Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91151) fecus válasza donat_sz (#90586) üzenetére


fecus
őstag

Az extraETF felületét át lehet állítani angolra? Állandóan szótároznom kell. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#91152) PredatorZoli válasza fecus (#91151) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem. Használd a böngésző beépített fordítóját, azzal egész jól el lehet lenni.

(#91153) bandus válasza emvy (#91135) üzenetére


bandus
veterán

Tizbol egy? :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91154) bandus válasza bandus (#91153) üzenetére


bandus
veterán

Eh klasszikust csak pontosan, ezerbol☝️

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91155) Gombinyó válasza szabi__memo (#91149) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ősszel utaltam ki eurot a forint számlámra és a bankom váltotta át. Azóta nem hiszem, hogy változott volna. Revoluttal nyilván jobban jártam volna csak gyorsan kellett a pénz. Annyi van, amit Csabroncka írt, hogy IBAN formában kell megadni a magyar számlaszámot.

(#91156) stingy2 válasza julius666 (#91146) üzenetére


stingy2
senior tag

Először is nyilván tisztában vagyok vele, hogy ez nem a törvényes út.
(még nem próbáltam, remélem nem is kell soha)
Ezt viszont továbbra sem igazán értem: "te a halott nevében jártál el a saját javadra". A saját javamra akkor járok el, ha az ő számlájáról az enyémre utalok, de nem, a saját számlájára megy, így bekerül a hagyatékba, nincs átverve senki, max. az IRS, de mivel itthon amúgy sincs egyensági rokonok közt illeték, ezért a magyar államot nem éri hátrány. Szerintem. De ne próbálja ki senki, aki mégis, és ráfázik, az meg vessen magára :)

INTJ

(#91157) szabi__memo válasza Gombinyó (#91155) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szuper. Köszi
Bár nem értem akkor PredatorZoli-nak miért, mikor nem ment

(#91158) vnorbi válasza szabi__memo (#91157) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Valószínűleg csak GIRO formában rögzítette a forint számlaszámot.

[ Szerkesztve ]

(#91159) donat_sz


donat_sz
senior tag

Nem aktuális most a kiutalás részemről, de a lenti téma okán megpróbáltam beállítani mobil kincstárban a revolut eur számlát, de a mentés gomb szürke maradt. Valami nem stimmelt és nem jövök rá a hibára.
Ez a link alapján próbáltam.

Valaki akinek már sikerült adna egy támpontot hogyan kell helyesen beállítani?

(#91160) axioma válasza donat_sz (#91159) üzenetére


axioma
veterán

bocs, teves - nekem kb. igy van es mukodott
(megzavart hogy a link forintot utalna oda, az nem fog menni csak belfoldre, de te eurot, annak mennie kene)
ja orszag Litvania, nem Mo. a linken az rosszul van, ill a cim se pont ugyanigy van nalam irva
Ezt sztem nem en irtam be igy, valami automatikus lehetett: 'Konstitucijos pr. 21B, LT-08130, Vilnius'

[ Szerkesztve ]

(#91161) fokukac válasza bandus (#91153) üzenetére


fokukac
nagyúr

még a wunderbaum is elszakadt, vágod..? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#91162) fokukac


fokukac
nagyúr

De ha már erre jártam, hadd újságoljam el, hogy olyan emailt kaptam az önkéntes nyugdíjpénztáramtól (Allianz), hogy nem hiszem el, hogy ilyet lehet a komoly üzleti világban. Szépségdíjas, de tényleg.

aszongya, hogy

Tisztelt Pénztártagunk!
Jelen üzenetünkben szeretnénk tájékoztatást adni a Pénztár 2022. évi befektetéseit érintő külső-belső hatásokról, ezek rövid és hosszabb távú következményeiről, valamint a 2023-as évet érintő előrejelzésekről.

Befektetések 2022. évi piaci áttekintése
Mikor a mindig szorgalmasan és kitűnően tanuló gyermekünk egy nap azzal állít haza, hogy kettes érdemjegyet kapott a dolgozatára akkor – megértő szülőként – úgy véljük, hogy néha becsúszik egy ilyen.

„Ez egy kivételes helyzet” – nyugtatjuk felelősen, hiszen évek óta bizonyítja tudását, nem ezen múlik a sok év múlva esedékes egyetemi felvételi vizsgájának sikere. Nem is szidjuk meg a rossz jegyért, hiszen mi magunk is tudjuk, hogy saját tanulmányaink során velünk is előfordultak időnként megingások, akkor is amikor mindent megtettünk annak érdekében, hogy maximálisan teljesítsünk.
Hasonlóan érezhetik most magukat a hazai nyugdíjpénztárak és külföldi nyugdíjalapok befektetői, valamint a befektetéseket kezelő szakemberek világszerte, hiszen kivételes évet zárt a szakma 2022-ben. Olyannyira kivételes évet, amire hosszú évtizedek történelmében sem volt precedens.

és még alatta egy oldalnyi szöveg, ahol elmagyarázzák a kötvénymatematikai összefüggéseket.
De ez nagyon gáz. A "Piaci áttekintés" cím után az első mondatban a gyerek a kettessel, édes Istenem, nem hiszem el :D

Ui. amúgy becsületükre legyen mondva, hogy ma beléptem, és 200 ezerrel nagyobb az egyenlegem, mint 3 hete, szóval bejött a kötvénymatematika, biztos nekik is volt sok 2051/G-jük :D

uui. nem én nyitottam az önkéntes pénztárt. Anno a cib-nél dolgoztam, ez egy ilyen munkavállalói juttatás volt. Aztán persze eljöttem onnan, és valahogy megszűnt a pénztár, és az egész az Allianz-hoz került.. azóta évente befizetek 100-200 ezret, hogy legyen. De lehet, hogy ki kéne venni a hozamot, hiszen már 14 év is eltelt. Mondjuk október végén konkrétan 0 volt a hozam :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#91163) PredatorZoli válasza fokukac (#91162) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Tekintve hogy a legjöbb embernek, akinek önyp-je van, lövése sincs az okokról, ezért szerintem ezt (pl a kötvénypiaci dolgokat) jó ha elmagyarázzák.
Az viszont hogy az elején szabadkozással és anekdotázással indítanak, az eléggé fura/tré.

(#91164) szkorhetz válasza donat_sz (#91159) üzenetére


szkorhetz
őstag

LT-vel kezdődik az IBAN, de alatta ország Magyarország, go figure. :)

[ Szerkesztve ]

(#91165) donat_sz válasza szkorhetz (#91164) üzenetére


donat_sz
senior tag

Természetesen próbáltam, már az előtt, hogy ide írtam az LT-t is, de nem segített. Próbáltam pl. azt is, hogy az üres számla helyekre 0-kat írok, de a mentés gomb marad szürke. Miért nem működik?

(#91166) Fifi válasza donat_sz (#91165) üzenetére


Fifi
őstag

Tegnap este kipróbáltam, nekem Litvániával az LT-s IBAN-t engedte felvenni.

A jogosult bank adatait a Revolut oldaláról másoltam be:
Revolut Bank UAB
Konstitucijos ave. 21B, Vilnius, 08130, Litván Köztársaság

Nem hinném, hogy a bank neve és címe számítana, valami mas gond lesz. :F

[ Szerkesztve ]

(#91167) Begi válasza donat_sz (#91165) üzenetére


Begi
senior tag

Esetleg próbáld nagybetűvel a bank nevét.
Emlékszem, hogy anno én is szívtam vele, de valahogy sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#91168) Begi válasza Begi (#91167) üzenetére


Begi
senior tag

Nem az lesz, most kamu adatokkal probaltam es mobil appbol siman engedte hozzaadni.
Sot a menetes gomb folyamatosan aktiv volt, fuggetlenul a kitoltott mezoktol

[ Szerkesztve ]

(#91169) nort_on válasza PredatorZoli (#91163) üzenetére


nort_on
senior tag

Egyszer-egyszer befigyel egy kettes, oké. De 14 év alatt nulla hozam... Hát... :U

[ Szerkesztve ]

(#91170) Wn2tl


Wn2tl
tag

Van itt közületek olyan, aki megpróbálja kihasználni a Microsoft-Blizzard részvényfelvásárlási arbitrázst? Most a Blizzard 74$ körül forog, a MS pedig 95$-t adna érte, ha nem akadályozzák meg a trösztellenes hangok. 20% profit nem tűnik rossznak dollárban.

(#91171) Gallmix válasza donat_sz (#91165) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Lehet adtál olyan rendelkezést, hogy csak fizikailag lehet felvenni új számlát? pl üfsz-en?

(#91172) SzGee válasza szabi__memo (#91157) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ugyan honnan tudnák a számlaszámról megállapítani, hogy mi a mögöttes deviza, pláne egy küllföldi iban-nál, meg miért is kellene ezt szabályozni? Olyan devizát utalsz a forintos számládra, amit akarsz
Az MKB-nál egyébként meg lehet állapítani a kódja alapján, 490 a HUF, 488 az EUR, 401 az USD, a számlaszám utolsó nyolc karakterében benne van, de például az Erste-nél nincsenek ilyen kódok a számlaszámban
Szóval a lényeg, hogy a kicstárnak fogalma sincs arról, hogy a megadott számlaszám mögött milyen deviza van, a revolut-nál például bármilyen deviza is lehet

If you leave me, can I come, too?

(#91173) SzGee válasza Wn2tl (#91170) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nyilván ha ez reális lenne, már rég felverték volna az árát erre a szintre, a hatékony piac elmélete szerint
Most pont annyira reális, amennyi az árfolyama
Van birtokodban olyan info, ami a többi millió befektetőnek és spekulánsnak nincs?

If you leave me, can I come, too?

(#91174) PredatorZoli válasza Gallmix (#91171) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Télleg, mintha ügyfélkapunk nyitott számla esetén személyes azonosítás hiányában nem rögzíthető új számla?

(#91175) donat_sz válasza Begi (#91168) üzenetére


donat_sz
senior tag

és Fifi

Valahol olvastam egy olyat, hogy személyes azonosítás nélkül gond lehet. Én csak netes regisztrációval hoztam a profilt létre, lehet ez a gond?

(#91176) donat_sz válasza Gallmix (#91171) üzenetére


donat_sz
senior tag

Hasonló gondolatom van, de ha adtam is nem emlekszem már rá mit választottam 3-4 éve. De jó az ötlet!
szerk: Közben látom Zolinak is van ilyen emléke.

Legegyszerűbb ha felveszem a kincstárral a kapcsolatot..

[ Szerkesztve ]

(#91177) Ryder1 válasza PredatorZoli (#91174) üzenetére


Ryder1
senior tag

Eddig tényleg így volt, aztán néhány hete nekem sikerült az appból. Hozzáadtam egy új CIB-es számlát és lejáró DKJ-t meg is kaptam rá. Nem tudom, mi történt, de örülök, hogy nem kellett bemennem emiatt személyesen. :DDD

(#91178) Begi válasza donat_sz (#91175) üzenetére


Begi
senior tag

Lehet, először mikor nyitottam ott számlát, azt személyesen tettem meg, de az a számla megszűnt, mert nem használtam. Azóta nem voltam naluk, rá pár évre nyitottam újra ügyfélkapuval.

[ Szerkesztve ]

(#91179) Vesa válasza #31733248 (#91129) üzenetére


Vesa
veterán

MIntha azt írtad volna, hogy nem kommentelsz többet mert itt csupa hülye van, csak Te vagy helikopter...úgy kb. hatodszor látom ezt az ígéretet, aztán csak előadod ugyanazt a vágyálmot újra és újra. Csak szólok.

A tudomány a valóság költészete!

(#91180) Vesa válasza fokukac (#91162) üzenetére


Vesa
veterán

Én biztosan írnék nekik, hogy nem az oviban vagyunk. Sajnos úgy tűnik, már nem csak a kormány kommunikál 1 biteseknek, 1 bites szinten, hanem a piaci szereplők is érzik, hogy idiotisztánban ilyen IQ szinten kell kommunikálni az ügyfelekkel, mert jeletős részük valószínűleg még ezt sem fogja megérteni. Szomorú látni, hogy már itt is ez a gyerekes, óvodás maszatolás megy.

A tudomány a valóság költészete!

(#91181) Ixion77 válasza Wn2tl (#91170) üzenetére


Ixion77
őstag

"ha nem akadályozzák meg a trösztellenes hangok"

De jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy megakadályozzák. Ezért is van a különbség.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#91182) bandus


bandus
veterán

allampapir.hu nem éppen a barátom most és a mobilkincstárba sem tudok épp bejelentezni. azt lehet már tudni mikor van a kamatfordulója a 2028/I-nek, az mennyi lesz, és van-e értelme tartani most ezt a papírt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91183) ngaba válasza bandus (#91182) üzenetére


ngaba
aktív tag

Február 23-án van a kamatforduló ("nyilvános ajánlattétel" a megfelelő google keresőszó), tartsd meg.

(#91184) zsola400 válasza donat_sz (#91175) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem is ügyfélkapus regem van Revo LT ibant is engedte rögzíteni utaltam már be-ki € és új bankszámlaszámot is enged rögzíteni.

(#91185) bandus válasza ngaba (#91183) üzenetére


bandus
veterán

köszi, bár itt már nem találtam 2028/I-t, illetve azt sem, hogy kamatforduló után mennyi is lesz a kamat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91186) gg07


gg07
tag

38k Euro-t átpörgetni Revoluton milyen elosztásban érdemes?
Ezért már kérdezősködni fognak? :DDD

(#91187) PredatorZoli válasza gg07 (#91186) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

37k-t vittem át decemberben, 2 részletben.
Az első részlet után kaptam ellenőrzést, de már előtte is sokat toltam át, szóval nem biztos hogy mindig lesz.

[ Szerkesztve ]

(#91188) gg07 válasza PredatorZoli (#91187) üzenetére


gg07
tag

Ez jól hangzik! Köszi!

(#91189) tomazin válasza gg07 (#91188) üzenetére


tomazin
veterán

Nulla eloelettel szerintem mindenkepp szamits ellenorzesre.

(#91190) section9 válasza gg07 (#91186) üzenetére


section9
őstag

Legfokeppen egyben, de ha nincs eloelet akkor valoszinuleg felakadsz vele. A tranzakciok splitteleset, hogy ne fogjak meg ugy hivjak, hogy smurfing es garantaltan nagyobb red flag, mint egyben atkuldeni az egeszet.

(#91191) emvy válasza section9 (#91190) üzenetére


emvy
nagyúr

Amikor befizettem aposomnak valami par ezer forintnyi horvat kunat 4 reszletben, akkor egybol jott az ufsz, hogy ezt miert igy, miert nem egyben, es adjak dokumentaciot.

while (!sleep) sheep++;

(#91192) Tottu


Tottu
senior tag

A tavalyi évben Randomnál, majd ennek következtében az Ersténél volt OTP, valamint Nvidia részvényem is, amik fizettek egy minimális osztalékot TBSZ számlán.

A kérdésem az lenne, hogy a 2022-es adóbevallásnál ezeket fel kell valamilyen formában tüntetni?

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#91193) aAron_ válasza Tottu (#91192) üzenetére


aAron_
őstag

-

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#91194) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
A webkincstárban van állampapírom, aminél nemsokára letelik az első negyedév, és van egy ilyen hogy "Következő esedékességfizetés" ami ha jól értem a kamat kifizetése, illetve egy "Rendelkezés" gomb.
Erre mindenképp rá kell nyomni és rendelkezni, vagy ha nem nyomok rá, akkor automatikusan hozzácsapódik?
Tehát ha én nem akarok kivenni semmi összeget, csak szeretném hogy szépen ketyegjen tovább az állampapír a kamattal, akkor van vele teendő?
Illetve ha kivenném, akkor mi történne?
Kicsit most összezavart ez. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#91195) tomazin válasza TomMusic (#91194) üzenetére


tomazin
veterán

Penzszamlara kerul, ezzel kezdeni erdemes valamit.

(#91196) PredatorZoli válasza TomMusic (#91194) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nincs ilyen opció, mindenképp kifizetik, csak azt döntheted el hogy folyószámlára utalják vagy az értékpapírszámlára. Ha újra be akarod fektetni, azt neked kell majd kézzel.

(#91197) fokukac válasza PredatorZoli (#91196) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem kamatfizetés előtt van egy "újrabefektetés" opció is, bár még sose próbáltam... Beleklikkelve felhoz egy menüt, de elég korlátozott lehetőségekkel
A DKJ-nál ilyet hoz fel, hogy 3 hó / 12 hó
A PMÁP - nál hogy 3 év / 5 év
A többinél pedig még ezt se.
Én elsőre azt hittem, hogy ilyenkor azt a konkrét papírt ajánlja fel újra, de nem.
Meg az sincs, hogy milyen áron, ugye.

Valaki használta már ezt a funkciót...? Ha igen, akkor hogy működött.?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#91198) Veron


Veron
őstag

Ha már ingatlan is volt a téma a napokban: nem jutottunk dűlőre az alábbi kérdésben.
Mennyire volt balgaság 2020-ban egy szép állapotú pesti panellakást eladni és az összeget inkább ETFbe és állampapírba tolni?
Utólag nyilván a megtartás többet hozott volna, de 2020-es fejjel mi a vélemény erről?
Ha nagyon off topic, akkor töröljétek nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#91199) concret_hp válasza Veron (#91198) üzenetére


concret_hp
addikt

tulajdonképpen mi változik, ha N ember beírja, hogy az volt / nem volt az? ;]

a sok éves rally után várható volt, hogy lesz egy teteje a sztorinak, ingatlan meg részvény oldalon is (már ha részvény etf), ft-ban nézve önmagában az, hogy a ft gyengülés ki lett védve, nagyon sok %-ot számít.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#91200) avl válasza fokukac (#91197) üzenetére


avl
aktív tag

igy van, en vetettem fel es volt, aki azt irta: kiprobalja: #76718

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.