem szükséges!
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera jöhet illetve számbillentyűzet (numpad) is.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem tudok róla :)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Sony VAIOm van 4 éve, igazság szerint VAIOban gondolkodtam, de ahogy megtudtam, hogy eladják a márkát kicsit elidegenedtem tőle. Így teljes tanácstalanság uralkodik!
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új gép érdekel!

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#56050) btudos válasza Gyurepszt (#56049) üzenetére


btudos
veterán

2 kg körül nem lesz egyszerű ekkora gépet találni, a legközelebb az elvárásaidhoz talán egy Dell Inspiron 7537 van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.