Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91351) Sisco2 válasza bandus (#91346) üzenetére


Sisco2
tag

Mit jelöltél be a lehetőségek közül amilyen szinten vagy, Wall Street farkasa? ;]

(#91352) stingy2 válasza szabi__memo (#91350) üzenetére


stingy2
senior tag

Ezt azelőtt kérték, mielőtt megnyílt volna a számla. Azóta hozzám se szóltak.

INTJ

(#91353) szabi__memo válasza stingy2 (#91352) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekes, akkor passz. Nem kértek semmit

(#91354) bandus válasza stingy2 (#91349) üzenetére


bandus
veterán

valamikor a hetvegen, talan szombat vagy vasarnap este.

new card: :DD

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91355) Dare2Live válasza ngaba (#91343) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mai hír, hogy az állam meg akarja szerezni az önkormányzatoktól a fürdőket"

A lényeg maradt ki. Megszerzi majd koncesszióba kiadja Fidesz/NER haveroknak. 30év biztos profit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#91356) noiq_nolife válasza bandus (#91346) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

ha pénzintézetnél dolgozol, akkor vannak restricted stockok amikkel nem kereskedhetsz, illetve shortolhatsz és pozíciókat is pre-clearelni kell a melóhelyen. Valószínű szigorodott egy törvény és a bróker is lecheckolja a háttered.

(#91357) Vesa válasza bandus (#91346) üzenetére


Vesa
veterán

???
Ez viccnek is rossz...elmentek náluk otthonról :(
Vagy már ez is annak hatása, hogy magyar vagy. Ilyen jó lett a megítélésünk.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#91358) Vesa válasza Dare2Live (#91355) üzenetére


Vesa
veterán

Jaja, jókat röhögünk ezen, közben a fél országot a nevükre írták. A jobbágyok meg lesz*rják, csak a farhát meglegyen. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#91359) bandus válasza noiq_nolife (#91356) üzenetére


bandus
veterán

marmint nincsenek ellenerzeseim a dologgal
kapcsolatban, ha ez a process, hat ez. nem vagyok egy bonyolult eset, penzintezetnel sosem dolgoztam, penzem csak munkaberbol van (nincs ajandekozas, orokles, stb), azoval ezen gyorsan tulleszunk szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91360) Vesa válasza bandus (#91359) üzenetére


Vesa
veterán

Na ez az, de ha valaki örökölt, ingatlant adott el, lottón nyert, vállalkozó, vagy akármi más, akkor mit adjon be? A komplett vállalkozói mérlegét, a nyertes szelvényt, az ingatlan adás-vételi szerződést? Én egyiket sem adnám oda, miután k*rvára semmi közük hozzá! Ez nem egy hatóság, hogy ilyen szintű -személyes/érzékeny- adatokat kérjen be.

A tudomány a valóság költészete!

(#91361) tabasco


tabasco
csendes tag

sziasztok! üdv mindenkinek, tök hasznos ez a fórum, most fedeztem fel.
Olyan kérdésem lenne, hogy MÁK-hoz be lehet utalni PEMÁP vásárláshoz eurót WISE euró számláról?
Olyat már olvastam hogy Revoluttal működik, de én a wise-ot használom... (és azt sem régóta, ezért merült fel a kérdésem)
Köszi ha bárki csinált már ilyet, és megírja... :)

(#91362) emvy válasza Vesa (#91360) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát szolgáltatást biztosítani sem kötelességük.

while (!sleep) sheep++;

(#91363) emvy válasza tabasco (#91361) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem forintot sikerült beutalni Wiseról.

while (!sleep) sheep++;

(#91364) pictigjis válasza tabasco (#91361) üzenetére


pictigjis
senior tag

persze, hogy be lehet

(#91365) Pfiucska válasza szőröscica (#91319) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

~szinten
reg szurkoltam mar a forintnak ennyire :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#91366) tomazin válasza emvy (#91362) üzenetére


tomazin
veterán

Olyan adatokat kerhetnek be ami a szolgaltatas biztositasahoz szukseges es elegseges, nem pedig azt ami eppen mancikanak az eszebe jut reggel. Ez pedig,h cv-t kuldjek egy kicsit a masodik kategoriaba esik.

(#91367) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

(#91368) Vesa válasza emvy (#91362) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, de itt van egy keretrendszer, amit nem léphetnek át. Vagy akkor világosan közölniük kell, hogy kizárólag bérből és fizetésből élők vehetik igénybe a szolgáltatást aminek feltétele, hogy a vonatkozó dokumentumokat be kell küldeni. A személyazaonosság igazolását természetesen kérhetik, de véleményem szerint azt, hog a vagyonod honnan származik, csak a NAV kérheti számon!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#91369) stingy2 válasza tomazin (#91366) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem kell ezt túlgondolni. Valamiért kérik. Ha állásajánlatra jelentkezel, akkor is elküldöd. Nem adóbevallást v bankszámlakivonatot kértek 5-10 évre visszamenőleg.
Anno én is csak elküldtem az angol cv-t a brókernek, és már nyílt is a számla. Ezen kár lett volna elbukni, pláne, hogy nem sok értelmes lehetőség van, ha ki a karod vinni mutyisztánból vmi megbízható helyre a pénzed.

#91368Vesa
nem azt kérdezték, hogy honnan a vagyon, hanem a munkahelyeit. Amúgy jogszabály kötelezi őket, hogy bekérjék a vagyon eredetét. Ahogy más is írta: ha nem tetszik lehet kifáradni ;)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#91370) nort_on válasza PredatorZoli (#91328) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez biztos így van? Generali honlapján ez van és ez a saját tapasztalatom is:
2) Gyermekgondozási támogatás
A tag vagy szolgáltatásra jogosult, aki csecsemőgondozási / gyermekgondozási ellátásban részesül gyermekgondozási támogatást igényelhet: a csecsemőgondozási / gyermekgondozási díj kiegészíthető a folyósítás időtartama alatt az ellátás alapjául szolgáló összeg mértékéig (egy igazolás alapján, egyszer; maximum az ellátás alapjául szolgáló összegéig, és legfeljebb az ellátás folyósításának tartamára igényelhető a támogatás.)
Teljesítés módja: Havi rendszeres folyósítás az alapjául szolgáló juttatás időtartamára.

tomazin : anya és apa is igénybe tudja venni a GYED kiegészítést, de nem egyszerre, hanem egymás után. Miután kijött egyikőjüktől a pénz, le kell mondani az igénylést, és utána beadni az újat.

Ezeket figyelembe véve érdemes a befizetéseket időzíteni, pl nekünk CSED-re nem járt (szerintem másnak sem, mivel a CSED 100% korábbi bér). OTP-nél és Generalinál is így volt 2022-ben, többször hívtam őket előtte meg közben is, ha intézni kellett valamit.

[ Szerkesztve ]

(#91371) Vesa válasza stingy2 (#91369) üzenetére


Vesa
veterán

Én is erre válaszoltam. Ha nem bérből és fizetésből él valaki, akkor nem lehet ügyfél? Mert ez kb. nagyon gáz!
Vagy eladott egy ingatlant és lett 100 millió HUF-ja, akkor küldje be az adás-vételit?
Ha színész, vagy zenész, vagy akármi más szolgáltatást végez, és számla ellenében kap 50 milliót, de az évet még le sem zárta a cégben, amiből a számlát adta, akkor nem fektetheti be a pénzt? Ez nem normális dolog.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#91372) stingy2 válasza Vesa (#91371) üzenetére


stingy2
senior tag

Akkor te még nem indítottál számlanyitási folyamatot külföldi brokinál. Van vagy 5-10 opció, jelöld be, ami rád vonatkozik. pl. ha vállalkozó vagy, akkor freelancer, employer, entrepreneur. Gondolom ő az employee-t jelölte, így kérték a cv-t. Ezért írtam fentebb hogy IB-nél ott az "at home trader", mikor én nyitottam ott 12 éve, akkor boldog-boldogtalan azt jelölte, mert akkor nem kérdeztek semmit. Azóta persze változhatott, majd elmondom, mert én ismét azt jelöltem be.(azt a szlát. már bezártam)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#91373) Vesa válasza stingy2 (#91372) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor ez lehet az oka. Gondolom valami algoritmus végzi azt, hogy kivel szórakoznak és kivel nem. Szerintem súlyozva van a származási ország is, a csodás külföldi megítélésünk miatt most lehet, hogy jobban rászállnak a hungarisztánból érkező ügyfelekre. A biztosítóknál is így megy. Konkrtéan sokszor 1-2 válaszon múlik, hogy valaki simán kap hitelt, vagy mindenfélével szivatják a hitelfoyósítás előtt, még akkor is, ha egyébként azonos a fizetésük.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#91374) tabasco válasza pictigjis (#91364) üzenetére


tabasco
csendes tag

szuper, köszi! holnap megy is be :)

(#91375) PredatorZoli válasza nort_on (#91370) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én 1 hónapja intéztem, gyed kiegészítés, és ilyen nagyon magas összeget beírhattam igénylésül. Nem értettem igazából hogy kell kikalkulálni, ezért megkérdeztem őket emailben hogy itt a papír, segítsenek már kiszámolni. Persze lehet úgy jön ki a matek ahogy te mondod, de szerintem akkor kevesebb lett volna.

(#91376) Kobe válasza stingy2 (#91372) üzenetére


Kobe
veterán

Es ha employeet jelolt, miert cvt kertek, miert nem munkaltatoi igazolast vagy hasonlot? Vagy eppen munkanelkuli employeenak nem is lehet cvje? :D

(#91377) nort_on válasza PredatorZoli (#91375) üzenetére


nort_on
senior tag

Nekünk mindkét pénztárnál máshogy volt, mint amit a szabályzatban irtak, meg telefonon mondtak (ezek alapján dobtuk össze az Excel-t a befizetések/kifizezésekhez) és ami végül a gyakorlatban lett... :F Valahogy több hónapra visszamenőleg (összevontan?) adják meg, ezért lehetett a magasabb összeg, én is meglepődtem, de legalább gyorsabban kijött a pénz. :U

(#91378) stingy2 válasza Kobe (#91376) üzenetére


stingy2
senior tag

A munkanélküli employee-t úgy hívják, hogy unemployed, és ez is ott van a listán. Azt meg tényleg nem tudom ,hogy mit miért kérnek. Te sem fogod megtudni: ha nem küldöd, ők nem nyitnak. Na, kinek fáj jobban? :)

INTJ

(#91379) PredatorZoli válasza nort_on (#91377) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Lehet a bruttóra egészítik ki, nem a nettóra, úgy saccperkb-ra köjön a matek talán, de nem tudom hogy a napidíjból hogy számolnak pontosan havit. Képletet nem adtak csak megírták a végeredményt.

(#91380) Vesa válasza stingy2 (#91378) üzenetére


Vesa
veterán

És aki employee volt a regisztráláskor, de közben unemployed lett? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#91381) fokukac válasza Pfiucska (#91365) üzenetére


fokukac
nagyúr

Sose gondoltam volna, hogy egyszer erősnek fogom érezni a forintot, mert 390 alá ment :)

Az a baj, hogy túl élénken él a memóriámban, amikor 227 meg 240 volt...
Rég volt, tán igaz se volt.

De amúgy miattam van minden, mert most év elején, hogy 400 alá ment, vettem ojrót és dollárt is, csak just in case, hogy legyen.
Csak ezért erősödik tovább. De ilyen áldozatokra hajlandó vagyok a hazámért :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#91382) Vesa válasza fokukac (#91381) üzenetére


Vesa
veterán

Vissza fog menni, ezt borítékolom. Én most is veszem ezerrel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#91383) szabi__memo válasza Vesa (#91380) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég érdekesen működnek még európában is ezek a dolgok. Csodálom, hogy ezek így mennek és nincs a cégeknek belőle bajuk. Most vagy az van, hogy valamiért mégis csak jogszerű (bár innen nézve egyáltalán nem tűnik annak) vagy ilyen szerencsétlen a fogyasztóvédelem (az meg meglepő, mert mást Írországról pl. hallani). Nem igazán tudom én sem hová tenni

(#91384) Brandynew válasza Vesa (#91382) üzenetére


Brandynew
őstag

És amúgy, ha visszamegy év végéig mondjuk 420-ra, azzal többet keresel, mintha mondjuk Prémium Magyar Állampapírt vennél?

(#91385) Gombinyó válasza Brandynew (#91384) üzenetére


Gombinyó
őstag

Év végéig? Jobban ugrál az árfolyam, mint a kripto piac. :D

(#91386) Kukipapa_rr válasza stingy2 (#91372) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Nem nagyon értem.

Semmi nem kötelez, hogy igazat mondj? Nincs következménye, ha nem?

Akkor mi értelme?

(#91387) ngaba válasza Kukipapa_rr (#91386) üzenetére


ngaba
aktív tag

Valószínűleg valami jogi dolog, hogy onnantól tiéd a felelősség.

(#91388) stingy2 válasza Kukipapa_rr (#91386) üzenetére


stingy2
senior tag

Következmény max annyi, hogy kitesznek. Nekem aki us etf-ekre építi a stratégiát ez elég nagy érvágás lenne.

INTJ

(#91390) bandus válasza Vesa (#91373) üzenetére


bandus
veterán

en nem erzem ezt ennyire kritikusnak. megkerdeztek, valaszoltam :)ha ceg lennek, vagy orokoltem volna valamit, akkor gondolom errol is bekuldenem a beszamolot, vagy a hagyateki eljaras papirjait, aztan ennyi. engem nem zavar, megitlabas munkas vagyok aki etf-et akar venni occsoer', nincs rejtegetni valom :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91391) Kobe válasza stingy2 (#91378) üzenetére


Kobe
veterán

Felreerted. Adminisztrativ fillerbaszasbol szerintem a revolut dilettans ugyfelszolgalata a nonplusultra, ha felettebb felesleges dokumentumok bekereserol van szo.
De meg ok sem kernek / kertek CV-t reszletes atvilagitaskor sem, hanem tenylegesen olyan doksikat ami a jovedelem / rendszeres jovedelem megletet es alapjat igazolni tudja. (Nekik elsokorben ugye azt kellene verifiolni a KYC folyamatban)
Pl. kertek mar be adobevallast, munkaltatoi igazolast stb. De CV? Az eppenseggel mit bizonyit? Poziciodban lehetsz te eppen alulfizetett es valodi penzmoso, vagy eppen tulfizetett vagy masodallasban drogdiler, pont semmi nem derul ki belole.
Azonkivul hogy vicces, tudtommal ez sem a US / sem a brit / sem az EU KYC processnek nem felel meg……de ok tudjak.

(#91392) Ringman


Ringman
nagyúr

Tömeges díjemelés tapasztalható a nyugdíj- és egészségpénztáraknál

[link]

(#91393) emvy válasza bandus (#91390) üzenetére


emvy
nagyúr

Tőlem most a Wise a Revolutos kivonatokat kérte el.

while (!sleep) sheep++;

(#91394) stingy2 válasza Kobe (#91391) üzenetére


stingy2
senior tag

Nem kell ezt túltolni Béláim :). Amennyiben kell a szla adott brokinál, akkor küldöm amit kérnek. Ha nem akkor fight, és már az elején bukta a csata. Nem kell ezt túlbonyolítani a csavaros magyar észjárással. Hogy a Revo üfszol mit miért csinál, az szalmabáb. Aki tényleg nyitni akar szlát. az beküldi amit a bróker kér. Vagy nem és nem lesz számla. Én beküldtem. Bandus beküldte. Többiek, akik reklamáltok, majd eldöntitek ;)
Gondolom attól, hogy egy fórumon elégedetlenkedett vki, még nem vágta egyik bróker sem vigyázzba magát, és nyitotta meg a számlát sűrű bocsánatkérések közepette :D .
Részemről ennyi volt ebben.

INTJ

(#91395) AMD Power


AMD Power
titán

Melyik állampapírt érdemes visszaváltani?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#91396) tomazin válasza stingy2 (#91394) üzenetére


tomazin
veterán

Nem ertem ezt a mentalitast. Ha azt mondja egy ceg, hogy innentol minden reggel haptakba kell vagni magad es elenekelni a kamcstkai himnuszt visszafele vagy nem all szoba veled akkor mar azonnal rohanni kell hallgatni, hogy masnap reggelre menjen?
E miatt van,h nehany magasan kvalifikalt serult szemelyisegu menedzser raerolteti a vilagra a beteg elkepzeleseit, mert ugy is lenyelik. Eloszor savazzuk az applet,h nem rak bele toltot, aztan mi is megcsinaljuk, mert latjuk,h a sok idiotanak mindegy. De ja, biztos csak a csavaros magyaros eszjaras...

(#91397) tomazin válasza Ringman (#91392) üzenetére


tomazin
veterán

Csak en erzem karasztrofanak ezt a cikket?
Tagdijemeles aminek semmi kovetkezmenye szinte ha nem fizeted.
"idén már 750 ezer forintig 5 százalékot vesz le, és csak efölött van 2 százalékos levonás."
Miert fizetne be barki 750 felett?

(#91398) bandus válasza stingy2 (#91394) üzenetére


bandus
veterán

én is igy gondolom :Dnekem jobban fáj, ha nem lesz IB számlám, mint nekik. a néhány 10k eurom nem igazán számit gamechanger pénznek :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91399) Stanlee válasza stingy2 (#91394) üzenetére


Stanlee
őstag

Azert en irtam volna nekik, hogy yes, kuldom, however, mutasd baby a FAQ-ban, hol van benne, hogy ez a papir kellhet szamlanyitashoz? En atneztem es sehol nincs benne, hogy CV-t kerjenek. Kerjenek adobevallast, kerjenek valami utility billt, kerjek be az igazolast, hogy magyar allampolgarkent Nemetorszagban be vagyok jelentve, vagy igazolas, hogy tenyleg ott dolgozom. De konyorgom, ez egy CV, semmi ertelme...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#91400) atee_13 válasza AMD Power (#91336) üzenetére


atee_13
őstag

Valószínű azért mert határidő előtt ment Jucuska az EU-hoz a tervvel amit összedobtak az EU -nak. Az hogy a terv milyen lett majd eldől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.