Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) attiati válasza BÁ Nutrition (#3348) üzenetére


attiati
veterán

[link]

idevág, de gyakorlati tanácsot nem kapsz

(#3352) lesaux


lesaux
veterán

Valaki el tudja magyarázni, mi a különbség az MC Unembossed és a CirrusMaestro között?
Egy egyszerű és olcsó társkártya kéne a jelenlegi Visám mellé, hogy ha azt a feleségem elkommunizálja, attól még tudjak vásárolni meg pénzt felvenni. És a MasterCard kártyatársaságtól lenne jó.

(#3353) lesaux válasza lesaux (#3352) üzenetére


lesaux
veterán

Most úgy vagyok vele, hogy mégis inkább Visa Electron. Repülőjegyet olcsóbban lehet vele venni, bár nem értem, hogy miért. Azt ugye jól tudom, hogy pl. egy ausztriai vásárlásnál jobban járnék egy CirrusMaestróval, merthogy az euróban számol, és nem dollárban?

(#3354) lesaux válasza lesaux (#3353) üzenetére


lesaux
veterán

Már mindegy, telefonon beszéltem a bankkal, lesz egy MasterCardom meg egy Visa Electronom. Meg egy társkártyám. :)

(#3355) attiati válasza lesaux (#3354) üzenetére


attiati
veterán

ez a beszéd :D

(#3356) lesaux válasza attiati (#3355) üzenetére


lesaux
veterán

De azért örülök, hogy végighallgattatok. :D

(#3357) jenko


jenko
tag

Sziasztok! Fundamentásoktól kérdezném, hogy áthidaló hitelt érdemes-e felvenni, valamint hogyan működik az előtakarékosság önrészként való beszámítása? Illetve lehet-e olyat, hogy kisebb összegű áthidalót veszek fel (önrész-kiegészítésként - egy részét kp-ban le kell tenni a lakóparki lakás kivitelezőjének) és egyben az előtakarékossági szerződés összegének maradékát önrészként a bank elismeri?
köszi

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#3358) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Lassan nyithatnák egy blogot is.... :)

Nézzük meg, hogy alakultak az elmúlt 1-3 évben az alapanyagárak

Nézzünk alapvető nyersanyagokat amik tényleg alapvetőek :)

olaj mint ami mindennek az árába beépül:
[link]
az ára gyak megduplázódott $ban.

gabona mint... ebböl lesza knyér meg a tészta
[link]
ezis duplázott.

kukorica mint az állattenyésztés egyik alaptakarmánya
[link]
milyen csoda 100%os áremelkedés.
és legyen utána azonnal a szója
[link]
ezis duplázott

alapanyagok terén nem ilyen brutális dulázódások vannak csak +10-20-40%ok de ott is van ami szépen duplázott pl
[link]
egy összindex
[link]

vannak területek ahol tavaly nem ilyen durva a helyzet pl tej de azok már korábban elszáltak
[link]

Összefoglalva: 2007ben brutális volt a nyersanyagok áremelkedése, ezeknek az áraknak pedig lényegében mindenbe be kell épülniük.
Hozzáteszem $ ultragyenge az ezen nem segít.

Mit hallunk az USA infláciorol? Hogy lényegében nincs azaz a FED tűréshatárnak mondot 3% körül mozog ez pedig azt jelenti, hogy vagy hazudnak, vagy a gyártók/forgalmazók benyelték és nem terhelték rá a fogyasztókra ezt a brutális áremelkedést.

A kör lassan bezárul: Indul az eredményszezon, vagy hazudnak vagy brutális profitcsökkenés lesz mindenhol főleg az iparban. (ami aztán átgyürüzik mindenhova.)
És ha csak átlagban 30%al esik a profit máris büdös drágák lesznek az USA részvények úgy fogják szórni őket ahogy tudják: FED megint kénytelen lesz akciózni, hogy amíg tudja huzza és evvel természetesen csak mégnagyobb szart kever.
Ha meg FED és a hivatalok hazudnak.... hát az még katsztrófálisabb meglesz pár éven belül az amit nagyon nem szeretnénk.

És még én szoktam másokat összeesküvés elmélet gyártással vádolni? :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3359) fLeSs válasza Dare2Live (#3358) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez akkor most azt jelenti, hogy most nem szabad alapanyagba fektetni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3360) concret_hp válasza Dare2Live (#3358) üzenetére


concret_hp
addikt

a miért lesz újabb világválság c. írásodat továbbra is érdeklődve várom :)

egyébként azért az hogy mondjuk az euróhoz képest jó 20%ot gyengült a dodi az utóbbi időben, azért csak számít a $ elszámolású cuccoknál nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3361) Kazimír válasza Dare2Live (#3358) üzenetére


Kazimír
őstag

Tudom, hogy te folyékonyan olvasod a lengyelt (vagy mi ez..), de olyan gazdasági elemzésed nincs, ami legalább angol? :U

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3362) Dare2Live válasza concret_hp (#3360) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a baj az hosszú.... meg azt megkéne írni rendesen nem ilyen pongyolán ahogy csináltam ezt is.

szóse róla és ez az EUban jó részt ellensúlyozza is a linkelt folyamatokat, hozzá teszem, ha egy éve BMW, Merci, bayer, Nokia.... még 25%os haszonkulcsal árulta az EUban legyártott cuccait akkor mára már mind 0szaldóban vannak.

janoska: ezek csak grafikonok nem kell hozzá semmi lengyel tudás.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3363) Kazimír válasza Dare2Live (#3362) üzenetére


Kazimír
őstag

Kazimír. Köszönöm.

Csak nem mindegyiken volt egyértelmű számomra milyen időintervallumot ölelnek fel. Nem mindegy, hogy fél, egy vagy három évet..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3364) Dare2Live válasza fLeSs (#3359) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem véletlenül se erre akartam kihegyezni a dolgot, mondjuk én most tuti nem fektetnék nyersanyagba de ez szigorú szvsz.

Amire ki akartam hegyezni a dolgot:
Vagy USA cégek profitja brutális mértékben csökken(és emiatt zuhan a tőzsde) vagy FED és a háttérszervek hazudnak nekünk ebben az esetben nem lesz nagy zuty de nagyon durva dolgok fognak még jönni.....

Ha vki nem ért egyet az agymenéssemmel vagy lát 3. utat is az szóljon.

kazimir elnézést: gyak mind 1 éves ill egy a tej 3éves.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3365) stangli


stangli
senior tag

Valahogy nem tudok hinni eme cikk írójának :U

"....
Remélhetőleg az első negyedéves nyereség kimutatások nem okoznak majd túlságosan nagy negatív meglepetéseket. Ekkor ugyanis azok, akik szerint lassan már elérjük a mélypont fenekét nem tévednek majd túl sokat, s tényleg fokozatos enyhülés következhet."

by tözsdefórum

(#3366) Dare2Live válasza stangli (#3365) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az általam felvázolt A eset esetén bőven elkézelhető.

Más a helyzet komikumát szerintem is jól mutatta ápr1-2 események így irt erröl Nyilasi A.
(Ápr 1)
"[I]19 milliárd dolláros újabb brutális veszteség Európa legnagyobb bankjánál, a UBS-nél. Azaz a korábban hónapokig határozottan állított semmilyen subprime hatással szemben összesen már 37 milliárdos a bank bevallott vesztesége. Eddig. Annyira nagy a baj, annyira nincs tőkéje és hitele a banknak, hogy a veszteségeket, akárcsak a korábbiakat, újabb 15 milliárd dolláros részvénykibocsátással (újabb 20-25%-os hígítással) kell fedeznie, nehogy összeomoljon a likviditása és azzal az egész bankház. Hurrá!

Lehman Brothersnek, a világ egyik legnagyobb befektetési bankjának, 4 milliárd dollár értékben új részvényeket kellett kibocsátania tőkeemelésre, nehogy becsődöljenek, mint pár hete a Bear Stearns. Hurrá!

REAKCIÓK: Dow Jones +400 pont. Világ tőzsdéin 3-5% emelkedés. UBS 12-14%os szárnyalás a tőzsdéken. A Lehman Bratyók 14%-os részvényhígítására pedig 18%-kal rakétázott az árfolyam. [/I]"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3367) fLeSs válasza Dare2Live (#3366) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem kezdődik, vége van a recessziónak : "Miközben egyre másra az USA recesszióba süllyedését megerősítő adatok látnak napvilágot, így az ezzel kapcsolatos félelmek is erősödnek, egy amerikai elemzőcég szerint mindez félreértés: szerintük arról van szó, hogy a hivatalos állami statisztika lemarad a valós gazdasági folyamatoktól. A TrimTabs szerint az USA mostanra épp túljutni kezd a recesszión, miközben a statisztika még abban sem biztos, hogy éppen abban van, arra tart-e. Az amerikai elemzőcég saját mérése szerint például most már éppen nő a munkahelyek száma, de a hivatalos statisztika, amit április 4-én tesznek közzé, még csökkenést fog mutatni."

:DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3368) Dare2Live válasza fLeSs (#3367) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linkelhetek ellenkezőjét....
[link]
"A jelenleg zajló pénzügyi válság a legsúlyosabb a ’29-’33-mas nagy gazdasági világválság óta, ezért a pénzügyi piacok további zuhanás elé néznek - véli Soros György, a világszerte ismert magyar származású pénzügyi guru. "

de épp kiemelhetem azt is, hogy az a baj, hogy már senki illetve aki végignézte az elmúlt 1évet azok közül már senki se hisz elemzők túlnyomó résznek, a hitelminősítőknek, a bankházaknak sött magának a FEDnek sem.
Mert folyamatosan hazudtak nagyon durván.... 0 a hitelük már senki már aki normális és ért hozzá az nem hisz nekik.
Óriási probléma ez... 100évig adtak a szavukra, pl egy kijelentésükkel zuhanásra itéltéka forintot.... mostantól ezmár nincs, nekik többet már senki nem hisz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3369) zsoltee10 válasza Dare2Live (#3368) üzenetére


zsoltee10
addikt

Emiatt a piaci folyamatok, illetve a tömeg viselkedése teljesen kiszámíthatatlan lesz/lett. Én még számítok egy esésre, utána talán megindul felfelé az árfolyam. Annyiból talán szerencsém lesz, hogy ha USA keményen zuhanni kezd, akkor a kínai alapomat át tudom váltani aznap, mielőtt a másnap reggeli HSI zuhanásba beragadnék...megint... Aztán visszaveszem olcsóbban. Ehhez nagyon résen kell lennem, és nem mindig tudom figyelni egész délután a híreket, meg a piacokat.

Egyébként a Soros a legnagyobb g..i, most megint lefelé beszéli az árfolyamokat, hogy be tudjon vásárolni. Aztán 2 hét múlva bemondja, hogy jah gyerekek nincs itt akkora baj. Ugyanez volt januárban. Bejelentette, hogy itt a világvége, aztán 2 hét múlva, hogy minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#3370) fLeSs válasza Dare2Live (#3368) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tudom, csak ez a hír ebben a formájában tök poénosnak tűnt. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3371) fLeSs válasza zsoltee10 (#3369) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mibe váltod a kínait? Kötvénybe?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3372) zsoltee10 válasza fLeSs (#3371) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jaja, vagy árfolyamgarantált állampapírba.

(#3373) concret_hp válasza zsoltee10 (#3369) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt mondjuk nem értem hogy gondoltad.
júesz tőzsde itteni idő szerint késő este zár. a kínai pár órával később nyit. az éjszaka közepén hogy teszed át 1ik pillanatról a másikra a csentót?
ha meg napközbe esik: a júesz tőzsde úgyvágom 9kor nyit ottani idő szerint, ami itt legalább délután 3. ha 3-4 közt nem történik semmi, aznap már nem tudsz mit csinálni nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3374) glutamin


glutamin
őstag

Lakáskasszája van valakinek?

Csak annyit hallottam az egészről, hog yingatlan vásárlási célra használható és éves szinten 30% de max 70e Ft-tal kiegészíti az állam. Valamint egy bizonyos idő után (5-10 év) tetszőlegesen felhasználhatóvá válik.

Na majd utánakeresek részltesebben.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3375) stangli


stangli
senior tag

Nyilasi leírja a frankót :DDD [link]
Ez a leghjobb rész:
"BALFÁCÁNOK! HAZUDOZÓK! CSALÓK! BŰNÖZŐK! Fél évig azt szajkózták, hogy semmi hatása nem lesz a subprime válságnak, ment a szőnyeg alá söprés, elhallgatás, eltitkolás, elsikkasztás... fél éven keresztüli hessegetés és hazudozás, hogy nincs semmi gond, minden rendben, és semmi hatása nem lesz a subprime hitelválságnak... majd nagy nehezen közel 5 milliárd dollárnyi veszteség beismerése a harmadik negyedéves jelentésben... aztán pár héttel később újabb 10 milliárd dolláros veszteség bukik ki. Aztán most 3 hónappal később újabb 19 milliárd dollár bukta. Folyamatosan duplázódnak a veszteségek. Eddig összesen már 37 milliárd dollárnyi a bukta. Irdatlan mennyiségű pénz..."

(#3376) Dare2Live válasza stangli (#3375) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem pont a folytatás... :)
"[I]Képzelem hogy "örülhetnek" a részvényesek, ahogy a világ csúcsbankárai egy éven keresztül vidáman mosolyogva a képükbe hazudtak, és elbukták a pénzüket. Európa legnagyobb bankja elbukta az elmúlt 4 év teljes nyereségét, a bank elvesztette saját tőkéje nagy részét. A részvények elvesztették értékük 70%-át, miután 80 frankról 25-ig estek, a részvényesek kb 100 milliárd dollárnyit buktak.

Ezekután pedig a téli 13 milliárd dolláros S.O.S. életmentő új részvénykibocsátás után újabb 15 milliárd dollárnyi részvénnyel hígítják a részvényállományt. Tehát ha netán rendeződnek a dolgok, a régi részvényesek a hatalmas veszteségen felül elvesztették a tulajdoni hányaduk jelentős részét is, mert a bank 30-40%-a már új részvényesek kezébe kerül(t).
[/I]"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3377) Dare2Live válasza glutamin (#3374) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fontos, hogy mielött beleugrasz számold ki kottára a dolgokat, elsőre nagyon jónak hangzik aztán annyira amikor kiszámolod kiderül, hogy annyira mégsem az...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3378) Dare2Live válasza zsoltee10 (#3372) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kínai után állampapír...? :) Hirtelen nagyon fontos lett a biztonság és k*jónak tűnik az az évi 8-9%? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3379) concret_hp


concret_hp
addikt

ez mondjuk itt elég off, de nincs itt vlakai aki foglalkozik kontrollinggla vagy ismerőse? össze kéne dobni 1 esettanulmányt az egyetemen vagymi :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3380) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Pár érdekes adat:
USA GDP aránya a világ össz GDPjében: 26%
USA fogyasztás a világ össz GDPjének arányában: 29%
és a lényeg: ha nem számoljuk a létfenntartáshoz szükséges fogyasztást (élelmiszer, ruha... gépkocsi már luxuscikk), akkor az arány, 42%. :Y

Érdekesség: Avval, hogy USA 30%al leértékelte a valutáját a korábban nálánál nem sokkal nagyobb GDPvel rendelkező EU(+10%al angyobb) hirtelenjében egy USAnal 45%al nagyobb GDPvel rendelkező "unió lett".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3381) zsoltee10 válasza Dare2Live (#3378) üzenetére


zsoltee10
addikt

Arra a pénzre szükségem lesz 1 hónapon belül, így azt nem akartam kockázatos helyre tenni. Ez az egyik ok. A másik, hogy mivel utaltam a pénzt, így eltelik 4-5 nap, mire befektetik, és addig sokminden történhet. Úgy szeretem, hogy 1 napon belül tudjam váltogatni az alapokat...

(#3382) attiati válasza zsoltee10 (#3381) üzenetére


attiati
veterán

igazából én nem értem mit írsz...

az alapok többsége, főleg a külföldiek T+1, de inkább T+2 napos elszámolásúak...

Vagyis ma kiadod a megbízást, és 2 nappal későbbi árfolyamon kapod meg a befektetési jegyet tudtommal.... ugyanez visszaváltásnál.

vagy nem így van? én csak pénzpiacit vettem eddig

(#3383) stangli válasza attiati (#3382) üzenetére


stangli
senior tag

3nap múlva lesz a neveden, de ugyanazon az árfolyamon, amin megvetted. és nem a t+3ik napi árfolyamon fog szerepelni a nagykönyvben. így akár egy napon belül meg is veheted és el is adhatod... de a 3ik napon fogják bejegyezni a nevedre... tudtommal.

(#3384) zsoltee10 válasza attiati (#3382) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem így van UL-nél. Nekem pl. az Allianz-os UL-nél úgy működik, hogy ha váltani akarok, akkor az aznapi piaci események határozzák meg az árfolyamot. Pl.
Holnap 7-én reggelre emelkedik a HSI 3%-ot, de napközben az európai tőzsdék, és délután az USA piacok is vastagon mínuszban vannak. Ez esetben kedden reggelre tuti, hogy a HSI is zuhanni fog. Amennyiben 16.30-ig megadom az átváltási megbízást az Allianznak, akkor keddi árfolyamon váltanak, ami a hétfői helyzetet tükrözi, tehát a +3%-ot. Amennyiben kedden reggelre a HSI zuhan 2 %-ot, de napközben az eu tőzsdék, meg usa is +ban van, akkor jó eséllyel a HSI szerda reggelre emelkedni fog. Ilyenkor megbízást adok, hogy váltság vissza kínaiba. Szerdán fogják átváltani, szerdai árfolyamon, ami a kedd reggeli mínuszt tartalmazza... Jahm, és nincs átváltási költség egyáltalán.

(#3385) fLeSs válasza zsoltee10 (#3384) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez az életprogram?
ebbe mekkora minimális tőkével lehet beszállni?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3386) zsoltee10 válasza fLeSs (#3385) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen, az. 200eFt/év. Ha akarsz egy folyamatos díjfizetésű UL-t, akkor az ING-t javaslom (olyan a másik szerződésem), mert Allianzod már van, és az ING-nél is van kínai, de emellett van latin-amerika, meg fejlődő eu is.

(#3387) fLeSs válasza zsoltee10 (#3386) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D kösz. majd megkereslek, ha van rá lóvé. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3388) concret_hp válasza zsoltee10 (#3384) üzenetére


concret_hp
addikt

most nem azér, de ha ez így menne, akkor totál csőd lenne az alapkezelőnek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3389) zsoltee10 válasza concret_hp (#3388) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát pedig így megy. Ugye, hogy az UL jó dolog.... ;)

(#3390) Hani


Hani
aktív tag

Az ÉMÁSZról nem tud valaki valamit? Elviekben 1700 forintos osztalékot akarnak adni, és most úgyis 23.000 alatt van, akár jó beszálló is lehetne - főleg, ha az osztalékidőszak után tovább lehetne passzolni hasonló áron.

(#3391) attiati válasza zsoltee10 (#3384) üzenetére


attiati
veterán

Tehát azt mondod, hogy T napi tőzsdei árfolyamokat (záró vagy átlat) használnak a porfólióelemek beértékeléséhez. Ebből számítják ki T+1 napra az eszközértéket és a T napon beadott megbízásod ezen az eszközértéken teljesül másnap.

Allianznál melyik alap ez? kiváncsi vagyok

(#3392) zsoltee10 válasza attiati (#3391) üzenetére


zsoltee10
addikt

így van. Allianz életprogram. alapok

(#3393) attiati válasza zsoltee10 (#3392) üzenetére


attiati
veterán

igazából a kibocsátási tájékoztatóját olvasnám el, de semmi hivatalos dokumentumot nem találok ott...

na mind1, majd kutatok, ha lesz időm

[ Szerkesztve ]

(#3394) Dare2Live válasza attiati (#3393) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linkeld ide vagy küld el nekem privibe kérlek, én ilyet még nemláttam ha igaz van egy olyan "gyenge" :) érzésem, hogy fölöttébb érdemes vele foglalkozni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3395) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

btw döbbenet (és nekem érthetetlen is) mennyier tartja magát USA kiborult megint egy bili " minden hétre jut egy" (most Washington Mutalnak kellett 7b$os higítás). Pending Home Sales m/m -1.9% lett -0.8% (azaz egyre rosszabb a lakáshelyzet) és IBD/TIPP Economic Optimism 39.2 lett 41.5 forecast és 42.5 elöző érték után és futurest nézve amik inkább emelkedtek mint estek... :F

és ez csak ma elöző héten láthatóan egyre több a munkanélküli, ISM index továbra is 50alatt (azaz tartósan csökken a termelés=recesszió) erre DJ +300pontot emelkedett egy hét alatt.
Szar makrokra emelkedik, fene se érti talán az ocso $ miatt most akarja vki megvenni diszkont áron USAt? :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3396) attiati válasza Dare2Live (#3394) üzenetére


attiati
veterán

az a baj, hogy én sem találom

amúgy egyáltalán nem arbitrázs, mert attól még hogy amcsi emelkedik, egyálalán nem biztos, hyog kína másnap emelkedni fog, vagy fordítva...
és gyakorlatilag van fél óra amcsi piac nyitvatartása alatt, hogy kínai alapban eladjon/visszaváltson valaki.

(#3397) Dare2Live válasza attiati (#3396) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

havonta legalább egyszer esik emelkedik DJ 200-400pontot. Ha ez megtörténik cselekszel és nyersz +2-3%ot. Mivel csak ekkora DJ esés/ugrásnál lépsz így kb 90+%ban az történik mint amit vársz, ez óriási dolog.

arbitrázs? lehet félreértettem de mindha inkább a bank benyelné helyetted a veszteséget, ingyé neked ad +2-3%ot. Ilyet se látott még a világ. :)

más: Soros riport: -1-[link]
2 [link]
3.rész [link]

Lehet őt szeretni/nem szeretni de amit elmond annak van alapja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3398) attiati válasza Dare2Live (#3397) üzenetére


attiati
veterán

Sztem érdemes lenne nézni statisztikát, hogy 3-400 pontos elmozdulásra másnap mit produkált Kína. Ha 90%-ban lekövette hasonló mértékkel, akkor jó. És ugye nekünk a záróár számít. Tehát le van ejtve, hogy kínai kereskedés közben ideig óráig még élt a pesszimizmus/optimizmus amcsikhoz hasonlóan, ha záróban fordult a trend.

Ráadásul fél óra áll rendelkezésre, hogy következtessen amcsi kereskedésből.
Onnantól pedig jó pár óra (16-17) eltelik kínai záróárig, rengeteg hírj jöhet közben.

De ha már itt tartunk, nem egyszer volt olyan, hogy amcsi optimizmusra másnap európa és bét is jókora minusszal nyitott. És fordítva. Meg a legkézenfekvőbb emelkedési lehetőségre, amcsi kamatvágásra jókora eséssel reagált a piac.

De ha ez valóban működik, akkor érdemes nagy pénzeket feltenni rá, mert tulajdonképpen ez arbitrázs (ha működik :F ), de már a modern formája :)

(#3399) concret_hp válasza attiati (#3398) üzenetére


concret_hp
addikt

kizártnak tartom, hogy ennyire hülye legyen egy pénzintézet, hogy ilyet lehessen csinálni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3400) attiati válasza Dare2Live (#3397) üzenetére


attiati
veterán

sose láttam még, sose hallottam beszélni.
le se tagadhatná a kiejtése alapján, hogy magyar!
picit medgyessy feelingem van :)

k*rva nagy, ahogy magyarosan visszakérdez riportercsajnak:
"hümmm??" :DD

az meg végig vágja a pofákat a fura kiejtése miatt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.