Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) vati válasza fLeSs (#3200) üzenetére


vati
senior tag

Én nem enném meg ilyen gyorsan a marketinget, de tényleg tied a döntés...

Hogy általában mit gondolok a UL konstrukciókról (ez egy unit-linked eszközalap ha jól látom) már leírtam korábban, rákereshetsz.

Szerintem kicsit zizis Kína is, India is, a részvények általában. Nemrég olvastam egy szösszenetet Indiáról, ami azt fejtegette hogy a kimeríthetetlen olcsó munkaerő-tartalékok egy mítosz, az erre alapozott beláthatatlan fejlődés egy lufi. Ugyanis ez a milliárdos embertömeg 95%-a inkompatibilis a nyugati ipari civilizációval (nem tud nyelvet, nem tud írni-olvasni, nem tud szervezetten élni) a kis % hasznosítható embert pedig gyorsan felszívja a hazai ipar és az idetelepülő cégek, és munkaerőhiány lesz/van - azaz a bérköltség rakétasebességgel el fog indulni a világátlag felé. Kínára ugyanez igaz, csak még rosszabb, mert még kevesebben tudnak világnyelvet. (kínai nagyvárosok tele vannak hajléktalan kolduló parasztokkal)
A jelenlegi szédületes fejlődés nem kis részben a környezeti károk importján alapul, ez sem folytatható a végtelenségig.

Nem lehet tudni, fél-egy év viszonylatában sem, merre indulnak a részvények. Kína, India beomolhat mint Oroszország anno, globálisan, még évekig oldalazhat a piac kiszámíthatatlanul, a most év elejinél lentebb is padlót foghat.
A magam részéről csak ingatlanalapot vennék manapság. Azzal a betéti kamatszint felett vagy -ha ez a cél- és kvázi nulla kockázat, jóval nagyobb rugalmasság mellett.
(általában 1 éven belüli visszaváltásnál van 2% nagyságrendű bünti.)

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3202) fLeSs válasza vati (#3201) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt olvastad már? [link]. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3203) vati válasza fLeSs (#3202) üzenetére


vati
senior tag

kábé másfél éve. :D

Van dumája az ürgének, sok mindenben igaza van (sok mindenben nem) de végül is egy biztosítási ügynök, aki UL cuccokat reklámoz...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3204) fLeSs válasza vati (#3203) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na akkor egy keresztkérdés.
Van olyan terület, amibe ha most beinvesztálok, akkor tutira nyereséges leszek?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3205) vati válasza fLeSs (#3204) üzenetére


vati
senior tag

a tanácsadó szokásos visszakeresztkérdései:
mihez képest (pl. infláció?), milyen időtávon, milyen összeggel, milyen kockázattűrő képességgel... ?

1. Szerintem a jobb ingatlanalapok -józan paraszti ésszel- mindenképpen infláció felett hoznak idén is. (Tavaly rezgett a léc...) De hozzá kell számítani az értékpapírszla fenntartási költségét, így bejön a képbe a befektetendő összeg, és az időlimit, x hónap előtti visszaváltásnál 1-2-3% bünti. A befektetés kockázata itt kb. nulla. (nézd meg az árfolyamgörbéket a bamosz.hu-n, mint a cövek, esetleg átmeneti ellaposodásokkal)
Az ingatlanalapok messze nem 100%-ban ingatlanhasznosításba teszik a pénzt (bár akkor fizetne többet) hanem állampapírba, kötvénybe, likvid alapokba.
2. Ha nincs kockázata idő előtti visszaváltási kényszernek, akár egy akciós bankbetét is lehet infláció feletti, persze az apróbetűt el kell olvasni... Itt is nulla a kockázat.
(3. Bátor és optimista emberek, akit felvetnek az 5-10 évre nélkülözhető milliók, beszállhatnak különféle részvénykosarakba. Most pl. eléggé lent van a BUX vételi pozíciókra - csak azt nem tudja senki, ez már a gödör alja, vagy még csak a gödör fala lefelé menet :F
Azt tudni kell, hogy sok évtized átlagában évi 10-12%-nál többet reálisan nem lehet várni pénzpiaci befektetésekből, és ha pechünk van, lehet -100% is belőle extrém esetben. Aki mást mond, lop,csal, hazudik, benfenntesen kereskedik, piszok szerencsés stb.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3206) fLeSs válasza vati (#3205) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem válaszoltál a kérdésemre... :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3207) zsoltee10 válasza fLeSs (#3204) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nincs. Én bízom a BRIC országokban, szerintem az elkövetkező 10 évben, még jól fognak hozni. Nekem két UL-em van, ezekbe tolom a pénzt, mikor hogy.
Az egyik pont az életprogram, amit a tanácsadó ajánlott, szerintem teljesen jó, meg van oldva az életbiztosítás is, a költségek egy részét nem végérvényesen vonják le,hanem ún. hűségtartalék címen, és az 5. év után elkezdik visszavezetni a számlára.
A másik egy ING-s euro alapú termék.
Ezeken keresztül elérem Latin-Amerikát, fejlődő Eu, Oroszország, India, Kína, kistigrisek.

Én azt javaslom neked, hogy alaposan nézz utána a dolgoknak. Ez a Chinamax nem rossz, de biztonságmániásoknak való szvsz. A részvényhányadát ők határozzák meg, az embernek köze nincs hozzá, és én nem szeretem azokat a dolgokat, amikor nem tudom menedzselni a pénzemet.
Én azt javaslom, hogy tájékozódj a témában több forrásból. Írok privit.

(#3208) stangli válasza fLeSs (#3204) üzenetére


stangli
senior tag

olyan terület nincs. na jó a bankbetét na meg a biztosítás oszt ennyi :)

(#3209) fLeSs válasza stangli (#3208) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sejtettem. Csak azért hoztam ezt fel, mert vati szerint kína zizis.
Ezért visszakérdeztem, hogy van-e esetleg olyan (értékpapír) befektetés, ami nem zizis? Mindegyikben van kockázat.

Gazprom részvényt lehet itthon venni? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3210) zsoltee10 válasza fLeSs (#3209) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egyébként, ha most Kínába tolsz egy kis pénzt, akkor legközelebb érdemes más régióba fektetni. Latin-Amerika az én favoritom, no meg India is jó, mert hiába beszélnek páran arról, hogy Indiában is sok a szakképzetlen munkaerő, én olvastam olyan cikkeket, és láttam/hallottam több helyen, hogy a fizikai betanított munkások helyett szakképzett, diplomás embereket képeznek, ami hosszú távon jövedelmezőbb, és jó eséllyel lehagyja majd Kínát. Szal a lényeg, hogy a Chinamax után Indiába, és Latin-Amerikába kell tolni a lóvét, na. :D

(#3211) tkazmer válasza zsoltee10 (#3210) üzenetére


tkazmer
addikt

tudsz esetleg egy jó latin amerikai bef. alapot?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3212) zsoltee10 válasza tkazmer (#3211) üzenetére


zsoltee10
addikt

UL kontrukcióban, vagy natúr befalap kell?

UL-ben nekem az ING-nél van. 1,5 év alatt hozott 70%-ot, és nem esett vissza 30-at mostanában szemben a kínai alapokkal.
sima befalapot mindjárt megnézem.

Mezítelen befalapként a Credit Suisse Latin-Amerika befalapot ajánlom, illetve most indult egy Brazil nevű is mellette. Utóbbiban csak brazil cégek vannak, de igazából az mindegy. A lényeg, hogy mivel utóbbi most indult, ezért alig 11 USD körül lehet venni egy jegyet. Míg az előbbi közel 4000 USD/ jegy. 1 éves hozam 46%. :R

[ Szerkesztve ]

(#3213) tkazmer válasza zsoltee10 (#3212) üzenetére


tkazmer
addikt

4000usd/jegy? ejha:)
credit suisse jegyeket itthon hol lehet kapni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3214) zsoltee10 válasza tkazmer (#3213) üzenetére


zsoltee10
addikt

hozamplaza-n. webes felületen lehet intézni az ügyeket, teljesen jó.

(#3215) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vati: és ezt olvastad? [link] :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3216) vati válasza fLeSs (#3215) üzenetére


vati
senior tag

Elolvastam. Másohol meg azt írják hogy nem gyűrűzik be, 1:1 Konkrétan, a magyar ingatlanalapokra épp nem a forráshiány jellemző (amit növekvő költségű hitelből kéne fedezni) hanem a forrásbőség, azaz nem tudják hova rakni a pénzüket, kénytelenek állampapírba, likvid eszközökbe tenni ingatlan helyett, mert épp nincs honnan leakasztani egy jól hasznosítható ingatlant.
Egy ingatlanalap tipikusan ingatlanhasznosításba fektet, azaz irodaházakat vásárol, azokat hosszú távra kiadja, luxusvillát vásárol, követségeknek, cégeknek hosszú távra kiadja, ilyesmi. Nem piti lakossági jelzáloghitelezéssel foglalkozik.
(példa egy ingatlanalap befektetéseire: [link])
Ennek a fajta ingatlanhasznosításnak a hozama vsz csak erősen közvetetten függhet össze a hitelválsággal. Nem véletlenül olyan nyugodtak azok az árfolyamgörbék.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3217) vati válasza zsoltee10 (#3212) üzenetére


vati
senior tag

Azt is hozzá kéne tenni hogy ezek a 30-40-70%/év hozamú papírok kb. a legkockázatosabbak a világon. Lehet bele tolni -diverzifikálás végett-, de nem az első és egyetlen milliónkat, hanem kb. az ötvenediket.
Mivel ezeknek számoknak köze nincsen a fundamentumokhoz, az egészet forró pénzek beáramlása fújja felfelé ameddig fújja.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3218) attiati válasza fLeSs (#3199) üzenetére


attiati
veterán

"az opció hozamának maximumát fizetik ki, nem pedig a Kínai piac hozamának maximumát!"
Lehet, hogy a maga mindenkori 22,25% maximális hozamát fizeti ki, miközben te várnád, hoyg a kínai piaci így megy úgy duplázottk, triplázott hozama alapján fizessen.

szóval hiába lesegeted a beetető grafikont. Meg annak mi köze az opciók megkötésének technikájához, meg annak elmagyarázásához? :F de úgy látom kár a szó ;]

legjobb ha holnap belecsapsz, és nyugodtan alszol :)

Ez a tótbandi meg eyg lúzer, volt róla szó itt is. Nagyon megtaláltad a befektetési szakma marketingrészét, mondhatni beleesel a csapdákba.

[ Szerkesztve ]

(#3219) R válasza tkazmer (#3213) üzenetére


R
aktív tag

bódog névnapot :-D

(#3220) fLeSs válasza attiati (#3218) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na, akkor tisztáttuk.
Ha van tegyük fel évente átlag 15%-os hozam, akkor 1m-os befektetés a végére így fog kinézni:
1millió x 1,15x1,15x1,15...1,15 (ezt 11-szer), és a tőkét a 11 év alatt elért max árhozamkilengésnek megfelelő %-ban veszik vissza (tehát ha az alapot vesszük 100%-nak és 11 év alatt elér egyetlen egyszer 250%-ot, akkor 250%, és ez az amit garantálnak, ezesetben 2,5m-ért).
És ebbe még nem számoltam bele az eseti betéteket és azoknak a kamatait.
Mi ezzel a probléma?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3221) vati válasza fLeSs (#3220) üzenetére


vati
senior tag

várd ki a 11 évet és meglátod.
ez a hatvány szerinti értéknövekedés szakállas trükk minden ügynöknél.

többek között az vele a probléma, hogy a jövő nem kiszámítható.
Másfelől ha figyelembe veszed a lehetséges kilengéseket a végső hozamszámításban (valószínűséggel súlyozva) már nem olyan rózsásak a kilátások.
A hatványos számítás az elméleti maximumhoz áll közel ami sohasem fog bekövetkezni. A valóságos hozam jó esetben a fele lesz... de ha a 11 év alatt csak egyszer bejön egy -25%-os rogyást hozó év majd 1-2 év oldalazás, utána lassan nekilóduló bika piaccal, már rosszabbul állsz a végén, mintha egy 7.5%-os mezítlábas ingatlanalapban állna a zseton nulla stressz mellett.

De tényleg, vedd meg: már úgyis rég meggyőzted magad, legalább nyugodtan alszol, nem érzed úgy hogy elszalasztottál valamit...

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3222) fLeSs válasza vati (#3221) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Rosszabbul semmiképpen sem fogok állni, mert tőkegarancia van rá (tudom, infláció).

egyébként jobban bízok ezekben, mint az ingatlanban. ez ilyen egyszerű.

én nem vagyok elfogult, csak egy egyszerű emberke.

viszont a te szavaidból mintha frusztrációt hallanék ki, ezért kicsit kétkedve olvaslak, no offense, biztosan segíteni akarsz, de hát az erste bankos pénzügyi tanácsadó is segíteni akar, csak az erstébe tegyem a pénzemet. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3223) stangli válasza fLeSs (#3222) üzenetére


stangli
senior tag

szerintem saját magadban kellene kételkedned, nem egyébért csak te felsoroltál x misi * 0,15%-os hozam X évszer. De ne felejtsd el, hogy az a 15%-os hozam nem minden évben 15%-os hozam. mint ahogy Vati is írta akár -25, -30% is lehet, és ha a piac felveszi a maci kereskedés ütemét, akkor akár évekig is eltarthat, amíg ki nem tör az addigi piaci trendből... egy két visszatesztelés oszt mehet is a bika... de ez mind idő... oszt a te elméleted rég elvérzet, mert már megdőlt aza teória, hogy nem hozta az elvárt 15%-ot... továbbá azt se felejtsd el, hogy a jelzálog piaci válság nem ért véget és még tartogathat az elkövetkező évekre is meglepetést... ez az én véleményem... köszönöm a szót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3224) fLeSs válasza stangli (#3223) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"akár -25, -30%"

De ilyenkor sosem teszitek hozzá, hogy akkor már lehet +25-30% is, mert nem elképzelhetetlen a kínai piacon.
Ezért írtam átlag 15%-ot. Egyébként is ez csak egy hasraütöttem átlag, 10-12%-kal számolva is jól járok.

Létezik olyan oldal, ami hasonlít a Tóth Andráséra, de nem az értékpapír alapú befektetéset favorizálja, hanem mondjuk ingatlanpiaci szemszögből vizsgálja a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3225) stangli válasza fLeSs (#3224) üzenetére


stangli
senior tag

Amennyiben elolvasod az egyik logoutos írásomat, akkor leolvashatod egyes befektetési alapok akkori hozamát, illetve összehasonlíthatod azzal ami most van. Hááát ki, ki döntse el maga... :U

ingatlanpiac alias Ingatlan alap helyes nevén a befektetési alapokhoz tartoznak, amik jóval a banki kamat felett hoznak.

Amennyiben betekintést szeretnél nyerni, a befektetések titkába akkor ebben az esetben ajánlanám figyelmedbe a portfolio.hu könyveit

(#3226) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Találtam egy normálisabb Chinamaxos leírást itt: [link].
Van benne 1-2 új infó, pl.:

"Az indexben megtalálható többek között a PetroChina, a Bank of China, a China Mobile, illetve a China Life részvénye is."

"A Dresdner Bank szakemberei naponta változtatják a kötvény és részvénysúlyozást azért, hogy a befektetési politikában meghatározott kifizetés teljesülhessen. Ha csökken az index értéke, akkor növelik a kötvények súlyát, ha nő az index értéke, akkor csökkentik az államkötvények súlyát."

"Ha a tartam közben a HSCEI index értéke napon belül 30%-ot meghaladóan veszít az értékéből, akkor a Dresdner Bank szakemberei a mögöttes befektetést átalakítják úgy, hogy az 100%-ban államkötvénybe kerül. Erre azért van szükség, hogy a ChinaMAX-ra vonatkozó tőkegarancia és hozamígéret teljesülhessen."

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3227) fLeSs válasza stangli (#3225) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igen, de azoknál amiket felsoroltál nincs tőkegarancia. :D

Egyelőre ez van, a Chinamax teccik, de biztosan vissza fogok járni a topikba, mert hamarosan elindítok egy másik, nem UL alapot is.
Zsolt egy brazil befektetést ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3228) fLeSs válasza fLeSs (#3226) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ehhez még annyit, hogy végignéztem ezeket a cégeket: "PetroChina, a Bank of China, a China Mobile, illetve a China Life" a különböző grafikonkat kirajzoló tőzsdés oldalakon.

Én laikusként úgy látom, hogy jó időpont van most a beszálláshoz. Az összesnél megvolt az a nagy árfolyamcsökkenés tavaly novemberben, februárig csökkentek az árfolyamok, majd mostanában elindultak szépen lassan felfelé, most kb. ott tartanak, ahol tavaly nyáron voltak mielőtt nagyon megindult volna felfelé az árfolyamuk.

Hosszútávon (5-10 év) nézve a Bank of Chinán kívül mindegyik jól teljesít, szépen ívelnek felfelé. A Bank of China most van mélyponton megalakulása óta. :D Elég friss cég, 2006 júliusban alakult.

Lécci szóljatok rám, hogy ha hülyességet beszélek. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3229) stangli válasza fLeSs (#3227) üzenetére


stangli
senior tag

magyarországon most már vannak tőkegarantált alapok is, ami így hirtelen eszembe jut Pagoda 3, az 1-2 elég jól teljesített annó, habár most -20% körül vannak de ellenben évesített hozamot nézve még mindig +45%-on van a Pagoda 1, a 2.re még várni kell, mivel az 1év nem telt le... a 3meg most indult az MKB-nál és még jegyezni lehet, tudomásom szerint.

a nyílt végű alapoknál, nem minden esetben garantálják a tőkegaranciát.

de amúgy is te tudod, hogy a te élet ritmusodba milyen befektetés fér bele, illetve a kockázat vállalási határod milyen szinten van, mert nem minden ember mondja azt, azokban az esetekben amikor -10-20% lát hogy lesz jobb is, hanem egyből kiveri a víz, bepánikol oszt vihetik a kórházba enyhe szívgörccsel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3230) fLeSs válasza stangli (#3229) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Pagoda 3 sajna febr. végén lejárt.
Létezik még ehhez hasonló? Ez végülis olyan, mint a Chinamax, csak rövidebb a lejárati ideje.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3231) tbs válasza fLeSs (#3230) üzenetére


tbs
addikt

Akármikor vehetsz ilyen papírokat. Mindig van, aki a lejárat előtt akar kiszállni... ;)

(#3232) attiati


attiati
veterán

soha nem tudtam, milyen befektetéstechnikai módszerrel érhető el, hogy a futamidő során elért legmagasabb hozamot teszi zsebre az alap...?

azon túl, hogy fedezett opciókból áll....
k&h-nál, meg még millió helyen létezik az a konstukció, hogy negyedévente megnézik a 3 elindított: stabil, kiegyensúlyozott, és növekedési portfólió hozamát, és a legmagasabbat számítják be.
tudja valaki? szakszerűen!

link is elég nekem, vagy könyv (de ne a Szász János - Opciók c. ötmillióoldalasát :) )

Eegy biztos. a grafikonon a részvényindex növekedését szemléltetik, annak a maximumát húzták ki pirossal, miközben az alap egyáltalán nem teljes mértékben a részvényindexet képezi le. tényleg nagy marketing az egész.

Az is biztos, hogy az opció hozama a közelében nem lesz az index hozamának, sem fölfelé, sem lefelé. Csillapítottan követi valószínű, mert egymást lefedező opciók tömkelegét kötik. Teszem azt befektetik a szabad pénzeket részvénybe, és kötnek egy határidős, vagy opciós ügyletet, amin részvényindexelkedés esetén árfolyamveszteség keletkezik, részvényindexcsökkenés esetén pedig árfolyanyereség.

valszeg a termék 11 év alatt megtermeli az évi 7-8-9%os hozamát
na de ezek után mi a francnak kell 500%-os hozamokról grafikont kirakni?
hogy szerencsétlen kezdő megkajálja.

[ Szerkesztve ]

(#3233) Flashcash válasza fLeSs (#3230) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Rohadt nyersanyag alap csak nem akar megzuhanni: :)

[ Szerkesztve ]

(#3234) zsoltee10 válasza Flashcash (#3233) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én most adtam megbízástkötvényből kínai részvényalapba átváltásra. a ma reggeli esés a hétfői befalap árfolyamban tökröződni fog, és akkor kiváló vétel lesz. innen már csak felfelé mehet. :D a januári mélypontot elszalasztottam, de most talán megfogom. :D

(#3235) fLeSs válasza attiati (#3232) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én megkajáltam a Chinamax beetető szövegét ;) és ma beugrottam.
Majd 11 év múlva megláttyuk (ha még lesz PH fórum :DDD :F :Y ), hogy jól jártam-e.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3236) Josh


Josh
tag

Nem tudja valaki, hogy mi van az OTP Ingatlan Alapjával? Keresem mindenhol, de az OTP honlapjáról, semmit sem találok róla, talán megszűnt?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3237) Flashcash válasza Josh (#3236) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#3238) Josh válasza Flashcash (#3237) üzenetére


Josh
tag

Köszi szépen!

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3239) attiati válasza Josh (#3236) üzenetére


attiati
veterán

saját kézből mondom hogy megvan, ma is azzal foglalkoztam :DDD

(#3240) attiati válasza fLeSs (#3235) üzenetére


attiati
veterán

jól fogsz járni, azért majd onnantól keresgesd a kiszállási pontot (ha jelentős emelkedésen lesz túl), amikortól 0% a visszaváltási jutalék

(#3241) fLeSs válasza attiati (#3240) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is így gondolkodok. ;)
azt is figyelembe kell venni, hogy ott még van kamatadó, amit nem lenne rossz elkerülni. 2019-ig benntartva már nincs. csak hát ott azért +6 év rizikós.

egyébként zsolt is megerősített abban, hogy pont jókor szálltam be. a Chinamax árfolyama most 0.929 (gondolom ezen az áron több értékpapírt kapok, mint aki 1-nél szállt be), miközben a garantált lejáratkori árfolyam 1.0588. szal 1 nap alatt nyertem 0,1298-at. :D állítólag most kezd majd el felfelé ívelni, persze ez egy 5-10 éves görbén egy pici recének tűnik majd.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3242) attiati válasza fLeSs (#3241) üzenetére


attiati
veterán

addig örülj, amíg nem a végén lesz egy nagy felfelé ugró tüske :)

(#3243) Josh válasza attiati (#3239) üzenetére


Josh
tag

Nem tudom, hogy mi legyen, mert alaposan lezuhantak a kötvényalapjaim, lehet, hogy kiszállok, mert ez az ingatlan téma kisebb kockázatúnak tűnik.

Amúgy néztem a grafikonokat, átlagban 2,5 évente van a kötvényeknél ilyen mértékű visszaesés, úgyhogy lehet, hogy kivárok, csak ez a helyzet elég egyedi, ami most van, nem?

Szerintetek? Maradjak, vagy átmenjek?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3244) zsoltee10 válasza Josh (#3243) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én ma átváltottam részvénybe. ha jövő héten visszapattan 6-8%-ot, akkor megy vissza kötvénybe, vagy garantált alapba.

szerk: pontosabban hétfőn váltják át, hogy a ma reggeli zuhé már megjelenjen az árfolyamban. a többi meg eddig is részvényben volt, abban picit benn ragadtam. ezekn kívül kp-ben, illetve folyószámlán tartom (az kamatozik 5%-ot, szolid, de likvid)

[ Szerkesztve ]

(#3245) Josh válasza zsoltee10 (#3244) üzenetére


Josh
tag

Bocsáss meg kérlek, de OTP-s vagy?

Tehát arra számítasz, hogy 2,92-ről felmegy 3,15 néhány hét alatt?

Elég kockázatos lépés szerintem. Amúgy mekkora összeget raktál bele, hogy visszahozza a vételi/eladási jutalékot?

Namost én a kötvényekkel elbuktam 246 nap alatt összegyűjtött hozamot, jó lenne először azt visszaszereznem.

Amúgy igazad van, én is így szoktam csinálni, hogy ami lezuhan, abba gyorsan belemegyek, hogy mire átfut a pénz, addigra elérjem a mélypontot, de már nincs felesleges pénzem, amivel bele tudnék menni a részvényekbe, vagy kötvényekbe, nomeg buktam már ezzel a játékkal, remélvén, hogy majd elindul, de 09.24 óta nem indult el, hanem egy helyben topogok, úgyhogy azóta nem játszok ilyet.

Úgyhogy ha visszaszerzem a pénzem, akkor vagy ingatlanalap, vagy ha még elérem, akkor lekötöm ebben az akciós 3 hónapos lekötésben, vagy megnézem, hogy hogyan lehet DKJ-t venni.

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3246) zsoltee10 válasza Josh (#3245) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem. otp-től ments meg uram minket.:)

Allianz-nál, és ING-nél van egy-egy UL-em, amikkel játszogatok. Az allianzon kínai részvényalapban van a pénzem java, kisebb része orosz részv. alap. múlt héten utaltam pénzt rá, és kötvénybe rakattam, ma meg kérelmeztem az átváltást kínai részvénybe. januárban 1 alá ment az árfolyam kicsivel, aztán visszapattant, és nem állt meg 1,12-ig. kereshettem volna 10%-ot, ha bátrabb vagyok. most megjátszom, hátha bejön, persze nem sok pénzzel, 200k-t váltottam most át. ha bejön keresek 10-20k-t, ha nem akkor a többi befektetési egységemmel együtt várom a szebb időket. :D
vételi/eladási jutalék 0.

[ Szerkesztve ]

(#3247) fLeSs válasza zsoltee10 (#3246) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Most olvastam a Tóth Andrástól a Generali Excelsis elemzős cikket, remélem én nem fogok így járni. A két alap szisztémája nagyon hasonló, a kockázatkerülés miatt részvényből ugyanúgy államkötvénybe teheti a lóvét, ha nagy zuhanás következik be. Az Excelsisszel az volt a baj, hogy az alapkezelő beijedt, és ezt meg is lépte, így a nagy fellendülésekről lemaradt, aztán amikor visszaszált részvénybe, pont beopta egy újabb mélyrepüléssel. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3248) zsoltee10 válasza fLeSs (#3247) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezért nem tetszik nekem, hogy a chinamaxban nem lehet manuálisan szabályozni a részvény arányt. nem elég kockázatos a dolog. :D

(#3249) Josh válasza zsoltee10 (#3248) üzenetére


Josh
tag

Sokan csak játékként fogják fel a kockázatot addig, amíg bele nem buknak. Tudom miről beszélek. :D

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#3250) Josh válasza attiati (#3239) üzenetére


Josh
tag

Valahol olvastam, hogy 2% az alapkezelői díj, ez 1.000.000 Ft-ra számolva 20.000 Ft. Mikor kell ezt kifizetnem? Amikor megveszem, akkor eleve 20.000-el kevesebbért kapok bef. jegyet, vagy amikor visszaváltom, akkor vonják le?

Itt is kell még fizetni vételi/eladási jutalékot?

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.